Optocht dansen en een enkele tik Natte Lam pegietersavond verliep zonder incidenten BESTE POLITIEMAN" HIELD VELEN TEGEN D.S. liet op show zien, wat men zoal met wol kan doen Raadhuiscarillon werd „ingehangen" Alg. bestuur „bosbacP wordt weer uitgebreid WETHOUDER VAN DER VAEK VEREAAT RAAD Kruimeldief ingerekend Snelpost vloog vanaf St.-Ghislain Hornu 10550 11079 Vrachtwagen uit de koers Bloembakken vernield V Tam 3t Zat niet snor MARKTEN Vee vertrapte groentetuin 13 x 85 of 1 x 10,80 Betaal per kwartaal MIST U UW dagblad DE VALLEI Dat is, precies 25 cent goedkoper I DINSDAG 19 SEPTEMBER 1967 VEENENDAAL Ondanks de regen is de Lampegietersavond dit jaar bijzonder goed geslaagd. Dui zenden Veenendalers trotseerden gisteravond de slechte weersom standigheden oin de lampion-op- tocht gade te slaan die door het centrum trok. Ruim vierhonderd kinderen liepen dapper mee in de stoet of reden mee op fantasierijk uitgedoste praalwagens. Meer dan 800 tieners uit Veenendaal en wijde omgeving dansten daarna in gara ge-Schoonhoven aan de Industrie laan op de muziek van een van de beste beatgroepen van Nederland: De Ro-d-ys. VEENENDAAL 't Was weer „Lampegietersavond". Wie op rellen belust was is maandagavond bedrogen uitgekomen. Alles bleef betrekkelijk rustig. Slechts één enkele maal moest de politie van de wapenstok gebruik maken en ook toen was het in een minimum van tijd afgelopen. De „echte" relletjes, zo als vorige jaren zijn er dit jaar niet geweest. In feite gebeurde er niet veel meer dan op een gewone zaterdagavond. Voor een groot deel zal dit te danken ge weest zijn aan het regenachtige weer, voor een ander deel aan het doelmatig optreden van de politie, die juist daar was, waar de kans op relletjes aanwezig was. Bel: tot 17.30 u. van 17.30 19.30 Zaterdags 10.30—17.30 uur VEENENDAAL Een vrachtwagen met aanhanger draaide maandagavond laat, komend van de Kerkewijk de Sta tionsstraat in. Plotseling bemerkte de bestuurder de heer A. H. F. M. K., dat de Stationsstraat opgebroken was. Door het plotselinge remmen „schaarde" de combinatie, waardoor een lichtmast geraakt werd. De trian gel, waarmee de aanhanger aan de vrachtwagen verbonden was, en de lichtmast werden beschadigd. VEENENDAAL Vooruitlopend op het Lampegieteravondfestijn begon een groepje jongens reeds in het afgelopen weekeinde met het omgooien van bloembakken. De twee bakken voor het bejaarden centrum en die voor de Panter, alle aan de Kerkewijk moesten het ontgel den. Twee ervan werden geheel ver nield. „Daar komt de beste politieman", aldus adjudant W. van Bruggen om vijf uur in de middag, toen het begon te regenen. De regen weerhield de niet- Veenendalers, altijd de grootste herrie makers, om brommer of ander voertuig te pakken en naar 't Veen te rijden. In de Hoofdstraat was het dan ook beslist niet druk toen om ongeveer tien voor acht de kinderoptocht voorbij kwam. Natuurlijk werden er knallen van het vuurwerk gehoord, maar veel had dat niet om het lijf. Het waren met recht „losse flodders". Even leek het er op, dat het voor de politie spannend zou worden, namelijk toen om even over negen uur een aan tal jongelui de afzetting van de Raad- huisstr. opbraken en de hekken dwars over de Kerkewijk zetten. In vrij korte tijd was er echter politie ter plaatse. Twee politiemensen pakten samen het hek, dat midden op de Ker kewijk stond op en zetten het weer op zijn plaats. De enige reactie van de menigte was een luid gejoel, waarop door de politie, zeer verstandig, niet ge reageerd werd. De stemming onder de 34 dienstdoen de politiemensen, waarvan 11 man van de reservepolitie, was bijzonder rustig. Men beschouwde de avond als een nor male dienst, alleen met dit verschil, dat er meer mensen in dienst waren, dan op een gewone avond. Men had echter meer belangstelling voor de koffie, dan voor de gebeurtenissen buiten, omdat er buiten toch „niets te beleven viel". Deze toestand duurde eigenlijk tot ongeveer kwart voor tien. Toen meldde een der politiemensen op het bureau, dat er op de hoek van de Hoofdstraat- Hoogstraat een groep van ongeveer 50 jongelui probeerde „herrie" te schop pen. Vier met gewone gummiknotsen gewapende politiemensen gingen er op af. Langzaam en rustig naderden zij aan twee zijden van de Hoofdstraat de groep maar plotseling, alsof er een schot klonk snelden zij op de groep af en voor men goed en wel in de gaten had wat er gebeurde had men het hele groepje uit elkaar geslagen. Allen lie pen, als voor hun leven. Eén „nozem" die nog wat praatjes had kreeg een paar klappen extra en daarmee hoorde ook dit incident tot het verleden. Wat typeert beter de betrekkelijke rustige viering van Lampegieters avond dan deze opname van een vrijend paartje met als achtergrond een politie-auto. letjes, die verwacht werden en waar voor politiemensen klaar stonden, ble ven uit. Het grootste deel van de dienst doende politiemensen, w.o. alle re servisten en zij, die sinds maandagoch tend 7 uur dienst hadden gedaan, kon den om 10 uur inrukken. Het is zeker, dat de organisatie van de politie maandagavond getoond heeft perfect te zijn. Overal, waar moeilijkhe den uit konden breken waren agenten Een natte „bij" bood burgemeester Hazenberg beschuitjes met honing aan. aanwezig en vooral ook door de pre ventieve werking hiervan bleven de eigendommen van de burgers onge deerd. Werden vorige jaren altijd wel enkele auto's het slachtoffer, thans kan er eigenlijk niet van schade gesproken worden. Alleen de gemeentereiniging zal handen vol werk hebben om de res ten van 't vuurwerk uit de Hoofdstraat te verwijderen. De lampion-optocht was dit jaar bij zonder origineel. Voorafgegaan door het muziekkorps „Caecilia" trok de toeschouwers een bonte stoet voorbij met soms geestige, soms knap uitge voerde praalwagens. De stoet werd on derbroken door de Scheepjeswolharmo- nie. Voor het gemeentehuis sloeg het college van burgemeester en wethou ders het kleurrijke gebeuren gade. Het was voor de jury erg moeilijk te zeggen welke groep de beste was. Ook bij de individuele deelnemertjes lag het peil hoog. Hetty Schoeman werd met haar prachtig bewerkte kalebas eerste prijswinnares bij de individuelen. De tweede prijs werd toegekend aan Ingrid Hendriks die als „Pipo" verkleed ging en de derde prijs kwam Janneke Da vids toe. Bij de groepen won „brandweer" de eerste prijs. Deze zeven man sterke groep voerde gehelmd een zeepkist met zich mee, die was omgetoverd tot een brandweerwagen, compleet met een oranje knipperlicht. De tweede prijs werd gewonnen door een achttien man sterke groep die de vier jaargetijden uitbeeldde. De derde prijs ging naar de groep „bijenmarkt". De tien jongens en meisjes die bij deze groep hoorden lie pen rond een wagentje waarop een enorme bijenkorf stond. Voor het ge meentehuis hield deze groep een ogen blik halt om de burgemeester, mr. dr. J. Hazenberg, een beschuitje met ho ning aan te bieden. Vreedzaam ging het toe in garage Schoonhoven aan de Industrielaan. Daar werd dan ook een dansavond georgani seerd met het karakter van een „love- in". Iedere bezoeker kreeg bij de ingang een bloem aangeboden en de versiering, eveneens op bloemen geïnspireerd, her innerde er aan dat men aardig moest zijn voor iedereen. De avond werd verzorgd door een Nederlandse topgroep uit de beatwe- reld: de Rodys. De groep bracht een stevig en vooral hard stuk muziek. In het begin gedroeg het jeugdige publiek zich nog wat stroef en stond men hoofd zakelijk naar de band te kijken. Maar later, toen de rook in de garage te snij den was, hing in de grote ruimte de ware beatsfeer en werd er lustig op los gedanst. Op dit moment gaf het college van B. en W. blijk van zijn belangstel ling. Om goed elf uur liep ook dit fa cet van Lampegietersavond ten einde. Lampegietersavond 1967 is bijzonder goed geslaagd. Alle lof komt dan ook toe aan jeugdwerkleider de heer G. van der Schee. Niet alleen heeft hij ervoor gezorgd dat de oude Veenendaalse tra ditie bleef bestaan, hij heeft bovendien honderden Veenendaalse kinderen en ook de oudere jeugd een fijne avond bezorgd, die qua organisatie prima in elkaar zat en dank zij de enthousiaste medewerking van de jeugd zonder moeilijkheden tot een goed en welge slaagd einde kwam. Burgemeester Hazenberg had in de garage van Schoonhoven een gesprek met de jeugdwerkleider G. v. d. Schee. heer VEENEDAAL Vrijdagavond hield de DS een geslaagde breishow in de kantine van het bedrijf aan de Zand straat. De modellen werden getoond door enige dames- en herenmannequins alsmede door mannquins in de dop. Het geheel werd van deskundig commentaar voorzien door mevr. De Graaf. De show werd geopend met het to nen van een gehaakte mouwloze jum per in een mooie zachte lila kleur, ge maakt van ravelli wol. De aanwezigen zagen vervolgens vele variaties gehaak te jumpers en gebreide modellen. De nu geldende modekleuren, vaak felle kleu ren, deden zich ook hier gelden. Een fraai voorbeeld van zo'n kleurencombi natie was een jurkje in fel groen met kardinaalrood en geel. Het werd wel duidelijk, dat men met deze felle kleu ren buitengewoon geslaagde modellen kan creëren. Ook werden er fraaie pakjes geshowd. Opvallend hierbij was 'n gehaakt man telpakje in een warme oranje kleur en een trois pèces in beige en wit gehaakt. Chic was een combinatie van een met lurex wol gebreide jurk in tricotsteek, De algehele indruk is, dat het een vrij „tamme" avond geweest is. De rel- mouwloos, met een witte gehaakte man tel en een wit bontkraag je. De voering van de mantel was in dezelfde kleur; zacht lila evenals het jurkje. Enige kleuters showden, ietwat verle gen, schattige truitjes, jumpers en jum pers in leuke kleurcombinaties. Natuurlijk ontbraken ook de prachtige Noorse truien niet, die altijd in de mode blijven. Deze werden getoond door jon gens in de leeftijd van circa 10 jaar. ok deze modellen vielen uitstekend bij het aanwezige publiek in de smaak. Vervolgens toonde twee heren enige sportieve truien en vesten in aparte breisteken. Groen en camel vormden bij deze modellen wel de hoofdkleuren. Na de pauze kwamen de sportieve mo dellen voor de dames aan de beurt. De ze bestonden hoofdzakelijk uit winter sporttruien. Hiervan noemen we een zwarte gebreide trui met col, met een verticale witte baan waarop bloemmo tieven waren gemaasd, en 'n gehaak te trui in zacht oranje met honingraat- motieven waardoor zowel onder aan de trui als op de kraag een zwarte fluwe len band was gevlochten. Naar mevr. De Graaf meedeelde wa rende enige modellen ontworpen door de Franse ontwerper Jean Lausac. Enige jurkjes waren buitengewoon smaakvol en opvallend was dat bij en kele van deze jurkjes metalen ceintuurs worden gedragen, wat bijzonder aardig staat. Al met al een geslaagde show waarbj de dames wederom een goed inzicht kregen wat er, met uiteraard enige fan tasie, bereikt kan worden met haken en breien. VEENENDAAL Het carillon voor de raadhuistoren is maandag middag gearriveerd en op zijn plaats gehangen door personeel van de klok kengieterij Eysbouts in Asten, die het klokkenspel geleverd heeft. De beiaard bestaat uit 23 klokken en is alleen automatisch bespeelbaar, een concert is dus onmogelijk. Iedere dag van 8 uur in de ochtend tot 10 uur of 10.30 uur in de avond zal het carillon elk kwartier zijn klanken la ten horen. Overigens is dat de enige tijdsaanduiding, die de gemeente geeft. De toren bezit geen uurwerk en bijgevolg ook geen wijzerplaat waarvan de juiste tijd afgelezen kan worden. Op de foto: hoog boven de begane grond worden de klokken op hun plaats gebracht. MEERSUM Meester E. N. van Doorn zal het zichzelf nooit vergeven dat hij maandagavond in de VARA- televisiequiz „Tik-tak-tor" William Booth de stichter liet zijn van de we- reldpadvindersorganisatie. Hij corri geerde zijn fout nog wel door haastig op te merken, dat het Baden Powell zijn moest maar quizmaster Thom Kelling was even onverbiddelijk als een scheidsrechter die naar de witte stip wijst na een handsgeval in het strafschopgebied. Daarmee kwam het einde aan het lucratieve optreden van de heer Van Doorn voor de VARA- televisie en dat nog wel nu de leer lingen van zijn klas naar de studio waren gekomen met een spandoek „Tik-tak-tor", met onze meester zit 't snor". VEENENDAAL Ook het afgelopen weekend zijn er weer twee inbraakjes gepleegd; een in de kantine van Van Eist in „De Molenbrug" en een bij de betoncentrale „De Vallei". De dader van deze en een aantal an dere inbraakjes van de afgelopen we ken is door de politie in de kraag ge pakt. Het bleek de 16-jarige T. van E. te zijn. UTRECHT 18 sept. Paardenmarkt 547 dieren aangevoerd. De prijzen: luxe paarden f 1200,tot f 1625,werk paarden f 1225,tot f 1475,oude paarden f 900,tot f 1450,3-jarige paarden f 800,tot f 1150,2-jarige paarden f 700,tot f 925,veulens f 300,— tot f 625,—; hitten f 700,— tot f 950,slachtpaarden per kg geslacht gewicht van f 2,80 tot f 3,70; jonge slachtpaarden per kg geslacht gewicht van f 3,70 tot f 4,10. Handel: rustig. VEENENDAAL De heer W. uit Veenendaal deed bij de politie aangifte dat vee van de landbouwer H. vernie lingen in zijn tuin had aangericht. De schade bedraagt volgens W. f 500, Hij kon het met H. over dat bedrag niet eens worden. Maar waarom zoudt u als week- abonnee op het dagblad De Vallei dan niet de meest praktische en goedkope weg volgen en voort aan per kwartaal betalen NU moet u elke week naar de deur, dan één keer per kwartaal. En zelfs dat behoeft niet, als u 14 dagen voor het eind van het kwar taal gireert (no. 1321600), of nog gemakkelijker: machtig ons, als u tóch een giro-rekening hebt, tot automatische afschrijving, het be spaart u incassokosten. Een desbetreffend machtigingsfor mulier zenden wij u op aanvraag gaarne toe. Maak het U zelf gemakkelijk VEENENDAAL De postduivenver eniging „de Snelpost" nam deel aan de wedvlucht vanaf St. Ghislain Hornu. De duiven werden gelost om 11.50 uur. Eerst aankomende duif 14.39.15 uur. De uitslag luidt: A. D. v.d. Bosch 1, 8, 10, 13, 15; J. Nieuwamerongen 2, 5; C. v. Asselt 3; E. Sukkel 4, 18; G. Heekamp 6, 7, 12, 14; Spliethof v.d. Burg 9, 16; H. L. Spies 11; N. v. Barneveld 17. LEERSUM Op donderdag 21 sep tember houdt het algemeen bestuur van de Stichting Bosbad „De Utrechtse Heu velrug" een vergadering in hotel „Het Centrum". Het dagelijks bestuur komt met het voorstel de heer P. Baas uit Maartens dijk als tuinarchitect een opdracht te verlenen. Voorts moeten er weer 5 nieuwe le den in het Algemeen bestuur worden be noemd. Het aantal leden van het alge meen bestuur bedraagt nu 25. Dit moet weer aangevuld worden tot 30!! In het dagelijks bestuur moeten twee nieuwe leden worden benoemd. Door het bedanken van dhr. Verbeek als raads lid, moet in zijn plaats een ander wor den benoemd. Bovendien heeft ook de penningmeester, de heer Barneveld, be dankt. De heer Barneveld maakte van af oktober 1966 deel uit van het dage lijks bestuur. In de talrijke commissies moeten nieu we leden worden benoemd. De voorlich tingscommissie zal misschien moeten worden uitgebreid nu de actie bij de be volking voor de deur staat. Het dagelijks bestuur werkt aan een voorstel voor een brief aan alle inwo ners van Leersum, waarin verschillen de mogelijkheden worden genoemd om aan de zwembadfinanciering mee te werken. Zij, die er iets voor voelen om een bestuursfunctie in het dagelijks bestuur of het algemeen bestuur te vervullen kunnen hun wens kenbaar maken bij de secretaresse van de Stichting, mevr. De Jong-v. Delden, Rijksstraatweg 40 a. LEERSUM De heer J. M. van der Valk zal per 1 december Leersum gaan verlaten. De heer Van der Valk is le raar Nederlands M.O. aan 'n middel bare school in Amersfoort. De heer Van der Valk, zal zich waarschijnlijk in Amersfoort gaan vestigen hetgeen als consequentie heeft dat hy noodge dwongen moet bedanken als raadslid en als wethouder. Hij heeft in de Leer- sumse raad zitting voor de Partij van de Arbeid. In de eerstvolgende raads vergadering zal de heer Van der Valk hierover nadere mededelingen doen.

De Vallei | 1967 | | pagina 3