Vaasrijders hadden het op glad parcours heel moeilijk Zarah Leander naar ons land Hans Vultink stelde duidelijk kandidatuur voor titel 47/I Spaanse lof voor Ajax NAC heeft goede kans om tweede ronde te halen Grizman kreeg duidelijke les van Santana Waterpoloteam leed opnieuw nederlaag Nationale records voor Sagitta Tom Okker verslagen Bennie Groen won etappe in Roemenië Amateurs naar het buitenland Winst voor PSY Brit Hugh Porter brak sleutelbeen Russen zwommen Europees record Dameshockeyteam versloeg Amerika Zwemmer Matthes steeds sneller Mode uit Afghanistan Internationale motorzesdaagse Goud Gescenkzending vee naar Italië Brandweerlieden op stap met sigarenkistje Japan bang voor Europese concurrentie Senaat aanvaardt „Great Society"- programma Al vier van de acht spelers kansloos Na zege van 2-1 op Floriana Schitterend Zaans drietal stal schaap in Friesland Al kansloos Spanje Ecuador al 2-0 SCHEEPSBOUW TWEEDE BEDRIJF VAN G.M. IN BELGIË Zesdaagse van Londen VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1967 ZAKOPANO. Terwijl al dertig pro cent van het rennersveld is uitgeval len, is het Nederlandse B-Vaasteam na de vijfde dag van de internationale mo torzesdaagse, die in de omgeving van nog steeds intact. De rijders moesten hun weg gisteren op een door nachtelijke regen glad ge worden parcours afleggen en daardoor kreeg men met meer problemen te kampen dan in de vorige dagen. De Ne derlanders reden echter uitstekend en behalve Van Olst, die ontstekingspech had, liep geen van de Vaasteamrijdérs strafpunten op. Voor Van Olst bleef het aantal strafpunten beperkt tot vijf of zes. Zijdemans raakte zijn tweede ver snelling kwijt en zag zich gedwongen een kleiner tandwiel te monteren maar slaagde er niettemin in de rit met een blanco straflijst te beëindigen. Hij is vol goede hoop vandaag het goud in ontvangst te mogen nemen. Boom, Schenk, Van Dobben en Van der Sluis hadden geen noemenswaardige moei lijkheden te overwinnen en finishten ook onbekommerd zonder strafpunten. Na het uitvallen van Elbert en Van Rijssel is het clubteam Holland ook zijn derde en laatste rijder. Van der Top, kwijtgeraakt. Nog straf puntloos kwam Van der Top na tien minuten rijden ten val over een bobmwortel. Hierbij raak te zijn koppeling defect. Erger was het dat hij zijn voetgewricht beschadigde waardoor verder rijden uitgesloten was. Van de individuele rijders zitten ■pi» iiSiilmmmmSmmm Manuel Santana: leermeester tegen leerling Dreezen en Lammers nog steeds op goud. Dreezen had geen pech aan zijn machine maar Lammers wel. Hij moest een lek in zijn tank verhelpen door het te dichten met een stuk zeep. Van der Meulen en De Vos liepen weer enkele strafpunten op, maar hebben nog uit zicht op brons. De stand in de teamklassementen is: Zilveren Vaas: 1. Tsjecho-Slowakije- A 1252,16 winstpunten (O strofpunten); 2. West-Duitsland-B 1134,45 (0); 3. Oost- Duitsland-A 1130,48 (0); 4. Oost-Duits- land-B 1090,20 (0); 5. Rusland-B 1034,32 (0); 6. Polen-A 1009,25. Internationale Trophy (uitsluitend voor ploegen van landen die een mo torindustrie hebben): 1. Oost-Duitsland 1744,14 winstpunten (0 strafpunten); 2. Tsjecho-Slowakije 1721,23 (100); 3. Oos tenrijk 1716,78 (100); 4. Rusland 1461,20 (205); 5. Zweden 1544,00 (319); 6. West- Duitsland 1538,20 (400); 7. Italië 1249,63 (500); 8. Groot-Brittannië 972,43 (1300); 9. Polen 634.05 (1338). DEN HAAG In de loop van maan dag 25 september zal een geschenkzen ding van 165 hoogdrachtige vaarzen, aangekocht uit fondsen van het Neder landse bedrijfsleven, per trein naar Tos cane in Italië vertrekken. Dit rundvee is bestemd voor verdeling onder de in dertijd door de watersnood aldaar ge troffen veehouders. Voor de helft zal het vee in Florence worden gelost en voor de rest vanuit, Grosseto worden verdeeld. De gelden voor deze geschenkzending werden o.m. bijeengebracht door de Stichting ter be vordering van de export van fok- en ge- bruiksvee, het produktschap voor vee en vlees, het Nederlands en het Fries Rundveestamboek en het Fonds voor de veefokkerij. De geschenkzending, die een waarde van twee en een halve ton vertegen woordigt, wordt na de normale vooraf gaande inspectie op de stations van Leeuwarden en 's-Hertogenbosch gefor meerd. (Van onze correspondent) De vrijwillige brandweer in het Brabantse Someren gaat binnenkort een proef nemen met een nieuw draadloos waarschuwingssysteem. De proef, die een jaar zal duren, begint op S0 september. Dan zal de nieuwe brandweerkazerne in ge bruik worden genomen. Alle dertig vrijwillige brandweer lieden krijgen een apparaatje ter grootte Mn em sigarenkistje. Zij moeteft Mt 'altijd bij dich dragen. In de kazerne komt een installatie te staan, waarmee de brandweer lieden kunnen worden opgeroepen. Zij worden dan gewaarschuwd door een tweetonig signaal. De installa tie kost ongeveer 30.000 gulden. Tot voor kort werd bij brand in Someren een sirene in werking ge steld, om de brandweerlieden naar de kazerne te roepen. De heer J. van der Vleuten, com mandant van de brandweer, zegt te. gemoet te willen komen aan de bij zondere bepaling van het ministerie dat in tijden van oorlog of rampen, de sirene niet mag worden gebruikt voor brandmeldingen. TOKIO (Reuter). De Japanse scheepsbouwers hebben zich er giste ren in Tokio over beklaagd, dat steeds meer scheepswerven in West-Europa de Japanse nieuwbouwprijzen onderbie- den. De lage prijzen, waarvoor de Japanse werven nu al jaren bereid zijn te wer ken, hebben Japan tot het machtigste scheepsbouwland ter wereld gemaakt. Meegedeeld werd dat Japan sinds april 1966 orders voor tachtig schepen, waarvan ruim twintig containersche pen, had verloren. Westeuropese wer ven werden ervan beschuldigd te heb ben ingeschreven tegen prijzen die tien tot vijftien procent lagen beneden de Japanse aanbiedingen. Als een andere oorzaak van het ver lies van orders werd genoemd de dik- gevulde orderportefeuilles van de Ja panse werven, waardoor het onmoge lijk is geworden opdrachten aan te ne men tegen een korte levertijd. WASHINGTON. De Amerikaanse senaat heeft gisteren zijn goedkeuring gehecht aan twee onderdelen van pre sident Johnson's „Great Society"-pro- gramma voor bestrijding van de ar moede. De senatoren gingen akkoord met het volledige bedrag, dat de pre sident had gevraagd voor huursubsidie van financieel minder-draagkrachti- gen, namelijk 140 miljoen gulden. De bedoeling van deze subsidie is, dat de mensen hun krotten kunnen ruilen voor betere behuizingen. Het voorstel was door het Huis van Afgevaardigden na de rassenonlusten van de baan ge veegd. De senaat voteerde voorts 1.92 mil jard gulden voor het modelstedenplan, waarvoor de regering een iets hoger be drag had gevraagd. Het Huis wilde 1,7 miljard minder ter beschikking stel len. Het modelstedenplan voorziet in federale financiering voor steden, die de sanering van verkrotte wijken ter hand willen nemen. Het Huis van Afgevaardigden hechtte gisteren op zijn beurt goedkeuring aan het omstreden plan voor de rattenver- delging, waarvoor de regering 140 mil joen gulden nodig denkt te hebben. Twee maanden geleden werd dit plan nog door het Huis met overgrote meer derheid afgewezen, hetgeen negerlei ders het verwijt ontlokte, dat het par lement geen belangstelling had voor het verbeteren van de levensomstan digheden in de negerwijken. AMSTERDAM De Zweedse film- actrice en zangeres Zarah Leander zal dinsdagavond 3 oktober optreden in de Grote Zaal van het Amsterdamse Con certgebouw. Het zal haar enige optre den in Nederland zyn. Zarah Leander wordt begeleid door haar echtgenoot Arne Hulphers, terwijl Rolf Stiefel de conférences verzorgt. AN WERPEN Het tweede assem- blagebedrijf van General Motors in Antwerpen is geopend. Per dag zullen 960 auto's de 24 kilometer lange lopen de band verlaten. Het bedrijf biedt aan zesduizend man werk. De produktie is voornamelijk voor de export naar lan den overzee. De deelnemers aan het nationaal kampioenschap 47/1 voor de aanvang van de strijd in Nunen met in hun midden de burgemeester. V.l.n.rWij nen, Scholte, Jacobs, burgemeester jhr. mr. J. J. Smits van Oyen, De Kleine, Van Leur, Van Nijnatten, Vul tink en Roodenburg. MADRID De Madrileense ochtend bladen zijn niet zuinig geweest met complimenten voor Ajax, dat woensdag avond voor het Europese bekertoernooi in Amsterdam met 11 gelijk speelde Het sportdagblad Marcj schreef: Zoals te verwachten was beschikte Ajax over een buitengewoon goede ploeg, welke voortdurend gevaarlijk was. Niet alleen Cruyff is een groot voetballer, maar ook Keizer combineert met Nuninga op een manier, die elke verdediging gek maakt". Ya oordeelde: „Wij hebben een be langrijke wedstrijd gezien. Het lot wil de, dat twee zeer goede ploegen al in de eerste ronde tegen elkaar moesten uitkomen. Het zou billijker zijn geweest als dit duel in een later stadium van het toernooi had plaats gehad". Het blad ABC stelde: „Ajax is een machtige ploeg, die volgens Engels voorbeeld met switchende spelers ope reert. De ongrijpbare Cruyff stond te genover de onverzettelijke De Felipe, maar de Nederlandse ploeg vervaagde steeds meer, zodat Real Madrid ten slotte het initiatief kon nemen". Arriba zag Cruff als „de gevaarlijk ste speler van Ajax". Het oordeelde voorts: „Ajax speelde sterk en snel en beschikte over een uitstekende tech niek". SPLIT Het Nederlandse water- polozevental heeft gisteren tijdens het internationale toernooi, dat in Split wordt gehouden opnieuw een nederlaag geleden. Nu verloor Oranje met 5—7 van Roemenië. De tussenstanden waren: 01, 13, 22, 21. Het was de derde nederlaag van de Nederlanders in dit toernooi. De overige uitslagen luidden: Rus landHongarije 44 (00, 31, 12, 01), Oost-DuitslandItalië 32 (10, 2—0, 0—1, 0—1). De stand: 1. Rusland 4 7 138 2. Zuid-Slavië 3 5 18— 7 3. Oost-Duitsland 3 4 65 4. Roemenië 4 4 2022 5. Hongarije 3 2 712 6. Italië 4 2 8—16 7. Nederland 3 0 9—13 AMSTERDAM Het Amsterdamse Sagitta heeft donderdag tijdens avond wedstrijden in het sportpark Ookmeer twee Nederlandse records voor vereni gingen verbeterd. Het kwartet Ciska Janssen-Stans Brehm-Hilda Slaman- Corrie Bakker bracht het' record op de 4 x 200 meter op 1 minuut en 38.1 se conde en bleef daarmee 1.9 seconde onder het oude record, dat reeds in het bezit van Sagitta was. Op de 3 x 400 meter was het drietal Stans Brehm- Ciska Janssen-Hilda Slaman met een tijd van 2 minuten en 51.3 seconde bij na acht seconden sneller dan de oude recordtijd, die een andere Sagitta-for- matie m mei 1965 liep. De Hilversum mer Bért Krijnen (GAC) bereikte bij het polstokhoogspringen 4.20 meter. Hij faalde bij een poging zijn persoon lijke record op 4.40 meter te brengen. BELGRADO Tom Okker is uit geschakeld in de kwartfinales heren enkelspel van de open Zuidslavische tennis-kampioenschappen in Belgrado. Okker verloor in twee sets van de Zuid- slaviër Zeljko Franulovic, 3-6, 7-9. De nederlaag van Okker was niet de enige verrassing, want ook Ingo Buding en Mike Sangster werden in de kwartfina les uitgeschakeld. De resultaten van de kwartfinales waren: Jovanovic (Zd.-Sl.)Sangster (G.-Br.) 5-7, 6-1, 6-2; Pilic (Zd.-Sl.)— Hutka (Tsj.-Sl.) 6-1, 6-4; Franulovic (Zd.-Sl.)—Okker (Ned.) 6-3, 9-7; Le- wandowski (Polen)Buding (W.-Dld.) 6-0, 1-6, 6-3. ARADK Na acht dagen van mage re resultaten in de Ronde Van Roeme nië voor amateurs heeft de Nederland se ploeg donderdag eindelijk van zich laten spreken. Benny Groen uit Steen- wijk won namelijk de negende etappe, een rit van Doradea naar Aradk over 112 kilometer, door twintig renners in de sprint te verslaan. In het algemeen klassement komt bij de eerste acht geen Nederlander voor. DEN HAAG Twee groepen Neder landse wielrenners zullen dit weekein de deelnemen aan buitenlandse wed strijden. In de wedstrijd Milaan-Alassio op 23 en 24 september komen Wagtmans, Pijnen, Zoetemelk, Liebrechts en Ha- rings aan de start. De ploeg voor deze tweedaagse wedstrijd in Italië wordt begeleid door de heer A. Duyndam uit Honselersdijk. Twee renners zijn ingeschreven voor Rund um die Solitude (bij Stuttgart) op 24 september, namelijk Baars en Aldershof. EINDHOVEN PSV heeft donder dag voor 2000 toeschouwers met 3-2 (2-1) gewonnen van het Antwerpse Beerschot. Bij de Eindhovenaren was Soetekouw de grote uitblinker, terwijl bij Beerschot Ritzen en Felix het meest op de voorgrond traden. Doelpunten: 7 Ritzen 0-1, 20 Van der Kuylen 1-1, 37 Bish 2-1, 59 Bish 3-1, 79 Ritzen 3-2, scheidsrechter: A. Brou wer. MALTA Het Bredase NAC heeft een beste kans de tweede ronde te ha len in het toernooi om de Europese voetbalbeker voor nationale bekerwin naars. Het zegevierde gisteren op Mal ta met 21 over Floriana. Voor de Bredanaars zorgde Visschers voor bei de doelpunten. NAC, dat alleen gisteren in de och tenduren zeer kort slechts had getraind op het keiharde veld zonder gras, had grote moeite zich aan te passen. Onder de fel schijnende zon ontstond er in de eerste helft een matige vertoning, ter wijl geen van beide ploegen in staat was te scoren. Na de hervatting echter, toen de Bre danaars waren gewend aan de uitzon derlijke omstandigheden, zagen de tien duizend toeschouwers een aantrekkelijk duel. Na vijf minuten al rondde Visschers met een schitterende kopbal een goed genomen hoekschop doeltreffend af. Weliswaar slaagde Buttigieg er zes mi nuten later in de voortreffelijk spelen de doelman Van der Merwe te ver slaan, maar drie minuten daarna scoorde Visschers het doelpunt, dat voor NAC de overwinning betekende. LONDEN De Brit Hugh Porter, tweede bij de wereldkampioenschap pen wielrennen op de baan in Amster dam op het nummer achtervolging voor professionals heeft donderdag tijdens de zesdaagse van Londen bij een val partij een sleutelbeen gebroken. Hij raakte het wiel van een rivaal, waar mee hij een valpartij veroorzaakte. Porter was van plan deel te nemen aan de zesdaagse van Montreal, maar door zijn verwonding moet hij verstek laten gaan. De baan van Earls Court is bijzonder gevaarlijk: ettelijke cou reurs gingen al onderuit. De meeste zesdaagse-deelnemers rijden bepleisterd en geschaafd op de fiets. Donderdag morgen had het Deense koppel Lykke/ Eugen de leiding voor de Zwitserse Frits Pfenninger en Karls Heberle. Faggin en Beghetto bezetten de der de plaats. NUNEN Hans Vultink is en blyft een merkwaardig biljarter. Toen hy veer tien dagen geleden in Düsseldorf plotseling moest invallen by het wereldkam pioenschap 71/2, klaagde de Aaltense hotelhouder, dat hy zich niet had kunnen voorbereiden. Desondanks begon hy met winst op Scherz en eindigde met een algemeen gemiddelde van ruim 25. En dat is lang niet slecht. Donderdag nu was Vultink terdege geoefend naar het Brabantse Nunen gekomen voor het nationale kampioenschap 47/1, speelde zyn eerste party tegen Jacobs in 8 beurten uit met een hoogste serie van 208 en was niet tevreden. Integendeel. „Ik heb nog nooit zo slecht gespeeld", zei hy wat overdreven, want niet ieder een maakt elke dag een serie van meer dan 200 punten 47/1. Maar Vultink meent, dat hij veel beter kan. De Aaltenaar heeft echter nog steeds last van een pynlyke rechterarm, waarvoor hy al twee weken wordt behandeld. „Gister avond nog heb jk een spuit gekregen om de pyn wat te doen verminderen. Zon der de handicap van die arm zou ik veel beter moeten kunnen spelen." uit de finale van de Amerikaanse zone in Quito niet op prijs stelde. Santana nam een vrij lange rust voor hij zich naar de andere kant van de baan begaf om de eerste services van Guzman te weerstaan en toonde zich toen de grote kampioen. Tegenover het meesterlijke tennis van de slanke Spanjaard plaatste Guz man een massa ijver, maar het ^Tiielp niet. Vergeleken met deze Santana leek Guzman de dappere leerling, die in 'n uitdagingswedstrijd tegen zijn trainer alles op alles zet, maar kansloos is te gen de meester, die hét door zijn betere techniek en tactiek heel rustig aan kon doen. En Santana kon het rustig aan doen (6-2, 6-1, 6-1). Juan Gisbert speelt op de Barcelo- nese banen op eigen veld. Nergens ter wereld behaalt hij prestaties, die in de schaduw kunnen staan van zijn verrich tingen op „eigen grond". De toeschou wers vroegen zich dan ook met angsti ge spanning af, hoe het mogelijk was, dat hun Juan Gisbert aan Miguel Olve- ra, de tweede man van Ecuador, de eerste set moest afstaan. Het antwoord was eenvoudig. Gilbert was nog niet helemaal ingespeeld en had zijn tegen stander na het verbluffende spel van Santana enigszins onderschat. In de tweede set echter maakte hij duidelijk dat hij in Barcelona iedereen partij kan geven en dat Olvera nog niet behoort tot het selecte groepje tennissers, dat het hem in Barcelona werkelijk moeilijk kan maken: het werd 3-6, 6-3, 6-3, 6-2. De winnaar van Spanje-Ecuador (zonder twijfel Spanje), ontmoet in de interzonefinale waarschijnlijk Zuid- Afrika. De Zuidafrikanen moeten eerst nog spelen tegen de winnaar van de Aziatische zone (Japan of India). Het landenteam, dat winnend uit de inter zonefinale komt, zal van 26 tot 28 de cember in Brisbane spelen tegen Aus tralië, de houder van de Davis Cup. TIFLIS Een Russische heren zwemploeg, bestaande uit Gusof, Belits Geiman, Kulikof en Iljitsjof, heeft te Tiflis met een tijd van 3 min. en 35.6 sec. een nieuwe Europees record op de 4 x 100 m .vrije slag gevestigd. Het oude record stond met 3,36,8 op naam van Oost-Duitsland. LEVERKUSEN Na een zege van 4-0 op Amerika is het Nederlandse da mes-hockeyteam de enige ploeg in het wereldtoernooi te Leverkusen die nog geen punt heeft afgestaan. Oranje won door treffers van Wien van der Oord (2) en Helen van Rooy (2). Overige uitslagen: West-Duitsland Wales 1-0, Ierland-Oostenrijk 6-1, Spanje-België 0-1, Z.-Afrika-Australië 3-1, Canada-Jamaica 2-0, Argentinië- Zwitserland 4-0, Schotland-Trinidad 2-1. LEIPZIG De Oostduitse zwemmer Roland Matthes heeft gisteren in Leip zig het wereldrecord op de 100 meter rugslag, dat sedert 31 augustus op naam stond van de Amerikaan Charles Hic- kox, met 0.7 sec. verbeterd en gebracht op 58,4 sec. Hij stelde daarmee tevens zijn eigen Europese record met 1,4 sec. scherper. Woensdag had de zestienjarige Mat thes ook al een nieuw wereldrecord ge vestigd op de 110 yards rugslag met een tijd van 60,1 sec. LEEUWARDEN „Diefstal van vee uit de weide, nog wel in het nachtelijk duister, is een vorm vorm van misdaad, waar de wetgever extra-zware staffen op heeft gesteld, want je kunt er niets tegen doen. Als het zo wordt, dat je met een autootje de Afsluitdijk over gaat om vee te stelen, kunnen we hier beter weggaan". Deze sombere kijk op de agrarische toekomst van Friesland ontwikkelde de officier van justitie bij de Leeuwarder rechtbank in zijn requisitor tegen drie jeugdige bewoners van de Zaanstreek, die in de nacht van 17 op 18 augustus uit een weiland in het Friese dorp Zu rich een schaap hadden gestolen. De officier eiste vervolgens tegen de gebroeders G. en B. H., resp. 21 en 19 jaar oud, negen maanden gevangenis- straf en tegen de 20-jarige mej. I. Y. B. één maand. 'Het drietal', afkomstig uit Zaandam, had het schaap na de diefstal in de kof ferruimte van de auto gestopt. Op de terugweg naar huis werd het ploegje door de politie aangehouden. Het klonk uiteraard niet leuk voor zijn voornaamste concurrenten, van wie alleen Henk Scholte in een winst partij van 9 beurten op Joop Rooden burg in de schaduw van de titelverde diger kon staan. Wijnen, die in 15 beur ten van Van Nijnatten won, maar voor al Henk de Kleine, overwinnaar in 25 beurten van Van Leur, vielen wat te gen. Zeker van De Kleine, die tegen woordig in Mierlohout woont en als ver tegenwoordiger van een brouwerij veel meer tijd heeft om te trainen, had men beter verwacht. In de voorwedstrijden immers speelde hij met het voortreffe lijke algemeen gemiddelde van 25,67 en werd op slag tot de favorieten gere kend. Als excuus voor Wijnen en De Kleine mag gelden, dat zij in de nog „klam me" toneelzaal van „Apollo" in de ge boorteplaats van Vincent van Gogh het toernooi moesten openen. De tempera tuur had een redelijk peil bereikt, toen Scholte en Vultink in de arena traden. Vooral Wijnen had aanvankelijk veel moeite om de kunsthallen onder contro le te krijgen, evenals trouwens de lan ge Van Nijnatten. De stand na zes beurten spreekt boekdelen: 9-8. Toen demarreerde Wijnen met een serie van 121 van zijn Steenbergse belager weg en schoot tenslotte maar dat was weer 8 beurten verder met 83 naar de eindstreep. De Kleine kon ook pas tegen het eind zijn veel betere spelopvattingen in winst tot uitdrukking brengen. Na twin tig beurten leidde houwdegen Van Leur nog (179-152), maar toen kwam De Klei' met series van 93 en 36 ruim op winst te staan. Veel minder tegenstand on dervonden Vultink en Scholte. De eer ste was al uit toen Jacobs niet meer dan 29 punten bijeen had de Amster dammer maakte in de nastoot nog eens 44 caramboles terwijl de tussen- sprint van Scholte in de achtste beurt met een serie van 103 alleen een beves tiging was van zijn overwicht op Joop Roodenburg, die toch al honderd pun ten achter was geraakt. Met Wijnen en De Kleine bleven ook Hans Vultink en Henk Scholte ongesla gen, zodat men al na de eerste dag kan vaststellen, dat de titel bij een van deze vier terecht zal moeten komen. Want alle overigen zijn met twee ne derlagen reeds kansloos geworden. Zo wel Vultink als Scholte had weinig moeite om respectievelijk Van Leur en In het Parijse Bois de Boulogne heeft de ontwerper Louis Vexelmans zijn modecreaties uit Afghanistan gepresenteerd. Links een korte „Kandahar", 'n japon van okerkleurige zijde; daarnaast 'n typische veelkleurige „Tchapane" en rechts een ensemble zoals het wordt gedragen in het Afghaanse Spin- Boldakgebied. Jacobs naar een nederlaag te voeren. Zeker Vultink, die ondanks zijn pijnlij ke arm toch wel veruit de beste indruk maakt, marcheerde weer uitstekend en demonstreerde zijn grote vooruitgang in het kaderspel met een serie van 150. Hij voert dan ook na de eerste dag de ranglijst aan met het vorstelijk alge meen gemiddelde van 35.29. Ook Henk Scholte speelt niet onverdienstelijk, vooral gezien het feit, dat hij zich weer intensief met de organisatie heeft moe ten bemoeien en trouwens nog doet. Wat krampachtiger dan Vultink speelde Scholte nu naar een winstpartij in tien beurten tegen Jacobs, die met een to taal van 141 punten nog heel erg blij mocht zijn. Een paar uur later verzette Rooden burg zich tegen Wijnen heel wat hard nekkiger. In de negende beurt kwam hij met een serie van 149 dicht bij Wij nen (208-220), die nu wel verplicht was om heel snel de finish te halen. Wijnen bereikte de 300 met een slotserie van 80 in zijn tiende beurt. Henk de Kleine was ingespeèld. Hij won nu in zeven beurten, met een hoog ste serie van 83, van Van Nijnatten, die zich echter pas na een slotreeks van 75 van De Kleine gewonnen gaf: 300-236. BARCELONA De wedstrijd tus sen Spanje en Ecuador is voor 5000 toeschouwers op de banen van de Ko ninklijke Tennisclub in Barcelona slechts in de eerste minuten spannend geweest. Francesco „Pancho" Guzman, die 'n paar maanden geleden in Quito in de wedstrijd tegen de Verenigde Staten 'n sensationele overwinning op Arthur Ashe had behaald, begon ook tegen Manuel Santana verbluffend. Met ge mak doorbrak Guzman de eerste ser vice-game van de Spaanse nummer één. Onmiddellijk daarna maakte San tana duidelijk, dat hij een sensatie als

De Vallei | 1967 | | pagina 13