DOVO heeft toekomstplannen voor bouw van Accommodatie moet gelijke tred houden met prestatie-ontwikkeling Ongelijkvloerse kruising bij Wald. Pyrmontplein met noord-zuidverbinding Lastige tegenstanders voor Veenendaal en Candia '66 RAIFFEISENBANK VEENENDAAL Elftallen voor morgen Weg door uiterwaarden MIST Kleinood Interesse VOEÏBALPROGRAMMA Mogelijkheden Meisjes gingen in optocht met prijzen strijken Rivierenweg bij Kesteren Verhuizen toch voordeliger Causerie over wandbekleding voor C.P.B. Unitas kansloos in streekderby tegen titelkandidaat Scherpenzeel Afdeling Utrecht Zendingsavond clir. ger. kerken Jaarvergadering Petrus Datheen' Teldershuis (nog) niet verkocht Schooltandarts olger op\ U UW dagblad DE VALLEI 10550 11079 Voorlichting voor bedrij fsleven Laat het overschrijven naar een kosteloze en rentedragende privé-rekening. Vraag folders of mondeling advies bij de spaarbank en alle bankzaken Hoogstraat 2 Tel. 10956 Dokter Slotermaker de Bruïneplein 27 Tel. 10746 ZATERDAG 23 SEPTEMBER 1967 Een sieraad voor het panhuis VEENENDAAL Het zaterdagvoetbal maakt opgang, onmiskenbaar. Niet alleen wordt er in de sensationele wereld van King Soccer een steeds grotere plaats ingeruimd voor de zaterdagtak, ook de prestaties van de zaterdagvoet ballers hebben de laatste jaren een aanmerkelijk hoger niveau bereikt. Over enkele jaren zullen de eerste klassen in het zaterdagvoetbal worden ge vormd, in welke afdelingen dan ongetwijfeld voetbalsport op een hoger plan zal worden bedreven. Dat mag het publiek althans verwachten van zijn favo rieten: aantrekkelijk spel, een grootse sfeer op de terreinen c.q. sportcomplexen en gerief. Vooral deze laatste factor is van grote importantie. Het grote en reeds zeer verwende) voetbalpubliek verlangt nu eenmaal een stemmingsvolle „sportare- na", voorzien van een luxe accommodatie. Een accommodatie waartoe zeker een tribune („en voor zover mogelijk een overdekte", zeggen de voetbalenthou siasten) moet behoren. Ook de Veenendaalse tweedeklassers GWV en DOVO met als strijdperk beide het fraaie Panhuis-complex zullen wat dit betreft aan de naaste toe komst moeten gaan denken. De besturen moeten zich realiseren, dat de hogere prestaties van de clubs (in casu de te vormen eerte klassen) impliceren, dat het publiek ook hogere eisen gaat stellen. Zowel aan zijn favorieten alsook aan de accommodatie, welke beslist gelijke tred moet houden met de ontwikkelin gen op het gebied van de sportprestaties. Of dit immense bouwwerk in de toe komst het Panhuis-complex zal sie ren is nog een vraag. Er zijn echter een voudiger types, welke in esthetiek vrij wel niets onder doen voor de. hier afge beelde tribune. Er is in het verleden dan ook meer malen gesproken over b.v. een tribune op het Panhuis-complex. Het begon met plannen voor een „noodoplossing" in de vorm van banken. Later bestu deerde men de mogelijkheden van een systeembouw voor een onoverdekte zit plaatsenaccommodatie op b.v. het talud langs het hoofdveld van het Panhuis en enige tijd geleden gingen er aan DOVO- zijde stemmen op om te komen tot het creëren van een tribune. Het is uiteraard zeer goed mogelijk, dat de plannen hiervoor wel zéér futu rist zijn geprogecteerd en nog een re spectabele tijd vergen voordat ze terea- liseren zijn. Vandaar dat de „initiatief nemers" bij de Veenendaalse tweede klasser volstrekt nog geen enkele me dedeling wensen te verstrekken over dit grandioze plan. Desondanks lijkt het ons zeker geen overbodige luxe (vooral met het oog op de zeer nabije toekomst) om een grote overdekte tribune te bouwen, die dan ongetwijfeld een sieraad zal zijn voor het prachtig liggende Panhuis-sport complex. Want niemand (ook de vroe de vaderen van andere, grotere ge meenten niet) zal het exorbitant vin den, wanneer wordt gesteld dat de ge meente Veenendaal trots mag zijn op dit geweldige veldencomplex. DOVO onderzoekt de mogelijkheden om te komen tot het creëren van een tribune. Hoewel men geen bijzonderhe den wenst te geven over eventuele vor deringen, is het initiatief lofwaardig. De vereniging heeft de „landelijke" sfeer geproefd in de competitie om de landstitel van het zaterdagvoetbal. Zij heeft kennisgemaakt met de ralatief grote belangstelling welke bestond voor de zaterdagclubs, wier voetbal steeds grotere vorderingen maakt. DOVO heeft gespeeld op fraaie complexen van tegenstanders met een voortreffelijke accommodatie, b.v. op het gemeente lijk sportcomplex in Ridderkerk, waar onder andere RVVH de scepter zwaait. Ook bier was een prachtige tribune (overdekt) aanwezig, die in belangrijke mate bijdroeg tot een geweldige sfeer. Een sfeer die zo vaak een wedstrijd tot een match van allure maakt. Een over dekte tribune is iets, dat een sportac commodatie daadwerkelijk comple teert. Een tribune is in feite onontbeer lijk voor een groot voetbalpubliek... Op het Panhuis zou een tribune ook kunnen verrijzen. Het talud langs het hoofdveld leent zich hiervoor zelfs uit stekend. De heer E. van Asselt, hoofd van de sportaccommodaties die onder het beheer staan van de Veenendaalse Sportstichting, is eveneens deze mening toegedaan. „Het Panhuis zou beslist worden gesierd door een dergelijk bouwwerk. De ruimte tussen de twee velden laat de bouw van een tribune wel toe en het complex (dat er momen teel prachtig verzorgd bijligt, red.) is mijns inziens toch zeker een dergelijk kleinood waard". Of het voor DOVO in nauwe sa menwerking met klassegenoot GWV te realiseren zal zijn? Wij geloven van wel. Wanneer deze Veenendaalse clubs plannen in deze richting serieus zouden uitwerken en gezamenlijk een „waterdicht" plan de campagne zouden opstellen, kan deze onderneming een groot succes worden. De clubs kunnen grootscheepse verlotingen gaan hou den, zij kunnen acties onder sportmin- nend Veenendaal gaan voeren, zij kun nen gerenommeerde clubs naar het Panhuis halen om wedstrijden te laten spelen tegen al even illustere zuster verenigingen etc. etc. Wellicht dat er van vele zijden grote medewerking zal worden verleend. Naar GVVV-secretaris de heer Bruys ons desgevraagd mededeelde is ook zijn vereniging in principe wel geïnteres seerd in het plan. „Ik persoonlijk voel ook veel voor een tribune, temeer daar 4e klasse H-West: KDS—EMS De MeernVeenendaal VreeswijkZwaluwen Vooruit Candia '66Fortitudo Utrecht—SVF MidlandiaJSV 4e klasse F-Oost: Driel—EWV Oosterbeekse BoysHertog Hendrik Eendracht—RVW Excelsior Z.Oosterbeek OpheusdenArnhemia Afdeling Utrecht le klasse B: Utrechtse BoysVSK PatriaSt. Boys Roda '46Hoogland DVSABrederodes DWSVDe Meeuwen 2e klasse B: RK Unitas—Scherpenzeel Maluku MudaOlympia '25 DSO(U)DSVU St. MaartenBarneveld 3e klasse B: RUCDorestad Fa ja Lobi—SVMM Rivierwijkers- DS En AvantAres Veenendaal (uit) De Meern: doel: A. Blankespoor; achter: C. Henzen, H. van de Bovenkamp, C. Gerritsen en D. van Dijk; midden: A. Muller, H. Stuy- venberg; voor. J. Henzen, G. Heykamp, H. Imbosch en J. Sukkel. Candia '66 (thuis) Fortitudo: doel: Kok; achter: Szabang, Van Beek, Ten Braak, H. van Walsum; midden: H. Evers en G. van Veenendaal; voor: Kregting, J. Eibers, J. van de Pol en Van Estrik. Opheusden (thuis) Arnhemia: doel: H. van Eldik; achter: H. Huibers, M. Siahaya; midden: Broekhuizen, Arends, A. Geurts; voor: Siauta, Winkelman, A. Huibers, H. van Brenk en J. Siahaya. HDS (uit) Rivierwykers: doel: H. Terschegget; achter: H. Hek, C. van de Berg; midden L. Schuilenburg, G. de Hartog, J. van de Berg; voor: J. W. Meerbeek, T. Gijsbertse, C. van de La- gemaat, J, Maassen en R. Meerbeek. RK Unitas (thuis) Scherpenzeel: geen opstelling doorgekregen. Scherpenzeel (uit) RK Unitas: geen opstelling ontvangen. DVSA (thuis) Brederodes: doel: D. van Brenk, achter: J. D. Buis, J. Veenhof, G. Breeschoten, E. A. van Viegen; midden: C. van Ommeren, E. van de Water; voor: G. Blankestijn, J. M. van de Pol, B. van Ommeren en G. Brinkman. onze verenigingen steeds meer publiek krijgen. We mogen niet achterblijven en vooral met het oog op de toekomst, wanneer de eerste klassen zullen wor den samengesteld, lijkt het mij wense lijk. Het complex is in alle opzichten een tribune waard", aldus de secreta ris. Wij vroegen de wethouder van sport zaken, de heer C. N. van Kuijk, om commentaar. „Wanneer de twee verenigingen in nauwe samenwerking een tribune zou den willen bouwen op het Panhuis lijkt één en ander mij in het geheel niet be zwaarlijk. Integendeel, het zou van har te toe te juichen zijn, wanneer DOVO en GWV iets dergelijks zouden weten te creëren. Ik stel samenwerking tussen verenigingen bijzonder op prijs en wan neer b.v. bij de gemeente plannen zou den worden ingediend, stuiten die mijns inziens pertinent niet op bezwaren. In dit geval zou zelfwerkzaamheid van de clubs worden geapprecieerd. Bovendien geloof ik, dat de betreffende verenigin gen (en niet op de laatste plaats de gemeente Veenendaal) trots zouden kunnen zijn op een dergelijk bouw werk". Ook de heer Van Kuijk is ervan over tuigd, dat de bouw van een tribune wel te realiseren is met o.a. behulp van verlotingen, acties etc. Er zijn vele mogelijkheden. De Leid- se firma, die b.v. de tribune in Ridder kerk heeft geplaatst, levert vele model len in aantrekkelijke prijsklassen. Er worden tribunes geleverd met b.v. een doorgang voor de spelers. Achter het OVERBERG Lang voor het afge sproken tijdstip was het gisteravond 'n drukte van belang op het voetbalveld van kamp Overberg waar een bonte mengeling van vreemd uitgedoste kin deren zich opmaakte voor de Lampegie- tersavondoptocht. Door de dreigende regen ging de stoet vanaf het voetbal veld naar de sportzaal van het tehuis waar de jury een zware taak kreeg. Bedoeïnen, cowboys uit het wilde wes ten, Batman, lieftallige danseresjes, traden om beurten voor het voetlicht. Nadat allen kritisch waren bekeken door de jury ging de eerste prijs naar Elaine Koopman als Balinees danseres je. 2e prijs: Denise Spruit (hofdame); 3e prijs: Maria Therese Geurts (dame uit de vorige eeuw); 4e prijs Tineke Koopman (hoela-hoelameisje), 5e prijs: Trix van Vliet (bevallige schone) en 6e prijs: Peter de Loos (dominee-stu dent). Verder kreeg ieder nog 'n troost prijs, waarna de kinderen welgemoed op weg gingen in het blijde vooruit zicht van de beloofde traktatie. Er bestond een grote belangstelling voor de kleurige stoet en het succes, van deze avond wettigt de verwachting dat de deelname volgend jaar wel gro ter zal zijn. Een belangrijk aandeel in het succes had de directie van het kamp Overberg die voor een passende entourage gezorgd had. LEERSUM Gevonden: blauwe re genmantel, blazer, visleefnet, 2 porte monnees met inhoud, groen-gele slaap zak, damesportemonnee, aantal jute zakken, tennisracket, 2 zakken chili sal peter, tortelduif. Inlichtingen Rijkspoli tiepost Bentincklaan 50, tel. 2438. 0 De tribune van de Leidse onderne ming heeft een imponerende construc tie en is ook aan de achterzijde een lust voor het oog door de welhaast abstracte vormgeving. bouwwerk zou men dan de kleed- en waslokalen kunnen projecteren, zodat er geen moeilijkheden meer ontstaan na de wedstrijd, wanneer de spelers bij het verlaten van het veld vaak nog voorrang moeten verlenen aan de toe schouwers, die massaal via het terrein de uitgang belagen. Er worden luxe types geplaatst van esthetisch hoog kaliber, doch ook de eenvoudige types zijn van prachtige vormgeving. De prijzen zijn niet schrik barend hoog. ELASCON Leiden levert een prachtige tribune (compleet met onder bouw) voor f 40.000,met 500 zit- dus neer op 80 gulden per plaats en wij zijn ervan overtuigd, dat dit be drag reeds op zeer korte termijn wordt „terugverdiend", daar er voor een ge rieflijke plaats beslist grote belangstel ling bestaat. Vooral wanneer DOVO en GWV zich beide serieus zouden inzet ten om de bouw van een tribune te re aliseren, is een grandioos succes o.i. verzekerd. De overdekte tribune zou een sieraad zijn voor de Veenendaalse tweedeklassers, voor het prachtige Pan huis en het bouwwerk zou het Veenen daalse sportleven (nog meer) reliëf ge ven KESTEREN De provinciale planologische commissie heeft zich akkoord verklaard met het door de Provinciale Waterstaat ontworpen tracee van de zogenaamde Rivierenweg. Het betreft hier de doortrekking van het wegvak Culemborg-Kesteren in de richting Opheusden en Heteren tot aan Elden. Ver der zal deze weg worden doorgetrokken via Arnhem en Zevenaar naar de Ach terhoek. De weg is bedoeld om de dijken van het verkeer te ontlasten. Het ge meentebestuur van Kesteren vraagt de instemming van de raad voor het ge deelte van het ontworpen tracee dat is gelegen in de gemeente. Het tracee voor de Rivierenweg is reeds enkele malen gewijzigd. De hui dige plannen zijn echter voor de ge meente Kesteren niet ongunstig. De nieuwe weg zal in de toekomst een goe de verbinding gaan vormen met Oost- Nederland. Aangezien de Rivierenweg te zijner tijd de noordelijke begrenzing zal gaan vormen van de uitbreiding in oostelijk richting van het dorp Keste ren zouden de uitbreidingsmogelijkhe den bij realisering van het oorspronke lijke tracee vrij beperkt zijn. Nu dit tracee belangrijk in noordelijke richting verschoven is, zal er een aanzienlijk groter gebied beschikbaar komen voor dorpsuitbreiding. Volgens de oorspron kelijke plannen zou de Rivierenweg het gebied gelegen tussen de Smachtkamp en de Dalwagenseweg te Opheusden doorsnijden ter hoogte van de Tolse- straat. Dit zou tot gevolg gehad hebben, dat de bestemmingsmogelijkheden voor de gronden welke gelegen zijn tussen dit VEENENDAAL In het verslag over de „doorstroming" zijn de bedra gen, die uit het doorstromingsfonds ge geven kunnen worden niet geheel juist weergegeven. De bedragen worden nor matief als volgt uitgekeerd. Bij een verhuizing uit een goedkope, naar een dure woning ontvangt men een bijdra ge in de verhuiskosten tot maximaal f 500,- en 15 maal het verschil in de maandhuur tot eveneens een maximum van f 500,-. In totaal kan dat dus f 1000,- zijn. Ruilt men een grotere wo ning voor een bejaarden woning, dan volgt er altijd een uitkering van f 1000,-. Zij die een eengezinswoning verwis selen tegen een flat, ontvangen, behal ve de vergoeding in de verhuiskosten, tot maximaal f 500,- en de vergoeding voor het huurverschil, van 15 maal dat verschil met een maximum van f 500,-, ook nog een vast bedrag van f 500,-. Deze categorie kan dus in totaal f 1.500 in ontvangst nemen. OVERBERG Aan de hand van materiaal en fraaie kleurendia's heeft een vestigingsleider van een bekende behangselfabriek donderdagavond de leden van de C. P. B. afdeling Over berg laten zien, dat er op dit gebied nog heel wat nieuws onder de zon is. Het was de eerste vergadering in het nieuwe seizoen, die werd gepresideerd door mevr. Hoogendoorn uit Ameron- gen. De vestigingsleider behandelde in zijn causerie het gehele produktiepro- ces van behang tot en met „het behan gen". Duidelijk toonde hij aan, dat het een juiste keuze, die moet zijn afge steld op de grootte van het vertrek een geweldige ruimtelijke werking ver kregen kan worden. Vooral het zoge naamde „glasweefsel" had de belang stelling van de dames. Ten aanzien van de onderwerpen die in de komende maanden door de da mes zullen worden behandeld konden nog geen nadere mededelingen worden gedaan aangezien een en ander nog in bespreking is. VEENENDAAL Veenendaal vertrekt voor zijn derde competitiewedstrijd morgen naar De Meern, waar de gelijknamige ploeg de tegenstander zal zijn van de pupillen van trainer Zeiler. De thuisclub staat met twee winstpunten in de middenmoot geklasseerd door een zege op EMS en staat bekand om haar verrassingen. Vorige week moest De Meern een 2—0 nederlaag incasseren te gen het sterke KDS. Veenendaal heeft ondanks het feit, dat er een krappe 1—0 zege be haald werd op Vreeswijk vorige week op het Salamander-terrein teleurge steld. De voorwaartsen kwamen niet tot hun normale spel en vooral het plaat sen liet veel te wensen over. Zijn de geelblauwen in hun vorm van het eerste competitieduel in Rhenen, dan ligt een overwinning wel voor de hand. Groeit het spelpeil niet boven dat van vorige week uit, dan is de zege onherroepelijk voor De Meern. Candia '66 dat, zoals te verwachten was, tegen Zwaluwen Vooruit het on derspit moest delven, wordt morgen op eigen terrein wéér geconfronteerd met een sterke opponent. Ditmaal de new-, comer in de vierde klasse H-West, For titudo. De gasten hebben beide wedstrij den gewonnen en staan samen met KDS en Zwaluwen Vooruit aan de kop in deze afdeling. Een prognose is bij zonder moeilijk. Wij houden het gezien het thuisvoordeel op een kleine zege voor de Rhenenaren, die pas één winst punt hebben geboekt en om niet te ver achter te geraken nu moeten toeslaan. Opheusden, dat twee nederlagen heeft moeten incasseren in de eerste competitiewedstrijden, ontvangt morgen Arnhemia op zijn terrein. De Arnhem mers hebben een bijzonder homogeen team, dat vooral defensief sterk is. Ver der dan een gelijk spel komt de thuis club o.i. niet. Twee daverende zeges heeft het Ame- rongse DVSA tot op heden geboekt en ook de tegenstander van zondag Bre derodes zal het de vorige seizoen ge degradeerde DVSA'ers wel niet moei lijk maken. Gezien de goede vorm, waarin 't team steekt, wordt 't wederom een grote overwinning. De Amerongers willen beslist weer terugkeren naar de KNVB en alleen Stichtse Boys en Pa tria kunnen met DVSA concurreren in deze afdeling. In de tweede klasse B ontvangt RK Unitas morgen Scherpenzeel. De Vee- nendalers kunnen de titelkandidaat wellicht niet stoppen. Het Leersumse HDS is kansloos bij Rivierwijkers. tracee en de Betuwe-spoorlijn slechts zeer beperkt zouden zijn omdat daarop bijvoorbeeld in de toekomst geen wo ningen gebouwd zouden kunnen worden. Dit geldt uiteraard eveneens voor het aansluitende gebied, ten westen van de Smachtkamp. De gevaarlijke kruising van het Wal deck Pyrmontplein te Kesteren zal ko men te vervallen. In plaats daarvan komt er een ongelijkvloerse kruising met de noord-zuid verbinding in de vorm van een viadukt. De Rivierenweg gaat over enige af stand door de uiterwaarden en komt vervolgens bij de Oude Waai de dijk over in de richting Opheusden, waar bij een kruising ontstaat met de Markt straat. Het dorp Opheusden krijgt zo wel aan de oost- als aan de westzijde een aansluiting op de Rivierenweg. De weg gaat bij het verlaten van Opheus den in de omgeving van boerderij „De Molenpol" weer via de uiterwaarden in de richting Randwijk. Bij realisering van het nieuwe tracee zal ongetwijfeld minder noogwaardige cultuurgrond verloren gaan dan bij het oorspronkelijke tracee. Dit geldt in het bijzonder voor het gedeelte van de weg dat zal worden aangelegd op de uiter waarden bij Opheusden. Het ontwerp van het nieuwe tracee voorziet nog niet in details ten aan zien van de buitengebieden, welke door de aanleg van de Rivierenweg ge- isoleerd zullen worden. Als de gemeen teraad met het ontwerp akkoord gaat zullen de details van het wegtracee nader worden uitgewerkt. Hierbij den ken B. en W. aan een precisering van de op de weg te maken aansluitin gen en de ontsluiting van de als gevolg van de aanleg van de Rivierenweg met isolatie bedreigde gebieden. Het college stelt voor de directeur hoofdingenieur van de Prov. Waterstaat in de provincie Gelderland te berich ten, dat het voorgestelde tracee het fiat heeft gekregen van de raad. B. en W. wil er in het belang van de samenstel ling van het bestemmingsplan Keste ren op aandringen dat het wegvak tus sen de bestaande Betuwestraatweg en de Marktstraat zo spoedig mogelijk in details wordt uitgewerkt. Bel: tot 17.30 u. van 17.30— 19.30 Zaterdags 16.30—17.30 uur VEENENDAAL De beide christe lijke gereformeerde kerken houden op donderdag 28 september een zendings avond in de Pniëlkerk aan de Hoofd straat. Ds. H. P. Brandsma uit Hilversum zal spreken over het onderwerp: „On ze hulp nu harder nodig dan ooit", en ds. J. Brons spreekt over: „De altijd voortgaande overwinningstocht van het evangelie". VEENENDAAL De studievereni ging van de Staatkundig Gereformeer de Partij, „Petrus Datheen", houdt haar jaarvergadering op woensdag 27 september in de consistorie van het kerkgebouw der gereformeerde ge meente aan de Fluiterstraat. De voorzitter van de studievereni ging, gemeenteraadslid G. van de Berg zal een inleiding houden over het on derwerp „Het Gezag". ARNHEM Voor het bedrijfsleven in Arnhem, Veenendaal en Doetinchem houdt Van Gend en Loos woensdagmid dag 27 september in motel Arnhem aan de autoweg een oriënteringsbijeen komst. Er zullen verschillende ver voersmogelijkheden worden belicht. RHENEN In de loop van de afge lopen week maakten wij melding van het feit dat de firma Van Hattum en Blankevoort een pand in Wageningen heeft gekocht om dat te gaan inrichten als recreatieoord voor haar personeel, dat over de gehele wereld tewerk is gesteld. Daarbij berichtten wij tevens, dat het momenteel in gebruik zijnde va kantieverblijf aan de Zandheuvel in Rhenen, het zogenaamde „Telders huis" zou zijn verkocht. Dit laatste is achteraf gebleken (nog) niet het geval. Er zijn wel on derhandelingen gaande om tot verkoop te geraken. LEERSUM Vijftien jaar lang be staat er reeds een samenwerking tus sen Leersum en Amerongen bij de con trole van de gebitten van de school jeugd. Tot 1 oktober 1967 wordt dit ver zorgd door de heer W. L. van Nieuwen- huijsen te Zeist. Na die datum zal de heer H. N. Rengers uit Rhenen de toe stand van de gebitten van de kinderen in Amerongen en Leersum in ogen schouw gaan nemen. ADVERTENTIE

De Vallei | 1967 | | pagina 10