„Rust" keert weer in dierenasiel De Hazenberg „Nu merken we pas hoe druk t geweest is Zó dat dit dagelijks gemak u per maand slechts enkele guldens kost Dan een elektrische boiler Natuurlijk wilt ook heet water zo uit de kranen. De vra ag ishoe Beheerder: Katten bij de vleet ALLE VOORKOMENDE ELEKTRISCHE INSTALLATIES Bekendmaking Nootllokaal chr. school Vragen Cursus Katten Mutaties op secretarie Politie zoekt naar autodieven Volop wérkelijk heet water in huis: met een elektrische boiler een kwestie van luttele centen per dag. Want met een boiler profi teert u van het voordelige nachtstroomtarief. Bovendien: geen verbranding en daardoor geen kostbare afvoerkanalen noodzakelijk, praktisch geen onderhoud, geen risico. Boven dien: een frisse badkamer, een heldere keu gen, geen vochtige muren. En... het water IS al heet (85 °C) - loopt dus lekker vlug in met krachtige straal. Wat zegt u dus, nu u dit weet? Heet water zo uit de kranen? Dan een elek trische boiler! Levering van elektrische huishoudelijke artikelen op P.U.E.M.-condities ELEKTRO-TECHNISCH BEDRIJF „VEENENDAAL" N.V. Burgemeester spreekt op bejaardenmiddag IVI II V Catharijnesingel 32, Utrecht. W iffllH H IV Telefoon: 030-23041 ZATERDAG 23 SEPTEMBER 1967 nachtstroom VÉÉL HEET WATER VOOR WEINIG GELD! „Wordt u mijn nieuwe baas' De heer en mevrouw Willemse om ringd door de honden, die zich opper best thuisvoelen op „de Hazenberg". AMERONGEN Op het dierenasiel „de Hazenberg te Amerongen keert na drie bijzonder drukke vakantiemaanden langzaam de rust weer. Die weerkerende rust houdt echter niet in, dat de beheerder van het asiel, de heer H. Willemse, nu weinig meer te doen heeft. Ook de wintermaan den, als er geen dieren in pension zijn, laten voor de heer Willemse geen vrije tijd over. Als hij alle verplichtingen, die zijn werk met zich mee brengt, moest nakomen zou hij ongeveer twintig uur per dag in de weer zijn. maar gelukkig is er zijn echtgenote die zich evenals haar man volledig voor de dieren inzet. De afgelopen zomermaanden was het echter wel bij zonder druk in het asiel. Er kwamen nachten voor, dat er 165 honden ver bleven, om over de dagverblijven maar niet te spreken. „Nu het wat rus tiger'wordt merken we pas hoe hard we gewerkt hebben"vertelt de heer Willemse. Er klinkt een zekere trots in zijn stem als hij dit zegt. Met recht overigens, want nog nooit is er op „de Hazenberg" zon drukte voorgeko men, hetgeen bewijst, dat men bijzonder veel vertrouwen stelt in de huidige beheerder en diens echtgenote. „Toen ik hier twee jaar geleden kwam was de boel hier geheel ver waarloosd", vertelt de heer Willem se. Twaalf jaar lang is hij loodgie ter geweest. Toen werd hij drie maanden lang als invallend beheer der aangesteld op het Amerongse dierenasiel. Na die drie maanden verzocht het bestuur van de stich ting hem vast beheerder van het asiel te worden. Aan het werk, dat de heer Willemse de afgelopen twee jaar heeft verricht, te zien zal het bestuur daar geen spijt van hebben. „De Hazenberg" kreeg dank zij hem een heel goede naam op het gebied van de dierenverzorging. Zo goed zelfs, dat de televisie aandacht besteedde aan het asiel. Dit is echter geen wonder, want de heer Willemse zet zich helemaal in voor zijn werk. Hij ziet de nare kanten er niet van in. Hij begrijpt wel dat buitenstaanders zeggen: „Je moet het maar leuk vinden die vieze hokken schoon te maken" of „Hoe kun je de hele dag in die hon denstank leven", maar hij ervaart deze dingen heel anders. Voor hem brengen deze dingen alleen maar de charme aan zijn beroep. Daarom kan hij het, met zijn vrouw, opbren gen elke morgen om zeven uur op te staan om tot ongeveer twaalf uur bezig te zijn met het schoonmaken van de hokken'; om 's middags alle honden te borstelen en om dan ook nog voor het onderhoud van de ge bouwen, de omheining en het uiter lijk van het asiel te zorgen. Als dit allemaal gereed is moet hij nog de administratie afwerken. Dan is er nog een facet aan het asielwerk. Tussen de bedrijven door moet de ex-loodgieter ook nog ge zinnen te woord staan, die zich over een zwervertje willen ontfermen. Zondags en ook 's zaterdags ko men hier zo'n 30 gezinnen om een hondje. Op een door de weekse dag worden we gemiddeld door ongeveer zes gezinnen bezocht. Elk lid van zo'n gezin stelt je tientallen vragen over alles en nog wat. Je moet al die vragen vriendelijk en goed be antwoorden. Soms moet je daar sta len zenuwen voor hebben". De heer Willemse rekent ons voor dat hij gemiddeld per gezin zo'n half uur werk heeft. Dat kost enorm veel tijd en zonder zijn vrouw zou hij het ook nooit klaarspelen. Mevrouw Willemse is, evenals haar man, voor dit werk op de we reld gezet. Reeds als kind bemoeide ze zich hoofdzakelijk met dieren. Ze kwam op boerderijen en interesseer de zich voor alles wat met dieren te maken had. Dit zette zich voort in haar verdere leven. Toen trouwde ze een loodgieter, die echter al spoe dig in het werk verzeild raakte dat zij zo lief had. Ook dochterlief is een met de dieren. De hele dag is ze met „Fok" bezig; een doodge woon straathondje met een bijzon der lief karakter. Dit hondje kent „de Hazenberg" van binnen en van buiten. Hij huist er dan ook al twaalf jaar. Wel is hij regelmatig tussen pozen weggeweest, maar steeds kwam hij op het asiel terug. Nu slijt hij er zijn oude dag met de eni ge echte en trouwe vriendschap uit zijn leven: die van het dochtertje van de heer Willemse. Zij zal hem nooit „naar een asiel brengen". De heer Willemse volgde, zodra hij verzocht werd beheerder van het asiel te blijven, geheel op eigen ini tiatief een kynologische cursus in Eist (Gld). Verder deed hij in zijn twee jaar praktijk, die hij nu achter de rug heeft, veel ervaring op: „Ik ken een hond van binnen en van buiten, maar elke dag leer ik nog en ik moet nog veel meer leren", zegt hij. Overigens wordt zijn werk wel gewaardeerd door mensen die hun hond aan hem toevertrouwen. Enkele weken geleden nog kwam een mijnheer, die tijdens zijn vakan tie zijn hond aan het asiel te Ame rongen had toevertrouwd, helemaal uit Den Haag om de heer Willemse met woorden en dakd (een grote fooi) te bedanken voor de goede ver zorging die zijn lievelingsdier had gehad. De hond was er in het asiel zelfs op vooruit gegaan. Voorheen was de herder bang voor andere honden. De heer Willemse leerde hem dit af. Hoe? „Heel eenvoudig", zegt hij. ..Ik behandel een hond als een hond.. Die dieren worden te veel vermense lijkt. Je moet een hond zo natuurlijk mogelijk behandelen en hem niet als een baby zien". Als de heer Willemse zich met zijn vrouw tussen de' honden be geeft, blijkt dat de dieren deze „hondse" behandeling werkelijk waarderen. Zij springen tegen de baas en bazin op. Ze janken van blijdschap om hun aanwezigheid en worden jaloers op elkaar als de een wat langer geaait wordt dan de an der. Als de honden dan ruzie krijgen wordt er hardhandig ingegrepen. Maar zelfs dan blijven de honden zich verdringen om het echtpaar. De heer Willemse is er ook trots op, dat hij vrijwel elke hond onbe schadigd aan de eigenaar terug geeft. Als er een nieuwe pension gast arriveert wordt deze eerst an derhalf uur in zijn nachthok alleen gelaten om daar vast aan te wen nen. De hond moet voor vijf uur 's middags gebracht worden omdat later op de dag de geestelijke klap van het alleen gelaten worden voor het dier te hard aankomt. Het loopt dan tegen de avond en het dier is dan te eenzaam. Als de hond zijn „nachthok-periode" heeft doorge maakt wordt hij, als hij erg brutaal is, meteen in de weide losgelaten. Heeft de hond echter n verlegen karakter dan blijft hij een a twee dagen in een betonnen hok van 8 vierkante meter. De hond heeft in dit vrij grote hok de ruimte om wat uit te dollen en heeft bovendien uitzicht op de weiden, zodat hij vast wat aan het leven met zijn Lotgenoten kan wen nen. Daarna wordt ook hij in de weide losgelaten. „Zo krijgen we vrijwel nooit ruzie", aldus de asiel beheerder. „De honden worden dan ook nooit door ruzie verwond. Dat gebeurt wel eens op een andere ma nier. „We hadden pas geleden een pensiongast die twee meter hoog sprong. Het gaas, waarover hij op een gegeven moment wilde springen was echter net iets hoger, zodat hij daarin bleef hangen. De huid op zijn buik was toen helemaal kapot". In een dergelijk geval wordt terstond TEVENS AANLEG VAN EN REPARATIE AAN UW ELEKTRO-MOTOREN, DIESEL-BRANDSTOFPOMPEN, DYNAMO'S EN STARTMOTOREN NIJVERHEIDSLAAN 29 VEENENDAAL TEL. (08385) 4346 de dierenarts gewaarschuwd. Deze is direct ter plaatse om het gewon de dier te verzorgen. Daarbuiten komt de dierenarts no, eenmaal per week een kijkje nemen op het asiel. De heer en mevrouw Willemse verzorgen echter niet alleen honden. Hun liefde geld ook onverdeeld voor katten. En dat is juist nu zo mooi, omdat er enorm veel katten in het asiel aanwezig zijn. „Er is gewoon een kattenplaag", meent de heer Willemse. Normaal heeft hij maar vijftien katten in zijn asiel. Nu zijn het er vijftig, en het zijn allemaal zwerfkatten. Als er ergens 'n zwerf kat in de omgeving van Amerongen wordt gesignaleerd trekt hij er met zijn katte-vallen op uit. Hij zet de vallen uit in het bos. Als de kat erin zit neemt hij het meestal erg ver- wildere dier liefderijk op in zijn asiel, 't Is alleen zo moeilijk deze dieren weer aan de man te brengen. „Bij de honden ligt 't anders", ver telt Willemse. „Dank zij de televisie shots van de in de steek gelaten hond wordt het aantal zwervers bij deze dieren minder. Bovendien wil iedereen op het ogenblik een hond. Het is zelfs zo, dat we meer vraag naar honden hebben, dan er ge bracht worden. Dat is nog nooit ge beurd!" De katten raakt hij moeilijker kwijt en het ziet er naar uit. dat het aantal katten in het asiel steeds groter zal worden. Maar dat is voor later zorg. Het echtpaar Willemse moet no dig weer aan de slag. „Wat een baan", zeggen vele mensen en de ene helft bedoelt het positief en de andere helft negatief. Voor het echt paar Willemse is het echter geen baan: het is hun leven! VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken be kend, dat in verband met de verhuizing naar het nieuwe raadhuis alle gemeen telijke kantoren op donderdag 28 sep tember 1967 en vrijdag 29 september 1967 zijn gesloten. Het bureau van de burgerlijke stand is op die dagen van 9.00 tot 10.00 uur geopend, uitsluitend voor het doen van aangiften van geboorte en overlijden. Veenendaal, 28 september 1967, Burgemeester en wethouders, de secretaris, Van Manen, de burgemeester, J. Hazenberg. LEERSUM De bijzondere lagere school heeft behoefte aan een zevende leslokaal. In afwachting van de bouw ervan is een klas van de school, die thans 233 leerlingen telt, gevestigd in het catechisatielokaal van de kerk der Oud-gereformeerde gemeente. De huur van dit lokaal bedraagt f 60,- per week, welk bedrag door de gemeen te betaald moet worden. Het college verzoekt de raad hiermee akkoord te gaan, totdat het zevende leslokaal bij de school gebouwd is. LEERSUM De heer J. W. van der Molen, adjunct-commies A. ter gemeen tesecretarie te Leersum is met ingang van 1 oktober a.s. benoemd tot com mies ter secretarie te Giethoorn. Hij zal per 1 november opgevolgd worden door de heer D. J. A. Donga, thans klerk ter secretarie van Leersum. LEERSUM Op de Scherpenzeelse- weg werd deze week een personenauto (B.M.W.) uit Rijswijk (Z.-H.) aangetrof fen. Deze wagen bleek daar ontvreemd te zijn. Bij onderzoek bleek, dat de mo tor door ondeskundig gebruik totaal vernield was. De politie stelt een on derzoek in naar de identiteit van de daders: twee personen van 18 en 20 jaar, gekleed in leren jasjes. Ieder die hier omtrent iets bekend is, wordt .verzocht zich met ae politie in verbinding te stellen. SCHERPENZEEL Op woensdag 27 september zal in gebouw Philalethes de eerste bejaardenmiddag van dit seizoen worden gehouden. Burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg zal dan een causerie houden over het onder werp „Dwars door Afrika". lHJI Provinciale Utrechtse Electriciteits-Maatschappij N.V.

De Vallei | 1967 | | pagina 4