^l^/irsTO^ Kleuterschool ,De Springplank' Zondagsdiensten Regen deerde Ederveense bejaarden maar weinig KERKDIENSTEN Amsterdam, Schiphol en serenade tot besluit VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Citroënshow bij garage Vonk „KANGEROES'' TASTTEN IN BUIDEL VOOR 'T ZWEMBAD 1 S T (J UW MARKTEN >aJNIIÊÊM ImjÈk. LEVERB0T? TIJD VOOR 611 doodt de leverbot VAN WOUT BLAUWKOUS 10550 11079 Officieel in gebruik gesteld Vijf jaar Grootvader Druk als een klein baasje Betaal per kwartaal Permanent FORD-show in showroom Voorlichting Opdracht ramma Bijd ragen Benoeming Prog Klare wijn Met emeritaat Fors bedrag Oliebollen Gezinsdienst J eugdweekend VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1967 Kleuters hadden een actief aandeel in de openingsceremonie van „De Spring plank". Gemeenteraadslid zijn is niet gemakke lijk. Het wethoudersvak is nog moei lijker. Misschien krijg ik van diverse kanten op dit moment het advies, dat ik me even na moet laten kijken. Ik had dat verwacht. Omdat nagenoeg ieder een, die enigszins tot een volwassen verstand gekomen is, er anders over denkt. Verreweg de meeste kiezers denken dat ze beter in de raadszaal zouden passen dan welke gekozene dan ook. Dan is er nog een aantal zeer bescheiden stemgerechtigden, dat het er volgens eigen mening in ieder geval niet slechter af zou brengen dan welk raadslid dan ook. Ik geloof het direct. U zou het stuk voor stuk niet slecht doen. Maar ik ben er niet van overtuigd, dat u de passende kouwe kleren aan hebt. Om alles langs af te laten glijden. Dat is namelijk het punt. Wat ze je achter de tafel aan kritiek aanleunen daar is nog wel overheen te komen. Dat kan in onze plaats hoogstens van twintig kanten komen. Maar de vol gende dag staat het soms in chocola letters in de krant. En dat moet je allemaal kunnen verstouwen. Een voorbeeldje. Ik noem geen namen, het gaat me alleen om het geval. Een zekere wethouder was er voor om de woningcommissie in dezelfde forma tie nog een jaar te laten aanmodderen. Toen werd hem van diverse kanten iets verweten. Toen ie nog maar ge woon, zij het dan geschoold, raadslid was zou hij voorstander geweest zijn van ieder jaar andere mensen in die commissie. Dat stond afgelopen vrij dag in de krant. Probeer u zich nu even voor te stellen dat u die wethouder was geweest. De zaterdag daarop fietst u op de Kerk wijk. Aan de lopende band wordt u toegeknikt. Heel minzaam. Want u bent immers wethouder. Maar u ver trouwt die beleefd groetende gezich ten niet. Kijk, dan deugt u al niet voor raads lid. Laat staan voor wethouder. Want u mist de juiste mentaliteit. JJ gaat 's nachts wakker liggen. Onnodig met de wenkbrauwen fronsen. Pilletjes voor de zenuwen slikken en ten einde raad bedankt u voor de eer „om per soonlijke redenen". Dat is het laatste wat men van u in de krant leest. Voor een openbare bestuursfunctie als gemeenteraadslid moet je keihard zijn. Dan moet je er zelfs tegen kun nen dat iemand in je gezicht verwij ten maakt Daar moet u wel eens goed over na denken voordat u zichzelf op de kie zerslijst stemt en laat stemmen. U kunt misschien aardig uw mondje roe ren. U bent handig genoeg om er zo af en toe een andere afgevaardigde op z'n eigen woorden in te luizen. Dat hebt u mogelijk wel eens alle maal op een avond als er niks van uw gading op de kamerbioscoop was zit ten overdenken. U-kwam tot de con clusie: ik zou het kunnen wezen. En toen ging u politieke vergaderingen afsloffen. U viel de spreker in de rede met een opmerking, die een giller voor de zaal bleek te zijn. U haalde vervolgens ruim de kiezerslijst. U kwam in de krant. Dat was het einde. Want veel mensen lezen de krant en dat kon u in al die gezichten langs de weg weer lezen. Nee, u moet er niet aan beginnen, beste lezer. U hebt alles wat er voor nodig is, maar u wordt niet graag aangeke ken. Misschien bent u wel te beschei den... Wout Blauwkous dagblad DE VALLEI Bel: 3 tot 17.30 u. van 17.30 19.30 Zaterdags 16.30—17.30 uur VEENENDAAL Vijf jaar geleden startte de stichting tot oprichting en in standhouding van christelijke kleuterscholen in Veenendaal met lessen in en kele lokalen van de Koningin Julianaschool. Aan deze „noodsituatie" voor de stichting, die ook een viertal andere kleuterscholen in beheer heeft, is giste ren officieel een einde gekomen, doordat de nieuwe kleuterschool De Spring plank aan het Boompjesgoed in gebruik werd genomen. Overigens waren de lessen daar al half augustus begonnen. De opening geschiedde door de wet houder van onderwijs, de heer R. Koppenberg. Verder waren aanwezig de wet houders Ant. de Ruiter en W. Bastmeijer, de inspecteur van het kleuteronder wijs, de heer Van Eden, mej. Van Zetten namens de opleiding van kleuter onderwijzeressen en een aantal leidsters van de scholen, die van de stichting uitgaan. De school, waarin „De Springplank" nu gehuisvest is, is eigenlijk nog te klein, want nog steeds vindt een klas onderdak in de Koningin Julianaschool. Momenteel zijn er twee speel-werkloka len ter beschikking, waarin 80 kleuters bezig gehouden worden. De toeloop van kinderen in deze nieuwe wijk is zo groot dat er nu reeds weer een wachtlijst be staat, dit ondanks het feit, dat er ook een kleuterschool, uitgaande van de hervormde kerk gevestigd is. Wethouder Koppenberg begon met een klein toespraakje, waarin hij on dermeer zei: „De opening van een kleu terschool is een verheugende gebeurte nis, maar het is een tijd geleden dat we een echte nieuwe kleuterschool ge opend hebben. U kunt het zich mis schien moeilijk voorstellen, maar dit zijn nog steeds noodlokalen", aldus de heer Koppenberg, doelend op de werke lijk fraaie ruimte, die via het Mavem- systeem verkregen is. „Er is al eens een Springplank geweest", zo vervolg de de wethouder, „in die tijd was er in Veenendaal plaats voor ongeveer 600 kleuters. Nu is er plaats voor meer dan 1200 kinderen. Deze sterke stijging is alleen mogelijk geweest door een goede samenwerking tussen de inspectie en de actieve besturen. Uw bestuur was zo actief, dat de wethouder van onderwijs wel eens verzuchtte: „Daar heb je ze alweer", aldus de wethouder. Na zijn speech je zeiden zes kinderen evenzoveel versjes op, waarin in het kort de geschiedenis van deze kleuter school belicht werd. De kinderen waren allen vijf jaar oud, de leeftijd, die „De Springplank" in feite heeft, als men de jaren in de Koningin Julianaschool meetelt. Na elk versje „moest" de wethouder een strook papier wegtrek ken, waardoor geleidelijk het naambord kwam. De presidente van het schoolbestuur, mevrouw Jol, bood na de woorden van de wethouder een geschenk van het schoolbestuur aan, aan mej. Vlot, de hoofdleidster van deze kleuterschool, die echter over ongeveer vier weken de school wegens huwelijk gaat verla ten. Haar opvolgster, mej. I. Elspeet was bij de opening reeds aanwezig. Het geschenk bestond uit een aantal boeken, die gebruikt kunnen worden bij het bijbelse onderwijs op de school. Mevrouw Jol vond het een verheugende zaak, dat .deze school in een nieuwe wijk van Veenendaal ligt, midden tus sen het nieuwe politiebureau en een van de grote Veenendaalse fabrieken in. Ze pleitte echter voor een verlaging van de leerlingenschaal, die nu op 40 leerlingen per klas staat. De heer Van Eden inspecteur van het onderwijs vertelde iets over de wantoestanden, die er nog 100 jaar ge leden op dit gebied heersten en verge leek deze met de moderne tijd. Mej. Van Zetten dankte voor de prettige samenwerking die er is tussen dit schoolbestuur en de opleiding van nieu we leidsters. Dr. J. G. Thoomes, in wiens school de kleuters zo lange tijd gastvrijheid BARNEVELD, 21 sept. Aanvoer 646.074 stuks, stemming rustig. Prijzen (in guldens per 100 stuks): eieren 52/53 gram f 10,94—11,04; 56/57 gram f 12,68— 21,81; 60/61 gram f 13,37—13.73; 64/65 gram f 13,74—14,36. Eierveiling Barneveld. Aanvoer 799.368 stuks. Stemming rustig. 42/48 g f 7,89—9,38; 51/59 g f 10,41—13,27; 62/66 g f 13,81—14,52; 66/72 g f 14,50—15,71. Kruishoutem (België). Aanvoer 435.240 stuks. Stemming redelijk. 52/53 g f 10,33—10,64; 57/58 g f 12,80—12,93; 62/63 g f 13,37—13,56. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer on geveer 2.050.000 stuks. Handel kalm. Eieren 49/58 g f 10,2013,75, kg-prijs f 2,03—2,37; 59/65 g f 13,90—14,90, kg- prijs f 2,362,29. Varkensmarkt. Aanvoer 66 stuks. Handel redelijk. Prijzen (in guldens per stuk): biggen f 6672. gevonden hebben hield een geestige toespraak waarin hij onder meer ver telde: „Je voelt je min of meer als grootvader van een grote schare klein kinderen, vooral als er eentje naar je toe komt, die zegt wat werkelijk ge beurd is „dag lieve meneer Thoo mes". Overigens krijg je als je wat ouder wordt een wat wijsgeriger blik op het leven, maar het blijft moeilijk voorstelbaar, als je gehoord hebt, dat men blij was de lokalen in de Koningin Julianaschool te kunnen betrekken en men nu hoort, dat mtn blij is die don kere ruimtes te kunnen verwisselen voor dit moderne en lichte schoolo- kaal". Mej. Vink, hoofdleidster van „De Kleuterkar" op het Coniferenplein, een kleuterschool die ook van dezelfde stichting uitgaat, sprak van de gezelli ge samenwerking die er is tussen het onderwijzend personeel van deze scho len en bood een bureaulamp voor de „docentenkamer" aan. De bijeenkomst werd gesloten door de heer B. van Leeuwen, voorzitter van het schoolbe stuur, waarvan de Koningin Juliana school uitgaat. Na afloop van de officiële bijeen komst kregen de aanwezigen de gele genheid de nieuwe school te bewonde ren. Zó druk hebben de meeste huis vrouwen het. U moest eens we ten, hoe vaak uw vrouw bijv. al leen al per dag, per week, per maand, naar de bel moet hollen. Tracht dat althans te beperken. Een mogelijkheid: als u als abon nee van het dagblad De Vallei per week of per maand betaalt, schakel dan over „op kwartaal" 10,80). U kunt dit doen op gironummer 1321600. Nóg beter: vraag ons om toezen ding van een machtigingsformu lier tot automatische afschrijving. Het bespaart u incassokosten. Maak het U zelf gemakkelijk VEENENDAAL Zaterdag 23 september: N. Rijlaarsdam, Kerkewijk 86, telefoon 10885. Zondag 24 september: G. Annot, Kerke wijk 56, telefoon 10198. Apotheek: Zuidema, Hoofdstraat 53, te lefoon 12123. AMERONGEN De praktijken van de doktoren Kars en Ossendorp uit Amerongen, Bakker uit Leersum en van Van Ommeren uit Eist worden het a.s. week-end waargenomen door dr. L. W. S. van der Burg, Put- akker 2, Leersum. Tel. 034341388. EDERVEEN - DE KLOMP RENSWOUDE Dr. Rademaker, Ederveen, telefoon 201. RHENEN Voor Rhenen neemt waar: dr. Rienstra, tel. 2577. KESTEREN Voor Lienden, Ommeren en Kesteren neemt waar: dr. Guépin te Ommeren, tel. 03443—250. OPHEUSDEN Voor Echteld, Ochten, Dodewaard en Opheusden neemt waar: dr. Van Driel te Ochten, tel. 03444—220. Wijkverpleging Kesteren Voor Kesteren en Ochten neemt waar: Zr. S. Westerhof, Groene Kruis, Kes teren, tel. 08886—210. Wijkverpleging Opheusden Voor Opheusden en Dodewaard neemt waar: Zr. H. Budding uit Dodewaard, 08885—218. Tandartsen VEENENDAAL/RHENEN Spoedgevallen: tel. 0838512945. VEENENDAAL In de showroom van het automobielbedrijf R. Vonk aan de Industrielaan wordt vanavond tot 22 uur en morgen van 9 tot 19 uur een Citroënshow gehouden, waarop onder meer het gloednieuwe model van deze fabriek de „Dyane" te zien is. Ook alle andere Citroënmodellen voor 1968 wor den getoond. i EDERVEEN Gisteren zjjn de bejaarden van Ederveen een dagje uit geweest, 's Morgens om half tien vertrokken ze in een grote en een kleine bus en 's avonds om ongeveer acht uur kwamen ze voldaan weer in hun woonplaats aan, verwel komd door de plaatselijke harmonie. Alleen bij de aankomst ondervonden de deelnemers aan de bejaardentocht enig nadeel van het regenachtige weer. Het Ederveense muziekkorps zou het gezelschap namelijk al bij De Klomp verwel komen, maar door de slechte weersomstandigheden ging dat niet door. De rest van de dag hebben de bejaarden echter geen noemenswaardige hinder van de regen ondervonden. Klokslag half tien stapten de Eder veense bejaarden in de bussen om te vertrekken naar Vinkeveen. Daar aan gekomen keken ze rond bij de Vinke- veense plassen waar ze bijzonder van de omgeving genoten. Tevens werd in Vinkeveen de koffie-pauze gehouden. Vervolgens ging het via Aalsmeer rich ting Amsterdam. In Amsterdam maakte het gezelschap een rondvaart door de havens en grach ten. De grote zeeschepen maakten veel indruk op het gezelschap. Na de rond vaart werd een bezoek gebracht aan het nieuwe Schiphol. Hier keek men zich de ogen uit. De meeste bejaarden waren wel eens op het vroegere Schip hol geweest, maar dit moderne, dyna mische bedrijf hadden ze nog niet ge zien. „We zagen enorm veel toestellen vertrekken maar niet een daalde er", vertelde Gerrit Nijburg, de marktmees ter van Ederveen, die ook mee is ge- ADVERTENT1E Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 Ds. A. Vroegindeweij schrijft in 't Veens kerkblad van de hervormde gemeente te Veenendaal, dat hij bij bezoeken aan nieuw-ingekomenen soms vreemde ervaringen opdoet met de voorlichting, die in andere plaatsen over de Veenendaalse her vormde gemeente wordt gegeven. Een voorlichting die kant noch wal raakt, volgens de predikant, die dan de nieuwe gemeenteleden probeert duidelijk te maken dat hij predikant is van de „gewone" hervormde ge meente waar het „gewone" maar te gelijk toch zo „buitengewone" evan gelie wordt verkondigd. De voor lichting die ds. Vroegindeweij ver strekt over deze ervaring met voor lichting door anderen is overigens ook niet zo erg duidelijk, want we weten nu nog niet wat die voorlich ting inhield. hervormd emeritus-predikant te Waddinxveen. een avond voor gehandicapten, te verzorgen onder auspiciën van de jeugdraad. en verder een lezing over het werk in achterbuurten, puzzel- tochten, filmavonden en even tueel maar dat lijkt ons buiten het winterseizoen vallen een vakantieweek. Het seizoen wordt door de jeugd verenigingen gezamenlijk geopend op 26 september. De zondag daaraan voorafgaande zullen de predikanten zich in hun preken richten tot de jeugd. Voor de twee wijkcentra die de hervormde gemeente te Veenendaal op korte termijn zal bouwen zijn door het college van kerkvoogden reeds architecten aangezocht. Het centrum voor de wijkgemeente-west, dat zal komen in het complex „De Molenbrug" zal worden gebouwdon- der architectuur van het bureau Vellekoop te Leusden. Voor het cen trum in „De Engelenburg" is op dracht gegeven aan de Veenendaalse architect E. J. van de Hoef. Aan vrijwillige bijdragen over 1967 is bij de hervormde kerkvoog dij te Opheusden binnengekomen 'n bedrag van 7800 gulden. Tot jeugdouderlingen der her vormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal zijn benoemd de heren B. Sieswerda en F. H. Schoemaker. De hervormde jeugdraad te Vee nendaal heeft een voorlopig pro gramma voor het komende seizoen vastgesteld. Over dit programma zal definitief worden beslist op een ver gadering, waarvoor afgevaardigden van elke hervormde jeugdvereniging zijn aangezocht. Op het programma staan onder meer: een jeugdmeeting te leiden door de voormalige r.k.-priester ds. H. J. Hegger, thans gereformeerd predikant te Velp. Gedebatteerd zal worden over de huidige pro blemen in de r.k.-kerk. een voorlichtingsavond over de „pil" door ds. J. R. Cuperus, De J.G.B. (om duidelijk te zijn: Jonge Gezinnen Beweging) van de hervormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal gaat tijdens deze winter weer op gezette tijden vergaderen bij één van de leden aan huis. In het verleden heeft men verschillende onderwerpen behandeld o.a. wat ge ven we voor speelgoed aan onze kin deren, humor in de kerk, welk beeld hebben wij van God, met als ver volg, hoe bidden wij tot deze God. Voor de eerstvolgende bijeenkom sten staat op verzoek van de ker- keraad op het programma het boekje „Klare Wijn", aangeboden door de Génerale Synode van de Ned. Hervormde kerk. De redactie van „De Wachter Sions", het lijfblad van de gerefor meerde gemeenten in Nederland, heeft overigens niet veel vertrouwen in die „Klare Wijn". Zij vermeldt dat ook uit hervormd-gereformeerde bondskring mannen als prof. dr. H.. Jonker en drs. S. Meijers hun naam eraan hebben gegeven. Daar ver bindt De Wachter Sions geen conclu sie aan. Wel aan de naam van de samensteller, dr. Frederikse, die vol gens het blad treurige uitspraken in „Trouw" over Hemelvaart heeft ge daan. Voor „De Wachter Sions" is dat een reden om te veronderstellen, dat het met deze „Klare Wijn" ook wel niet zulke Zuivere Koffie zal zijn. Ds. Jac Vermaas, hervormd predi kant te Huizen, zal op 1 oktober met emeritaat gaan. De predikant zal na zijn pensionering nog de gees telijke verzorging van het bejaarden tehuis „Voor Anker" op zich nemen. Ds. Vermaas was, voordat hij naar Huizen vertrok, predikant bij de hervormde gemeente te Veenendaal. Tijdens de jaarlijkse zendingsdag van de gereformeerde zendingsbond in de hervormde kerk, die traditie getrouw in de maand augustus en in Driebergen wordt gehouden, werd 60.000 gulden ingezameld voor het zendingswerk. De hervormde gemeenteleden van Scherpenzeel hebben voor ruim 1100 gulden aan oliebollen opgegeten. De winst op de bollen kwam ten goede aan de bejaarden. Of al die bollen de gemeente wel goed gedaan hebben wordt niet vermeld... De kerkdienst van de hervormde gemeente te Renswoude op zondag avond 24 september zal het karakter dragen van een gezinsdienst. Alle plaatsen zullen voor deze bijzondere gelegenheid vrij zijn. Speciaal voor de jeugd zal in deze dienst ritmisch gezongen worden. De jeugdweekends komen in de mode. Ook de herv. jeugd van Ederveen gaat er in verenigingsver band aan meedoen door binnenkort zo'n weekend te beleggen in Eder veen. Met hopelijk veel gasten uit andere plaatsen gaat men 's za terdagsmiddags de Koepelkerk te Renswoude bezichtigen. Daarna 'n broodmaaltijd, gevolgd door een woordenspel „De dagen van ons le ven", zang en ontspanning. Zondags zijn er kerkdiensten, wan delingen en preekbespreking. Iedereen, die „slapers" kan heb ben wordt verzocht zich te melden. weest. Bovendien vond hij de haven van Rotterdam mooier dan die van Amsterdam: „Daar liggen veel meer schepen. Ik heb er nu maar een paar gezien. Maar ja, toch was het een fan tastische dag". Na het bezoek aan Schiphol brachten de bussen het gezelschap naar het „Polderhuis", een restaurant in de Gerrit Nijburg sprak een dankwoord namens de Ederveense bejaarden. buurt van Weesp waar men een brood maaltijd kreeg aangeboden. Vervolgens keerde men via Hilversum, Naarden, Soest en Woudenberg weer huiswaarts. In Ederveen werden de bejaarden verwelkomd door de Ederveense Har monie. In café „Marktzicht" werden nog eens drie muziekstukken Voor de bejaarden ten gehore gebracht, waar ze zichtbaar van genoten. Eerst had de heer Nijburg echter nog zijn dank uit gesproken aan het comité, dat de dag had georganiseerd. Hij sprak namens alle bejaarden zijn waardering uit voor de goede zorgen, die zij die dag hadden ondervonden. Daarna ging hij nog „ef- fe met de pet rond voor de muziek". De 46 bejaarden gaven gul, evenals de andere aanwezigen in het café, zodat „de muziek" als waardering en dank voor de serenade f 45,- in ontvangst kon nemen. Tenslotte keerden de deel nemers vol mooie indrukken, maar wel een beetje moe, huiswaarts, terwijl uit vele monden klonk: „tot volgend jaar". VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude kerk: 9.30 uur ds. Terlouw; 17.00 uur ds. Van Assen- bergh. Julianakerk: 9.30 uur ds. Van Assen- t>ergh; 17.00 uur ds. Jongerden. Vredeskerk: 9.00 uur en 10.30 uur ds. Graafland; 17.00 uur ds. Vroeginde weij. Sionskerk: 9.30 uur ds. Jongerden; 17.00 uur ds. Westland van Uddel. Bejaardencentrum: 9.30 uur ds. Van Beek van Poederoijen. Veeneind: 15.00 uur ds. Van Assen- bergh. Woensdag, 27 sept. a.s. 19.30 uur: ds. Middelkoop uit Zwolle. D^jkstraat: 14.45 uur ds. Vroeginde weij. VEENENDAAL De anti-buik-club „de Kangeroes" heeft honderd gulden uit haar kas beschikbaar gesteld voor de actie „Laat 'es wat voor 't grote bad"; de actie die gevoerd wordt ten bate van de bouw van een overdekt zwembad te Veenendaal. De groep conditie-trainers, ze spreken zelf niet graag over „anti-buik-club", komt elke zaterdagmorgen om acht uur sa men op de Grintweg, ter hoogte van het Juliana-ziekenhuis. Daar gaan de „Kangeroes", hoofdzakelijk vertegen woordigers, kantoormensen, winke liers en andere mensen die vrijwel de gehele week zittend doorbrengen, wat hard lopen of andere lichamelijke oefeningen doen. Dit gebeurt onder leiding van sport leraar M. S. van der Velde en diens assistent. Elk lid van de groep stelt ieder jaar een bedrag voor deze ver antwoorde leiding ter beschikking, maar de heer Van der Velde en diens assistent vinden het werken met de „Kangeroes" zelf zo leuk, dat zij met een minimale vergoeding genoegen nemen. Daarom houden de „Kange roes" wat geld over. De groep heeft echter geen behoefte aan een vette kas, zodat men heeft besloten het overschot aan de actie „Laat 'es wat voor 't grote bad" te geven. ADVERTENTIE In herfst, winter en voorjaar'66/'67 werden 250.000 runderen met G11 tabletten behandeld. In het seizoen '67/'68 zullen dat er meer dan een It miljoen zijn. Horen Uw dieren daar ook bij, of behoort U tot de achterblijvers? Uitsluitend Verkrijgbaar bij Uw dierenarts. Gil Herv. Gemeente „Sola Fide": 10.00 uur ds. Vijzelaar (bev. ambtsdragers); 17.30 uur ds. Nijeboer. Geref. Kerk: Oude kerk, 9.30 uur ds. Overduin; 17.00 uur ds. IJtsma. Petrakerk: 9.30 uur ds. IJtsma; 17.00 uur ds. Overduin. Geref. Kerk (OCB): 9.30 uur en 17.00 uur ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk: 9.30 uur en 17.30 uur ds. Langbroek. Pniëlkerk: 9.30 uur en 17.00 uur ds. Keuning. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 uur en 18.30 uur ds. Mallan. Geref. Gemeente (Syn.): 9.30 uur en 17.00 uur leesdienst. Dinsdag, 26 sept. a.s. 19.30 uur: ds. C. Having uit Utrecht. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Wieringa te Nijmegen. R.K.-Kerk: Salvatorkerk: 9.00 uur en 11.00 uur H. Mis; 19.00 uur Lof. Willibrorduskerk: 8.00 uur en 10.00 uur H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur Heiligingssa menkomst; 19.30 uur Verlossingssa menkomst. Jehovagetuigen (NVV-gebouw): 14.30 uur Openbare vergadering; 17.30 uur bijbelbespreking. AMERONGEN Ned Herv. Kerk: 10.00 uur ds. G. Kaak- stra; 19.00 uur Jeugddienst. Kand. J. J. van Lienden uit Bennekom. Dorpshuis: 10.00 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 uur ds. L. Zwaan; 18.30 uur ds. Lugtigheid uit Zeist. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mej. ds. S. A. J. F. Doets uit Leersum (N.-H.). OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. C. van Viegen; 18.30 uur ds. E. H. Broekema. Oud Geref. Gem.: 10.00 uur en 18.30 uur Leesdienst. Vanavond, 22 sept. 19 uur: dhr. Van de Meer. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Vroegin- dewei uit Veenendaal; 18.00 uur ds. S. Mulder uit Dodewaard. LEERSUM Geref. Kerk: 10.00 uur ds. G. Lugtigheid uit Zeist; 18.30 uur ds. L. Zwaan. R.K.-Kerk: 8.15 uur en 10.15 uur H. Mis. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. P. M. v. Breugem; 18.30 uur ds. P. Zijlstra. Geref. Kerk: 10.00 uur ds. P. W. v. d. Veen in zijn laatste dienst als plaatse lijk pred.; 18.30 uur ds. R. Ypma uit Amersfoort. Geref. Gem.: 10.00 uur en 18.30 uur dhr. B. Roest. Vrij Evang. Gem.: 10.30 uur Evang. H. G. Koekkoek uit Harderwijk. De dienst wordt gehouden in het verenigingsge bouw aan de Molenweg. R.K.-Kerk: 8.30 uur H. Mis. De dienst wordt gehouden in het verenigingsge bouw aan de Molenweg. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Bergschool, 9.00 uur: ds. A. Westra. Cunerakerk, 9.00 uur: ds. B. Eysenga uit Leusbroek; 10.30 uur: ds. A. Westra; 18.30 uur: ds. N. Koorema. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 uur: ds. W. Scheuten uit Bennekom. Geref. Gem. Nederland: 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. L. van de Peut. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Kok em. pred. uit Zeist. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. C. van de Berg. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: dhr. Van Oostende. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst. Geref. Gem. Nederland: 10.00 en 18.30 uur: ds. M. van Beek.

De Vallei | 1967 | | pagina 3