Strijd op vele fronten Gelijk spel van Ajax (1-1) tegen Real Madrid onvoldoende voor verdere Europa-Cup-illusies Landskampioenen misten het nodige raffinement T3 MARTINI UIT DE KLEEDKAMER Swift-combinatie prolongeerde nationaal clubkampioenschap Nederlandse afvaardiging had met pech te kampen Johap wil Je I een stuk j I kaas g uit het 1 i vuistje i Russische zwemsters verbeterden record Winst voor Okker Anquetil aast op werelduurrecord Flauwe stemming op zwarte markt Cees Groot door KNVB geroyeerd s 3 Franse merken willen Nederlandse renners Nationaal hockeyteam speelt in Apeldoorn Europa Cup I Europa Cup II Europa Cup III Moeilijk Optimistisch Niet zonder gevaar Ondoordringbaar Internationale motorzesdaagse DONDERDAG 21 SEPTEMBER W7 De stryd om de Europa Cup heeft zich gisteravond niet beperkt tot het Olympisch stadion in Amsterdam. Op vele fronten werd gisteravond stryd ge leverd en inzet daarby waren de drie verschillende Europa Cups. t.w. die voor landskampioenen, voor bekerhouders en voor ploegen uit jaarbeurssteden. Manchester United had een goede start met een 40 overwinning op Hi bernians La Valetta (Malta). Sadler en Law scoorden elk twee goals en de doel punten werden gelijkelijk óver de eerste en tweede helft van de wedstrijd ver deeld. In Oslo hield Skeid Oslo aardig stand tegen Spartak Praag, maar het moest tenslotte toch met een 01 nederlaag genoegen nemen. Verrassend was daar naast de 1—2 nederlaag, die F.C. Basel op eigen terrein leed tegen de Deense kampioen Hvidovre, die met de rust een 01 voorsprong had. Voor F.C. Basel scoorde Hauser en voor de Deense ploeg werden de doelpunten gemaakt door Larsen en Sörensen. Vasas Boedapest behaalde een moei zame 01 overwinning op het Ierse F.C. Dundalk dank zij een doelpunt, dat na de rust door Koersoes werd gescoord. Verrassend was ongetwijfeld ook de nederlaag (12) van de houder van de Europese beker, Celtic Glasgow, tegen het Russische Dinamo Kiev. Die neder laag kwam nog wel tot stand op het terrein van de Schotten, die bij de rust al tegen een 02 achterstand aankeken door doelpunten van Pusasch en Bisjo- wetsch. Lennox reduceerde kort na de rust de achterstand tot een doelpunt, maar de Russen slaagden er toch in ver dere treffers te voorkomen. De Franse kampioen St.-Etienne liet na een 10 achterstand het Finse Kuo- pio Paloseura met een 20 nederlaag huiswaarts keren, versloeg het Poolse Gornik Zabzre het Zweedse Djurgaar- den met 30 en deelden Olympiakos Nycosia (Cyprus) en Serajevo (Zd.-Sla- vië) met 22 de punten. Olympiakos Piraeus (Griekenland) be dwong het Italiaanse Juventus (00) in een keiharde wedstrijd, waarin de Grie ken lange tijd het beste van het spel hadden en de Griek Bottinos vijf minu ten voor het einde met de Italiaan Del Sol wegens handtastelijkheden uit het veld werd gezonden. Het Belgische Anderlecht tenslotte keerde met een 13 overwinning huis waarts van het toch bepaald niet zwak ke Karl Marxstadt (Oost-Duitsland). De sterk spelende Belgische ploeg nam bin nen achtendertig minuten een onaan tastbare voorsprong door doelpunten van zijn uitblinkers, Jan Mulder (2 x) en Pol van Himst. Het Duitse doelpunt werd, eveneens voor de rust, gemaakt door Steinmann. In de strijd om Europa Cup II versloeg het Engelse Tottenham Hotspur de Zuidslavische ploeg Hajduk Split met 02 na een 0—1 ruststand*. Wisla Kra- kau uit Polen zegevierde met 14 over H.J.K. Helsinki (Finl.) en Hamburger S.V. bleef door doelpunten van Kurb- juhn en Dieckman met 02 de baas over het Deense Randers Freja. Het Russische Torpedo Moskou en het Oostduitse Motor Zwickau eindigden de strijd zoals die begonnen werd, met een doelpuntloos gelijk spel derhalve en Bayern Miinchen verpulverde het Griekse Panathinaikos met 50 door doelpunten van Müller, Kupferschmidt, Beckenbauer, nogmaals Müller en Jung. De ruststand was 30. A.C. Milan bleef met 51 de baas over het Bulgaarse Levski Sofia door doelpunten van Sormani, Hamrin (2 x) en Aquiletti (2 x). Voor dé Bulgaarse ploeg scoorde Aspharoekov. Standaard Luik behaalde een moei zame 2—3 zege op het Turkse Altay Genlick Izmir en het Hongaarse Vasas Eto Györ zegevierde met 50 over Apollon Limasol (Cyprus). Het Zwitser se Lausanne Sports bleef met 32 in de meerderheid tegen het Tsjechische Spar tak Trnava, het Noorse Frederikstadt ging met 15 ten onder tegen de Por tugese ploeg Vitoria Setubal, het Luxem burgse Aris Bonneweg verloor met 03 van het Franse Olympique Lyon en het Ierse Shamrock Rovers en Cardiff City uit Wales besloten tot een 11 gelijke stand. Verrassend was in de strijd om de jaarbeursbeker de 31 nederlaag van F.C. Barcelona tegen F.C. Zürich. F.C. Luik plaatste zich reeds voor de tweede ronde door op eigen terrein met 32 te winnen van het Griekse Poak Saloniki, dat in de thuiswedstrijd reeds een 02 nederlaag leed. Argesul Pitesti (Roe menië) versloeg het Hongaarse Ferenc- varos met 3—1 en Dynamo Dresden (O.-Did.) bedwong met 1—1 Glasgow Rangers (Schotland). Een andere Schot se ploeg, Hibernian, bleef met 30 in de meerderheid tegen F.C. Porto uit Portugal en bekerhouder Dinamo Zagreb (Zuid-Slavië) versloeg het Roemeense Petrolul met liefst 5—0. In het Franse Nice moest OGC Nice met 01 de winst laten aan het Itali aanse Fiorentina en in het Spaanse Bil bao versloeg Atletico Bilbao het Deense FREM Kopenhagen met 32. Een voortdurend sterker Eintracht Frankfurt moest met 01 de winst laten aan het Engelse Nottingham Fo rest. Het liet de mooiste kansen onbenut en Baker scoorde uit een van de weinige Engelse kansen de beslissende goal. In de tweede helft werd de Engelsman Wignall na ettelijke zware overtredin gen, van het veld gestuurd. AMSTERDAM Vertwijfeld greep Klaas Nuninga gis teravond in het Olympisch Stadion te Amsterdam twee maal in de laatste tien minuten naar zijn hoofd. Eerst trof, precies tien minuten voor het einde van de Europa- Cupwedstrijd tussen Ajax en Real Madrid, de Groningse Amsterdammer, na een prachtige pass van Keizer en al leen vaar doelman Junquera gekomen, de paal en in de laatste minuut werd een doelpunt van hem afgekeurd om dat Muller, nadat Suurbier de bal teggen de lat had ge schoten, hands had gemaakt. Daarmee was, zo geloven wij stellig, een einde gekomen aan de Europa-Cupdroom van onze landskampioenen. Het valt namelijk niet te ver wachten, dat Ajax erin zal slagen in Madrid alsnog tot de volgende ronde door te dringen. Daarvoor kwamen ook nu weer de Amsterdammers ten opzichte van de Spanjaarden te veel tekort in ervaring, raffinement en techniek. Dat verschil in techniek openbaarde zich voor al in de tweede helft, waarin de Amsterdammers moge lijk wat vaker in de aanval waren, maar waarin de ra zendsnelle combinaties van de Madrilenen, die elkaar veel gemakkelijker vonden, aanzienlijk meer mogelijkheden op doelpunten inhielden. Het was bij Ajax als met de sup porters, die de Amsterdamse kuip tot aan de laatste plaats vulden: het vuurwerk was allang op. Vuurpijlen kwamen niet meer tot ontploffing en werkelijk goed ge richte schoten waren een zeldzaamheid. Ajax finishte in deze wedstryd met een 1-1 puntenverdeling. Tegen een ploeg als Real Madrid'ongetwyfeld een eervol en prachtig resultaat. Maar geen resul taat om nog hoop te mogen koesteren op het bereiken van de volgende ronde. Immers, de Spanjaarden hebben zelfs aan een 0-0 gelyk spel in Madrid al vol doende om de volgende ronde te bereiken, daar de in de uitwedstryd gescoorde doelpunten dubbel tellen wanneer het doelpuntentotaal gelyk is. Het ene doel punt van Real Madrid, dat gisteren werd gescoord zou in dat geval de waarde van twee goals hebben. Zoals gezegd, de Amsterdamse for matie heeft knap werk verricht en het de Madrilenen met name in de eerste helft bijzonder moeilijk gemaakt. Aan vallend was Ajax in de eerste fase van de strijd echter alleen werkelijk gevaar lijk via de bijzonder wendbare en felle Johan Cruyff. Nuninga deed enorm veel nuttig werk, maar zijn taak was toch vooral het voeden van de aanvals- linie en het leggen van de verbindin gen met de achterste linies. In die Am sterdamse aanvalslinie faalde echter Piet Keizer doordat de nu weer een bij zonder slome indruk makende Amster damse linksbuiten zich keer op keer vast liep in nutteloze en doorzichtige individuele acties en het tempo steeds weer vertraagde. De Madrileense verdediging had dat al heel snel door, concentreerde niet te veel mankracht op Keizer en schiep zichzelf daardoor gelegenheid Cruyff van een extra bewaking te voorzien. Daardoor was de Amsterdamse aan valslinie na de rust vrijwel niet meer bij machte het de Spaanse, als een bus sluitende, verdediging erg moeilijk te maken. Inderdaad, de Madrilenen had den nog wel wat benauwde ogenblikken te doorstaan, maar werkelijke paniek kwam er in hun achterste linies toch niet voor. Daar komt nog bij, dat Groot en Muller verdedigend vaak bijzonder knap werk verrichtten, maar ander zijds door de onzuiverheid van hun passes weinig met dat harde werken bereikten. Verdedigend deed Ajax het heel goed, hoewel gezegd moet worden, dat het rechter verdedigingsblok Suurbier - Pronk meer vertrouwen wekte dan aan de andere kant Vasovic en Hulshoff. Nu hadden laatstgenoemde twee het ook wel bijzonder moeilijk, want ook in deze wedstrijd demonstreerde vooral rechtsbinnen Amancio weer eens zijn fantastische klasse. Vrijwel steeds wer den in de tweede helft de Madrileense aanvallen ingeluid door een van zijn on navolgbare acties en ongetwijfeld zou Ajax tegen een vrije ruir-^e achterstand hebben aangekeken wanneer Real Ma drid in zijn aanvallen wat meer felheid had gelegd. De Madrilenen hadden naar hun smaak echter duidelijk genoeg aan een gelijk spel. Een te grote voorsprong zou zakelijk gezien niet goed zijn geweest, want het zou de belangstelling voor de thuiswedstrijd in Madrid niet ten goe de zijn gekomen. Er heerste voor de aanvang van de strijd intussen weer de ware Europa Cup-sfeer in en buiten het stadion. De broodjeswinkels op het grote plein voor het stadion puilden al om 4 uur uit van de eetlustige voetbalenthousiasten en sloten hun deuren rond 7 uur met de simpele mededeling „Uitverkocht". Met toeters en vlaggen gewapende supporters van beide ploegen maakten buiten en in het stadion een oorverdo vend lawaai en opgewekt klonk een rit- „Ajax.... Ajax.... Ajax" binnen de om heining van de enorme voetbalkuip. Nauwelijks was de toss verricht, of een meute fotografen rende naar het doel van de Spanjaarden, optimistisch en hoopvol gestemd over de aanvals- kracht van Ajax. En dat optimisme leek in het begin van de strijd niet ongegrond te zijn. De Amsterdammers trokken onmiddel lijk na het eerste fluitsignaal van de Engelse arbiter Finney, een man, die nu en dan wel wat al te veel tolereer de, ten aanval en de Madrilenen leken door dit onmiddellijke aanvalsgeweld even te zijn overdonderd. Johtn Cruyff berokkende met zijn snelle en onver wachte wendingen, met zijn onverwacht naar de vleugels afzwenken en zijn ef fectvolle schoten en passes de gerouti neerde De Felipe en Zocco alsmede de keiharde en niet bang voor geraffineer de proftrucjes zijnde Sanchis moeilijke momenten. Doelman Junquera werd er onzeker door en hoe onzeker demon streerde hij door eerst een paar vrij eenvoudige ballen niet klemvast te van gen en vervolgens, in de 17e minuut, met een ontstellende blunder. In die zeventiende minuut namelijk bereikte de bal na een snelle actie tus sen Nuninga en Swart de op de rand van het strafschopgebied staande Jo han Cruyffc Cruyff loste, in een halve omdraai, een niet bijzonder hard maar wel erg effectvol schot. Junquera stopte de bal in eerste instantie, liet hem ech ter weer los en sloeg hem vervolgens in zijn eigen doel. Kort tevoren was de bal al bij een ziedend schot van Cruyff voor de paal langs gegaan. En nog was de aanvalsdrift van Ajax niet geluwd. 'Swart maakte het Junque ra uiterst moeilijk met een onverwacht schot, dat duidelijk als voorzet was be doeld en 'n razendsnelle combinatie tus sen Suurbier en Swart werd door de Madrilenen met 'n te harde charge t.o.v. Suurbier afgebroken. Groot kopte de bal na een fantasti sche solo-actie van Cruyff net over de lat en Cruyff miste het Spaanse doel op enkele centimeters. Diezelfde Cruyff veroverde even later de bal bijna door de Spaanse keeper ernstig te hinderen, hetgeen Junquera zo nijdig maakte, dat hij natrapte. Arbiter Finney zag 't niet, maar gaf de Madrilenen een vrije trap omdat Cruyff met een gestrekt been de Spaanse keeper gevaar berok kend had. Men zou uit het bovenstaande conclu deren, dat Real Madrid er aanvallend niet of nauwelijks aan te pas kwam. Dat was echter bepaald niet het geval. Het aantal aanvallen van Real Madrid was ongetwijfeld minder talrijk dan dat van de Amsterdammers, maar zonder gevaar waren ze zeker niet. Keeper Bals moest verschillende malen hande lend optreden en hoe gevaarlijk de Spaanse aanvallen werkelijk waren on dervond hij ca. tien minuten voor de rust, toen 'Amancio achtereenvolgens Pronk, Suurbier en Hulshoff op het ver keerde been zette en daarna de bal zo precies op maat voor de voeten van Pirri schoof, dat de laatste een vlijm scherp en kogelhard schot kon lossen, waartegen de Ajax-doelman volkomen machteloos was. Zoals gezegd, in de tweede helft sloot de Spaanse verdediging als een bus. Swart, die bij een botsing met doelman Junquera al na ongeveer een kwartier geblesseerd was en hoogstens op hal ve kracht speelde, ruilde met Suurbier van plaats, maar 't bood de Ajecieden weinig meer kansen, 't Aanvalsspel was te peuterig en doorzichtig, te onzuiver bovendien, om het de Spanjaarden wer kelijk ernstig lastig te maken. O Veel meer gevaarlijke momenten ont stonden er voor het Amsterdamse doel, waar keeper Bals na fantastische rus hes van Amancio en aanvoerder-links buiten Bueno tweemaal achtereen op voortreffelijke wijze, snel reagerend en uit zijn doel komend, redding bracht. Totdat Nuninga tien minuten voor het einde de in de aanhef vermelde prach tige kans kreeg uit een pass van Keizer, die via een overtreding de bal in zijn bezit had gekregen en totdat in de laat- Dit was steeds weer het beeld bij de aanvallen van Ajax op het doel van Real Madrid: Johan Cruyff in duel met een of meer Spaanse verdedigers. ste minuut Muller door zijn volkomen onnodige handsbal de laatste Neder landse illusies in rook deed opgaan. AMSTERDAM ,,'t Is dat ik been beschermers had, want anders zat ik nu hier met een gebroken been", zei een aroevige Sjaak Zwart, die na tien mi nuten spelen bij een prachtige kans voor het Spaanse doel wat ongélukkig cerd geconfronteerd met de goalie van Real en voor de verdere wedstrijd prak tisch uitgerangeerd was. ,Jk heb het gevoel alsof m'n ene been iets korter w dan het andere", zei hij net een pijnlijk gezicht, terwijl hij zijn schoenen aan trok. ,Jn ieder geval laat ik straks in het ziekenhuis even een paar foto's ma ken". Bennie Muller was beter te spreken. „We hebben het er goed afgebracht. Bijna de gehele wedstrijd hebben we met 10 man gespeeld en dat is tegen een ploeg als Real wel degelijk te mer ken. Ik heb in de returnwedstrijd nog niet zo'n zwaar hoofd". Ger Bals, die in de tweede helft een paar angstige momenten beleefde toen hij aan zijn enkel geblesseerd raakte en haast niet meer kon lopen, terwijl de bal gewoon in het %spel bleef, vond Amancio de gevaarlijkste man van de Madrilenen. „Eigenlijk heb ik niet zo bar veel te doen gehad en dat ene doel punt was onhoudbaar". En „Cruyffie": „Ik heb weinig hinder ondervonden van De Felipe. Helaas hebben we verschrikkelijk veel pech gehad. Het had wel Jj1 kunnen zijn.." Trainer Michels was niet bepaald in eeen opgewekte stemming. En geen won der. Ook hij had liever een doelpuntje meer gezien met het oog op de moeilij ke return in Madrid. filet is toch geen schande om tegen een ploeg als Real gelijk te spelen. Real heeft zeer goed gevoetbald. Het lt-2-lt-systeem werd zeer goed uitgevoerd en de spelers sloten DRONTEN Het is nog weinig voor gekomen, dat dezelfde vereniging in twee opeenvolgende jaren het club kampioenschap der wielrenners ver overde, maar uniek is zeker de presta tie van Gerben Karstens, Bart Zoet, Nol Kloosterman en Joop Zoetemelk, die voor de tweede maal in successie de Leidse „Swift-combinatie" het alge meen clubkampioenschap bezorgde. Evenals vorig jaar, toen deze stryd nog werd uitgevochten in de buurt van Wijk bij Duurstede, was ook nu dit kwartet op een winderig, maar schitte rend parcours in de zuidelijke Flevo- polder een klasse apart. Met een ver schil van niet minder dan vier minu ten en bijna zestien seconden verwe zen Karstens en zijn makker de ploeg van DTS met de twee wereldkampioe nen Tiemen Groen en Piet de Wit naar de tweede plaats. Maar terwijl de Leidse formatie een voortreffelijk marcherende geoliede machine van vier bijna even sterke coureurs vormde, moest DTS het voor namelijk hebben van Tiemen Groen. Kilometerslang reed de Fries in dit groepje, dat bovendien al -spoedig An ne Koster door een lekke band was kwijt geraakt, op kop. Voor Groen was deze rit dan ook een laatste training voor de Grote Prijs der Naties, waar aan hij zondag in Parijs deelneemt. Ook ai een op slechts één man steunen de groep was die van „De Rotterdam se Leeuw", die dank zij het voortreffe lijke rijden van Janssen (dit is de eni ge wedstrijd por jaar, waarvoor ik geen startgeld krijg en waaraan ik het meeste plezier beleef") tot de derde plaats reikte. In de algemene klassering kwam vervolgens de amateurformatie van 't Halfwegse „De Bataaf", die met Daan Holst, Jan Buis, Marcel Pennings en Piet van der Voort sneller was dan menige gerenommeerde ploeg uit de A- categorie. Maar daar vielen nogal wat lekke banden. Daardoor verdwenen bij- vooroeeld Henk Nijdam, John Schepers en enkele anderen al spoedig uit de strijd. Uiteraard werd „De Bataaf" ook kampioen bij de amateurs, bij wie titelverdediger „De IJsselstreek" nu TIFLIS Tijdens de zweminterland- wedstrijd tussen de Sovjet Unie en Groot Brittannië heeft een Russische damesploeg het Europees record op de 4 x 100 meter wisselslag estafette ver beterd. De Russinnen zwommen de af stand in 4 minuten en 35,7 seconden. Het oude record stond sinds 25 augus tus op naam van een Nederlandse ploeg bestaande uit Coby Sikkens, Ada Kok, Greta Kok en Toos Beumer met een tijd van 4 min. 36,4 sec. Doelman Junquera is verslagen door het schot van Klaas Nuninga. De Ajacied heft reeds juichend de arm, om direct daarna te moeten consta teren dat de bal tegen de paal belandt mÊ - niet verder reikte dan de vijfde plaats. Deze ploeg moet nog altijd de steun missen van Fedor den Hartog, die een jaar geleden de motor was waarop het kampioenschap werd behaald. De uitslag bij de amateurs luidt: 1. De Bataaf (Halfweg) 83,1 km in 1 uur 53 min. 19,4 sec.; 2. Olympia (Amster dam) 1.54.03,-; 3. Kennemerland (Be verwijk) 1.54.52,4. De uitslag in categorie A: 1. Leidse Ren- en toervereniging „Swift-combi natie", Leiden 1.47.47,5; 2. DTS, Zaan dam 1.51.53,2; 3. Rotterdamse Leeuw, 1.52.27,2; 4. Maastricht, 1.53.49,3; 5. „Bergklimmers", Stein 1.54.00,2; 6. Delta, Spijkenisse 1.54.28.8. Categorie C* nieuwelingen: 1. Alcma- De Swiftcombinatie uit Leiden bezig met het prolongeren van de titel: v.l.n.r. Bart Zoet, Nol Kloosterman, Joop Zoetemelk en Gerben Karstens. O ria Victrix, Alkmaar, 35 km in 50.05,7; 2. DTS, Zaandam, 50.45,0; 3. Bergklim mers, Stein, 50.50,7. BELGRADO. De Nederlandse kampioen Tom Okker heeft in de twee de ronde van de open Zuidslavische tenniskampioenschappen, die in Belgra do worden gehouden, met 61, 61 ge wonnen van de Zuidslaviër Stolcer. ZAKOPANA Zoals wel werd ver wacht, zijn woensdag op de vierde dag van de internationale motorzesdaagse, die in de omgeving van het Poolse Zakopana wordt gehouden, een groot aantal strafpunten gevallen. Ook de Ne derlandse afvaardiging ontkwam niet aan deze strafpuntenregen. Vooral de A-ploeg moest een paar flinke teleur stellingen verwerken. Routinier Frits Selling kreeg al in de morgenuren moeilijkheden met zijn Greeves 360 cc en stapte na de zoveel- CLERMONT FERRAND „Om alle voorbarige en misschien foutieve be richten bij voorbaat uit te sluiten deel ik mee, dat Jacques Anquetil op woens dag 27 september op de Vigorellibaan te Milaan een poging zal wagen het we relduurrecord op zijn naam te brengen". Dit verklaarde Anquetil's ploegleider Raphael Geminiani dinsdagavond in Clermont Ferrand na een oriënterend bezoek aan Italië. Anquetil krijgt de be schikking over twee superlichte fietsen, geconstrueerd door de mecanicien van de betreurde Fausto Coppi. Het gewicht van deze fietsen bedraagt slechts zes kilogram en 400 gram. Het werelduurrecord van Roger Ri- vière is dezer dagen precies negen jaar oud. Rivière vestigde het op 23 septem ber 1958 op dezelfde Vigorellibaan in Milaan door 47.347 km af te leggen. Eerder had Anquetil het al in zijn be zit. Op 29 iuni 1956 reed de Normandiër 46.159 km. Dit record hield slechts drie maanden stand. De Italiaan Ercole Bal- dini (toen nog amateur) bracht het op 46.394 km. Vanaf 1935 is de Vigorelli baan steeds het toneel geweest van de pogingen het werelduurrecord te verbe teren. ste „vastloper" ontmoedigd af. Ook Jaap Sikkema kreeg last met zijn Mo to Guzzi en moest uit het zadel. Repa ratie bleek niet mogelijk zodat ook voor hem de „internationale" is afgelopen. Jan van Dobben en Stef van der Sluis deden het iets beter. Van Dobben kwam even te laat binnen en kreeg een klein aantal strafpunten op zijn conto. Stef van der Sluis was de enige „A-man" die zonder moeilijkheden en binnen de tijdslimiet over de eindstreep ging. De B-ploeg deed het aanmerkelijk be ter. Rudi Boom, Hein van Olst, Henri Zijdemans en de overstoorbare West- zaner Jan Schenk trokken zich niets aan van de modder, boomstronken, kei en en geulen, die zij op hun weg trof fen. Strafpuntloos kwam het fiere Ne derlandse kwartet aan de finish, zodat een goede klassering in het algemeen eindklassement er nog steeds inzit. Wat de individuele rijders betreft: Arnold Dreezen (op een Rond Sachs 50 cc) en Jo Lammers ondervonden geen moeilijkheden. Moeilijker hadden Wie- be van der Meulen en Derk de Vos het. De laatste werd een paar strafpunten rijker omdat hij te laat bij de controle kwam en de eerste zal hoogstwaar schijnlijk uit de strijd worden genomen omdat hij een post finaal gemist heeft. De enige man van het clubteam Hol- iand-Yvest, die over is gebleven. Arend van der Top, heeft de strijdbijl nog lang niet begraven en kwam ook woens dag vol optimisme weer in Zakopane terug. Hij dacht geen strafpunten op gelopen te hebben, al was hij niet he lemaal zeker van zijn zaak. „In ieder geval sta ik morgen weer aan de start" was zijn bescheid „en dat is het voor naamste". De stand in de wedstrijd om de zil veren vaas luidt: 1. Tsj.-Slowakije A 930.80 winstp. (0 str.punt.); 2. West-Duitsland B 907.38 (0); 3. Oost-Duitsland A 904.94 (0); 4. Oost-Duitsland B 881.15 (0); 5. Zweden B -849.90 (0); 9. Nederland B 826.91 (3). zich goed aan. Ze bleven niet hang In de tweede helft hebben ze toch w een beetje geluk gehad. Maar ja, du heeft iedere ploeg op z'n tijd nodig", al dus de trainer van Ajax. In de Spaanse kleedkamer heerste uiteraard een vrolijke stemming. Mi guel Munoz, de coach van de Madrile nen, stond met een brede grijns op zijn gezicht temidden van zijn jongens. En hij was voor iedereen te spreken. „De Hollanders speelden goed voetbal, maar die Cruyff is wel het einde. Wat een ta lent. Ik zou hem direct in mijn elftal willen hebben." Hoe hij over de return dacht f Hij lachte alleen maar fijntjes, maar zijn gezicht sprak boekdelen. AMSTERDAM Het wisselvallige weer het stortregende kort voor de aftrap en de omstandigheid, dat de ontmoeting AjaxReal Ma drid direct per televisie werd uit gezonden, hebben de koersen voor kaartjes op de zwarte markt sterk doen dalen. Rond zeven uur in de avond hadden de handelaren op het Stadionplein de grootste moeite hun toegangskaarten voor het langver beide duel tenminste a pari van de hand te doen. Daarna brokkelden de koersen nog verder af, hetgeen een adspirant-toeschouwer van duide lijk Amsterdamse afkomst deed be sluiten een bijzonder gunstig aanbod niet eens in overweging te nemen. „Ik wacht nog wel even", was zijn antwoord aan een door zorgen ge tekende handelaar, „dan zit ik gratis ZAANDAM Cees Groot is door de strafcommissie van de KNVB gero yeerd als lid van de voetbalbond. Groot die enige maanden in de Verenigde Staten heeft gevoetbald bij Pittsburg Phantoms, meldde zich na zijn terug keer in Nederland aan bij Zaandijk, dat in de tweede klasse van de ama teurs speelt. In zijn amateurtijd was Groot ook lid geweest van Zaandijk. De Zaanse vereniging stelde Groot op 6 augustus op in de vriendschappe lijke wedstrijd tegen JOS. Kort daarna werd hij voorlopig geschorst door de KNVB. De strafcommissit is van me ning, dat Groot, door te gaan voetbal len in de Verenigde Staten de belangen van de bond heeft geschaad. Indien het ooit nog tot een fusie tussen de twee voetbalbonden in de VS zóu komen is het zeer twijfelachtig of de KNVB het royement van Groot zal opheffen. Cees Groot heeft deze week herexa men gedaan voor de trainingslicentie- D. Door zijn royement zal hij echter ook niet als voetbaltrainer in Neder land kunen werken. ADVERTENTIE VOEDZAAM HAK^ *HYH nwzaaoA m n BREDA Dat de Televizierploeg hoogstwaarschijnlijk zal worden opge heven is blijkbaar ook ter ore gekomen van de Franse extra sportieve merken. Gaston Plaud ploegbaas van Peu geot en Raymond Louviot die sa men met Raphael Geminiani de lei ding heeft van de BIC-Hutchinson-stal, hebben Kees Pellenaars al laten weten, dat zij belangstelling hebben voor de renners van de Televizier-ploeg. Beide heren komen volgende week na de bespreking die „de Pel" maandagmid dag met de bij Televizier gecontrac teerde renners zal hebben naar Bre da om daar een gesprek te hebben over de eventuele overname van een aantal renners. Plaud zou vooral belangstel ling hebben voor Gerben Karstens, Jos van der Vleuten, Jan Harings en Eef Dolman. Tevens heeft Pellenaars contact met twee nog niet nader te noemen Neder landse sponsors, die hem ploegleider willen maken van een nieuw te forme ren ploeg. De oud-amateurwereldkam pioen op de weg zou ook zijn aange zocht om in het komende seizoen een tweetal grote stad-tot-stadwestrijden te organiseren, waarvan er een in de om geving van Breda zal worden gehouden. DEN HAAG. Het Nederlands hoc- keyelftal dat zaterdag om 12.00 uur op het terrein in het Orderbos te Apel doorn een wedstrijd speelt tegen de Ba tavieren, is als volgt samengesteld: doel: Boks. achter: Terlingen en Eb- bens; midden: Weemers, Fokker, Elf- fers; voor: Spits, Ter Haar, Zweerts, Van Vroonhoven en Thole. Het elftal van de Batavieren bestaat uit: doel: Vrijdag (Tilburg); achter: Polstra (Amsterdam) en Temmerman (Breda); midden: Fiolet (H.D.M.), Kist (HHYC) en De Muinck Keizer (SCHC); voor: Van Duivenbode,. Varkevisser (HDM), Eikelboom (Hattem), Westdijk (Kampong), Weerstra (HHYC) en Krol (Leiden).

De Vallei | 1967 | | pagina 13