Bart wil je i eenstnk kaas l uit het i vuistje voor/de man m< Veenendaal behaalde tweede overwinning Felice Gimondi zegevierde in Grand Prix des Nations Nederlanders superieur in dravers interland 5t goede smaak Eindelijk winst voor RHC-heren Debacle voor HDS: 7-1 nederlaag 4-2-4-systeem bij Sparta geen succes VOEDZAAM MAK^ Lykke-Eugen eerste in zesdaagse Londen KNGY kreeg nieuwe voorzitter Tonny Sybrands speeWe slmu'taan Annuetil in training Dames-keurturnploeg voor Winschoten Defensief spel bii SVP-Baarn1-2 Zwak Wageningen verrast door Zwolse Boys2-1 A Atletiekprestaties De Meern had geen afwerkers Eddie Beugels op vijfde plaats *hvw wmaaoa tV HALFZWARE SHAG ft Achterhaald Italië Offensief Handbal MAANDAG 25 SEPTEMBER 1967 AGTA&AK ■ill Op ruim vijf kilometer van de finish in Vincennes achterhaalde Gimondi, langs de oevers van de Seine, Bernhard Guyot, die in Auffergis twee minuten \roor hem van start was gegaan. In de laatste kilometers verloor Guyot echter niets meer op Gimondi en op de baan van Vincennes passeerde Guyot ten slotte weer Gimondi om nog drie secon den op hem terug te winnen. De Spanjaard Luis Ocano, die al ja ren in Zuidwest Frankrijk woont en die al verscheidene wedstrijden met prof- fessionals heeft meegereden hij werd dit jaar zesde in de Midi-Libre zou, wanneer hij nu ook bij de beroepsren ners was gestart, op de zesde plaats net achter Beugels zijn geëindigd. De tijd van Groen was ook nog slechter dan die van de nummer twee van de ama teurs, de Engelsman Head. De Engels man moest overigens na aankomst van zijn fiets worden geholpen en had me dische verzorging nodig omdat hij uit puttingsverschijnselen vertoonde. Na afloop van de wedstrijden voor ama teurs en profs werd de anti-doping con trole gehouden op de drie hoogst ge plaatsten uit de beide categorieën en op nog twee keer twee, door het lot aange wezen renners. Tot dit viertal behoorden de profs Beugels en Roque (Port) en de twee Franse amateurs Guimard en Boulard. De uitslag luidde: Beroepsrenners: 1. Gimondi (It.) 1.34.42 2. Bernard Guyot (Fr) op 1 min. 57 sec.; 3. Hagmann (Zwit) op 4.01; 4. Adier (W.Dld) 4.26; 5. Eddie Beugels (Ned) op 6.33; 6. Dalla Bona (It) op 7.33; 7. Lebaube (Fr) op 8.09; 8. Tie- men Groen (Ned.) op 8.17; 9. Dumont (Fr) op 8.56; 10. Houbrechts (Belg) op 9.10; Zoet is niet gestart. Amateurs: 1. Ocana (Sp) 73.200 km in 1.42.02; 2. Head (GB) op 48 sec.; 3. Genty (Fr) op 1.09; 4. Heintz (Fr) op 1.11; 5. Harrison (GB) op 2.12; 6. Mo- gens Frey (Den) op 2.28. ADVERTENTIE Felice Gimondi flitste voor de Frans man Bernard Guyot over de finish lijn. DEN HAAG Naast het nieuwe Ne derlandse jeugdrecord hoogspringen van Peter Geelen (1,96 m) werden dit weekeinde nog enkele goede prestaties geleverd. Zaterdagmiddag liep Willem Huizenga (Nurmi) in Groningen de snelste Nederlandse seizoentijd op de 1500 meter. Hij noteerde op een zware baan in een solo een tijd van 3 minu ten en 48.- sec. In Sittard behaalde Mia Gommers een dubbele overwinning op de 400 en 800 meter in resp. 56,9 sec. en 2 min 8,3 sec. In Rotterdam wierp Anneke de Bruin 47,10 m met de discus en won de Surinaamse jeugdkampioen Eddy Monseels een 100 meter met lich te tegenwind in 10,8 sec. Rudi Mol (GAC) zegevierde zaterdagmiddag in de Sneek Bolsward vice versa loop over 20 km in 1 uur 8 min. en 44 sec. Lykke-Freddy Eugen is zaterdagavond winnaar geworden van de zesdaagse van Londen. Het Nederlandse koppel Peter Post-Gerard Koel werd met één ronde achterstand derde. Tienduizend toeschouwers waren ge tuige van de slotfase van de eerste wie- leszesdaagse in Engeland sinds 15 jaar. De eindstand luidde: 1. Lykke-Eugen (Den.) 384 pnt.; 2. Kem- per-Oldenburg (W.-Dld.) 347 pnt. Op één ronde: 3. Post-Koel (Ned.) 245 pnt.; 4. Severeyns-Deloof (Belg.) 192 pnt. Op twee ronden: 5. Fritz en Louis Pfennin- ger (Zwits.) 334 pnt; 6. Patterson- Baensch (Austr.) 298 pnt.; 7. Faggin- Beghetto (It.) 233 pnt. De overige koppels volgden op zeven of meer ronden. De Nederlander Piet van der Lans werd met de Brit Halls negende.. Zij vergaarden 190 punten en hadden acht ronden achterstand. Pe-;.;.k6PKP6G; UTRECHT Tijdens de algemene vergadering van de sectie keurturnen van het Kon. Ned. Gymnastiek Ver bond in Utrecht is met algemene stem men de heer J. F. van der Vinden uit Rotterdam tot voorzitter gekozen. De heer Van der Vinden volgt de heer J. D. de Jong uit Leeuwarden op, die de ze functie ter beschikking stelde. Mej. H. de Jong neemt de plaats van de heer Van der Vinden, die lid van net sectiebestuur was, in en mevr. A. van Lon (Hattem) is secretaresse gewor den, welke positie voordien door mej. De Jong bekleed werd. OOSTERBEEK Tonny Sybrands, de Nederlandse dammer, die enkele weken geleden het toernooi om de Cou pe d'Europe won, heeft zondag in Oos terbeek een simultaanseance gegeven. Van de 63 partijen won de Amsterdam mer er 50, 11 maal kwam hij remise overeen en 2. keer moest hij zijn meer dere in een tegenstander erkennen. BESANgON Jacques Anquetil heeft tijdens de training voor zijn aanval op het wereldduurrecord, dat met een af stand van 47.347 meter in het bezit is van Roger Rivière, in een proefrit op de wielerbaan van Besanon 45.775 me ter afgelegd. In het eerste halve uur overbrugde hij een afstand van 22.865 meter. Zoals bekend doet Anquetil a.s. woensdag zijn recordpoging op de Vi- eorelli-wielerbaan van Milaan. ADVERTENTIE 25 SEPTEMBER 1967 581ste STAATSLOTERIJ EERSTE KLASSE Prijzen van 5 zijn gevallen op nummers eindigende op 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 630 838 200 zijn gevallen op nummers eindigende op 071 400 zijn gevallen op nummers eindigende op 575 f 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op 2706 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 024965 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 036028 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 011720 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 057696 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 033248 DE MEERN Veenendaal heeft zijn derde competitiewedstrijd eveneens in een overwinning kunnen omzetten. De Veenendalers gingen op bezoek in De Meern bij de gelijknamige club en de gastheren moesten genoegen nemen met een 13 nederlaag. Het werd een aardige wedstrijd, die goed werd geleid door scheidsrechter Geers. De defensie van de geelblauwen en ook middenveldspelers Muller,en Stuy- venberg speelden een geweldige wedstrijd, terwijl de vgorwaartsen vooral wat betreft de inzet lichtelijk teleurstelden. Veenendaal had technisch het beste van het spel en De Meern stelde hier weliswaar een zeer grote inzet en een flinke dosis geestdrift tegenover, maar de voorhoede van de gastheren faalde in de de afwerking. Felice Gimondi heeft in de Grand Prix des Nations eigenlijk maar een serieuze concurrent gehad, namelijk de Fransman Bernard Guyot. Maar Gi mondi, die vorig jaar tweede werd ach ter de negenvoudige winnaar van deze belangrijke individuele tijdrit, Jacques Anquetil, dit jaar niet gestart, heeft voortdurend het veld aangevoerd. Al bij de eerste tijdmeting kwam Gi mondi het best door. Toen bij de con trole in Limours, na 28 kilometer, lag Tiemen Groen nog op de derde plaats met slechts 44 seconden achterstand. Na de eerste twintig kilometer bleek echter dat Groen te snel van start was gegaan. Iedere keer wanneer een tus senstand werd opgemaakt bleek Groen verder gezakt te zijn in het klassement en een grotere achterstand op Gimondi te hebben gekregen. Beugels reed veel constanter, lag bij iedere tijdscontrole op de vijfde plaats, maar verloor iedere kilometer ongeveer vijf seconden op Gi mondi, die in werkelijk grote vorm was. Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer 095842 De prijs van f 20.000 is gevallen op het nummer 017934*) Let wel op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. WASSENAAR Nederland heeft zondag op Duindigt voor 7.500 toe schouwers de 33e draversinterland met België met verrassend grote cijfers (139—75) gewonnen. Hoewel 'n Oran jezege in de lijn der verwachtingen lag, was toch op meer tegenstand van de Belgen gerekend dan nu het geval was. Vier overwinningen, waarvan twee dubbele, in even zovele koersen, il lustreren duidelijk met welk een ver toon van macht'de Nederlandse equipe het duel in zijn voordeel besliste. Even slechts mochten de „gele rij ders" op een voor hen gunstige afloop hopen. Dat was na de eerste koers (voor driejarigen), die weliswaar door Martin van der Togt met Felix werd gewonnen, maar die de Belgen een 28- 25 voorsprong opleverde. Die hoop werd in de drie volgende koersen ech ter volledig de bodem ingeslagen. Bij de vierjarigen toonden El Hadie en een sterk finishende Eronica W hun klasse en bij de „vijfjes" was de Nederland se coalitie met een voortreffelijk dra vende Diogen aan het hoofd ook te sterk voor de Belgen. De grootste klap kregen de Belgen echter in het num mer voor 6 tot en met 10-jarigen. De Belg Utarts M. en Sidi Ecoute voerden het veld van de start af aan, maar moesten op het laatste rechte eind voor de geweldig spurtende Anton en Axkit Hollandia capituleren. Vooral het bekende eindschot van de dit jaar reeds zo succesvolle combinatie Anton- Joop Ham was weer indrukwekkend. Axkit Hollandia, met een zieke Mar tin Vergay op de sulky, verzette zich nog wel tegen het geweld van de ruin, maar moest zich een tiental meters voor de eindstreep gewonnen geven. Hoewel de Belgen niet naar excuses voor de nederlaag zochten, waren zij wel van oordeel dat er voor hen nade len verbonden ^zijn aan het rijden in Nederland. Aangezien we in België nooit achter de auto starten, kwamen we meestal slecht weg bij de start en dat is toch wel een belangrijke oorzaak van het min of meer falen van ons ge weest", luidde de mening van pikeur Franklin Desoete, die met Cicero een van beide tweede plaatsen voor België behaalde. Inderdaad verloren de Bel gen bij de start (behalve in de vierde koers) veel terrein, maar daardoor al leen had de nederlaag niet zo groot uit hoeven te vallen. RHENEN Al voordat de voet balwedstrijd Candia '66Fortitudo (Culemborg) een aanvang had geno men, vonden er langs de lijnen van het Candia-complex ongeregeldheden plaats. Een groepje jeugdige Culem- borgse supporters had bouwmateriaal rond het clubhuis in aanbouw wegge nomen en naar de „tribune" gesleept om erop te gaan zitten. Toen van Can- dia-zijde op het ontoelaatbare van de ze handelwijze werd gewezen, dreigde het tot een handgemeen te komen. Het bestuur van Candia riep snel assistentie in van de rijkspolitie en toen de politiemannen arriveerden keerde de rust onmiddellijk terug. DEN HAAG De Nederlandse da mes keurturnploeg, die op 7 oktober in de nieuwe sporthal van Winschoten uit komt tegen Polen, is als volgt samen gesteld: Margo Klees (Odin - Heems kerk); Janie Vierstra (Quick - Hui- zum); Femie Klunder (PSV - Eindho ven); Ans Heerschop (HGV - Hilver sum); Ans van Gerwen (PSV - Eindho ven); Aty van Veen (Quick - Huizum) Reserve: Marjan van Zetten (Pro Pa- tria - Zoetermeer). Brescia - Cagliari 21; Fiorentina - Varese 31; Internazionale - Roma 1— 1; Juventus - Mantova 31; Napoli - Atalanta Bergamo 1—0; AC Milan - Spal Ferrare 41; Lanerossi Vicenza - Torino 10; Bologna - Sampdoria 21. De ploegen gingen in vrij hoog tem po van start en waren afwisselend in de aanval. Het werd al spoedig duide lijk, dat Heikamp, Imbosch, Jan Hen zen en Sukkel nog niet in de beste vorm staken, want groot gevaar kwam niet van hen af. Na ruim een kwartier kwam Veenendaal gelukkig aan een doelpunt. Bij een scrimmage voor het doel van de gastheren constateerde de arbiter hands van een verdediger en hij kende Veenendaal een penalty toe. Back Hen zen benutte de strafschop feilloos (0-1) De Meern was niet aangeslagen en kwam herhaalde malen gevaarlijk voor het doel van Blankespoor. De af werking ontbrak echter bij de gasthe ren. Veenendaal kreeg nog wel enkele kansen, doch tot aan de rust werd er niet meer gescoord. Imbosch had in de eerste helft een oogblessure opgelopen maar bleef spelen. Kort na het hervattingssignaal maak te De Meern gelijk met een prachtige treffer. Hierna zette de ploeg uit De Meern een beukend offensief in, dat de gehele wedstrijd zou duren. Veenen daal scoorde echter het volgende doel punt. Uit een voorzet van Jan Henzen liep Imbosch de bal in het doel (1-2) Keeper Blankespoor heeft na deze tref fer veel werk moeten verzetten, doch met hulp van een ijzersterke defensie bleef Veenendaal overeind. De ploeg van trainer Zeiler vergroot te zelfs de voorsprong toen bij één van de weinige uitvallen Gijs Heikamp al leen voor de keeper verscheen en be heerst inschoot (1-3). Er waren nog acht minuten te spelen en hoewel De Meern steeds fervent bleef attaqueren, miste de ploeg de broodnodige afwer ken Veenendaal behaalde in De Meern een verdiende overwinning, welke ech ter wel wat geflatteerd was. VEENENDAAL SVP heeft in de thuiswedstrijd tegen Baarn een verloren wedstrijd gespeeld. Vooral na rust wa ren de gasten beter dan SVP en met wat meer schotvaardigheid van de te genstanders was de score bepaald hoger geworden. Reeds na tien minuten keek SVP tegen een 01 achterstand op maar toch wisten de Veenendalers zich te herstellen. Na een half uur kon Stef Rebergen de stand weer in evenwicht brengen, toen hij met een goed schot doel trof. Tot aan de rust hielden de twee ploegen elkaar met voornamelijk verdedigend spel van verdere doelpunten af, doch na de hervatting bleek Baarn duidelijk sterker. In het SVP-elftal klopte het niet meer en na een kwartier kon Baarn daarvan profiteren door de stand op 12 te brengen. SVP kreeg kort daarna een unieke kans om opnieuw gelijk te maken, maar Hans de Gooyer knalde tegen de lat. Ook Baarn kwam in de gelegenheid om met een derde doelpunt zich zeker heid te verschaffen, maar de gasten presteerden het om een strafschop on benut te laten. Al met al geen beste wedstrijd met van Baarnse kant wat sterker spel. In het Veenendaalse team was J. Re- bergen niet van de partij wegens een blessure en hij werd vervangen door Middelhoven, hetgeen bepaald geen ver sterking betekende. Door deze neder laag dreigt SVP de aansluiting met de kopgroep te gaan missen. RHENEN Het is het herenteam •van RHC eindelijk gelukt een overwin ning te behalen. In de voorgaande wed strijden was reeds duidelijk een op gaande lyn te bespeuren en deze werd zondag vastgehouden. Ondanks het feit dat Piet de Zwarte verstek moest la ten gaan, is de zege geen ogenblik in gevaar geweest, alhoewel het er in de beginfase slecht uitzag toen het Utrecht se Attila een verrassende 03 voor sprong nam. Ook nu weer had de verdediging eni ge tijd nodig om ingespeeld te raken, maar daarna werden er weinig kansen weggegeven. Vooral Jan Bonnet speelde in de verdediging een opvallend goede partij. In de voorhoede wilde het aan vankelijk nog niet best lukken en aange zien ook de keeper van de tegenstander in een zeer goede vorm stak, moesten de toeschouwers lange tijd wachten voor de eerste RHC-treffer kon wor den genoteerd. Daarna ging ook de voor hoede beter spelen en nog voor de rust werd de 0-3 achterstand omgezet in een 4-3 voorsprong. Ook na de thee ongeveer hetzelfde spelbeeld. De voorhoedes ontliepen el kaar niet veel in sterkte, maar de goed op dreef zijnde RHC-verdediging gaf ook in deze helft de doorslag. Hans Kok, die tot dusverre nog al pech had gehad met zijn schoten, vond eindelijk de juiste richting en hoewel Attila goed partij bleef geven, liep RHC regelma tig uit naar een alleszins verdiende 9-6 overwinning. De doelpunten kwamen van de hand van Hans Kok (5x), Cees van de Pol (3x) en Dirk de Haas. Het damesteam bleef ook in de thuiswedstrijd tegen DWSM uit Maars- sen beneden de vorm van de eerste twee wedstrijden. Wel wat fortuinlijk, maar volkomen verdiend wonnen de DWSM-da^ies deze wedstrijd met 2-6. ZWOLLE Een vrijwel uitsluitend verdedigend spelend Zwolse Boys heeft zondag op eigen terrein Wageningen met 21 verslagen. De Zwollenaren moesten het hoofdzakelijk hebben van snelle uitvallen, waarbij Wernert en Welles bijzonder gevaarlijk werden. Wageningen stelde vooral in de voor hoede danig teleur. Hoewel de gasten uit Wageningen vanaf het begin in de aanval waren, leverden de offensieve acties niets op door zeer fantasieloos spel. De midden veldspelers Janssen en Van Ernst speelden weer een goede wedstrijd en beproefden de Zwolse goalie herhaalde lijk met keiharde schoten uit de twee de linie. Tweemaal stond het hout werk de openingstreffer in de weg. De thuisclub nam een voorsprong door Welles. Hij loste een fraai schot waaruit de bal via de lat in het doel vloog (1-0). Pas zeven minuten voor het rustsignaal kon Wageningen gelijk maken. Roelofs loste een schot, keeper Buursink kon de bal niet klemvast krij gen en Loffeld strafte de fout van de doelverdediger af. Na de hervatting was Wageningen weliswaar aanzienlijk beter, maar door steeds volgens dezelfde aanvalstactiek te werk te gaan, kwam Zwolse Boys (met man en macht verdedigend) niet in groot gevaar. Een der sporadische uitvallen van de thuisclub vormde de inleiding tot het winnende doelpunt. Lammers kreeg de bal op maat en ge raffineerd passeerde hij doelman Koop (2—1). Tonny van de Weerd moest zich la ten vervangen wegens een blessure. Wageningen heeft in Zwolle vrijwel geen moment kunnen imponeren deze middag. UTRECHT Het Leersumse HDS leed in Utrecht een 71 nederlaag te gen Rivierwij kers. Dat de HDS'ers het in Utrecht moeilijk zouden krijgen was te verwachten, maar een zo grote ne derlaag was absoluut niet nodig ge weest. Reeds na 2 minuten stond HDS met 20 achter. Cees van de Berg speelde een bal wat te hard terug op de keeper en daarmee hielp hij Rivierwijkers aan een 20 voorsprong. Na een kwartier leek het erop dat HDS zich zou gaan herstellen. Er werden enkele goede aanvallen opgezet. Uit een van deze aanvallen schoot de hardste werker uit de HDS-voorhoede, Teus Gijsbertse, van de rand van het strafschopgebied keihard in (21). Deze stand gaf nog wat hoop, maar de HDS-voorhoede miste een schutter. Bovendien demon streerde de voorhoede weer teveel stil staand voetbal. Nog voor de rust wist Rivierwijkers een veilige 31 voor sprong te nemen. Na de rust werd de stand met de re gelmaat van de klok opgevoerd tot 7-1. Blunders in de HDS-achterhoede waren hiervan de oorzaak. Het schijnt dat HDS het vertrouwen in eigen kunnen heeft verloren. Een grote fout van de HDS-spelers is dat ze het niet nodig vinden te komen trainen. Afgelopen week kon de training twee avonden niet doorgaan omdat er geen spelers aanwezig waren. OPHEUSDEN Sparta moest in de thuiswedstrijd tegen het Wageningse SKV weer het onderspit delven. Het 4-2-4-systeem faalde in deze match vol komen; steeds had Sparta een man te weinig in de voorhoede, die tegen de hechte SKV-defensie niets kon uitrich ten. Het eerste kwartier was Sparta sterker en de ploeg heeft vele kansen gehad om doelpunten te maken, maar steeds waren er te weinig voorwaartsen. SKV nam na het Sparta-offensief de aanval over en werd meteen gevaarlijk. Teunissen schoot na 30 minuten SKV naar een 01 voorsprong. Vlak voor rust was het Schaap Pzn. die zijn schot door de lat gekeerd zag. Na rust kreeg Sparta weinig kansen tegen de hechte achterhoede van SKV en de thuisclub verwaarloosde het mid denveld. In de 60e minuut werkte Roelofsen de bal met de arm weg en dit kostte Sparta een strafschop, welke door Zaal werd benut (0—2). Even later kopte Teunis sen de stand naar 0—3 en v.d. Werf horst maakte er 5 minuten later 04 van. K. Schaap (de beste voorhoedespe ler van Sparta) passeerde doelman Al- berti hierna met een boogbal (14). Een foutieve terugspeelbal van G. Schaap bracht SKV door Teunissen op 1—5 en een ander misverstand in de Sparta- achterhoede was er oorzaak van dat Looyen de stand kon opvoeren tot 16. De andere elftallen van Sparta speelden als volgt: Kesteren 2—Sparta 2 6—1; Opheus- den 4Sparta 3 13; Sparta vet.SJN vet. 4—2; Sparta A—Elistha 0—8; Spar ta bUchta b 0—0.

De Vallei | 1967 | | pagina 8