Janssen door etappezege ver voor op concurrent Merckx Russische beslag op atletes Europa legden Cup Veenendaal kan met technisch spel opponent verslaan Zware match voor Candia tegen Zwal. Vooruit „Vierstromenland-ronde" met sterk rennersveld Ook voetballers gebruiken stimulerende middelen Prognose betaald voetbal Onderzoek naar voetbalpsyche Oud-minister Vrolijk voorzitter Stichting „Spel en Sport" Engelse voetbalelftal tegen België Biljartcompetitie Rijnstreek ingedeeld Voetbalprogramma Eén goede melding in sporttoto Motorzesdaagse vraagt enorme voorbereiding Elftallen voor morgen In Parijs-Luxemburg Zeventien landen meldden zich al Weer grote zege voor DVSA-Amerongen Oosterbeek-Opheusden Afdeling Utrecht Start en finish in Tiel Wat lijmt meteen-laat nooit meer los? CEldsH®' Krachtlijm Snelfix ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1967 CHALONS SUR MARNE Maurice de Muer had zijn renners al even tevo ren gewaarschuwd: „Jullie moeten waakzaam zyn, want de goede ontsnap ping kan al in de eerste kilometers plaats vinden". Het was niet voor dove mansoren gezegd, want toen er nauwe lijks tien kilometer was gereden, scheid de zich een kopgroep van 21 renners af, waarin zich vier leden van De Muer's, uit acht man bestaande, ploeg bevonden Bernard Guyot (Fr.), Van Co- ningsloo, Monty (beiden België) en Jan Janssen. Van deze 21 bleven er tenslotte 5 over, die elkaar in Chalons sur Marne de ritzege zouden betwisten. Jan Jans sen was uiteindelijk de snelste, maar belangrijker dan de etappeoverwinning was dat de Ossendrechter bijna negen minuten voorsprong had op zijn grote concurrent, wereldkampioen Merckx. Terwijl de kopgroep een kleine voor sprong had opgebouwd op de door voortdurende regenval spekgladde we- f| gen, werden in de achterhoede diverse renners het slachtoffer van valpartijen. De Fransman Rabaute slipte in een bocht en moest met een geblesseerde schouder de strijd staken. Ook Pingeon en Riotte kwamen in onzachte aanra king met het wegdek, maar ze konden zich weer „tussen de wielen" scharen. Achter de eerste groep woedde de strijd hevig en na een uur (waarin 43 kilome ter werden afgelegd) had zich een twee de groep losgemaakt, die uit 26 renners bestond en verwoed op jacht ging naar de vluchtelingen. Juist toen de aonslui- ting tot stand zou komen, maakten zes coureurs van een ogenblik van verwar ring gebruik om wederom te ontsnap pen: de Belgen Van Coningsloo en Van Derijse, de Fransman Bernard Guyot, de Duitsers Wolfshohl en Altig en. onze landgenoot Jan Janssen. Al spoe dig moest Van Derijse afhaken. Hij moest van fiets wisselen, maar dat kost te zoveel tijd, dat hij het ontstane ,gat' niet meer kon overbruggen. Achter de vijf koplopers, die hun maximale voor sprong bereikten bij de beklimming van de Cöte de Hautvillers (10.25 voorsprong na 142 km), werden heftige tegenaan vallen ingezet door o.a. „de grote ver slagenen" Eddy Merckx, Anquetil, Pou- lidor, Foucher en Stablinski. Zij kwa men echter te laat. Wereldkampioen Merckx was er nog wel in geslaagd zich „los te wringen" van het peloton, maar het gezelschap, dat hij meekreeg (Haast, Preziosi en Janssens's ploeggenoten Schleck en v. d. Kerkhove), wenste niet mee te wer ken, zodat de Belg zich maar weer moe deloos terug liet vallen. Bij de eindsprint in Chalons sur Mar ne leek Van Coningsloo te gaan zege vieren, maar hij prefereerde zijn kop man Jan Janssen voor te laten gaan. Na acht minuten en 49 seconden kwam een ontluisterd peloton binnen (Gerben Karstens won de sprint om de zesde plaats). Het is vaak voorgekomen, dat de eerste etappe „het gezicht" was van Parijs-Luxemburg en het ziet ernaar uit, dat het ook dit jaar het geval zal zijn. Waarschijnlijk is de eindwinnaar te vinden onder de eerste vijf aanko menden van deze openingsetappe. Ook zal Jan Janssen zijn voorsprong in het klassement om de Super Prestige Per nod aanzienlijk kunnen vergroten. De uitslag: 1. Jan Janssen (Ned.) 5.54.45 met bonifi catie 4.54.25; 2. Van Coningsloo (Belg.) zt met bon. 4.54.35; 3. Rudi Altig (W.- Dld.) zt; 4. Wolfshohl (W.-Dld.) zt; 5. Bernard Guyot (Fr.) zt; 6. Karstens (Ne derland) 5.03.34; 7. Merckx (Belg) zt; 8. Van Ryckegem (België) zt; 9. Huysmans (België); 10. Jan Harings (Ned.); 11. Ho- ban (GB); 12. Lemeteyer (Fr.); 13. Seis (Belg.); 14. Houbrechts (Belg.); 15. Riot te (Fr.); 18. Pingeon (Fr.); 23. Novak (Fr.); 31. Kloosterman (Ned.); 33. Van Springel (Belg.); 34. Haast (Ned.); 45. Zoet (Ned.); 49. Huub Harings (Ned.); 52. Den Hartog (Ned.) allen zt als Karstens 5.03.34; 47. Nijdam (Ned.) 5.09.35; 64. Beugels (Ned.) 5.13.44; 66. Van der Vleuten (Ned.) zt. Opgegeven hebben: Le Greves (België), Delocht (België), Rabaute (Fr.), Plan- ckaart (Belg.) en Van Vlierberghe (Bel gië). KIEV De Russische dames-atle- de finale, behaalde op de 400 meter een ZüRICH De internationale voet balfederatie (FIFA) heeft vrijdag in Ziirich bekendgemaakt tot nu toe van zeventien landen aanmeldingen te heb ben ontvangen voor het toernooi om het wereldkampioenschap, dat in 1970 te Mexico zal plaatsvinden. Hierbij zijn: Argentinië, België, Brazilië, Costa Rica, Denemarken, Luxemburg, Nieuw-Zee- land, Soedan, Turkije, Uruguay en Wa les. Tot 15 december loopt de aanmel dingstermijn. De voorronden zullen wor den gespeeld van april 1968 tot decem ber 1969. LONDEN Engelse voetballers, die van het veld gestuurd worden wegens ruw spel zullen in de toekomst mis schien op de divan van de psychiater belanden. De Britse minister van sportzaken, Denis Howell, heeft zijn fiat gegeven aan een nieuw plan om achtergronden van ruw spel en wangedrag op de tri bunes te onderzoeken. Dr. John Harrington, een 45-jarige psychiater van de universiteit van Bir mingham, stelt een ploeg psychiaters samen om een onderzoek in te stellen naa.' het onrustbarende voetbalvanda lisme van de laatste twee jaar. Het is bijna regel dat de Engelse rechters 's maandags voetbalovertreders in de beklaagdenbank krijgen. Harrington verklaarde tegenover de pers: „We weten zo bijzonder weinig van de supporters die moeilijkheden maken. Het is niet duidelijk wat voor mensen het zijn". „Bestaat er verband tussen geweld dadigheden op het veld en vandalisme op de tribunes? Lokt ruw spel reacties van het publiek uit? Dat willen we we ten. We hopen spelers die van het veld gestuurd zijn te mogen ondervragen, evenals gearresteerde toeschouwers". Harrington wacht op toestemming van de bond en hoopt dat clubs en spe lers zullen medewerken. tiekploeg, die twee jaar geleden in Kas sei met groot machtsvertoon beslag leg de op de „Coppa Bruno Zaulig", heeft in Kiev haar succes van 1965 gepro longeerd. In een boeiende finale, waar in Nederland in tegenstelling tot twee Jaar geleden ontbrak, behaalde de Sov jet Unie, dat de eindstrijd weinig op timistisch tegemoeet had gezien, toch nog een duidelijke overwinning. De Russinnen verzamelden op de elf on derdelen een totaal van 51 punten, waarmee zij ruim voorbleven op Oost- Duitsland (43) en West-Duitsland (36), die resp. tweede en derde werden. De Russinnen, die twee jaar geleden In Kassei begonnen met wereldrecords op het kogelstoten en de 80 meter hor den door Tamara en Irina Press, had den dit keer alleen in hoogspringen An- tonia Okorova (1.79 m) een atlete van aparte klasse. Dat de gastvrouwen toch het hoogste aantal punten verzamelden was niet alleen te danken aan de homo geniteit van hun team, maar tevens aan de uitschieters op de 800 meter en de 4 x 100 meter. Vooral op de etafette was de Russi sche overwinning een complete verras sing. Polen, odanks het gemis van Eva Klobukowska sterk favoriet voor dit nummer, verspeelde een hoge klassering door bijzonder slecht wisselen. De twee opvallendste atleten in het stadion van Kiev, waar slechts 25.000 toeschouwers een kwart van de zit plaatsen bezetten, waren de Poolse Irena Kihszenstein en de Westduitse Ingrid Becker. Kirszenstein, Europees kampioene op de 200 meter en het vèr- springen, won onbedreigd de 100 en 200 meter. Op de 100 meter bleef haar naas te concurrente met 11.2 sec, 0.3 seconde voor, terwijl op de dubbele afstand het verschil nog groter was: 23.- en 23.4. Ingrid Becker, de Westduitse all round atlete, die vorige week met een totaal van 4953 punten opklom naar de vijfde plaats op de wereldranglijst aller tijden op de vijfkamp, verbeterde haar Westduitse record vèrspringen met 10 centimeter tot 6.63 meter. De enige at lete, die Ingrid Becker enigszins kon volgen was de aantrekkelijke blonde Russin Tatjana Talyscheva, die met 6.49 meter, een centimeter onder haar persoonlijk record bleef. Groot-Brittannië, dat twee jaar gele den door Nederland werd gewipt voor imponerende overwinning door de acht tienjarige Londense secretaresse Lilian Board. De blonde Britse kwam in de binnenbaan op de laatste honderd meter zo sterk naar voren, dat al haar tegen standsters kansloos bleken. Lilian Board finishte na 53.7 seconden, waarmee zij overigens nog 0.9 sec. boven haar per soonlijk record bleef. Antonia Mun- kacsi, die tijdens de halve finalewed strijd in Dresden als tweede eindigde achter Lia Louer, werd nu opnieuw tweede. Alleen was de Hongaarse nu met 54.1 sec. ruim twee seconden snel ler dan twee maanden geleden. De Westduitse illusies op een hoge klassering gingen al vroeg verloren door de slechte plaatsen op de 100 en 400 meter (resp. 6de en 5de). Toen later Liesl Westermann bij het discuswerpen faalde, verdween ook nog de Westduitse hoop om Oost-Duitsland achter zich te houden. Liesl Westermann, dit jaar 's werelds beste discuswerpster met 59.22 me ter, wierp vijf maal ongeldig. Pas in haar laatste poging gooide de 22-jarige Keulse sportstudente 53,78 m, waarmee zij tenslotte vierde werd. Het nummer leverde met 58,26 m (haar beste presta tie) een overwinning op voor Karin Illgen (O.-Dld.). Dat het wegvallen van Tamara Press geen onoverkomelijk verlies was, be wees de Sovjet-Unie door de eerste plaats van Nadesha Tchizova met 18,24 meter bij het kogelstoten en de tweede plaats van Ludmilla Murajeva op discus. De Russin kwam tot 56.70 meter. De gebrilde Laine Erik, die enkele weken geleden met 2.03.6 een nieuw Russisch record op de 800 meter vestig de, zorgde op haar specialiteit voor een onverwacht succes. Ondanks haar re cordtijd hadden de Russische experts haar geen eerste plaats toebedacht op dit nummer. Laine Erik profiteerde echter uitstekend van de vrij langzame eerste ronde (64.-) door in de slotfase haar sprintkracht uit te spelen. DEN HAAG Oud-minister Mr. M. Vrolijk is gistermiddag in het Europa hotel geïnstalleerd als voorzitter van de Stichting „Spel en Sport". Hij volgde de heer H. van den Bergh op, die vice- voorzitter van de stichting blijft. Mr. Vrolijk zei van harte een functie bij „Spel en Sport" te hebben aan vaard. Hij achtte het mede zijn taak begrip te wekken voor en ingang te doen vinden van de stelling, dat ook de nodige aandacht dient te worden ge schonken aan de mens in zijn vrije tijd. „Spel en Sport" bestaat 20 jaar en heeft tot doel de lichamelijke oefening te propageren door spel- en sportvor- men op verantwoorde wijze ingang te doen vinden in alle kringen en groe peringen. LONDEN In het Engelse elftal, dat op 27 september in Brussel uitkomt te gen Belgie, zijn zeven spelers opgesteld uit het team, dat het wereldkampioen schap voetballen won. 't Zijn: doelverdediger Gordon Banks I (Stoke City), verdedigers Bobby Moore, (West Hem), Jackie Charlton (Leeds) en1 George Cohen (Fulham) en voorwaart- sen: Alan Ball (Everton), Geoff Hurst en Martin Peters (West Ham). Sir Alf Ramsey, manager van het En gelse team, zal zich in het maken van plannen voor de dit seizoen te spelen wedstrijden om de Europese landenbe- ker laten leiden door de wedstrijd in Brussel. Hij heeft in totaal 14 spelers uitgeko zen voor de ontmoeting met België. De andere zeven zijn: doelverdediger Peter Grummitt (Nottingham-Forest); verdedigers: Norman Hunter (Leeds), John Hollins (Chelsea) en Howard Ken dall (Everton) en voorhoedespelers: Colin Bell (Manchester City), Allan Clarke (Fulham) en Frank Wignall (Not tingham Forest). De Engelse voetbalbond heeft meege deeld dat spelers van de clubs Manches ter United, Totenham Hotspur en Liver pool niet in aanmerking kwamen naar Brussel te worden gezonden, omdat hun clubs op die dag zelf belangrijke wed strijden te spelen hebben. Hierdoor wer den topspelers zoals Bobby Charlton, Nobby Stiles, Roger Hunt en Jimmy Greaves niet opgesteld. OPHEUSDEN De biljarters in de Rijnstreek gaan weer van start met de competitie 1967-1968. Voor deze compe titie hebben wederom 4 nieuwe vereni gingen ingeschreven, DOG uit Veenen- daal, De Zwaan uit Opheusden, Roskam uit Ommeren en Schans uit Eek en Wiel. Ook het Veenendaalse DOH, dat vorig jaar niet mee kon spelen is ditmaal weer van de partij. De competitie welke in 4 klassen ge speeld wordt zal midden oktober van start gaan. In de hoofdklasse komen de volgende ploegen uit ABC Maurik, Nationaal Wa- geningen, Nationaal 2 Wageningen DOH Veenendaal, DOS Ochten, Groene La ken Maurik, Ons Hoekje en Ons Genoe gen beide uit Ingen, ONA Opheusden, Rijnstroom Wageningen, Terminus Wa geningen en de kampioen van vorig jaar Zeldenrust uit Eist (U). Torenzicht 1 is uit deze groep verdwe nen en speelt nu 'n afdeling lager, ter wijl Nationaal 2 in deze groep als debu tant speelt met ABC Maurik en DOH Veenendaal. In de Overgangsklasse komen uit: BVR 1 Rhenen, DVJ 1 Kesteren, DOG Veenendaal, ONA 2 Opheusden, Toren- zicht 1 Lienden, VOP 1 Opheusden, Rec- ticel Kesteren, Roskam Ommeren, Zel denrust 2 Eist, Ons Genoegen 2 Ingen. Nieuwelingen zijn hier Recticel Keste ren dat voor het eerst met een viertal uitkomt, Roskam Ommeren en DOG Veenendaal. In de le klasse komen de volgende teams: Groene Laken 2, Nationaal 3, ODI 1 Lienden, Ons Genoegen 3, Rijn stroom 2, ABC 2, Torenzicht 2, De Zwaan 1 Opheusden, Zeldenrust 3 en Terminus 2. Hier speelt als nieuweling De Zwaan uit Opheusden, die zich nu als 3e Op- heusdense vereniging gemeld heeft. In de 2e klasse komen uit: Driesprong 1 Tiel, ABC 3, Ons Hoekje 2, ONA 3, Ons Genoegen 4, Vogelenzang 1 Ech- teld, Rijnstroom 3, Schans 1, Eek en Wiel, Torenzicht 3 en Torenzicht 4. In deze klasse speelt alleen Schans als nieuweling. In de 3e klasse: BV 2, DOH 2, DOS 2, ODI 2, Roskam 2, Terminus 5, De Zwaan 2, Zeldenrust 4, Torenzicht 5. 4e klasse: DVJ 3, Driesprong 2, ODI 2, Ons Genoegen 5, Torenzicht 7, Roskam 1 3, Schans 2, Recticel 2, Rijnstroom 4. VEENENDAAL Voetbalvereniging Veenendaal speelt morgen haar twee- de competitiewedstrijd tegen een aanzienlijk zwakkere tegenstander dan dat vorige week met het gevaarlijke Candia '66 het geval was. De Veenendalers ontvangen op het Salamander-sportpark Vreeswijk, dat vorig seizoen genoe gen moest nemen met een plaats in de onderste regionen en verleden week op eigen terrein werd verslagen door het Utrechtse KDS. Hoewel er op de conditie van de pupillen van trainer Zeiler nog wel het een en ander aan te merken was in de match tegen Candia, speelde het elftal toch een geweldige partij en demonstreerde vaak technisch voetbal. Veenendaal beschikt over een gevaarlijke voorhoede, welke goed wordt ondersteund door de middenveldspelers. Na het (toch wel fraaie) resultaat in Rhenen, gaat de thuisclub morgen van Vreeswijk o.i. wel winnen. De kampioensaspiraties van de geelblauwen recht vaardigen in ieder geval deze prognose. Het Rhenense Candia '66 dat in zijn eerste wedstrijd in eigen huis rivaal Veenendaal een geljjk spel moest toe staan, krijgt het morgen verre van ge makkelijk in Utrecht. De pupillen van trainer Te Kulve moeten de strijd aan binden met het sterke en bijzonder tech nische Zwaluwen Vooruit, dat de afge lopen competitie angstig dicht bij de ti tel in deze afdeling kwam. De Candla-tralner heefte voor de match van morgen dezelfde opstelling gehand haafd, doch de snelle Ten Braak weer naar de defensie gehaald, hetgeen ons een „minder gelukkige" beslissing ljjkt, daar deze speler offensief nogal wat verwarring kan stichten. Hoewel het Rhenense team in zijn to taliteit gevaarlijk is, lijkt het ons toch onwaarschijnlijk, dat het zijn tegenstan der in Utrecht kan kloppen. De snelle voorhoedespeler Moutaan van Zwaluwen Vooruit heeft zo ver namen wij van een woordvoerder - zijn plaats moeten afstaan aan een gro ter talent en dat betekent onverbidde lijk, dat de Candia-defensie hevig moet oppassen. Opheusden gaat morgen in Ooster beek op bezoek bij de gelijknamige club. Beide teams leden in hun eerste competitieduel een kleine nederlaag en voor de match in Oosterbeek lijkt ons de thuisclub de beste papieren te heb ben. Ofschoon Opheusden vaak tot aan trekkelijk voetbal komt, ontbreekt er nogal wat aan de afronding, terwijl meestentijds het verrassingselement to taal zoek is in de aanvalsacties. Het beste resultaat dat de Betuwse bezoekers in Oosterbeek kunnen beha len is vermoedelijk een gelijk spel. De zondagselectie van het Amerongse DVSA liet er vorige week in de eerste klasse B van de afdeling Utrecht geen twijfel over bestaan, dat een gedegra deerd KNVB-er in de afdeling toch al tijd nog hetzelfde seizoen favoriet is voor de titel door met 60 De Meeu wen te verslaan. DVSA gaat voor de wedstrijd van mor gen op bezoek by Soesterberg, dat o.i. eveneens moet rekenen op een forse ne derlaag. De ploegen, die het de Ame- rongers in de le klasse 't moeilijkst zul len maken zijn het Zeister Patria, Hoog land en Stichtse Boys. Lijstaanvoerder Scherpenzeel speelt thuis zijn derde wedstrijd in de twee de klasse B tegen Houten. De Scherpen- zelers zijn de grote kandidaat voor de titel in deze afdeling, doch moeten ern stig rekening houden met Barneveld en het sterk opkomende Maluku Muda. Houten wordt hoogstwaarschijnlijk met een grote nederlaag naar huis gestuurd. Het Veenendaalse RK Unitas maakt ook vorderingen. De ploeg onderneemt morgen de reis naar Hilversum, waar de Veenendalers de tegenstander zijn van Olympia '25, dat een pittig elftal heeft. Meer dan een gelijk spel bereikt Unitas vermoedelijk niet. Het Elster Oranje-Wit speelt ook een uitwedstrijd en wel tegen St. Maarten. Het wordt o.i. een kleine overwinning voor de Elstenaren. In de derde klasse B valt bijzonder weinig klasseverschil te bespeuren. SVMM bezet de koppositie met Rivier- wijkers gevolgd door 4 teams, die alle twee punten hebben vergaard. Alleen het Leersumse HDS en En Avant zijn zonder puntenwinst. De Leersummers ontvangen morgen Fa ja Lobi op hun terrein en zullen na de teleurstellin gen van de afgelopen weken morgen eindelijk wel eens toeslaan. Candia '66 (uit)Zwaluwen Vooruit: doel: Kok; achter: Szabang, Van Beek, Ten Braak, H. van Walsum; midden: H. Evers, G. van Veenendaal; voor: Kreg- ting, J. Eibers, J. v.d. Pol en Van Es trik. Veenendaal (thuis)Vreeswyk: doel: A. Blankespoor; achter: C. Henzen, H. van de Bovenkamp, C. Gerritsen, D. van Dijk; midden: A. Muller, H. v, Stuyven- berg; voor: J. Henzen, G. Heijkamp, H. Imbosch en J. Sukkel. Scherpenzeel (thuis)Houten: doel: C. van Geel; achter: G. Tins en M. Lou- wers; midden: G. v.d. Broek, H. Veld huizen, H. Hoef akker; voor: A. Jansen, W. Vonk, F. Rebergen, W. van Oostrum en G. Vermeulen. HDS (thuis)Faja Lobi: opstelling nog niet bekend. Opheusden (uit)Oosterbeek: doel: H. van Eldik; achter: H. Huibers, Broek huizen, A. Arends, A. Huibers; midden: H. van Brenk en A. Geurts; voor: D. Siauta, W. Meruwella, J. Winkelman, N.N. RK Unitas (uit)Olympia '25: geen op stelling doorgekregen. Oranje-Wit (uit)St. Maarten: doel: C. van Rotterdam: achter: J. Nellestijn, J. Haisch; midden: H. C. Bosch, R. Lith, P. Selhorst; voor: J- Terschegget, L. Ha- ge, H. Slok, St. Veenendaal en K. van Burken. DVSA (uit)Soesterberg: doel: D. van Brenk; achter: B. C. Drost, J. F. van Veenendaal, G. Breeschoten en Van Viegen; midden: C. van Ommeren, E. van de Water; voor: J. D. Buis, J. M. van de Pol, B. van Ommeren en G. Brinkman. MOUTAAN, aanvalsleider van Zw. Vooruit, heeft inmiddels moeten plaats maken voor een groter talent. 4e klasse H-West: KDSDe Meern, Veenendaal—Vrees wijk, Zwaluwen-VooruitCandia '66, FortitudoUtrecht, SVF—Midlandia, EMS—JSV. 4e klasse F-Oost: DrielOosterbeekse Boys, Hertog Hendrik—AVW, RVW—Excelsior Z., OosterbeekOpheusden, EWVArn- hemia. Afd. Utrecht le klasse B: VSKDWSV, Stichte Boys—Utr. Boys, HooglandPatria, Brederodes Roda '46, SoesterbergDVSA. 2e klasse B: ScherpenzeelHouten, Olympia '25 RK Unitas, DSO (U)—Maluku Muda, BarneveldDVSU, St. MaartenOran je-Wit. 3e klasse B: DorestadEn Avant, SVMMRUC, HDSFaja Lobi, AresRivierwijkers. TIEL Op zaterdag 23 september a.s. wordt de eerste „Vierstromenland- ronde", een van stad-tot-stad-wedstrijd over ca. 175 km verreden! Het is ver heugend, dat deze grote wegwedstrijd, na intensief werken van de bestuurders van de wielerclubs „de Batavus" (Tiel) de „Meteoor" (Dodewaard) en „Auto best" (Utrecht), met de heer Poot als de grote animator tot stand is gekomen. Het heeft namelijk heel wat voeten in de aarde gehad eer dit wielerevene- ment, waarvan de start en finish in Tiel zijn, in kannen en kruiken was. En wat zeer van belang is, men heeft een behoorlijk rennersveld weten aan te trekken voor deze eerste „Vierstro menland-ronde"! Van de heer Hermse vernamen we, dat Vredestein zal star ten met o.a. Jan Hesse en Marcel Pen- nings, Amstel met o.a. Daan Holst en Peter v. d. Voort, Ovis met o.a. Cees Zoontjes en Jo Spetgens, Caballero met o.a. Roel Snijder en Ab Versluis, Ari- ma met o.a. Pit Kettenis en Rink Cor- nelisse, Autobest met o.a. Bart Solaro en Matje Gerrits, Gazelle met o.a. Bert Boom en A. Duyker, Nw. Utrechts Dag blad met o.a. Guus Leliaart en J. Peet oom. Het Hof van Gelre met o.a. Chr. Hoe- delmans en J. van Kessel en Locomo tief met o.a. Frits Hoogerheide en Pe ter Kisner. De Gelderse consul van de KNWU, de heer K. Zweedijk, die ook ADVERTENTIE DEN HAAG De cijfers van sport toto nummer zes luiden: Aantal deel nemers: 639.258, bruto inleg ƒ886.077, prijzenbedrag 292.405. De eerste prijs 160.822,75. 1 melding met dertien goede uitslagen. Uitgekeerd wordt bruto 117,647,06, het restant van de eerste prijs 43.175,69 gaat naar sporttoto nummer zeven. Tweede prijs ƒ87.721,93 meldingen van twaalf goede uitslagen. Per kolom wordt ongeveer ƒ943 netto uitgekeerd. Derde prijs ƒ43.860,75, 851 meldingen met de eerste negen goede van wie 10 met twee kolommen. Per kolom wordt ƒ51 netto uitgekeerd. O LIVERPOOL De Grand National, 's werelds grootste steeple chase voor paarden, kan ook in de toekomst op Aintree worden gehouden. Er was sinds 1964 sprake van, dat de eigenaars de baan zouden verkopen om er een win kel- en industriecentrum te kunnen bouwen. Men heeft echter besloten de verkoop niet te laten doorgaan om de Grand National, die voor het eerst in 1837 gehouden werd, de „heilige grond" niet te ontnemen. LONDEN Professor Arnold Bec kett, hoofd van de afdeling farmacie aan het Chelsea College voor weten schap en technologie heeft onlangs op een bijeenkomst van Engelse farma ceuten in Blackpool meegedeeld, dat er door de Engelse voetballers op gro te schaal stimulerende middelen wor den gebruikt. Zijn uitlating heeft grote opschudding teweeg gebracht. Professor Beckett zei de bewijzen in handen te hebben. Hij betoogde echter niets te kunnen doen als de Engelse voetbalbond hem niet in staat zou stel len een onderzoek in te stellen. Volgens hem gebruikten veel spelers amphetamine, zowel voor als tijdens de wedstrijden, om vermoeidheid te ver minderen. Hij zei, dat er over het gebruik van stimulerende middelen geen twijfel be stond, maar dat het mogelijk was dat de voorzitters van de clubs er niets van wisten. Alleen het testen van de urine vlak voor, of vlak na een wedstrijd zou er een einde aan kunnen maken. De secretaris van de Engelse voet balbond, Alan Hardaker, heeft profes sor Beckett uitgedaagd met bewijzen op tafel te komen. „Als hij dergelijke beschuldigingen uit op nog geen kilometer afstand van het hoofdkantoor van de bond, vind ik dat hij toch wel zo beleefd had kunnen zijn ons eerst op de hoogte te stellen", zei Hardaker. Hardols Sheperdson, de asistent- voorzitter van de club van Middlesbo- rough en sinds 1957 trainer van het na tionale Engelse team, noemde de be schuldiging van professor Beckett „gro te onzin". „Als je glucose een stimulerend mid del wil noemen, dan zyn we schuldig, maar glucose is voorzover ik weet dan ook het enige middel dat voetballers ooit gebruiken", zei Sheperdson. EREDIVISIE TelstarGo Ahead 2 DOS—ADO 2 FeyenoordFortuna '541 VolendamNAC 3 SittardiaNEC 3 MVV—Sparta 3 FC Twente—Xerxes/DHC 1 GVAVPSV 3 EERSTE DIVISIE EindhovenRCH 1 FC WV-FC Den Bosch 2 Vitesse—SVV 3 -I- De VolewijckersSC Cambuur 3 RBC—Blauw Wit 1 Willem II—HVC 1 Alkmaar/ZaanstreekDFC 3 HaarlemVelox 1 Holland SportElinkwijk 1 TWEEDE DIVISIE ZFC—EDO 3 Helmond SportZwolse Boysl Wageningen—NO AD 3 BaronieRoda JC 1 HeerenveenHilversum 1 GooilandVeendam 3 LimburgiaDe Graafschap 2 PEC—SC Drente 1 AGOW—Excelsior 3 Hermes DVSFortuna VI1 De wedstrijden met ervoor komen voor op sporttoto nummer 7 en de wedstrijden met ervoor op sporttoto nummer 8. nauw betrokken is bij de samenstelling van de militaire teams, heeft toegezegd ook een militaire formatie met o.a. Ger- rit Leferink, Rinze Bos, Cor Leunis en de kersverse militaire kampioen 1967, Jan van Katwijk te zenden. Individueel hebben ook tal van ren ners van naam ingeschreven. Het routeschema is: Start om 13.00 uur op de Teisterbantlaan, 13.19 Echt- veld, 13.23 IJzendoorn dan verder via Ochten (13.26), Dodewaard, Slijk-Ewijk, Oosterhout (13.54), Lent, Bemmel, Haal- deren, Gendt (14.15), West-Pannerden, Angeren, Huissen (14.43), Eelden, Driel Heteren, Randwijk, Opheusden, Keste ren, Ingen, Eek en Wiel, Maurik (15.56) Rijswijk, Ravenswaay, Beusichem, Cu- lemborg (16.04), Beesd, Herwijnen, Hei louw, Haaften, Waardenburg (16.51), Heesselt, Varik, Ophemert (17.11), Tiel waar zo omstreeks 17.20 uur de finish zal zijn op de Teisterbantlaan. ZAKOPANA Het definitieve aan- meldingscijfer voor de 42e internationa le motorzesdaagse, die van 17 t/m 22 september in Polen wordt gehouden 326 rijders uit 17 landen verdeeld over negen trofee, 23 Zilveren Vaas, 30 club- en 29 fabrieksploegen betekent geen ab soluut record. Maar de Poolse organ! satoren stellen alles in het werk om dit grootste motorevenement ter wereld goed te laten slagen. Meer dan duizend functionarissen zul len in en om Zakopana 30 tijd- en 49 andere controleposten bezetten. Voor de 45.000 merktekens in zes kleuren wordt iedere dag 3500 kilogram karton gebruikt. De ploegen beschikken over een gro te begeleiding. Alleen al voor de W.- duitse ploeg zullen 80 functionarisen en helpers ter beschikking staan. Veel be geleiders zijn er wel nodig voor 'n ploeg omdat niet alleen technici voor het sleu telen aan de motoren aanwezig moeten zijn, maar ook mensen om een com pleet radiocircuit te bemannen. De rij ders krijgen namelijk aanwijzingen via de radio. De ploeg van Tsjecho-Slowa- kije zal, in tegenstelling tot andere ploe gen, met een eigen radio-apparatuur werken, waarmee alle controleposten bereikt kunnen worden. De totale afstand van de zesdaagse bedraagt 1591 kilometer. Daarvan zijn 518,2 kilometer zwaar terrein, 249,7 licht terrein, 528,3 kilometer vlak terrein en 254,9 kilometer asfalt- en betonweg. Een interessant aspect voor de toe komst van de internationale motorzes daagse zal de aanwezigheid van de Bel gische vorst van Merede zijn, die als afgezant van het internationale comité zal komen. De voorstellen om in het te ken van de modernisering van de Olym pische Spelen ook tot een wedstrijd voor motorlandenploegen als Olympisch nummer te komen, zijn immers niet nieuw.

De Vallei | 1967 | | pagina 7