Bouw politiebureau verloopt geheel volgens schema BRIEF VAN VAKBONDEN BEEEF DOOR DIRECTEUR ONBEANTWOORD Twents boertje op Stichts feest „Klein beetje traditie helpen bewaren" J. C. Bottenheim: James Bond is niets bij wat hier gebeurd is Ontslag directeur een prestigezaak Volgende week valt beslissing WEER KORT GEDING IN V.S. W.-CONFLICT VVV staat op springen Schoenhandel Versteeg kreeg grotere maat GEMEENTEBESTUUR ONTVING DEPUTATIE VAN RODE KRUIS ETTELIJKE KILOMETERS PER DAG Betaal per kwartaal Naar crisis Spreiding Verwijten Samenwerking Succes MIS T u uw 10550 11079 UIT HET ZAKENLEVEN ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1967 De omtrekken van het nieuwe politiehuis zijn al duidelijk te zien. VEENENDAAL De bouw van het nieuwe politie-bureau van Veenendaal aan de Griftzijde van het Boompjesgoed verloopt tot nu toe geheel volgens sche ma. Men ziet echter wel tegen de ko mende winter op. Natuurlijk heeft men in het werkschema rekening gehouden met onwerkbare dagen: „Maar stel je voor dat we twee of drie maanden vorst krijgen. Dat zou erg jammer zijn, juist nu we zo goed opschieten met't werk", zegt de heer J. Haitsma, opzichter van de bouw. Als men echter vrij regelma tig door zal kunnen werken in de ko mende winterperiode rekent men erop in augustus 1968 met de bouw van het politie-bureau gereed te komen. Het nieuwe politie-bureau begint al enige vorm aan te nemen. De begane- grondvloer van hoofd- en bijgebouwen is reeds gereed evenals de enorme kel der van het nieuwe gebouw. Ook de schietbaan die in deze kelder is onder gebracht is wat de bouw betreft vol tooid. Er zijn drie grote isolatieplaten in aangebracht zodat men in de toe komst, als de politie op de schietbaan oefent, buiten het gebouw niets van de vurige activiteiten kan merken. Zoals bekend zal het nieuwe politie bureau worden ondergebracht in een hoofdgebouw en twee vleugels. In die twee bijgebouwen komen de cellen en de kantine. Het hoofdgebouw zal uit twee verdiepingen bestaan. Momenteel is men bezig met de bekisting van de verdiepingvloer. Op het ogenblik werkt vijftien man personeel aan het nieuwe politiebureau. Het wordt gebouwd door 't aannemers bedrijf Gebr. Van Aggelen N.V. uit Ren- kum. 't Ontwerp komt van de tekenta fels van 't architectenbureau Nieuwen- huis. De architecten zijn bij het ontwer pen van het gebouw uitgegaan van de toekomstige sterkte van 't Veenendaal- se politiekorps. De opzichter van de bouw van het nieuwe bureau, de heer Haitsma uit Renkum, is bijzonder tevreden over het tempo waarin op het ogenblik gewerkt wordt. Alles loopt precies volgens sche ma: „Als we dit kunnen volhouden ko men we ook mooi op tijd klaar", aldus de opzichter, „maar hij maakt zich wel een beetje zorgen over de winter. Er zijn in het schema wel een aantal on werkbare dagen verwerkt, maar als we een strenge winter krijgen wordt de streefdatum augustus 1968 een bedenke lijke zaak. „Stel je voor dat we een paar maanden vorst krijgen. Dat zou een enorme tegenvaller betekenen". Maar men blijft optimistisch. Tot nu toe heeft men geen moeilijkheden met de bouw ondervonden. In ieder geval werkt het bijna gereedgekomen raad huis aan de overzijde van de Grift sti mulerend op de bouw van het nieuwe politiebureau. De twee nieuwe gebou wen zullen in de toekomst een mooie combinatie vormen in stedebouwkundig opzicht. Want al heeft men de uitvoe ring van het politie-bureau eenvoudig gehouden, toch zal het er volgens de architecten vrij chic gaan uitzien als 't eenmaal gereed is. De drie werknemersbonden in de tex tielnijverheid zijn van oordeel dat de aandeelhoudersvergadering geen ge schikte plaats is om het conflict bij de N.V. Koninklijke Veenendaalsche Stoomspinnerij en weverij op te lossen. Een uitspraak van onpartijdige arbi ters achten zij een betere garantie voor een ongestoorde voortgang van de on derneming. De bonden schreven op vijf septembeer een brief aan de bij 't con flict betrokken partijen, waarin zij de ze partijen vroegen zich aan het oor deel van een neutrale arbiter te onder werpen. De raad van commissarissen heeft de bonden direct laten weten Spreid te zijn zich aan het bindend oordeel van deze arbiters te onderwerpen. Namens de an dere partij in het conflict, de heer J. C. Bottenheim, heeft de waarn.-raads- man meegedeeld dat een definitieve standpuntbepaling nog niet heeft kun nen plaatsvinden. De bonden hadden verwacht in de afgelopen week op de hoogte gesteld .te worden, maar dit is niet gebeurd. In een verklaring zeggen zij te hopen dat de heer Bottenheim alsnog positief zal reageren. Dat had u niet gedacht, maar waar is het: elke huisvrouw loopt elke dag heel wat kilometers, alleen al in haar huis. En net als zij boven is, natuurlijk wéér de bel. Ook éénmaal per week (als u weekabonnee van het dagblad De Vallei bent) van onze bezorger. Dat belletje kunt u althans voor komen als u „overschakelt naar kwartaal". Doe dat, want het is gemakkelijk, modern en prak tisch: dan wordt eens per 3 maan den een kwitantie aangeboden. Tenzij u 14 dagen voor het einde van het kwartaal gireert (gironr. •1321600). Het bespaart u incasso kosten. Maak het U zelf gemakkelijk SCHERPENZEEL Maandagavond aanstaande wordt beslist over 't voort bestaan van de afdeling Seherpenzeel van de Vereniging voor Vreemdelingen verkeer. Het bestuur heeft de opheffing van de afdeling op de agenda geplaatst gezien de geringe belangstelling die er voor het verenigingswerk aan de dag wordt gelegd. De vergadering die in ca fé Marktzicht zal worden gehouden zal door een tweede worden gevolgd mits er een voldoende aantal leden aanwe zig is. iiiiniiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiinmiimiii iiiiiiiimiiiiiiiiiiitiittiiiiiiiiiiiiHimiiiiiiiiimimiiiiiiimiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiimiiiiiimi VEENENDAAL Reeds drie maal maakte een groep Twentse „boertjes en boerinnetjes" deel uit van de Lammelietjesavondoptocht. Ook dit jaar zal de groep, nu al uit- gebreid tot twee-en-twintig kinderen weer present zijnHet idee van deze groep is van mevrouw Blanksma, mr. Heemskerkstraat 1 en de kinde ren komen dan ook uit deze straat of van de Slotemaker de Bruine straat. Mevr. Blanksma is afkomstig van het ami traditie rijke Twentse land. Vandaar ook misschien, dat haar zoontje zo gemakkelijk in de prijzen valt met zijn „haantje-pik" bij de Palmpaasoptocht, want die is altijd op Twentse wijze versierd; een versiering, die „weelderiger" is dan de Veenendaalse. l „Och je begint met je eigen kind I en nu zijn het er al 22", verklaart mevr. Blanksma het meelopen van die Twentse groep „Mijn zoontje had een Twents boerenpakje entoen s wilde een buurkind dat ook zo graag. Nou dan maak je er even een en zo gaat dat maar door; nu dan voor het vierde jaar". Voor alle kinderen uit de buurt maakt mevr. Blanksma die kleding. Als materiaal gebruikt zij oude lap pen, van kleding en beddetijk! Zo veel mogelijk probeert zij de model len gelijk te maken aan de traditio nele Twentse kledij. De jongens krij gen de bijbehorende zwarte petjes, terwijl voor de meisjes een wit muts je niet ontbreekt. „Dat mutsje is niet helemaal goed, daar zouden eigenlijk van die kanten neepjes aan moeten, maar dat is vreselijk moei- lijk te maften. Ik heb het wel eens gezien, maar dat kan ik echt niet". Als het lukt zal de groep van de Heemskerkstraat dit jaar niet met lampions aan de start komen, maar met uitgeholde suikerbieten. „Dat is eigenlijk veel leuker, dan die papie ren lampions, maar er is een beetje moeilijk aan te komen. Eigenlijk zou ik natuurlijk graag kalabassen wil len hebben, maar die zijn zo zeld zaam en meloenen zijn te duur". „Och je doet dit voor de lol", zegt mevr. Blanksma, toen haar ge vraagd werd of haar groep al eens in de prijzen gevallen was. „Daar om gaat het echt niet; de aardig heid die de kinderen er in hebben is voldoende. Bovendien wil ik graag dat kleine beetje traditie, dat er hier in Veenendaal nog leeft, in feite al leen de Palmpasenoptocht en de Lampegietersavond helpen instand houden. In Twente leeft de traditie veel meer dan hier en dus ben ik blij, dat het kleine beetje wat hier is ook nog door de kinderen meege vierd kan worden". Mevr. Blanksma bezig de laatste hand te leggen aan de uitmonstering van een „Twents boertje". Als de optocht afgelopen is wacht de kinderen uit de omgeving van de Heemkerkstraat nog een „tuinfeest" in de met lampionnen en lampjes versierde tuin van de familie Blanks ma. D$ theebeschuitjes die ze in hun mandjes hebben als ze de optocht meelopen zullen dan wel soldaat ge maakt worden, dunkt ons. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit VEENENDAAL Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Ne- derlandsche Roode Kruis werd vrij dagavond het bestuur van de Veenen daalse afdeling en een afvaardiging van de leden, colonne-leden en oud bestuursleden ontvangen door het ge meentebestuur in een zaal van hotel Vonk. Na een toespraak bood burge meester mr. dr. J. Hazenberg de voor zitter van de plaatselijke afdeling, de heer A. H. van Pijpen een „model- verbandkist" aan, die even later weer aan de eerste burger in bewaring ge geven werd om de ambtenaren in het nieuwe raadhuis de zekerheid te geven, dat er, indien noodzakelijk, verband middelen aanwezig zijn. „Het gemeentebestuur stelt er prijs op", aldus de burgemeester, „u als plaatselijk bestuur van het Ned. Roode Kruis te mogen ontvangen. In de bij na veertig jaar dat de plaatselijke af deling bestaat komt men telkens weer dezelfde namen tegen. Het is daarom ongelooflijk gevaarlijk om namen te noemen maar ik wil een uitzondering maken en herinneren aan de bijzonder moeilijke jaren van de oorlog, toen het Ned. Roode Kruis zeer veel gedaan heeft onder leiding van dokter Kets." De burgemeester schetste vervolgens een groot aantal activiteiten van het landelijke en plaatselijke Rode Kruis. Hij noemde onder meer het werk, dat de colonne doet voor chronisch zie ken, boottochten met de Henri Du- nant, tochten met bejaarden en inva liden en het Welf are werk. „Daarmee bewijst u alle mensen die daarbij be trokken zijn enorme diensten", aldus de burgemeester. In zijn dankwoord voor de ontvangst en het geschenk zei de heer Van Pij pen onder meer: „We waren graag met veel meer mensen hierheen gekomen, waaronder de gehele colonne maar we durfden geen misbruik van uw gast vrijheid te maken. We hadden de colon ne, die zo veel tijd belangeloos ter beschikking stelt, graag eens in het zon netje gezet, want ze doet het hele jaar door veel voor de bevolking". dagblad DE VALLEI Bel: li tot 17.30 u. van 17.30 19.30 Zaterdags 16.3017.30 uur VEENENDAAL „James Bond is niets bij wat hier is gebeurd. De zaak is veel te veel in het persoon lijke vlak getrokken, maar ik zou me graag het gezegde van Carl Strassburger eigen willen maken: Alle reclame voor de zaak en niet voor mijn persoon. Vijftig jaar is de man die noodgedwongen vol gende week vrijdag de kaarten op tafel moet leggen, de „rebelleren de" directeur van de Koninklijke Veenendaalsche Stoomspinnerij en Weverij, de heer J. C. Bottenheim. Weinig koninklijk is de affaire, waar hij de hoofdpersoon in zal zijn. De kwestie is bekend. Ruim an derhalf jaar geleden zonden commis sarissen de heer Bottenheim met ziekteverlof, aldus luidt de officiële lezing. „Inderdaad was ik op dat moment niet in orde, maar er was geen reden voor dat ziekteverlof", zegt hij. „Langzamerhand zijn mij de schel len van de ogen gevallen en ben ik gaan inzien dat men mij na ander half jaar rust geruisloos had willen laten verdwijnen. Anderhalf jaar heb ik gevoetbald als tegen een rub ber muur totdat ik er genoeg van kreeg en weer op de zaak ben ver schenen. Inderdaad, tegen de wens van commissarissen, maar ik heb mij heel goed gerealiseerd wat van mijn stap de consequentie was". Commissarissen namen het niet en schorsten de heer Bottenheim. Door middel van een proces werd de heer Bottenheim verboden het bedrijf te betreden, waarna de schorsing ongedaan werd gemaakt. De zaak is nu zodanig op de spits gedreven, dat aandeelhouders vol gende week vrijdag moeten beslis sen over het ontslag van de heer Bottenheim, die daartegenover on der meer heeft gesteld: het afkeu ren van het beleid van commissaris sen en het ontslag van de president commissaris. „Wat ik zo graag had gewild is, dat men de zaak uit de emotionele sfeer had gehaald, maar de grote tragiek is nu dat men de kwestie in de prestigesfeer heeft getrokken en dan gelden er geen zakelijke over wegingen. Ik vind het griezelig en irreëel de manier waarop de Alge mene Bank Nederland dit alles tracht te sauveren. Ik ben met mijn woorden en daden doodvoorzichtig geweest. De commissarissen moe ten weten dat ze op alle mogelijke manieren boter op het hoofd heb ben". J. J. BOTTENHEIM „lastige jongen" de bedoeling geweest dat ik terug zou komen. Ze hebben er nooit de moed toe gehad. Dat is het, wat ik ze nu verwijt: Gebrek aan moed". „Mij zijn tal van verwijten ge maakt. Hét meest belachelijke daar van is dat ik mij gedroeg als pre sident-directeur. Ik zou waarachtig niet weten hoe je dat doet. Is dat met een bolhoed door het bedrijf lo pen met een dikke sigaar? Dan een verhaal over een machine die ik zon der medeweten van m'n collega's zou hebben gekocht... Een ^perte leu gen". „Toen hebben ze het op mijn ge zondheid gegooid. Steeds", zegt ons de heer Bottenheim, „hebben ze naar mijn gezondheid geïnformeerd maar het is de tegenpartij nimmer „Mijn vader heeft in de jaren 1932-1933 begrepen, dat wij ons min der moesten gaan vastleggen "op de traditionele textielgebieden. Hij is de man geweest van het .contact met Dunlop (op grond waarvan gerub- berd textiel wordt gemaakt, red.). Ik wil mezelf bepaald niet op de borst slaan wanneer ik zeg dat ik op diezelfde weg van de spreiding ben verder gegaan. Wij zijn de eersten geweest die op grote schaal op de Duitse markt gingen opereren om zodoende minder afhankelijk van In- dië te worden. Ik ben de man ge weest ook van Everwear, een be langrijke deelneming van de Vee nendaalsche en ook van de merkar tikelen". De werkelijke achtergrond van 't conflict wil de heer Bottenheim (nog) niet naar voren brengen. Wel licht hij een tipje van de sluier op, die daarover hangt wanneer hij zegt: „Vroeger was er een goede team geest in de onderneming, maar die is nu tot mijn groot verdriet kapot gemaakt. Men wil moderniseren, maar dan volgens het boekje zonder de menselijke aspecten in aanmer king te Aiemen. Men wilde hakken, maar niet op de manier die ik nodig vind". Bij die spreiding van activiteiten komt nog een andere achtergrond van het conflict naar voren. De heer Bottenheim: „In het algemeen ben ik gepor teerd voor samenwerking met ande re bedrijven, maar dan moeten het wel bedrijven zijn die niet in het tra ditionele textielvak zitten". „Nu is het uit", heeft de man ge zegd, die het bedrijf niet meer mag betreden. Hij zegt van zichzelf een lastige jongen -te zijn, die in het ge heel geen reden ziet voor de opwin ding die nu om het bedrijf is ont staan. „Wanneer aandeelhouders op 22 september niet akkoord gaan met mijn ontslag punt 2 van de agen da - dan zai een van de eerste zaken zijn die ik aanpak, de rust in het be drijf te herstellen, want die mag niet worden verstoord, en dan eventueel geschokt vertrouwen bij de staf te herstellen en weer een teamgeest aan te kweken". „Wat moet de haat tegen mij diep zitten, nu men het zover in de open baarheid heeft laten komen, want mijn zogenaamde arbeidsongeschikt heid is alleen maar een stok ge weest om een hond te slaan", zegt de man die zijn privéleven buiten de kwestie wil houden. Hij zegt alleen: „Ik heb een gek leven gehad, maar het vreemde is dat alles wat ik heb aangepakt ook een succes is gewor den". Verder wil hij niets vertellen over zijn avontuurlijke leven van Enge landvaarder en van circusliefheb ber. „De reclame voor de zaak en niet voor de persoon". Volgende week vrijdag zullen de kaarten op tafel moeten komen. Er staan 2205 aandelen van duizend gul den elk uit. Wanneer er quorum is, d.w.z. wanneer er 1470 aandelen aan wezig of vertegenwoordigd zijn, kun nen er rechtsgeldige besluiten wor den genomen. Over het memoran dum en de dringende oproep van commissarissen om de aandeelhou dersvergadering bij te wonen zegt de heer Bottenheim: „Paniekvoetbal". 1 VEENENDAAL De raadsman van de raad van commissarissen van de Ko ninklijke Veenendaalse Stoomspinnerij en Weverij N.V. mr. H. J. van Leeuwen jr. heeft vandaag de president van de rechtbank te Arnhem mr. J. H. C. Slotema ker, in een nieuw kort geding gevraagd bevel te geven tot het elimineren van een voorstel van de met ziekteverlof zijnde directeur, de heer J. C. Bottenheim, en enkele aandeelhouders op de agenda van de aandeelhoudersvergadering van aanstaande vrijdag. Voor de heer Bottenheim c.s. trad op als raadsman mr. R. van de Vijver. Het voorstel van de groep-Bottenheim beoogt intrekking van een rekest van de commissarissen aan de rechtbank tot ontbinding van het con tract met de heer Bottenheim op grond van medische rapporten. Reeds vermeldde de oorspronkelijke agenda van de enkele keren uitgestelde vergadering twee punten: a. ontslag van directeur Bottenheim, voorgesteld door de commissarissen; b. ontslag van de commissarissen, voorgesteld door drie aandeelhouders onder wie de heer Bottenheim. Mr. Van Leeuwen betoogde, dat het voorstel tot intrekking van het ontbin- dingsrequest tot een funeste situatie zou kunnen leiden als het werd aangeno men. Het is bijvoorbeeld mogelijk dat de beide voorstellen tot ontslag van de directeur of van de commissarissen de statutair verplichte tweederde meerder heid niet haalt, maar dat een willekeu rige vergadering van aandeelhouders wel aanvaardt het ontbindingsrequest in te trekken. Dan blijft iedereen zitten en het staat wel vast dat het conflict zodanig is toegespitst dat de goede sa menwerking uitgesloten moet worden geacht. Bovendien, aldus de raadsman, doorkruist het bestreden voorstel een rechterlijk vonnis dat is genomen op grond van medische rapporten. De raadsman van de heer Botten heim c.s., mr. Van de Vijver, kwalifi ceerde de thans bij de rechter onderno men poging van de commissarissen als een streven naar dictatuur. Een demo cratische uitspraak zal door het verval len van dit voorstel onmogelijk worden. De algemene vergadering van aandeel houders moet de kans hebben vooral op dit punt het beleid van de commissa rissen te beoordelen. Mr. Van de Vijver sprak tegen, dat dit een willekeurige vergadering zou zijn. Gezien de vele publikaties van de laatste tijd kan dit de volledigste vergadering van aandeel houders worden die in Nederland moge lijk is. De tegenpleiter sprak ook tegen dat de heer Bottenheim op grote schaal aandeelhouders voor zich zou trachten te winnen. Er is een groep die achter hem staat, maar dat zijn mensen die hun vertrouwen in hem al hadden tot uiting gebracht door aandelen van de KVSW te kopen. De president bepaalde de uitspraak op woensdagmorgen aanstaande. O O VEENENDAAL Gistermorgen vond tijdens een druk bezochte receptie de heropening plaats van de schoenhandel fa. B. Versteeg in de Hoofdstraat. Be halve de verbouwing werd ook een voor Veenendaal uniek verkoopsysteem geïn troduceerd. De 'klanten van de fa. Ver steeg kunnen na gisteren namelijk een voorkeuze maken uit de gehele collec tie van de zaak. In een aantal grote rekken staan per maat de heren- en damesschoenen ter bezichtiging. De klant kan hieruit een keuze doen en die kenbaar maken aan een der verkoopsters. Deze zal de klant dan verder helpen met passen enz. Het grote voordeel van dit nieuwe verkoop systeem is, dat men de gehele collec tie van de zaak kan zien. Men heeft een veel grotere keus dan vroeger, toen de verkoopster de klant slechts enkele do zen kon laten zien. Ook hoeft men niet meer zo lang te wachten om geholpen te worden. De verbouwing is door aannemersbe drijf C. van de Dikkenberg uit Veenen daal in twee maanden uitgevoerd. Al leen de laatste week was de heer Ver steeg genoodzaakt zijn zaak te sluiten. De verkoopruimte van de winkel is ver groot van 80 tot 200 m2. De zaak is ook verder naar de eisen des tijds ingericht. UTRECHT, 14 sept. 1967 Veemarkt. Totale aanvoer 4656 stuks, runderen 1294, vette kalveren 265, graskalveren 37, nuchtere kalveren 357, schapen 1326, varkens boven 1Q0 kg 413, varkens be neden 100 kg 69, biggen 842, bokken en geiten 53. Prijzen (in guldens): melk- en kalf- koeien, per stuk f 1000f 1525; kalf- vaarzen, per stuk f 1050f 1275; vare koeien, per stuk f 925f 1100; pinken, per stuk f 600f 800; stieren, per stuk f 800f 1200; graskalveren, per stuk f 380f 560; nuchtere kalveren, p. stuk f 40f 80; fokkalveren, per stuk f 125 f 325; schapen, per stuk f 90f 125; lammeren, per stuk f 110f 150; drach tige varkens, per stuk f 325f 500; lo pers, per stuk f 85f 110; biggen, per stuk f 60f 74; geiten, per stuk f 12 f 58; vette koeien le kwal., per kg gesl. gew. f 3,75—f 4,00; vette koeien 2e kwal. per kg gesl. gew. f 3,55f 3,75; vette koeien 3e kwal., per kg gesl. gew. f 3,25 f 3,55; vette kalveren le kwal., per kg lev. gew. f 3,60f 3,75; vette kalveren 2e kwal., per kg lev. gew. f 3,40f 3,60; vette kalveren 3e kwal., per kg lev. gew. f 3,10f 3,40; nuchtere kalveren, per kg lev. gew. f 1,40f 1,80; zware vette var kens, per kg lev. gew. f 1,83f 1,90; zouters, per kg lev. gew. f 2,05f 2,10; slachtzeugen, per kg lev. gew. f 1,60 f 1,65; jonge slachtzeugen, per kg lev. gew. f 1,65—f 1,73. Overzicht (resp. handel en prijzen): pielk- en kalf koeien: rustig, ruim prijs houdend; vette koeien: flauw, niet prijs houdend; vare koeien: flauw, prijshou dend; vette kalveren: redelijk, ruim prijshoudend; graskalveren: matig, prijshoudend; nuchtere kalveren: wil lig, prijshoudend; fokkalveren: rustig, hoger; schapen: willig, ruim prijshou dend;

De Vallei | 1967 | | pagina 3