Grootste woningnood is nu wel gelenigd Dubbele functie KERKDIENSTEN Wethouder in de raad Rondje voor Mariëtte Buitenwerk voor minder validen Meer groen 'oor minder gela VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. C H E V R 0 L E T MIST U UW Deel bewoners Engelenburg geven overlast Drie auto's beschadigd VAN WOUT BLAUWKOUS Triest Doorstroming Geschenk Discussie 0 p E L V.A.B. KIRPESTEIN dagblad DE VALLEI? 11079 BURGERLIJKE STAND Permanent FORD-show in showroom Stop n hond in de tank Bev estipng Trouwen Rustig Jeugdwerk Jeugdkerk Wij ken Jeugdhonk Centen Verkiezingen Afscheid Ziekenbezoek Jeugddienst en Zendingsavond Statistiek Afscheid VRIJDAG 15 SEPTEMBER l9o. ADVERTENTIE VEEN END A AL W oensdagavond was de raad van de gemeente Vee- nendaal voor het laatst bijeen in de bovenzaal van hotel „De Korenbeurs". De eerstvolgende raadsvergadering zal gehouden worden in het nieuwe raad huis. Het meeste stof deed de herbenoeming van de commissie voor advies Woonruimtewet opwaaien. De heren C. G. van Hall (PvdA) en H. van Ma nen (AR) wilden weten hoe lang de wethouder deze commissie nog nodig denkt te hebben bij het toewijzen van de woningen. In tegenstelling tot vorig jaar werd er nu door de raad weinig bezwaar gemaakt tegen het weer voor een jaar in zijn geheel herbenoemen van de commissie, al werd wethouder M. Rastmeijer wel het verwijt gemaakt, dat hij zich vroeger wel eens tegen het herbenoemen van de commissie had uitgesproken en nu in feite zelf weer om een dergelijke herbenoeming vroeg. Ten slotte werd de gehele commissie bij schriftelijke stemming herbenoemd, zij het dan dat het tweede plaatsvervangend lid, de heer Z. H. Slik slechts 11 stemmen kreeg. De rest ging naar de heer P. de Jong, die met 19 stemmen eerste plaatsvervangend lid werd. De heer Hendriks vroeg om terugne ming van dit voorstel, opdat het eerst in de commissie voor Volkshuisvesting behandeld zou kunnen worden. Hij had enkele opmerkingen, die hij liever niet in een openbare raadsvergadering wil de doen. Nadat de burgemeester hem er op gewezen had, dat de commissie volgens de verordening voor 1 oktober herbenoemd moest worden en dat men als er op de commissievergadering van 20 september gewacht moest worden geen gelegenheid meer. zou zijn, kwam hij toch met een paar vragen. „Ten eerste zóu ik graag willen weten waar om deze commissie nog een jaar moet aanblijven, ten tweede is het mij be kend, dat er momenteel vergunningen aan trouwlustige paartjes worden aan geboden voor flats in de Engelenburg of het Vijverplan. Toen ik van de week bij Jop-den-Drop- rol in de winkel was om een verge ten boodschapje voor Driek op te knappen kwamen we aan de praat over de activiteiten van onze lokale middenstand. Job doet z'n bizzenis hoofdzakelijk in de buurt, maar hij heeft het winkeliersbloed in de ade ren. Het moet gezegd worden: als kleine neringdoende ziet ie 'et breed. „Je kan wel zeggen, ik mot et achter m'n eigen toonbank zien te verdie nen, maar als je vandaag den dag niet verder kijkt dan je eigen etala geruiten dan kom je d'r niet meer" is z'n devies. „Je mot samenwerken. Met anderen. In je eigen branche en de verschillende branches met me kaar. En laat een ander dan 'es een paar centen verdienen aan iets waar jij je best voor hebt gedaan. Je steekt er zelf ook licht wat van op". Om die reden is Job, zoals ik later begreep, ook altijd lid gebleven van het plaatselijke genootschap van win kelier?. Hoewel er waren die er meer profijt van trokken dan hij, als buurtwinkelier. Het gedaver, waarvoor de winkeliers vereniging in 'de loop van haar lange bestaan' verantwoordelijk is geweest, speelt zich hoofdzakelijk in het cen trum af. Job heeft er begrip voor. Hij begrijpt dat het niet mogelijk is om een harmonie in elk straatje waar een lid gevestigd is een even redig aantal marsen te laten tette ren. Daar moet je volgens Job niet over zeveren. Belangrijk is dat in de plaats de nodige porties heisa wor den gemaakt, waar de mensen op afkomen. En om die reden ook vindt hij dat er de laatste tijd teveel door de mid denstandsorganisatie wordt afgeketst. De laatste weken alleen al, twee ge legenheden achter mekaar. Een winkelbeurs die niet door kan gaan. „Een stukje gezamenlijk kracht werk" vindt Job. „Het kost je als winkelier geld, maar het komt er weer uit. Misschien merk ik 'et niet zo direct in de winkella, maar het eendrachtige dat er van uit gaat. Dat doet 'et 'em. En dat zijn we op 't ogenblik kwijt". „Neem nou de lammeliedjesavond", gaat Job verder. „Altijd een stukkie werk van onze vereniging geweest. Je zou haast kunnen zeggen: voor de lammeliedjesavond stonden we in. Het was geen stuntwerk van klasse. Gewoon een paar muziekkorpsen met een stuk of tien versierde kar ren en heel Veenendaal en omstre ken liep zich de benen onder de gat vandaan. Zoiets mot je niet laten schieten. Da's niet verstandig. Nou kun je wel zeggen: geen mens die op zo'n avond een etalage an kijkt. Dat kan me niks schelen. D'r is tam-tam. En die maakt de winkeliersvereni ging. En om dat dan te laten varen voor een rotje en een zevenklapper" van Jop z'n gezicht is een vergelij king met de capitulatie van de oli fant tegenover de muis te lezen „Goed, op 't nippertje komt er dan toch een optocht, omdat het jeugd werk meent dat er onrecht aan de kinderen gedaan wordt. Da's alle maal heel mooi, maar 't is niet meer van ons. We hebben weer een stuk kie terrein afgesloten. In plaats van dat we d'r nieuwe gelegenheden bij zoeken om wat aan vast te knopen." Met dat laatste doelde m'n leverancier op de opening van het nieuwe ge meentehuis. Een gebeurtenis die de middenstand links laat liggen, 't Zal Job benieuwen of er een vlag aan de gevel van een winkelpand komt. „Allemaal veel te laks", zegt Job. Het bestuur, ik wil d'r niks van zeggen, maar om de paar jaar een nieuw be stuur zou beter zijn. Anders krijg je dat van: o hee, is het alweer bijna Sinterklaas. Nou dan moet 'et maar weer gebeuren. En dan komt er een actie. Steeds anderen d'r in. Die hebben d'r weer zin in". Ik stelde Job voor om zo links en rechts bij z'n collega es een balletje op te gooien: volgens mij moest hij d'r het eerste in. „Mij niet gezien", zei Job, „en dan m'n eigen zaak te kort doen. Ik -sta d'r helemaal al leen voor. Wil je daar effe rekening mee houden". We zullen 'et doen en ook met zoveel anderen. Daarom kunnen ze Job en zoveel anderen afschrijven... Wout Blauwkous. „Ten derde", zo vervolgde de heer Hendriks, „is het mij bekend dat er in de Engelenburg gezinnen komen die er persoonlijk niet blij mee zijn, dat ze daar woonruimte gekregen hebben en de medebewoners zijn er helemaal niet gelukkig mee. Ik bedoel gezinnen die uit zogenaamde saneringswonin gen" gekomen zijn. Deze geven de me debewoners veel overlast, door dron kenschap en herrieschoppen. In feite is dit een trieste zaak", aldus de heer Hendriks. Wethouder Bastmeijer zei in zijn ant woord: „De grootste nood op woning- gebied is momenteel wel gelenigd, ech ter van het eventueel opheffen van de commissie moet nog een studie gemaakt worden. Het zal wel een keer gebeu ren, maar wanneer kan ik nu nog niet zeggen. De verschillende formulieren, waarover de heer Hendriks sprak wa ren geen toewijzingen ,doch uitsluitend enquêteformulieren. We wilden eerst de werkelijke woningbehoefte peilen, voordat we gingen toewijzen, omdat 't in het verleden vaak is voorgekomen, dat men zelf reeds een oplossing ge vonden had, vaak in een andere ge meente". In tweede instantie stelde de heer G. J. van Deelen (SGP) voor de comis- sie te handhaven, maar de functie te veranderen: „De commissie kan mis schien nog aanblijven om naar men sen te zoeken, die in de woningen wil len", aldus het SGP-raadslid. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van de minister van Volks- MEVR. H. BUDDING (V.V.D.) Wat voor kassen? VEENENDAAL De raadsverga dering was gisteravond nog maar en kele minuten oud, toen de heer H. van Wagensveld het woord kreeg voor „een persoonlijk feit". De heer Van Wagensveld dankte raad en college voor de „hartelijke blijken van mede leven, die zijn vrouw en hij ontvingen ter gelegenheid van de geboorte van hun dochter Mariëtte. Ik kan u mede delen, dat het ondertussen een flinke meid is van 9 pond", zo zei hij. Ter gelegenheid van die gezinsuitbreiding bood hij de raad een „rondje" aan. Het was overigens toch de „raads vergadering van de rondjes", want ook de firma De Haas, eigenares van „De Korenbeurs" bood een rondje aan. Een rondje gebak bij de koffie, om precies te zijn. Dit ter gelegenheid van het feit dat het de laatste maal was, dat de gemeenteraad in de bo venzaal van hotel „De Korenbeurs" vergaderde. C. G. VAN HAL (P.v.d.A.) Hoe lang nog huisvesting en Ruimtelijke Ordening over een toekenning van een bijdrage ineens over 1967 ter bevordering van de doorstroming, informeerde de heer B. van Remmerden (PvdA) naar het effect van de doorstromingsverorde ning. De burgemeester antwoordde, dat deze verordening nog te kort in werking is om daarover in zijn alge meenheid iets te kunnen zeggen en dat het ongewenst is om uit de nu beken de gegevens iets te voorspellen. De heer Hendriks vroeg naar de zwembadplannen, ook al naar aanlei ding van een 'ingekomen stuk. Hij vroeg naar de activiteiten van het actiecomi- t, waarvan hij slechts kennis had kun nen nemen via de pers. De burgemees ter zegde hem voor. de volgende ver gadering een rapport toe. Aan het eind van de officiële raads vergadering, die door ds. C. van Enk niet bijgewoond kon worden wegens zijn lidmaatschap van de algemene sy node van de gereformeerde kerken, voegde de burgemeester nog een punt aan de agenda toe. De raadsleden werd officieel meegedeeld, dat firma Gebr. Van Harn aan de gemeente de comple te verwarmingsinstallatie voor de plan tenkassen op de kwekerij van de Socia le werkplaats aangeboden had. „Met dit gebaar is een bedrag gemoeid, dat in de duizenden loopt", aldus de bur gemeester. Hij vroeg de raad de schen king te aanvaarden hetgeen graag gedaan werd, al wilde mevr. H. Bud- dingh-de Vries Lentsch (VVD) wel we ten welke kassen bedoeld werden. Zij wist kennelijk van het plan nog niets of in ieder geval niet veel af. De burgemeester antwoordde nogal vaag, dat het hier ging om kassen die als uitbreiding van de G.S.W. bedoeld wa ren en dat daarin de planten voor het raadhuis gekweekt zouden worden. Bui ten op de kwekerij gaat men bloemen, planten enz. kweken voor de groenvoor ziening in Veenendaal. Verder ging de raad met een aantal voorstellen voor aan- en verkoop van grond akkoord, waarbij de aanvraag van Van Barnevelds Papier ingetrok ken werd, omdat deze firma verzocht had het verzoek om grond als niet ge daan te beschouwen. Even werd er gesproken over 't voor stel schadevergoeding toe te kennen aan de heer Van Barneveld, die zijn groentezaak op de hoek van de Hoog straat/Nieuweweg moet verlaten. De heer H. Brouwer (BP) vroeg: „Ik kan me verenigingen met het voorstel, maar hoe zit het met Van de Loosdrecht? De firma Van Barneveld kan het bedrijf verplaatsen, maar dat kan Van de Loosdrecht niet", aldus de heer Brou wer (Met Van de Loosdrecht bedoelde de heer Brouwer de rookartikelenkiosk bij de bushalte op de Nieuweweg - red.) De burgemeester antwoordde: „Hoe wel het niet in verband staat met het voorstel wil ik u wel vertellen, dat dit nog een punt van discussie is binnen het college". „Er wordt dus aan ge werkt", begreep de heer Brouwer. Dat zei ik niet, het is een punt van discus sie", verduidelijkte de burgemeester. M. BASTMEYER (C.H.U.) Slechts enquête ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE Heden, vrjjdag VEENENDAAL Kantine DS 20 uur: Breimodellenshow. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Ik dr. Fu Man Chu". Morgen, zaterdag VEENENDAAL Zwaaiplein, Slotemaker de Bruïneplein en parkeerterrein voor O.C.B. vanaf 14 uur: Demonstratieve oefeningen Rode Kruis, i.v.m. eeuwfeest. LEERSUM Hoorstraat: Basketballtoernooi voor in validen om dr. Miedemabeker. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Ik dr. Fu Man Chu" en 21.30 uur: „Zo'n ADVERTENTIE VEENENDAAL De gemeen te Veenendaal gaat de bloemen, planten en heesters, die gebruikt zullen worden voor de groenvoor zieningen in de gemeente zelf kwe ken op *n terrein aan de Munniken- weg, dat reeds lang in handen van de gemeente is. De kwekerij wordt een afdeling van de streekwerk- plaats voor minder-validen, zodat het mes aan twee kanten snijdt: de gemeente kan meer doen met het geld, dat beschikbaar is voor de aanleg van de groenstroken en de streek werk plaats krijgt de mogelijk heid om de minder-validen, die be slist niet binnen mogen werken een uitstekende doelgerichte werkgele genheid te bieden. Het plan van het college van B. en W. moet nog door de raad behandeld worden en werd in feite tussen neus en lippen door in de openbaarheid gebracht door de fir ma Gebr. Van Harn, toen deze gis teren tijdens een receptie de ver warmingsinstallatie Voor de kweke rij behorende kassen aanbood aan de burgemeester. Van Harn had ge zocht naar een passend geschenk, dat ten nutte van de gehele Veenen- daalse gemeenschap zou kunnen ko men. „We zijn bezig om meer soorten werk voor de minder-validen te krij gen", vertelde directeur van de ge meentelijke sociale dienst de heer W. A. J. Monhemius, „omdat de VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: ds. Graafland en 17.00 uur ds. Jongerden. Julianakerk, 9.30 uur: ds. Langerak en 17.00 uur ds. Wisgerhof. Vredeskerk, 9.00 uur en 10.30 uur: ds. Van Assenbergh en 17.00 uur ds. Van de Pol van Ede. Sionskerk 9.30 uur: ds. Jongerden en 17.00 uur ds. Langerak. Bejaardencentrum, 9.30 uur: ds. Wisger hof. Veeneind, 15.00 uur: de heer Meijer. Dijkstraat, 14.45 uur: de heer Van Beu- sekom. Herv. Gemeente Sola Fide: 10.00 uur: ds. Nijeboer en 17.30 uur: ds. Vijzelaar. Geref. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: ds. Marseille van Amsterdam; 11.15 uur: ds. Vijzelaar (kerkdienst voor geestelijk gehandi capten) en 17.00 uur: ds. Overduin. Petrakerk, 9.30 uur: ds. Overduin en 17.00 uur: ds. Marseille. Geref. Kerk (OCB): 9.30 uur en 17.00 uur: ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.30 uur en 17.30 uur: ds.' Langbroek. Pniëlkerk, 9.30 uur en 17.00 uur: ds. Keuning. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 uur en 18.30 uur: cfs. Mallan. Geref. Gemeente (Syn.): 9.30 uur en 17.00 uur: leesdienst; dins dag, 19 sept. a.s., 19.30 uur, gebouw Hollegoed: ds. Schipaanboord uit Apeldoorn. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. Van Aalst van Baarn. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, 9.00 uur en 11.00 uur: H. Mis en 19.00 uur: Lof. Willibrorduskerk. 8.00 uur en 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligingssamenkomst en 19.30 uur: Verlossingssamenkomst. Jehovagetuigen (NVV-gebouw): 14.30 uur: Openbare vergaderingen en 17.30 uur: bijbelbespreking. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. J. Firet em.pred. te Scherpenzeel. 18.30 uur: ds. P. W. v. d. Veen. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: dhr. B. Roest. Vrjje Evang. Gem.: 10.30 uur: Evang. Th. Bijlsma uit iHl- versum. De diénst wordt gehouden in het Verenigingsgebouw aan de Molenweg. Ver. v. Vrjjz. Herv.: 19.15 u.: ds. W. F. Monnee uit IJssel- stein. De dienst wordt gehouden in het nieuwe verenigingsgebouw te Woudenberg. R.-K. Kerk: 8.30 uur: H. Mis. De dienst wordt ge houden in het Verenigingsgebouw aan de Molenweg. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. G. Kaastra. 18.30 uur: ds. Van Noort. Ger. Kerk: 10.00 uur: ds. Lugtigheid. 18.30 uur: ds. Trapman uit Velp. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. G. M. Spelberg uit Utrecht, N.H. Dorpshuis: 10.00 uur: Jeugdkapel. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Bergschool, 9.00 uur: ds. N. Kooreman. Cunerakerk, 9.00 uur: ds. G. van Es- drik uit Genemuiden; 10.30 uur: ds. N. Kooreman en 18.30 uur: ds. A. Westra. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. E. D. J. de Jongh uit Wageningen; 17.00 uur: ds. D. C. Vee nendaal uit Genderen. Geref. Gem. (Syn.): 10.00 en 17.30 uur: leesdienst; woens dag 20 sept. a.s., 19.30 uur: dhr. J. Mol uit Hardinxveld-Giessendam. Geref. Gem. (Ned.): 10.00 en 18.30 uur: leesdienst; donder dag 21 sept. a.s., 19.00 uur. ds. Ge braad uit St. Philipsland. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. C. van Viegen. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst; vrijdag, 22 sept. a.s., 19.00 uur: dhr. Van de Meer. LEERSUM Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. L. Zwaan; 18.30 uur: ds. L. Hoorweg. R.-K. Kerk: 8.15 en 10.15 uur: H. Mis. RESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. C. van de Berg. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: dhr. Van Oosten de. Geref. Gem. (Syn.): 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. (Ned.): 10.00 en 18.30 uur: ds. M. van Beek. streekwerkplaats eigenlijk te weinig plaats biedt. Er moet bovendien werk gevonden worden voor die men sen, die niet binnen mogen werken. Daarvoor heeft het college van bur gemeester en wethouders besloten als een van de voor deze categorie mensen geschikte werken een kwe kerij op te richten. Met de aanleg moet echter nog begonnen worden. De plannen moeten zelfs nog aan de raad worden voorgelegd. De firma Van Harn heeft uit een aantal pro jecten dit gekozen, omdat het aan de gehele gemeente ten goede komt. De gemeente kan als dit project ge realiseerd is meer doen met de gel den die beschikbaar zijn voor de groenvoorziening in de gemeente. Alleen daarvoor zal de kwekerij gaan werken. Het is echt niet de .bedoeling met bestaande kwekerijen te gaan concurreren. Behalve di.t financiële voordeel scheppen we te vens doelgerichte werkzaamheden voor de minder-validen", aldus de heer Monhemius. van* 17.30— 19.30 Zaterdags 16.30—17.30 uur VEENENDAAL Op de Fluiterstraat kwam de heer H. de J. uit Rhenen vlak bij een geparkeerde DKW in bot sing met een hem tegemoetkomende auto, bestuurd door J. H. van M. uit Veenendaal. De twee wagens werden zwaar beschadigd, terwijl ook de ge parkeerde DKW enige schade opliep. VEENENDAAL Geboren: Alber- tus, zoon van W. Bouman en A. E. Hui- bers; Alberta Wilhelmina, d. v. H. Dijk- sterhuis en A. J. H. van Ginkel; Hans, z. v. R. Gijsbertsen en T. van Nelle- strijn; Elselinda Diana B„ d. v. J. Schouten en M. A. A. Steenbergen; Guido Gilbert, z. v. G. Schoeman en J. Morren. Ondertrouwd: E. H. van Leeuwen en G. J. van der Poel; B. van Kooten en C. Wolff, B. G. Dwars en J. E. Boers; A. J. Evers en S. M. Gerritsen; J. T. Smit en E. P. de Kruiff; A. J. van der Ende en E. Bruijs; K. M. Roelofsen, en G. Blankestijn. Getrouwd: Sj. de Jong en J. H. te Velde; W. J. Zoet en C. C. van Til; A. R. Cornelissen en H. C. van Eden; R. van Ginkel en A. Jacobsen; H. Dekker en J. C. P. van Oost; B. de Weerd en M. de Vries; J. van Veldhuizen en J. van Gent; J. B. Bulthuis en M. Lopers: J. H. J. Krocké en F. van der Waa; J. H. Wiegers en A. van de Weerdhof. Overleden: Santje van den Heuvel. 83 jaar, echtgenote van K. Diepeveen; Geert Vellinga, 70 jaar, echtgenoot v. A. van der Leest; Gerrit Jan van En gelenburg, 53 jaar, echtgenoot van C. van de Pol; Aalbertha Gerritsen, 81 jaar, weduwe van J. van Geenhuizen; Geurt van de Scheur, 68 jaar, echtge noot van A. Kelderman. SCHERPENZEEL Geboren: Gijs- bertus, z. v. J. P. v. d. Bosch en G. Koster; Marinus Jacob z.v. A. van Gin kel en L. J. Ruitenburg; Cornelis Wil lem Christiaan Adriaan, z.v. T. Brug- geman en J. H. C. A. van Rijswijk. Florentina, d. v. J. G. v. d. Pol en F. Inkenhaag; Johan Anthonie. z. v. J. J. Kooij en P. de Vos. Ondertrouwd: H. Dalhuijsen (Wou denberg) en A. van Raaij; T. Hoekstra en E. v. d. Berg (Arnhem); E. Bak ker en E. G. E. Hietbrink. Overleden: C. W. de Koning, 69 jaar ADVERTENTIE Kerkewijk 128 K Veenendaal n Telefoon (08385)12244 VEENENDAAL Tijdens de raads vergadering van gisteravond vertelde de heer G. van de Berg, dat de firma G. H. van Leeuwen, drie dagen nadat een verzoek om een benzinepomp te mogen plaatsen op de Koninginne- laan, was afgewezen een aanslag m de precario-rechten kreeg. Het te be talen bedrag was vermeld op een for mulier voor de hondenbelasting, hetgeen wethouder C. N. van Kuyk de opmerking ontlokte: „Stop een HOND in de tank". Meyer zal ook de ernstig zieken in deze buurtschap bezoeken. Zoals de cijfers nu liggen zal het aantal huwelijksbevestigingen in de kerken van de hervormde gemeente te Veenendaal dit jaar hoger zijn dan vorig jaar. In de eerste helft van 1967 waren het er 52 tegen 93 in heel 1966. De Oude kerk is nog steeds het meest in trek bij de bruidsparen. Wat de opbrengst van de collecten bij huwelijksvoltrekkingen betreft: het gemiddelde bedroeg over het eerste halfjaar van 1967 60 gulden en 23 gulden in 1960. De „vetste" collecte van dit jaar, tot nu toe, bracht 267 gulden op. Het minste wat er uit de zakken kwam was 17 de rapporteur op, „en elf centen is nog weer 1 cent meer dan een dub beltje. We geraken echter wel eens in twijfel over sommige gevallen, gelet op hetgeen aan versnaperingen per week wordt uitgegeven". De hervormde kerkvoogdij te Eist heeft een aanbiedingIn ,Met Kerkblad" staat: AangebodenWe gens teleurstelling deelt de kerk voogdij haar gemeenteleden mee, dat zij nog 100 a 150 zitplaatsen aan te bieden heeft. Vrije vestiging! Rus tig gelegen! Vrij van huur! en leeg te aanvaarden, 's Zondags v.m. 9.30 uur en n.m. 18 uur, het gehele jaar door". De oud-Veenendaler drs. Iz. Kok heeft zondag 10 september afscheid genomen als president van de her vormde gemeente te Zegveld. Aan staande zondag zal hij door zijn- zwager, de eveneens uit Veenendaal afkomstige predikant ds. G. H. van Kooten, bevestigd worden als predi kant van de hervormde kerk te Baarn. Drs. Kok is de zoon van ds. R. Kok, te Ameide, die voorheen ja renlang de de thans christelijke ge reformeerde kerk aan de Hoofdstr. diende. gulden. De jeugdkerkdiensten, uitgaande van de hervormde gemeente te Rhe nen, zijn weer begonnen. Deze dien sten niet te verwarren met jeugd diensten voor de jeugd van 16 jaar en ouder zijn bestemd voor jon gens en meisjes van 12 tot 16 jaar. De jeugdkerk wordt iedere zondag om de veertien dagen gehouden in chr.muloschool. De dienst begint om half elf en duurt een uur. Het hervormde clubwerk voor de Rhenense jeugd heeft nog steeds geen permanent onderdak. De kerk voogdij heeft wel een eigen ruimte toegezegd, maar voorlopig speelt het werk zich nog af onder de hanebal- ken van een zolder. Niettemin is men weer enthousiast gestart. Op vrijdag voor de jongens en meis jes van 12 jaar en ouder, verdeeld over twee clubs en op donderdag voor de jongeren. Het jongenswerk in de leeftijdsklasse 12 - 16 jaar wil nog niet van de grond komen. Men heeft hiervan echter goede verwach tingen als het definitieve jeugdhonk er eenmaal is. De kerkvoogdij in Eist heeft de gewone collectes over de maand augustus geteld. Er werd een gift van f 50.- gevonden, maar ook wer den er 201 centen geteld. „O ik weet wel, dit wil niet zeggen, dat ze één voor één „geofferd" zijn", zo merkt De hervormde gemeente te Ame- rongen is sinds kort verdeeld in twee wijken, Amerongen-Noord en Amerongen-Zuid. De wijken worden respectievelijk gediend door ds. J. van Noort en ds. G. H. Kaastra. De grens voor beide wijken is gelijk aan die welke geldt voor de christe lijke scholen: Noordwijk: alles ten noorden van de Kon. Wilhelminaweg en ten westzijde van de Holleweg, met inbegrip van de westzijde van de Holle weg, behalve het daar ge vestigde Zendingsdiaconessenhuis. De zuidwijk omvat de rest van het dorp Amerongen, met inbegrip van de Kon. Wilhelminaweg de oostzijde van de Holleweg en het Zendings diaconessenhuis. Omdat de heer W. E. van Ingen gaat bedanken als ouderling in de hervormde kerk te Amerongen heeft de gemeente enkele kandidaten in gediend. De kerkeraad heeft hieruit ;een voordracht gemaakt, bestaande uit de heer O. W. van Viegen en me vrouw G. E. J. Vellekoop-ten Pas. Om gezondheidsredenen is het ds. C. van Viegen niet langer mogelijk de hervormde gemeente te Overberg te dienen. Tijdens een speciale dienst op woensdag 27 september zal hij dan ook afscheid nemen van zijn gemeente, die hij na zijn emeritaat zo lange tijd gediend heeft. De dienst wordt gehouden in het hervormde kerkgebouw te Overberg en begint om 19.30 uur. Na het afscheid van ds. Van Vie gen zullen de catechisaties in Over berg waargenomen -worden dogr godsdienstonderwijzer de heer J. M. Mever uit Veenendaal. De heer Deze week heeft de gerefor meerde kerk te Veenendaal in het teken van de jeugd gestaan. De jeugdweek wordt besloten met een volksdansavondje, hedenavond in 't Trefpunt onder leiding van jeugd- herbergvader Holierook. terwijl mor genavond de Soos in de voormal'ge pastorie zijn poorten opent. Het pro gramma voor de openingsavond moet een verrassing blijven of is. zoals de ontspanningscommissie schreef, „niet onder woorden te brengen". Overigens is er zaterdag 16 sep tember nog meer te doen. De jon gens en meisjes van acht tot twaalf jaar zijn uitgenodigd op een panne- koekenfuif, ergens in een bos, waar ook de pannekoeken zullen worden gebakken. Voor de jeugd van twaalf tot zestien jaar is een grote fiets- puzzeltocht uitgeschreven. Na deze feestelijke zaterdag be gint het wekelijks clubwerk voor de gereformeerde jeugd te Veenendaal. De hervormde jeugdraad te Rhe nen heeft een nieuwe opzet voor jeugddiensten gevonden. Ter ope ning van het jeugdwerkseizoen werd een dergelijke dienst j.l. zondag ge houden in de Cunerakerk. De litur gie was aan de jeugd van deze tijd aangepast, terwijl de begeleiding werd verzorgd door het combo „The red cross singers" te Zeist. Ds. N. Kooreman sprak over het onder werp „God vaarwel zeggen". Donderdag 28 september is er een zendingsavond in de chr. geref. Pniëlkerk. Hoofdstraat, Veenendaal. Verschenen is het Handboek 1967 ten dienste van de vrijgemaakt gere formeerde kerken in Nederland. Hieruit blijkt o.m. dat het aantal le den met rond 900 is gestegen tot 107.674. van wie er 56.319 belijdend lid zijn. Het aantal kerken daalde met één en het aantal dienstdoende predikanten met vier. Er zijn thans 232 predikanten verdeeld over 304 kerken. Het aantal vacatures daar entegen steeg met 7 tot 95. Ds. A. Muilwijk, beroepen predi kant bij de hervormde gemeente te Opheusden, zal op 1 oktober af scheid nemen van zijn huidige ge meente te Garderen.

De Vallei | 1967 | | pagina 3