„Is animo bij de jeugd voor planten minder Brandweer van Rhenen ging dag uit In kantine van fa. Schoonhoven „Prins Hendrik" kreeg eigen schieten Ds. Kuiis gaf bijbelse visie op het gezin M. Roelofsen 20 jaar verkoper Baas over de knop Weekagenda Utrecht Bioscopen Utrecht BIJ SLUITING FLOR ALIA Ie Yeenendaalse Konfektiehuis Probleem Ds. Van der Veen E 1 0 P nam afscheid van zijn gemeente - oudste vereniging van Veenendaal - CHEVROLET Botsing kwam hard aan Puzzelrit van „de Middelhof" Circuit '67 start zaterdag met This Generation Veemarkt Utrecht BURGERLIJKE STAND Veenendaal Ede V.A.B. KIRPESTEIN Let op de advertentie van het Gelderland A6, Veenendaal Bestuursvacature bij Rode Kruis Dammers gestart Dames op excursie naar „Hollandiar Paddestoelen zoeken met A. P. de Kleuver VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1967 Kesteren is gisteravond in de lagere land- en tuinbouwschool besloten met de officiële prijsuitreiking, die werd verricht door de voorzitter van de Ko ninklijke Maatschappij voor Tuin bouw- en Plantkunde, afdeling Mid- den-Betuwe, de heer W. Schepers. De heer Schepers toonde zich in zijn toe spraak niet ontevreden over het resul taat van de bloemen- en plantenten- toonstelling, doch merkte op: J[k meen te mogen vaststellen; dat het aantal planten dat door de scholen is ingezonden, dit jaar is gezakt. Wij had den van de scholen meer planten ver wacht, doch misschien is de teruggang een oorzaak van het feit dat het af gelopen jaar minder planten onder de jeugd zijn verspreid". De heer Sche pers wilde echter niet uitsluiten, dat misschien de animo van de jeugd voor de plant is verminderd. Hij deed een beroep op de aanwezige hoofden van scholen om hun leerlingen het nut van de Floralia bekend te maken, zodat volgend jaar een groter aantal inzen dingen kan worden verwacht. „Het gaat niet alleen om bloemen en planten tentoon te stellen", merkte de heer Schepers op. „Het doel is tenslot- Geboren: Eric Theodorus, z.v. G. J. van de Pol en C. P. M. Houdijk; Zwee- res Marinus, z.v. W. van Geereen- stein en M. Koops; Jacoba Maria, d.v. W. G. van de Glind en C. Nell; Teunis Willem M., z.v. W. M. van Hardeveld en J. H. Aartse; Monique Wilhelmina, d.v. C. M. Buunk en G. Roseboom; Evert, z.v. E. Aartsen en A. Belderok; Elisabeth Suzanna P., d.v. A. Luteyn en A. M. den Hond; Jacob, z.v. M. Vink en W. M. Boers; Jacobus Bernard H., z.v. J. B. H. Lefers en P. Wisselo; Antonia, d.v. T. Langerak en A. Raatgever; Frederik, z.v. B. J. N. Uijterwaal en W. A. Bos; Anette Jacqueline, d.v. J. Langenberg en G. Voogt; Yvonne, d.v. H. Werk man en D. Helms; Anita Margaretha, d.v. W. C. H. van Dam en M. L. van der Molen; Marga Jantina, d.v. M. J. van der Staaij en A. C. Baars. Ondertrouwd: J. van den Ham en P. G. de Kievid; W. Kuiper en S. Leppers; J. Hasselaar en J. W. Stoel. Getrouwd: P. van Eden en H. Hol; N. Pitlo en H. W. van der Meiden; H. van Kesteren en G. de Man; T. Hoekstra en J. de Haas; W. J. A. Boers en C. L. van Beek; C. van de Haar en C. W. Klumpenaar; A. van de Bovenkamp en S. H. van de Weerd; E. ter Haar en C. Bouwmeester; R. Dekker en E. H. Henken; H. Looi jen en M. C. J. H. van Rijswijk; C. A. B. Baars en S. van Soest; W. J. Baars en M. G. van Wakeren; F. van den Bosch en M. A. E. Damen; G. van Silfhout en J. M. van Dijk; J. A. Spies en G. W. van Wijk. Overleden: Wouter Comelis van Es sen, 60 jr., echtg. van H. A. Vlastuin; Jacob Bouman, 72 jr., echtg. van M. Anbeek; Johanna van Rotterdam, 80 jr., wed. van D. van Blankestijn; Albert Haalboom, 13 jr. Geboren: Anna A. M., d.v. J. J. Tem pel en W. G. Neijenhuis; Evert G., z.v. G. v.d. Hoef en S. Jansen; Dirkje P., d.v. C v. Mourik en D. P. v. Ginkel; Colinda, d.v C. B. v. d. Ende en D. Ha melink; Johan A. H., z.v. W. F. Witten- dorp en G M. v. d. Werf; John, z.v. H. Hazeleger en G. Blotenburg; Jantje, d.v. W. M. v.d. Broek en J. v.d. Brink; Annemarije, d.v. C. F. Turpijn en M. A. C. Hendriks; Willemina L., d.v. G. R. v. Leeuwen en J. v. Dijk; Huibert, z.v. W. H. v. d. Brink en A.v Roekei; Maria L. C. d.v. R. v. d. Vegt en J. M. Schouw- stra; Robert J., z.v. A. v Bennekom en G. v. d. Top; Anthone, z.v. A. Patty en C. W. Voogd; Astrid, d.v. B. G. Vossers en A. v. Engelenhoven; Teunis, z.v. W. Ploeg en E. v.d. Pol; Wilco, z.v. T. M. Soetendaal en G. Soetendaal; Ange la d.v. W. v.d. Top en W. J. J. ten Ham; Johannes Th., z.v. G. v. Amerongen en G. Willemsen; Peter, z.v. P. A. van Kruistum en J. v. d. Brink; Yvonne J. H., d.v. J. M. F. Gorts en M. W. van Bree; Joost, z.v. A. Mekking en J. W. v. d. Lingen; Evert, z.v. E. Ouwendorp en C. M. Klok; Albert A., z.v. R. van Steenbergen en H. Groenwold; Albertus J., z.v. A. Werkman en J. Derksen; Jan, z.v. W. Soetendaal en J. Zekveld; Jac- quelinge, d.v. W. Soetendaal en J. Zek veld; Jochem, z.v. J. v. d. Brink en E. J. A .v. Beek; Robert, z.v. J. v. d. Bie zen en J. A. Stolze; Gretta M., d.v. L. H. Lijbers en B. v. d. Kieft; André M., z.v. G. de Geit en G. A. v. Ark; Cor nelia J., d.v .A .P. v. d. Engel en A. H. v. d. Berg. Ondertrouwd: J. Groene veld en J. S. Hendrikse; J. v. Norden en W. C. van Reemst; G. v. Riessen en A. E. v. Eer ten; R. G. S. Pang-At jok en F. E. Ha- genstein; G. v. Ginkel en S. E. Broek huizen; N. de Bruin en N. v. Dijk; G. v. Heerd en J. v. d. Weerd; A. Boers en H. v. d. Bosch; K.-D. Westhoven en A. W. Schuurman van Rouwendal; W. Ros kam en A. S. E. Houkes; J. R. Hennin- ger en Sylvia O. B. M. Hanssens. Getrouwd: M. Zandsteeg en J. van Grootheest; J. v. Voorst en J. M. M. v. d. Kraats; B. R. v. Roekei en C. P. Roseboom; D. J. Middag en M. v. In- gen; H. Beek en B. M. Lens; H. J. v. Geerenstein en H. Wolven; J. J. M. v. Kessel en H. M. Huizenga; C. H. v. Santen en J. Vos; L. Spronk en A. H. W. v. Gestel; J. F. v. Dopperen en W. van Veen. Overleden: C. F. Stek, 75 jr.; E. J. v. d. Dikkenberg, 69 jr.; E. v. Harten, 60 jr.; A. A. Schilder, geh. gew. m. G. W. Kleine, 49 jr.; H. Roosdorp, geh. gew. m. L. C. v. d. Berg, 75 jr.; J. Scherren- burg, 84 jr.; P. Schipperl 66 jr.; H. W. v.d. Craats, e.v. C. v. Beek, 55 jr.; H. Nieboer, 70 jr.; A. M. E. Wieling, geh. gew. m. H. L. Rozema, 79 jr.; A. Stomphorst, geh. gew. m. G. Harde man, 82 jr.; H. J. Drost, 49 jr.; J. Vlas tuin, e.v. J. v.d. Kraats, 56 jr.; B. ter Weeme, 73 jr.; H. Kroesbergen, 69 jr.; A. v. Egdom, 47 jr.; R. v. d. Meijden, ?eh. gew. m. T. Speelziek, 79 jr. te om ook andere mensen enthousiast te maken voor het verzorgen en kwe ken van planten en bloemen. Het is 'n vorm van vrijetijdsbesteding van de al lerbeste soort", aldus de voorzitter, die een beroep deed op de aanwezigen om dit in stand te houden. Een hoog per centage inzendingen van goed gekweek te planten en een flinke medewerking van de kant van de leden noemde de heer Schepers hierbij onontbeerlijk. „De ruimte waar we onze „Floralia" kunnen houden is een moeilijk probleem OPHEUSDEN De heer M. Roelof sen uit Opheusden was dezer dagen 20 jaar als verkoper in dienst van het winkelbedrijf van de heer N. van Hun- nik. De jubilaris heeft dit heuglijke feit op bescheiden wijze met het overige personeel gevierd. De heer Roelofsen neemt voor het Opheusdense koperspu- bliek een voorname plaats in. Voor 't winkelbedrijf, dat vestigingen heeft in Opheusden en Zetten is hij gedurende de afgelopen 20 jaar een onmisbare kracht geworden... De heer W. Schepers (rechts) voorzit ter van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, over handigt de heer Aa Datema, de wissel beker. in ons gebied", vond de heer Schepers. De tentoonstelling is de eerste maal ge houden in de lagere land- en tuinbouw school en vond dit jaar plaats in een grote boerenschuur op de Industrieweg. Over befde ruimten is men niet enthou siast, alhoewel de boerenschuur tot nu toe het best is bevallen. De beoordeling was voor de jury niet eenvoudig, zodat er strenge eisen ge steld moesten worden aan de inzendin gen. Er is voornamelijk gelet op de vorm en de bloei van de plant, terwijl daarnaast de verzorging een uiterst be langrijke factor betekende. Als winnaar van de scholen werd aangewezen de openbare lagere school uit Kesteren. Namens zijn leerlingen nam het hoofd, de heer A. Datema uit handen van de voorzitter de beker in ontvangst, alsmede de wisselbeker, die de voorgaande „Floralia" in het bezit kwam van de openbare lagere school uit Lienden. Onder de particuliere in zendingen waren zes eerste prijzen uit geloofd, die bestonden uit planten. De prijsuitreiking werd door vele be langstellenden bijgewoond. In gezellige kring werd na afloop van het officiële gedeelte nagepraat over de resultaten, die het afgelopen jaar werden bereikt. RHENEN Gisteren is de vrijwilli ge brandweer van Rhenen een dagje RHENEN Gisteren is de vrijwil lige brandweer van Rhenen een dagje uit geweest. De commandant had maatregelen genomen dat bij het eventueel uitbreken van brand de spuit gasten uit het naburige Achterberg zou den kunnen optreden in de Grebbestad. De hulp was gelukkig niet nodig. De brandweermensen, die hun da mes voor deze gelegenheid hadden meegenomen, maakten een trip rich ting Amsterdam en Volendam. In de hoofdstad werd in de ochtend uren een bezoek gebracht aan de brou werijen. Er werd hier flink „geblust", zodat de stemming er al gauw goed in zat. De spuitgasten hadden tevoren koffie gedronken in „Eemland" te Soestdijk. Vanuit Amsterdam werd Volendam bezocht, waar ook de lunch werd ge bruikt. Tegen de avond werd in „De Roemer" te Amstelveen gedineerd en tot besluit van deze uitgaansdag werd in Amsterdam de nieuwste „Snip- en Snap"-revue bezocht in „Carré". ADVERTENTIE VEENENDAAL SCHERPENZEEL Ds. P. W. van der Veen predikant van de gerefor meerde kerk van Scherpenzeel vertrekt volgende week naar zyn nieuwe ge meente in Asperen en woensdagavond nam om deze reden de gemeente af scheid van de predikant. Sinds augus tus 1957 is ds. Van der Veen aan de Scherpenzeelse gereformeerde gemeen te verbonden geweest. Ds. J. Firet em. pred. sprak de scheidende dominee toe. Hij noemde ds. Van der Veen een echter herder voor zijn gemeente. Ds. Firet zal de cathechisatie over- nmen, maar hij vond het moeilijk om ds. Van der Veen in dit werk te evena ren. Ds. Firet overhandigde zijn collega namens de gemeente een televisietoe stel. Hij mocht het toestel echter nog niet meenemen, want het .is een geza menlijk geschenk van Scherpenzeel en Woudenberg. Vrijdag wordt in Wouden berg een afscheidsavond gehouden. Het zelfde apparaat zal daar nog eens overhandigd worden. Mej. A. v.d. Broek jeugdlid van de beroepingscommissie overhandigde mevr. van der Veen een boeket bloe men. Tot slot sprak ds. Van der Veen een dankwoord. Hij stelde ds. Firet gerust wat betreft de cathechisaties. Op aar de bestaan geen engelen maar zo zij zouden bestaan dan zou dat wel van de cathechisatiejeugd gezegd kunnen wor den, aldus spreker. Mede namens zijn vrouw en kinde ren dankte de predikant voor de goede woorden bij het afscheidscadeau. Zon dagmorgen zal ds. Van der Veen voor gaan in kijn afscheidsdienst in Scher penzeel en zondagavond in Woudenberg. CITY-MOTORS - EDE VEENENDAAL Gisteravond open de burgemeester mr. dr. J. Hazenberg de nieuwe schietbaan van de Veenen- daalse schietvereniging „Prins Hen drik", die is ondergebracht in de kan tine van G. J. Schoonhoven N.V., het transportbedrijf aan de Industrielaan. De opening werd bijgewoond door de ere-voorzitter van de vereniging, mr. J. J. P. C. van Kuyk, de hoofd-inspec- teur van politie, de Hber W. C. H. Dek ker, wethouder M. Bastmeijer en de burgemeester van Scherpenzeel, mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg, die als voorzitter van de schietkring „De Gel derse Vallei" vertegenwoordigd was. De schietvereniging „Prins Hendrik" is bij deze overkoepelende organisatie aan gesloten. Oudste ver. van Veenendaal. Als eerste sprak de heer C. den Bra- ber, voorzitter van „Prins Hendrik", de aanwezigen toe. Hij herinnerde eraan, dat de schietvereniging, die in 1901 op gericht werd, de oudste vereniging van Veenendaal is. „Toch hebben wij nooit een lokaal gehad dat aan alle eisen vol deed", zei hij. „We verhuisden altijd van het ene naar het andere pand" en volgens hem deed dat veel afbreuk aan de schietvaardigheid van de leden. Daar om sprak hij namens het bestuur zijn bijzondere dank uit aan het adres van de heer G. J. van Schoonhoven, omdat hij de vereniging eindelijk een thuis ge geven had; een thuis, dat aan alle eisen voldoet en dat bovendien bijzonder com fortabel is. De kantine is gezellig inge richt en de gehele ruimte wordt cen traal verwarmd; iets wat de leden van de schietvereniging nog nooit 'hebben gekend: „Het ging meestal met een noodkacheltje", vertelde de heer Den Braber. Vervolgens kreeg burgemeester Ha zenberg het woord. Hij roemde het feit, dat „Prins Hendrik" al zolang bestaat: „Het is gemakkelijk met een stelletje enthousiastelingen een vereniging op te richten, maar het is zo moeilijk om te blijven bestaan. De burgemeester ver heugde zich erover, dat de vereniging nu is ondergebracht in een goede en vei lige plaats. Vooral ook omdat al dat goede zijn invloed heeft op de presta ties van de schutters. „Ik hoop dat u ongelooflijk lang plezier van deze ruim te mag. hebben", zei hij. De burgemees ter sprak zijn bijzondere waardering uit voor de heer Schoonhoven, die zo maar, zonder meer zijn ruimte voor de ver eniging beschikbaar heeft gesteld. De burgemeester deed terloops nog RHENEN Op de kruising Berg weg - Nieuwe Veenendaalseweg - Auto weg vond een zware botsing plaats tus sen een personenauto, bestuurd door de heer R. J. v. D. uit Lienden en een vrachtwagen, bestuurd door J. B. uit Utrecht. De botsing was zo hevig, dat de personenauto enkele malen om zijn as sloeg en op z'n kop op het wegdek terecht kwam. De vrachtwagen kantel de. De bestuurder van de personenwa gen werd zodanig gewond, dat hij naar het Julianaziekenhuis moest worden overgebracht. De kruising is bijzonder onoverzich telijk. Al enkele jaren geleden werd er een voorrangskruising van gemaakt en daarna werd de Nieuwe Veenendaalse weg aangewezen als voorrangsweg. Maar ook dat schijnt niet altijd af doende te. zijn. LEERSUM Zaterdag a.s. organi seert de buurtvereniging „De MID DELHOF" weer een puzzelrit voor auto's en bromfietsen. Men kan vanaf 13.30 uur inschrijven aan Hoflaan 11. De start vindt plaats om 14 uur van af garage Kooi. „De Middelhof" staat er om bekend dat de puzzelritten prima worden geor ganiseerd, zodat men zaterdag weer op veel deelnemers rekent. ELST In gebouw Pniël hield ds. N. Kuus uit Voorthuizen een inleiding tijdens een contactavond van leden van de hervormde kerk. De avond was belegd door een gespreksgroep, die zich vorig seizoen gebogen had over een aantal actuele levensvragen. De titel van de lezing van ds. Kuus was: „De bijbelse visie op het gezin". Op de vergadering waren ongeveer veertig gemeenteleden aanwezig. Het bestuur van het organiserende groepje hoopt, dat volgende contactavonden nog beter bezocht zullen worden. Het is namelijk de bedoeling dit winterseizoen een aantal van deze avonden te organiseren. In zijn rede ging ds. Kuus in op een aantal problemen van het gezin in de moderne tijd. Volgens hem is 't ouder- gezag tanend onder de jeugd, hetgeen onder meer tot uitdrukking wordt ge bracht door uitdrukkingen als „Die ouwe van mij". Het gezin wordt door de hedendaagse jeugd voornamelijk ge zien als een gelegenheid om te eten en te slapen, meende de spreker. Hij ver oordeelde echter het feit, dat men te genwoordig te veel dingen, die de bij bel zonde noemt als „normaal" gaat beschouwen. Ondermeer doelde hij hier op de „pu berteitsverschijnselen", voorzover ze in strijd zijn met het (protestantse) vijfde gebod „Eert uw vader en moe der..." Na de bespreking van een aantal ac tuele problemen gaf ds. Kuus een be schrijving van de bijbelse visie op het huwelijk en de plaats van man en vrouw daarin. Hij stelde nadrukkelijk, dat het huwelijk een Goddelijke instel ling was, tussen twee gelijkwaardige partners. „God schiep eerst Adam en toen Eva, maar dat betekent niet dat Adam meer was dan Eva, want anders kon er niet gesproken worden over een „hulpe tegenover hem", aldus de pre dikant. Het gezin noemde hij in navolging van resp. Augustinus en Calvijn „Een vluchtheuvel in de wereld" en „een kerkje in de kerk". Vooral het laatste werd door de spreker beklemtoond. „Hoewel er geen sacramenten be diend worden is het toch een kerk, om dat als het goed is de dienst des woords en der gebeden in het gezin verricht moeten worden". Na zijn inleiding werden een aantal vragen gesteld, waarin het belang van een christelijke opvoeding voor de kin deren nog eens onderstreept werden. Burgemeester mr. dr. J. Hazenberg loste het eerste schot op de nieuwe schietbaan van „Prins Hendrik". de suggestie, dat de schietvereniging ook eens aandacht moest besteden aan het schieten met pijl en boog. Hij wist dat in het verleden de vereniging als een noodsprong tot deze sport was over gegaan, echter voor tijdelijk: „Maar misschien is het idee om ook hier eens wat aandacht aan te besteden", aldus de burgemeester. Daarna verrichtte hij de officiële opening door een schot in de roos te wagen. De ere-voorzitter van „Prins Hendrik" de heer Van Kuyk ging na de opening over tot het uitreiken van medailles aan de beste schutters van 1967. Voor hij tot de uitreiking overging toonde ook hij zich verheugd met de nieuwe ruim te: „Het is heel wat beter dan vroe ger", zei hij. Hij was optimistisch over de toekomst. Vooi^l omdat de vereni ging, die veel ups'and downs heeft ge kend, de laatste tijd groeit en bloeit. Naast de gezelligheid in de vereniging zag hij ook het nut van het schieten in en hij zette kracht bij zijn woorden door het uitreiken van de medailles. Van klasse A, knielend, ontving de heer W. Kroesbergen de medaille. Van dezelfde klasse liggend nam de heer F. Heikamp het kleinood in ontvangst. De heer B. Goppel ontving de medaille voor klasse B, knielend en de heer J. Roks voor klasse B liggend. De heren Den Braber en Zandkuil ontvingen de me daille voor klasse C, resp. knielend en liggend. Een speciale trofee ging naar de heer B. Goppel, die algemeen kam pioen 1967 van de vereniging is gewor den. Hierdoor belandde hij automatisch in klasse A. Het officiële gedeelte van de openings avond werd besloten door de heer Hoy tema van Konijnenburg, voorzitter van de schietkring „De Gelderse Vallei" Hij vond het fijn, dat het oudste lid van de schietkring nu zo'n prachtige accommodatie had gekregen. „De Vee- nendaalse schietvereniging is altijd een trouw lid geweest die zelf prominente figuren als leden heeft gekend", sprak hij. Verder viel het hem op, dat veel jongeren deel uit maken van „Prins ADVERTENTIE VEENENDAAL De afdeling Veenendaal van het Nederlandsche Roode Kruis komt op dinsdag 17 okto ber in een buitengewone ledenvergade ring bijeen. De reden van deze vergade ring is het bedanken als secretaresse door mej. C. Duizer, wegens te drukke werkzaamheden. Het bestuur heeft mevrouw De Rui- ter-Bakker, die ook secretaresse van de NVVH is, bereid gevonden de openge vallen plaats in te nemen. VEENENDAAL. „Wilt u alstu blieft komen, want ik kan er niet in, want mijn man is van het hoofd af en ik ben bang dat hij de kinderen wat aandoet", xo klonk de noodkreet van een huisvrouw door de telefoon van het politiebureau. Natuurlijk lie ten de politiemensen de wedstrijd Ajax - Real Madrid want het ge beurde woensdagavond in de steek om deze vrouw te hulp te snellen. Bij het betrokken huis aangekomen vonden zij de vrouw wachtend. Di rect bleek echter, dat de „nood kreet" enigermate overdreven was, want de politiemensen konden zo naar binnen, waar zij de heer des huizes aantroffen in volle aandacht voor het gebeuren op het TV-toestel. Zo hij al „van het hoofd af was", kwam dat alleen doordat Ajax maar geen kans zag een voorsprong op te bouwen. De zaak bleek echter als volgt in elkaar te zitten: meneer wilde naar de voetbalwedstrijd kijken en daar was mevrouw op tegen. Zij had de hulp van de sterke arm ingeroepen om de knop om te draaien. Dat luk te niet, want de politie is geen baas over de knop van het toestel van een ander. Dat was in dit geval de echt genoot van de „angstige" vrouto. Hendrik". Volgens hem was juist de jeugd te weinig geïnteresseerd in deze rustgevende en toch enerverende sport. „Het is een eerlijke sport. Er komen geen vuile trucjes of doping aan te pas". Hij zag met genoegen de Veenendaalse schietvereniging vooruitgaan. Hiermede werd het officiële gedeelte van de voor de Veenendaalse schietvereniging zo feestelijke avond besloten. LEERSUM Deze week heeft de Leersumse damclub V.O.P. het seizoen geopend. Er waren 15 jeugdleden aan wezig, zodat reeds diverse oefenpar tijtjes konden worden gespeeld. Dins dag begint de onderlinge competitie zo wel voor de jeugd als voor de senioren. Bij voldoende opkomst zullen er dit siezoen enige vriendschappelijke wed strijden worden gespeeld. Tevens is V.O.P. weer lid geworden van de Utr. Prov. Dambond. Volgend seizoen zal er weer aan de bondscompetitie worden deelgenomen. Dinsdag zullen ook de prijzen worden uitgereikt van de vorige competitie. EDERVEEN De dames van de CPB maakten deze week een excursie naar de Hollandia-fabrieken in Vee nendaal waarvoor veel belangstelling bestond, want 38 dames namen hier aan deel. De dames werden er zeer gastvrij ontvangen en na een korte uit eenzetting over hetgeen men allemaal te zien zou krijgen volgde de rondlfi ding door de fabriek. Na de rondleiding kregen de dames de gelegenheid tot vragen te stellen en kreeg het gezel schap een consumptie aangeboden. VEENENDAAL Zaterdagmiddag om twee uur vertrekt tegenover hotel „La Montagne" een paddenstoelen excursie, onder leiding van de heer A. P. de Kleuver. De excursie wordt geor ganiseerd door de VW-Veenendaal. „We hopen dat er veel Veenendalers gebruik zullen maken van de mogelijk heid om onder deskundige leiding van de boeiende paddestoelenwereld kennis te nemen," merkte VVV-voorzitter de heer H. W. Zilstra op, naar aanleiding van de eerste paddestoelenexcursie die deze vereniging organiseert. VEENENDAAL Op zaterdag 23 september zet Circuit '67 de deur van „de Ruif' aan de Nieuwe weg weer wa genwijd open voor beat- en rhythm-and blues minnenden. This Generation uit Nijmegen staat garant voor een geslaagde openings avond. Na 23 september zal Circuit '67 met de regelmaat van de klok elke 14 dagen draaten De avond van 7 okto ber zal opgeluisterd worden door de beatgroep „The Actions" uit Utrecht. UTRECHT, 21 sept. 1967. Totale aanvoer 4537 stuks. Runderen 1268; vette kalveren 249; graskalveren 20; nuchtere kalveren 339; schapen 1239; varkens boven 100 kg 399; varkens be neden 100 kg 106; biggen 842; bokken en geiten 75. Pryzen (in guldens): melk- en kalf- koeien, per stuk 10001500; kalfvaarzen 10251250; vare koeien 9501100; pin ken 625775; stieren 7501100; gras kalveren 375550; nuchtere kalveren 4080; fokkalveren 110300; schapen 90125; lammeren 95150; drachtige varkens 350475; lopers 80115; biggen 6072; bokken en geiten 1055; vette koeien le kw., per kg gesl. gew. 3.75 4.00; vette koeien 2e kw., per kg gesl. gew. 3.553.75; vette koeien 3e kw., per kg gesl. gew. 3.253.55; vette kal veren le kw., per kg lev. gew. 3.50 3.65; vette kalveren 2e kw., per kg lev. gew. 3.303.50; vette kalveren 3e kw., per kg lev. gew. 3.003.30; nuchtere kalveren, per kg lev. gew. 1.401.80; zware, vette varkens, per kg lev. gew. 1.802.00; zouters, per kg lev. gew. 1.902.05; slachtzeugen, per kg lev. gew. 1.601.70; jonge slachtzeugen, per kg lev. gew. 1.751.80. Overzicht (resp. handel en prijzen): melk- en kalfkoeien: rustig, niet geheel prijsh.; vette koeien: matig, als vorige week; vare koeien: rustig, prijshou dend; vette kalveren: vlot, even lager; graskalveren: redelijk, prijshoudend; nuchtere kalveren: rustig; fokkalveren: kalm, lager; schapen: willig, prijshou dend; lammeren: willig, prijshoudend; varkens: matig, prijshoudend; biggen: matig, prijshoudend. STADSSCHOUWBURG Vrijdag, 22 september 20 uur: Toneel groep Theater met „Voor het donker wordt". Zaterdag, 23 september 20 uur: Stich ting Amsterdams Volkstoneel met „Rooie Sien". Woensdag, 27 september 20 uur: Haag- sche Comedie met „Helder zien in het donker". Zaterdag, 30 september 20 uur: Toneel groep Centrum met „Volpona". TTVOLI Zaterdag, 23 september 20.15 uur: Groep „Omega" met Cabaret-chantant „Har lekijn". Woensdag, 27 september 20.15 uur: U.S.O.-concert o.l.v. Paul Hupperts, m.m.v. Robert Casadesus. Werken van Diepenbrock, Saint-Saëns en Ra- vel. Zaterdag, 30 september 20.15 uur: Klazz-concert, moderne en klassieke jazz door Boy's Big Band, m.m.v. Liesbeth List en Ramses Shaffy. BUURKERK Zaterdag, 23 september 15.30 uur: Zater dagmiddagconcert door leerlingen van het conservatorium. NICOLAÏKERK Zaterdag, 23 september 19.30 uur: Or gelvesper. Dinsdag, 26 september 19.30 uur Bei aardconcert door Chris Bos. Zaterdag, 30 september 19.30 uur: Or gelvesper. MICHAËLSKAPEL (Domkerk) Zaterdag, 30 september 19.30 en 21 uur: Kamermuziekconcert door Cor Nies- sen, bariton en Lenie van der Lee, klavecimbel. M UZEVALTHEATER (Oude Gracht 135) Vrijdag, 22 september 21 uur: Cabaret Hennie Oliemuller met „Lief zijn voor de muis" (officiële première). Zaterdag en zondag 21 uur: Cabaret Hennie Oliemuller met „Lief zijn voor de muis". - Woensdag, 27 september 21 uur: Wiege- waai-cabaret uit Leiden met „Kom mee naar bui...." Zaterdag, 30 september 21 uur: Cabaret Hennie Oliemuller met „Lief zijn voor de muis". GYMNASTIEKZAAL MINKADE Dinsdag, 26 september 19.30 uur: Groep Engelse Volksdansers met Engelse contra-, Amerik. square- en Schotse setdansen. CAMERA, Oude Gracht 156: De eend en de Cadillac. CITY, Voorstraat 89: Coplan opnieuw in actie. FILMAC, Vredenburg 29, (doorlopende voorstelling 10.00-18.30 uur): Kleuren films van prins Willem-Alexander en oude film van geboorte prinses Beatrix. PALACE, Vredenburg 29 (voorstellingen 18.45 en 21.00 uur): De heerseres van de onderwereld. REMBRANDT, Oude Gracht 73, (dage lijks 14.30, 18.45, 21.15 uur en zondags 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur): Je leeft maar twee keer. OLYMPIA, Amsterdamsestraatweg 350, (alleen op woensdag om 14.30 uur, verder als boven), tot en met zondag: Revolvers beslissen. Maandag tot en met woensdag: Hercules tegen de Moloch. SCALA, Potterstraat 16: De klokken luider van de Notre Dame. STUDIO, Oude Gracht 154, dagelijks 14.45, 19.00 en 21.15 uur; zondags 14.30, 16.45, 18.45 en 21.00 uur): Made in USA. VREEBURG, Vredenburg 8a, dagelijks en zondags 14.00 en 19.30 uur): Dokter Zjivago. NACHTVOORSTELLINGEN CAMERA, Oude Gracht 156, vrijdag en zaterdag 23.15 uur: Het gangster meisje. PALACE, Vredenburg 29, vrijdag en zaterdag, 23.30 uur: The Cimarron kid. VREEBURG, Vredenburg 8a, vrijdag en zaterdag 23.15 uur: De roze panter. ADVERTENTIE

De Vallei | 1967 | | pagina 5