„Staflex "-zeggenschap gaf doorslag V.S.W.-directeur Bottenheim werd buitenspel gezet in aandeelhoudersvergadering OPENING Kantongerecht Wageningen Luidruchtige bakker zit nu zonder hoorn R.M.C. introduceert geschenkenbon I\u al symptomen van on bestuurbaarheid Deze zaken schreeuwen om wettelijke regeling NUTSSPAARBANK Drankwet Gevaarlijk Unitas bestuurder Havinga Spreekuur van burgemeester AGENDA Damiiieuws Primeur voor Rhenen Sloop Tegen trein Gevaarlijk Tegen gevel Voorrang Vrijspraak Spreekuren G.Wen woning ETTELIJKE KILOMETERS PER DAG Betaal per kwartaal OOK IN VEENENDAAL-ZUID Dr. Slotemaker de Bruïneplein 3 op donderdag 28 september a.s. om 9 uur Iedere nieuwe spaarder ontvangt een fraai stenen spaarvarken met slot en sleutel ZATERDAG 23 SEPTEMBER 1967 VEENENDAAL Met 11.655 stemmen voor, 3.682 tegen en 48 blanco hebben de aandeelhouders van de Koninklijke Veenen- daalsche Stoomspinnerij en Weverij N.V. (VSW) vandaag in een buitengewone algemene vergadering hun goedkeuring gehecht aan een voorstel van de raad van commissarissen om aan de heer J. C. Bottenheim, directielid, ontslag te verlenen. De 8380 stem men van Staflex International Ltd, dié door onderhandse plaatsing nominaal f 2,095 min aandelen V.S.W. heeft verworven, hebben daarbij de doorslag gegeven. De overige aandeelhouders spraken zich met een geringe stemmenmeerderheid tegen het voorstel uit. Alle voorstellen van de groep Botten heim. waarvan de voornaamste ontslag van de heer H. Muller als commissaris en een volmacht aan de heer Botten heim tot werkhervatting waren, werden afgestemd met 11.735 «stemman tegen. 3574 voor en 36 blanco, waarbij opnieuw de stemmen van Staflex de balans in het voordeel van de raad van commis sarissen deden doorslaan. Een voorstel van de heer W. C. Post- humes Meyes om een onafhankelijke arbitragecommissie een diepgaand on derzoek te laten instellen strandde op de consequentie die een vertegenwoor diger van het Staflex-bestuur verbond aan gedwongen samenwerking met de heer Bottenheim: namelijk het terug trekken van Staflex uit de samenwer king met V.S.W. De raad van commis sarissen, die zich eerder zoals be kend is tegenover de werknemers bonden in de textielnijverheid bereid had verklaard tot de instelling van zo'n commissie, wees het voorstel af op grond van de gewijzigde situatie door het belang dat het Engelse concern in de V.S.W. heeft verworven. De heer Bottenheim die de bonden via zijn raadsman mr. J. R. Voüte had laten weten nog geen definitief standpunt in te nemen, ging ditmaal akkoord met het voorstel. De belangrijke besluiten moesten tenslotte toch door de aandeelhoudersvergadering zelf wor den genomen. De raadsman van de heer Bottenheim, mr. J. R. Voüte, verklaarde na afloop van de vergadering, dat hij namens zijn cliënt de rechtbank zal vragen alle ge nomen besluiten nietig te verklaren. Mr. Voüte had in de vergadering het stem recht van Staflex betwist omdat de sta tuten van de V.S.W. uitsluitend depo nering van gecombineerde aandeelbe- wijzen van f 1000 toestaat en Staflex zich hieraan niet had gehouden. De opmerking werd genotuleerd, maar het V.S.W.-bestuur zag geen aanleiding Staflex het stemrecht te onthouden. De raadsman zal bovendien een tweede procedure aanspannen waarin nietig verklaring wordt gevraagd van de plaatsing van f 2.095 miljoen V.S.W.- aandelen bij Staflex, die zoals mr. Voüte het uitdrukte de andere aandeel houders in een klap „monddood" heeft gemaakt. „De vennootschap die wy voor u ver tegenwoordigen staat op het spel", zo luidde de noodkreet waarmee de voor zitter van de raad van commissarissen de heer H. Muller zich tot de aandeel houders richtte. „Symptomen van on bestuurbaarheid doen zich thans reeds voor en algehele onbestuurbaarheid dreigt", zo vervolgde h(j. Het conflict was volgens de voorzitter het gevolg van de pogingen van de heer Bottenheim zich te onttrekken aan me dische verklaringen van arbeidsonge schiktheid, die tot tweemaal toe onom stotelijk was vastgesteld, de eerste maal voor een periode van zes maanden, de tweede maal voor het leven. Een hoogleraar-neuroloog zou op 19 oktober 1966 hebben geschreven dat hervatting van de vroegere werkzaam heden door Bottenheim hem niet alleen ongewenst, maar ook gevaarlijk voor kwam. Een tweede verklaring van ar beidsongeschiktheid van 12 april 1967 zou onder meer hebben vermeld: De patiënt is thans helaas ongeschikt tot het uitoefenen van zijn functie en ge zien het progressieve karakter van de aanwezige afwijkingen is het niet te verwachten dat deze mening ooit her zien zal behoeven te worden. Omdat de heer Bottenheim zich soms, volgen de voorzitter, in en bui ten het kantoor onverantwoordelijk had gedragen, werd het noodzakelijk geacht hem gedurende de duur van de arbeidsongeschiktheid te verbieden zich met het bedrijf in te laten. Uit gangspunt was alleen de goede gang van zaken, die, zo zei de heer Muller, door het optreden van de heer Bot tenheim werd verstoord, te waarbor gen. Op 2 juni van dit jaar liet mr. Voüte de commissarissen weten, dat zijn cliënt'zich door een Amsterdamse inter nist had laten onderzoeken en dat deze hem tot werken in staat had geoordeeld. Tien dagen later diende de heer Botten heim zich aan op het V.S.W.-directie- kantoor om het werk te hervatten. De commissarissen, die juist in het bui tenland vertoefden, werden op de hoog te gesteld, waarna zij de directeur met ingang van 14 juni schorsten. Daarna volgde een reeks van proce dures, waarvan de (voorlopig) laatste vanochtend resulteerde in een afwijzing van een verzoek tot nietigverklaring van de emissie door de president van de rechtbank in Arnhem. De voorzitter verklaarde dat Staflex International om de onderhandse plaat sing van f 2 min (later uitgebreid tot f 2.095 min) nieuwe V.S.W.-aandelen had gevraagd om een stemmenover- wicht te verkrijgen die de terugkeer van de heer Bottenheim blijvend zou kun- De met ziekteverlof zijnde directeur J. C. Bottenheim (voorgrond links) nu in zijn kwaliteit van aandeelhouder tij dens de vergadering in de Industriële Club te Amsterdam. VEENENDAAL De heer G. J. Vunderink, secretaris van het hoofdbe stuur van de Nederlandse christelijke bond van werknemers in de texticl- en kledingbedrijven heeft na afloop van de aandeelhoudersvergadering van de K.S.V.W. het volgende commentaar gegeven: „Gelet op de werkgelegenheid ben ik van mening, dat deze oplos sing veel meer zekerheid gevend is dan een vertrek van de Raad van Commissarissen, wat namelijk zonder meer tot gevolg gehad zou hebben, dat de huidige directeuren de heren L. M. Bonnike en C. Kist vertrokken zouden zijn. Het in de openbaarheid komen van het conflict zie ik echter als een ongelukkige zaak gelet op situatie in de textiel als geheel. De belangrijkste zaak in deze kwestie is in feite, dat het over de hoofden van de werknemers heen is uit gevochten. Daarom ben ik blij dat er in de troonrede gesproken is over de invoering van een wet waarin het enquêterecht geregeld zal worden, want hoewel dat nog geen oplossing geeft in gevallen zoals nu met de V.S.W. gaande is, beschouw ik het toch als een stap in de goede richting. De heer J. C. Havinga, districtsbestuurder van „Unitas" merkte nog op: „Dit soort zaken schreeuwt om een wettelijke regeling want ze mogen niet alleen door de factor kapi taal geregeld worden". nen voorkomen. Het Engelse concern achtte nl. zijn belang in Staflex Neder land (waarin Staflex en V.S.W. elk voor 50 pet. participeren) van essentiële be tekenis voor zijn afzet op het Europese continent. Het oplopen van de beurskoers, waar van de laatste tijd sprake is geweest, wees er volgens de voorzitter op dat de groep-Bottenheim aandelen opkocht om haar positie te verstevigen. De transactie met Staflex had volgens de heer Muller de op de rand van de afgrond staande vennootschap gered van de vrywel zekere ondergang, die haar te wachten zou staan als de Bot- tenheimgroep de leiding zou kryrgen. In dat licht werd ook de gemaakte koers van 140 pet. volkomen verant woord genoemd. De laatste zes jaar zijn de exploitatie resultaten gemiddeld voor 72 pet toe te schrijven aan de samenwerking met Staflex (in 1966 was dit percentage zelfs 81,5 pet, zo verklaarde het bestuur). Mr. Voüte noemde kapitaalverdubbe ling (tot f 4,3 min) door de transactie met Staflex een „stemmenvervalsing op het laatste moment". Volgens de raads man joeg zijn cliënt geen persoonlijke gewin na, maar stond het belang van de V.S.W. bij hem voorop. Praktisch alle werknemers zouden, volgens mr. Voüte, de terugkomst van zijn cliënt toejuichen. Vroeger, zo zei hij, dronk zijn cliënt „een stevige borrel", maar sinds juli 1966 op medisch advies niet meer. De heer Bottenheim had volgens mr. Voüte een leveraandoening die hem helemaal niet belette zijn werkzaamheden nor maal te verrichten. De aandeelhouders moesten de gelegenheid aangrijpen om het getij te doen keren en zich uit te spreken tegen de aandelenverkoop die tegen „een appel en een ei was ge schied", zo betoogde mr. Voüte. De vertegenwoordiger van 't Staflex- bestuur betoogde, dat het voor zijn be drijf onder geen beding mogelijk was met de heer Bottenheim samen te wer ken. De groei van de gezamenlijke ac tiviteiten was daarbij in het geding. Lijnrecht tegenover deze opvatting stel de zich een zegsman van Everweare Candlewick uit Londen, die de heer Bot tenheim een uitstekend zakenman noemde en die Staflex verweet uitslui tend haar eigen standje te verdedigen. Hoewel beide partijen de aandeelhou dersvergadering met een lawine van ar gumenten overlaadden bleken vele aan deelhouders desondanks van mening RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij vrijdag 29 september 1967 ver hinderd is spreekuur te houden. Rhenen, 21 september 1967, De burgemeester voornoemd, L. Bosch van Rosenthal. dat een belangrijk deel van de achter gronden van het conflict voor hen ver borgen bleef. Prof. dr. D. C. Renooy, de tweede commissaris, opperde halverwege dc vergadering de mogelykheid iets open baar te maken wat tot dusver strikt was geheim gehouden. Voor deze open baarmaking was echter, zo bleek, de toestemming nodig van mr. Voüte. „Heeft u bezwaar, meneer Voüte", vroeg prof. Renooy. „Ja. natuurlijk heb ik dat", luidde het antwoord. De hoogleraar constateerde toen „dan gaat het niet door". De aan deelhouders konden slechts gissen RHENEN Burgemeester en wet houders de# gemeente Rhenen brengen ter openbare kennis, dat op 20 septem ber 1967 is ontvangen een verzoek van H. Bouman, wonende te Eist (U), Vee- nendaalsestraatweg 25 om een verlof B voor de verkoop van alcoholvrije drank voor gebruik ter plaatse van de verkoop voor de kapsalon bij het per ceel Veenendaalsestraatweg 25, ter grootte van 86 m2. Binnen twee weken na dagtekening van deze bekendmaking kan ieder te gen het verlenen van het verlof schrif telijk bezwaren bij hun college inbren gen. Rhenen. 22 september 1967. B. en W. voornoemd, RHENEN B. en W. van Rhenen maken bekend, dat vanaf 2 oktober 1967 de onderhoudsdiensten van het be drijf gemeentewerken en het gemeen telijk woningbedrijf zijn gehuisvest in het gebouw voor gemeentewerken aan de Bantuinweg nr. 5 te Rhenen. De chef buitendienst van gemeente werken, de heer H. Kobus, houdt in dit gebouw spreekuur op dinsdag en vrij dag van 11.00 tot 11.30 uur. Op dit spreekuur kan men zich vervoegen voor klachten en inlichtingen over on derhoud van wegen, rioleringen, plant soenen, sportvelden en begraafplaat sen. alsmede voor aankoop van vuil nisemmers. Onderhoudsdienst woningbedrijf: De opzichter van het woningbedrijf, de heer P. P. Rijnberk, houdt in het gebouw zitting op maandag van 13.30 14.00 uur en op donderdag van 9.30 10.00 uur. Het gebouw is telefonisch bereikbaar onder toestel nr. 2141. Het spreekuur van de opzichter van het woningbedrijf voor Eist blijft on gewijzigd op woensdag van 9.30 tot 10.00 uur in café Henzen aan de Fran- seweg. Hier kunnen eveneens vuilnis emmers worden aangekocht. Rhenen, 20 september 1967. B. en W. voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal. Dat had u niet gedacht, maar waar is het: elke huisvrouw, loopt elke dag heel wat kilometers, alleen al in haar huis. En net als zij boven is, natuurlijk wéér de bel. Ook éénmaal per week (als u weekabonnee van het dagblad De Vallei bent) van onze bezorger. Dét belletje kunt u althans voor komen als u „overschakelt naar kwartaal". Doe dat, want het is gemakkelijk, modern en prak tisch: dan wordt eens per 3 maan den een kwitantie aangeboden. Tenzij u 14 dagen voor het. einde van het kwartaal gireert (glronr. 1321600). Het bespaart u incasso kosten. Maak het U zelf gemakkelijk ADVERTENTIE Dagelijks geopend maandag t.e.m. vrijdag van 912.30 en van 24 uur vrijdagavond 78 uur zaterdag 9I I uur Geldig tot 15 oktober en zolang de voorraad strekt. NUTSSPA APRANk Kantoren Kerkerwijk 6. Tel. 12198 nu I JjrMMRDMIlIX Df s|otemaker de Bruïneplein 3. Tel. 10568 Postgiro onveranderd 530673, t.n.v. Nutsspaarbank Veenendaal. WAGENINGEN Hij was maar wat trots op zijn drietonige hoorn, de Edese bakker Willem van B. (52). Hij stond, omdat hij van die trots door middel van de hoorn luidkeels liet blijken, een voorrecht dat enkel aan zieken auto's, brandweerwagens en politievoertuigen is toebe deeld, vrijdagmorgen voor de Wageningse plaatsvervan gend kantonrechter, nir. H. P. Jager. De hoorn was enige tijd geleden door de Edese politie in beslag genomen, om dat hij het apparaat onder meer gebruikte om er kennissen mee te groeten. Bovendien maakte hij er tijdens zijn va kantie kwistig gebruik van om zijn komst aan te kondi gen. De bakker voerde aan dat hij het instrument, waar hij veel waarde aan hechtte, omdat hij het van zijn zoon gekregen had, aan zijn wagen had gemonteerd, omdat hij nogal vaak in het buitenland kwam, waar hij het appa raat wel gebruiken mocht. „Ik wil het erg graag terughebben", was zijn smeekbe de aan de kantonrechter, „omdat het een cadeau is ge weest van een familielid". „Tja", antwoordde de kanton rechter, „dat is geen beweegreden, stelt u zich voor dat u van een familielid een stengun krijgt". vfficier van justitie, mr. J. H. G. Boekraad, zei in quisitoir van mening te zijn, dat juist ongecontro- bezit gevaar kan opbrengen, waarmee hij doelde op het wel of niet teruggeven van de hoorn. Juist in handen van de verdachte vond hij het ding in slechte handen ver keren, waarna hij besloot de hoorn verbeurd te verkla ren. Verder eiste hij een geldboete van f 25.— op twee dagen hechtenis. Van B., die reageerde met „Dat vind ik erg jammer", werd door de kantonrechter conform de eis veroordeeld. Ook uit Ede was de 22-jarige trans portondernemer Willem v. H. naar Wa geningen gereisd om verantwoording af te leggen voor het feit dat hij 'n chauf feur had laten rijden met een wagen met een onvoldoende beremde aan hang, waarvan ook de achterlichten niet helemaal in orde waren. Ook had hij de chauffeur er niet op geatten deerd dat hij met deze combinatie niet boven de zes kilometer per uur mocht gaan, waardoor de man er 35 had ge reden. Waarom hij dat niet gedaan had wilde de kantonrechter wel eens weten en het antwoord op zijn vraag luidde: „Ik wist het ook niet, maar zes kilome- Heden, zaterdag VEENENDAAL Garage Vonk tot 19 uur: Citroënshow. Oude Kerk, Vaartbrug, 20 uur: Uitvoe ring Soli Deo Gloria o.l.v. Hennie Pomp, m.m.v. Cor Niessen, bariton en Bob van Stempvoort, orgel. EDERVEEN Maandagavond gaan de dames van de Chr. Plattelandsvrou wenbond weer starten met de maande lijkse bijeenkomsten. In deze vergade ring zal de heer Van der Meijden uit Ede de kunst van het bloemschikken behandelen. SCHERPENZEEL De leden van de damvereniging S.D.V. hebben deze week de onderlinge competitie voortgezet met de volgende partijen: J. v.d. Vliert-L. v.d. Burg. 20; N. Walet-B. Valkenburg, 02; H. G. Val- kenburg-M. van Raav, 02; G. Pul- A. Stuiven berg, 20; C. v.d. Peppel - J. Jansen, 02; M. v. Raay- B. Valkenburg, 20; W. van Zet- ten-N. Walet, 11; J. v.d. Vliert-C. v.d. Peppel. 20; G. Pul-H. G. Valkenburg, 11; J. Jansen-A. Stuivenberg, 02; M. Inkenhaag-D. J. Iprenburg, 02. RHENEN Enkele maanden gele den bestonden er plannen by de Rhenense Middenstands Centrale om in samenwerking met de vereniging voor vreemdelingenverkeer een zoge naamde algemene geschenkenbon te gaan uitgeven. Tydens een speciaal daarvoor belegde vergadering van middenstanders werden de aangeslo ten leden, gepolst over dit idee. Daar uit kwam het besluit ook de niet ter vergadering aanwezige leden een in formatie te zenden, teneinde de nieuw uit te geven bon een zo groot moge lijk effect te kunnen geven. Intussen is het plan zover ontwik keld, dat een drukkerij opdracht is ger geven het materiaal voor deze nieuw ste actie te leveren. Binnenkort zal er op grote schaal bekendheid aan wor den gegeven. Het systeem komt er op neer, dat in het raam van deze actie iedereen een willekeurig geschenk kan geven en dat men niet meer gebonden is aan een platen- of een boekenbon. Men kan vanaf een nog bekend te maken tijdstip naar het VVV-informa- tiekantoor stappen en daar een alge mene geschenkbon laten invullen. De naam en het adres van de gever of geefster worden erop vermeld, met het bedrag dat besteed -kan worden. Daaraan is een lijst gehecht van alle RMC-zaken die aan deze actie deelne men, waar men de bon dus voor een geschenk kan inwisselen. De ontvan ger van deze geschenkenbon kan dan een cadeautje kopen, dat hijzelf kan uitzoeken. De schenker van de bon rekent di rect bij bestelling op het VVV-kantoor af. De VW wacht dan af totdat zij de rekening krijgt van de zakenmin, waar de bon is ingewisseld en het be drag is besteed en gireert dan de be dragen. Voor zover bekend is dit sys teem voor het eerst toegepast in de ge meente Hengelo, op initiatief van de VVV aldaar, waar het intussen al tot een enorm succes heeft geleid. Rhenen's middenstand is de tweede organisator in ons land, ook in samen werking en op initiatief van de Rhe nense VVV, die dit idee van de VW uit Hengelo overnam. ter vind ik gevaarlijker dan 35 kilome ter." „Dat doet niet ter zake", was het snelle antwoord van de rechter, „wan neer u zich druk over wilt gaan maken moet u zorgen in het parlement te ko men." De officier van justitie vond de op merking van Willem dat hij, als trans portondernemer, «liet op de hoogte was geweest van het feit dat met de betref fende combinatie niet harder dan zes kilometer had gereden mogen worden, „ontstellend". Hij eiste een totale geld boete van 100.subsidair tien dagen hechtenis. De kantonrechter wilde hierop weten waarom Willem de eerder aangeboden schikking van 40,niet had betaald. De Edenaar zei het ding nooit ontvan gen te hebben „anders zou ik dat ze ker gedaan hebben". Een vragende blik naar de officier leverde de rechter het antwoord op: „Een oncontroleerbare zaak". De kantonrechter meende er wel van op aan te kunnen dat Willem de schikking inderdaad niet had ont vangen en wilde hem dan ook daar niet de dupe van laten worden, „on danks het feit dat ik de eis niet hoog vindt". Hij vonniste daarop- met de eer der gevraagde 40,of 4 dagen hech tenis. Voor Willem v. H., een Wageninger en 22 jaar oud, was het 'n beetje tries te zaak. Willem had nog niet zo lang geleden een wagentje gekocht voor de eerzame prijs van 350, en als mon teur dacht hij het dingetje wel weer goed in orde te kunnen krijgen. Het noodlot wilde dat hij er een ander in liet rijden en door de poltie werd be merkt dat het beeste mankementen had aan stuurinrichting en remmen. Verdachte verklaarde obstinaat dat de politie niet kon weten dat de rem niet in orde was omdat ze niet eens in de wagen had gereden. Met een blik in het proces-verbaal weerlegde de kan tonrechter deze opmerking door Wil lem er opmerkzaam op te maken dat de wagen op het politiebureau aan een deskundig onderzoek onderworpen ge weest was. Hoe dan ook, gereden werd er niet meer in de wagen en de sloop bleek de enige oplossing. Wijzer werd Willem hier echter niet van, wel 20, rijker. De officier van justitie vond die 20,nog altijd meegenomen en hij noemde het altijd meer dan wanneer de wagen in beslag zou zijn genomen en ze helemaal niets zou hebben opge bracht. Over de prijs van de wagen en hoe die dan wel geweest zou zijn zei hij: „Dit tart elke beschrijving." Hij eiste een geldboete van 100,subsi dair 10 dagen hechtenis, waar de kan tonrechter 75, of 7 dagen hechten*-- van maakte. De Doesburger afdelingschef Johan C. L. (47) was ergens in de buurt van Renswoude tegen een trein opgebotst doordat zijn remmen functie weiger den. Kantonrechter: „Als u iets eerder was geweest, had u vermoedelijk van de zaak strafrechterlijk weinig meer gemerkt" Verdachte: „Het was geen opzet." Kantonrechter: „Ik begrijp dat u niet met opzet een trein gaat torpederen." De officier vond het maar een grie- zefige affaire en eiste een geldboete van f 125,of 12 dagen hechtenis. De kantonrchter vonniste met 100,— of 10 dagen. Een in Ede plotseling stoppende auto had van de Rhenense smid-monteur Hermanus v. K. (19) teveel geëist en zonder pardon was hij tegen de wagen aangebotst. De officier zei het een ge vaarlijke zaak te gaan vinden wanneer men gaat denken dat rijdende auto's stil staan en stilstaande auto's rijden. Hij eiste van verdachte zich dit eens te realiseren. De zaak vond hij zeer ern stig want hij vroeg 100,of 10 dagen waar de kantonrechter 75,of 7 da gen hechtenis van maakte. De Edese muziekleraar Hendrik W S. (27) had zijn jongere, 17-jarige broertje, in zijn wagen laten rijden, iets dat wettelijk niet van hem ver wacht werd. Het rijden was bovendien niet geheel zonder brokken gegaan, want het broertje was via het fietspad tegen een gevel beland. Dit werd Hen drik verweten en de officier bevond hem schuldig en strafbaar. Hij vond het niet door de beugel kun nen gaan dat muzikale Hendrik zijn jongere broer de wagen in handen ge speeld had terwijl hijzelf nog slechts 'n geringe rij-ervaring had. Met een „ik neem deze feiten bijzonder hoog" ^iste hij een geldboete van 200,en 20 da gen, waarna de kantonrechter na het optreden „zeer onachtzaam en laak baar" te hebben genoemd kwam tot een vonnis van 150,of 15 dagen. Wageningse Hendrik C. Z. (52) had op een Bennekomse kruising in de va kantiemaand augustus geen voorrang gegeven. De Wageninger bleek weinig tot zijn verontschuldiging aan te voeren te hebben, waardoor het dossier weer snel gesloten kon worden. De officier meende dat er geen sprake was van onvoorzichtig rijden en eiste 30,— of 3 dagen, met welke eis de kantonrech ter zich verenigde. Een achteruitrijmanoeuvre op de Diedenweg had voor de Rotterdammer Michiel de J. (64) wel een erg lange nalseep. Aan de verdachte werd verwe ten dat hij bij die manoeuvre een ande re, langs de weg geparkeerd staande, wagen zou hebben geraakt, waarvoor hij nu aansprakelijk werd gesteld. Verdachte De J. had bij een eerdere zitting al absoluut ontkend dit gedaan te hebben, waarna de zaak was aange houden en de officier van de politie een aanvullend proces-verbaal had ver langd. Juist door de ontkenning de wagen hebben geraakt, zei de kantonrechter, dat het hem bevreemdde, dat verdach te toch bereid was geweest de schad# op zich te nemen, waarvoor hij 35, had aangeboden. De gedupeerde ging daar echter niet op in. De rechter wil de nu wel eens weten waarom, wan neer hij volgens zichzelf vrij uit ging, hij bereid was te betalen. De Rotterdam mer zei dat gedaan te hebben omdat hij op bezoek bij zijn zwager was die in Wageningen vrij bekend is en hem niet in een vervelende positie wilde brengen. Feller liet hij hierop volgen: „Ik had net zo lief de hele bumper be taald. Ik ben nu voor de tweede keer hier, dat kost me zeshonderd kilometer en twee dagen verzuim." De kanton rechter had hier alle begrip voor maar meende dat het recht moet zegevieren. De officier van justitie erkende in zijn requisitoir dat er in de zaak spra ke was van een zwakke bewijsconstruc- tie, hetgeen hem ertoe bracht vrij spraak te eisen. De kantonrechter was het hiermee eens.

De Vallei | 1967 | | pagina 3