Personeel nertsfarm Renard n.y. kreeg ontslagaanzegging Eigenaar R. Heertje: bedrijf onrendabel Reizen en musiceren om geld te verdienen O.B.K.-leden als oude troubadours Grote zege voor DYSA (zondag) Goede finale in Andrieskerk Rumoer rond „de Molen" Accommodatie voor zaalsport Huisvrouwen naar Rotterdam Impresario Nieuwe show Wisseling van correspondent Schutters beter met buks en bier dan Delftse studenten Saneren Spanning I J .S.O.-concerten BURGERLIJKE STAND AMERONGEN KESTEREN WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1967 SHH ELST - De grootste nertsfarm van NederlandRenard N.V. aan de Vissericeg te Eist dreigt te worden opgeheven Gisteren ontvingen alle personeelsleden van de farm een ontslagaanzegging. De eigenaar van het bedrijfde heer R. Heertje verklaarde tegenover zijn personeel dat het bedrijf niet langer rendabel zou zijn. Bedrijfsleider R. Gaasbeek uit Veenendaal kan dit echter niet goed be grijpen. „De produktie van ons bedrijf is dit jaar de hoogste van Nederland geweest. Als andere bedrijven uit onze sector kunnen blijven draaienmoet dat voor ons toch ook mogelijk zijn", zegt hij. De ontslagaanzegging kwam voor ie dereen geheel onverwacht. Enige tijd geleden werd nog een kostbare voerma- chine en een trekker gekocht. Boven dien is de produktie van het bedrijf het afgelopen jaar bijzonder gunstig ge weest. Niet alleen was de produktie de hoogste van Nederland, ook de kwali teit van de nertsen was bijzonder goed. De kwaliteit was zelfs zo goed, dat de farm grote internationale bekendheid kreeg. Vlak voor Kerstmis verleden jaar maakte het reportage-team van het Duitse televisieprogramma „Hier und Heute" nog een film over de nerts farm te Eist naar aanleiding van de uitvoer van 1000 nertsen naar Rusland. Eerder had ook de NTS al aandacht aan de farm besteed. Plotseling dreigt nu echter dit bloeiende bedrijf te wor den opgeheven. Zowel bedrijfsleider Gaasbeek als voorman J. Gijsberts be grijpen niet hoe dit mogelijk is. Zij ge loven evenmin als de rest van het per soneel in de verklaring van de heer Heertje als zou het bedrijf niet meer rendabel zijn. „Inderdaad brengen de velletjes van de nertsen op het ogenblik weinig op. •Vorig jaar zijn er 25 miljoen vellen op de markt gekomen en dat is heel veel. Dat kun je aan de prijzen merken. Maar zoiets komt zo vaak voor in de nertswereld", aldus de bedrijfsleider. Hij is er dan ook van overtuigd dat er volgend jaar bijvoorbeeld al weer meer aan de velletjes verdiend kan worden: „Dat zeggen de experts trouwens ook", voegt hij er aan toe. Bovendien vindt hij, dat wanneer andere nertsfarmen kunnen blijven bestaan de grootste nertsfarm van Nederland toch zeker kan blijven draaien. „Als hier bezoe kers komen zijn ze verbaasd over het grote werpcijfer en over de kwaliteit die ondanks dit grote werpcijfer toch nog goed is. De diertjes zijn hier altijd al bijzonder gezond geweest", aldus de heer Gaasbeek. De heer Gijsberts vertelt dat het per soneel altijd met plezier op de farm heeft gewerkt: „Er was altijd een pri ma samenwerking, een goede verstand houding en iedereen deed zijn best". Volgens hem zal het voor het personeel bijzonder moeilijk zijn ander werk te vinden. Niet omdat er weinig werkgele genheid is. Het betreft acht man perso nele en de heer Gaasbeek, die zojuist AMERONGEN Deze week werd op uitnodiging van een aantal studen ten uit Delft een schietwedstrijd geor ganiseerd op de buks. De strijd ging tussen de studenten en leden van de vereniging. Het verloop van de wedstrijd was zeer leuk en sportief maar dat de gas ten het schieten op de buks nog moes ten leren blijkt wel uit de onderstaan de uitslag. Gasten: W. Deurmeijer 24 pnt; K. Bouman 21 pnt; J. Leesmer 24 pnt; C. v. d. Steen 17 pnt en W. Schoonder- beek 22 pnt, totaal 108 punten. Leden van Willem Tell: W. van Vee nendaal 45 pt.; J. de Greef 48 pnt.; A. de Haas 46 pnt; W. Engelaar 42 pnt; P. v. d. Sigtenhorst 44 pnt.; totaal 225 punten. Ook een door de gasten aangeboden wedstrijd in bierdrinken werd door de Amerongers gewonnen. een bezoek aan het Gewestelijk Arbeids bureau te Veenendaal had gebracht, wist te vertellen dat er hier en daar op de fabrieken nog wel plaats is. De moei lijkheden liggen in de aard van het werk. „De mensen van onze farm zijn de vrijheid gewend. Ze werken hier prettig, in een kleine kring en dicht hij de natuur. Daarom zal het erg moeliijk voor ze zijn in een fabriek te wennen". Vooral omdat de meeste personeelsle den al acht tot tien jaar aan de farm zijn verbonden zal de heer Gaasbeek wat dit betreft wel gelijk krijgen. De heer Westerwoud uit St. Mi chielsgestel, sinds 1 januari van dit AMERONGEN Organist Bernard Bartelink, Jacques Moolenijzer's Trazom- koor, de klarinettisten Ben van Granen- burgh en Simon Butter, alsmede de fagot- tist Frans Robert Berghout, gaven gister avond voor een uitstekend gevulde St. Andrieskerk te Amerongen het laatste zomeravondconcert van dit seizoen. Het Trazomkoor, dat zijn signatuur vond door de naam van de componist Mozart ach terstevoren te spellen, legt zich uitslui tend toe op onbekende werken van deze Weense classicus. Zo op het eerste ge zicht doet de naam van het koor wat kin derlijk aan, maar de omstandigheid, dat Mozart zich wel als Trazom aandiende als hij onbekend wenste te blijven de relatie Mozart onbekend en onbekende werken is duidelijk geeft een en an der wat meer achtergrond. Intussen zijn de prestaties van Trazom verre van kinderlijk. Integendeel, het is allemaal zeer gekund en vooral de dames beschikken over uitstekend geschoolde stemmen, waarbij de mannen wat ach terblijven. Bovendien, en dat vinden we bijzonder plezierig hier te kunnen signa leren, heeft Moolenijzer zich gisteravond gemanifesteerd als 'n muzikale man, het geen wij van een hogere orde achten dan op hoog peil staande koorzang alleen. Toegegeven, aanvankelijk klonk het koor in de fragmenten uit „Ascanio in Alba" wat overgecultiveerd, maar dat be zwaar viel volledig weg in de vier Not- turnL Van deze vier hebben met name „Ecco quel fiero istante" en „Mi lagnero tacendo" een uitstekende indruk achter gelaten, zij het, dat in het laatste num mer de mannen een wat dorre klank produceerden. Bernard Bartelink behoort, getuige gis teravond, tot de groten in ons land. Met groot gemak en virtuositeit ovewon hij de materie, die liep via het Praeludium in D dur van C. Ph. E. Bach, de Sonate all'offertorio van J. B. Martini, de door C. Ph. E. Bach wat lang uitgesponnen sonate in D moll, de Fuga in A dur van G. F. Handel en een tweetal werken van Mozart, waarbij een gedurfde registratie opviel in Stranhover improvisation van de laatste componist. Verrassend gaaf voor zulke jonge men sen bliezen van Cranenburgh, Butter en Berghout veroverend fris en muzikantesk het Divertimento in Bes dur van Mozart. Zij begeleidden bovendien het koor en deden dat in het begin met de organist wat aan de sterke kant, doch vonden la ter een uitstekend evenwicht. Resume rend voegen wij gaarne ons applaus bij die ene spontane toehoorder in de St. An drieskerk. CHRIS VISSER jaar adviseur van Renard N.V., wil geen commentaar geven op de ge beurtenissen rond de nertsfarm. „Ik kan er niets van vertellen", zegt hij. „Het is alles nog in een te vroeg sta dium". Wel vertelde hij dat men het bedrijf wil gaan saneren: „Net als op ieder bedrijf", voegt hij eraan toe. De heer Gaasbeek en de heer Gijs berts waren ook van plan tot een reor ganisatie over te gaan, maar dan met een geheel andere afloop. Door die re organisatie zou het bedrijf, dat zo goed liep, een nog grotere opzet krijgen dan het al had. Op de nertsfarm Renard N.V. te Eist werken momenteel nog 8 mensen. Vo rig jaar waren het er nog 16. Er brak toen echter een besmettelijke ziekte uit onder de nertsen waardoor vele dieren verloren gingen. Ontslagen konden toen niet uitblijven. Waarom er nu echter personeel op straat wordt gezet: ,,'t Is onbegrijpelijk", aldus de heer Gaas beek. Hij leidt het bedrijf sinds 1 januari jl. Het bedrijf had een eigen voerkeu- ken, met een voermachine die 30 ton voer kon verwerken. Als men over de farm ronddwaalt valt het op hoe schoon en verzorgd alles er uit ziet. Men krijgt de indruk met een bijzonder gezond be drijf te maken te hebben. Alleen valt het op, dat het personeel somber uit de ogen kijkt. Men voelt dat deze blikken niet bij dit bedrijf passen. Men werkt op zo'n prima georganiseerde farm met plezier. Maar het personeel is veront waardigd. Niemand begrijpt de gang van zaken. Men is bang voor de toekomst. Boven de in de bontwereld interna tionaal vermaarde nertsfarm cirkelen meeuwen. Zij loeren op het voer van de nertsen dat voor een groot deel uit vis bestaat. Hoe lang zullen hun kreten nog boven de Visserweg in Eist hoor baar zijn? Niemand weet het. Men wacht met spanning op nader bericht. Wanneer dat zal komen is de vraag. Wij belden de heer Heertje. Zijn vrouw nam de telefoon aan. De eigenaar wei gerde aan het toestel te komen. „Bel hem morgen maar op het kantoor", schalt de stem van zijn vrouw door de telefoon: „Maar hij is er pas laat". Op het kantoor van de heer Heertje wil men ook geen commentaar geven. Men doet of men van niets weet. Als ze er dan enkele feiten te horen krij gen zeggen ze: „Oh, dat! Bel daar maar over met de adviseur, de heer Westerwoud". De heer Westerwoud zegt er ook niets van te kunnen vertellen. Hij verwijst naar de bedrijfsleider van de farm. Deze staat ons, met zijn voorman, vriendelijk te woord. Alleen begrijpen zij, evenals het overige personeel, niets van de recente gebeurtenissen. RHENEN Naar aanleiding -van ons artikel in de editie van gisteren over moeilijkheden rond een dansavond in de Panoramamolen van zaterdag avond wordt er van de zijde van de ge meentesecretarie op gewezen, dat hier geen sprake is geweest van ontduiking van leges, maar van vermakelijkheids belasting. Inderdaad is de eigenaresse van de Panoramamolen (of pachtster?) in het bezit van een dansvergunning, maar aldus onze zegsman ter secretarie zij weet heel goed, dat wanneer er entree wordt geheven bij zo'n dansavond er volgens de gemeentelijke verordening op de heffing van vermakelijkheidsbe lasting ter gemeentesecretarie belas tingkaartjes moeten worden gehaald. De belasting voor dansavonden be draagt 30 pet. van de entreeprijs. De controleur op de vermakelijk heidsbelasting heeft opdracht regelma tig controle uit te oefenen. Wanneer men entree heft en daarvoor de ver makelijkheidsbelasting ontduikt, dan is deze functionaris volgens de verorde ning bevoegd de zaak te sluiten. Hij heeft nog een milde houding aan genomen, door in laatste instantie de dansavond normaal te laten doorgaan, maar daarbij geëist, dat achteraf ter gemeentesecretarie alsnog de verschul digde (geschatte) belasting zou worden betaald. Van een boete is dus al even min sprake. Nog niet zo lang geleden zijn alle exploitanten van zalen en ande re gelegenheden in de gemeente Rhe- nen, waar regelmatig dansen wordt ge geven bij een uitvoerig schrijven van burgemeester en wethouders op de hoogte gesteld waaraan zij zich hebben te houden. Wanneer de voetbalvereni ging „Candia '66" belastingplichtig is, dan zijn dat volgens de verordening ook dansavonden. Men vraagt zich ter gemeentesecretarie af waarom dan voor zo'n dansavond geen belasting zou zijn verschuldigd. De controleur op de ver makelijkheidsbelasting heeft zaterdag avond in de Panoramamolen alleen maar zijn plicht gedaan. De pachtster van de Panoramamolen wijst ons erop, (jat zij in het geheel niet heeft gezegd: „De gëmeente ver pest alles. Ik weet heel goed, dat er voor dansavonden waar entree wordt geheven belasting verschuldigd is. Ik had in elk geval mijn dansvergunning netjes aangevraagd". SCHERPENZEEL Ook de sport kwam dinsdagmiddag tijdens de ver gadering van de Scherpenzeelse ge meenteraad nog even om de hoek kij ken. Dat was bij de behandeling van de verschillende onderwijszaken waaraan de agenda deze middag nog al rijk was. „Scherpenzel wordt gaan deweg groter maar wat met deze groei geen gelijke tred houdt is de sportzalenaccommodatie", zo over woog het P.v.d.A.-raadslid de heer G. Aarsen. De voorzitter was het roe rend met de socialist eens. „Het roos ter van de gymnastiekzaal is overbe last en het wordt hoog tijd dat er voor de zaalsporten een tweede lokaal bij komt", aldus de voorzitter. Scherpen- zeels eerste burger had trouwens los van. dit plaatselijke probleem al sterk de indruk, dat aan het devies „een ge zonde geest in een gezond lichaam" meer praktische aandacht moet wor den besteed. „Misschien is er op dit gebied wel iets van de scholen te ver wachten", aldus het A.R.-raadslid en tevens schoolbestuurder, de heer G. van Kampen, hoopvol. De „Rotterdam" is een der fraaiste schepen van de Holland-Amerika-lijn e elk jaar brengt het luxieuse schip dui zenden Amerikanen naar Europa. Het schip trekt zoveel passagiers omdat het voortreffelijk is geoutilleerd en als het ware een drijvend dorp is met een eigen bakkerij, drukkerij, hotelkeukens, wasserij, zwembad, sportzalen restau rant en bars en natuurlijk niet te ver geten de riante hutten voor de meest verwende reiziger. Niet elke dag be staat de mogelijkheid dit schip te bekij ken en daarom wordt nu reeds de aan dacht van de leden van de Amerong- se huisvrouwenvereniging gevestigd op deze ongetwijfeld zeer boeiende excur sie op 13 oktober. Dan ligthet schip weer te Rotterdam gemeerd en kan het worden bezichtigd. Voor deze excursie kan men zich reeds nu opgeven bij mevr. J. J. van de Pol-van de Kop, Zandvoort 24. De kosten, met van een kopje koffie, kosten van de bus enz. bedragen f 8,50 per persoon. Actie voor overdekt zwembad geruisloos uit startblokken VEENENDAAL Vrijwel geruisloos is de actie onder de burgerij voor het overdekte zwembad van start gegaan. Tegenover dit rustige begin staan even wel zeer bemoedigende Tesultaten. Men is nog maar pas begonnen met inzamelen bij dat deel van de burgerij, dat geacht kan worden „de toon aan te geven". De bijdragen komen vlot bin nen. Op dit moment is echter bij benadering nog niet te zeggen hoeveel de .aan loop" van de actie zal opbrengen. Wel kan nu al worden vastgesteld, dat hier bij niet in termen van honderden maar van duizenden moet worden gedacht. De grote klap zal evenwel moeten vallen in de periode van 28 september tot 7 oktober a.s. als de huis-aan-huis-actie wordt gehouden. Het grote korps „huisbezoekers" is nog niet helemaal compleet. Een kleine 100 collectanten hebben zich reeds spontaan beschikbaar gesteld, onder wie een aantal enthousiaste dames en heren die zwemmen leren in het instructiebad. Bijzonder is ook de medewerking van de jonge wijkgemeenschap „De Engelenburg". Het bestuur van deze gemeenschap heeft het actie-comité aan geboden zelf de inzameling in die wijk te organiseren en een aanbeveling naar de bewoners te zenden. Gerekend naar al dit enthousiasme en deze medewerking mag de conclusie worden getrokken dat het grote overdekte zwembad leeft bij de bevolking van Veenendaal en dat men er graag nu zijn steentje aan bijdraagt om er over een jaar in te kunnen zwemmen. RHENEN Dat de muziekvereniging „Oefening Baart Kunst" buiten landse reizen maakt is zo langzamerhand wel bekend in Rhenen. Maar lang niet iedereen weet wat daarvan de achtergrond is. Nog niet z.o lang ge leden werd er nog een opmerking over gemaakt in de gemeenteraad in de geest van .Wanneer ik naar Parijs ga, heeft het me altijd nog geld gekost!" En dan zijn we eigenlijk meteen op het punt waarom het bij O.B.K. gaat. „O.B.K." maakt die verre reizen om de kas te spekken, teneinde daaruit de enorme kosten te kunnen betalen, die met de instandhouding van een korps van zeventig datnes en heren gemoeid zijn. Want die reizen naar het buitetdand brengen de vereniging geld op. In 1968 hoopt men zelfs zover te zijn dat men uit een tiental reizen vijf a zesduizend gulden kan halen. Voorzitter A. van Driel (45) en se cretaris W. v.d. Pol (50), de twee enorm hard werkende krachten van „OBK", besteden dagelijks vele uren aan hun vereniging, aan hun grote hobby, de muziek. Dit duo is niet los van elkaar te denken. Van Driel is al 34 jaar muzikant, waar van 11 jaar bij „OBK", Van de Pol al 30 jaar, waarvan eveneens 11 jaar bij „OBK". De heer Van Driel is afkomstig uit Zaltbommel, de heer Van de Pol komt oorspronkelijk uit Veenendaal. Beiden werken bij de NBM. De heer Van Driel als contro leur, de heer Van de Pol als chauf feur. Doordat zij ongeregelde dien sten hebben, kunnen zij overdag méér doen voor hun vereniging dan de andere bestuursleden. Vandaar misschien dat hun activiteiten steeds weer bijzonder opvallen. Bei de heren hebben elkaar leren ken nen in de vakbeweging. Het vereni gingsleven ligt hun uitermate goed. Feitelijk zijn ze er vrienden door geworden, vrienden die alles voor elkaar over hebben, wanneer het er om gaat „Oefening Baart Kunst" op een hoger plan te brengen. Ze zijn de hele week druk met de mu ziek. „Die buitenlandse reizen worden voor ons in elkaar gezet door een impressairo", zegt voorzitter Van Driel, terwijl hij aan zijn onafschei delijke pijp trekt. „Ik kan u wel verklappen dat het geen pretje is. We zijn dagen onderweg. Soms ver trekken we 's ochtends om vijf uur en zijn we 's nachts om half twee of twee uur pas weer thuis. We heb ben verschillende leden, die dan 's ochtends om vijf uur weer op hun werk moeten zijn. Je moet er dus wel wat voor over hebben. We leg gen dan zo'n slordige 600 km per dag af met een NBM-bus. We reizen altijd in burger. De uniformen han gen achter in de bus op speciaal daarvoor gemaakte rekken. Ze heb ben dan niks te lijden. De instru menten zitten verpakt in kisten met schuimplastic. Dat gaat uitstekend. We doen dit alles met één doel, geld „verdienen" om de vereniging in stand te kunnen houden". En dan vertelt secretaris Van de Pol wat het allemaal kost om de Rhenense gemeenschap op hoogtij dagen een vrolijke muzikale noot te kunnen bezorgen. Bij elkaar geteld komt hij op een vaste last van on geveer tienduizend gulden per jaar, afschrijving van instrumenten en uniformen meegerekend. „Vorige week hebben we bijvoor beeld een nieuwe basblazer gekre gen. Deze man kost de vereniging aan instrument en uniform plm. f 2500,-! Binnenkort komen er twee klarinettisten bij, een trompettist en vier tamboers. Dat „grapje" gaat f 4000,- kosten. Deze paar voorbeel den spreken toch wel boekdelen, dacht ik zo". De heer Van Driel vertelt nog over het reizen en trekken. „Ik heb •nu weer een aanvraag voor Le Ha vre. Maar dat werd een beetje te gek. Dan zouden we op één dag 1100 km moeten rijden. Dat feest gaat niet door. Trouwens we hebben voor de rest van dit jaar nog werk ge noeg. Afgelopen zaterdag waren we in Oosterbeek om de Airbornemar- sen op te luisteren. Daar kregen we nog een extra premie van f 30,- als mooiste groep. Zondag zaten we in België, ergens 40 km achter Brus sel en komende zondag staat Char leroi op het programma. Dat is heen en terug 10 uur in de bus. In Char leroi om 11 uur 's ochtends beginnen met marcheren, showen, optocht enz en om 5 uur 's avonds klaar. We ho pen om één uur in de nacht terug te zijn. U merkt wel dat we het zuur verdienen. Maar wij hebben dat als vereniging van 70 man er voor over. Dirigent A. J. van Kolfschoten (67) is al 36 jaar bij „OBK", dus vanaf de oprichting. Hij is de man die de muziek instudeert. De majo rettes, tamboers en muzikanten le ren het showen van de heer Nijen- huis uit Arnhem, een gediplomeerd dirigent en instructeur. Er worden drie repetities per week gehouden en tweemaal in de maand wordt er 9 Voorzitter A. van Driel (met pijp) en secretaris Van de Pol broeder lijk verenigd, zoals ze vaak te zien zijn, wanneer het er om gaat de be langen van „Oefening Baart Kunst" te behartigen. aan marcheren gedaan. De leden krijgen het niet cadeau. „Trouwens, binnenkort zullen we wel een ledenstop moeten instellen, want de belangstelling voor „OBK" is zo groot, dat we van alles tekort gaan. komen. We hebben muzikan ten uit Rhenen. Ede, Renkum, Eist, Wageningen en Meteren. Van leden verloop is geen sprake. Het Majo- rettenkorps bestaat nog steeds uit dezelfde meisjes als waarmee we zijn begonnen". Voor de majorettes wordt er deze week in Rhenen door „OBK" gecol lecteerd. De vereniging haalt name lijk de benodigde gelden niet alleen uit optreden in 't binnen- en buiten land. Naast collecteren worden er bazaars en allerlei andere acties ge houden. De heren Van Driel en Van de Pol mogen dan samen een onverbre kelijk en hard werkend duo zijn voor „OBK", ze zijn bijzonder te vreden over de activiteiten van de andere bestuursleden en leden van de vereniging. „We behoeven maar op een knop te drukken", zeggen beiden, „en iedereen staat klaar om de helpende hand te bieden". De discipline in de vereniging Is bijzonder goed. „We hebben ook een grote verantwoordelijkheid", zegt de heer Van Driel. „Wanneer we op reis gaan blijft het hele gezelschap bij elkaar. Niemand gaat alleen op stap. Uiteindelijk zijn er veel jonge mensen bij, waarover we moeten vaderen. Het levert nooit moeilijk heden op". De winter betekent een tijd van enorm hard studeren. Er komt een geheel nieuwe show, die een uur gaat duren. Volgend jaar zal „OBK" twee verschillende nummers op dit gebied kunnen gaan brengen. De shows krijgen ook een geheel ander karakter en worden anders van op zet. „We huppelen straks door Rhe nen", zegt Van de Pol gekscherend. Terwijl voorzitter Van Driel een verse pijp stopt vertelt hij nog, dat er een aanvraag is binnengekomen uit Frankfort. Hij weet nog niet of hij die uitnodiging zal accepteren. Het is ver. Misschien wel veel te ver. Allemaal het werk van een op uitgebreide schaal verzorgde recla me door middel van zo'n 10000 fol ders met foto's van de vereniging, die door de impressaria zijn ver spreid in Nederland, België, Frank rijk en West-Duitsland. Maar vast staat dat zondag Charleroi aan de beurt is en komende zomer de avondvierdaagse in Steenwijk, kort om er staat al veel op het program ma en allemaal met dat ene doel: gelden bij elkaar te blazen om „OBK" op de muzikale benen te houden. AMERONGEN Zoals wellicht be kend organiseert het Utrechts Symfo nieorkest ook dit jaar weer een drietal speciale „Provincie"-concerten en wel op de donderdagen 12 oktober, 11 janu ari 1968 en 18 april 1968. Uitgevoerd zullen worden stukken van Brahms, Beethoven, Tsaikowski, Bach, Bruck ner, Lalo en Ravel. De abonnementsprijs voor deze drie concerten bedraagt f 19,-- per persoon, vestiaire, plaatsbespreking en bus- kosten inbegrepen. Er zijn reeds een aantal plaatsen verkocht. Amerongers, die gaarne in het bezit zouden komen van een abonnement gelieven hiervan mededeling te doen aan de heer C. T. de Boer, per adres gemeentehuis te Amerongen. AMERONGEN De heer De Boer, sinds het bestaan van dagblad „De Vallei" correspondent te Amerongen heeft om privé-redenen zijn functie neergelegd. Hij wordt opgevolgd door de heer G. H. van Dijk. Het adres van onze nieuwe correspondent is Nassau- laan 12 te Amerongen. De heer Van Dijk hoopt gaarne van verenigings bestuurders e.d. op dezelfde medewer king te kunnen rekenen die zijn voor ganger heeft genoten. GEBOREN: Petra Maria, d.v. P. Lenards en J. G. Meskes. Geboren: René Cornelis Gerrit, z. v. C. J. Wittebol en E. B. Nellestijn; Jan Jacob, z. v. J. Wildeman en P. J. van Mourik. ONDERTROUWD: Johannes Hendrik Vonk, 26 jaar en Dirkje Kroeze, 23 jaar. GEHUWD: Remmert Adrianus van den Berg, 23 jaar en Maria van Sligtenhorst, 20 jaar; Johannes Vervat, 24 jaar en Hendrika Johanna Schouten, 24 jaar. Gerrit Jan Kop, 25 jaar, (Doorn) en Theodora Nieuwhoff, 21 jaar. Ingekomen personen: H. Steenhuisen, Kon. Wilhelminaweg 40 van Etten en Leur; W. Drost, Vis- sersweg 40 van Utrecht; M. Kars, Burg. Jhr. H. v.d. Boschstraat 39 van Gronin gen. D. G. Sjoer, Groeperweg 12 van Veenendaal; P. C. Kaastra, Nederstraat 13 van 's-Gra- venhage; K. A. van Loon, Kon. Emma- laan 10 van Vleuten- de Meern; A. M. H. Schepers, Boslaan 15 van 's-Graven- hage; H. van Gelderen, Burg. W. Mar- tenslaan 8 van Hilversum; L. H. H. Reydon, Gasthuisstraat 22 van Arn hem. AMERONGEN Het eerste zondag elftal van DVSA begon de competitie met een thuiswedstrijd tegen De Meeu wen uit Utrecht. Deze ploeg had vori ge week gewonnen van Roda '46 en het was bekend, dat het elftal „nogal fors" van aanpak was. In de DVSA-gelederen was men aan vankelijk bepaald zenuwachtig. Het eerste half uur van de wedstrijd werd er van beide kanten nogal slecht geplaatst. De Meeuwen kreeg de beste kansen, doch geleidelijk aan verander de dit. In de dertigste minuut was het dan raak. C. van Ommeren speelde de bal af naar Van de Pol, deze tikte door naar de naar voren stormende Van Om meren en deze gaf de doelman het na kijken met een strak en laag schot. De zelfde Van Ommeren zorgde ervoor dat nauwelijks een minuut later de stand op 20 werd gebracht. Na de rust een wat rustiger DVSA. Na een kwartier was het weer C. van Ommeren die alleen voor de doelman kwam en met een bekeken bal voor de derde treffer zorgde. Er werd nu beter gecombineerd en geleidelijk aan werd de stand door Van de Pol, Buis en Brinkman opgevoerd tot 60. Toen vond men het wel genoeg en het elftal beperkte zich tot het consolideren van deze voorsprong. Ondertrouwd: K. Cornelissen en G. Slotman; R. Timmer en W. A. van Gelderen.

De Vallei | 1967 | | pagina 5