Jan Janssen grote triomfator in Parijs-Luxemburg Veertig doden bij voetbalwedstrijd Ruiterfeest van grote allure indrukwekkend slot kreeg Zeven Nationale kampioenen Nederlands kamp telde op eerste dag al een uitvaller Neem óók TWIN prettig rollen, lekker roken! Neem óók TWIN Nederlandse tennisploeg verloor van West-Duitsland Record hoogspringen voor Peter Geelen Jetten/Horbach won Sauerlandrally Deen Larsen zeker van overwinning Coureur Rolland levend verbrand Wie beweert, dat hij steeds de meeste vissen vangt LEVADE1967 Niet in gevaar Ruim 600 gewonden Opvallend Record Uitslagen Internationale motorzesdaagse omdat hij TWIN rookt, overdrijft natuurlijk sterk! TWIN Is alleen een prima halfzware shag. Prettig om te rollen, omdat hij lang gesneden is. Lekker om te roken, omdat hij goed gemengd Is. Of U Uw vissen nu vangt of koopt: neem In elk geval TWIN. U rookt er voortreffelijk van. MAANDAG 18 SEPTEMBER 1967 Jan Janssen: fraaie overwinning MAASTRICHT Nederland heeft in het sportpark „De Geusselt" in Maas tricht een 512 nederlaag te incasse ren gekregen in de tweedaagse tennis- interland met West-Duitsland, dat zon der de finalist van Wimbledon, Wil helm Bungert, en de Westduitse kam pioen, Ingo Buding, uitkwam. De enige Nederlander, die de Westduitsers partij kon bieden, was de nationale kampioen Tom Okker. Zowel zaterdag als zondag wist hij zijn single te winnen. Op de eerste dag, die met een 62 voorsprong voor West-Duitsland werd afgesloten, won Okker met tweemaal 63 van de finalist van de Westduitse kampioen schappen van 1967, Lothar Pawlik. Zon dag was Hans Joachim Plötz het slacht offer van de Haarlemmer. Plötz verloor met 36 en 26. Voor nog twee Ne derlandse punten zorgde Okker door overwinningen in het gemengd dubbel spel met Lidy Jansen Venneboer en het heren dubbelspel (met Niek Fleury). Het vijfde Nederlandse punt werd veroverd door Lidy Jansen Ven neboer en Astrid Suurbeek, die zich met 63, 61 de meerderen toonden van de combinatie SchediwyLaspe. Bij de dames weerde debutante Marijke Jan sen zich uitstekend. Hoewel zij zowel van Karen Schediwy als van Helga Schulze verloor beide keren in drie sets bood zij de Westduitse meisjes verwoede tegenstand. LUXEMBURG Nog even heeft Eddy Merckx geprobeerd Parijs- Luxemburg in zijn voordeel te beslis sen. In de derde en laatste etappe van deze wegwedstrijden „wipte" de don kerharige Belg met nog 60 kilometer te rijden, plotseling wel uit het pelo ton. Alleen de Fransman Jean Sta blinski beantwoordde de stoutmoedige aanval van Merckx en niemand die er toen aan dacht dat dit tweetal nog 'n bedreiging zou gaan vormen voor de eindzege van Jan Janssen, die rustig in de grote groep voortpeddelde. Toen de Frans-Belgische coalitie op 26 kilometer van de eindstreep echter een voorsprong van bijna vier minuten had opgebouwd, ontketende Janssen een tegenaanval, die hem samen met de Belg Herman van Springel, de Franse belofte Bernard Guyot en de sterke Duitser Rolf Wolfshol na een furieuze achtervolging over het sterk geacciden teerde parcours op 1 minuut en 38 seconden van de leiders bracht. Merckx mocht in de hoofdstad van het groot hertogdom als eerste over de finish zijn gegaan de wereldkampioen versloeg in de eindsprint „veteraan" Jean Sta- blinski gedecideerd Janssen die derde werd was de grote triomfator. Hij behaalde niet alleen een prachtige zege in een belangrijke wielerwedstrijd maar verstevigde tevens zijn positie in het klassement van de Super Prestige Pernod. Deze prijs voor de meest re gelmatige renner van het seizoen kan onze landgenoot nu bijna niet meer ont gaan. Hij heeft door zijn overwinning in Parijs - Luxemburg een totaal van 280 punten verzameld. Merckx staat met 223 punten op de tweede plaats. Alleen de klassiekers Parijs - Tours en de Ronde van Lombardije kunnen nog puntenwinst voor beide kemphanen op leveren, maar het is zeer waarschijn lijk dat zowel Janssen als Merckx er de voorkeur aan zal geven, deel te nemen aan de financieel veel aantrek kelijkere baanwedstrijden, die dan in Duitsland worden gehouden. Het algemeen eindklassement luidt: 1. Janssen (Ned) 15.16.30; 2. Van Co- ningsloo (Belg) 15.16.49; 3. Guyot (Fr) 15.16.50 (21 pnt); 4. Wolfshol (Did) z.t. (25 pnt); 5. Altig (Did) 15.16.59; 6. Merckx (Belg) 15.23.41; 7. Stablinski (Fr) 15.23.51; 8. Pingeon (Fr) 15.24.21; 9. Van Springel (Belg) 15.25.39; 10. Van Rijckegem (Belg) 15.25.48 (29 pnt); 11. Seis (Belg) z.t. (41 pnt); 12. Karstens (Ned.) z.t.; 13. Hoban (Eng.) z.t.; 14. Van Clooster (Belg) z.t.; 15. Poppe (Belg) z.t.; 18. Anquetil (Fr) z.t.; 27. Poulidor (Fr.) z.t.; 34. Jan Harings (Ned) 15.26.28; 37. Den Hartog (Ned) 15.27.21; 39. Kloosterman (Ned) 15.28.11; 42. Huub Harings (Ned) 15.30.13; 44. Haast (Ned) 15.30.51; 55. Beugels (Ned) 15.38.21; 56. Nijdam (Ned) 15.39.56; 58. Van der Vleuten (Ned) 15.43.15. ADVERTENTIE In de tweede etappe van Parijs - Lu xemburg is de eindoverwinning van Janssen niet in gevaar geweest. Tour de France-winnaar Roger Pingeon, die zestig kilometer lang alleen aan kop had gelegen, werd winnaar, maar dat bracht geen grote veranderingen in 't algemeen klassement teweeg, omdat de grote groep waarin zich Merckx en Janssen bevonden, slechts een achter stand had van 1 min. en 7 sec. Uitslag van de laatste etappe: 1. Merckx (Belg) 5.04.02 (met bon. 5.03.42); 2. Stablinski (Fr) z.t. (met bon 5.03.52); 3. Janssen (Ned) 5.05.40; 4. Van Springel (Belg) z.t.; 5. Guyot (Fr) z.t.; 6. Wolfshol (Did.) z.t.; 7. Seis (Belg) 5.05.49; 8. Van Rijckegem (Belg) z.t. 9. Van Coningsloo (Belg) z.t.; 10. Ex aequo o.a.: Anquetil (Fr); Pouli dor (Fr); Altig (Did); Karstens (Ned); Jan Harings (Ned) en Huub Harings (Ned). 45. Van der Vleuten (Ned) 5.06.47; 51. Den Hartog (Ned.) 5.07.07; 52. Nijdam (Ned.) 7.07.37; 56. Beugels (Ned.) 5.07.42; 57. Kloosterman (Ned.) z.t.; 63. Haast (Ned.) 5.10.22. De Nederlander Zoet en de Belg Coo- remans staakten in deze etappe de strijd. KAYSERl Tijdens een veldslag bij een voetbalwedstrijd voor de Turkse tweede divisie zyn zordag in Kayseri zeker veertig mensen om het leven ge komen en vele honderden gewond. De wedstrijd tussen Kayseri Sport en Ri- vas Sport onaardde in een ordinaire veldslag toen de thuisclub een doelpunt maakte. De 5.000 toeschouwers van Ri- vas Sport, die 175 kilometer gereisd hadden om hun club aan het werk te zien, uitten hun misnoegen over dit doelpunt door stenen naar de spelers van Kayseri te gooien. Direct daarop ontstond er een enorm tumult. Er werd vanaf de tribunes ge schoten en toeschouwers gingen elkaar met messen en gebroken flessen te lijf, waarbij enkelen om het leven kwa men. Het merendeel van de doden viel echter in de paniek, die ontstond toen een groot gedeelte van de 30.000 toe schouwers naar de uitgangen vlucht te en velen onder de voet werden gelo pen. De politie en gealarmeerde militai ren trachtten de vechtenden op het middenveld te scheiden met geweren met opgestoken bajonet. Niet alleen in RIJSSEL De Limburger Peter Gee len (Kimbria) heeft zondag in Rijssel het Nederlands jeugdrecord hoog springen verbeterd en gebracht op 1.93 meter. Het oude record stond sedert 20 augustus met 1.92 al op zijn naam. Geelen leverde zijn prestatie tijdens de wedstrijd Frans-VlaanderenBelgië BZuid-Nederland. Bij de dames zege vierde Zuid-Nederland met 91 punten voor België B (81) en Frans Vlaande ren (55). Bij de heren waren de Belgen de sterksten (158), Frans Vlaanderen werd tweede (124) en Zuid-Nederland derde met 118 punten. Door de zware baan werden op de loopnummers geen al te beste prestaties geleverd. Wilma van de Berg won de 100 m en 200 m in resp. 12,1 en 25.-. Maria Gommers was met 2.10.4 de snelste op de 800 me ter terwijl Mientje van der Linden 1.55 m hoog sprong. Bij de heren behaalde Zuid-Nederland overwinningen door Geelen, Op den Oordt (5 km in 14.28.6), Willy Willems (3000 m steeple in 9.16.2) en Kees de Kort (hinkstap 14,09 m(. Cees van Loon liep op de 1500 m 3 min *r\ 50,4 sec., waarmee hij derde werd. het stadion werd gevochten maar ook in de straten van het bijna 500.000 in woners tellende Kayseri. De vechtende supporters wierpen vele winkelruiten in en staken geparkeerde auto's in brand. Alle doktoren werden opgeroepen om hulp te verlenen aan de gewonden, van wie het aantal enkele uren na het uit breken van de veldslag ruim zeshon derd bedroeg. Om verdere ongeregeldheden te voor komen werden troepen naar de grenzen van de twee provincies, waaruit beide teams komen, gedirigeerd. Toen de berichten van het oproer in Rivas binnen kwamen, werden daar door enkele heethoofden auto's met nummerborden uit Kayseri omver ge worpen en in brand gestoken. In de afgelopen weken hadden zich bij wedstrijden uit de Turkse tweede divisie ook al ongeregeldheden voorge daan, waarbij een toeschouwer werd gedood en een tiental gewond. De Turkse minister van staat, Kamil Ocak onder wie ook de sport ressorteert, zal maandag na de ontvangst van het offi ciële rapport over de gebeurtenissen in Kayseri besluiten of de Turkse twee de divisie wordt opgeheven. De ongeregeldheden in Kayseri zijn de ernstigste na die welke zich in mei 1964 in Lima voordeden tijdens de wedstrijd PeruUruguay, daarbij wer den 300 toeschouwers gedood en onge veer duizend gewond. DOETINCHEM Dries Jetten en Jan Horbach (BoxmeerGennep) reeds ze ker van het Nederlandse rallykam pioenschap, hebben dit weekeinde de negende internationale Sauerlandrally, het slotevenement van de competitie, gewonnen. De sportklassers, die zater dagmorgen in Doetinchem startten, in Winterberg de nachtrust hadden en zondagavond in Doetinchem terugkeer den, moesten 1100 kilometer afleggen. De minder ervaren toerklassers kwa men na 800 kilometer aan de finish. De Arnhemse equipe Gazendam/Rit- meester werd algemeen winnaar van de toerklasse. Eindstand nationaal rallykampioen schap: 1. en kampioen van Nederland: Dries Jetten en Jan Horbach, 81 pun ten; 2. Claus/A. Jetten 59 pnt.; 3. Van der Heijden/De Jongh 55. APELDOORN Achthonderd paar- dehoeven stampten in een machtige draf de grasmat van de Bosweide tot een rulle baan. De grond trilde onder het geweld en het dof gedreun deed dreigend aan. Twee vliegtuigen van het vliegveld Teuge cirkelden boven „Berg en Bos" als vertegenwoordigers van de moderne techniek, die het paardf zijn plaats heeft ontnomen in het ar beidsproces. Deze manifestatie, die het geronk van de vliegtuigmotoren over stemde, was een imponerend machts vertoon. Het was een appèl. Een ap pèl, waarmee de Landelijke Ruiter sport duidelijk wilde laten uitkomen, dat het paard niet heeft afgedaan. Het was de apotheose van een dag van prachtige ruitersport, die de „Levade 1967" op de unieke terreinen van het natuurpark „Berg en Bos" is gewor den. Zeven waardige nationale kam pioenen is de Koninklijke Federatie van Landelijke Rijverenigingen op de ze dag weer rijker geworden. Dat ge beurde in een strijd, die voor de on geveer 8000 toeschouwers de nodige spanning heeft gebracht en in zijn show de nodige romantiek. Het was voor het vierde jaar in suc cessie, dat deze ruitersportdag onder de titel „Levade" in Apeldoorn plaats vond. Men zou zich geen prachtiger plaats voor dit ruiterevenement kunnen wen sen. Men kan steeds weer rekenen op de volledig emedewer:king van de dienst van Landelijke Eigendommen. Boven dien zorgt de Apeldoornse Sportraad voor de nodige steun en tenslotte kan men dank zij de Koningin beschikken over een unieke stalling, namelijk de stllen van het Koninklijk Paleis Het Loo. Al zéér vroeg in de morgen waren de 21 deelnemende ruiterclubs en 10 ponyverenigingen naar Apeldoorn geko men, want om half negen viel het start schot van deze ruiterdag. Op de speel weide traden de ponyclubs aan om in een samengestelde wedstrijd met als onderdelen afdelingsrijproef, indivi duele rijproef, springen en later op de middag nog een estafette-slalom, uit te maken wie zich kampioen van Neder land mocht noemen. Op de Bosweide traden de grote broers en zusters aan voor de dressuur- proeven. Ditmaal had men voor de klas sen Midden en Licht een clubkampioen schap ingesteld en slechts in de klasse Zwaar had men de individuele kam pioenschappen in dressuur en springen gehandhaafd. Voor de klassen Midden en Licht be tekende dit samengestelde wedstrij den met als onderdelen verenigingsdres- suur, individuele dressuur en springen. Over het algemeen werden er zeer be hoorlijke prestaties geleverd. Opvallend was het uitstekende mate riaal, waarmede gereden werd. Het paard mag dan als werker van het plat teland verdwenen zijn, het is des te overvloediger als vriend teruggekeerd. Dat kwam ook duidelijk naar voren in de verschillende concoursnummers, die aan het programma van deze dag waren toegevoegd en die het voor de toeschouwers bijzonder aantrekkelijk maakten. De deelneming was hier bij zonder groot en het materiaal van uit stekende kwaliteit. De heren De Jonge uit Uddel waren met hun prachtige ma teriaal in deze concournummers zeer succesvol. En het zij gezegd, de con currentie was groot en zwaar. Het meest attractieve kampioenschap was wel dat van de tweespan-tuigpaar- den voor oogstwagens. Bijzonder fraaie wagens veelal „bemand" met bestuur ders in de klederdracht van de streek, vormden een imposant schouwspel. De mooiste wagen was zonder twijfel die van de heer M. Veldt uit Bergen (NH). Deze op het schamel fraai met een leeuw gebeeldhouwde wagen was op het achterbord en de zijschotten met al even fraaie landschapschilderingen ver sierd. Het geheel droeg de volgende spreuk, die menigeen zich ter harte kan nemen: „Adam was de eerste boer en ook de eerste heer. Wat wil dan de heer meer wezen dan de boer." Het was in elk geval het pronkstuk van de dag en kreeg welverdiend de schoonheidsprijs. De heer J. G. Mensink kwam bij de dressuur in de zware klasse indivi dueel als eerste uit de bus. Zijn kuur werd met vaste hand gereden en slechts enkele kleine slordigheidjes vielen hem aan te rekenen. Bij het springen Zwaar was het A. T. Mellema, die in beide manches een foutloos parcours reed. De overigen had den nogal moeilijkheden met enkele hin dernissen. De heer J. H. A. Jurgens uit Enschede weet altijd bijzonder fraaie parcoursen te bouwen, maar zij beho ren nooit tot de gemakkelijkste. Het was een uitstekende gedachte ge weest ook de jeugd te laten deelnemen aan het middagprogramma. Niet alleen haar springwedstrijd werd door het pu bliek gewaardeerd, al ontstond er nogal hilariteit toen een van de kleinste rui ters zelf wel over de hindernis ging, maar zijn al even kleine vriend, de pony, dit hardnekkig weigerde. De esta fette-slalom was al een even spectacu lair nummer, waarbij de winnende ploeg van de Deltaruitertjes uit IJssel- muiden hartelijk werd toegejuicht. De kampioen bij de ponyclubs werd „Loo- leeruitertjes" uit Almelo. Vreugde heerste er ook bij de rijver- eniging „Vrijheid" uit Terschuur en de „Delflandruiters" uit Wateringen, die respectievelijk de kampioenstitels ver overden in de team-wedstrijden Midden en Licht. De beker, uigeloofd door de gemeente Apeldoorn voor de winnaar bij de oogst wagens, werd uitgereikt door wethouder E. J. Harmsen De overige prijzen wer den uitgereikt door de voorzitter van de KNVvLR, jhr. C. van Eysinga uit Op penhuizen. Samengestelde wedstrijd verenigings kampioenschap klasse M. Bestaande uit de onderdelen: afde- lingsdressuur; individuele dressuur en individueel springen. 1. en kampioen van Nederland: Lan delijke Rijvereniging „Vrijheid", Ter- schuur met 68 pnt.; 2. L.R. „Deltarui- ters", IJsselmuiden met 62 pnt.; 3. „Kapitein van der Wal", Hoofddorp met 59 pnt.; 4. „Heuvelruiters", Doorn met 54 pnt.; 5. „F. en O.", Finsterwol- de met 51 pnt.; 6. „Oranjeruiters", Oudemolen met 50 pnt.; 7. L.R. „Lonne- ker", Enschede met 42 pnt. Samengestelde wedstrijd verenigings kampioenschap klasse L. Zelfde onderdelen als klasse M. 1. en kampioen van Nederland: „Delf- landruiters", Wateringen met 71,6 pnt.; 2. „Viribus Unitas", De Wijk met 68,3 pnt.; 3. „IJsselzoom", Voorst met 67,8 pnt.; 4. L.R. „Ruurlo" met 65,6 pnt.; 5. L. R. „Veendam" met-53,8 pnt.; 6. „Gouwe Ruiters" Waddinxveen met 48 pnt.; 7. „NOP" Noordoostpolder 47 pnt. Samengestelde wedstrjjd verenigings kampioenschap Ponyclubs. Bestaande uit de onderdelen: afde lingsrijproef, individuele rijproef, sprin gen en een estafette-slalom. 1. en kampioen van Nederland: „Loo- leeruitertjes", Almelo met 77 pnt.; 2. „De Kleppertjes", Axel met 67 pnt.; 3. „Gele Rijdertjes", Bemmel met 66 pnt.; 4. „Winterswijkse Ponyclub" met 63 pnt.; 5. Ponyclub „Vries", Vries met 57 pnt.; 6. „Deltaruitertjes", IJssel muiden met 55 pnt. Kampioenschap individuele dressuur klasse Z. 1. en kampioen van Nederland, Win- terswijkse Ruiterclub op Charming La dy 218Va pnt.; 2. C. Steendijk, „Walche ren" op Felix 2O8V2 pnt.; 3. G. W. Duy- vestein, „Delflandruiters" 196 pnt. op Wiena; 4. mej. J. R. Hendriks, „IJsel- zoom", Voortst op Ramito, 192V2 pnt; 5. A. Sybrandy, „Waterpoorters Sneek" op Optimist 191V2 pnt.; 6. E. H. Ebbens ,.F. en O." Finsterwolde op Spencer 180 pnt.; 7. H. Broeze, „Esruiters" op Wi- baut 179 pnt. O A. T. Mellema op Majoor, met welk paard hij het kampioenschap be haalde. Kampioenschap individueel springen klasse Z. Eerste manche: Pacours 570 m.; 10 hindernissen met 13 sprongen; hoogte maximaal 1.30 meter. Limiet 102 sec. 1. A. T. Mellema, „F. en O." Finster wolde op Majoor 0 ft.; 2. E. J. Reinks, „Molenruiters" Vrouwenbuurtmolen op Noblesse 4 ft.; 3. S. Cazemir „Abdij- ruiters" Groningen op Fred 4 ft.; 4. J. G. Mensink, „Winterswijkse Ruiterclub" op Piet Hein VU ft. Tweede manche. In puissance stijl. 6 hindernissen; tijdlimiet 65 sec.; lengte 345 meter; hoogte max. 1.50 meter. 1. t/m 5. J. G. Mensink, E. J. Rienks, A. T. Mellema, mej. E. A. M. Damen, „Heuvelruiters" Doorn op Janmaat en mej. A. Douma, „NOP" Noordoostpol der op Us Nova allen 0 ft. Totaal: 1. en kampioen van Nederland A. T. Melle ma 0 ft.; 2. E. J. Rienks 4 ft.; 3. S. Ca- zemier 7 ft.; 4. J. G. Mensink 7 3/4 ft.; 5. ex aquo mej. E. A. M. Damen 8 ft.; I. D. T. Meijer, Flevoruiters op Brio 8 ft. en A. de Feijter, NOP op Labra dor 8 ft. Kampioenschap mennen. 1. en kampioen van Nederland G. W. D. van der Linde. „Boreftse Rui ters" met Peter 94 pnt.; 2. K. Cappool- se „Guntersteyn Ruiters" Utrecht met Pushkinn 91V2 pnt.; 3. M. van Dijk, Meppel met Nofrita 90 pnt.; 4. C. C. Nieuwenhuyzen, „St. Maarten" met Bonny 85 pnt.; 5. W. J. Kloosterman, „Deltaruiters" IJsselmuiden met Nico 82V2 pnt. Kampioenschap tweespannen warm- bloedpaarden voor oogstwagens. 1. en kampioen van Nederland. P. de Jonge, Uddel met Lex II en Zwier; 2. W. H. Bouwman Nijkerk met Annet en Duby; 3. J. van Weeghel, Wezep met Dalotte en Ella; 4. W. Meerveld, Bar- neveld met Ereda en Elex; 5. M. Veldt, Bergen (NH) met Condor en Corita; 6. M. van 't Oever, Kampen met Wervel wind en -Cutera.; 7. P. Hoeven, Huls horst met Almanzor en Courage. Schoonheidsprijs in deze klasse: 1. M. Veldt; 2. W. H. Bouwman; 3. J. H. Hulsbergen, Hattem met Siflamia en Stefanotis; 4. F. Hoeven, Hulshorst met Almanzor en Courage; 5. J. Sreefland, Lekkerkerk met Tewulia en Travana. Concours eenspannen tuigpaarden, open klasse: 1. B. de Jonge, Uddel met Aristo craat; 2. J. van Olst, Nunspeet met Bei- na; 3. P.' de Jonge, Uddel met Lex II 4. Kampioenen tijdens hun ereronde. O M. van 't Oever, Kampen met Wervel wind. 5 .H. Koops, Elburg met Zolyan- the; 6. M. Jansen, Ede met Harlekijn; 7. J. van Weeghel, Wezep met Ella. Concours tweespannen tuigpaarden voor luxe rijtuigen. 1. P. de Jonge, Uddel met Lex II en Zwier; 2. F. Hoeven met Almanzor en Courage; 3. B. de Jonge, Uddel met Aristocraat en Bonanza; 4. J. van Olst, Nunspeet met Beina en Peter; 5. W. H. Bouwman, Nijkerk met Annet en Du by; 6. M. van 't Oever, Kampen met Einstein en Welvelwind; 7. K. Eikel boom Hattem met Sophie en Berina. HAVANA De Deense grootmeester Bent Larsen is na de voorlaatste ronde van het Capablanca-herdenkingstoer- nooi, dat in Havana wordt gehouden, zeker van de overwinning. Hij versloeg de jonge Fin Heikki Westeringen en heeft nu twee punten voorsprong op de Russen Smyslov en Taimanov. De Ne derlander Jan Hein Donner won met wit van de Argentijn Rosetto, hij heeft 9.5 punt en staat daarmee op de zeven de plaats. De uitslagen van de zeventiende ron de luidden: Larsen (Den)Westerinen (Finl.) 1-0; Taimanov (Sovjet U.)Pachman (Ts.Sl.j V2-V2; Smyslov (Rusl.)Bednarski (Po len) V»-Vt; Donner (Ned.)-Rosetto (Arg) 1-0; Barcza (Hong.)O'kelly (Belg) 1-0; Schmidt (W.Dld.)Garcia (Cuba) 1-0; Letelier (Chili)Gligoric (Z.S1.) V2-V2; Polugajesvky (Rusl.)Filip (Ts.Sl.) V2-V2. Stapd: 1. Larsen, 14 punten; 2. ex aequo Smyslov en Taimanov 12; 4. Polugajev- ski 11; 5. Filip (Tsj: SI.) 10,5; 6. Gligoric (Z. SI.) 10, 7. Donner 9.5. Tijdens het dameskandidaten- schaaktoernooij dat in de Zuidslavi- sche plaats Subojica wordt gehouden, heeft Fenny Heemskerk haar partij voor de 7e ronde tegen de Zd.-slavische Sokolov afgebroken. Na 7 ronden heeft de Zuidslavische Stadtler de leiding met vijf punten en een afgebroken par tij. Fenny Heemskerk heeft 2V2 punt en twee han^partijen. MONTLHÉRY De 32-jarige Franse autocoureur Jean Charles Rolland is zondag levend verbrand, toen zijn wa gen, waarmee hij op het circuit van Montlhéry reed, in een bocht omsloeg en in brand vloog. Hoewel direct hulp werd geboden kwam deze te laat. ZAKOPANE Ondanks het mooie, warme weer dreven er op de eerste dag van de zondag begonnen interna tionale motorzesdaagse reeds sombere wolken boven Zakopane en wijde om geving. En uit die wolken schenen als grote hagelstenen keien te vallen.... Bij miljoenen.... Want overal waar de rijders kwamen, nadat zij de hoofdweg die Zakopane met de „wereld" ver bindt hadden verlaten, troffen zij die gevreesde brokken steen aan. De tal loze landweggetjes en bospaden, die in de route waren opgenomen, leken er mee bezaaid. Flet materiaal en de rij ders kregen het daarom op de ope ningsdag al zwaar te verduren met het gevolg, dat ook de eerste uitvallers (to taal 34) reeds moesten worden geno teerd. Bijzonder zwaar waren de verliezen van de Engelse afvaardiging, die zowel van de twee Vaasteams als van het Trophy-team reeds een rijder verloor. Daarom was men in het Nederlandse kamp bij de terugkeer in de toeristen plaats Zakopane lang niet ontevreden bij het opmaken van de balans. Van de zestien Nederlanders bleek er slechts een te zijn uitgevallen, namelijk Ger- rit Elbert van het clubteam Holland- West. Een kapotte zuiger was hiervan de oorzaak. Wel waren er enkelen, die strafpunten opliepen: Jan van Dobben van het het A-vaasteam, Hein van Olst van het B-vaasteam en de individuele rijders Derk de Vos en Han Bonke. Een kapotte remkabel speelde Van Dobben al bij de start parten. Toen hij kwam te vallen, bleek de provisorische reparatie niet voldoende te zijn ge weest. Wederom moest hij aan het werk om het euvel te herstellen en dit eiste zoveel tijd, dat hij er nog maar nauwe lijks in kon slagen voor het sluiten van de controle binnen te komen. Ook Van Olst verspeelde veel tijd, maar dit was het gevolg van een eigen fout. Hij sloeg een verkeerde weg in en ofschoon hij door met grote snelheid te rijden veel van zijn verloren tijd terugwon, slaagde hij er toch niet in buiten de strafpunten het zullen er twee of vier zfln te blijven. De schade van Jan van Dobben wordt daarentegen geschat op 40 straf punten. Een val, waarbij hij zijn knie blesseerde, kostte Bonke zoveel tijd, dat ook hij in de strafpunten (ongeveer 20) viel. Het is nog zeer de vraag of hij vandaag zal kunnen starten. Voor Jan Beukhof is de startvlag zelfs in het ge heel niet gevallen. Tijdens de training brak h$j bij een val zijn pols. Zijn plaats in het B-vaasteam wordt nu ingenomen door Rudi Boom, die met zijn gezellen Schenk en Zijdemans vrij van smetten bleef, evenals Frits Selling, Stef van der Sluis en Jaap Sikkema van het A- vaasteam. De eerste dag heeft reeds aan vele teams schade toegebracht en op aller lippen lag zondagavond in Zakopane de vraag wat de volgende dagen zullen brengen. De keien liggen iedereen nu al zwaar op de maag

De Vallei | 1967 | | pagina 6