de appele bloeSen Robert v. Gulik overleden Tenachterstelling jazz-muziek W'/yfm Kijkers spraken een woordje mee Beurs van Amsterdam Hendrik Andriessen gehuldigd Internationals weer hoger t s'.K /NS RADIO- en TELEVISIEPROGRAMMA'! VANAVOND MORGEN FINANCIËLE NOTITIES Utilico geeft dividend Rijn-Schelde had voldoende werk Meer staal in E.G.K.S. WISSELMARKT RECHTER TIE TEKKO TAKS TELEVISIE Hl T.V. LANGENBERG LUXOR ZOEKT NAAR NIEUWE BANDEN PILOOT STORM Pagina 2 WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1967 119 Hij balde zijn handen. „Ik ben een monster", fluisterde hij; en moest zijn adem inhouden om niet te snik ken, terwijl hij helemaal niet huilen moest. Hij had een gevoel, of hij nooit weer dansen kon. Hij had trouwens op zijn vriende lijke vraag om toestemming voor het huwelijk, van tante Agneta noch van Barend Peun antwoord ontvangen. Ook op de formele aanvraag volgde stilte. Het speet Coen. Niets is storender in een gelukkige tijd, dan het afwij zend gelaat van de betrokkenen, die juist zo'n goed licht over de fortuin konden doen schijnen. Meer nog speet het Alexander, die zo innig meegeleefd had in Coen's snelle opgang van schuwe jongen tot tamelijk evenwichtige man. „Als het karakter goed is", betoog de hij tegen Elisa, „beschadigt het leven iemand nooit tot onherstelbaar heid toe. Een zuiver wezen schijnt uit alles zegen te kunnen puren. Ik heb dat vaak gedacht maar Coen is voor mij in vele opzichten de bevesti ging hiervan". Dat was juist die zondagavond ge weest, weken tevoren, toen Coen, veel later dan zij verwacht hadden, kwam binnenstappen met dat vreem de, suffe gezicht, wat hun bezorgd heid moest alarmeren. „Wat is er?!" had Alexander kort geïnformeerd. Coen's antwoord zou door de jaren heen de meest onbetaalbare grap blijven: „Ik ben verloofd..." Eigenlijk hadden Elisa en Lex bei den op dat moment vreselijke visioe nen: waarschijnlijk was Coen's ka rakter niet goed genoeg geweest, om alle zorgen van zijn bestaan te ver duren of de stelling was niet juist ...Ze meenden in naald-scherpe ver killing te begrijpen, hoe volledig de jongen, door welke complicatie dan ook, eensklaps geschift was geraakt. Ze zeiden geen woord, uit verlam de, kiese schrik. „Ik heb Mona de Rez... tja... Ik ge loof, dat ik haar ten huwelijk ge vraagd heb... of zoiets...", had Coen gezegd. „In elk geval ik heb haar laten merken, dat ik haar erg graag en toen joeg ze al die men sen de deur uit... en ze begon bijna te huilen ...En toen heb ik haar... ge troost..." Hij hing onloochenbaar een bizar schilderij op. Mona de Rez die huil de, en massa's mensen de deur uit joeg, omdat Coen haarmaar had hij haar dan ten huwelijk ge vraagd, waar iedereen bij was?! En Coen, die haar had getroost... Alexander, met zijn al te sterk ge voel voor humor, streed tegen een lachbui, terwijl de angst in zijn lucht pijp kneep. Hij vloog overeind, en greep Coen bij zijn schouders. „Coen", had hij gezegd, en in zijn stem klonk een wereld van bezorgd heid en toewijding, „probeer nu even en toen zag hij, als een lich te oog-stoornis, de vage roze afdruk ken van een mond... Lippenstift!... op Coen's wang, op zijn mond, en op zijn voorhoofd... Het was bijna on merkbaar... Een idiote grinnik trok over Alex ander's gezicht, voordat hij losbarst te in zo'n brullende lachbui, dat Eli sa, nog steeds geschrokken, dacht, hem te zien neervallen. Hij schreeuwde van het lachen, hij lag dubbel, met het hoofd op tafel, en kon alleen maar met een vinger de roze vlekken op Coen's gezicht aanwijzen, voordat de vrolijkheid hem weer overvleugelde. Op het laatst hadden zij met z'n drieën geschaterd, ademloos verwil derd, zonder een woord te kunnen vormen. „Hemel!" had Lex gestameld, „dit is het krankzinnigste, wat ik ooit heb kunnen verwachten, te beleven! Coen verloofd met een beroemde film star!..." En dat begreep Coen nu juist hele maal niet. „Wat zal de Lange daarvan op zien!" snikte Alexander nog. Zo was dat geweest. Zij konden nooit anders dan lachend over de verloving spre ken, terwijl ze toch alles zo ernstig opvatten! Het begin was te gek ge weest. En daar had je nu zo'n wrange oude tante, en zo'n neef, die niet eens antwoordden. En het leek wel, of het succes, de erkenning, Coen nog sterker in zijn werk gestimuleerd had. Hij kreeg de zolder om te oefenen: hij choreogra feerde nu geheel zelf. De inspiratie manifesteerde zich in ideeën zowel als in uitbeelding. Coen werkte hele da gen, soms ver over zijn vermoeidheid heen. Hij bleek niet te kunnen ophou den het was een steeds over-vloei- ende bron. En midden in het moeilijke probleem van een geromantiseerde gavotte, terwijl Coen met bijna gesloten ogen een figuur her-en-her-probeerde, werd de zolderdeur geopend, en daar ver scheen het hoofd van de Lange. Coen stond stil. „Bin je bang voor me?" vroeg de Lange. Hij groette niet eens, het was alsof ze mekaar de dag tevoren had den gezien. „Is het hier niet te koud voor je?" informeerde Coen. „Ik het 'n jekker oan", deelde zijn vriend hem lichtelijk overbodig mee. Hij ging zuchtend op een koffer zit ten. „Je het gedanst, hè?" „Ja, in een revue", zei Coen. Het klonk achteraf helemaal niet leuk. „Woare d'r oarrige grietjes?!" wil de Gaalders junior weten. „Lange, je bent nu een ernstig, ge trouwd man", vermaande Coen met een glimlach. „Ze verwacht 't kind in april", zei de Lange. Voor hem waren geen overgangen in de conversatie ooit te vreemd of te snel. „Ik ben verloofd", zei Coen. Dat bleef wel in stijl, zo. „Joa de Lange moest er met opgetrokken wenkbrauwen van hoofd schudden. „D'r droaiden 'en film van d'r, in de biescoop ik bin d'r zoa- terdag goan kijke..." Voor de Lange, avontuurlijk wereldburger met liefde voor de steden, bestond er maar één bioscoop. Het gaf Coen zo'n gekke sensatie, dat Mona daèr te zien was geweest; stel je voor, dat de tantes er waren gaan kijken!... ,,'t Is 'n lek kere toet, mar d'r klere benne 'n pietsie tochtig", oordeelde de Lange. Coen wilde iets kalmerends ten ant woord geven, doch: „Afijn, asse ba rones is, zal ze d'r wel 'n horretje in steke!" oordeelde zijn vriend. Ze moesten er allebei om lachen. En midden in zijn vrolijkheid zei de Lange: „Wat mot ik jóu nou ge ve, as je trouwt?!" Coen ging naast zijn vriend zitten op de koffer, en dacht heel lang na. „Ik weet het niet", zei hij ten slotte. Hij begreep echter, dat hij niet ,niks' kon zeggen; dit zou voor de Lange reusachtig kwetsend geweest zijn de adel zou zich kennelijk boven het px-oletariaat verheven willen hebben; de Lange had als goed socialist al het een en ander in de gemeentebe langen te sputteren. DEN HAAG. Ambassadeur, ge leerde en schrijver dr. Robert van Gu lik is gisteren op 57-jarige leeftijd in Den Haag, waar hij met verlof was, overleden. Hij was in ons land en ook vér daarbuiten bekend als de schrijver van de Rechter Tie-verhalen, detectives die hun oorsprong danken aan de zeden en gewoonten in het oude China. Dr. Van Gulik werd op 9 augustus 1910 in Zutphen geboren. Hij studeerde Oosterse talen en Indisch recht in Lei den en promoveerde in 1935 te Utrecht. Daarna trad hij in diplomatieke dienst en was o.m. verbonden aan de am bassades van Japan, China, Malaya waar hij bovendien Oosterse cultuurge schiedenis doceerde Libanon en Sy rië. In 1965 werd hij benoemd tot am bassadeur in Japan. Robert Van Gulik was een veelzijdig man. Behalve sinoloog en kunstkenner, diplomaat en schrijver van wetenschap pelijke werken op het gebied van Chi nese en Japanse literatuur, werd hij in ternationaal bekend als auteur van de tectiveverhalen. HILVERSUM De Stichting Jazz in Nederland vindt dat er in het radio- omroepbeleid in ons land sprake is van een tenachterstelling van de jazz muziek. Zij zegt in een rapport, dat de jazz nog steeds een onderdeel is van de sectie lichte muziek, wat volgens haar een miskenning inhoudt van de jazz als zelfstandige muziekvorm. Dit in tegenstelling tot België en Duitsland waar zelfstandige jazzsecties bestaan. De uitbreiding van de zendtijd door toevoeging van Hilversum 3 heeft niet geleid tot meer jazzuitzendingen dan daarvoor op Hilversum 1 en 2. Wat de televisie betreft kan volgens de stich ting niet van een tenachterstelling wor den gesproken, ook niet in vergelijking met het buitenland. Uit luister- en kijkonderzoeken en uit voorkeursonderzoeken is gebleken dat de belangstelling voor de jazz in het al gemeen gering is. Maar de verschillen met andere genres, waarvoor ook wei nig belangstelling bestaat, is veel klei ner dan in het algemeen wordt aange nomen, aldus het rapport van de Stich ting Jazz in Nederland. (Wordt vervolgd) r 3619. Het was een uiterst penibele situatie! Bezeten door een geheimzinnige Macht trok piloot Storm aan het hoofd van een leger bizarre machines op naar zijn eigen ruimteschip, omja, wat eigenlijk te doen? Zijn vrienden wisten het niet. Doch één ding was toch wel héél duidelijk, namelijk, dat zij de hypnose waarin hij verkeerde, zo spoedig mogelijk moesten verbreken, want anders gebeurden er stellig ongelukken. Dit bleek echter een bijna ondoenlijke taak, omdat zij gewoon weg niet in zijn nabijheid konden komen. De machines r.3619 bewaakten hun „veldheer" met voorbeeldige ijver en omdat de drie andere expeditie-leden niet van plan wa ren om zich tot moes te laten stampen of knijpen, trokken zij schielijk terug, onderwijl hun straalpistolen gebruikend om althans tijd te winnen. Tot hun grote vreugde slaagden zij er warempel in om zoveel ver warring te stichten in die metalen gelederen, dat zij vol doende voorsprong kregen om aan de rand van het ijs- meer schielijk hun ski's onder te binden 26. Kolonel Mow brengt Rechter Tie en Tsjiao Tai naar de kamer van de vermoorde ondercommandant, maar het is duidelijk dat hij er zelf het nut niet van inziet. Mow is de man die het onderzoek inzake de moord op Soe heeft geleid, en tot nu toe heeft Rechter Tie inderdaad niets ontdekt dat zijn conclusie ontze nuwt. Met tegenzin verbreekt hij het opnieuw aange brachte zegel op de deur van Soe's kamer, terwijl hij mompelt: „Ik hoop dat u een goede reden hebt om dit te vragen, Edelachtbare". Als de deur open is, betre den ze het vertrek, waar alles nog precies eender is als een half uur geleden. „Het spijt me dat ik u lastig moet vallen, kolonel Mow", zegt Rechter Tie, „maar ik heb een theorie die ik graag op zijn juistheid wil toetsen. Ik zoek een klein scherp voorwerp op de vloer. Een spijker of misschien een splinter van een beetje groot formaat." De Rechter wijst een gedeelte van de planken vloer aan, ongeveer twee vierkante meter groot. „Op deze plek zou het moeten zijn", zegt hij. Ko lonel Mow blijft met een schamper glimlachje toekij ken terwijl de Rechter en Tsjiao Tai zich over de vloer buigen en de planken aftasten op zoek naar oneffenhe den. Het is Tsjiao Tai die plotseling uitroept: „Hier heb ik wat, Edelachtbare, een uitstekende kromme spij ker!" 12. Het was echter gemakkelijker gezegd dan gedaan om ergens even te gaan overnachten, want er was zo ver men kijken kon niets te zien, dat ook maar in de verste verte op een woongelegenheid leek. „Bah! Ver velende geschiedenis!" mopperde Tekko die moedeloos verder stapte. „Niets gedaan dat kamperen op mijn leeftijd. Goed voor de jeugd. Die hebben er misschien plezier in om in het holst van de nacht door de gietre- gen te wandelen! Geef mij maar een goed hotel met een zacht en warm bed. En iets meer dan alleen maar koud stromend water! Brrr wat een weer! Die deken is al bijna helemaal doorweekt. Ik moet oppassen an ders ben ik morgen snipverkouden!" Het was nu werkelijk aarde-donker en Tekko kwam nog slechts langzaam vooruit. Toen op een gegeven moment echter de wolken even braken en onze vriend wat meer kon zien, zag hij een holle weg voor zich met aan het eind het silhouet van een huisje. „Gelukkig, de bewoonde wereld!" zuchtte Tekko blij verrast en ver snelde weer zijn nas. „Er brandt nog licht ook zie ik. Wel reemd, ik dacht dat het al nacht was, zo donker is het Enfin, de hoofdzaak is dat ik eindelijk iets gevon den heb, waar ik de nacht kan doorbrengen, tenminste als zij me daar willen herbergen, maar dat is punt twee!" wmm HILVERSUM I 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Uitzending van de Anti Revolutionaire Partij. Uitzending te verzorgen door de ARJOS. 18.30 Stereo: Vara-Dansorkest. 19.00 Concertorgel: amusementsmuz. 19.20 Artistieke staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 Akkoord: licht gevarieerd platen- programma. 20.45 Spreekt u maar wedstrijdprogramma. 21.20 Akkoord: licht gevar. platenprogramma. 22.00 Gesprek. Uitkomst van vraag en ant woord. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Stereo: Hedendaagse kamermu ziek. 23.20 Radio Jazz Magazine. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II 18.00 Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: Accordeonensemble en mannen koor. 18.30 Spektrum: nieuws uit de protestants christelijke organisaties. 18.50 Stereo: Lichte grammofoonmuz. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Ra diokrant. 19.30 Leger des Heilskwartier (gr.). 19.45 Wereldpanorama. 19.55 Licht koor met instrumentale begelei ding (opn.). 20.15 NRU: Stereo: Concertgebouworkest en zangsoliste: klassieke en moderne muziek. In de pauze: ca. 21.00 Het derde seizoen: li- terair-muzikaal intermezzo. NCRV: 22.30 Nieuws. 22.40 Dienen en verzoe nen, lezing. 22.45 Lichte grammofoon- muziek. 23.00 Verantwoord Ouderschap, lezing. 23.15 Lichte grammofoonmuz. 23.55-24.00 Nieuws. NEDERLAND I. AVRO: 17.00-17.35 Geen woorden maar daden: jeugd-sportprogramma. NTS: 18.45 De Minimolen. 18.50 Journ. STER: 18.55 Reclame. NTS: 19.00 Er was eenseen serie sprookjes voor jong en oud: De nieuwe kleren van de keizer. 19.51 Uitzending Stichting Socu- tera. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. STER: 20.16 Reclame. NTS: 20.20 Uitzending van de Katholieke Volkspartij. 20.30 In kleuren: Tunes of Glory (De vechtjas), speelfilm. (Rijkskeuring 14 jr.; K.F.C. 18 jr.). 22.15 Zij, die ons dierbaar zijn. (The loved ones), TV film over huisdie ren. (Engelse TV-Granada). 22.40-22.45 Journaal. NEDERLAND II. NTS: 20.00 Nieuws in 't kort. STER: Ergens in het duister van de avond lijke polder of de kerstboomlichtjes van een onafzienbare reeks flatgebouwen in de randstad zit een meneer bij een kopje koffie „onderuit" in de blauwe schijn van de beeldbuis te kijken naar „Achter het nieuws", waarin een aan tal jonge leden van diverse politieke partijen bepaalde passages uit de Troonrede door eigen, wat progressie ver klinkende gedeelten vervangen en dit ten overstaan van Herman Wigbold toelichten. Moet die meneer dat nou allemaal maar weer over zich heen la ten gaan? Nee, ditmaal hoeft het niet. Hij mag na afloop van de eerste uit zending een telefoonnummer draaien en in vragen' :,aan de forumleden te kennen geven, of en in hoeverre hij het met hun meningen eens of oneens is. Een uurtje later krijgt hij via de beeldbuis persoonlijk antwoord. Hij en velen met hem, want Herman Wigbold had het gisteravond over „een stort vloed van telefoontjes", die „allen zeer serieus" waren. Het was een geslaagd experiment, vooral wanneer men het wil beschou wen als poging om de kijker meer in het gebeuren op het tv-scherm én bij het onderwerp te betrekken. Het had natuurlijk nog directer gekund: officië le volksvertegenwoordigers in het pa nel neerzetten en hen zelf de hoorn van de haak laten nemen voor een onmid dellijk antwoord. Dat zou bijzonder „live" en dus bijzonder boeiend zijn Of de interviewers dan niet meer mee kunnen doen en het ongeveer een kwes tie wordt van „Herman (Wigbold), joh, daar ga je"? Welnee. Ook zij horen er bij, ook zij zijn met hun vragen en commentaren min of meer volksverte genwoordigers. HAARLEM In zijn geboortestad Haarlem is gisteravond de op zondag 17 september 75 jaar geworden musi cus prof. Hendrik Andriessen gehuldigd met een concert op het gerestaureerde orgel in de Sint Josephkerk aan de Jansstraat. Daar is de heer Andriessen van 1916 tot 1934 organist geweest en in die periode heeft hij verscheidene orgelwerken en missen gecomponeerd. Albert de Klerk, die sedert 1934 het orgel bespeelt, bracht werken van Hen drik Andriessen, zijn vroegere leer meester, ten gehore. Verder verleende het Nederlands Kamerkoor onder lei ding van Felix de Nobel medewerking bij de Missa in festo assumptionis bea- tae Mariae Virginis. Onder de aanwezigen waren de bis schop van Haarlem mgr. drs. Th. Zwartkruis en de wethouder voor kunstzaken, de heer D. J. A. Geluk. 's Middags waren vrienden van Hen drik Andriessen in het Frans Halsmu seum bijeen gekomen. Zij hebben ge luisterd naar Herman Krebbers, die de vioolsonate van Hendrik Andriessen, opgedragen aan Jos de Klerk speelde en naar het Amsterdams Trio, dat een trio van de gehuldigde componist ten gehore bracht. ■sm 20.01 Reclame. AVRO: 20.05 Peyton Place, TV-feuilleton (dl. 1). 20.30 Lite raire ontmoetingen. 21 10 Dansend op doorreis, filmreportage van een ballet danseres. 21.25 Sportpanorama. STER: 22.05 Reclame. NTS: 22.10-22.25 Jour naal. HILVERSUM I. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gr. muz. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Actualitei ten. 8.15 Lichte gr. muz. (8.30-8.35 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stereo: Klass. kamermuz. (gr.). 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvit. (gr). (11.00-11.02 Nws). 11.55 Beursberichten. 12.00 Stereo: Dansorkest en zangsolis ten. 12.27 Mededelingen voor land- en en zangsoliste. 13.00 Nws. 13.10 Journ. 13.30 Muzikale toeristenroute: De afge lopen zomer in vogelvlucht. 14.30 Is raël en zijn bewogen historie, lezing. 14.45 Internationaal Beiaardconcours 1967 te Eindhoven. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 Canta America: Muz. uit Suriname, de Ned. Antillen en om ringende landen. 16.40 Promenade-ork. Klein-Radiokoor en solisten: Der Fide le Bauer, operette. HILVERSUM II. KR: 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.15 gr. muz. (7.30-7.32 Nws). 7.55 Overwe ging. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gr. muz. 8.30 Nws. 8.32 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio 10.00 Stereo: Klass. gr. muz. 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.30 Klass. kamermuz. (gr). 12.27 Medede lingen t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Pro memorie. 12.45 Tafelpraat, praatje, 13.00 Moderne gr. muz. 13.45 Voor de vrouw. 14.15 Klass. decor: A. Pianorecital: klass. en moderne muz. B. Gitaarrecital: moderne muz. TROS: 14.45 Van 1685 tot vandaag, muzikale lezing. 15.15 Act. 15.20 voor de vrouw. NCRV: 15.45 Musiciana: muzikale her inneringen. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Stereo: Licht instr. trio. 17.00 De London-Melbournerace, hoorspel. 17.15 Stereo: Metropole orkest. 17.45 Stereo: Lichte gr. muz. HILVERSUM III. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte vocale nieuwe langspeelpl. 11.00 Nws. 11.02 Muziek bij de koffie. 12.00 Nws. 12.02 Transistor: gevarieerd progr. met een toeristische inslag. 13.00 Nws. 13.02 Top dertig: lichte muz. - Ned. hitparade. (14.00 Nws).) 14.30 Lagelanders: lichte muz. 15.00 Nws. 15.02 Act. 15.05 Progr. met Netty Rosenfeld. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 10 RRRrrrr...: platenshow 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05-18.00 Ver- zoekplatenprogr. Woensdag 27 september 1967. DUITSLAND I. 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal (herh. v. gisteren). 10.20 Commissaris Maigret, tv-film. 11.10 Oude films. 11.30 Amuse mentsmuziek. 12.00-13.30 Actuele kro niek. 16.40 Nieuws. 16.45 Korte biogra fische film. 17.00 ABC.... tv-lexicon voor meisjes. 18.00-18.05 Nieuws. (Re gionaal programma: NDR: 18.05 Actu aliteiten. 18.19 Von Nachbar zu Nach- baF. 18.53 Klaas Vaak. 19.00 Actualitei ten. 19.26 In kleuren: Muzikaal wijn feest. 19.59 Programma-overzicht. WDR: 18.05 Nieuws uit Noordrijn-West- falen. 18.10 In kleuren: De Tijgervilla, tv-film. 18.25 Journaal. (18.50-19.00 Goe denavond). 19.10 In kleuren: TV-film. 19.40 In kleuren: Romeinen aan de Rijn). 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.15 In kleuren: wetenschap en tech niek op de Wereldtentoonstelling in Montreal. 21.00 TV-spel. 22.00 Filmre portage over Bayreuth. 22.45 Journaal, weeroverzicht en commentaar. 23.00 Sportprogramma. DUITSLAND II. 17.45 Nieuws en weerbericht. 17.50 TV-film. 18.20 Actualiteiten en muziek. 18.55 TV-film. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nieuws en actualiteiten. 20.00 Showpro gramma. 20.45 Filmreportage. Aansl.: Nieuws. 21.15 TV-film. 22.45 Nieuws, weerbericht en actualiteiten. Fonds Vorig* koers lste not. Nederland 1966-1 7 105% 105A Nederland 1966 61 100 A 100% Nederland 1967 6 98% 98% Nederland 1965-1 53 96 96% Nederland 1964-1 51 93 A 93A Nederland 1964 5 91% 91 Nederland 1958 44 90% 90A Nederland 1964 44 95 H 95% Nederland 1959 41 88A 88 Nederland 1963-1 41 85% 85A Nederland 1961 4 85% 85% Nederland 1953 33 81% 81% Ned. staffelt. 1947 44 72% 72% Nederland 1951 34 90% 90% Nederland 953 1-2 34 84% 84% Nederland 1950 1-2 31 74A 74% Nederland 954 1-2 31 77% 77% Ned. grootb. obl. 1946 3 84 83H Ned. dollarlng 1947 3 88% 89 Bank v. N.G. wnb.l. '57 6 97% 97% id. 30-jar. 1958/'59 44 87% 87% H.V.A.-mijen ver. a. 119% 119 A.K.U. a. 59.6 60.2 Delimij. f. eert. 84.8 86.3 Hoogovens n.r.c.v.a. 98 100 Philips gem. bezit v. d. 113.7 114.3 Unilever c.v.a. 111.2 111.6 Dordtsche Petr. a. 656% 660% Kon. Petr. f. a 144.2 144.8 H.AX. a. 92 91% Java-China p. n.r.c.v.a. 180% 180 K.L.M. a. 267 272 Rotterd. Lloyd a. 155 153% Scheepvaartunie a. 137 136% Bk v. Ned. Gem. '65-1 53 95% 95A Nat. investeringsb. '65 53 96 Fr.-Gron. Hyp.b. dw 6 95 95 Westl. Hyp.b. u 5 88% 88 Alb. Heyn wdlobl. '55 4 Bijenkorf 6 98% Co-op Ned. r.spaarbr. 140 140 Ned. Gasunie 53 96% 96% Philips dir. 250-100*51 4 82% 82 Pegem 1-2 1957 6 97% 97% Pgem 1957 6 98% 98% K.L.M. 15-jarig 5 93% 93% Ned. Spoorw. 57 1-2 43 91% 91% A.K.U. f 1000 44 89 89% Gelder Zonen v 43 88% 89 Hoogovens 53 108% 109% Alg. Bank Ned. a. 247% 246% Amrobank f 20,- a. 48.6 48.6 Nationale Ned. eert. 617% 619% Ned. Credietb. aand. b. 178% 178% Ned. Middenstandsbank a. 92 92 (Slotkoersen van gisteren) Slavenburg's Bank a. 178 Va 178 Albert Heyn a. 983 980 Amstel Br n.r.c.v.a. 343 337 Bergh en Jurg. f 250-1000 a. 212 213 Blaauwhoed a. 100.7 101.8 Blijdenst.-Will. f 1000 nreva 72% 76 Bols Lucas a. 189 187.5 Bredero ver. bedr. n.r.c.v.a. 460 475 Brocades-Stheeman a. 479 Buhrmann-Tetterode a. 468 462 Bijenkorf n.r.c.v.a. 646 649 Calvé c.v.a. 789 788 Drentsch-Overijs. Houth. a. 118 119 DJLU. a. 275% 287 Elsevieris Uitgeversmij. a. 293 293 Erdal mij. v. wasverw. a. 510 505 Excelsior metaalbuizen a. 69 69 Fokker a. 441 448 Gazelle Rijwielfabriek a. 176% 179 Gelder Zonen, van a. 110 110% Gist- en Spiritusfabriek a. Grasso's Kon. Mach.fabr. a. 130 126% Heineken's Bierbr. aand. 546% 550 Holec aand. 176 176 Internatio aand. 294 295 Kon. Ned. Papierfabr. a. 160 162 Kon. Ned. Textielunie eert. 53 55 Kon. Zout-Ketjen n.r.c.v.a. 764 770 K.V.T. (kon ver tap) aand. 370 372 Meteoor Beton a. 95 98% Misset, Uitgeversmij. a. 265 265% Naarden Chem. fabr. a. 450 452 Naeff gebr. a. 152 153 Nedap ned. app.fabr. aand. 151 150 Ned. Kabelfabrieken aand. 314 310 Nelle, wed. J. van aand. 355 358 Nyma n.r.c.v.a. 27% 27% Nijverdal-ten Cate a. 91% 96 Overz. Gas. nat. bez. v.a.f. 102.1 102 Palthe a. 66% 67 Pont Houthandel a. 175 176 Reesink en Co. a. 155% 156 Scheveningen Expl.mij.f. a. 42 43 Schokbeton aand. b. 222 223 Scholten Carton en Pap. a. 255 254 Schuppen Sajetfabriek a. 91 91 Simon de Wit aand. b. 391 387 Spaarne ver. bez.500-100 a. 640 635 Technische Unie a. 259 256 Thomassen/Dr.-Verbl. f.a. 102.8 104 Twentsche Kabelfabriek a. 363 364 Ubbink-Davo a. 15 15% Unilever 1000 cert 7c.pr. a. 109% 109% Veenendaalsche stoomsp. a. 170 165 Ver. Machinefabrieken a. 170 168 Ver. Touwfabrieken c.v.a. 155 155 170 56V« 503 162V« 191 692 74'/t 762 664 184.9 225.6 214 412 100.4 62% 115% 31*/« 54 49 38% 68% 53Vt 84 172 113'/» 86'/# 170 53 Vt 503 162'/* 192.5 715 74«/t 762 664 185.2 225.8 215 413 100.8 62% 116 32% 54% 49'/. 38% 68'/* 53»/« 84% 182 112 88'/* Vredestein Rubb.br. c.v.a. Vulcaansoord a. Wessanen's Kon. Fabr. a. Wilton-Fijen.-Bronsw. a. Zwanenberg-Organon f. a. Billiton le rubriek a. Geldersche Tramw.mij. a. H.B.B. bel. depot 1-2 pb. f. Interbonds lpb. f. Interunie f 50 a. Robeco f 50 a. Rolinco f. Unitas f 50 a. Ver. Bezit v. 1894 f 50 a. Canadian Pac. Railw. eert. Int Nickel Cy Can. cert. Shell Can. (10 a.) cert. A.T.T. 15-10a33-l/3d cert. Anaconda cert Bethlehem Steel cert. Chesapeake and Ohio cert. Cities Serv. 10 a 10 dlr cert. Douglas Aircraft cert. Dupont d.n. 10 a 5 dlr cert. General Electric cert. General Motors cert. Kennecott Copper cert. Phillips Petroleum cert R.C.A. cert Republic Steel cert. Shell Oil cert. Standard Brands 10 a. cert. U.S. Steel (10) cert. Woolworth cert. Bank v. N.G. '58 1-2-3 43 Nat Bk v. Midd.Kr. '66 7 British Petrol. 1966 71 Ned. Gasunie 1966 6è Rott. Rijn Pijpl.mij. 51 Berghuizer Pap.fabr. 44 Grasso's Kon. Mach.f. 53 Meteoor beton 51 Stokvis en Zonen 43 Thomassen/Dr.-Verbl. 4è Bredero vast goed a. Calvé cum.pref.wd.nr. eert Edy emaille a. Krasnapolsky, f. a. Lips en Gispen eert Vastgoedbeifonds part. f VOORBEURSKOERS VAN HEDENMORGEN (verstrekt door de Amrobank) Kon. Olie 144.10144.50; Unilever 111.30 —111.60; Philips 114.40—114.90; A.K.U. 61.20—61.60; Hoogovens 102.00—102.50 (gedaan en laten). 49% 49% 61A 63% 58% 59 48Vt 48'/» 70 70% 38 47"/« 47V» 30% 31V» 88'/* 88% 102 106 101A 100V» 94 90Ve 76% 88 109'/* 141 148 76 64.1 166 641.5 102l/« 106'/* 101»/* 100'/* 93»/. 76»/* 88 139 76 64.2 115 642 AMSTESRDAM Over de gehele li nie hebben de internationale waarden vandaag niet alleen het scherp ver hoogde koersniveau van maandag kun nen handhaven, er werd zelfs nog een schepje bovenop gedaan. Dit door de vraag van het publiek. AKI', goed ge steund door de koersstijging gisteren, in Wall Street van American Enka met 1 5/8 dollar, zette bij de opening de opmars van de paar voorgaande beursdagen verder voort op 61.50, te gen gisteren als slotprijs 59,90. Kon. Olie verbeterde bijna een gul den op 144.80. Hoogovens, gisteren al zeer vast, werd een gulden hoger gead viseerd op 99. Gedurende de voorbeurs zat de gunstige tendentie er voor de internationale waarden reeds in. Kon. Olie deed toen als hoogste prijs 145.40, AKU 61.70. De markt in Amsterdam werd goed gesteund door de vaste stem ming waarmee Wall Street maandag voor de dag kwam. De omzetten op de New Yorkse beurs waren ruim en be droegen ca. 11 miljoen aandelen. Het Dow Jones-gemiddelde voor de indus trie-aandelen steeg er bijna 9 punten tot 943.08. De Nederlandse fondsen slo ten in New York merendeels hoger. Ook dit betekende voor het Damrak 'n goede stimulans. Toch zakte AKU ge durende het verdere beursverloop in tot 60.50, als gevolg van winstnemin gen. De overige internationale waar den gaven weinig verandering meer te zien. De cultures waren, evenals de mees te scheepvaartwaarden, iets gemakke lijker met weinig zaken. Ook in de staatsfondsenmarkt ging weinig om. De activiteiten in deze sector laten de laat ste dagen te wensen over. Het wach ten is hier kennelijk op een nieuwe staatslening. De beurs verwacht deze lening binnen niet al te lange tijd. De gang van zaken bij Rijn-Schelde mag gunstig genoemd worden. Deze aandelen werden de laatste tijd tegen oplopende koersen uit de markt geno men. Ook vandaag noteerden deze aan delen hoger. Met de Veenendaalsche Stoomspinnerij blijft het nog steeds bergafwaarts gaan. De laatkoers van dit aandeel werd wederom 5 punten la ger gesteld op 165. De laatst gedane notering was 185. Tussen deze twee koersen werden steeds laatkoersen op gegeven en kwam er geen affaire tot stand. AKU daalde verder tot 60, doch kon zich later weer herstellen tot 61.10. Bij het sluiten van de beurs werd Philips verhandeld op 114.40, Unilever 111.50 en Kon. Olie op 145.20. Hoogovens steeg twee gulden tot 100, terwijl KLM vijf gulden verbeterde. O ROTTERDAM De huidige koers van het aandeel Utilico N.V. beleg- •ging in openbare nutsbedrijven van 1161/» procent weerspiegelt nauwkeurig de waarde, zo is op de aandeelhouders vergadering in Rotterdam medege deeld. Aandeelhouders keurden de jaarstuk ken goed en stelden het dividend conform het voorstel vast op f 3,80 per aandeel. ROTTERDAM In de afgelopen maanden waren de bedrijfsafdelingen van de Rijn-Schelde machinefabrieken en scheepswerven N.V. over het alge meen bevredigend van werk voorzien. Dit wordt ook verwacht voor de reste rende maanden van 1967, zo wordt In een tussentijds bericht meegedeeld. De eerste 8 maanden van 1967 bedroe gen de afleveringen, inclusief reparatie opdrachten circa f 250 min. De totale waarde van de orderporte feuille bedroeg per ultimo augustus '67 f 553 min. Het personeelsbestand bleef nagenoeg ongewijzigd en bedroeg per ultimo augustus circa 8.800 man. Onvoorziene omstandigheden voorbe houden verwacht de raad van bestuur dat het exploitatieresultaat waarmede het jaar 1967 zal worden afgesloten niet minder zal zijn dan dat over het vori ge boekjaar. (Over 1966, het eerste boek jaar, bedroeg de geconsolideerde winst 'f 7,05 min .het dividend dertien pro cent). AMSTERDAM In de jaarvergade ring van de Sumatra-Rubber-Cultuur- Maatschappij heeft de voorzitter, de heer W. Rehbock, laten doorschemeren, dat Luxor Plastics binnenkort misschien gaat samenwerken met een ander be drijf. Sumatra-Rubber is een van de houdsters van Luxor Flastics. De resultaten van dit bedrijf dekken niet alleen de kosten, maar ook de af schrijvingen. Men dient evenwel te be denken, aldus het bestuur, dat de re sultaten over het tweede halfjaar in het algemeen iets ongunstiger zijn dan over het eerste. Ook de resultaten bij een andere dochter, de firma G. van Heek en Zonen, zijn vrij^ gunstig uitgevallen. BRUSSEL De Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal (EGKS) heeft in de eerste acht maanden 58,9 miljoen ton ruw staal geproduceerd tegen 56,9 miljoen in de overeenkomstige periode van vorig jaar. In augustus bedroeg de produktie 6,9 (v. j. 6,5) miljoen ton. De kolenproduktie blijft teruglopen. Over de eerste acht maanden kwam deze uit op 125,2 (v. j. 140,4) miljoen ton. waarvan 13,9 (16) miljoen in augustus AMSTERDAM, 26 september Con tante prijzen: Londen 10.01%10.01%; New York 3.59%—3.60; Montreal 3.34H 3.35 AParijs 73.32—73.37; Brussel 7.24%—7.25%; Frankfort 89.90%— 89.95%; Stockholm 69.74—69.79; Zürich 82.83%—82.88Vt; Milaan 57.72%— 57.78%; Kopenhagen 51.87%— 51.92'/»; Oslo 50;28%50.33%Wenen 13.93'/s— 13.94%; Lissabon 12.48%—12.49%.

De Vallei | 1967 | | pagina 2