r Noodsprong van commissarissen 55 jaar getrouwd Bloemententoonstelling in brandweerkantine in Den Relatie tussen Prinsjesdag keuring en Haag benoemd L L ouw Koers van overname 140 en ISO procent Burgemeester bij opening van fokveedag D. A. Lodder uit Rhenen bezit kampioenskoe tuinl Heilige koeien oe MIST u uw MARKTEN Afbraakkoers tllSSen Valreep Dramatisch Noodzaak Redelijk Binnenvetter Rijdt niet met een glaasje want u bent het haasje dagblad DE VALLEI 10550 11079 ARNHEM Om en nabij drie mil joen gulden zou Staflex International hebben betaald voor de zeggenschap in de Koninkl. Veenendaalsche Stoomspin nerij en Weverij. Dit bedrag liet de advo caat van de N.V., mr. H. J. van Leeuwen jr., achteloos los tijdens een kort geding voor de president van de Arnhemse rechtbank, mr. J. H. C. Slotemaker. De groep van de rebellerende directeur, de heer J. C. Bottenheim, had dit proces aangespannen om de geldigheid van de transactie, waarbij Staflex bijna de helft van het aandelenkapitaal in handen kreeg, te betwisten. De juiste prijs waar tegen Staflex de aandelen heeft verkre gen zal vrijdag in de aandeelhoudersver gadering worden bekendgemaakt. (Naar schatting zou de koers tussen 140 en 150 procent liggen, red.) Bestuur „Oranjedag"" verrast door giften WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1967 AMERONGEN Gisteren was het 55 jaar geleden, dat de heer G. van Hollant in het huwelijk trad met mejuffrouw J. Marchal. In kleine fa miliekring heeft het echtpaar dit heug lijke feit herdacht. De heer Van Hol lant (83) is ruim 60 jaar in het boe renbedrijf werkzaam geweest en ge- Een kamerplant die bloeit in februa ri, op een tijdstip dat bloeiende planten schaars zijn, is het Kaapse bolgewas Veltheimia Capensis oftewel de „win. ter-vuurpijl". Echt iets voor de lief hebsters die de ontwikkeling van „bol tot bloem" van zeer nabij willen vol gen. Het is thans de tijd genoemde bol op te potten in een niet te grote pot met voedzame bladgrond, vermengd met wat fijn gewreven klei en kalkpuin zorgt dat de bol voor een derde ge deelte boven de grond uitsteekt. Geef in het begin weinig viater. Is de bol goed beworteld dan wordt meer water gegeven. Plaats het geval in een ma tig warm vertrek voor een zonnig raam. Dit zeer mooie Kaapse bolgewas vormt een mooie rozet van bladeren (glimmend groen), waarboven zich de UTRECHT Het Christelijk Na- tionaal Vakverbond, C.N.V,, heeft in zijn officieel orgaan gepleit voor een wijziging van de bestaande regelin- gen waardoor wantoestanden als bij de Veenendaalsche en Van Heijst worden voorkomen. „Het gaat daarbij in wezen om de strijd van de vakbeweging voor me- dezeggenschap. In vennootschaps- band zijn de familiebedrijven blijk- baar net zoiets als de heilige koeien in India". „De vereerders laten ze desnoods liever kreperen dan de dieren dienstbaar te maken aan de ge- meenschap. Want wel leven ze op kosten van de gemeenschap, maar er mag volstrekt niets gebeuren dat zou kunnen lijken op aantasting van de onschendbaarheid van de koe. De koe is immers heilig en de rest komt er niet op aan", aldus het S C.N.V. VEENENDAAL. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Arnhem ter stand plaats de gemeente Veenendaal Jacob Hage, kandidaat-notaris in plaats van de heer P. W. Maris, aan wie eervol ontslag is verleend. niet nu samen met zijn vrouw (75) van een rustig bestaan in hun gezel lige woning aan de Koenestraat. Uit het huwelijk tussen de heer en me vrouw Van Hollant zijn zeven kinde ren voortgekomen, die gezamenlijk 26 kleinkinderen hebben grootgebracht. 50 cm lange bloemstengel sierlijk ver heft. Het geheel geeft een aanzien van een reuzen-vuurpijl. Wanneer na de bloei het loof begint te verdorren dan moet men het geval langzamerhand droog laten worden. Gedurende de zo mer laat men de bol in de pot droog en op een matig warm plekje narijpen. In het najaar begint de bol weer teke nen van leven te geven en dan verwij- dert men de bovenste laag aarde en vult de grond weer aan met verse aar de. Dan wordt de pot gedurende een half uur in een emmer water gezet. Zij behoeft niet elk jaar verpot te worden. Af en toe bemesting geven. Echt iets voor de amateur om de Veltheimia Capensis-bol op te potten en het wonder van bol tot bloem gade te slaan. Uw bloemist kan bedoelde bol wel leveren. De vollegronds-Cyclamen zijn zo goed als winterhard. Ze zijn kleinbloe- mig doch vergoeden dit door ongeloof lijk rijke bloei. Van enige soorten ont wikkelen zich de bladeren reeds voor de winter. Het is dus wel raadzaam het blad tegen scherpe wind of vorst met dennetakjes te beschermen. Ze groeien het best op een licht beschaduwde plaats. De knolletjes plant men onge veer S a 4 cm diep. Het is aan te beve len wat turfmolm door de grond te mengen. Vollegrond Cyclamen moeten vooral niet later dan oktober geplant worden. Glyceria Spectabilis is een fraaie plan die het best groeit op een iets vochtige plaats. Ook deze moet in het najaar (dus nu!) geplant worden. Plant op een afstand van 35 cm uit el kaar en 8 d 9 cm diep. De plant vormt gracieus overhangend ongeveer een me ter hooggroeiende bladeren, die fraai uitgestreept zijn en is volkomen winter hard. Tegen de winter (begin december) plant men de Ixia's in voedzame grond op onderlinge afstand van 6 cm en 7 cm diep en moeten in de winter flink dik worden afgedekt met bladeren. Turfmolm is onvoldoende. Bij zacht weer in februari maart het dek wat verlichten (voor de helft verwijderen) is er geen nachtvorst meer te vrezen dan het dek geheel verwijderen. Ze bloeien in juni en hebben als snijbloe men grote waarde, omdat afgesneden Ixia's binnenshuis zeer lang houdbaar blijven. De Vogelmélk (Ornithogalum) zijn bolgewassen die tegen de winter bestand zijn. Neem hiervan de soorten pyramidale, nutans en umbullatum die zeer geschikt zijn om onder licht ge boomte te verwilderen en kunnen dus steeds vast blijven staan. De soort „py ramidale" moet echter eind juli wor den gerooid en droog worden bewaard tot de planttijd in het najaar. In okto ber moet men genoemd ornithogelum 8 a 10 cm diep planten, op een onder linge afstand van 10 cm. Vroeg bloeiende bolgewasjes brengen de lente nabij en geven tussen sneeuw en vorstperioden door kleur aan de dorre grond en de kale tuin. Over het algemeen worden tulpen, hyacinten en narcissen aangeplant, maar daarnaast is er nog een grote keuze in vroege len teboden als sneeuwklokjes, scilla sibiri- ca ster-hyacintenwinterakonieten, chionodoxa (sneeuwroem)anemone blanda, iris reticulata, botanische en gewone krokussen, botanische minia tuurnarcisjes, enz. Een tuin(tje) zonder bloeiende bollen ziet er in het voorjaar uit als een kar mer zonder bloeiende planten. In elke tuin of tuintje zijn bollen troef! De Frittelaria imperialis oftewel de Keizerskroon met gorte bollen geeft grote klokvormige hangende bloe men en is zeer decoratief. Het zijn weliswaar ouderwetse planten doch te genwoordig weer zeer in trek. Vooral de variëteit maxima rood is zeer fors en wordt in goede grond wel een meter hoog. Ze moet vroeg in het tiajaar en direct na ontvangst geplant worden in zeer voedzame grond. Geef vooral geen verse mestDe bol moet 10 cm diep onder de grond komen. Op schrale dro ge grond groeien en bloeien ze niet zo goed. De minder fors groeiende soort Frit- telaria's, de zogenaamde kievitseitjes met hun gevlekte en geruite klokjes, zijn ook een plaatsje xvaard in de tuin. E. J. Grijsen Rhenen. Bel: tot 17.30 u. van 17.30 19.30 Zaterdags 16.30—17.30 uur V.S.W. ZONDER STAFLEX NIET LEVENSVATBAAR den punten van de agenda niet in stem ming te laten brengen. De heer Botten- heim echter wilde de zaak laten zoals zij was. Daarbij merkte de president op, vooruitlopend op een uitspraak in het vorige week gehouden kort geding die hij vandaag zal doen, dat punt 7 van de agenda in de vergadering van 22 september in stemming zal worden gebracht. Dit houdt in: het aanwijzen van een persoon die tot opdracht krijgt het door commissarissen ingediende re kest tot onverbindendverklaring van de arbeidsovereenkomst met de heer Bot- tenheim in te trekken. Uiterlijk vrijdagochtend, enkele uren voor de bewuste vergadering, zal de president uitspraak doen over de gel digheid van de stemmenmacht van Sta flex, welk bedrijf uiteraard voor het standpunt van de commissarissen zal stemmen. Gistermorgen bekrachtigde het Ge rechtshof in Arnhem in hoger beroep het vonnis van de president van de rechtbank. Dit bepaalt dat het de heer Bottenheim verboden is het bedrijf te betreden. Veemarkt Doetinchem Aanvoer: slachtvee 478, gebruiksvee 957, vette kalveren 75, vaarskalveren 938, schapen 20, lammeren 51, geiten 5, paarden 21, veulens 2, biggen 322, beren 2, totaal 2871 stuks. Pry zen (in guldens): Melk- en kalfkoeien 840-1465, mest en weidevee 810-1230, drachtige vaar zen 900-1480, guste vaarzen 800-1240, pinken 480-775, graskalveren 420-610, vaarskalveren 160-300, stierkalveren 65-110, schapen 90-120, lammeren 80- 115, biggen 60-71, alles per stuk. Vette kalveren le kwal. 3.20-3.40, 2e kwal. 2.90-3.15, 3e kwal. 2.50-2.80, alles per kg levend gewicht. Slachtvee le kwal. 3.90-4.20, 2e kwal. 3.50-3.75, 3e kwal. 3.20-3.35, worstkoeien 3.00-3.20, slachtpaarden 2.90-3.35, veulens 3.20- 3.60, alles per kg. gesl. gew. Handel: Slacht- en weidevee redelijk, biggen, vaars- en stierkalveren, vette kalveren, schapen en lammeren en paarden kalm. „De commissarissen hebben de rollen nu precies omgedraaid. Zij zijn het die de aandeelhoudersvergadering hebben vervalst. De Veenendaalsche is nu op genade en ongenade overgeleverd aan Staflex. In één slag hebben de commis sarissen de aandeelhoudersvergadering rechteloos gemaakt", betoogde mr. J. R. Voute, optredende namens de groep- Bottenheim. „De commissarissen lappen de rech ten van de aandeelhoudersvergadering aan hun laars. Als er gebeurt wat ik vrees, dan hebben zij het bedrijf ver kocht tegen een afbraakkoers en dat terwijl de intrinsieke waarde berekend is op 400 500 pet". Mr. Voute betwistte de geldigheid van de onderhandse uitgifte van aandelen, waardoor het kapitaal van de Veenen daalsche vrijwel werd verdubbeld, en waardoor de stemmenmacht volledig naar de kant van de commissarissen is overgeslagen. Hij kondigde aan dat de groep-Bottenheim het bij dit spoed eisende kort geding niet zou laten en dat de zaak in een hoofdgeschil aan hangig zou worden gemaakt. Hij ver zocht de president de aandelen, die Sta flex voor de vergadering van 22 septem ber heeft gedeponeerd, niet toe te laten. dat volledig is voorbijgelopen aan het feit dat de Veenendaalsche een binnen vetter is en dat de commissarissen de zeggenschap in het bedrijf voor een ap pel en een ei hebben verkocht. Mr. Van Leeuwen kondigde in zijn dupliek aan dat in de vergadering van vrijdag vol ledig en openhartig opening van zaken zal worden gegeven. In een bewogen betoog zei de 70-jarl- ge president-commissaris de heer Hen drik Muller, dat de laatste 2 1/2 jaar de commissarissen dag en nacht met de zaak zijn bezig geweest. „De com missarissen hebben zich onthouden van enige aankoop van de aandelen op de beurs. Wij zijn ons volledig bewust van onze verantwoordelijkheid tegenover aandeelhouders. Wij hebben Staflex na-* der ingelicht over de achtergronden van de kwestie. Toen wij hoorden hoe men daar dacht over de eventuele terugkeer van de heer Bottenheim, wisten wij dat wij met vuur speelden. Dat is de reden waarom wij hebben doorgezet met de transactie ondanks het nog altijd be staande bezwaar tegen deze extreme maatregel". De president trachtte de partijen nog tot elkaar te brengen door de omstre- VEENENDAAL Reeds enkele jaren organiseert de nog vrij jonge afdeling van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een tentoonstelling van planten, die door de schooljeugd zijn opgekweekt. Dit jaar wil men aan die tentoonstelling, die van 5 tot en met 7 oktober in de kantine van de brandweerkazerne gehouden wordt, een enigszins ander tintje geven. Natuurlijk blijft de inzending van de lagereschooljeugd de hoofdmoot van de tentoonstelling, maar men wil ook alle andere plantenliefhebbers dus het grootste deel van de huisvrouwen inschakelen, om een bijdrage aan deze tentoonstelling te geven. Natuurlijk zul len ook de Veenendaalse bloemisten een demonstratie van hun kunnen geven. „Iedereen, die een plant heeft, die op een of andere wijze bijzonder is, zouden wij graag uitnodigen deze in te zenden naar onze tentoonstelling", al dus de voorzitter van de maatschappij drs. M. T. Jansen. „Een bijzonderheid kan een exotische plant zijn, die men zelf opgekweekt heeft, maar ook een plant, die op een bijzonder rijke wij ze bloeit, of bloeit in een tijd, dat dit voor die plant abnormaal is. We zou den graag veel inzendingen van de ge wone liefhebbers ontvangen". Daar de bloemisten hun kunnen on der meer op het gebied van het bloem schikken zullen laten zien, is er ook ge legenheid voor de amateurs om het zelfde te doen. Voor bloemstukjes, zo wel als bijzondere, goedgekweekte planten stelt het bestuur een aantal leuke prijzen beschikbaar. Een bijzonderheid op deze tentoon stelling is dat voor het eerst ook een aantal vogels opgesteld zullen staan. Zonder dat daar een keuring aan ver bonden is, hebben enkele vogelkwekers in Veenendaal toegezegd hun dieren op de bloemententoonstelling te laten zien. In het geheel van de bloemen zal dit een aangename afwisseling betekenen. De particulieren, die hun plantje wil len laten beoordelen kunnen deze in de kantine van de brandweerkazerne brengen op woensdagmiddag 4 okto ber a.s. Zij kunnen er zeker van zijn, dat een deskundige jury de planten zal beoordelen, zodat ook al wint men geen prijs, men toch weet hoe er over de wijze van kweken, die men toepast gedacht wordt. VEENENDAAL Het bestuurslid van de vereniging „Oranjedag", de heer Ant. de Ruiter, ontving tijdens de tocht met de ouden van dagen op 30 augustus van twee dankbare deelne mers een bijdrage in de kosten van res pectievelijk f 5,en f 2,50, terwijl de voorzitter van genoemde vereniging H. M. van Schuppen, dezer dagen een schrijven ontving van een onbekende deelnemer: „met hartelijke dank en een gift van f 10,—". Het bestuur van „Oranjedag" is van zelfsprekend blij met deze spontane re acties. Mr. H. J. van Leeuwen jr., die optrad namens de commissarissen hij werd op de zitting gesteund door de presi dent-commissaris, dhr. Hendrik Mul ler, een der directeuren, de heer L. M. Bonnike noemde het kort geding een dramatische zitting. „Ik heb de overtui ging dat hier in wezen beslist zal wor den over het wel en wee en het voort bestaan van de Veenendaalsche", zei hij. „Op het eerste gezicht lijkt het dat er gesold is met de belangen van aan deelhouders, maar de stap waarvan men denkt dat de aandeelhoudersver gadering in de wielen wordt gereden, is gedaan om drie redenen". Mr. Van Leeuwen wees daarbij op de onderkapitalisatie van het bedrijf, de nu bewezen mogelijkheden dat dit kan leiden tot een ongewenst verzamelen van stemmen en op het allesoverheer sende zakelijk belang. „Wat de NV boven het hoofd hing was dat de groep-Bottenheim bezig was de meerderheid te verzamelen, waardoor er een gevaarlijke impasse zou ont staan. En dat terwijl de heer Botten heim, die door zijn familie wordt ge protegeerd, ongeschikt is om zijn func tie op te nemen". „Wij hebben de steun van een niet- willekeurige derde gekregen", zei mr. Van Leeuwen. „Staflex is de laatste ja ren opmerkelijk geëxpandeerd. De sa menwerking van de Veenendaalsche met Staflex is in feite de enige winst gevende sector van het bedrijf. Daarbij moet niet worden vergeten dat Staflex overduidelijk heeft laten weten dat wanneer de heer Bottenheim aan het roer zou komen, Staflex op de kortst mogelijke termijn elke samenwerking met de Veenendaalse zou verbreken. Dit zou de ondergang van de vennootschap betekenen". „De commissarissen zijn door de toe spitsing van het conflict voor een situa tie komen te staan waarbij het noodza kelijk werd in het belang van de ven nootschap de transactie met Staflex te doen. Staflex is bereid gevonden de hel pende hand te bieden, en een groot be drag in de Veenendaalsche te steken. Daarbij heeft Staflex andere plannen voor Engeland en de overige Europese landen opgegeven, eenvoudig omdat Staflex veel vooruitzichten ziet in de nieuwe samenwerking". Mr. Van Leeuwen liet uikomen dat wettelijk en statutair de transactie vol komen gerechtvaardigd was. De Ver- eeniging voor de Effectenhandel heeft te kennen gegeven dat onder de huidige omstandigheden de koers waarop Sta flex de aandelen heeft verkregen rede lijk en verdedigbaar is. „De commissarissen zijn zich ervan bewust dat zij zich ernstige kritiek van de aandeelhouders en de financiële we reld op de hals hebben gehaald. Een dergelijke stap lijkt nauwelijks aan vaardbaar, maar het was een nood sprong omdat, wanneer het de andere kant op zou gaan, dit voor de vennoot schap een desastreuze ontwikkeling zou inhouden. „Immers 1965 kwam van het exploi tatieresultaat voor belastingen en pen sioenen 59 pet. voor rekening van de samenwerking met Staflex en 41 pet. voor rekening van alle andere activitei ten van de NV. In 1966 bedroeg het aan deel van de samenwerking met Staflex In het exploitatieresultaat zelfs 81 1/2 pet. Zonder Staflex zou de Veenendaal sche praktisch geen levensvatbaarheid hebben". Woedend betoogde mr. Voüte daarop VEENENDAAL/RHENEN Op het terrein van de heer R. Versteeg aan de Cu- neraweg werd gistermorgen een fokveedag gehouden, uitgaande van de Fok- en Controlevereniging V.I.O.S. Rhenen-Veenendaal. Aan de keuring werd deelgeno men door 82 dieren, toebehorend aan 19 fokkers uit de plaatsen Veenendaal, Rhe nen, Overberg en Renswoude. Ir. W. van Ooyen, rijks veeteeltconsulent te Utrecht, die als arbiter optrad sprak na afloop over „een kleine keuring met beste die ren. De totaalindruk is goed te noemen". De organisatie was prettig en soepel geregeld en het bezoek aan de keuringen werd „goed" genoemd. „Mijn collega uit Rhenen en ik", zo begon burgemeester mr. dr. J. Hazen berg van Veenendaal zijn openings woord, „zijn altijd met plezier in uw midden". Bij de opening was name lijk ook burgemeester jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal aan wezig. „Dat deze fokveedag op de der de dinsdag in september gehouden wordt vindt ik vermeldenswaard. Van daag toch vindt in Den Haag de pre sentatie van de regering plaats en er zal vandaag moeten blijken of deze re gering wel een regering is", aldus burgemeester Hazenberg. „Er is een parallel tussen de twee gebeurtenissen. We hebben hier een aantal boeren bij elkaar. Op deze fokveedag is er een presentatie van uw kant. U durft te la ten zien dat u een bedrijf voert, dat da moeite waard is om genoemd te worden". Direct na de openingswoorden van burgemeester Hazenberg werd de eer ste groep dieren aan de jury, bestaan de uit de heren J. van de Goot uit Utrecht en H. Brouwer uit Hoogland, getoond. Achtereenvolgens gingen de volgen de rubrieken onder ogen en handen van de jury door: 1. Stierkalveren; 2. Kalveren; 3. Kalveren geb. van l-ll-'66 tot 12-1-'67; 4. Pinken, geboren na 1 januari 1966; 5. Pinken geboren voor 1 januari 1966; 6. Melkgevende koei en, vaarsen; 7. Schotten 3-jarige; 8. vierjarige melkkoeien; 9. 6- en 7-jari- ge melkkoeien; 11. Melkkoeien van 8 jaar en ouder. Bovendien werden er enkele bedrijfscollecties gekeurd. De heer Van Ooyen gaf na afloop de volgende kwalificaties over de groe pen als geheel. „De stierkalveren vormden een niet-opvallende groep, maar met een behoorlijke kopgroep. De kalveren uit rubriek 2 zou ik een goede koppel kalveren willen noemen, met een best kopnummer. Rubriek 3 was een vrij goede rubriek met een goede kop. De pinken uit groep vier vormden een gewone groep, met een goede kop, terwijl de pinken uit ru briek 5 een goede rubriek vormden met beste kopdieren. Rubriek zes was goed, met een best kopdier. Rubriek 7 had goede schotten met een typische koe aan kop; Rubriek 8 vormt een goe de rubriek, met een beste kop. Van ru briek 9 valt alleen op dat het een goe de rubriek is, de kop is moeilijk te waarderen. Rubriek 10 vormt een even eens goede rubriek met typische melk koeien, terwijl rubriek 11 een beste ru briek is met melkrijpe koeien", aldus de heer Van Ooyen. UITSLAGEN: Kampioenskeuringen: Kalveren kampioen: Elsje 17 van eigenaar C. Blaauwendraat uit Overberg en reser ve Bertha 23, van eigenaar R. Ver steeg uit Rhenen. Pinken kampioen: Elsje 13 en reserve Elsje 11, beide ei gendom van C. Blaauwendraat uit Overberg. Melkgevende koeien: Hen- nie 4 van eigenaar D. A. Lodder uit Rhenen en reserve Maria 18 van eige naar C. v. d. Brandhof uit Veenendaal. Eerste prijzen: rubriek 2: Bertha 23 eig. R. Versteeg, Rhenen, Gerrie 4 eig. mej. N. A. v. Straaten van Nes, Rhe nen, Jootje 13 eig. D. F. v. d. Scheur, Rhenen, Gerda 4, eig. C. van de Brand hof, Rhenen, Grietje 27, eig. C. van de Brandhof, Veenendaal, Gretha 24, eig. C. van de Brandhof, Veenendaal. Ru briek 3: Elsje 17, eig. C. Blaauwen draat, Overberg, Grada 7, eig. E. Blaauwendraat, Overberg; Elsje 18, ei genaar C. Blaauwendraat, Overberg; Jopie 3, eig. R. Versteeg, Rhenen. Ru briek 4: Grada 6, eig. E. Blaauwen draat, Overberg, Aartje 3, eig. J. Bos, Rhenen; Geurtje 15, eig. mej. N. A. van Straaten van Nes, Rhenen; Aartje 3, eig. J. Bos, Rhenen; Venus 2, eig. D. Versteeg, Veenendaal. Rubriek 5: Elsje 11, eig. C. Blaauwendraat, Over berg; Elsje 14, eig. C. Blaauwendraat, Overberg; Magda 2, eig. E. Blaauwen draat, Overberg; Corrie 15, eig. J. Bos, Rhenen; Dikkie 52, eig. D. v. d. Scheur, Rhenen. Rubriek 6: Marie 18, eig. C. v. d. Brandhof, Veenendaal; Grietje 21 eig. C. van de Brandhof, Veenendaal; Corrie 12, eig. J. Bos, Rhenen. Rubriek 7: Grada 5, eig. E. Blaauwendraat, Overberg; Elsje 9, ei genaar C. Blaauwendraat, Overberg; Teuntje 9., eig. W. Doomebal, Over berg. Rubriek 8: Hennie 4, eig. D. A. Lodder, Rhenen; Frieda 8, eig. E. Blaauwendraat, Overberg; Comman deur 21, eig. H. van Gent, Veenendaal. Rubriek 9: Gees 5, eig. W. Doomebal, Overberg; Pietje 2, eig. W. Doomebal, Overberg; Elsje 5, eig. C. Blaauwen draat Overberg; Corrie 10, eig. H. H. van Gent, Veenendaal. Rubriek 10: Elsje 3, eig. C. Blaauwendraat, Over berg; Frieda 7, eig. E. Blaauwen- raat Overberg; Corrie 10, eig. H. van Gent, Veenendaal; Dikkie 8, eig. J. van Gesink, Rhenen. Rubriek 11: (uitsluitend eerste prijzen!) Grietje 15, eig. C. v. d. Brandhof, Veenendaal; Teuntje 8, eig. W. Doomebal, Over berg; Commandeur 19, eig. H. van Gent, Veenendaal; Bonte 10, eig. W. van Bennekom, Veenendaal; Jentje 24, eig. J. J. ter Maaten, Veenendaal. Tweede prijzen. Rubriek 1: Elbert 2, eig. C. Blaauwendraat, Overberg; Grietjes Lukas, eig. C. v. d. Brandhof, Veenendaal. Rubriek 2: Gretha 23, eig. C. v. d. Brandhof, Veenendaal; Martha 35, eig. E. Vlastuin, Veenendaal. Ru briek 3: Cobie 6, eig. J. Bos, Rhenen; Trijntje 37, eig. K. Ruinemans, Rhe nen; Dikkie 61, eig. D. F. v. d. Scheur, Rhenen. Rubriek 4: Dikkie 53, eig. D. F. v. d. Scheur, Rhenen; Dikkie 55, eig. D. F. v. d. Scheur, Rhenen; Marg- je 39, eig. E. Vlastuin, Veenendaal. Rubriek 5: Elsje 13, eig. C. Blaauwen draat, Overberg. Rubriek 6: Corrie 13, eig. J. Bos, Rhenen; Roelof je 6, eig. W. van Bennekom, Veenendaal; Bet je 23, eig. J. Termaten, Veenendaal, Ma rie 20, eig. A. Veldhuizen, Renswoude. Rubriek 7: Dirkje 7, eig. J. van Ge sink, Rhenen; Metje 3, eig. R. Ver steeg, Rhenen; Mora 7, eig. D. Ver steeg, Veenendaal; Trijntje 28, eig. K. Ruinemans, Rhenen. Rubriek ff: Jen tje 27, eig. J. J. ter Maaten, Veenen daal; Witje 13, eig. D. Versteeg, Vee nendaal. Rubriek 9: Bertha 19, R. Ver steeg, Rhenen; Mora 3, eig. W. Ver steeg, Rhenen; Jentje 26, eig. J. J. ter Maaten, Veenendaal. Rubriek 10: Gea- le Coba 2, eig. W. Doornebal, Over berg, Bartje 4, eig. R. Versteeg, Rhe nen; Daantje 2, eig. W. Versteeg, Rhe nen; Collie 10, eig. E. M. van Laar, Rhenen. Derde prijzen. Rubriek 1: Klaus, eig. C. v. d. Brandhof, Veenendaal; Nelis, eig. E. M. van Laar, fokker D. F. v. d. Scheur, Rhenen; Frieda's Elbert, eig. C. Blaauendraat, Overberg. Ru briek 3: Trijntje 36, eig. K. Ruinemans, Rhenen. Rubriek 4: Gerrie 5, eig. J. van Gesink, Rhenen, Dikkie 56, eig. D. F. v. d. Scheur, Rhenen; Dikkie 54, eig, D. F. v. d. Scheur, Rhenen; Klaar- tje 16, eig. Mej. N. A. van Straaten van Nes, Rhenen; Trijntje 32, eig. D. F. v. d. Scheur, Rhenen. Rubriek 5: Dirkje 10, eig. J. van Gesink, Rhenen. Rubriek 6: Elsje 8, eig. J. v. d. Scheur, Rhenen. Rubriek 7: Annelis 13, eig. J. v. d. Scheur, Rhenen; Eefje 5, eig. J. v. d. Scheur, Rhenen. Prijzen bedrijfscollecties. Pinken F. v.d. Scheur, v.d. Scheur, Rhenen; la en C. Blaauwendraat, Overberg, 1B. Koeien drietallen: C. Blaauwendraat, Overberg; la. E. Blaauwendraat, Over berg, IB, R. Versteeg, Rhenen, 2. Koeien viertallen: H. van Gent Vee nendaal; la. W. Doornebal, Overberg lb en J. ter Maaten, Veenendaal lc. Vanzelfsprekend hadden ook de be zoekers wel een oordeel over de aan gevoerde koeien.

De Vallei | 1967 | | pagina 3