In bestemmingsplan Wittenberg komt: NETWERK VAN DRAINERING Samenvoeging waterschappen in prov. Utrecht Bidden en peniciline DR. GRAAFLAND BESPRAK „GOD-IS-DOOD" THEORIE De heer Wilmink met pensioen Afscbeidsreceptie werd druk bezocht Aankoop pand reconstructie kruispunt Eerste 32 woningen grenzen aan Eikenlaan Groenen scharrelden zelf hun kostje bij elkaar Veiling Resteren MARKTEN Protest Meisje gewond na botsing MIS T u uw Grondverkopen in de raad Grondaankopen voor verbreding van Kerkewijk Zand Raari heeft laatste woord over beroep Soepeler 10550 11079 WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1967 SCHERPENZEEL Nog voor de eerste van de volgende maand gaat de N.V. Coördinatiebouw in het nog maagdelijke bestemmingsplan „Wittenberg" te Scherpenzeel beginnen met de bouw van 32 eengezinswoningen. „De onder neming wil met de bouw van dit aantal woningen een proefballon oplaten", zo deelde burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg de raad dinsdag middag mee. .Enerzijds wil men hiermee de behoefte aan koopwoningen pei len en ten tweede wil Coördinatiebouw niet in een bouwstroom de hier geplan de 180 woningen realiseren met het risico dat het geld over enige maanden minder schaars en de rentevoet bijgevolg lager zal zijn. Dit onderwerp kwam ter sprake toen het college van B. en W. de raad ver telde met Coördinatiebouw een grond ruil 3an te gaan in het bestemmings plan „Wittenberg". Dit nieuwe plan ge legen in de noordwesthoek van de ge meente tussen Glashorst en de Eiken laan volgt op het bestemmingsplan zuid dat zo langzamerhand zijn vol tooiing nadert. In het plan zijn ruim 320 woningen geprojecteerd. Van dit aantal komen er 180 voor rekening van „Coördinatie bouw'' en verder 140 premie- en wo ningwetwoningen. De „Wittenberg" met de noordelijke begrenzing aan de Eikenlaan waar ook de eerste wonin gen van Coördinatiebouw komen wordt esthetisch aantrekkelijk gemaakt met groenstroken en vijvers, met elkaar bijna veertig procent van de totale grondoppervlakte. De kosten van ver werving en bouwrijp maken worden geraamd op f 2.738.104,De uitgifte prijs voor woningbouw bedraagt f 31, per vierkante meter en voor de vrije sector f 54,35. Voordat „Coördinatiebouw" de eer ste spade in de grond steekt zal deze bouwmaatschappij f 226.800,in de gemeentekas moeten storten en de voorzitter van de raad had goede hoop dat voor dit bedrag de hoofdriolering in het gehele bestemmingsplan kan worden gerealiseerd. In antwoord op een vraag van mevr. Zwaan-Den Hertog (VVD) werd mee gedeeld dat het terrein niet zal worden opgehoogd maar dat een net van drai- neringsbuizen de woningen zal omge ven, die een goede afwatering garan- Mevr. Zwaan-Den Hertog (V.V.D.) zand of drainering G. van Kampen (A.R.) garanties deren. Wanneer men voor het ophogen had gekozen was niet minder dan 50.000 kubieke meter zand nodig ge weest om het terrein op de voor wo ningbouw vereiste hoogte te brengen. De heer G. van Kampen (AR) wilde wel eens weten welke garanties de ge meente heeft dat Coördinatiebouw de woningen niet voor een te hoge prijs aan de man zal proberen te brengen. „Wanneer men dat zal proberen", al dus de voorzitter „verspelen ze de rijkssubsidie zodat ze zich nog wel een keer zullen beraden om dat te doen". Nu al was tegen het uitvoeren van het bestemmingsplan een protest inge diend door een aantal bewoners van de Prinses Marijkelaan, die vonden dat de bebouwing hun behuizing te dicht gaat KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Resteren aangevoerde pro- dukten waren als volgt: James Grieve: EI 6575, 3041, EI 75—65, 30—40, EII 65—75, 24—30, EII 7585, 2932. Aanvoer 26 ton. Zoete Bloemee: EI 6070, 2432, EI 70—80, 38—43, EI 80—90, 57. Aanvoer 17 ton. Mank's Godlin: EI GO—70, 20—23, E I 7080, 2425. Aanvoer 9 ton. Notarisappels: EI 6575, 2426, EI 7585, 2425. Aanvoer 7 ton. IJsbouten: EI 5565, 3640, EI 65 75, 3743. Aanvoer 17 ton. Triumph de Vienne: EII 6070, 74 81, EII 7080, 7280. Aanvoer 8 ton. St Remy: EI 60—70, 37—39, EI 70— 80, 3839. Aanvoer 3 ton. Zuur kroet: f 10 per 100 kg; peren- kroet: f 8,per 100 kg; doordraai: f 14 per 100 kg (blank). Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. Alle waterschappen van de provincie Utrecht zullen binnen enkele jaren op gaan in drie nieuwe waterschappen, welke ook nieuwe bevoegdheden krij gen. Het provinciaal overlegorgaan van de waterschapsbesturen heeft het plan per 1 januari 1969 alle grote en kleine waterschappen in het oostelijk deel van de provincie ten noorden van de Krom me Rijn te verenigen tot een water schap dat dan ook de Stichtse Heuvel rug zal omvatten. Later volgen Zuid- West-Utrecht, ten zuiden van het Am- VEENENDAAL De firma G. H. van Leeuwen verzocht enige tijd gele den aan het gemeentebestuur om een benzinepomp te mogen plaatsen bij firma J. Henken aan de Kortinginne- laan. Het verzoek werd afgewezen, om dat de pomp minder dan 25 meter uit het kruispunt kwam te staan. Tegen dit besluit heeft de firma Van Leeuwen beroep aangetekend bij de gemeente raad, die hierover donderdagavond een besluit moet nemen. Indien de raad met het advies van het college meegaat wordt het beroep gegrond verklaard en krijgt de heer Henken toch een benzinepomp voor de deur, want het college verklaart, over het bezwaar van die vier meter (mini maal moet men namelijk 25 meter uit een hoek blijven met dergelijke installa ties) heen te willen stappen, zodat de vergunning aan de firma G. H. van T eeuwen alsnog gegeven kan worden. sterdam-Rijnkanaal en midden- Utrecht. Als gevolg van deze ingrijpende re organisatie zullen vele boeren die nu aan twee waterschappen heffing moe ten betalen voor de lozing van hetzelf de water, van die dubbele aanslag worden verlost. Er staat tegenover dat vele grondeigenaren die voorheen geen omslag behoefden te voldoen, nu wel zullen worden aangeslagen. Zo zul len vele bewoners van de hoge grond als de Stichtse Heuvelrug in de toe komst ook moeten gaan bijdragen voor het van hun grond afkomende water, omdat het onredelijk is alleen de la ger wonende grondbezitters met de af- waterkeringskosten te belasten. Tot de nieuwe indeling is besloten, omdat tal van kleine en zeer kleine waterschappen geen mogelijkheid meer vonden, voldoende gelden bijeen te brengen voor het kostbare onder houd van de wegen, bruggen en ande re kunstwerken binnen hun bestuurs gebied. VEENENDAAL De twaalfjarige Mieke H. van de Dijkstraat in Veenen- daal werd gewond, toen zij op de Bea- trixstraat aangereden werd door een auto, bestuurd door haar plaatsgenoot, J. J. H. uit Veenendaal. Mieke kwam van het terrein van de Bethelkerk afrijden, tussen twee ge parkeerd staande auto's de rijbaan op. De heer H. kon haar niet meer ontwij ken, waardoor zij geschept werd en met het hoofd door de voorruit van de wa gen ging. benaderen. De voorzitter zegde toe dat hieraan te zijner tijd aandacht zal wor den geschonken. Voor de rest kon de raad zich met het voorstel akkoord verklaren. Genoeglijk keuvelend hield de raad het overigens ongeveer 2'/i uur uit aan de bestuurstafel ondanks het feit dat de rest van de agenda voor het meren deel uit hamerstukken bestond. Zo werden de zitting hebbende leden van die woningcommissie herbenoemd, al vroeg de heer J. H. E. Sterk (SGP) zich af of deze commissie nog wel enig nut heeft en kreeg de „Stichting be jaardentehuis Scherpenzeel en omstre ken" de gevraagde garantie voor ren te en aflossing van een geldlening van f 207.000. Enige discussie ontstond tussen de voorzitter en de heer Hk. Berendse (Gem. Bel.) bij het voorstel, een aantal kleine perceeltjes grond aan "te kopen ten behoeve van de tuin en de achterin gang van het nieuwe bejaardentehuis in aanbouw. De gemeente is nog niet met alle betrokken eigenaren tot over eenstemming kunnen komen en dat was voor de heer Berendse aanleiding het college in overweging te geven met dit voorstel te wachten tot de onderhan delingen met alle betrokkenen rond ziin. De raad voelde er in meerderheid riets voor de beslissing op te schorten en kocht de strookjes grond. „Mis schien is dit besluit voor de overigen dan wel een aansporing om soepeler te zijn bij de onderhandelingen", zo over woog het CH-raadslid de heer G. van Rootselaar. De raad ging tenslotte nog akkoord met de benoeming van mej H. W. Veenstra uit IJsselmuiden als hoofd van de kleuterschool in plan-zuid. Een voorlopige tijdelijke aanstelling als leidster van de kleuterschool aan de Beukenlaan kreeg mej. Van de Marèl uit Scherpenzeel. Terloops deed de voorzitter nog de mededeling dat de raadsleden op dins dag 19 september worden verwacht bij de opening van de uloschool. DsLangbroek in Eist ELST. Gisteravond hield ds. C. Langbroek in gebouw Pniël te Eist een lezing voor de Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Eist over het onderwerp: „Hebt ge de Heilige Geest ontvangen". De opkomst voor deze le zing over Pinkstergemeenten door de Veenendaalse Christelijk Gereformeer de predikant was bijzonder groot. De lezing was dan ook bijzonder boeiend. De geschiedenis en de leer van de Pinkstergemeenten werden tot in alle details behandeld. Ds. Langbroek begon zijn lezing met de historie van de Pinkstergemeenten. Hij legde vooral de nadruk op het woord „gemeenten", omdat de meeste mensen denken dat er slechts sprake is van één Pinkstergemeente. Na de ge schiedenis van de Pinkstergemeenten behandeld te hebben haalde de predi kant enkele eigen getuigenissen aan van volgelingen van de betreffende sektes. Hij sprak over de ervaringen van hen bij het ontvangen van de Hei lige Geest. Zijn lezing was wetenschappelijk op gezet, want na historie en eigen erva ringen behandelde ds. Langbroek het ethische gedeelte. Hierin viel het op dat de predikant beslist niet negatief tegenover de Pinkstergemeenten staat. Bij de vraag, wat de Pinkstergemeen te ons te zeggen heeft haalde de domi nee enkele voorbeelden aan zoals bij voorbeeld: de blindedarmontsteking. „Wij zeggen vaak: „O, blinde drm". Dan zien we hem een zondag niet in de kerk en daarna is hij er weer", aldus de dominee. Volgens de dominee laat de kerk te veel aan de dokter over. Bij de Pinkstergemeenten echter komt het op het bidden aan. t De dominee trok duidelijk uit de Pinkstergemeenschap de lering dat de kerk te stil is. Er moet volgens hem meer beweging in komen en uit zijn er varingen blijkt dat dit mogelijk is. „De Pinkstergemeenschap zegt: „Vooral bidden". Wij zeggen: „Vooral penicilli ne". „Maar", ging hij verder, „het gaat om beide, penicilline en bidden". De interessante lezing over de Pink stergemeenten heeft de leden van de NCVB afdeling Eist bijzonder geboeid. Door een objectieve benadering door de spreker van de sekte konden de leden him eigen lering en hun eigen conclu sies uit de lezing trekken. dagblad DE VALLEI Bel: tot 17.30 u. van 17.30 19.30 Zaterdags 16.30—17.30 uur VEENENDAAL De raad van de gemeente Veenendaal krijgt in de don derdag te houden vergadering acht voor stellen te behandelen, die de verkoop van grond betreffen. Daarbij komt ook nog een voorstel over een optie van grond in „De Salamander" voor de bouw van 3 bungalows. De verkoop betreft een perceel voor de bouw van twee dubbele villa's in „De Salamander", met een oppervlak te van 1323 ca. De gevraagde prijs hiervoor bedraagt f 57.500,00. Boven dien twee percelen op het Industrieter rein I, elk ongeveer 1840 ca groot tegen de prijs van f 64.400 aan fa. Van Bar- neveld Papier en n.v. Hendriks Veenen daal. Drie stukken grond in „de Enge lenburg" voor de bouw van evenveel eengezinswoningen worden verkocht voor prijzen oplopende met f 500,- van f 9.500 tot f 10.500 per stuk. De heer R. J. van Doorn zou graag een stuk grond in het bungalowterrein „De Engelenburg" kopen, met een op pervlakte van 1547 ca. Hij moet hier voor een prijs betalen van f 32.585. Tenslotte vraagt de „Stichting Dagver blijven voor Gehandicapten te Zuidoost Utrecht" om een perceel grond van f 148.400,00 dat een oppervlakte heeft van 4240 ca. Bouwmaatschappij Van Eist NV te Veenendaal vraagt om optie op een stukgrond in „De Salamander" dat een oppervlakte heeft van 3151 ca. Hierop kunnen 3 bungalows gebouwd worden. De prijs van de grond moet f 137.800,- worden, terwijl als optievergoeding 7 pet. berekend zal worden. De optie wordt voor maximaal 1 jaar verleend. VEENENDAAL Vijf van de 96 Delftse studenten die het lidmaatschap van de SSR (Societas Studiosorum Re- J. H. E. Sterk (S.GJ>.) nog wel niet Veenendaal, 12 sept. 1967 Eier markt. Aanvoer ca. 50.000 stuks. Prijzen grote eieren f 15,5016,50; kleine eieren f 7,0012,00 per 100 stuks. Handel vlug. VEENENDAAL Sinds het einde van het vorige seizoen is de afdeling Vee nendaal van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (NCVB) gesplitst in twee „sub-afdelingen", noord en zuid. Gisteravond hield de sub-afdeling zuid haar eerste vergadering in „Het Trefpunt", onder voorzitterschap van mevrouw M. L. Visscher-Plaatzer. Het zaaltje was zeer goed gevuld, wat mede te danken was aan het feit, dat enkele leden van noord op het aangekondigde onderwerp „Is God dood?" ingeleid door dr. C. Graafland uit Veenendaal, afgekomen waren. „Geeft niets, was de reactie van de presidente, „wij zullen ook wel eens een slippertje naar noord maken". Dr. Graafland begon zijn inleiding met: „Toen u deze vraag („Is God dood?") voor het eerst hoorde zijn er bij u twee reacties mogelijk geweest: Hoe bestaat het dat er mensen zijn, die zeggen dat God dood is en: misschien werd u erg boos om een dergelijke spotternij. Het laatste overkwam mij, toen ik bij een buurman de teach-in op VEENENDAAL De drie bovenzalen van hotel „De Korenbeurs" waren dinsdagmiddag gevuld met velen die de heer J. H. Wilmink, het scheidende districtshoofd van de Bescherming Bevolking, voor de laatste maal de hand wilden drukken. Onder hen waren een groot aantal burgemeesters van omlig gende gemeenten. De voorzitter en vice-voorzitter van het kringbestuur, resp. de heren P. W. ter Haar, burgmeester van Doom en mr. A. P. Korthals Altes, burgemeester van Zeist, waren niet aanwezig. Daarom werd het afscheids woord namens dit bestuur gesproken door burgemeester mr. dr. J. Hazenberg van Veenendaal. Namens het bestuur bood hij de heer Wilmink 'n nachtkijker aan. Namens het gemeentebestuur van Veenendaal, in welke gemeente de heer Wilmink jarenlang plaatselijk hoofd van de BB geweest is, bood hij een couvert met waardebonnen aan. In het kort schetste burgemeester Hazenberg de levensloop van de heer Wilmink. De heer Wilmink, die in 1905 in Boekelo geboren werdontving een opleiding aan de Zeevaartschool in Delfzijl. Bij de Java-China-Japanlijn doorliep de heer Wilmink de diverse „dek"- en eindigde als gezagvoerder. „In die loopbaan hebt u geleerd, wat het zeggen wil om te gaan met men sen", aldus de burgemeester, die ver volgde: „toen u in Veenendaal kwam had u een verdiende rust kunnen ne men, maar dat lag u niet en zo ver vulde u tussen 1952 en 1961 de rol van plaatselijk hoofd van de BB. Ik heb u alleen de laatste jaren gekend, maar altijd als ik tegen kwam dacht ik „U bent een wandelend stuk Bescherming Bevolking, u staat er mee op en, nee, ik wil niet zeggen, dat u er alleen mee naar bed gaat". „Nadat u plaatselijk hoofd in Vee nendaal geweest was werd u hoofd van de kring Utrecht en daardoor kreeg u te maken met tal van mijn collega's, die zij het op een andere wijze, krach tens hun ambt bij de BB betrokken 0 De aanwezigen op de afscheidsrecep tie bleven na het officiële gedeelte nog geruime tijd in ongedwongen sfeer bijeen. Uiterst rechts de vertrekkende BB-functionaris de heer Wilmink. zijn. Men had overal respect en waar dering voor u", aldus burgemeester Ha zenberg. „Toen kwam er een reorganisatie, omdat het Nederlandse volk niet dat gehoor aan de oproep van de regering gegeven had om te komen tot een vrij willige BB, dat men ervan verwacht had, ook al steekt deze omgeving gun stig af bij het landelijke peil. Toch moest toen de Noodwachtplicht inge voerd worden. Daarmee in verband stond een bestuurlijke reorganisatie en u vond dat u daaraan niet meer mee kon werken, u vroeg pensioen aan, ge heel vrijwillig. „Namens het kringbestuur wil ik u toch nog zeggen: U bent gegaan, wij hebben u niet weggewenst, u bekleed de geen overbodige functie, u bent geen overbodige kracht geweest, uw gaan is uitsluitend vrijwillig. Wij danken u op recht en van ganser harte voor alles wat u voor ons gedaan hebt en omdat u geboren bent in een streek waar nog ruimte is en de ruimte u lief is, bieden wij u een nachtkijker aan, waarmee u die ruimte overdag en 's nachts naar u toe kunt halen". Door vele anderen, zowel persoonlij ke relaties van de heer Wilmink, als leden van het BB-korps werden geschen ken overhandigd. Met een brok in de keel kon de heer Wilmink danken voor de hartelijkheid, die op deze afscheids bijeenkomst ontvangen had. de tv volgde over de dood van God. Hoe begrijpelijk deze reacties ook zijn, ik geloof, "dat er meer achter deze vraag zit, dan men op het eerste ge zicht zou zeggen. Daarom heeft deze theologie ook zo'n geweldige polulari- teit gekregen. Het begon in Amerika, bij een groep jonge theologen, maar in feite stoelt de gedachte op uitspraken van Europese theologen, als Bonhoefer, professor Hoekendijk en ds. Van Gin- kel (voorheen Renswoude, thans Am sterdam)", aldus dr. Graafland. Hij schetste drie verschillende „God- is dood-theorieën". Een richting die zegt: „De naam van God is dood, dus niet God zelf. De naam van God speelt geen rol meer in het leven van de mens. Men gebruikt hem wel eens in een vloek, zonder er bij na te denken terwijl de naam ook in de kerk ge bruikt wordt, zonder dat het indruk maakt." Een andere groep leert volgens dr. Graafland: „Niet slechts de naam is dood, maar ook de God die door de kerk door de eeuwen heen geleerd wordt, de God die in de hemel zit. De god die bestaat is de God, die de grond van ons „Zijn" is. De derde richting beweert volgens dr. Graafland: „Er is geen andere op lossing. God is dood is de enige ge loofshouding, die nu nog mogelijk is. We moeten wachten tot God weer no dig is, dat is de enige oplossing." Dr. Graafland voegde hieraan toe, dat men leert: „Tot zo lang we God niet kun nen gebruiken moeten we het doen met Jezus, die Gods plaatsvervanger is en tegelijkertijd de onze zo leert men." „De beoordeling van deze theorieën kan verschillend zijn", zo merkte dr. Graafland op. De eerste is: „Het is uit den boze en verwerpelijk". Dat is een heel begrijpelijke reactie, maar het is de vraag of het afdoende zal zijn. De tweede is, dat er drie kernen van waarheid in deze theorieën zijn. De eerste: „Inderdaad is de naam van God voor velen een dood woord." De „God-is-dood-lui" zijn eerlijk, want de gemeentes zijn doodgepreekt met de naam van God. Ik heb het meegemaakt dat een predikant vol vuur over de rechtvaardigheid van God op zijn horlo ge keek om te zien hoeveel tijd hij nog had. Dan is God niet meer een rea liteit. De tweede is, dat er veel reële vragen zijn. De hemelvaart, is in deze tijd, nu we weten, dat de aard,e niet het middelpunt van een begrensd heel- aldus, een moeilijk punt, waar ik zelf ook wel eens mee worstel. Tegen een catechisant kan ik niet zeggen, dat dat een ongelovige vraag is. Ten derde kunnen we ons afvragen wat God wer kelijk betekent in ons leven. Een ge meentelid, die van de kerk af gegaan is, tobde met de vraag: „Waar is de God van de zondag in het leven van alledag. Hij kwam God in de week niet tegen", aldus de inleider. Als antwoord gaf dr. Graafland de Christenvrouwen het volgende mee: „In alle beschouwingen van de „God- is-dood-theologie" komt men te weinig het Oude Testament tegen. Indien men echter bijvoorbeeld Psalm 42 er in be trekt, waar de dichter zegt: God, le vende God, maar dan „Waar is God?" en toch even verder „Mijn God". In dien er die persoonlijke relatie met God is, dan wordt hij niet doodver klaard. In de moderne theologie mist men ook duidelijk het schuldbesef. We komen er pas achter, dat God er is, in dien we ons leren buigen in besef van onze zonde", aldus dr. Graafland, die besloot met: „Dan komen we toch meer terecht bij de beginselen van ons christelijk geloof, die beleden werden door Paulus, Augustinus en Luther: De rechtvaardiging van de goddelozen." De kaalhoofdige groenen voor de wo ning van de postcommandant te Rens woude waar zij een bewijs van goed ge drag in ontvangst namen uit handen van opper Heerdink. formatorum) begeren en daarvoor dit jaar ontgroend worden waren gisteren en eergisteren in Veenendaal en om geving. Ze hadden opdracht in Veenen daal predikanten te enquetteren over een aantal „belangrijke" vragen omtrent 't kerkelijk leven in het algemeen en dat in Veenendaal in het bijzonder. De vijf foeten (spreek uit feuten), die samen de jaarkring „Foeteraars" (wat naar believen uitgesproken mag worden) vormen komen oorspronkelijk uit Baarn. Breda, Amsterdam, Leiden en Den Haag .Enkele weken geleden had den ze zelfs nog nooit van elkaar, ge hoord en nu sliepen ze samen in de kelder van de oude gereformeerde pas torie. „We zijn in verscheidene groepen hier gedropt, nadat we met bussen de ze kant uit gebracht waren. Ons was gezegd, dat we in de omgeving van Wageningen in een sportkamp terecht zouden komen, zodat we allemaal sportkleding bij ons hebben. Onze opdracht was de twee dominees te „interviewen", te zorgen dat we on derdak kregen voor twee nachten en woensdagmiddag om vier uur weer in Delft terug te zijn iets heel anders dan „sporten", maar eigenlijk wel net zo leuk. Als ontbijt hebben we vanmor gen een krentebrood en wat melk ge kocht!", aldus een van de kaalhoofdl- gen. Voor de studenten vandaag de te rugreis naar Delft aanvaardden, moes ten ze eerst bij de Veenendaalse politie een „bewijs van goed gedrag" halen. In Renswoude brachten vier studen ten een bezoek aan de Ned. Herv. pre dikant ds. L. v. d. Peut met wie zij een vraaggesprek hadden. Ook bezoch ten zij de heer Vermeulen, ouderling van de Geref. kerk. Daarna gingen ook zij naar de postcommandant van rijks politie om een bewijs van goed gedrag. Tot hun taak behoorde verder het doen vermelden van hun belevenissen in een plaatselijke krant. De groep vond een onderdak bij de fam. J. Lagerweij. In Amerongen speelde een aantal stu denten een micro korfbalwedstrijd op het Dorpshuisplein en in Scherpenzeel onderbrak de voorzitter de raadsverga dering om een zestal groenen te ver welkomen die tegen het einde van de zitting op de publieke tribune plaats namen. VEENENDAAL Tegen de prijs van f 10.00 per m2 willen de eigenaren van de percelen Kerkewijk 232 en 234 een gedeelte van hun voortuinen ver kopen. De stukken tuin zijn respectie velijk 44 en 23 ca groot. De gemeente heeft deze grond nodig om de Kerke wijk op dat punt te verbreden. Voor het bestemmingsplan „Indus triewijk II", aan de Wageningselaan kan de gemeente twee percelen grond kopen, van resp. 64.760 ca en 7.780 ca. De prijs, die hiervoor, vrij van pacht betaald moet worden is f 200,per me ter. Daar het college van B. en W. de prijzen „alleszins redelijk" vindt, stelt men de raad voor de vier stukken grond aan te kopen. m VEENENDAAL In verband met de reconstructie van de kruising Hoofd straat-Hoogstraat moet het pand, waar in groentehandel Van Barneveld ge vestigd is verdwijnen. Het college van B. en W. heeft met de heer J. van Barneveld overeenstem ming weten te bereiken over een scha devergoeding van f 18.000. Indien de raad hiermee akkoord gaat, komt het pand op 1 januari van het volgend jaar leeg.

De Vallei | 1967 | | pagina 3