Produktie in nieuwe pand half oktober van start LAMPIONS IN RENSWOUDE PROGRAMMA OPENING NIEUWE RAADHUIS Bij D. S. v. Schuppen Kerkkoor „Soli Deo Gloria" vierde eerste lustrum 'K'- Grootse opening op stapel Frummel Ds. B. Slingenberg nam aan beroep AGENDA Schietnieuws Willem Teil Rode Kruis start E.H.B.O.-collecte Bloedslag in Holevoetschool „Ordonnans" vloog voor het laatst Veiling Kesteren i VEENENDAAL - Aug. Stenman Holland N.V. zal half oktober in de nieuwe fabriek aan de Laan der Techniek op volle capaciteit met de produktie gaan be ginnen. Veertien dagen ge leden is men gestart met de grootscheepse verhuizing van de machinerieën van de oude fabriek aan de School straat naar het nieuwe pand. MIS T u uw dagMad DE VALLEI 10550 11079 EXPANSIE Opbrengst collecte Een zorgeloos, zonnig gezicht! 13 x 85 of 1 x 10,80 Dat is, precies 25 cent goedkoper Betaal per kwartaal f* 2 "V DINSDAG 26 SEPTEMBER 1967 STENMAN N.V. VERHUIST Daarnaast heeft men voor enkele miljoenen guldens nieuwe machines aangekocht. Ook de technische instal laties van Nettlefolds N.V. te Diemen, een dochteronderneming die onlangs geheel in de Veenendaalse Stenman- kleurentelevisie) en houtschroeven gaat mskpn vestiging is opgenomen, worden in de Heden, dinsdag BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, geen voor stelling. Morgen, woensdag VEENENDAAL Consistorie Ger. Gem. Fluiterstr. 19.30 u.: Jaarvergadering studiever. S.G.P. „Petrus Datheen". Inleider G. v. d. Berg „Het Gezag". AMERONGEN Kasteel 10.30 en 14.30 uur: Rondleiding. Inlichtingen V.V.V. SCHERPENZEEL Philalethes 14.30 uur: Bejaardenmiddag. OVERBERG Herv. Kerk 19.30 uur: Afscheid ds. C. van Viegen. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „De Prooi". RENSWOUDE. De Gereformeerde predikant ds. B. Slingenberg te Rens- woude heeft het beroep, dat de kerk van Brielle (Z.-H.) op hem uitbracht, aangenomen. AMERONGEN. De leden van de schietvereniging „Willem Teil" hielden weer een onderlinge wedstrijd. De uit slag werd als volgt: W. van Veenen daal, 97 pnt.; J. de Greef, 96 pnt.; P. van den Sigtenhorst, 94 pnt.; A. de Haas, 91 pnt.; W. Engelaar, 90 pnt.; J. den Uijl, 89 pnt.; R. C. Brinkman, 88 pnt.; J. van Leeuwen, 87 pnt.; G. van Es, 86 pnt.; J. L. Engelaar, 85 pnt.; R. E. Labruijère, 81 pnt.; W. Berkhof, 81 pnt. en G. Mulder, 81 pnt. ADVERTENTIE Bel: tot 17.30 u. van 17.30 19.30 Zaterdags 16.3017.30 uur nieuwe fabriek geplaatst. Alle werk zaamheden die hiermee gepaard gaan, verlopen volgens een mededeling van de directie volgens plan. Hoewel de fabriek al ten dele in gebruik is geno men, zal de officiële opening nog eni ge tijd op zich laten wachten. Deze zal volgend jaar april met veel feest- vertoon plaatsvinden. De bedrijfsleiding van Stenman had zich terdege voorbereid op de massa le verplaatsing van de apparatuur, waarbij enorm zware machines zijn (onder andere enkele persen van ruim zeven ton). Om het produktieverlies zo gering mogelijk te houden is er de laatste tijd overgewerkt, zodat de stagnatie die er door de verhuizing ontstond van wei nig invloed was. Directeur ir. J. Oos terhoorn zei gisteren, dat men zich mo menteel in feite geen moment van stilstand in de produktie kan permitte ren, gezien de omvang van de order portefeuille. „We hadden een hard hoofd in die verhuizing. Het is een enorm karwei. Afdeling voor afdeling wordt ontruimd en verplaatst en de praktijk heeft inmiddels geleerd, dat een afdeling die naar de nieuwe fabriek gaat na twee dagen weer draait." Het pand aan de Schoolstraat zal door Sten man niet worden verkocht. De fa briek zal dienst gaan doen als maga zijnruimte en zal bovendien nog enke le kleinere produktie-eenheden blijven bevatten. Ook de verkoop-afdeling blijft aan de Schoolstraat. Door de interne fusie met Nettlefolds zal het produktie-pakket worden uitge breid. De heer Oosterhoorn vertelde dat Stenman nu ook naast hang- en sluit werk voor deuren en ramen, kunststof fen (die o.a. toepassing vinden in de Stenman beleeft een periode van ex pansie, vandaar dat men voor de toe komst aan een uitbreiding van de nieu we fabriek gaat denken. Het bedrijf heeft nu ongeveer 230 werknemers in dienst. Het personeelsbestand onderging door de reorganisatie, waarbij Nettle folds naar Veenendaal verhuisde, een uitbreiding van ongeveer 20 personen. De directie streeft ernaar binnen enke le jaren aan 300 personeelsleden werk te bieden. Het fabrieksterrein aan de Laan der Techniek biedt voldoende ruimte aan een toekomstige uitbreiding. Het heeft een totale oppervlakte van 23.000 m2, en dat betekent, dat er nog wel twee bedrijven met dezelfde omvang als het huidige kunnen worden bijgebouwd. Het fabrieksgebouw heeft op dit mo ment nog afdelingen, die nog volkomen „leeg" zijn. Behalve dat men „midden VEENENDAAL In verband met het 100-jarig bestaan geeft het bestuur van het Rode Kruis, afdeling Veenen daal, iedereen de gelegenheid een cur sus E.H.B.O. te volgen. De cursus start maandag 2 oktober in het R.K. gebouw (naast het O.C.B. gebouw). Men kan zich hiervoor opgeven op de onder staande adressen: L. K. van Ooyen, Davidsstraat 37; J. van Donkelaar, Prins Bernhardlaan 139; H. M. Zilstra, Nutsspaarbank, Kerkewijk 6; A. van Manen, Dennenlaan 73, J. van Viegen, Van der Duyn, Van Maasdamstraat 20; en ook op 2 oktober in het Rode Kruis- gebouw. in de verhuizing zit" is men ook ten dele afhankelijk van het overkoepelen de bedrijf uit Zweden, dat de machine- riëen voor enkele afdelingen zal leve ren. Zo krijgt Stenman de beschikking over een ultra-moderne galvanische af deling, die in samenwerking met de collega's zal worden ingericht. De heer Oosterhoorn is over het resultaat van de bouw, nu de fabriek op enkele de tails na, gereed is zonder meer tevre den. De constructie is in zijn ogen bij zonder degelijk en tevredenheid is er ook over de indeling en het interieur van het bedrijf, dat geheel wordt ver warmd door aardgas. Over de officiële opening in april van het volgend jaar zijn op dit moment nog geen bijzonderheden bekend. Wel staat vast dat hiervan een grootse ge beurtenis zal worden gemaakt. Binnen kort zal er een speciale commissie ge formeerd worden, die de feestelijkhe den zal gaan voorbereiden. SCHERPENZEEL De afdeling Scherpenzeel van 't Nederlandsche Roo- de Kruis organiseert donderdag 26 okt. in de Holevoetschool een bloedplasma- avond. In de periode van 26 september tot 12 oktober worden door een aantal da mes de ingezetenen huis aan huis be zocht om hen te bewegen zich als donor op te geven. De afdeling Scherpenzeel hoopt door de organisatie van deze bloedplasma- avond een steentje bij te dragen in de enorme vraag naar bloedplasma. Hier bij wordt gedacht aan de hulp in de vorm van bloedplasma die het Neder landsche Roode Kruis Israël heeft kun nen bieden tijdens de oorlogshandelin gen in het Midden-Oosten. RENSWOUDE Vijf groepen, ver sierd met fakkels, vlaggetjes en lam pionnen, namen deel aan de Lampegie- tersavond die maandag weer traditiege trouw in Renswoude werd gehouden. Voor de start werden de groepen ge keurd door een jury die bestond uit de heer O. C. Baron Taets van Amerongen, de heer Held, hoofd Chr. school, mevr. Zweers en mevr. Lans. De kinderen van de kleuterschool, die leuk verkleed waren als boertjes en boe rinnetjes gingen met de lste prijs strij ken. Deze bestond uit f 15,Verder kregen alle groepen een prijs. Na een tocht door het dorp ging de stoet naar de Coöperatie aan de Barneveldsestraat waar alle kinderen onthaald werden op snoep. Na ontbinding van de stoet, bleef de oudere jeugd zich nog wat op de Dorpsstraat vermaken. VEENENDAAL Vrijdag a.s. vindt de officiële opening plaats van 5 het nieuwe raadhuis te Veenendaal. Ter gelegenheid hiervan zullen die dag evenals de daarop volgende dag, enkele feestelijke gebeurtenissen plaats- vinden. Het feestprogramma luidt als volgt: Vrijdag, 29 september a.s.: 9.1510.45 uur: Concert op het Raadhuisplein door de harmonie „Caeci- lia". 10.45 uur: Buitengewone raadsvergadering in het nieuwe raadhuis. Tijdens deze vergadering zal de commissaris van de koningin in de provincie Utrecht de officiële opening verrichten. 16.3020.00 uur: Receptie in het nieuwe raadhuis. 20.0021.30 uur: Muziek op 't Raadhuisplein door „The Music Mixers". 21.30 uur: Vuurwerk op het terrein achter het in aanbouw zijnde nieuwe politiebureau. Zaterdag, 30 september a.s.: Deze dag heeft de bevolking van Veenendaal de gehele dag de gelegen heid het raadhuis te bezichtigen. Voor nadere gegevens hierover verwijzen wij naar de folders, die van gemeente-wege huis-aan-huis zullen worden verspreid. Afvloeiingsregeling in de maak voor 25 oudere werknemers VEENENDAAL De Koninklijke Scheepjeswolfabrieken kampen sinds de ontslagen in januari met een minder juiste leeftijdsopbouw in het bedrijf. Toen zijn er een aantal jongeren ontslagen, met het motief, dat voor hen de „klap" het minst hard zou aankomen, maar juist daardoor heeft men een gro ter aantal oudere personeelsleden, dan normaal is voor een dergelijk bedrijf. Voor een gezonde voortzetting van de bedrijfsvoering zou dit op den duur schade kunnen berokkenen. Momenteel is er dan ook een regeling in studie, waarbij een vijfentwintigtal werknemers, die ouder zijn dan 62 jaaT, zullen af vloeien. Onder hen zijn een groot aantal bazen. De vakbonden hebben bij de directie de regelingen gedeponeerd, zoals deze enige tijd geleden bij de AKU aanvaard zijn. Deze regeling vormt de basis voor de onderhandelingen, die bin nen zeer korte tijd afgesloten kunnen worden. „We zijn er zeker van, dat we met de directie tot een goed akkoord kun nen komen", aldus de heer H. W. Han- nink, districtsbestuurder van „De Een dracht", de algemene bond van werk nemers in het textiel- en kledingbedrijf. „De directie is bereid tot een heel soe pele regeling, die voor de betrokkenen zo min mogelijk ongerief meebrengt. Waarschijnlijk zal er een regeling op tafel komen, waarbij de categorie werknemers, waar het hier om gaat tot de datum van hun pensionering een VEENENDAAL De collecte, die on langs ten bate van de Vereniging „Het Zonnehuis" in Veenendaal werd gehou den heeft een bedrag van 5344,41 op gebracht. OPHEUSDEN De leden van de Opheusdense duivenvereniging „De Or donnans" hebben het vliegseizoen beslo ten met vluchten vanaf Neufvilles en Roosendaal. Voor de vlucht vanaf Neuf villes over een afstand van 191 km bracht de Ordonnans 197 duiven in con cours die gelost werden om 11.00 uur. De le aankomende duif in Opheusden was van O. de Wit in de tijd van 14.01.45 uur met een snelheid van 1055.65 m. In rayon 3 afdeling Oost wa ren meegegeven 605 duiven. Hierin was het ook O. de Wit van de Ordonnans die de eerste plaats opeiste. De uitslag van de vereniging was als volgt: 1. O. de Wit, 2, 3, 8, 19, 22, 24, 27. D. Lindner, 4, 13, 32. D. Arends, 5, 25. J. v. Neerbos 6, 17. M. C. Cornelissen 7, 30. T. Verwoert 9, 10, 11, 18, 20, 26, 28, 31, 34, 37, 38. H. Prijs 22. H. H. van Hol land 14. J. Roelofse, 15, 23, 35. H. J. Cor nelissen, 16, 21. A. Peters 29, 36. Gebr. van IJmeren 33. Th. v. d. Bosch. De laatste vlucht ging vanaf Roosen daal over een afstand van 94 km. Voor deze vlucht waren 146 duiven meegege ven die gelost werden om 7.45 uur. Als eerste werd hiervan geklasseerd H. Prijs in de tijd van 9.19.27 uur en een snelheid van 1002.62 m. In rayon 3 af deling Oost werden in deze laatste vlucht 424 duiven meegegeven. Hiervan was het ook H Prijs die de eerste plaats bezette. De uitslag van deze laatste vlucht was: 1.5.12.15.24.25.28.29. H. Prijs 2, 3, 4, 7, 11, 13, 17, 19, 20. D. Lindner 6, 8. J. v. Neerbos 9, 21. O. de Wit 10, 14. M. C. Cornelissen, 16, 23, 26. T. Verwoert 18. D. Arends 22, 27. H. J. Cornelissen uitkering tot 100 pet. van hun loon krij gen, als aanvulling op de uitkering vol gens de WWV. Er bestaat zelfs een goede kans, dat de komende loonsver hogingen in deze regeling opgenomen zullen worden, zodat deze mensen er financieel geen schade van ondervin den". De besprekingen zullen nog wel en kele weken aanlopen en bovendien moeten dan de betrokkenen nog inge licht worden. De afvloeiing geschiedt in principe op basis van vrijwilligheid, waarvoor het noodzakelijk is alle be trokkenen persoonlijk in te lichten en de redenen van deze stap uiteen te zet ten. Ook dat zal een tijdrovende ge schiedenis worden. „De directie is heel soepel", aldus de heer Hannink, „zelfs werknemers, die nog maar een betrekkelijk gering aantal jaren in dienst zijn kunnen van de volledige regeling profiteren. Ze geldt dus niet alleen voor die werkne mers, die al tientallen jaren aan het bedrijf verbonden zijn". De directie van de Scheepjeswol om commentaar gevraagd wilde niet tegen spreken, dat er een dergelijke regeling in de maak is, maar onthield zich van commentaar. ADVERTENTIE Elke donkere bril is nog geen goede zonnebril! Vergelijkt U maar. En ontdek, hoe een echte zonnebril U een zorgeloze kijk op de zomer geeft. Een veilige bril. Veilig in de auto. Aangenaam in alle omstandigheden. En ook Uw omgeving ziet U anders. Modieuzer aantrekkelijker... ■X* Zie ook onze Polaroid kollektie. OPTIEK KERKEWIJK 17-VEENENDAAL ADVERTENTIE Maar waarom zoudt u als week- abonnee op het dagblad De Vallei dan niet de meest praktische en goedkope weg volgen en voort aan per kwartaal betalen? NU moet u elke week naar de deur, dan één keer per kwartaal. En zelfs dat behoeft niet, als u 14 dagen voor het eind van het kwar taal gireert (no. 1321600), of nog gemakkelijker: machtig ons, als u tóch een giro-rekening hebt, tot automatische afschrijving, het be spaart u incassokosten. Een desbetreffend machtigingsfor mulier zenden wij u op aanvraag gaarne toe. Maak het U zelf gemakkelijk KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren maandag 25 september als volgt: James Grieve: EI 6575: 2732, EI 7585: 2835. Aanvoer 9 ton. Zoete Bloemee: EI 60—70: 24—27, EI 70—80: 4245. Aanvoer 9 ton. Ingrid Marie: EI 65—75: 42, EI 75—85: 46. Aanvoer 5 t.on. Cox's Or Pippin: EII 6065: 22, EII 65—70: 31—38, EII 70—75: 38—42, EII 7580: 46. Aanvoer 3 ton. IJsbouten: EI 50—60: 32, EI 60—70: 41. Aanvoer 5 ton. Gieser Wildeman: EI 5565: 5255, EII 5060: 4449. Aanvoer 4 ton. Con ference: EI 5565: 5658, EI 6575: 52—56, EII 55—65: 45—54. Aanvoer 12 ton. Beurre Hardy: EII 6070: 6768, EII 7080: 6566. Aanvoer 3 ton. Bon ne Louise D. Avranches: EI 5060; 43—48, EI 60—70: 53—55, EI 70—80: 62, EII 50—60: 37—39, EII 60—70: 49—50, EII 7080: 55. Aanvoer 11 ton. Zuur Kroet: (blank) f 10.per 100 kg. Door draai: (blank) f 12.50 per 100 kg. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij an ders is vermeld. m m, wÊÊÊm mm J|fi isA m, f m. r s< 2C 1 k -mm*. 5#| W* «fet - —4 VEENENDAAL Zaterdag jl. was 't voor de leden van het Geref. Kerkkoor „Soli Deo Gloria" een blijde dag, om dat zij herdachten dat hun koor vijf jaar geleden werd opgericht. Zaterdagavond werd dit eerste lustrum gevierd tijdens een in de geref. kerk aan de Vaartbrug belegde zangavond. Het koor zong onder leiding van de vaste dirigent, de heer Henny Pomp, met medewerking van de Utrechtse bariton Cor Niessen en de or ganist Bob van Stempvoort. Men kan het merkwaardig vinden, dat dit op een speciaal hiervoor belegde avond gebeurt. Van een kerkkoor mag men toch verwachten dat het, in tegen- stelling tot bijvoorbeeld een oratorium koor, een geïntegreerd aandeel in de eredienst heeft. Wat ligt er dan meer voor de hand, dat men een jubileum viert in een gewone zondagse kerkdienst samen met de gemeente. Waarschijnlijk zouden er dan ook meer bezoekers zijn geweest, want nu was de kerk slechts voor de helft gevuld. Zo merkwaardig is het echter niet als men het repertoire van dit koor bekijkt. Het zong zaterdagavond een aantal gees telijke liederen van een nogal verouder de inslag. Nu kan ik mij geen enkele verantwoorde liturgie voorstellen waarin deze liederen ingepast kunnen worden, en zo is het ook te verklaren dat de naam kerkkoor voor dit koor niet te recht is gekozen. Als dit koor een kerk koor wil worden zal het zijn repertoire grondig moeten gaan veranderen. Voor sentiment kan in de kerk geen plaats zijn. Het kerkkoor kan echter in de ere dienst wel een mooie evangelie-verkon digende taak vervullen. Ik denk hierbij aan oude evangeliemotetten, aan de tal loze koraalzettingen van Bosch en aan modernere koorwerken, die voor de ere dienst uitnemend geschikt zijn. Litur gisch verantwoorde koorliteratuur hoeft men echt niet met een lampje te zoeken. De orgelbegeleiding werd op een soms (te) forse manier verzorgd door Bob van Stempvoort, zo fors soms, dat het koor bijna onverstaanbaar werd. Storend was ook zijn bijzonder onexacte en weinig ingetogen manier van begeleiden bij de samenzang. Verder speelde hij nog en kele soli, o.a. een slordig en onritmisch gespeelde koraalbewerking van Bach en een onder het stof vandaan gehaalde fan tasie van Jan Zwart. Cor Niessen zong met een warme duidelijke stem enkele geestelijke liedereti. Wij wensen dit koor en zijn dirigent nog vele jaren en nog vele veranderin gen ten goede toe. Want het is natuur lijk al een mooie zaak dat er in ons voor goede muziek weinig ontvankelijke Veenendaal de animo bestaat om samen te zingen, al zal men zich dan wel moe ten bezinnen op de wegen die daarbij in geslagen moeten worden. A. W. V

De Vallei | 1967 | | pagina 3