„Floralia" Kesteren geopend Gokexcessen erger dan ooit tevoren Chr. Nat. u.l.o. officieel in gebruik gesteld Bonte bloemenpracht in grote boerenschuur Reductie op contributie Groene Kruis Wethouder Deen trekt uitlatingen gedeeltelijk in Raadslid in Rhenen: Teldershuis gaat naar Wageningen AGENDA Veiling Kesteren Bekendmaking Centraal antennesysteem voorlopig van de baan Beroep Wildbaan Thymse Berg Ratten HET GEMAK DIENT DE MENS... Betaal per kwartaal Krotten kort en kleinslaan Biljarters in feeststemming O.B.K. -secretaris gehuldigd met serenade Arena hervat training WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1967 RHENEN Er kwamen in de gemeenteraadsvergadering van gisteravond, waar bij alle vijftien leden tegenwoordig waren, enkele interessante nieuwtjes te voor schijn. Toen de heer Hensen (PvdA) langs z'n neus weg informeerde naar de nieuwe kolkenzuiger, zei voorzitter mr. L. Bosch ridder van Rosenthal: „U vraagt geloof ik naar de bekende weg!" Uit het antwoord bleek, dat het nieuwe chassis onder weg van de fabriek in Eindhoven naar de carrosseriebouwer in Weesp total-loss was gereden. Van de leverancier was inmiddels echter al bericht ontvangen, dat een nieuw chassis zal worden geleverd, zonder dat de gemeente dit extra geld gaat kosten. Op het verzekeringsvlak waren er nog enkele moeilijke punten te regelen, maar daarover wilde de burgemeester de raad in een later stadium wel inlichten, daar het anders te lang ging duren. Het tweede nieuwtje was een aan de stukken toegevoegd schrijven van de stichting Rhenense Bibliotheek en Open bare Leeszaal, waarin werd medege deeld dat het totaal aantal leden na een jaar 485 bedraagt, waarvan 224 volwas senen en 261 jongeren. Na de zomer vakantie werden 33 nieuwe leden in geschreven. Het aantal uitleningen be draagt momenteel ongeveer 500 boeken per week. Van de leeszaal wordt een regelmatig gebruik gemaakt. Binnen niet al te lange tijd zal de nu ter be schikking staande tijdelijke ruimte te klein worden. Het bestuur heeft een bouwcommissie benoemd, die op korte termijn met een plan komt voor de stichting van een eigen gebouw. De ge hele raad was enthousiast over deze ontwikkeling. Als een donderslag bü heldere hemel kwam de mededeling van de voorzitter om het voorstel tot onderhandse aanbe steding van een centraal antennesys teem voor 840 woningwetwoningen, voor een bedrag van ruim f 120.000,- te gunnen aan de Wageningse firma Van Dodewaard, terug te nemen. Er hadden zich bepaalde nieuwe ont wikkelingen voorgedaan, waaromtrent B. en W. zich nader wilden beraden. De liberaal Jansen wilde bepaalde sug gesties doen. In eerste instantie wim pelde de voorzitter dit af, maar later kreeg de heer Jansen toch het woord. Hij vestigde er de aandacht op, dat veel meer woningen bij dit centrale systeem dienden te worden betrokken. Er ging een rilling door de raad, toen de heer Van den Berg (Vrije Partij) de burgemeester erop attendeerde, dat het met de speelautomaten in de ge meente erger is gesteld dan ooit tevo ren. De heer Van den Berg klaagde en kele maanden geleden over gokexces sen. Dat was aanleiding voor de burge meester alle vergunningen in te trek ken. Inmiddels zijn nieuwe vergunnin gen verleend. Thans staan er speel automaten, waarbij men invloed kan uitoefenen op het spel. Daardoor val len zy niet meer onder de werkings sfeer van de wet op de kansspelen. „Tenminste wanneer de burgemeester de sleutel van deze automaten in zijn zak zou houden", aldus de heer Van den Berg, die sprak van nog grotere misstanden dan voorheen. De burgemeester verzocht hem met feiten te komen. „Misbruik moet bewe zen kunnen worden en dan kan ik elke dag de vergunningen weer intrekken". De heer Van den Berg beloofde de burgemeester met bedoelde feiten op tafel te zullen komen. Uit de discussies bleek duidelijk, dat de burgemeester al evenmin op gokautomaten is gesteld als de heer Van den Berg. (Uit Horeca- kringen vernamen wij, dat men beter de vroegere automaten had kunnen la ten staan, omdat het daarmee slechts om wat dubbeltjes en kwartjes ging. Red.). De heer Hensen informeerde of de pachtster van de Panoramamolen de aan haar gerichte aanschrijving om te voorzien in het onderhoud van het mo nument had opgevolgd. De burgemees ter antwoordde dat er aan één punt was voldaan. Hij beloofde de zaak nauwlettend op de voet te zullen vol gen. Twee punten eisten de volle aandacht van de raad op. Er werd bijzonder lang gedebatteerd over een beroepsschrift van de landbouwer T. A. v.d. Scheur in Eist, die een schuur wilde bouwen, maar daarvoor geen bouwvergunning kon krijgen omdat de voorgenomen bouw in strijd is met het uitbreidings plan. De raad werd geadviseerd afwij zend te beschikken op het beroep met de belofte, dat B. en W. alsnog Van de Scheur op grond van billijkheid zouden voorthelpen. Na veel wikken en wegen ging de raad mee. De transactie met de N.V. Stadhou derslaan op het uitbreidingsplan „Do- mineesberg" was de oorzaak van een langdurig debat over de vraag moeten we doorgaan met flatbouw of overscha kelen op ééngezinswoningen. De liberaal Jansen bleek hiervan een verwoed voorstander te zijn. Maar én het college én alle andere raadsleden volgden hem, zodat zijn voorstel niet in stemming behoefde te worden gebracht. Uit de discussies bleek, dat er wel veel haken en ogen aan zitten om die één gezinswoningen te kunnen verwezenlij ken. In elk geval zal deze belangrijke zaak ernstig worden bestudeerd, wan neer Ged. Staten de transactie met ..Stadhouderslaan" hebben goedge keurd. In Eist werden twee percelen bouw grond aangekocht, één van J. H. Roks ter grootte van 2400 m2 voor een be drag van f 9560,- (inkomensschadever %oeding inbegrepen) en een bedrag van 7730,- als pachtschadevergoeding. De onderhandelingen met de heer Slok in Eist zouden moeizaam verlopen. Dit was voor de voorzitter aanleiding op te merken dat er een onteigening op zal KESTEREN ONDERTROUWD: H W. van Eldik en H. E. Verwoert. volgen, wanneer niet spoedig tot een beslissing wordt gekomen. De heer D. de Jong (P.v.d.A.) had het gerucht opgevangen, dat Ouwehands Dierenpark een terrein van 20 ha van het Utrechts Landschap zou aankopen voor de stichting van een wildbaan. De burgemeester wees deze geruchten van de hand. „Het dierenpark, dat voor dui zenden een belangrijke recreatieve functie inneemt, is wel aan uitbreiding toe. De hokken moeten niet op en naast elkaar komen te staan, want dan gaat er veel aan aantrekkelijkheid van het park verloren en dat zou jammer zijn. Ik zit zelf in het bestuur van het Utrechts Landschap, zodat ik wat dat betreft de vinger aan de pols heb". De heer De Jong was tevreden met het antwoord, doch vestigde er de aandacht op, dat hij de bossen open wilde houden voor wandelaars. De burgemeester was bijzonder goed te spreken over de wijze waarop de camping „Thijmse Berg" wordt geëx ploiteerd. Het voorstel om deze cam ping voor 40 jaar in erfpacht uit te ge ven aan de naamloze vennootschap Recreatiecentrum De Thijmse Berg", werd een hamerpunt. De heer Jansen (WD) verzuchtte: „Hadden we in Rhe nen nog maar méér van dergelijke ob jecten". De burgemeester zei dat er H. GRIFFIOEN (A R.) dakpannen dan méér medewerking moet komen van Gedeputeerde Staten. De raad was enthousiast over de stichting van een lagere school voor middenstandsonderwijs. Verschillen de leden informeerden naar de nieuwe bepalingen van de Mammoetwet ten opzichte van de openbare ulo-school in de gemeente. Uit de mededelingen van de voorzitter bleek, dat deze zaak nog niet zo eenvoudig ligt voor Rhenen, maar dat alles in het werk zal worden gesteld om ook hierin te slagen. De heren Wijchers en Van Schie wer den benoemd tot bestuursleden van de sportstichting. De raadsleden De Jong (PvdA), Lodder (Boerenpartij) en Jan sen (WD) werden gekozen in de com- KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde produkte© waren: James Grieve: EI 65—75 29—36; EI 75—85: 31—36; EII 65—75: 28—29; EII 75—85: 30—34. Aanvoer 18 ton. Zoete Bloemee: EI 60—70: 24—32; EI 70—80: 40—45. Aanvoer 24 ton. Ingrid Marie: EI 65—75: 32—36; EI 75—85: 46—47. Aanvoer 3 ton. Cox's Orange Pippin: EI 55—60: 23; EI 60—65: 34; EI 65—70: 38; EI 70—75: 46; EI 75—80: 46; EI 80—85: 53. Aanvoer 9 ton. Notarisappels: EI 65—75: 22—24; EI 75—85: 25—26. Aanvoer 27 ton. Conference: EI 55—65: 50—55; EI 60—70: 55—58. Aanvoer 6 ton. Maagdeperen: EI 55—65: 45—47; EI 65—75: 42—46. Aanvoer 2 ton. IJsbouten: EI 50—60: 29—33; EI 60—70: 35—38; EII 50—60 28—32; EII 60—70: 32—37. Aanvoer 12 ton. St.-Remy: El 60—70: 39—42; EI 70—80: 40—41; EII 60—70: 37—39; EII 70—80: 37—38. Aanvoer 3 ton. Gieser Wildeman: EI 50—60: 51—52; EI 55—65: 56—59. Aanvoer 4 ton. Franse wijnperen: El 50—60: 36; EI 60—70: 42. Aanvoer 4 ton. Zuur kroet: f 10.per 100 kg. Doordraai blank: f 13.per 100 kg. Peren kroet: f 4.50 per 100 kg. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders vermeld. VAN DEN BERG VrPartij excessen O missie van onderzoek voor de gemeen tebegroting 1968. Bij de behandeling van verschillende begrotingswijzigingen sprak de heer De Jong er zijn grote voldoening over uit, dat er drie kinderspeelplaatsen op sta pel staan. Hij hoopte dat er ook aan Eist gedacht wordt. Aan de Beatrix- straat staat momenteel een oude schuur, die door de kinderen totaal wordt ge sloopt bjj gebrek aan andere speel ruimte en waar veel ratten rondlopen. Hy waarschuwde voor de volksgezond heid, die hier in gevaar driegt te komen. De heer Jansen vroeg waarom de jaarverslagen van het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten niet meer aan de raad worden overlegd. Hij had ze al een paar jaar gemist. De voorzitter had geen enkel bezwaar deze stukken ter kennis van de raad te brengen, maar over het algemeen is het niet ge bruikelijk. De jaarverslagen van de Bank Ned. Gemeenten en van de Ver eniging voor Nederlandse Gemeenten komen er ook niet in. De heer Griffioen (ARP) vond het toch wel belangrijk. Hij sloot zich bij de wens van de heer Jansen aan. „Als ik zie hoe er op de Bouwfondswoningen aan de Bremlaan steeds weer van dak pannen wordt gewisseld, dan wil ik toch wel op de hoogte blijven van de Bouwfondszaken", aldus de heer Grif fioen. Aan de wens van beide heren wordt gevolg gegeven. WINKELCENTRUM VEENENDAAL Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. 0 Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 0 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel open en is op maandagmorgen ge sloten 0 Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. 0 Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, '8 zaterdags de gehele dag. 0 WV-Inlichtingenicantoor: Hoofd straat 84. tel. 08385—11607 en 11602. RHENEN Het „Teldershuis", eigen dom van de firma Van Hattum en Blan kevoort, staande op de Zandheuvel en al enkele jaren in gebruik als recreatie oord voor het personeel van genoemde firma, is verkocht. Intussen is al een grote villa aange kocht op de Wageningse berg, waarin zich vier kamers meer bevinden dan in het huidige gebouw. Het was gisteravond nog niet bekend wanneer de verhuizing naar Wagenin gen zal plaatsvinden. Evenmin kon men iets mededelen over de achtergronden van dit vertrek. Jaarlijks logeerden tal rijke personeelsleden van de firma soms complete gezinnen in het „Tel dershuis". Zo is het en zo zal het wel altijd blijven. Dat geldt ook voor u als lezer(es) van het dagblad de Nieuwe Apeldoornse Courant, want het is veel gemakkelijker voor u (én voor onze bezorgers) en het bespaart incassokosten als u per kwartaal in plaats van per week of per maand uw abon nementsgeld betaalt. En het „toppunt" van gemak: machtig ons, als u een giroreke ning hebt, het abonnementsgeld daarvan automatisch af te schrij ven. Een desbetreffend machti gingsformulier zenden wij u op aanvraag gaarne toe. Maak het U zelf gemakkelijk SCHERPENZEEL. Dinsdagavond vond in de Chr. Ulo-school in de Proef tuin de officiële opening plaats onder aanwezigheid «van gemeentebestuur en vertegenwoordigers van vele instanties. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer G. van Kampen, ging voor in gebed en las een stuk uit Spreuken. Hij heette alle aanwezigen van harte wel kom en in het bijzonder de burgemees ters van Scherpenzeel en Woudenberg, mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg en de heer J. A. Hosang, het gemeen tebestuur, de inspecteurs van Onder wijs, alsmede de bestuurders van de drie schoolverenigingen waaruit de stichting Chr. Nationale Ulo voor Renswoude, Scherpenzeel en Wouden berg is ontstaan. Ook werden de afge vaardigden van de kerken, de archi tect, aannemers en leraren hartelijk welkom geheten. De heer Van Kampen gaf een zeer uitgebreide terugblik op de periode van voorbereidingen. In 1960 waren de eerste besprekingen en in 1961 werd de stichting officieel in het Stichtingsre- gister opgenomen. In september van dat jaar werd gestart in een noodge bouw en in de verenigingsgebouwen. Er vond een snelle ontwikkeling plaats. Vele problemen deden zich voor en moesten opgelost worden, maar het streven was altijd de jeugd bekwaam te maken om goed toegerust het leven in te stappen. Burgemeester Hoytema van Konij nenburg vertelde dat de onderwijspro blemen bij de dag groeien. Hij was zeer verheugd dat de Ulo er gekomen was. De Mulo wordt bij de in te voeren Mammoetwet Mavo. Het doel is dan meer gericht onderwijs te geven. Er komen 6 verplichte vakken en 9 keuze vakken. De beide inspecteurs van Onderwijs, de heren Van de Bosch en H. M. Bos, zouden beiden het woord voeren, maar de heer Bos liet het over aan zijn jon gere collega voor Ulo de heer Van den Bosch. Ds. J. T. Cazander kwam als laatste spreker aan bod, waarna de heer Van Kampen sloot met gebed. Na een gezel lige pauze werd er een rondgang door het gebouw gehouden. Het opvallende was, dat vele genodigden de schoolbord- den het mooiste vonden. In bijna elk lokaal was wel een spreuk voor een wethouder of raadslid te vinden zoals: „Aankleden" en „Een bloemetje ont breekt nog". Het was inderdaad zo dat de lokalen op zich een kale indruk maakten, hoe wel de inrichting ervan zeer modern is. De heer Algra had gisteravond enkele bijzondere leerlingen in zijn klas. Ter wijl wethouder P. de Jonge (rechts op de voorgrond) ernstig zit te blokken „spiekt" burgemeester mr. C. P. Hoy tema van Konijnenburg over de schouder van zijn wethouder. Bur gemeester J. A. Hosang uit Wouden berg en de Scherpenzeelse wethouder J. A. van den Ham hebben veel pret in het geval. KESTEREN Gisteren is in Kesteren de „Floralia" bloemententoonstelling ge opend, die wordt gehouden in een grote boerenschuur achter de lagere land- en tuinbouwschool. Scholen en particulieren zonden ruim 500 bloemen en planten voor de expositie in. De „Floralia" vindt dit jaar voor de tweede maal plaats en staat onder auspiciën van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plan- kunde, afdeling Midden-Betuwe. In het voorjaar is onder de schooljeugd In de omgeving een groot aantal jonge plantjes verspreid, waarvan er vele op de ten toonstelling zyn terug te vinden als volwassen kamerplanten. Aan de „Floralia" is een wedstrijd verbonden, waarbij het voornamelijk gaat om de best verzorgde plant. Ook de particuliere inzendingen dingen mee naar een prijs. Gistermiddag was een deskundige jury, bestaande uit de he ren W. van Aggelen uit Wageningen en A. Blom uit Rhenen, bezig met de be oordeling van het grote aantal inzendin gen. De boerenschuur is bijzonder smaak vol herschapen in een bloemenzee. De grote verscheidenheid aan kleuren maakt bij de binnenkomst direct al grote indruk op de bezoeker. De „Flo ralia" is vandaag en morgen nog ge opend tot 's avonds 10 uur. Donderdag avond vindt om half acht de prijsuitrei king plaats door de voorzitter van de KMTP, afdeling Midden-Betuwe, de heer W. Schepers. De uitslagen in de wedstrijd waren gisteravond reeds bekend en luidden: Scholen: Eerste prijs (wisselbeker): openbaré lagere school te Kesteren; tweede prijs (beker): Christelijke lagere school te Lienden; derde prijs (beker): Christe lijke lagere school te Opheusden. Arrangementen particulieren en scho len: 1. de heer J. van Kalkeren (Keste ren); 2. mevrouw Van de Berg (Ech- teld); 3. land- en tuinbouwschool (Kes teren). Potplanten: Eerste prijzen: mevrouw Willemsen (Kesteren); mevrouw Jansen-Schuiling (Opheusden); mevrouw Willemsen (Kesteren) en mevrouw Van de Berg (Echteld). Tweede prijzen: mevrouw Eerbeek (Randwijk); mevrouw Schalk (Opheus den); mevrouw Hakkert (Opheusden); mevrouw Welvaart (Kesteren); me vrouw Rijswijk de Leeuw (Kesteren) en mevrouw Welvaart (Kesteren). Derde prijzen: mevrouw Rijswijk de Leeuw (Kesteren); mevrouw Riems dijk (Kesteren); mevrouw Schalk (Op heusden); mevrouw Rijswijk de Leeuw (Kesteren); mevrouw Welvaart (Keste ren), 2 x. De floraliatentoonstelling in Kesteren kreeg op de eerste dag al heel wat bezoekers. RENSWOUDE De leden van het Groene Kruis, die tevens lid zijn van het aanvullingsfonds A van de Stichting Ziekenhuisverpleging, dat wil zeggen 'n aanvulling hebben op hun verzekering bij het Ziekenfonds „Amersfoort en Omstreken", kunnen een reductie krij gen van f 5 op de verschuldigde contri butie van het Groene Kruis. Voor het in ontvangst nemen van de ze reductie van f 5 houdt het bestuur zitting in het wijkgebouw aan de Van Reedeweg 1 op vrijdagavond 29 sep tember van 8-9 uur. Op vertoon van het lidmaatschapsbe- wijs van het Groene Kruis en tegen af gifte van de talon van de kwitantie van het ziekenfonds over de maanden augustus en september van dit jaar, waaruit blijkt dat men lid is van het aanvullingsfonds zal het bestuur f 5 re ductie betalen. Het lidmaatschap van het aanvul lingsfonds blijkt uit de kwitantie en wel als volgt: het registratienummer be staat uit zes cijfers, waarvan het derde cijfer van rechts een 5 of een 6 is, ter wijl bovendien het laatste cijfer van 't getal, afgedrukt boven het woord Kode een 1, 2 of 3 dient te zijn. Is dit laatste cijfer een 0 dan is men geen lid van 't aanvullingsfonds. De vermelde uitbetaling zal uitslui tend plaatsvinden op genoemde zit tingsavond. Het bestuur van het Groene Kruis verleent deze service gaarne maar er wordt dan ook op gerekend dat ieder een meewerkt om de uitbetaling vlot te doen verlopen. Het Groene Kruis heeft zelf geen en kel financieel voordeel bij deze reduc tie-verlening, doch heeft deze mogelijk heid geopend ten bate van een deel van haar leden. Mocht men bij deze gele genheid behoefte gevoelen het Groene Kruis een extra financieel steuntje te geven ter versterking van de steeds moeilijke kaspositie, dan zal het be stuur hiervoor zeer erkentelijk zijn. Het extraatje kan dan ook een meevaller voor het Groene Kruis betekenen. De het Groene Kruis, Dorpsstraat 2, telef. heer E. Zweers. penningmeester van 08387-375 zal gaarne nadere inlichtingen geven. RHENEN De heer Jansen (VVD) had voor de raadsvergadering van gis teravond de vraag gesteld of als juist kon worden aangenomen, dat de heer Mr. J. Deen, wethouder van publieke werken, tegenover een redacteur van ons dagblad had verklaard dat alle krotten die leeg komen onmiddellijk kort en klein worden geslagen. Het was de liberaal namelijk opgevallen, dat er in de Rijnstraat al ettelijke ja ren enkele krotten leegstaan, zonder dat ze zijn gesloopt. Wethouder Deen antwoordde, dat hij tegenover de pers had verklaard, dat krotten die leeg komen inwendig stuk worden gemaakt om ze op die manier voor bewoning onbruikbaar te maken. Voor de heer Jansen was dit aanlei ding op te merken, dat naar zijn me ning de pers de woorden van de wet houder toch wel op de juiste wijze zal hebben weten te waarderen. „Als de woorden niet juist zijn weergegeven, dan heeft de wethouder toch wel tijd en gelegenheid genoeg gehad om zich van de uitlatingen te distantiëren," al dus de heer Jansen, „dat heeft de wet houder wel eens meer gedaan, maar daarvan is mij ook niets bekend." Wethouder Deen verklaarde in twee de instantie nog eens nadrukkelijk te gen de redacteur te hebben gezegd dat de woningen, die op Lombok vrij kwa men, inwendig stuk werden geslagen, RHENEN De biljartvereniging „De Driehoek" vierde in het gelijkna mige café het jaarfeest, dat door tal rijke gasten werd bijgewoond, waaron der enkele districtsbestuurders van de KNBB, het accordeonduo „De Jantjes" en de conferancier „Graodus van Nim- wegen". Na een welkomstwoord van voorzit ter Jan van Baaren, klonken de vrolij ke noten al spoedig door de zaal en kwam de stemming in korte tijd op een hoog peil. Graodus liet zich van zijn beste kant zien. Zijn optreden werd afgewisseld met vrolijke dansjes, lek kere hapjes en natuurlijk wat geestrijk vocht. De avond bereikte een hoogte punt, toen Graodus zijn improvisatie liet horen van een clublied op „De Drie hoek". Ver na het middernachtelijk uur nam men afscheid van elkaar, maar niet voordat talrijke gasten hun vol doening hadden uitgesproken over de zeer geslaagde feestavond. Als laatste was voorzitter Jan van Baaren aan de beurt. Hij riep de bil jarters op er voor te zorgen, dat één of meer van de vijf teams in de com petitie kampioen van hun afdeling wor den. De introducés nodigde hij uit lid te worden van de vereniging. RHENEN „Oefening baart Kunst" heeft weer veel successen geoogst in het Belgische Charleroi tijdens een daar gehouden wijnfeest. Na een muzikale rondgang door de stad werd 's middags een show gebracht voor enkele duizen den gasten. Dat het optreden insloeg blijkt wel uit een uitnodiging die de vereniging kreeg om naar Luxemburg te komen ter opluistering van het na tionale wijnfeest in Diekirch. Het be stuur heeft deze uitnodiging in beraad gehouden. Men wil eerst overleggen of de afstand niet wat te groot wordt. De secretaris van „OBK", de heer W. v.d. Pol, kreeg 's avonds een belo ning voor zijn grote activiteiten. Het echtpaar Van de Pol-Hovestad vierde namelijk het zilveren huwelijksfeest en daarvoor werd een klinkende serenade gebracht om ze voor bewoning onbruikbaar t« maken. De heer Jansen ging er toen maar niet verder op in. Wel informeerde hij nog wanneer de krotten worden ge sloopt aan de Rijnstraat. Daarop kreeg hij geen positief antwoord. Dat zal af hangen van de plannen die voor dit stadsdeel worden ontworpen. Daarin heeft de raad het laatste woord. RHENEN De korfbalvereniging Arena gaat komende donderdag weer trainen in de gymnastiekzaal aan de Prins Bernhardstraat. Het eerste 12-tal speelt zaterdag een uitwedstrijd tegen KVO 1. De volgende dames en heren zijn op gesteld: A. v.d. Brandhof, J. v.d. Burg, W. Komduur, M. v.<l. Linden, M. v. Vliet, R. Wagenvoort, J. Baars, D. ter Haar, J. Harpe, P. Hovestad, H. Luis man, T. v. Doorn. De rest van het korfbalprogramma ziet er als volgt uit: Jun. SKF 1 - Jun- Arena 1;; Asp. DOSC a - Asp. Arena A; Asp. Arena B - Asp. KVO c en pupil len Arena c - Pupillen SKF c. RHENEN Op de secretarie van de gemeente Rhenen ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van H. den Har- tigh, Kastanjelaan 34 te Rhenen, om vergunning tot het uitbreiden van een inrichting voor het koelen en vriezen van agrarische produkten, fruit en pluimvee, aan de Radboudweg 3, kada straal gemeente Rhenen, sectie E num mers) 2195. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Mondelinge Bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting te houden op 10 oktober 1967 om 11.00 uur in het gemeentehuis te Rhenen. Beroep tegen een beschikking kan la ter o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is versche nen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht. 22 september 1967, Burgemeester en wethouders van de ge meente. De secretaris, De burgemeester. W. C. Pieters. L. Bosch v. Rosenthal.

De Vallei | 1967 | | pagina 5