Bijna kwart van bevolking wil doodstraf weer invoeren fBP Doodslaan schoonvader blijmoedig toegegeven „Ik wil weten waar de kinderen zijn K ANS OP HERZIENING VAN TOTO Waarom niet lenen Uit onderzoek voor Reclassering99 blijkt: TOMADO TOMADO S.E.R. wil positie van oudere werknemer beschermen Krommenielinoleum 7HI111 hpt persoonlijke lening Algemene Bank Nederland Een moeder geeft Davttamon 10. Elke dag. DE VERNUFTIGE STRIJKTAFEL „Actieve vredespolitiek moet kloof arm-rijk ove en Echtpaar dood door kolendamp Meeste mensen akkoord met grotere vrijheid gevangenen MOEITE WAARD LOKAAL GEKLEURD DOOR VERLENGING VAN OPZEGTERMIJN BOVEN 45 JAAR EERDER NADEEL ONGUNSTIG BURGEMEESTER SAMKALDEN SLOEG „EERSTE PAAL'' IN BIJLMERMEER AFGEWEZEN DIEFSTAL N iet-aanvalsverdrag Minderheidsvisie Boekhouder gepakt voor verduistering VERLOSKUNDIGE WAARSCHUWDE POLITIE NA ONTDEKKING VERWAARLOZING 99 IEDEREEN IS BANG VOOR JOZEF POLEN UITGEMERGELD BESTRIJDING VAN REUMATISCHE PIJN AGRESSIEF IN ZIEKENHUIS Kind overleden na overrijding door trein op overweg DINSDAG 26 SEPTEMBER 1967 DEN HAAG Rijden onder invloed lijkt steeds meer in Nederland als mis daad te worden beschouwd; er zijn Nederlanders die de doodstraf weer inge voerd willen zien; vrouwen staan niet harder tegenover de misdadigers dan mannen, maar samenwerking met een ex-gevangene lijkt hun wel griezelig. Dit zijn enkele conclusies uit een honderdtwintig bladzijden tellend rapport, dat het resultaat is van een onderzoek dat het Nationaal Bureau voor Reclas sering heeft laten instellen. De houding van de Nederlandse be volking tegenover de reclassering, waarnaar het bureau zo nieuwsgierig was, is meegevallen. Algemeen posi tief, vertelde gisteren in Den Haag dr. M. Zeldenrust-Noordanus, directrice van het Instituut voor psychologisch markt- en motievenonderzoek, dat voor het onderzoek tweehonderd mensen on dervroeg. De reclassering doet over het alge meen goed werk, zei 94 procent van de ondervraagden. Het is geen wegge gooid geld, zei 93 procent. De reclas sering is echt de moeite waard om bij een collecte aan te geven, vindt 85 pro cent. Even verder meldt het rapport, dat .beeld van de reclassering' heet, wel dat men over het algemeen wat min der positief staat tegenover de reclas- seringscollecte dan tegenover inzame lingen voor de kankerbestrijding en 't Rode Kruis. Misdaden zoals moord en aanran ding worden de dader zwaar aangere kend. Hoe harder de ondervraagde de straf wenst, hoe minder hij het belang rijk vindt dat de misdadiger heropge voed wordt. Kerkelijken staan afwij zender tegenover misdadigers dan niet- kerkelijken. Bij de meting in hoeverre men „hard" wil optreden kwam het onder zoek tot de volgende resultaten: 23 pro cent is het eens met het invoeren van de doodstraf voor sommige zware mis drijven, 67 procent keurt grotere vrij heid voor gevangenen goed, wat, aldus mevrouw Zeldenrust, betekent dat de angst voor experimenten zoals op de Kruisberg sterk lokaal is gekleurd. 7 procent vindt dat in de gevangenis de nadruk moet vallen op heropvoeding en niet op de straf, en acht procent beweert dat een ex-gevangene nooit meer te vertrouwen is. In nog meer cijfermateriaal meldt het rapport: 55 procent is voor de open gevangenis (de gestrafte moet meer kans hebben om met de maatschappij in aanraking te komen). 34 procent vindt dat het er van afhangt en 8 pro cent is tegenstander. Er zijn verder heel wat onverwachte dingen naar voren gekomen. Velen dachten, dat „cliënten" van de reclas sering vooral oudere mensen waren. De waarheid is, dat vijftig procent on der de 25 jaar is. De helft van de ondervraagden meen de ten onrechte dat de reclasse ring er op toeziet dat ex-gedetineerden geen vergrijpen meer begaan. Bijna 10 procent was in de veronderstelling dat de reclassering zich bezighoudt met de opsporing van misdadigers. Opvallend noemt het rapport dat het westen van het land minder in staat wordt geacht reclassering te kunnen uitoefenen dan het overige deel. De onderzoekers zijn tenslotte tot de conclusie gekomen dat de bestaande kennis van de reclassering die vrij goed, zij het oppervlakkig is wel uit breiding behoeft. Hiervoor is een stu diecommissie ingesteld. ADVERTENTIE Tip voor jfc handiger huishouden (droogt en strijkt tegelijk) Hoe dat kan? Het opengewerkte stalen strijkvlak laat de stoom ont snappen! Dat strijkt heel vlug, heel gemakkelijk. Tornado strijktafels zijn licht in gewicht en op iedere hoogte verstelbaar. De prijzen? Met verstelmechanisme voor alle hoogten tussen 67 en 90 cm. Standaardmodel f 46,50 Model met extra breed 'strijkvlak f49,50 Model met 5-standen verstelme chanisme f 42,50 en f 45,— Wilt u méér tips? Vraag uw winkelier om de ultzoekfolder "Hartewensen"- Of schrijf aan Tornado. Tomadohuis, afdeling K., Dordrecht ADVERTENTIE DEN HAAG De Sociaal-Econo mische Raad wil de positie van de oudere werknemers beter beschermen. Het voorstel van oud-minister Struyc- ken (Binnenlandse Zaken) om alle werknemers boven de vijftig jaar een extra opzegtermijn van dertien weken toe te staan, is echter geen verbetering, volgens de SER. De Raad heeft daarop in een advies zelf voorstellen gedaan: 1. Werknemers bo«ven de 45 jaar krij gen voor elk dienstjaar na die leef tijd een verlenging van de opzegter mijn met één week tot ten hoogste dertien weken. 2. Werknemers ouder dan vijftig jaar hebben na één jaar dienstverband recht op een opzegtermijn van ten minste drie weken. 3. Voor 65-jarigen en ouderen geldt de verlening niet meer. 4. In een c.a.o. of in een andere rege ling kan worden bepaald dat de ver lenging niet of niet geheel van kracht is. De S.E.R. vreest dat een opzegter mijn van dertien weken eerder in het nadeel van iemand zal werken dan in diens voordeel. De kans op ander werk wordt immers kleiner, omdat de nieu we werkgever bij een eventueel ont slag ook weer dertien weken extra be talen moet. Omdat ontslagen vaak val len als het niet te best gaat in een fa briek zou het voorstel bij massa-ont slag wel eens rampzalig kunnen zijn voor het verdere bestaan van een on derneming. De regeling vormt, aldus een advies van de S.E.R., indirect een bedreiging voor de toch al vrij moeilij ke positie van de oudere werknemer op de arbeidsmarkt. Enkele leden van de S.E.R. hebben ook tegen deze voorstellen bezwaar, zij het iets minder dan tegen het wets ontwerp. De door de Raad voorgestel de „bescherming" van de oudere werk nemers plaatst hen toch in een meer ongunstige positie dan nodig is. Zij vin den dat de uitkering krachtens de werk loosheidswet moet worden verlengd. In het wetsontwerp van ex-minister Struycken wordt voorgesteld om pen sioenaanspraken te bevoorrechten, die niet worden beschermd door de pen sioen- of spaarfondsenwet. De Raad is het hier wel mee eens. Maar hij vindt dat het wetsontwerp op dit punt ook niet geheel bevredigend is. De praktische betekenis ervan is be trekkelijk, omdat in vele gevallen het nieuwe voorrecht de pensioengerechtig de werknemer niet baat. Als een werk gever in grote schulden zit, is de kans groot dat de belastingen, de uitvoerings organen van de sociale verzekering en de pand- en hypotheekhouders al het beschikbare geld opslokken. De pensioengerechtigden moeten daarom een hogere rangorde krijgen dan het wetsontwerp wil, zo zegt de 5.E.R. Bovendien is het gewenst om de pensioenen die onder de pensioen- en spaarfondsenwet vallen, verder te be schermen. ADVERTENTIE AMSTERDAM Burgemeester dr. I. SAMKALDEN heeft maandagmiddag de eerste paal geslagen voor de ruim 5.000 woningen in de delen B en C. van de Bijlmermeer. ADVERTENTIE sneller schoon dan welke I vloerbedekking ook s BREDA „Mijn schoonvader wou mijn vrouw slaan. Ik heb hem de ha mer afgepakt en hem ermee op het hoofd getimmerd". Zelden zal een ver dachte zo blijmoedig een moord of doodslag hebben bekend als de dertig jarige Leen M. uit Tilburg gisteren voor de Bredase rechtbank deed. Even op gewekt ook wijzigde hij zijn verklaring even later weer: „Mijn vrouw heeft hem het eerst geslagen. Ik heb haar toen de hamer afgepakt, haar naar binnen gestopt en schoonpapa zelf op het hoofd geslagen". Het was daardoor geen verrassing toen bleek dat de psychiater Leen geestelijk niet gezond had bevonden. „Hij heeft in een psychotische toe stand gehandeld; zijn toestand komt die van schizofrenie het meest nabij", zei de psychiater voor het hekje. Hij adviseerde de rechtbank de ver dachte in 'n krankzinnigengesticht te plaatsen en ter beschikking van de re gering te stellen, omdat de con clusie van het psychiatrisch rapport luidde: „Zeer sterk verminderd toere keningsvatbaar". „Maar als we voor de juridische aspecten moeten kiezen gaan we naar niet toerekeningsvatbaar", voegde de zenuwarts daar nog aan toe. Op grond daarvan had de rechtbank in de raadkamer al een vordering tot krankzinnigverklaring_ van de verdach te te behandelen gekregen, maar om dat de psychiatrische conclusie nog 'n minieme ruimte tot enige toerekenings vatbaarheid had overgelaten, was die vordering afgewezen. Daarom moes ten er gisteren twaalf getuigen voor 't hekje verschijnen om het bewijs tegen de steeds weer andere verklaringen af leggende verdachte aan te dragen. Veel maakten de getuigen, die door de president mr. A. F. Stemfoort bijna als hamerstukken werden behandeld, de toehoorders in de zaal niet duide lijk. Behalve Leens vrouw, die aan vankelijk op verdenking van moord in voorarrest was genomen, was er ook niemand bij geweest toen de metse laar Sjef van de Mierde (63) in de nacht van 8 op 9 januari in het achter tuintje van zijn huisje in Tilburg werd neergeslagen. Zijn schoonzoon en dochter, die bij hem inwoonden, hielden het er aanvan kelijk op dat hij een dodelijke val te gen een hoop stenen had gemaakt, maar toen Leen de volgende dag de werkgever van zijn schoonvader belde zei hij al: „Ze hebben hem doodgesla gen". Tegen een kolenbezorger die de volgende dag kolen kwam brengen zei Leen ook: „Loop maar om die plas bloed heen, daar moeten ze nog foto's van nemen, want ze hebben hem hier kapotgeslagen", zo vertelde de kolen- bezorger de rechtbank gisteren. Een van de elf andere getuigen was niet verschenen en hoewel noch de officier van Justitie noch de raadsman daar bezwaren tegen maakte, kon de rechtbank de zaak daarom niet verder behandelen. Op de desbetreffende vraag van de president, op formele toon gesteld, antwoordde Leen immers: „Ja, ik heb wel bezwaar", en de pre sident deed geen moeite hem daar vanaf te brengen. Op dezelfde manier bereikte Leen dat de behandeling van een diefstal van een lichtaggregaat dat hij in december in Rotterdam zou hebben gestolen, voor onbepaalde tijd moest worden aangehouden, want ook hier was een van de getuigen niet verschenen. De ze diefstal gaf Leen niet toe, ook niet toen de president hem voorhield dat het aggregaat in zijn schuurtje was ge vonden. „Ik heb het gekocht; van wie doet er niet toe", vond Leen. „Als u dat niet zegt wordt u voor de dief gehouden", legde de president kalm uit. „Dat geeft niet", antwoord de Leen bijna vrolijk, „dat heeft u toch al meer gedaan." P.v.d.A.RAPPORT: nmm%m%«&m%%%%%%%n%%«%%%«%m%«\mummuuuuu\uuvu\u\u\uuuu\uuuu%uu 0 99 DEN HAAG De P.v.d.A. heeft voor haar congres van eind november een rapport met een aantal resoluties over een „actieve vredespolitiek" gereed ge maakt. Het uitgangspunt is dat de kloof tussen rijke en arme landen steeds dieper wordt en dientengevolge de tegenstelling Noord-Zuid van meer invloed is op de verhouding in de we reld dan die tussen Oost en West. Daarop is een aantal politieke doel stellingen gebaseerd over ontwapening en wapenbeheersing, ontwikkelingshulp, verbetering van de betrekkingen met communistische landen, de Duitse kwestie, hervorming van de Navo en de Europese atqommacht. Een commissie onder leiding van oud-staatsecretaris mr. M. van de Stoel heeft dit alles uit gewerkt. Het partijbestuur heeft de conclusies tot de zijne gemaakt. Het rapport pleit voor een wederzijd se vermindering van de bewapening van de landen van de Navo en die van het Warschaupact, een soort niet-aan- valsverdrag tussen beide blokken en een Europese veiligheidsconferentie van al deze landen. De positie van de Uno moet worden versterkt met een vredes macht en de bemoeing van de Uno met de ontwikkelingshulp moet worden uit gebreid. Voor ons land zal de bijdrage twee procent van het nationale inko men moeten bedragen, met verviervou diging van de bijdrage aan de Interna tionale Ontwikkelings Associatie. Ons land moet toetreden tot de groep van negen Europese landen die de ont spanning tussen Oost en West willen bevorderen. De Westduitse Bondsrepu bliek zal de Oder/Niesselijn, dienen te aanvaarden als grens. Zonder formele erkenning van communistisch Duits land, moet Bonn de conseqenties trek ken uit het feitelijke bestaan van de DDR en proberen tot betere verstand houding te komen, aldus het rapport. De Navo zal kunnen helpen bij de toenadering tot Oost-Europa. Wapenbe heersing zal ter hand kunnen worden genomen door een ontwapeningsagent schap van de Navo. In het Atlantisch pact moet een bepaling komen die het mogelijk maakt landen als Portugal en Griekenland uit te stoten. Het rapport wijst tenslotte een afzonderlijke Euro pese atoommacht af. Twee leden van de commissie, drs. H. M. Franssen en H. Lammers, willen dat ons land uit de Navo treedt, omdat deze toch geen dienst kan doen als vre- desinstrument. Het geld kan beter wor den besteed aan arme landen. Het wereldprobleem is volgens dit minderheidsstandpunt een economische competitie; het gaat om ontwapening of ontwikkelingshulp. Het minderheids rapport wil ook een werkgroep van de P.v.d.A. instellen om zelfstandig con tacten te leggen met Oosteuropese lan den. VALKENBURG De 49-jarige boek houder J. J. J. uit Valkanburg wordt ervan verdacht door knoeierijen in de boekhouding van hotel Voncken in Val kenburg een belangrijk bedrag te heb ben verduisterd. Hij is aangehouden en opgesloten. Hij ontkent. De eigenares van het hotel, mevrouw M. Paulssen-Voncken, deed vorige week aangifte bij de Valkenburgse poli tie. In de administratie van het hotel een van de grootste van Valkenburg zijn tal van doorslagen van gasten- rekeningen gevonden, die nergens zijn geboekt. Ook zijn in de boeken belang rijke posten van girostortingen niet te ruggevonden. De boekhouding van het hotel is doox- J. die al 27 jaar dat werk voor het hotel doet het laatste jaar zo slordig bijgehouden, dat het nog wel enige we ken zal duren eer er enige orde in is geschapen en de omvang van de ver duistering kan worden vastgesteld. BERGEN OP ZOOM „Ik wil weten waar mijn kinderen zijn. De poli tie heeft ze gewoon geroofd. Als ik er naar vraag krijg ik te horen, dat zij niet weten waar zij naar toe zijn gebracht". j Dat zegt de 43-jarige bouwvakar- J beider Jozef Polen in zijn bouwval- lige woning in Bergen op Zoom. S Twee weken geleden haalde de po- S litie zijn zeven kindere uit zijn huis. J Volgens een medisch rapport van de Raad voor Kinderbescherming in Breda zijn twee van de kinderen sterk ondervoed. Alle kinderen, in de leeftijd variererend van anderhalf tot twaalf jaar lijden aan een ern- tige besmettelijke ziekte. Volgens de directeur van de Raad voor de Kinderbescherming in Bre da, mr. W. Woerkom, is hier spra ke van een grove vorm van ver waarlozing. „Wij zullen de resulta ten van het onderzoek naar de offi cier van justitie sturen. Die moet dan maar bekijken of er een straf vervolging moet worden ingesteld tegen de ouders van de kinderen", aldus de heer Woerkom. Hij zegt ook: „Ik begrijp niet dat in een stad als Bergen op Zoom toe standen, zoals in dit gezin zijn ont dekt, kunnen voortduren zonder dat de samenleving daartegen in op stand komt. Dat is misschien wel 't meest verontrustende in deze zaak". „Ik begrijp ook niet dat de huis dokter, dokter C. Glas, die regelma tig bij dit gezin over de vloer kwam nooit iets heeft gemerkt. Het me disch onderzoek heeft toch schok kende dingen aan het licht gebracht. Wel is inmiddels gebleken dat dok ter Glas de kinderen in dit gezin re gelmatig wat medische proefmon sters toestopte, die hen misschien J nog op de been hebben gehouden'.' Een plaatselijke verloskundige, S zuster M. van Haren, heeft de ver- waarlozing van de kinderen in het 5 gezin ontdekt. Toen zij twee weken j geleden mevrouw Polen kwam op- J halen om haar naar het ziekenhuis te brengen, waar zij haar achtste kind ter wereld zou brengen, zag zij twee uitgemergelde kinderen op de grond zitten. Het waren de ander- half-jarige Sophia en de drie-jarige Josje. „Nadat ik de vrouw naar het ziekenhuis had gebracht, heb ik de kinderpolitie gebeld. Die heeft de kinderen nog dezelfde dag op ver zoek van de Raad voor de Kinder bescherming uit het huis wegge haald", zegt zuster Van Haren. 5 Zij komt al vele jaren in het ge- 5 zin Polen. Zij heeft mevrouw Polen g geholpen bij de geboorte van de g laatste zes kinderen. Anderhalf jaar geleden was het haar ook al opge- vallen dat de nu driejarige Josje er ondervoed uitzag. „Ik heb toen contact opgenomen met de dokter. Die adviseerde mij dat kind wat ex tra's toe te stoppen. Ik heb toen wat kleertjes naar het gezin ge bracht. Sindsdien heb ik mij er niet meer mee bemoeid. Dat is mijn werk als verloskundige ook niet". „Waarom ik niet eerder naar de politie ben gegaan? Om dezelfde re den als alle anderen die de politie ook niet hebben gewaarschuwd: Iedereen is bang voor Jozef Polen. 5 Ik wel het meest. Je weet nooit wat hij je zal doen als hij dronken is. J Toen zijn kinderen waren wegge- ■MWiiinirtmnirnnr"!1 ADVERTENTIE Reumatische pijn verdwijnt met Togal. Zorg voor wat meer levensvreugde, zorg voor Togal tabletten in huis. Het is ook een doeltreffend wapen tegen hoofdpijn, spit, migraine, ischias en verkoudheid.Bij apoth. en drog.TOGAL 0,95; 2,40; 8,88. haald heeft hij mij 's nachts bij mijn huis staan opwachten. Ik heb toen de politie gebeld. Die is hem komen ophalen", aldus zuster Van Haren. Een buurvrouw van het gezin me vrouw H. Koevoets, wist ook al lan ger dat er iets niet klopte in het ge zin. „Maar wij hebben nooit gewe ten dat het zo erg was", aldus me vrouw Koevoets. „Wij zagen die uit gemergelde kinderen wel tot des avonds laat op straat spelen. Wij wisten ook dat er in dat gezin nogal eens klappen vielen. Vooral als va der dronken was. Moet je daarvoor naar de politie lopen? Het zijn bu ren die ik iedere dag zie. Ik moet ook aan de lieve vrede denken. Trou wens ik ben bang voor Jozef Polen". De man om wie het gaat zegt van de prins geen kwaad te weten. Toch vertrouwt de politie hem niet. „De ze man is regelmatig met de justi tie in aanraking geweest. Wij weten dat het een zeer agressief type is. Wij zijn bang dat hij herrie gaat ma- ken als wij hem vertellen waar zijn kinderen zijn", zegt hoofdinspecteur j A. van Loenhout. Jozef Polen ontkent zijn kinderen J te hebben verwaarloosd. „Ik ben al een jaar werkloos, maar ik krijg J iedere week 106 gulden van sociale zaken plus vijftig gulden kinderbij slag. Van dat geld besteedt mijn vrouw wekelijks 130 gulden in de su permarkt in de buurt. Mijn kinde ren kregen drie keer per dag te eten. Zo'n vier keer per week kre gen zij ook nog een warme maal tijd. Dat is toch normaal". „Trouwens al mijn kinderen wa ren in een goede lichamelijke condi tie", zegt Jozef Polen. Hij laat twee schooldiploma's zien van Peter (12) en Kees (10), waaruit blijkt dat dit r tweetal op het gebied van de sport zijn mannetje staat. Sophia en Josje, die ondervoed wa- ren, liggen in een ziekenhuis in Rot- terdam. Vijf kinderen zijn naar twee kindertehuizen gebracht. De pasge boren baby ligt in een ziekenhuis in de couveuse. Zuster Van Haren: „Ik kan het beeld van die twee uitgehongerde kinderen maar niet uit mijn gedach ten zetten. Ik ben er dagenlang be roerd van geweest". Dokter Glas was gisteren onbe reikbaar. Zijn vrouw verzekerde ons aan de deur: „Wij voelen er niets voor deze zaak uit de doeken te doen. Dit is medisch geheim. De kinder bescherming kan die kinderen niet zomaar weghalen uit dat gezin, ze ker niet als zij voldoende liefde krij gen van de ouders". „Jozef Polen en zijn vrouw zijn heus wel goede ouders. Mijn man heeft ze wel eens 'n spelletje zien doen met een van de kinderen. Mijn man is er door niemand in gekend dat die kinderen uit dit gezin zou den worden weggehaald. Natuurlijk zijn wij het er niet mee eens. Die j kinderen moeten terugkomen, hoe 5 dan ook". DEN HAAG Nu de opbrengsten van de sporttoto dalen, zal minister Klompé nagaan of de situatie kan worden verbeterd. Zij zal vooral de positie van de nationale sporttoto ten opzichten van buitenlandse kans spelen bekijken, zo blijkt uit de toe lichting op de begroting van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Verwacht wordt dat begin 1968 meer bekend zal zijn over een wijziging of vervanging van de tegenwoordige eisen voor het behalen van zwemdi ploma's. In 1968 zal voor de landelijke organisa ties op het gebied van lichamelijke ADVERTENTIE Duizenden mensen vinden het heel gewoon bij ons geld te lenen. Bijvoorbeeld als ze een koelkast, bankstel, kleurentelevisie of kampeeruitrusting willen aanschaffen. Waarom zou u in zo'n geval ook niet een UI 1 bli ons sluiten? bij ons sluiten? Wij lenen u het benodigde bedrag (van 500,- tot 5.000,-) zónder borg of andere zekerheid; zónder beperkingen voor wat de besteding betreft; mèt kwijtschelding van de nog te betalen termijnen bij onverhoopt overlijden. Over de PERSOONLIJKE LENING zal men u gaarne op al onze kantoren (meer dan 370) iedere gewenste inlichting geven. vorming en sport een nieuwe subsi dieregeling in werking treden, zo deelt de minister verder mee. Met de Nederlandse Sportfederatie wordt nog overleg gepleegd. Bij het treffen van recreatieve voorzie- nigen zal het eerst aan dichtbevolkte streken worden gedacht. De zogeheten elementen van formaat voor de dag recreatie maken van de plannen een belangrijk onderdeel uit. Als de meest dringende projecten ziet minister Klompé Midden-Delfland, Spaarn- woude (bij Haarlem), de Rottemeren, Twiske (ten noorden van Amsterdam) en de Maarsseveenseplassen (Utrecht). BREDA Het zevenjarig zoontje van de familie Van der Put uit Breda, dat zaterdag onder een rangeertrein liep omdat de bomen van de overweg te vroeg waren opengegaan, is gisteren in het ziekenhuis overleden. Nog altijd weet de politie niet hoe het mogelijk is geweest dat de overweg voortijdig open ging. Gisteren zijn di verse mensen gehoord. De betrokken overwegwachter is voorlopig op non- actief gesteld. GRONINGEN In zyn woning in Groningen is gistermiddag een bejaard echtpaar dood aangetroffen. Een zoon van de heer en mevrouw Korthuis, respectievelijk 74 en 79 jaar, brak de deur open, toen hij op zijn bellen geen gehoor kreeg. Hij vond zijn ouders dood in hun stoelen zitten. Zij moeten de avond te voren vermoedelijk door kolendampvergiftiging, onwel ziin geworden aangezien hun bedden niet. beslapen waren.

De Vallei | 1967 | | pagina 6