Begroting 1968 is sluitend Geen verhoging van de belastingdruk Scherpenzeelse V.V.V. Ad. Blij voorbij G. Muller: als alles is Daling van L woningnood Start met Dragonder Opheffing v.g.l.o.-school Gebrek aan interesse Druk seizoen op Hazenberg N.C.V.B. start seizoen Puzzelrit per fiets Dragonder Sporthal V.G.L.O. Knapenclub weer bijeen Leefbaarheid Cor Niessen bij eerste lustrum Soli Deo Gloria Oud-wethouder van Leersum overleden Onduidelijk Pompbediende wint reisje naar Londen Ook in Overberg „Lampegiet" C.P.B. Overberg ontwaakt uit zomerslaap Geen recreatie Banken Na 60 biertjes achter 't stuur Op reportage met DE VALLEI BUj TWEE ERNSTIG GEWONDEN BIJ ONGEVAL Dr. Engel spreekt voor C.P.B. Plattelandsvrouwen vergaderen dinsdag W ie reed wie aan? V ro uwen vereniging houdt verkoopavond T EEN END A AL In de eerste vergaderingdie de ge meenteraad in het nieuwe raadhuis zal houden op vrijdag 29 septemberzal de gemeentebegroting voor het dienst jaar 1968 aangeboden worden. Evenals vorig jaar heeft het gemeentebestuur kans gezien een sluitende begroting samen te stellen. Openbare behandeling van die begro ting zal plaatsvinden in een speciale vergadering op woensdag 15 november. De raming van uitgaven op deze begroting is met ruim drie miljoen gestegen ten opzichte van het lopende begrotingsjaar en zal een bedrag omvat ten van f 14.186.000,-, hetgeen neerkomt op een stijging per inwoner van 420,70 tot f 523,47. Voor onvoor ziene uitgaven is op de begroting een bedrag geraamd f636.995,91. van De woningnood vertoont, volgens de nota van aanbieding ten opzichte van verleden jaar een duidelijke daling. Waren er eind vorig jaar 1212 woning zoekenden, dit jaar zullen dat er nog 986 zijn, waarvan 356 alleenstaanden en a.s. huwelijken, 68 gezinnen die in een verkochte woning zitten, 204 gezinnen die inwonen en 59 bewoners van krot woningen en noodwoningen. Het college tekent hierbij aan: „Het stemt tot bijzondere voldoening, dat het aantal woningzoekenden zich sinds kort in een dalende lijn beweegt. Voor een groot deel kan dit worden toegeschreven aan de op gang zijnde bouwstromen, waardoor met de regelmaat van de klok woningen voor bewoning gereed komen. Hierdoor is naar onze mening de keuze van bouwstromen een geluk kige geweest", aldus de nota. Hoewel nog niet alle woningen in „De Engelenburg" gereed zijn en de bouw in „De Molenbrug" in feite nog maar nauwelijks op gang gekomen is, wil het gemeentebestuur reeds in de loop van het volgend jaar een be gin maken met de uitvoering van het bouwplan „De Dragonder". Voor aan koop van grond en het gedeeltelijk bouwrijp maken daarvan is op de be groting 'n bedrag van f 3 miljoen uit getrokken. Voor aankopen van grond en bouwrijp maken daarvan in „In dustriewijk II" komt op de begroting een bedrag van f 4,5 miljoen voor. In 1968 zal de raad twee kredieten beschikbaar moeten stellen voor door trekking van de Rondweg-west in beide richtingen, zodat een aansluiting op de Cuneraweg en de Nieuweweg verkre gen kan worden. Beide doortrekkingen zullen f 950.000,- gaan kosten. Pro me morie zijn in het investeringsplan voor Openbare Werken grondaankopen ten bate van de verbreding van de Boslaan en doortrekking van het Ruisseveen. De nota zegt hierover: „Genoemde reser veringen hadden naar onze mening in het investeringsplan opgenomen moe ten zyn in verband met de mate van urgentie. Halsstarrigheid van het me rendeel der eigenaren van de gronden welke voor deze werken nodig zijn, heeft echter tot gevolg, dat met de uit voering daarvan nog niet kan worden begonnen. De eisen, die deze eigenaars stellen zijn nl. dermate overtrokken dat een onderhandelingsbasis in feite ontbreekt. Wij zijn voornemens nog maals in onderhandeling te treden, doch indien in hun zienswijze geen ver andering komt, zullen wij hoe on gaarne ook genoodzaakt zijn op den duur voor te stellen tot onteigening over te gaan". In de nota van 1967 stond men uitvoe rig stil bij drie bijzondere investerin gen, te weten de bouw van het raad huis, de bouw van een rioolwaterzuive ringsinstallatie en de bouw van een zwembad en sporthal. Van deze drie punten zijn er nog twee overgebleven, Als de plannen van het Veenendaalse gemeentebestuur doorgaan zal vol gend jaar het bordje „doodlopende weg" bij het Panhuis verdwijnen. Noodzaak is dan dat er middelen vrij gemaakt kunnen worden om de weg naar het Ruisseveen door te trekken. doordat tegelijkertijd met de officiële aanbieding van deze nota het raadhuis in gebruik genomen wordt. Op 8 juni van dit jaar voteerde de raad een bedrag van f 8.651.000,- voor de bouw van een rioolwaterzuiverings installatie. Tot op dit moment is nog geen goedkeuring hierop van Gedepu teerde Staten gekomen, omdat door de minister de nodige vaste financierings middelen niet zijn toegewezen. G.S. hebben echter aan B. en W. bericht, dat deze toewijzing binnen een half jaar een feit zal zijn. Normaal nemen rijk en provincie samen 25 pet. van de kos ten voor hun rekening, waarvoor steeds toezegging verleend is, onder voorwaar de dat het project 31 december 1970 ge reed moet zijn. Er is een verzoek ge daan om een hogere bijdrage in de kos ten, waar G.S. niet afwijzend tegenover staan, maar men heeft het verzoek nog in studie. Gedeeltelijk zal de derde bijzondere investering, namelijk een overdekt zwembad in het derde kwartaal van 1968 gereed komen. In studie bij de ge meente zijn de plannen voor de bouw van een open bad, waaraan grote prio riteit toegekend wordt, maar waarover nog geen concretere mededelingen kun nen worden gedaan. De plannen voor de bouw van een sporthal vormen even eens een studie-object. „In de gegeven omstandigheden", aldus de nota, „is verwezenlijking daarvan nog niet mo gelijk". Zoals gewoonlijk heeft het onderwijs in de komende begroting weer een rui me plaats. De dienst Gemeentewerken is momenteel bezig met het ontwerpen van plannen voor de bijbouw van twee lokalen bij de Johannes Calvijnschool aan de Geerseweg, van drie lokalen bij de in aanbouw zijnde Hervormde lage re school in „De Engelenburg" en voor de bouw van een vierklassige school voor geestelijk gehandicapten achter de bestaande Prinses Wilhelminaschool. Er is een bedrag van f 40.000,- uitge trokken voor de verbouw van de Ne derlands Hervormde kleuterschool aan de Patrimoniumlaan, die niet geheel aan de eisen voldoet. De R.-K. kleuter school „De Kleuterhof" wil een depen dance oprichten in „De Engelenburg". Over de school voor praktische en maatschappelijke vorming (de VGLO) aan de Geerseweg merkte de nota het volgende op: „Blijkens ten departemen- te verkregen inlichtingen zal in ver band met de inwerkingtreding per 1 augustus van de wet óp het voortgezet onderwijs de hier ter plaatse gevestig de VGLO-school gedoemd zijn met en kele jaren te verdwijnen. Onzes inziens zou het een daad van verstandig beleid van het schoolbestuur zijn, indien het besloot de school per 1 augustus 1968 op te heffen. Uiteraard hebben wij (het OPHEUSDEN De knapenclub van de Nederlandse hervormde kerk in Op- heusden start vanavond met de win- terbijeenkomsten in het verenigingsge bouw. Jongens van 10 tot 16 jaar wor den iedere dinsdagavond weer vanaf zeven uur verwacht. college van B. en W.) in dezen geen enkele zeggenschap, doch het departe ment adviseerde ons pogingen in die richting te ondernemen. Wij zijn voor nemens binnenkort hierover contact met het betreffende schoolbestuur op te nemen" - De „sportstichting" heeft een begro ting ingediend voor het jaar 1968. Hier op komt een tekort voor van f 123.555,-, bestaande uit f 58.400,- voor het sport park, f 4.310,- voor de gymnastiekloka len en f 60.545,- voor de zwembaden (instructiebad voor een vol jaar en het overdekte bad voor 5 maanden). Voor cultuur en recreatie zijn het vol gend jaar wat hogere bedragen uitge trokken dan dit jaar. In verband met de gestegen kosten van het Utrechts Symfonie Orkest (USO) wordt de jaar lijkse subsidie verhoogd van f 2.000,- tot f 3.000,-. Per concert zal er ook nog een aparte subsidie van f 750,- gegeven worden. De speeltuinen kregen tot nu toe f 400,- per jaar subsidie. In ver band met de steeds toenemende exploi tatiekosten, speciaal wat betreft de kos ten van het toezicht, stelt het college voor in 1968 iedere speeltuinvereniging een subsidie van f 1.000,- te geven. „Een punt, dat in de toekomst de bijzondere aandacht zal vragen", al- VEENENDAAL Ter gelegenheid van zijn vijfjarig bestaan geeft het kerk koor van de Gereformeerde Kerk, „So li Deo Gloria", zaterdag, 23 september een uitvoering in de oude kerk „Vaart- brug". De uitvoering, waaraan zullen medewerken de bariton Cor Niessen en de organist Bob van Stempvoort, staat onder leiding van dirigent Pomp. LEERSUM Op dinsdag 26 septem ber gaan de Plattelandsvrouwen hun eerste vergadering houden in hotel „Damlust". De N.V. Philipsfabrieken zullen deze avond verzorgen met een demonstratie en een film. LEERSUM Maandagmorgen is op 80-jarige leeftijd in het ziekenhuis te Wageningen overleden de heer J. Quast uit Leersum. De heer Quast is jaren lang wethouder voor de PvdA in de ge meenteraad geweest en meer dan 20 jaar secretaris van de afdeling van de bond van gepensioneerde ambtenaren. VEENENDAAL Op de parkeer plaats van koffiehuis „de Afrit" vond maandagmorgen een aanrijding plaats waarvan alleen vaststaat dat de voorzij de van de personenauto van de heer J. K. uit Enschede beschadigd werd. De juiste toedracht van het gebeurde is echter een raadsel. K. verklaarde tegen over de politie, dat zijn wagen stilstond toen deze aangereden werd door de vrachtauto, bestuurd door de heer H. v.d. P. uit Krommenie. De heer Van de P. verklaarde echter, dat de heer K. de „aanrijder" was. De twee bestuur ders zullen het onder elkaar moeten uit vechten, want de politie maakte geen proces-verbaal op, omdat het op parti culier terrein gebeurde. dus de nota, „is de leefbaarheid van de gemeente. Wij denken in dit ver band speciaal aan de culturele voor zieningen en de recreatiemogelijkhe den van de bevolking. Wij verhelen ons niet, dat op deze beide gebieden een achterstand in onze gemeente moet worden ingelopen. In de toe komst zal derhalve meer het accent hierop moeten worden gelegd, wat zonder twijfel financiële offers zal gaan vragen. Zodra de gelegenheid zich daartoe voordoet zullen u meer concrete voorstellen worden aangebo den". De financiële omstandigheden zijn van dien aard, zo staat er in de nota te lezen, dat er in het komende jaar geen voorstellen voor belastingverho ging gedaan behoeven te worden. De belastingdruk per hoofd van de bevol king bedroeg in 1966, 1967 en 1968 ach tereenvolgens f 43,22, f 39,20 en f 43,51 per jaar. In de begroting is een bedrag van f 5.000,- uitgetrokken om verbetering te brengen in de straatnaamgeving en huisnummering en wel speciaal in de wijken met veel etagewoningen. Het is gebleken dat in de praktijk moeilijkhe den en vergissingen ontstaan door be paalde onduidelijkheden. In het zuidoostelijk deel van de pro vincie Utrecht zal een streekarchiva- riaat ingesteld worden. Een weten schappelijk archiefambtenaar zal dan worden belast met het onderhoud, de bewerking en registratie van oude ar chieven in de betrokken gemeenten. De instelling van het archivariaat zal waarschijnlijk geschieden in de vorm van een gemeenschappelijke regeling, met Veenendaal als centrumgemeen te. De totale kosten worden geschat op f 25.000,-, waarvan ongeveer f 10.000,- door de aangesloten gemeenschap wordt terugbetaald. VEENENDAAL De heer F. H. van Vredendaal, pompbediende van de fir ma Schoonhoven aan de Cuneraweg gaat 29 september voor drie dagen naar Engeland. Dit doet hij op uitnodi ging van de benzinemaatschappij, waarvan hij de produkten dagelijks aan de man brengt. De heer Van Vredendaal dankt deze uitnodiging aan het feit, dat hij bij een in de maanden juli en augustus gehou den wedstrijd, uitverkoren is als dé beste pompbediende. Door (anonieme) functionarissen van de maatschappij werd bij alle pompen, die dat merk voeren een beoordeling gegeven van de verleende service, de reinheid van pompen en kantoren, de wijze waarop de olie uitgestald was en dergelijke. Behalve de driedaagse reis naar Lon den waren er nog twee geldprijzen van respectievelijk f 100,en f 50, OVERBERG In navolging van Veenendaal hoopt ook Overberg a.s. vrijdag aanstaande de zo langzamer hand traditioneel geworden Lampegie- tersavond te houden. Op het voetbal veld van „kamp Overberg" - voor dit doel welwillend afgestaan door de di recteur van dit tehuis - is het 's avonds om half zeven verzamelen geblazen voor alle deelnemers(sters). Na een boordeling door de uit 2 dames en 2 heren bestaande jury zullen er voor de leukste en origineelste ideeën prijzen uitgereikt worden. Daarna gaat men in optocht langs de Dwarsweg, Eindse- weg, Haarweg, Bergweg en weer te rug. Inschrijving is opengesteld tot en met woensdag 20 september op school bij Robbie v.d. Leeden of Tine Koopman aan de Dwarsweg 16. Ter bestrijding van de onkosten o.a. prijsjes zal een financiële bijdrage van harte welkom zijn. De eerste vergadering van dit sei zoen van de CPB afdeling Overberg zal donderdag 21 september gehouden worden in de lagere school aan de Haarweg. Deze avond wordt verzorgd door Rath en Doodeheefver uit Am- sterdam met als onderwerp: „Wand- bekleding". SCHERPENZEEL Gisteravond werd tijdens een ledenvergadering de VVV- Scherpenzeel opgeheven. In feite werden gisteravond twee ledenvergaderingen gehouden. Tijdens de eerste vergadering trad het bestuur van de VVV en bloc af. De helft plus één van de leden van de VVV-Scherpenzeel moest toen be slissen of de vereniging zou blijven bestaan. De helft van de leden was echter lang niet aanwezig. Volgens de statuten van de VVV moet dan binnen zes maanden een tweede ledenvergadering worden gehouden, waarbij tweederde van de aanwezigen voor de opheffing van de VVV moet zijn om deze te ver wezenlijken. Het bestuur van de vereniging rekende al op een geringe opkomst, zodat men dezelfde avond nog de tweede vergadering had georganiseerd. De waarnemend secretaris van de vereniging, de heer A. I. G. Muller, zette uiteen waarom men tot de opheffing van de VVV-Scherpenzeel is overgegaan. Uit de redenen die de heer Mul ler opsomt blijkt al spoedig, dat een V.V.V. zoals die volgens de statuten moet draaien in Scherpenzeel wei nig zin heeft. Niet alleen om het feit, dat Scherpenzeel weinig belang stelling geniet van toeristen, maar ook omdat het bestuur van de VVV in Scherpenzeel van de bevolking dikwijls weinig medewerking krijgt. „Ten eerste zijn er te weinig pen sions in Scherpenzeel", vertelt de heer Muller. Volgens hem zijn er wel voldoende pensions, maar de pensionhouders verzwijgen hun be staan om de belasting te omzeilen. „Je ziet hier 's zomers vaak vakan tiegangers die verklaren in Scher penzeel in een pension te zitten. Als je dan bij de betreffende pensions navraag doet, zegt men alleen maar aan goede kennissen of familie on derdak te verlenen. Ze geven geen in formatie, terwijl een VVV die infor matie juist nodig heeft Ik heb ge hoord, dat meer WV's hiermee vechten", aldus de heer Muller. Ten tweede noemt de heer Muller het gebrek aan recreatie in Scher penzeel. „Er is geen camping, en geen bioscoop. Er is wel een zwem bad, maar dat is op zondag geslo ten en dan blijft alleen het natuur schoon over", zegt hij. Zestig jaar geleden werd de VVV- Scherpenzeel opgericht. De vereni ging telde nog onlangs 100 leden die ieder f 2.50 contributie betaalden. Door huis-aan-huis bezoeken wist de heer Muller het aantal leden met 50 personen te verhogen. Men kon toen overgaan tot het uitgeven van een wandelkaart van Scherpenzeel. Dit was aanvankelijk niet mogelijk door de financiële moeilijkheden maar met de vijftig nieuwe leden kon de kaart er wel komen. Die ver wezenlijking was overigens voor een groot deel aan de heer Muller te dan ken. Hij bracht niet alleen vijftig nieuwe leden aan, hij tekende de kaart ook helemaal: „Dat was een mooi werkje voor de winteravond", zegt hij, „en ik ben dol op kaarten dus ik vond het wel leuk. Maar in middels is die kaart alweer ver ouderd. In 1963 werd hij getekend. Nu, vier jaar later, is in Scherpen zeel veel veranderd. Er zijn nieuwe wijken bijgekomen en wegen die toen slecht waren zijn nu mooi geas falteerd. Er is dus alweer behoefte aan een nieuwe kaart". De wandel- kaart van de heer Muller is inmid dels bijna uitverkocht. Dan geeft de waarnemend secre taris enkele voorbeelden, die duide- Drie maanden cel en vijf jaar niet rijden AMERONGEN. De Ameronger B. K. werd vrijdag jl. door de Utrechtse politierechter veroordeeld wegens het rijden onder invloed tot drie maanden gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging K. had in juni jl. in beschonken toe van de rijbevoegdheid, stand in een auto gereden op een weg in Loenen en had daarbij een frontale botsing met een tegemoetkomende per sonenauto veroorzaakt. Bij de botsing werden vier mensen gewond. K. zelf en drie inzittenden van de tegenligger. Uit het door de politie opgemaakte proces-verbaal bleek, dat K. onder in vloed van 60 glazen bier verkeerde. Toen de officier van Justitie opmerkte, dat een dergelijke hoeveelheid hem overdreven leek antwoordde K. dat het er misschien nog wel meer geweest konden zijn. Hij had de hele dag ge dronken. De officier achtte het feit zeer ern stig, hetgeen nog eens extra werd on derstreept en gedemonstreerd meende hij, door de verdachte zelf, die ter zit ting was verschenen met een been in het gips. Hij vorderde drie maanden gevangenisstraf en vijf jaar niet achter het stuur. De politierechter veroordeelde con form de eis. Volgens zijn zeggen was dit de maximumstraf, doch hij vond het eigenlijk nog te weinig. lijk aangeven hoe weinig medewer king, of beter hoe veel tegenwerking de VW van de bewoners van Scher penzeel heeft ondervonden. Op vele mooie punten in en rond Scherpen zeel plaatste de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer banken. De ze banken hadden echter enorm te lijden onder de vernielingen van de jeugd. Ook gebeurde het dikwijls, dat landbouwers uit Scherpenzeel de toeristische zetels sloopten omdat ze die planken voor iets anders konden gebruiken. „Dan hebben we ook voor twee vrij ingewikkelde wandelroutes, die op de kaart stonden aangegeven, pijltjes geplaatst. Die waren al gauw voor de helft verdwenen, deels om dat men ze omver reed, deels door jongelui die het soms presteerden de pijltjes los te rukken en ze omge keerd weer in de grond te plan ten". Ook werd dikwijls geklaagd over de rommel rond de banken: „Mensen die er even hadden zitten uitrusten en wat gegeten hadden, lieten er schillen of papieren zakjes liggen. Die hadden wij dan moeten opruimen, maar we zijn een VVV, en geen stadsreinigingsdienst", al dus de waarnemend secretaris. Vervolgens roert de heer Muller de financiële problemen aan. Een plaatselijke VVV dient lid te zijn van een provinciale VW. Daar Scherpenzeel juist in een uithoek van Gelderland ligt en daarom veel met de provincie Utrecht heeft te maken was de VVV-Scherpenzeel zowel van de Gelderse VVV als van de P.U.B., de Utrechtse VVV lid. „De subsidie van de gemeente ging geheel op aan de contributie die wij aan deze overkoepelende ver enigingen moesten „betalen" zegt de heer Muller. Zo moest het geld dat de leden opbrachten in z'n ge heel worden besteed aan drukwer ken, het secretariaat en aan de or ganisatie van eventuele toeristische evenementen. Er bleef dus vrijwel geen geld over. „De fietspaden wer den bijvoorbeeld door de gemeente onderhouden", ligt de heer Muller toe. „Wij reden ze zo nu en dan eens langs en zeiden waar en wat er ver beterd moest worden". De gemeente zal deze zorg blijven dragen en is eveneens bereid de AMERONGEN Het dierenasyl De Hazenberg kan terugzien op een bijzon der druk seizoen. Er zijn weken bij ge weest, dat er in de kennels byna 170 honden verbleven. Het grootste deel van de honden ver bleven er in pension. Een dergelijke drukte is nog nèoit eerder voorgeko men. De groter wordende belangstelling voor het asyl is toe te schrijven aan het feit, dat het asyl enkele malen op het televisiescherm is geweest. Voor de beheerder van het dierente huis was de drukte, in het bijzonder tij dens de bouwvakvakantie, bijna te groot. Het aantal zwerfdieren is geluk kig niet gestegen doch ook niet minder geworden. Een dertigtal honden ver blijven momenteel in het asyl totdat een nieuwe baas hen af komt halen, len. Tevens verblijven er in het asyl een 60-tal katten hetgeen een groter pro bleem is. Het schijnt nogal moeilijk te zijn om deze katten aan de man te brengen. In Nederland worden dagelijks een groot aantal katten geboren. Gead viseerd wordt daarom door de beheerder dat als er een nest ongewenste katten is, men deze dieren binnen twee dagen na de geboorte naar het asyl kan bren gen. Aan het laten inslapen van deze jonge katten zijn geen verdere kosten verbonden. OPHEUSDEN De christelijke vrouwenvereniging te Opheusden houdt op woensdag 4 oktober een verkoop avond in gebouw „Eltheto". De op brengst van de verkoping is voor een goed doel. Er' zullen tal van artikelen worden aangeboden. Het bestuur van de V.V.V. zoals voor de laatste maal bijeen was. zorg voor de banken over te ne men. De subsidie die zij hiervoor aan het VVV verleend zal zij nu aan het onderhoud van de banken besteden. Vroeger, dat is voor de tweede wereldoorlog, was de VVV-Scher penzeel een bloeiende zaak Er was toen echter een nauwe samenwerking met de plaatselijke winkeliersvereni ging. Daar is nu geen sprake meer van. De heer Muller vindt dit een heel begrijpelijke zaak: „De winkeliers verdienen niets aan de toeristen", zegt hij. „De toeristen die hier ko men zijn alleen maar doortrekkers. Ze kopen alleen maar noodzakelijke dingen hier en dan trekken ze weer verder". De heer Muller is waarnemend se cretaris van de WV-Scherpenzeel. Hij is opvolger van de heer H. Ver kerk die vorig jaar overleed. De heer Verkerk was een groot stimula tor van de VVV-Scherpenzeel. Ook de heer Muller heeft zich helemaal voor de vereniging ingezet: „Ik had al gezegd dat ik aan het einde van dit jaar zou aftreden", vertelt hij, „maar nu hoeft het niet meer. Trou wens, voor alle lopende zaken afge handeld zijn is het wel decenber. Ik zal blij zijn als het allemaal voorbij is De baten die er overschoten wer den gisteravond, zo goed mogelijk verdeeld. Tenslotte gaat de erfenis meestal naar de kinderen, zo ook bij VVV Floralia en de tocht ouden van-dagen kregen ieder de helft van de kas toegewezen. RHENEN Gisterochtend zijn op de kruising Cuneraweg - Achterbergse- straatweg, bij de spoorwegovergang, 2 personenauto's met elkaar in botsing ge komen. Een uit Achterberg komende automo bilist, afkomstig uit Leidsendam, ver leende geen voorrang aan een automo bilist uit Nijmegen, die over de Cune raweg reed in de richting „La Montag- ne". De twee mede-inzittenden van de auto uit Leidsendam, beiden dames, werden uit de auto geslingerd. Eén van de dames kwam op het rijwielpad te recht, de ander schoot door de achter ruit en belandde op de kofferdeksel van de auto. Zij werden ernstig gewond overgebracht naar 't Julianaziekenhuis. De beide chauffeurs liepen lichte ver wondingen op. De auto's moesten zwaar beschadigd worden weggesleept. AMERONGEN Dinsdag, 26 septem ber houdt de Nederlands Christelijke Vrouwenbond haar eerste vergadering van het seizoen. Ds. Rienks uit Zeist zal in deze eerste vergadering een cau serie houden over „De verhouding Rooms-Protestant in Limburg". Nieu we leden zijn vanzelfsprekend hartelijk welkom. AMERONGEN Op zaterdag. 23 september zal door de Ned. Herv. Jeugdcommissie weer een puzzelrit per fiets worden georganiseerd. De wed strijd zal om twee uur beginnen. Jongens en meisjes van 12 tot 18 jaar worden weer uitgenodigd om mee te doen. Gestart zal worden bij het zaaltje Lie- vendael. De kosten van deelname be dragen f 0,50 per persoon. Voor de deel nemers aan de rit zal het wenselijk zijn wanneer zij een potlood of ball point meebrengen. Voor de winnaars en of winnaressen zijn er weer aardige prijzen beschikbaar. AMERONGEN Het winterseizoen staat langzamerhand weer voor de deur en daarom gaat ook de afdeling Ame- rongen-Leersum van de Christelijke Plattelandsvrouwen Bond weer starten. Op donderdagavond, 28 september zal er een vergadering plaatsvinden aan het adres Utrechtsestraatweg 38 te Amerongen. Voor de aanwezige dames zal spreken Dr. Engel. Behalve de le den zijn ook gasten van harte welkom.

De Vallei | 1967 | | pagina 5