Spaanse coach Miguel Munoz heeft angst voor vanavond Drieduizend Spanjaarden in Olympisch Stadion Nederlands Vaasteams ongeschonden door 3e dag 99 CO-OP 1.29 1.29 ■39 Doelpunten in uitwedstrijd zijn waardevol PALLY CHOCOLADE TABLETTEN a 50 GRAM MARIE LOUISE NYLONS 1.95 MARY LOU NYLONS 1.59 CO-OP JUS U' ORANGE SCHIJFJES PERZIKEN SCHIJVEN ANANAS HALVE ABRIKOZEN CO-OP DROP Selectie voor elftal van Jong Oranje Schaakteam net niet in finaiegroep Post-Koel in Londen op tweede plaats Napels stap verder voor Europa Cup III Leen en Aad Jansen in hoofdpartijen bij opening bcksseizoen Herberger opnieuw geopereerd Waterpoloteam door 0. Duitsland geklopt Drie Nederlanders in Prijs der Naties Weer zege voor hockeymeisjes Radenkovic zware boete Vissend Beleefd Sterker Toreador Internationale motorzesdaagse FLES VAN 1.19 VOOR RAINBOW BLIK a 822 GRAM VAN 1.39 VOOR RAINBOW BLIK a 830 GRAM VAN 1.55 VOOR RAINBOW BLIK a 822 GRAM VAN 1.39 VOOR ZAK VAN 45 VOOR WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1967 AMSTERDAM Doelpunten, die wor den gescoord in uitwedstrijden, zijn bij zonder waardevol geworden in het voet baltoernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Wanneer namelijk na twee wedstrijden, de totaalscore gelijk is, worden de treffers in de uitwedstrijd dubbel geteld. Wanneer bij voorbeeld Ajax in Amsterdam met 2—0 wint, en op 11 oktober in Madrid met 31 ver liest (voorspelling van Johan Cruyff), dan gaat de Nederlandse kampioen over naar de volgende ronde. De totaalscore is dan weliswaar 33, maar een beslissingswedstrijd zoals dat tot het vorige seizoen gebruikelijk was hoeft dan niet te worden ge speeld. Het enige doelpunt dat volgens dit voorbeeld is gescoord in een uitwed strijd, door Ajax, is doorslaggevend. Uiteraard komen beslissingswedstrij den in dit toernooi daarmee niet te ver vallen. Bij twee gelijke spelen met de zelfde score moet er vanzelfsprekend een beslissingswedstrijd volgen. AMSTERDAM Miguel Munoz, sombere donkere ogen boven een forse spitse neus, zwerft doelloos door de glimmende gangen van het Amsterdamse Hilton Hotel. Hij verveelt zich. Als trainer ligt niet hier zijn werkterrein. Mu noz verafschuwt de dagen vóór een wedstrijd. Hij zal blij zijn als vanavond om kwart over acht in het Olympisch Stadion het duel voor de eerste ronde om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen begint. „Ajax is van Europese klasse", wil hij wel loslaten. „De groep gevaarlijke topclubs is de laatste jaren groter ge worden en Ajax behoort beslist tot die gevaarlijke outsiders, die best wel eens de Cup kunnen winnen. Daarom ben ik bang, het kan soms vreemd gaan in 'n bekerwedstrijd". Acht jaar al is Miguel Munoz de oefenmeester der Madrilenen en dat be tekent in een land, waar een clubtrainer het zelden langer uithoudt dan één sei zoen bij eenzelfde vereniging, een re cord dat wellicht nooit verbeterd zal worden. Daarvoor stond hij op Reals loonlijst als speler: in 1956 en 1957 maakte hij deel uit van het elftal, dat de Europese beker veroverde. Acht jaar lang reeds is derhalve Mi guel Munoz beschermeling en raadge ver van Don Santiago de Bernabeu, die op puinhopen in de Spaanse hoofdstad in 1947 het nieuwe Real Madrid bouw de. Wie de Spaanse oefenmeester losjes converserend waarneemt, kan zich in de perfect geklede heer wel Bernabeu's opvolger voor de toekomst voorstellen. Maar Reals miljoenenbedrijf veertig duizend leden die allerlei sporten be- AMSTERDAM In de grote hal van het Hilton Hotel te Amsterdam lopen de spelers van Real Madrid wat te slen teren na hun lunch in de Diamondzaal. ZEIST De selectie voor het elftal van Jong Oranje, dat dinsdag 3 okto ber in het Haagse „Zuiderpark" tegen de Deense jeugd uitkomt, bestaat uit 16 spelers. De eerste trainingsbijeen komst zal worden gehouden op woens dag 20 september in Zeist. De geselecteerden zijn: Van den Burgh, Houwaart, Mansveld, Thie (al len ADO), Hulshoff (Ajax), Jansen (Feijenoord), Schneider, W. Veenstra (beiden Go Ahead), Rensenbrink (DWS), Pahlplatz (FC Twente), Van Dijk (FC Twente), Van Hal (RBC), Van Essen (Telstar), Bond (Telstar), Van Beveren (Sparta) en G. Muhren (Volendam). BARCELONA Spanje heeft zich door een 71/*2'/i overwinning op Bel gië geplaatst voor de finaiegroep van het toernooi om de Europese beker voor landenploegen. De Spanjaarden, die na het uitspelen van de afge- behaalden juist een punt meer dan de Nederlanders, die na het uitspelen van de afgebroken partijen met 64 van de Zwitsers wonnen. De gedetaillerde resultaten van de wedstrijden Zwitserland - Nederland luiden: Blau - Bouwmeester V» Keiler - ir. Kuipers 10; Walther - Prins V»V«; Hohler - Ree 01; Mar kus - Van Scheltinga 01; Rino Cas- tagna - prof. dr. Barendrecht 01; Weiss - Scholl 10; Kobler - Kortlever V*Vt; Goldberger - Hartoch 01; Renzo Castagna - Kramer De eindstand luidt: 1. Spanje 20 pnt.; 2. Nederland 19 pnt.; 3. Zwitserland 12 pnt.; 4. België 9 pnt. LONDEN Na de tweede dag van de wielerzesdaagse van Londen had het Westduitse koppel Kamper/Olden- burg de leiding met 116 punten. Peter Post en Gerard Koel hadden 38 pun ten verzameld. De Nederlanders vorm de de enige combinatie, die nog in de zelfde ronde als het leidende dou „mee draaide". De stand luidt: 1. Kemper/Oldenburg (Did.) 116, 2. Post/Koel (Ned.) 38. (op 1 ronde Lykke/Eugen (den.) 118, 4. Patterson Baensch (Austr.) 115, 5. Fritz Pfenninger/Louis Pfenninger (Zwi.) 92 pnt. Fotografen zwermen om hen heen. Een prentje by het kopen van enkele an sichtkaarten, een fotootje met de hoog- gehoede portier van het hotel. De heren spelers moeten zich voelen als apen in een dierentuin: zo worden zij bekeken door een ieder, die door de hal wandelt. Don Santiago de Bernabeu leunt, een grote sigaar rokend, op zijn gemak op een brede bank. Enkele Spaanse gast arbeiders proberen nog aan een kaartje te komen voor de wedstrijd tegen Ajax. Het lukt. De man achter de schermen van Real Madrid, de heer Dominquez, tovert grote enveloppen te voorschijn. De kaartjes gaan grif van de hand. „Ik verwacht straks een drieduizend landgenoten in het stadion", zegt Do minquez. „In Spanje hebben wij al een flinke aanvraag gekregen circa zes honderd van Spanjaarden en ook van enkele Nederlanders. Wij hebben ieder een kunnen helpen, ook al omdat er maar heel weinig supporters mee naar uw land zijn gekomen.". NAPELS In zijn eerste wedstrijd voor de eerste ronde van het voetbal toernooi om de Jaarbeursbeker heeft Napels op eigen terrein met 4-0 gewon nen van de Westduitse ploeg Hannover '96. Ongeveer tienduizend toeschouwers zagen de Italiaanse ploeg in de eerste helft door treffers van Girardo, Anders en Altafini een /oorsprong van 3-0 ne men. Een kwartier voor het einde zorg de Altafini voor het laatste doelpunt. In Leipzig heeft het Oostduitse Loko- motiv met 5-1 gewonnen van het Noord- ierse Linfield. De ruststand was 3-0. Voor Lokomotiv scoorden Zerbe (2), Lowef (2), en Faber. Davis maakte 'n doelpunt voor Linfield. Er waren tien duizend toeschouwers. MüNCHEN De strafcommissie van de Westduitse Bundesligavereniging München 1860 heeft dinsdag haar doel man Peter Radenkovic een boete van 5000 Westduitse marken (ongeveer 4500 gulden) opgelegd wegens zijn optreden in de zaterdag gespeelde competitie wedstrijd tegen FC Kaiserslautern. „Radi zou zijn clubgenoot Hans Schmitt in die wedstrijd tegen de grond gewerkt hebben en hem in een wurg greep genomen hebben. In een officiële verklaring van München 1860 heet dat, dat Radenkovic geen verwurging inge zet heeft bij Schmitt, maar dat hij Schmitt slechts handtastelijk op een gevaarlijke situatie in de verdediging attent maakte. Overigens heeft de straf commissie van München 1860 er geen twijfel over laten bestaan, dat Radenko vic bij een herhaling van dit laakbare optreden op een schorsing voor onbe paalde tijd kan rekenen. oefenen beleeft angstige tijden, om dat de Spanjaarden het zich onmogelijk kunnen permitteren in de eerste ronde reeds te worden uitgeschakeld. Dat ge beurde bijvoorbeeld in 1960, toen Bar celona de Madrilenen uitschakelde in de eerste ronde. En ook Anderlecht, de Bel gische kampioen, ontluisterde eens de Spanjaarden. Munoz heeft het toen erg moeilijk gehad. Woedende supporters dromden toen samen voor de poorten van het reusachtige stadion, dat de naam draagt van Bernabeu. De schatrijke druivenkweker, die zijn dagen ver van Madrid vissend pleegt door te brengen in het overwegend zon nige Allicante heeft toen alle voetbal officials bij elkaar geroepen en hij heeft toen op barse toon zijn bevelen gegeven. De stem van de meester bleek goed voor het herstel. Real Madrid klom weer omhoog, naar de Europese top waar het thuishoort. Maar vorig seizoen verjoeg Interna tionale in de halve finales de Madrile nen uit het Europese bekertoernooi. En dit jaar heet de tegenstander in de eer ste ronde Ajax. dat vorig seizoen Liver pool in de houdgreep nam. Die onge looflijke prestatie heeft indruk gemaakt in alle Europese voetbalcentra. „Ajax is van Europese klasse", zegt beleefd glimlachend Miguel Munoz. Wie echter van een trainer voor een Euro pese bekerwedstrijd, waarbij zo ontzet tend veel belangen op het spel staan, openhartigheid verwacht, kent de realiteit slecht. In het najaar van 1965 toen Munoz met zijn spelers in een luxueus hotel op de laaiend hete Castiliaanse hoog vlakte in alle stilte wachtte op Feijen oord, dat tijdens een duel vol inciden ten in Rotterdam met 2-1 had gewon nen, prees hij ook zijn tegenstander. Die uitslag in Rotterdam was niettemin zakelijk gezien wel aantrekkelijk voor de Spanjaarden. De supporters immers konden nu wat verwachten en diezelfde aanhangers zorgen ervoor dat er geld in de kas blijft stromen. Dat is een factor, die niet onderschat mag worden in de strijd om de kostbare Cup. Niettemin was het stadion in Madrid niet geheel gevuld, want de Spanjaard is snel bereid de voorkeur te geven aan het afschuwelijk wrede stierenvechten boven voetbal .De thuisblijvers misten de wedergeboorte van Real Madrid, dat mede dank zij 4 treffers van vete raan Puskas met 5-0 zegevierde. Toch had ook toen Miguel Munoz gesproken: „Feijenoord behoort tot de Europese top". Erg vriendelijk, dat wel. De leider der Madrilenen is ook nu wel bereid vriendelijke dingen te zeg gen over Ajax. Munoz: „Voor zover je op dit punt een vergelijking kunt maken zou ik wil len zeggen: Ajax is veel sterker dan 't Feijenoord van 1965. De wedstrijd tegen Go Ahead, die ik hier in Holland heb gezien was weliswaar geen maatstaf en evenmin heb ik vorig jaar Ajax ge zien tegen het voorlopige Spaanse elf tal. Die wedstrijd in La Coruna werd achthonderd kilometer buiten Madrid gespeeld en dat was me toch echt te ver. Maar aan de hand van de resulta ten die de Nederlandse kampioen heeft behaald en op grond vooral van de prestaties van Cruyff en Keizer weet ik, dat wij het heel moeilijk zullen krij gen". En hij lijkt de Amsterdammers bemoedigend toe te spreken, als hij zegt: „Wij hebben wel eens een sterker elftal gehad een ploeg met meer erva ren spelers. Bovendien missen wij Gen- to". Het kenteken van de Olympische Winterspelen in Grenoble is dezer dagen voor het eerst als insigne en als vignet vertoond. Het toont in een verklarende tekst een dolfijn met de vijf Olympische ringen. De keuze van het uitverkoren onderwerp is bepaald door de burgemeester van Grenoble. ROTTERDAM De broers Leen en Aad Jansen zullen maandag 2 okto ber de hoofdpartijen boksen van een internationaal programma, waarmee in de Rivièrahal het profseizoen wordt geopend. Halfzwaargewicht Leen Jan sen ontmoet in een gevecht over tien ronden de van de Tonga-eilanden af komstige doch op een Engelse licentie boksende Johnny Halafihi. Welterge- wicht Aad Jansen, die in de dertien partijen, die hij tot nu toe als prof. bokste, nog niet verslagen is, krijgt in Bob Cofie ook een Engelse kleurling als tegenstander. Voor Aad Jansen zal het de eerste keer zijn, dat hij een ge vecht over tien ronden bokst. De derde profpartij gaat tussen de als prof ook nog ongeslagen Utrechtse zwaarwelter Joop Verbon en de in Bel gië wonende Italiaan Carlo Schianchi. Deze partij gaat over zes ronden. In het bijprogramma ontmoeten de amateurs Gerard Bok (licht), Walter de Hooge, Lou Beens (beiden zwaar welter) en Bertie Nikkelen Kuyper (halfzwaar) Italiaanse tegenstanders. LUDWIGSHAFEN Sepp Herber ger, de oud-trainer van het Westduitse elftal, heeft dinsdag in Ludwigshafen voor de tweede keer een oogoperatie ondergaan. Tien dagen geleden werd Herberger door professor Thiel wegens het grauwe staar aan zijn rechteroog behandeld. Dinsdag werd de operatie ook op het linkeroog uitgevoerd. Vol gens de behandelende medici is de ope ratie goed verlopen. De oud-voetbal- coach zal waarschijnlijk nog veertien dagen in 't Ludwigshafener ziekenhuis moeten verblijven. SPLIT Het Nederlandse waterpo- lozevental heeft dinsdag in een wed strijd voor het toernooi om de Coppa Jadran met 1-0 verloren van Oost- Duitsland. De enige treffer werd in de eerste spelperiode gescoord. De overige uitslagen van de tweede ronde zijn: Sovjet Unie—Italië 3-1 (1-0, 1-0, 1-1, 0-0); Zuid-SlaviëRoemenië 12-5 (3-1 4-1, 2-1, 3-2). Hongarije was vrij. Stand: 1. Zuid-Slavië 2. Sovjet Unie 3. Oost-Duitsland 4. Roemenië 5. Nederland 6. Hongarije 7. Italië 17— 6 6— 3 3— 3 12—14 0— 1 2— 7 2— 8 ZAKOPANE Het blijft mooi weer in de Poolse wintersportplaats Zako pane, waar tot en met vrijdag a.s. de internationale motorzesdaagse wordt gehouden. Ook dinsdag begeleidde een helder zonnetje aan een azuurblauwe hemel de rijders op hun tocht door het woeste Tatra-gebergte. Er vielen ook nu weer weinig strafpunten te noteren voor het grote leger officials, dat deze zesdaagse op perfecte wijze organi seert. De twee Nederlandse Vaasploegen bijvoorbeeld kwamen zonder strafpun ten over de finish, al moest Frits Sel ling nog wel even de gashandle open draaien nadat hij een „vastlopertje" had gehad. Alleen individuele rijder Derk de Vos kreeg vier strafpunten, omdat hij op de met stenen bezaaide landweggetjes net even te veel tijd verloor. Ook Van der Meulen leek in moeilijkheden te komen, maar hij stormde toch nog juist binnen de limiet langs de tijd- waarnemers. De hoop van de Nederlandse Vaas teams is nu gevestigd op slechtere weersomstandigheden of pech van de andere ploegen. „Wij hebben zondag pech gehad toen Hein van Olst in zijn zenuwachtigheid de verkeerde weg in sloeg en Jan van Dobben een manke ment kreeg aan zijn remkabel. Pas als de andere ploegen ook iets dergelijks krijgen, hebben wij de kans nog plaat sen te stijgen. Het parcours is te ge makkelijk om via echte rijkunde een paar sporten hogerop te komen", al dus een verzuchting in het Nederlandse kamp, dat maandag is versterkt door de aankomst van Jean van Wunnik uit Maastricht. Jean een groot motor liefhebber Leeft de circa 1000 kilome ter tussen „Us Limburg" en Zakopane op... de fiets afgelegd. „Och, je moet wat voor je hobby overhebben", was zijn bescheiden commentaar. Vandaag wacht de rijders wederom een rit door het Tatra-gebergte in een gebied waar dinsdag mist werd gesig naleerd. De afstand, die moet worden afgelegd, bedraagt 300 kilometer. Wel licht dat dan de grote klappen gaan vallen. De stand na de derde dag luidt: Trophy: 1. Oost Duitsland, 1047.74 p (geen strafpnt); 2. Oostenrijk, 1044.71 (0); 3. Tsj. Slowakije 1029.94 (0); 4. Sovjet Unie, 935.55 (5); 5. Zweden, 992.70 (100) Zilveren Vaas: 1. Tsj. Slowakije. A 696.18 pnt (geen strafpnt); 2. West-Duitsland B 688.60 (0); 3. Oost-Duitsland A, 681.15 (0); 4. Oost-Duitsland B 665.09 (0); 5. Zweden A 649.09 (0); 10. Nederland B 611.38 (3); 15. Nederland A, 546.58 (144). PARIJS Tiemen Groen, Bart Zoet en Eddy Beugels behoren tot een groep van achttien renners, die dins dag zijn uitgekozen om deel te nemen aan de Grote Prijs der Naties voor be roepsrenners, die zondag a.s. op een nieuw parcours van 73,2 kilometer lengte in het Bos van Voncennes wordt gehouden. De uitgekozen deelnemers zijn: Fer- dinant Bracke, Antoine Houbrechts, André van Espen (allen België), Feli ce Gimondi, Giani Motta, Luciano Dal- la Bona (allen Italië), Tiemen Groen, Bart Zoet, Eddy Beugels (allen Neder land), Siegfried Adler (West-Duitsland) Robert Hagmann (Zwitserland), Ole Ritter (Denemarken), Joao Roque mont, Jean Sadot, Georges Chappe en Jean-Claude Lebaube (allen Frank rijk). LEVERKUSEN Het Nederlands dameshockey-elftal heeft ook zijn der de wedstrijd in het internationale toer nooi in Leverkusen gewonnen. De Ne derlandse ploeg versloeg Frankrijk met 2-0. Nederland is duidelijk sterker ge weest, maar de uitstekende Franse doelvrouwe Claire Boucherat hield de schade in de eerste helft beperkt tot 1-0. Jeanne van 't Hek maakte het Ne derlandse doelpunt. In de tweede helft hield de vloed Nederlandse aanvallen, vaak opgebouwd door de uitstekend spelende verdedigster Anneke Staring, aan en Heieen van Rooy verdubbelde de voorsprong. De uitslagen van de overige wed strijden, die dinsdag zijn gespeeld, zijn: Engeland Argentinië 8-0, Zuid- Afrika Ierland 5-0, Trinidad Span je 1-0, Australië België 1-1, Schot land Oostenrijk 3-0, Nieuw Zeeland Wales 0-0, West-Duitsland Jamai ca 4-0. Vriendelijke woorden van Miguel Mu noz. Maar hij doet een robuuste ge stalte die doelloos dwaalt door de gan gen van het Hilton Hotel denken aan de Spaanse toreador die volgens eeuwenoude tradities hoofelijk is tegen over de stier, in het begin van de onge lijke strijd. Hoogst zelden echter verlaat een stier levend de arena. De Oostenrijkse landskampioen Rapid Wien heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van de Europa Cup voor landskampioenen. Rapid Wien won de tweede wedstrijd tegen het Turkse Besiktas met 3—0, na in Istanboel al een 01 overwinning te hebben behaald. De doelpunten in Wenen werden gescoord door Seitl, Grausa en Flögel. En altijd gratis zegels vooreen aandeel in de winst PRIJZEN GELDIG VAN 21 t/m 27 SEPTEMBER (WIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN) CA 67-38 En altijd gratis zegels vooreen aandeel in de winst PRIJZEN GELDIG VAN 21 t/m 27 SEPTEMBER (WIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN)

De Vallei | 1967 | | pagina 11