Drukte bij herfstexcursies Rhenense politiehond eerste bij wedstrijden H.D.S. DRINGT BIJ RAAD AAN OP VOETBALVELDEN NIEUWE TENT BEWEES HAAR NUT BIJ RODE KRUIS-OEFENING J. Bottenheira overleden Vier gewonden bij aanrijding op Vijgendam Tovers versloegen Hemur-Enge6-1 AGENDA 250 nieuwe leden Oranjevereniging VEILING KESTEREN Grote ravage in café De Klomp Acacia's maken plaats voor lijsterbessen MIST u uw Luxe auto reed op tractor Konfektiehuis werd geopend Ons Genoegen gaat verbouwen Geen subsidie voor bevordering van zondagsheiliging en zondagsrust P arkeerterrein in Dorpsstraat Kesteren niet in Raud Europese Gemeenten? U HELPT U ZELF EN Betaal per kwartaal Ambtsgebed weer aan bod Negen meter als max. hoogte Na vechtpartij die huiten begon 10550 11079 „Circuit '67" had uitverkochte zaal Schets begraafplaats te fantasieloos N utsprogramma voor nieuw seizoen BURGERLIJKE STAND LEERSUM (oud-directeur VSW) MAANDAG 25 SEPTEMBER I96r VEENENDAAL Zaterdagmiddag verzamelde zich een onverwacht groot aantal belangstellenden op de Kerke- wijk ter hoogte van hotel „La Mon- tagne" om deel te nemen aan de pad destoelen-excursie die was georgani seerd door de VVV-Veenendaal. De deelnemers kwamen van heinde en ver re om met het mooie weer een wande ling door de natuur te maken onder de deskundige leiding van de Veenendaalse veldbioloog Adriaan P. de Kleuver. De ze toonde zich bijzonder verheugd over de grote belangstelling en heeft beslo ten zondagmiddag, 1 oktober een ge heel vrije herfstexcursie te houden in de omgeving van het Egelermeer. Tijdens de excursie van zaterdag jl. werd het natuurbeschermingsprobleem van Zuid-Oost Utrecht behandeld. Ver der werd de zeldzame paddestoelengroei, die zich dit jaar b.v. voordoet achter het „Koetshuis" verklaard. Zowel de heer de Kleuver als de deelnemers stelden het op prijs dat zij onbelem merde toegang hadden tot de verschil lende landgoederen, zoals Prattenburg, de Dikkenberg en de Rémmersteinse bossen. In deze laatstgenoemde omge ving werd zondagmiddag nog een excursie gehouden, eveneens onder lei- DE KLOMP Zaterdagavond heeft er in het café-eethuis aan De Klomp een vechtpartij plaatsgevonden. De Renswoudenaar P. raakte buiten het café in conflict met H. uit Veenen- daal. Hierbij raakte H. aan de hand ge wond en ging naar binnen om op het toilet de blessure te verzorgen. In het café vielen daarna opnieuw klappen, toen enkele vrienden van P. zich in de ruzie mengden. Het toilet, een wastafel en een spiegel moesten het ontgelden en in het café ontstond een grote ravage. Door de Edese gemeentepolitie die om assistentie was gevraagd, is tegen de vechters proces-verbaal opgemaakt. Zo wel H. als P. is een goede bekende van de politie. LEERSUM Onlangs werd een rij acacia's aan de Bentincklaan gerooid, omdat daar een voetpad noodzakelijk was. Het gemeentebestuur heeft gron dig onderzocht of het pad niet onder de bomen kon komen, maar dan zou den de voetgangers hinder onder vinden van de laag hangende tok ken. Met grote tegenzin hebben burge meester en wethouders toen besloten een rij bomen te laten rooien. Deze aca cia's zullen in de herfst vervangen wor den door lijsterbessen, die slank om hoog groeien en voetgangers niet hin deren. Op de open gelaten stukken van het pad komen struikjes. Zou na verloop van tijd blijken, dat de lijsterbessen met de overgebleven rij accacia's esthetisch niet harmoniëren, dan kunnen ook de overige accacia's vervangen worden door lijsterbessen. Ook langs de Middelweg is een voet pad hoogst noodzakelijk, maar aan bei de zijden van de weg gaat zoveel veran deren, dat allerlei voorzieningen over een tijdje toch weer opengebroken zou den moeten worden. Het gemeentebe stuur meent daarom nu geen geld voor een voetpad langs de Middelweg te mo gen uitgeven. ding van de Veenendaalse veldbioloog. Deze excursie was georganiseerd door de VVV-Rhenen. Ook hier was het aan tal deelnemers abnormaal hoog. Waar schijnlijk was de belangrijkste reden ook hier het mooie herfstweer. De ingelaste herfstexcursie van zon dagmiddag a.s. start weer bij hotel „La Montagne" om 14.15 uur. Vandaar vertrekt men naar het Egelermeer, een stukje natuurschoon dat nog weinig be kendheid geniet. De deelname is ge heel vrij. Wel wordt men in de gele genheid gesteld aan het einde van de excursie een gift aan het natuurbe schermingsfonds af te dragen. dagblad DE VALLEI Bel: tot 17.30 u. van 17.30 19.30 Zaterdags 16.30—17.30 uur Heden, maandag BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „De prooi". Morgen, dinsdag RHENEN Grebbepaviljoen 14.30 uur: Demonstra tiemiddag voor NCVB en Kath. Vrou wengilde door produktschap voor groenten en fruit. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, geen voorstel ling. VEENENDAAL „Cirquit 1967" startte het seizoen zaterdagavond bij zonder goed. Met medewerking van de Nijmeegse band „This Generation" werd een dansavond georganiseerd, waarbij de zaal geheel was uitverkocht. Vele tieners moesten zelfs teleurgesteld worden. Ook de band oogstte veel suc ces. Vooral de trombone gaf aan de mu ziek een speciaal tintje, dat door het publiek bijzonder werd gewaardeerd. VEENENDAAL Zaterdag jl. orga niseerde de politiehondendressuur ver eniging DES uit Veenendaal clubwed strijden, waaraan verder deelnamen „Rhenen" en „Donar" uit Barneveld. De wedstrijden werden gehouden in de bossen van Prattenburg nabij „Het Koetshuis", 's Morgens werden daar de kleine oefeningen verricht en 's mid dags was het tijd voor het zogenaam de „stelwerk", oefeningen waarbij boeven op verschillende manieren moeten worden gevangen. Na afloop van de wedstrijden kwam men samen in hotel ,,'t Raedthuijs", waar de uit slagen werden bekendgemaakt en de prijzen werden uitgereikt. Pistoolschot 's Morgens om tien uur begonnen reeds de kleine oefeningen. De dieren moesten hierbij een kogelhuls of een knoop zoeken op een oppervlakte van circa 200 m2 die is begroeid met bo men, struiken, heide en hoog gras. Binnen tien minuten moest het minus cule voorwerp gevonden zijn. Natuurlijk speelt ook de behendig heid een grote rol in de hondendres- suür. Het dier moet dan ook een klim- sprong maken van 1.80 meter en een breedsprong van 2 meter. Niet minder belangrijk is de gehoorzaamheid van de politiehond. Als er op een gegeven moment een stroper in een bos een schot lost, mag het dier niet blaffen zodat zijn aanwezigheid voor de stroper onopgemerkt blijft. Het dier moet wel blaffen als hij bij een andere oefening een kistje in het bos heeft gevonden. Bij al deze belangrijke punten werd 's middags nog de moed toegevoegd. yv: RHENEN. Op de Cuneraweg is za terdagavond een personenauto, be stuurd door L. J. M. C. uit Wagenin- gen, achterop een stilstaande trekker met aanhanger gereden, eigendom van C. H. te Achterberg. De personenwa gen werd zwaar beschadigd. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. De bestuurder van de personenauto be weerde, dat de trekker aan de achter kant niet verlicht was. De politie heeft de zaak in onderzoek. LEERSUM De Nederlandse Heide Maatschappij, heeft enkele jaren gele den een schetsplan gemaakt voor de uitbreiding van de algemene begraaf plaats. Dat plan vertoont naar de me ning van het college van B. en W. te weinig fantasie. Daarom wil men nu een opdracht verstrekken aan de ge meentelijke landschapsarchitect, de heer P. Blaauboer. De kosten van een door de heer Blaauboer te maken schetsplan bedragen f 1.133,-. De raad heeft hiervoor in de begroting van 1966 reeds een krediet goedgekeurd. De keurmeesters, de heren C. Schoo ners uit Apeldoorn en H. Jacobs uit Bennekom, geven een sein aan de baas van de hond. Deze laat zijn huisdier los. Het dier rent weg naar de „boef", in dit geval pakwerker W. A. Reeling. De hond laat zich niet afleiden door 'n knallend pistoolschot en deinst niet te rug voor de met een dikke stok om LEERSUM Op donderdag 28 sep tember wordt in het Jachthuis „Dam- lust" een nutsavond gehouden voor afgegaan door de algemene ledenverga dering. De vergadering, vermeldt als be langrijkste punt de verkiezing van een nieuw bestuurslid daar de heer H. W. Dam zal aftreden. Na de vergadering volgt een korte inleiding door jhr. W. F. Clifford Kocq van Breugel over doel en activiteit van het Wereld Natuurfonds, waarna drie prachtige films worden vertoond. Het ligt in de bedoeling van het Nut op maandag 8 januari 1968 te Utrecht de show van Wim Sonne veld- te gaan bezoeken. Op 11 november houdt Al- bert Vogel een voordracht te Valken- heide. Leden van het Nut die deze avonden willen bijwonen wordt ver zocht voor 20 oktober hiervan opgave te doen bij de secretaris, de heer St. Boonzaaijer, Heuvelzoom 1. AMERONGEN Zaterdagmiddag speelde de Amerongse korfbalclub Hemur-Enge een wedstrijd tegen Tovers te Zeist. Tegen deze sterke club moes-, ten de Amerongers een 61 nederlaag incasseren. Het was jammer voor Hemur-Enge, dat er met een tweetal invallers gespeeld moest worden. Deze twee dames uit het tweede hadden veel moeite om zich aan te passen. Het te gendoelpunt werd gescoord door Jan van Rooij. Het eerste twaalftal heeft nu 2 pun ten uit 3 wedstrijden. Het tweede twaalftal speelde op De Burgwal tegen Doorn. Beide ploegen waren van gelijke sterkte. Hoewel Hemur-Enge met de rust met 31 ach terstond, konden de Amerongers door enthousiast spel de achterstand ombui gen tot een 33 gelijk spel. De Ame rongse doelpunten werden gemaakt door Arie van Barneveld, Arnold Brinkman en André Vahlkamp. - De adspiranten a speelden uit tegen RDZ te Zeist. Johan Potgieser wist met een prachtige doorloopbal de wedstrijd te winnen voor Hemur-Enge (10). Het programma voor zaterdag a.s. luidt als volgt 16 uur Hemur-Enge 1 tegen Doorn 2. De tegenstander voor Hemur-Enge 2 is no£ niet bekend. 1405 uur Hemur-Enge a tegen MeeqAven C; Hemur-Enge B is vrij. zich heenslaande boef. Hoe deze zich ook wendt of keert, het dier blijft aan zijn arm hangen, de tanden in de dik- lederen mouw geklemd. Dergelijke oefeningen worden her haald met de boef op een rijwiel of met een voorbijganger, de tweede pak werker J. Merlijn, die probeert de hond bij de boef weg te roepen. Ook mag de hond niet afgeschrikt worden door een misdadiger die met stukken hout naar hem gooit. Elke oefening werd zeven maal herhaald omdat ze ven honden aan de wedstrijden deelna men. De pakwerkers zijn zaterdagmiddag heel wat keertjes aangevallen. De pak werkers hebben dikke, leren pakken aan. Toch lopen zij nog een groot ri sico gebeten te worden in hun handen of gezicht, daar deze lichaamsdelen on bedekt zijn. Daarom zijn de pakwer kers verzekerd door de vereniging. Om ongeveer vijf uur werden in ho tel ,,'t Raedthuijs" de uitslagen be kendgemaakt. Daarna werden de prij zen uitgereikt door de ere-voorzitter van DES, de heer M. van de Heuvel. De eerste prijs werd in de wacht ge sleept door de heer W. van de Haar, opperwachtmeester van de Rijkspoli tie te Rhenen, met zijn hond Lion. Hij nam de wisseltrofee, de „Raedthuijs- hond" in ontvangst. Lion kreeg 281 punten. Tweede werd de heer J. W. Veldhuis, particulier deelnemer. Zijn hond Bingo verwierf 270 punten. Met een punt minder bracht Trix zijn baas B. Bruinekreeft op de derde plaats. Eersteprijswinnaar Van de Haar kon naast de „Raedthuijshond" ook de Amstelbeker in ontvangst nemen. Deze beker werd evenals de wisseltroffee aangeboden in hotel ,,'t Raedthuijs". LEERSUM Bij de ingekomen stuk ken van de raadsvergadering op woens dagavond is een brief van de sportver eniging HDS waarin het bestuur van HDS er bij 't college van B. en W. en bij de raad op aandringt de nodige spoed te betrachten bij de verwezenlijking van de voetbalvelden. HDS vindt dat een VEENENDAAL. Zaterdagmorgen opende aan het Gelderland het „Eerste Veenendaalse Konfectiehuis" de deuren In enkele dagen tijd heeft men een voormalige rijwielzaak met eenvoudige middelen in een confectiezaak veran derd, zij het dan, dat men zaterdag nog niet geheel op orde was. „We zijn van plan hier het dames-, heren-, jongens en meisjesvak tegen de laagst mogelijke prijzen aan te bie den", aldus de heer Vos, een der fir manten. Het was de heer Vos opgeval len, dat er voornamelijk een vraag be stond naar wat hij noemde „het betere genre", ofwel de duurdere soorten, die, indien men op de prijs let, nog niet „duur" genoemd mogen worden. LEERSUM De ledenwerfactie van de Oranjevereniging is een succes ge worden. Het aantal leden is met 250 gestegen. Het bestuur hoopt volgend jaar weer kinder- en volksspelen op touw te zet ten. Er is een bestuurswijziging ge weest zodat het bestuur van de Oranje vereniging nu uit de volgende personen bestaat: W. F. Takken voorzitter, H. Steenbeek penningmeester en J. van Hussel, secretaris. RHENEN. Het verenigingsge bouw van de Rhenese muziekvereni ging „Ons Genoegen" wordt verbouwd. Er komt een geheel nieuwe vloer in van beton. De oude houten vloer was totaal vergaan. De betonnen vloer wordt zodanig gelegd, dat er op ge danst zal kunnen worden. Verder komt er een moderne keuken in het gebouw. Leden en donateurs van de vereni ging kunnen gratis gebruik maken van deze ruimte voor het geven van fami liefeesten. KESTEREN Het bestuur van de Nederlandse Vereniging tot bevorde ring van de zondagsrust en de zondags heiliging verzoekt de gemeente Keste- ren in aanmerking te komen voor een subsidie. De meerderheid van het ge meentebestuur is echter van mening, dat subsidiëring van deze vereniging niet ligt op het terrein van de burger lijke overheid. Het college stelt de raad dan ook voor aan genoemde ver eniging geen subsidie toe te kennen, al hoewel de doelstellingen volledig wor den gerespecteerd. Fbhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh Gehuwd: A. Hop en E. M. Lagemaat. VESTIGINGEN: Mej. J. M. Schuttel, Hoogstraat 8, gekomen uit Amstelveen; mej. E. C. W. van Wijk, Hoogstraat 8 gekomen uit 's-Gravenhage; Mej. J. M. de Groot, Hoogstraat 8 gekomen uit Amstelveen; mej. J. C. M. Slager, Hoogstraat 8, ge komen uit Maarssen; mw. M. van den Berg-van Sligtenhorst, Rijksstraatweg 42, gekomen uit Amerongen; fam. R. Th. Freund, Peisenlaan 17, gekomen uit de Bilt; fam. H. P. Koning, Kon. Julianalaan 70 gekomen uit Maarn; dhr. V. L. M. Meijers, Hoogstraat 8 gekomen uit Hilversum. VERHUISD: Dhr. K. van Manen, Rijksstraatweg 28 naar nr. 130; mej. M. van Vulpen, Kon. Emmalaan 22 naar Traaiweg 8. VERTROKKEN: Dhr. W. A. Kroon, Rijksstraatweg 58 naar Baarn, Amsterdamsestr.weg 41; fam. G. van der Woerd, Middelweg 28 naar Maasdam, Molenlaan 38; dhr. D. de Jong, Rijksstr.weg 45 naar Woudenberg, Vondellaan 17; dhr. B. M. B. H. Ahmed, Rijksstr.weg 4 naar Hoogstr. 6, Arnhem; dhr. T. A. Pom- per, Pr. Beatrixlaan 17 naar Eindhoven Genneperweg 60; dhr. J. E. ter Burg, Rijksstr.weg 251 naar Scherpenzeel, Marktstraat 23; Mw. L. Barneveld-Ne- derlof, Hoogstraat 8 naar Kampen, Ja cob Catsstraat 243. vereniging met een bestaan van bijna 40 jaar wel enige rechten heeft. Ook stelde het bestuur van HDS dat over de noodzakelijkheid van een beatcentrum in Leersum valt te discussiëren. Het be stuur van HDS is verder van mening dat het bedrag, dat door de raad is uit getrokken voor tennisbanen verhou dingsgewijs te hoog is. B. en W. zegt in de toelichting op de ingekomen brief: „Het treffen van de zo noodzakelijke voorzieningen aan het sportcomplex ten noorden van de Wild baan wordt opgehouden door de om standigheid dat Gedeputeerde Staten zich nog niet hebben kunnen uitspreken over de dekkingsmiddelen. Wij laten niets onbenut om te bereiken, dat zo spoedig mogelijk met de werkzaamhe den wordt aangevangen. Overigens dient te worden opgemerkt, dat er bij het bestuur van HDS een misverstand bestaat, waar dit constateert, dat de tennisbanen ten behoeve van „Lars- heim" worden aangelegd en er speci aal voor „Larsheim" een ruimte wordt geschapen in „Het Hof". Immers een ieder zal van de tennisbanen gebruik moeten kunnen maken ongeacht of zij al dan niet lid van „Larsheim" zijn. Ook andere verenigingen gaan de on derhavige ruimten in „Het Hof" be nutten, zoals de Nutsbibliotheek. Ook aan tennisbanen en verenigingsruimten bestaat dringend behoefte. Wij zijn voornemens gezien het medegebruik door de scholen enkele keren per jaar het onderhoud te verzorgen door het een of twee keer maaien van het veld en het een keer per jaar te voor zien van kunstmest. OPHEUSDEN Onlangs besloot de gemeenteraad van Kesteren tot het in stellen van een wachtverbod voor een gedeelte van de Dorpsstraat te Op- heusden. Deze verkeersmaatregel was noodzakelijk en in het belang van de verkeersveiligheid. De aan dit gedeelte van de Dorpsstraat gevestigde bedrij ven zullen echter worden gedupeerd, omdat de eigenaren hiervan en hun cliënten hun auto's niet meer kunnen parkeren. In verband hiermee heeft het gemeentebestuur de -uit het geno men besluit voortvloeiende plaatsing van borden uitgesteld tot bekend zou zijn of het mogelijk is op andere wijze in behoefte aan parkeergelegenheid te voorzien. Inmiddels is het naast de garage van de firma Van Suilichem gelegen per ceeltje gemeentegrond aan de eige naar van dit bedrijf verhuurd voor de aanleg van een parkeerterreintje. Bo vendien lijkt het B. en W. gewenst op een gedeelte van het trottoir voor het winkelbedrijf van de firma Van Manen een parkeerstrook aan te leggen. Teza men met verbeterende werkzaamheden rond garage Van Suilichem worden de totale kosten geraamd op f 2500,Het gemeentebestuur stelt de raad voor dit krediet beschikbaar te stellen. KESTEREN Het gemeentebestuur van Kesteren stelt de raad voor niet toe te treden als lid van de Raad der Europese Gemeenten. Verleden jaar besloot de raad op een zelfde verzoek niet in te gaan. Naar de mening van B. en W. zijn de omstandigheden se dertdien niet zodanig gewijzigd, dat thans een ander standpunt ingenomen zou moeten worden. „Sedert een aantal jaren worden de bestuurlijke belangen van de Neder landse gemeenten in Europees ver band behartigd door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Aangezien de ze vereniging bij uitstek alle Nederland se gemeenten representeert en zij de belangen op deskundige en verantwoor de wijze behartigd, is het ons niet duidelijk waarom zich daarnaast nog een andere instantie met het leggen van gemeentelijke internationale con tacten bezig zou moeten gaan houden. Dit zou er onwillekeurig toe kunnen lei den, dat er een zekere concurrentie ontstaat, waarbij de activiteiten van de concurrenten elkaar doorkruisen", aldus B. en W. in een schrijven aan de raad. KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren als volgt: James Grieve: EI 6575, 2631; EI 7585, 2430; Aanvoer: 6 ton; Zoete bloemee: EI 60—70, 23—28, EI 70—80, 3437; Aanvoer: 18 ton. Ingrid Marie: EI 65—70, 25; EI 70—75, 36; EI 75—80, 38; Aanvoer 5 ton. Cox's Or. pippin: EI 65—70, 35; EI 70—75, 37; EI 75—80, 38; EI 8085, 42; Aanvoer: 3 ton. Confe rence: EI 55—65, 57—63; EI 6575, 58 61; Aanvoer: 18 ton. Gieser Wilde man: EI 50—60, 4349; EI 60—70, 54 61; Aanvoer: 3 ton. IJsbouten: EI 50 —60, 28—30; EI 60—70, 31—35; Aan voer: 6 ton. St. Remy: EI 60—70, 36— 38; EI 7080, 3639. Aanvoer: 2 ton. Bonne Louise D. Avranches: EI 5060, 48—49; EI 60—70, 57—60; EI 70—80, 73; EII 50—60, 46; EII 60—70, 52; EII 70—80, 62. Aanvoer; 5 ton. RHENEN De jubileumdemonstratie van de afdeling Rhenen van het Neder- landsche Roode Kruis, die zaterdagmiddag op het Fred. v.d. Paltshof en op de gemeenteweide nabij de Loswal werd gegeven, is vlot verlopen en mag bijzonder geslaagd worden genoemd. Bij het VVV-kantoor was een ernstig auto-ongeluk in scène gezet. Van garagehouder C. van Leijen werd veel medewerking verkregen bij het uitzoeken van een autowrak, dat op het Hof werd gedeponeerd en waarin en waar omheen ongeveer vijftien gewonden lagen, vrijwilligers van de Jhr. Schimmelpenninckgroep, die deze middag voor „slachtoffers" speelden. Als te genprestatie voor de hulp die de colonne Rhenen vorige week aan Veenendaal verleende bij eenzelfde soort oefening assisteerden nu enkele colonneleden uit Veenendaal de Rhenense afdeling. De colonne had de beschikking over twee ambulancewagens, die af en aan reden om de gewonden te vervoeren naar de hospitaaltent, die op de weide was gezet. Daarbij werd overvloedig gebruik gemaakt van de loeiende sire nes. Er werd bijzonder vlot gewerkt. Toen in de tent het eerste signaal bin nenkwam van een gewonde, was deze zes minuten later al gearriveerd. Zo vlot ging het met alle andere „gewon den". De heer Runge, voorzitter van de af deling Rhenen, was bijzonder verheugd over de belangstelling. „Er was niet al leen jeugd, maar er waren ook heel wat ouderen, die belangstelling toon den", zei de heer Runge, „en dat is hartverwarmend". De Rode Kruis- voorzitter deelde na afloop mede, dat het onder andere in de bedoeling lag de Rhenenaren de grote hospitaaltent te kunnen tonen, die kon worden aange kocht, doordat men altijd veel steun on dervindt van de burgerij. Dr. Stegeman gaf na afloop van de oefening in hotel „Stichtse Oever" nog een korte toelichting. Daarin gaf hij blijk bijzonder tevreden te zijn over de snelle wijze waarop de colonneleden hadden gewerkt. De burgemeester en diens echtgenote, lid van het kringbe- stuur, en de heer Holleman, afgevaar digde van het gewestelijk commando Gelderland, gaven geruime tijd acte de présence, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. Het was een geslaagde jubi leummiddag. VEENENDAAL Op de lecftjjd van 76 jaar is donderdag 21 september in het diakonessenhuis te Arnhem plotse ling overleden de heer J. Bottenheim sr., oud-directeur van de KVSW. De heer Bottenheim, die op 4 mei 1891 ge boren werd, was de kleinzoon van de oprichter van de VSW. Voor het begin van de eerste wereld oorlog maakte hij reeds deel uit van de n.v., een functie die hij meer dan 50 jaar vervuld heeft tot hij op 31 juli 1964 afscheid nam. Na zijn pensionering als directeur is de heer Bottenheim tot aan zijn dood adviseur van de vennootschap ge weest. De thans overledene was de va der van de heer J. C. Bottenheim, die vrijdag door de algemene vergadering van aandeelhouders van de VSW ont slagen is als directeur. De overledene was ridder in de orde van de Neder landse Leeuw. Zijn stoffelijk overschot is heden in alle stilte op de begraaf plaats te Veenendaal bijgezet. VEENENDAAL Tegen elf uur reed zaterdagmorgen de heer M. G. v.d. T. uit Vlaardingen over de Vij gendam. Bij de Polderweg verleende hij geen voorrang aan de voor hem van rechts komende personenauto, be stuurd door de heer T. W. van D. uit Eindhoven. Door de botsing werden beide auto's zwaar beschadigd. De bestuurders en hun echtgenoten, werden allen ernstig gewond opgenomen in 't Julianazieken- huis. Ja, dat is het plezierige, als u als week- of maandabonnee van het dagblad De Vallei voortaan per kwartaal gaat betalen. U maakt het u zelf gemakkelijk èn u helpt onze agenten; zij behoeven dan maar éénmaal per kwartaal bij u aan te bellen om het abonne mentsgeld te incasseren. Een hele tijdsbesparing voor u en voor onze agenten. U kunt ook tijdig voor het ingaan van het nieuwe kwartaal aan ons gireren 10,80 p. kwartaal) door overschrijving op onze postreke ning no. 1321600. Het bespaart u incassokosten. Maak het U zelf gemakkelijk LEERSUM Op 31 mei sprak de gemeenteraad nogal uitvoerig over de handhaving van het ambtsgebed bij de opening van de raadsvergadering. Toen is op voorstel van de heer Homan be sloten, dat ook een ander dan de bur gemeester dit gebed kan uitspreken. In de vergadering van woensdag a.s. moet de raad een wijziging in het re glement van orde vaststellen, om dit officieel mogelijk te maken. In de ok tobervergadering zal het dan mogelijk fijn dat een ander, dan de burgemees ter dit gebed uitspreekt. LEERSUM De bouwverordening in Leersum moet weer gewijzigd wor den. Men had reeds eerder vastgesteld, dat de hoogte van gebouwen niet meer mocht bedragen dan 12 m. in plaats van de vastgestelde 15 meter. Nu wil men die hoogte terugbrengen tot 9 me ter. „Het komt ons gewenst voor de ge noemde hoogte nogmaals te verlagen, en wel tot 9 meter", zo schrijft het col lege in de toelichting op het voorstel aan de raad. „Laatstgenoemde hoogte lijktonsvoldoende voor een landelijke gemeente als Leersum. Voor speciale gevallen, zoals: scholen, kerken, schouwburgen, kantoren, winkels e.d., biedt art. 61 van de bouwverordening voldoende mogelijkheden voor het ver lenen van vrijstelling ten aanzien van de hoogte van bouwwerken". Vol spanning wachtten vrijdagavond de deelnemerjes aan de Lampegieters- avondoptocht in Overberg op de uitslag van de jury.

De Vallei | 1967 | | pagina 3