Geslaagde demonstratie van de Rode Kruiscolonne BLOEMENVERKOOP ALS FINALE VAN TENTOONSTELLING Grote ravage na ongeval onderaan de Grebbeberg Een zwaareen licht gewonde Ruimtelijke ordening Controle op verlichting AGENDA RHC-heren gelijk Achilles-ploeg7-7 tegen sterke DVSA versloeg Soesterberg met forse cijfers0-6 Veiling Kesteren Candia verslagen door Zwaluwen Vooruit: 0-2 Scherpenzeel versloeg Candia in boeiend duel Bejaarden gaan donderdag uit U HELPT U ZELF EN Betaal per kwartaal Vrouw gewond naar ziekenhuis Bromfietser licht gewond MIST u uw „De Haf" gaat 7 oktober open Per schip in de hurvelijksboot Archeologische vondsten in bos te Leersum „Ordonnans" was goed op dreef Alles leek net echt N ut sbiblio theek vulde voorraad aan Reclasseringscol lecte Bel: 10550 11079 BURGERLIJKE STAND N.C.V.B. start seizoen met bloemschikken Handbal DENK OVERAL EN ALTIJD WEER AAN HET KIND IN HET VERKEER MAANDAG 18 SEPTEMBER 1967 Het verzorgen van gewonden is een van de taken van het Rode Kruis. De colonne Veenendaal toonde zater dag in dit opzicht paraat te zijn. VEENENDAAL Honderden heb ben zaterdagmiddag kennis genomen van de wijze van werken van de co lonne van het Rode Kruis. In samen werking met de colonne te Rhenen, die zij op hun beurt komende zater dag weer zullen helpen, hield de Vee- nendaalse colonne een demonstratieve oefening in het kader van 't 100-jarig bestaan van het Nederlandsche Roode Kruis. Getoond werd hoe het Rode Kruis hulp verleent ingeval van ram pen of grote verkeersongelukken. De oefening is vlot en zonder problemen verlopen, zoals de colonnecomman dant de arts N. Rijlaarsdam na af loop verzekerde. Om 14 uur werd de eerste melding van een ongeval via de politie doorge geven naar de centrale post van het Rode Kruis, gevestigd in het Rode Kruisgebouw. Dat eerste ongeval was in scène gezet op het Zwaaiplein, door twee beschadigde auto's tegen elkaar te zetten. In en rond de auto's zaten en lagen een achttal gewonden. Het geheel zag er zo levensecht uit, dat velen uit het publiek even tijd nodig hadden om te beseffen dat het slechts „spel" en geen werkelijkheid was. Die eerste melding had ook de enige vertraging van het programma tot ge volg: de op dat moment dienstdoende politiemensen waren door een misver stand niet ingelicht over de oefening en dus kwam er een politiewagen eerst poolshoogte nemen. Alles zag er zo „echt" uit dat ook deze mensen eerst aan een werkelijke „verkeersramp" dachten. Dat kostte kostbare minuten, zodat eerst na ongeveer een kwartier de ambulancewagen verscheen. Op het Slotemaker de Bruïneplein werd de melding om ongeveer tien over twee doorgegeven. Daar was een gelijksoor tig ongeval nagebootst. Hier was de Rhenense ambulance spoedig ter plaat se en kon de eerste hulp verleend worl den en het afvoeren van de slachtoffers beginnen. Ongeveer tegelijkertijd arri veerden de ambulances met hun eerste „vracht" bij de meldingspost op het EDERVEEN Op donderdag 21 september maken de Ederveense be jaarden hun jaarlijks uitstapje waar voor de burgerij weer gul gegeven heeft. Om half tien vertrekt men per bus van café Marktzicht naar Schip hol. Vervolgens zal er een rondvaart gemaakt worden door de Amsterdam se grachten. De terugreis voert over Hilversum en Amersfoort. Waarschijn lijk zal het fanfare korps Irene bij thuiskomst weer voor een vrolijk mu zikaal onthaal zorgen. Inwoners van Ederveen die 65 jaar en ouder zijn kunnen zich opgeven bij de heer T. Smit Nieuweweg 2 af bij café Marktzicht. LEERSUM. Nu de vakanties voor bij zijn en de animo tot lezen weer gro ter wordt, heeft de Nutsbibliotheek de grote collectie goede boeken verder aangevuld. De nieuwste boeken zijn aanwezig. Ook vak- en studieboeken zijn op aanvraag gratis verkrijgbaar. De bibliotheek is geopend dinsdag avond van 7 tot half negen en vrijdag middag van 3 tot 5 uur en is gevestigd in de openbare lagere school, ingang kleuterschool, naast het gemeentehuis. Ja, dat is het plezierige, als u als week- of maandabonnee van het dagblad De Vallei voortaan per kwartaal gaat betalen. U maakt het u zelf gemakkelijk èn u helpt onze agenten; zij behoeven dan maar éénmaal per kwartaal bij u aan te bellen om het abonne mentsgeld te incasseren. Een hele tijdsbesparing voor u en voor onze agenten. U kunt ook tijdig voor het ingaan van het nieuwe kwartaal aan ons gireren 10,80 p. kwartaal) door overschrijving op onze postreke ning no. 1321600. Het bespaart u incassokosten. Maak het U zelf gemakkelijk parkeerterrein voor het O.C.B.-gebouw. Nadat de slachtoffers geadministreerd waren werden ze in een op hetzelfde plein ingericht noodlazaret verder ver zorgd. In de geplande tijd van ander half uur was de oefening afgelopen. De 15 gewonden konden genezen ontslagen worden, de tenten afgebroken en de deelnemers aan de oefening zich te rugtrekken in het Rode Kruisgebouw voor een gezellig samenzijn onder het genot van verkoelende dranken. Tot welslagen van de Oefening hebben ook enkele EHBO'ers bijgedragen, na melijk de heren Van Ginkel en Jan sen, die het schminken van de slacht offers verzorgden, zodat alles nog ech ter leek. Vanmorgen was de colonne weer in touw, maar nu niet voor oefening. Vier Veenendalers werden naar Utrecht ge bracht om een reis van een week aan boord van het hospitaalschip de J. Hen ri Dunant mee te maken. In Rhenen O RHENEN De burgemeester der gemeente Rhenen brengt ter openba re kennis, dat ter gemeentesecretarie, afdeling Financiën voor een ieder ter inzage ligt een verzoek om vergun ning voor de bouw van een varkens- schuur van T. A. v. d. Scheur, wonen de Houweg 30 te Eist (U.), op het per ceel, gelegen aan de Houweg, ka dastraal bekend gemeente Rhenen, sectie H nr. 2993. De bouw- en situatietekeningen lig gen vanaf 18 september tot en met 1 oktober 1967 voor een ieder ter inzage. Het verzoek om vergunning kan slechts worden ingewilligd met verle ning van vrijstelling, als bedoeld in ar tikel 18 der wet op de ruimtelijke orde ning. Deze vrijstelling zal gedurende een termijn van vijf jaren kunnen wor den verleend. Rechthebbenden op aangrenzende en nabijgelegen gronden zijn bevoegd om gedurende de bovengenoemde termijn schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van vrijstelling bij burgemeester en wethouders in te dienen. Rhenen, 13 september 1967. De burgemeester van Rhenen, L. Bosch v. Rosenthal. VEENENDAAL De 35-jarige me vrouw V. uit Veenendaal raakte zater dag ernstig gewond op de Prins Ber- nardlaan. Bij de Mulderslaan sorteer de zij met haar bromfiets voor naar links. Achter haar reed de 22-jarige be roepsmilitair C. de H. uit Veenendaal met zijn motor. Ondanks het feit; dat mevr. V. reeds op de as van de weg was wilde hij haar toch nog links inha len, met het gevolg dat hij mevr. V. in volle vaart aanreed. De beide voertui gen werden licht beschadigd. De H. kreeg lichte schaafwonden, maar mevr. V. werd zodanig gewond, dat overbrenging naar het Julianazie- kenhuis noodzakelijk was. De motorrij der was niet in het bezit van een rij bewijs. LEERSUM. Het Verbond voor Vei lig Verkeer, afdeling Leersum, hield deze week een verlichtingscontrole voor motorvoertuigen. Aan de test namen 67 automobilisten deel. Hierbij bleek dat er nog heel wat mankeert aan de juis te verlichting of uitrusting van de auto. 34 motorvoertuigen voldeden niet aan de gestelde eisen. In de ochtenduren maakte de colonne reclame voor de oefening van 's mid dags. Voorafgegaan door het muziek gezelschap „Irene" uit Ederveen werd een rondgang gemaakt. zullen zaterdagmiddag soortgelijke oefeningen gehouden worden, waar een deel van de Veenendaalse colonne met zijn ambulance aan deel zal nemen. RHENEN. Een jeugdige bromfiet ser uit Ingen is zaterdagavond onderaan „De Driehoek" op een personenauto gereden, die vanuit de Nieuwe Veenen- daalseweg de Herenstraat indraaide en geen voorrang verleende. Het vermoe den bestaat dat de snelheid van de bromfiets wat aan de hoge kant is ge weest. De bestuurder probeerde aan vankelijk nog achter de auto te passe ren, doch toen hij merkte dat dit niet meer mogelijk was, pakte hij de wa gen in de flank. De auto liep een forse deuk op, van de bromfiets was het voor wiel dubbelgeklapt. De bestuurder van de brommer en diens duo-passagier liepen slechts lichte verwondingen op. LEERSUM Van 18 september tot en met 1 oktober zal in Leersum de collecte ten bate van het reclasserings- werk worden gehouden. Het plaatselijk comité vertrouwt dat de ingezetenen zullen meewerken deze huis-aan-huis- collecte tot een succes te maken. dagblad DE VALLEI tot 17.30 u. van 17.30— 19.30 Zaterdags 16.30—17.30 uur LEERSUM. Voor de verbouwing van het achterhuis van boerderij „De Hof" heeft de Leersumse raad enige maanden geleden een krediet beschik baar gesteld van f 15.000,-. De verbouwing werd flink aangepakt om de boerderij zo gauw mogelijk in gebruik te kunnen nemen. Het bestuur van de beatclub „De Weerwolf" heeft 7 oktober als datum voor de opening vastgesteld. 's Middags zal de burgemeester van Leersum de opening verrichten, waar na een cabaretgroep voor de genodig den zal optreden. 's Avonds komt de beatgroep „The Bintangs" de stilte aan de Hoflaan ver storen. AMERONGEN Vrijdagmiddag werd te Amerongen het huwelijk voltrok ken tussen de heer J. Vonk en mej. D. Kroeze, beiden uit Amerongen. De manier waarop het bruidspaar naar het gemeentehuis kwam om zich in de echt te laten verbinden was voor Amerongen iets unieks. De bruidegom is jarenlang zeeman geweest en mede in verband hiermede kwamen enkele buurtgenoten op het idee om het bruidspaar per boot naar de ambtenaar van de burgerlijke stand te brengen. Het resultaat was een mooi opgetuig de roeiboot op een verrijdbaar onder stel. Het bruidspaar zat trots in de boot die door enkele goede vrienden werd voortgetrokken. Vele Ameron- gers, waren naar de Hof gekomen om het bijzonder aardige schouwspel gade te slaan. tmMmmmmmMrnmmmmimmsme WINKELCENTRUM VEENENDAAL 0 Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 0 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gwsloteri. (De Hema aan de Markt is deze middag wel open en is op maandagmorgen ge sloten). 9 Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. 0 VW-InlichtingenKantoor: Hoofd straat 84. tel. 08385—11607 en 11602. Heden, maandag VEENENDAAL Centrum, 19.30 u.: Lampegietersavond- optocht. Hotel „De Korenbeurs", 20 uur: Film avond voor smalfilmliga „De Gelder se Vallei". BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, 19.30 uur: „De gele tijger van Bangkok". Morgen, dinsdag VEENENDAAL Cuneraweg 9.30 uur: Fokveedag VIOS. OCB-gebouw 19.45 uur: Bijeenkomst NCVB-Noord, Bartiméus-avond. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, geen voor stelling. TENTOONSTELLING Kesteren en Opheusden: maandag 18 tot en met woensdag 20 september „Floralia". LEERSUM. Toen de heer H. J. Reusink enige dagen geleden een wan deling maakte in het Zuylensteinse Bos ten noordoosten van „De Blaasbalg" trof hij aan de oppervlakte enige scher ven aan. Op zichzelf is dit een normaal feit, maar voor de heer Reusink, die als hobby archeologie heeft was deze vondst aanleiding om er zich nader in te verdiepen. Hij nam direct contact op met de ar cheologische dienst en met de eigenaar van de grond. Van de eigenaar kreeg hij meteen toestemming tot het graven van enkele proefsleuven. Er werd een terrein afge graven van 12 vierkante meter. Meer dan 600 scherven kwamen aan de op pervlakte. Tot de vondsten behoren: randfragmenten, versierde scherven (o.a. lijnversiering en vingertopindruk- ken). Een scherf is zeer uniek; de versie ring is aangebracht met behulp van een holle rietstengel. Ook vond de heer Reusink scherven met sporen van roet- aanslag, hetgeen wijst op huishoudelijk gebruik. Verder werden er op dit terrein grondsporen aangetroffen van een ne derzetting uit de ijzertijd (600 jaar voor Chr.). De nederzetting is gelegen op een van de hoogste punten van de heuvelrug. LEERSUM Vestigingen: Dhr. H. J. Maltha, Rijksstraatweg 191 geko men uit Westdongeradeel; mej. M. G. Verseveld, Hoogstr. 8 gekomen uit Rotterdam; mej. A. J. Verseput, Hoog straat 8 gekomen uit Purmerend; mej. P. Vermeer, Hoogstraat 8 gekomen uit Loosdrecht; mej. D. Valstar, Hoogstr. 8 gekomen uit Delft; mej. M. M. Theu- ne, Hoogstraat 8 gekomen uit Utrecht; mej. A. van Harten, Hoogstraat 8 geko men uit Rotterdam; mej. E. C. van den Heuvel, Hoogstr. 8 gekomen uit Ca nada; mej. C. de Bruijn, Hoogstraat 8 gekomen uit Wijk bij Duurstede; mej. H. Roseboom, Hoogstraat 8 gekomen uit Canada. Verhuisd: mej. Z. A. van den Broek, Planterslaan 38 naar Kon. Emmalaan 11. Vertrokken: Fam. L. Zwoferink, Scherpenzeelseweg 37a naar Wagenin- gen, Prof. v. Uffenweg 165. SCHERPENZEEL —Zaterdagavond is de 9e Scherpenzeelse floralia ten toonstelling op traditionele wijze geslo ten. De heer A. Valkenburg leidde weer de bloemenverkoop. Drie dagen achtereen, donderdag, vrijdag en zaterdag was de gemeente lijke eierhal gevuld met één bloemen pracht. Vele bezoekers uit alle delen van het land waren naar Scherpenzeel getrokken om dit te aanschouwen. De floraliatentoonstelling is langzamer hand een landelijk evenement gewor- OPHEUSDEN Ook de wedvlucht vanag Vilvoorde bracht voor de leden van de Ordonnans weer succes. Afstand 142 km. Voor deze vlucht hadden de le den van de Ordonnans niet minder dan 282 duiven meegegeven. De uitslag: 1, 2, 7, 9, 10, 14, 18, 19, 22, 28, 30, 31, 36 42. 47 D Lindner; 3, 21, 25, 55, 59, 63 ,66 H. Prijs; 4, 23, 24, 44, 46 H. J. Cornelissen; 5, 8, 12, 13 16 32 41 O. de Wit; 6. H. Verwoert; 11 37, 43, 50 D. Arends; 15 B. v. Eek; 17, 29 Arends- Peters; 20, 60 W. Vermeer; 25, 65 T. Verwoert; 27, 57 J. v. Neerbos; 33, 34, 51, 52, 53, 54 Gebr. v. IJmeren; 35, 48 A. v.d. Kolk; 38, 56 J. C. v.d. Weerd; 39 C. Verwoert; 40, 49 G. Kerkstra; 45 P. Roodbeen; 58, 61 M. C. Cornelissen; 62 Th. v.d. Bosch; 64 R. v. Lei jen; 67 J. Prijs. RENSWOUDE De afdeling Rens- woude van de N.C.V.B. start woens dagavond 20 september het nieuwe ver gaderseizoen. De heer Drost uit Barneveld zal in „Rehoboth" een demonstratie bloem schikken verzorgen. Het afdelingsbe stuur hoopt dat er zich verschillende nieuwe leden zullen opgeven. RHENEN Het herenteam van de Rhenense handbalclub RHC begint steeds beter ingespeeld te geraken. Na de ongelukkige start van de competitie werd zondag in Utrecht 't sterke Achil les een 7—7 gelijk spel afgedwongen. Een goed resultaat en een stimulans om de rest van deze competitie hoopvol te gemoet te zien. RHC nam een vlotte 0—1 voorsprong, maar zwakke momenten van de verde diging deden Achilles naar 3-1 uitlopen. Hierna kreeg de RHC-verdediging ech ter vat op de gevarieerde en snelle aan vallen en stond voor rust geen doelpunt meer toe. De aanvalslinie vocht verbe ten voor een kans tegen de fors ver dedigende gastheren. Dat gelukte enke le malen en bij rust leidde RHC ver diend met 34. Toen kort na de pauze de stand op 35 kwam, dacht de ploeg uit de Greb- bestad al aan een eerste zege. De ver slapping van het spel, hiermee gepaard gaande, bood Achilles de kans om de stand om te buigen naar 75 en alle hoop scheen verloren voor RHC. Een geweldig slotoffensief leverde echter nog twee doelpunten en een zeer ver diend gelijk spel op. De doelpunten kwa men van Hans Kok (3x), Piet de Zwar te en Cees van de Pol ieder twee. Het damesteam nam tegen het ster ke Utrechtse UD een verrassende 20 voorsprong bij de rust. Daarna lukte het niet meer. Er werd te zenuwachtig gespeeld. UD daarente gen nam het heft duidelijk in handen en met goed opbouwend aanvalsspel werd de RHC-verdediging onder druk RHENEN In de nacht van zater dag op zondag, omsctreeks twaalf uur is een personenauto, bestuurd door de jeugdige R. F. A. B. uit Bennekom, op de steile helling van de Grebbeberg in de bocht voor hotel „De Grebbe", uit de koers geraakt en totaal vernield op z'n kop midden op de rijbaan terecht gekomen .De chauffeur en diens mede- inzittende J. J„ eveneens afkomstig uit Bennekom, werden uit de wagen ge slingerd voordat deze tot stilstand kwam. B. lag in de berm met een zwa re hersenschudding en J. kwam met de schrik vrij. De weg lag bezaaid met brokstukken en glasscherven. Het ver keer ondervond geruime tijd stagnatie, het werd gedurende ongeveer drie kwartier geregeld door particulieren, hetgeen op dit onoverzichtelijke en to taal verduisterde weggedeelte een le vens gevaarlijke bezigheid was. Dat de beide inzittenden het er le vend hebben afgebracht mag een won der worden genoemd. De wagen was afkomstig van een verhuurinrichting te Bennekom. Er was na het ongeluk een levensge vaarlijke situatie ontstaan voor het overige verkeer. Een particulier, die als eerste bij de wrakstukken aan kwam, begon met een zaklantaarn het met grote snelheden van de Grebbehel- ling afrazende verkeer te waarschu wen. De man kreeg al spoedig assi stentie. Dr. Almekinders was spoedig na het ongeval ter plaatse aanwezig om hulp te bieden. Hij moest drie kwartier wachten op de komst van een ziekenauto. De politiepatrouillewagen arriveerde na 20 minuten en moest uit Langbroek komen. Vermoedelijk heeft B. met een te grote snelheid gereden en is hij daar door uit de bocht gevlogen. In de af gelopen week vonden hier drie gelijk soortige ongevallen plaats, waarbij on der andere een bestelwagen en een personenauto waren betrokken. Het ge meentebestuur van Rhenen heeft al heel lang geleden bij de rijkswater staat aangedrongen op een natrium- De brokstukken van de totaal ver nielde wagen lagen over een afstand van tientallen meters verspreid. verlichting voor de donkere en gevaar lijke situatie ter plaatse. Het is bekend, dat die natriumverlichting zal worden aangebracht, maar niet wanneer dat zal gebeuren. Het lijkt geen overbodi ge luxe dat dit spoedig gebeurt. gezet, hetgeen resulteerde in een 37 eindstand in het voordeel van UD. De eer van RHC werd tenslotte hoog gehouden door het junioren jongens team, dat Attila uit Utrecht op Candia ontving. De Rhenense jongens waren veel sterker dan hun tegenstanders en drukten dat duidelijk in doelpunten uit met een 165 overwinning. Dit was de derde achtereenvolgende zege.van de jongens die zich hiermee toch wel duidelijk kandidaat stellen voor het kampioenschap. AMERONGEN —DVSA speelde zon dag zijn tweede competitiematch in Soesterberg tegen de gelijknamige club, terwijl Soesterberg haar eerste twee wedstrijden had verloren. De DVSA-verdediging kwam al met een goed weg en het zou niet vreemd zijn geweest als de gastheren een voor sprong hadden genomen. Het bleek, dat DVSA echter toch wel sterker was en dat een doelpunt niet uit kon blijven. Ongeveer tien minuten voor het einde van de eerste helft was het Van de Pol die scoorde. Evenals vorige week kreeg Ameron gen er nu pas zin in. Nog voor de rust schoot linksbuiten G. Brinkman een hoge bal op doel en de bal verdween achter de keeper in het doel: 2-0. Na de pauze zou de conditie een be langrijk woordje mee gaan spreken. Het bleek, dat Amerongen over de meeste adem beschikte en aanval op aanval werd vanuit de achterhoede op bouwd. Na een kwartier was het C. van Om meren die goed op een bal doorliep en de keeper het nakijken gaf (3-0). Van de Pol zorgde enkele minuten later voor 4-0, terwijl B. van Ommeren de stand op 5-0 bracht. Het mooiste doel punt kwam echter van de voet van linksback, E. A .van Viegen. Hij ruk te mee op in een vloeiende aanval, kreeg de bal van Van de Water keu rig door gespeeld en met een strak schot bepaalde hij de stand op 6-0, waarmede de strijd was gestreden. Het tweede elftal won zijn eerste wedstrijd met 3-1 van Dorestad 2. Het derde elftal, dat voor het eerste binnen de lijnen kwam, verloor met 7-1 van SVMM 2. De jeugd speelde als volgt: D VS A-a - GWV a 0-2; DVSA b - RK Unitas 2-0 en de pupillen wonnen met 2-1 van R.K. Unitas a. KESTEREN. De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren: James Grieve: EI 65—75: 26—29; EI 7585: 2829. Aanvoer 23 ton. Zoete Bloemee: EI 6070: 2637; EI 7080: 4056. Aanvoer 14 ton. Notarisappels: E I 6575: 2326; EI 7585: 2224. Aanvoer 57 ton. Mank's Codlin: E I 60—70: 22; E I 70— 80: 26. Aanvoer 5 ton. Conference: EII 55—65: 45—46; EII 6575: 50. Aanvoer 4 ton. IJsbouten: EI 55—65: 33—37; EI 60— 70: 3539. Aanvoer 16 ton. Gieser Wildeman: E I 5055: 4144; EI 50—60: 52—54; EI 55—65: 62—65. Aanvoer 5 ton. St.-Remy: EI 60—70: 36—39; EI 70— 80: 4042. Aanvoer 6 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg. den. Men kon de aankondiging vinden in de bladen van de A.N.W.B. en A.N.V.V. Bovendien werd er verschil lende malen melding van gemaakt voor de radio. Dit alles heeft er onder andere toe bijgedragen dat de tentoonstelling een succes is geworden. Het bezoekersaan tal heeft dat van vorig jaar weer over troffen. Van alles was er dit jaar op de Flo ralia te zien. Men had verschillende bloemmozaïeken van duizenden dahlia's vervaardigd, o.a. ook één van het 100- jarig bestaan van het Nederlandsche Roode Kruis. Dit jaar stond de tentoon stelling in het teken van de kamercul tuur. Het aantal inzendingen was dit jaar niet groot. Vrije inzendingen waren er niet veel en het aantal schoolplanten was ook minder. Maar ondanks dat was de tentoonstelling nog weer mooier dan vorig jaar. Vrijdag speelde de boerenkapel en zaterdagavond bracht het Trio Ben Smits uit Veenendaal een passend en beschaafd stukje muziek ten gehore. Om 10 uur zaterdagavond vond de traditionele bloemenverkoop plaats, ge volgd door de trekking van de verlo ting. Het merendeel van de prijzen werd niet afgehaald. Daarom volgen hier de nummers van de niet afge haalde prijzen: wit 885, 636, 738, 827, 114. 759, 850, 434, 828, 846. 684, 86, 146, 544; geel 31, 9, 746, 690, 369, 543, 518, 310, 311, 550, 294, 176, 8, 264 en de hoofdprijs 957 geel. De prijzen kunnen afgehaald worden bij de heer Pluijgers aan de Vlieter- weg. Na 30 september vervallen de prijzen aan de vereniging. RHENEN/UTRECHT Candia is er ondanks goed spel niet in geslaagd Zwa luwen Vooruit in Utrecht van een zege af te houden, al is de overwinning voor de Utrechtenaren wel wat fortuinlijk tot stand gekomen. Het eerste kwartier hadden de Rhenenaren ongetwijfeld het beste van het spel, maar in de 20-ste min. wist Zwaluwen Vooruit door zijn middenvoor te doelpunten, in een door menigeen beweerde buitenspelpositie. Na dit doelpunt was Candia kennelijk aangeslagen. Het spel zakte terug en de gastheren hadden de rest van de eer ste helft de touwtjes in handen. Na de thee zagen we een herboren Candia, dat vooral in het laatste half uur voortdurend op de helft van de te genstanders stond. Met uitstekend aan valsspel, waarbij de keeper van de Utrechtenaren bijzonder op de proef werd gesteld, stichtten de Rhenenaren grote verwarring in de defensie van de gastheren. Vele schoten gingen net naast of over. Ondanks dat overwicht wist Candia niet te scoren en in de allerlaatste secon den van het spel kreeg de middenvoor van Zwaluwen Vooruit uit een lange trap plotseling de bal en hij wist van buiten het strafschopgebied keeper Kok te verrassen. Het was een sportieve wed strijd, waarin beide elftallen alles gege ven hadden. Wij tekenen hierbij nog aan, dat het bestuur van Zwaluwen Vooruit heeft bekendgemaakt een anonieme brief uit Veenendaal te hebben ontvangen (blij kens het poststempel), waarin krante knipsels waren gesloten van twee Vee nendaalse kranten, namelijk „De Val lei" en „De Rijnpost", betrekking heb bende op de voetbalwedstrijd Candia— Veenendaal. Deze brief luidde als volgt: „Mi.jnheer, ingesloten doe ik u enkele kranteknipsels toekomen. Hieruit kunt u lezen welk een sportieve grensrechter de tegenpartij voor zondag aanstaande heeft". SCHERPENZEEL Scherpenzeel behaalde zaterdagmiddag zijn eerste zege in dit seizoen door het Rhenense Candia '66 met 30 te verslaan. De blauwwitten brachten voor deze wedstrijd een nogal gewijzigd elftal binnen de lijnen met aanvoerder Bo- venkamp op de spilplaats en de nog jonge H. Wagensveld op de midden- voorplaats. Laatstgenoemde bleek goed voor vele gevaarlijke acties en een puntgave treffer. De talrijke bezoekers hebben kunnen genieten van een zeer boeiende strijd, waarin de ploegen weinig voor elkaar onderdeden. De opbouw der aan vallen was bij de gasten wat beter van opzet, maar keeper Sangers was voor hen het grote struikelblok. De minder talrijke acties der thuisclub waren meermalen gevaarlijker. Al in de eer ste minuten van de wedstrijd dwong de blauwwitte aanval de gasten drie hoek schoppen af, die overigens geen resul taat opleverden. In de 10e minuut nam Scherpenzeel de leiding na een snel opgezette aan val. Vlastuin bediende Westerneng op maat en deze gaf keeper Van Oordt geen schijn Van kans (10). Hierna ontspon zich een felle strijd, die volkomen werd beheerst door de de fensies. Na de rust waren de aanvallen der thuisclub gevaarlijker dan die van Can dia. In de 65e minuut leidde een snelle aanval tot de tweede Scherpenzeelse treffer. Rechtsbinnen Hendriks had zich handig vrijgespeeld en bediende met een zuivere pass middenvoor Wagens veld. Deze ontdeed zich van spil Baars en gaf met een strak schot keeper Van Oordt het nakijken (20). Hierna gingen de gasten massaal in de aanval, maar de verdediging van de thuisclub met aan het hoofd keeper San gers, wist zich staande te houden. Ze ven minuten voor tijd was rechtsbin nen Hendriks gevaarlijk in het straf schopgebied der gasten doorgedrongen en schoot vanuit een zeer moeilijke hoek ontstellend hard en zuiver in, (3-0). Wanneer Scherpenzeel speelt als za terdagmiddag zijn ongetwijfeld meer overwinningen voor het elftal wegge legd.

De Vallei | 1967 | | pagina 3