Streekmuseum wil goede tentoonstellingen brengen OMMEREN GAF TWINTIG MILLE VOOR HERSTEL VAN DE KERK Panters-dames in eerste duel tegen Spirit uniebaas Beschuldigingen over en weer Onderhandelingen over grondverkopen voor weg Ruisseveen vastgelopen Voetbalvereniging Kesteren opnieuw in opspraak bij KNVB V.V.V. „KESTEREN e.o." KREEG GESTALTE Affiche voor zrvembadactie U.S.O.-concert op 10 oktober Bromfietser overleden AAM U HET Voor inwoners en toeristen Na onvriendelijke match tegen Bennekom Ka mpioenscli a p politiehonden Steun nodig van bevolking Alléén als er Uniekaas op staat, sta ik in voor de kwaliteit T WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1967 RHENEN Gisteren is het jaarver slag verschenen van het Streekmuseum aan de Molenstraat. Over de exposi ties zegt de leiding van het Streekmu seum letterlijk: „Er wei-den gedurende het verslag jaar tien exposities gehouden waaron der enkele, die vooral vermeldenswaard zijn. Zo hadden we aan het begin van het jaar het voorrecht grafiek, 't Kerst gebeuren tot onderwerp hebbende, te kunnén tonen, met werk van onder an dere Albrecht Dürer tezamen met zeer kostbare 16e eeuwse beeldjes. We dank ten deze unieke tentoonstelling aan de welwillendheid van de directeuren van het Rijksprenten Kabinet te Amster dam en het Aartsbisschoppelijk Muse um te Utrecht. In mei plukten we de eerste vruch ten van het in 1965 gelegde contact met kunstenaars in de oude Hanzestad Em merik. Er kwam een expositie tot stand van werk van twee Nederlandse en twee Duitse kunstenaars. In juni hadden we het voorrecht werk te kunnen tonen van de opmerkelijke Russisch/Zwitserse schilder Georg von Behrens. September bracht een expo sitie van onze stadgenote Ditta Rad- staak-v. d. Bosch tezamen met de jon ge Duitse schilderes Gisla Lensing en gedurende de zomervakantie werd een tentoonstelling van kindertekeningen ge houden. Hieraan hadden de hoofden van enkele Rhenense en Wageningse scho len welwillend meegewerkt. Ook was de verhouding met de scho len weer bijzonder goed te noemen. Ook de belangstelling van de pers was zeer positief en stimulerend. Hèt bezoekers aantal handhaafde zich op het voor ons zeer bevredigende niveau van pl.m. 5.000, dat we geleidelijk aan bereikt hebben. Misschien is we hebben nu 5 jaar regelmatig kunst-exposities gehouden het juiste moment aangebroken om iets dieper in te gaan op de betekenis van het Streekmuseum. Deze betekenis is tweeërlei. In de eerste plaats is daar de vaste kern van de eigen verzameling. Hieronder bevinden zich waardevolle voorwerpen: prehistorische vondsten, Middeleeuws gebruiksgoed, herinnerin gen aan de oude Cunerakerk en -toren en een kleine, maar goede tegelverza meling. Vooral van belang is onze OMMEREN Het beroep, dat de her vormde kerkvoogdij van Ommeren op de inwoners van het dorp heeft gedaan om voor de restauratie van de kerk eens flink bij te dragen, heeft een bijzonder goede weerklank gevonden. Dinsdag 19 september werd aan ieder huis een circulaire van de kerkvoogdij en restauratiecommissie bezorgd, waar in de grote financiële nood van kerke lijk Ommeren duidelijk uiteen werd gezet. Er werd in aangekondigd, dat vrij dag 22 september 't antwoord zou wor den opgehaald. De verwachtingen wa ren hoog gespannen en de kerkelijke colleges hoopten op een opbrengst van tienduizend gulden. Toen de rondgang achter de rug was en men het resultaat overzag, waren al le medewerkers sprakeloos van verras sing. Meer dan 19.000 gulden had de ééndaagse actie opgeleverd en er waren nog enkele toezeggingen, zodat men de twintig mille hoopte te bereiken. In de loop van zaterdag kwamen nog zoveel giften binnen, dat de twintigduizend gulden reeds overschreden is. Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie voor onze verhoudingen uitgebreide prentenverzameling, waaronder zich enige kostbare tekeningen bevinden. De ze verzameling verlangt onderhoud, in ventarisatie enz. Voor een werkelijk voldoende onderhoud (bestrijding van houtworm en andere vijanden) beschik ken we eigenlijk niet over voldoende hulp. Naast deze belangrijke stukken, die een beeld geven van het verleden in verband met de Europese cultuur geschiedenis, bezitten we ook veel be slist waardeloze voorwerpen, die eigen lijk niet in een museum thuis behoren en die te veel plaats beslaan in onze beperkte ruimten. Nu is vrijwel geen enkele verzameling zo groot en zo boeiend, dat ze de belang stelling kan blijven trekken. De direc teur van het Drents Museum te Assen heeft dat enkele jaren geleden kern achtig gezegd, toen hij opmerkte dat statische, kleine verzamelingen „de in woners niets en de toeristen even wei nig brengen". Hij voégde er aan toe: „Slechts afwisselende, goede tentoon stellingen geven zowel de inwoners als de vreemdelingen iets, waaraan zij wer kelijk iets hebben". Naar dit doel streven wij ook en ge zien het resultaat, niet zonder succes. Juist tentoonstellingen van kunst uit 't heden tegen de achtergrond van ver antwoorde zaken uit het verleden, kan op een blijvende belangstelling reke nen van de eigen bevolking en de toe rist iets meer bieden dan het doorwor stelen van een regenachtige middag. We zijn 't gemeentebestuur van Rhe- nen bijzonder dankbaar voor alles wat het doet en we hopen dat dit college zich er steeds meer van bewust zal zijn, dat het niet gaat om een hobby, maar om in deze toch wel tamelijk ma terialistische tijd, de mensen iets te brengen, wat boven die mèterie uitgaat. En hen in contact te brengen met de levende kracht, die er kan uitgaan van de bewuste kennismaking met het ver leden, zeer in het bijzonder met het verleden van onze eigen woonplaats. Terwijl het daarenboven zeker van be lang is, onze vele toeristen nog iets an ders te kunnen bieden dan ons onvol prezen natuurschoon. ADVERTENTIE Geachte redactie, Naar aanleiding van uw artikel „Ru moer rond NV 't Dingetje" in de „Val lei" dd 13-9 1967 willen wij het volgen de commentaar geven. De heren Will van Essenveld, Karei Helder en Wim van Schuppen, hebben nooit, ook niet vanaf het begin, in het bestuur van NV 't Dingetje gezeten. Er is thans helemaal geen sprake van een nieuw bestuur, maar van een organisa torische leiding onder supervisie van het bestuur. Onder deze leiding draait NV 't Din getje nu zegge en schrijve 4 weken. Het is dan ook erg raadselachtig hoe wij in deze korte tijd aan oude en grote schul den kunnen komen. Temeer daar vol gens het artikel zelfs de jeugd zegt, dat het te commercieel geworden is. Ver der worden wij door de zegslieden Es senveld en Helder van achterbakse praktijken beschuldigd, in verband met het engageren van buitenlandse arties ten. De feiten zijn, dat bovengenoemde he ren namens het bestuur van NV 't Din getje (waartoe zij niet gerechtigd wa ren, omdat zij daarin geen zitting had den) Ferre Grignard hadden geënga geerd om in een garage op te treden. Hetgeen door genoemde artiest perti nent werd geweigerd. De zaakgelastig de van Ferre Grignard in Nederland heeft hierna contact opgenomen met de organisatorische leiding van NV 't Din getje over een optreden van Ferre Grig nard in Veenendaal, hetgeen vanzelf sprekend door ons geaccepteerd is. Het gezegde van Karei Helder; dat de jeugd beneden 17 jaar naar „de In stuif" moet gaan, vinden wij absurd. Waarom mag de jeugd onder 17 jaar niet méér mogelijkheden hebben dan al leen de „Instuif". Waar dachten zij de jeugd dan mee bezig te houden, met dammen, schaken of tafeltennis soms? Indien de jeugd hiervoor werkelijk in teresse heeft zijn er mogelijkheden te over bij bestaande verenigingen. Het feit dat zij zich hiervoor niet interes seert blijkt wel uit onze druk bezochte middagen. U, geachte redactie dankend voor uw medewerking door het plaatsen van dit artikel, verblijven wij, De organisatorische leiding van NV 't Dingetje. VEENENDAAL Morgenavond spe len de dames van Panters het eerste competitieduel in de sporthal te Amers foort tegen Spirit. Deze strijd wordt niet gemakkelijk voor de Veenendaalse for matie, want Spirit behoorde het vorige seizoen tot de betere ploegen. Panters verloor destijds op dezelfde plaats (even-, eens in het eerste competitieduel) van Spirit en ook ditmaal moeten we Spirit de meeste kans geven op de zege. Hoe wel gedurende het Panter-toernooi de Panter-dames met een zeer jonge ploeg goed voor de dag kwamen. Panters mist dit seizoen de twee hoofd- aanvalcters van de formatie uit het vo rige seizoen, Wil Schoemaker en Lineke van Hardeveld. Naast de vaste speel sters Ada Siefkes, Dirry Hiensch, Mar griet van Otterlo, Jos Jansen en Thea Thiers zullen dit seizoen Margriet Van de Grift en misschien de jonge Fietje de Gooyer hun intrede doen in de hoofd macht van de Panters-Dames. Een dras tische verjonging dus. Bij Panters blijft men optimistisch. Wat betreft de eerste competitiematch. VEENENDAAL Dit is de door de Veenendaalse kunstenaar Hedda Buys ontworpen affiche voor de actie „Laat 'es wat voor 't grote bad". Het idee van de affiche is een steeds wijder wordende kring, die ontstaat als men iets in het water gooit. De zelfde gedachte zit achter de actie; de kring van mensen die warm gelopen zijn voor deze zaak moet steeds groter worden. Uiteraard is het de bedoeling, dat dit te merken zal zijn aan de op brengst van de actie. VEENENDAAL Met de bedoeling een impuls te geven aan het bezoekers aantal van de U.S.O. concerten gaat het plaatselijke comité voor .de twee con certen die in het komende seizoen te Veenendaal zullen plaats vinden abon nementen uitgeven. Het eerste concert van het Utrechts Symphonie Orkest vindt plaats op dins dagavond 10 oktober. Hoewel het juiste programma nog niet bekend is staat het wel vast dat de fluitist Marius Ruysink solist zal zijn in een concert van Mozart. Het tweede concert staat bij het U.S.O. voor 6 maart 1968 op de agenda. Beide concerten zullen worden gegeven in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. zegt de kaasbaas van de Nederlandse Kaas Unie! Wie kan het beter weten Onze kaasbaas is onze keurmeester en keurt de kaas voordat ze naar de winkel gaat. A I I e e n de Kaas Unie kent zo'n scherpe controle en selectie. A 11 e e n de Kaas Unie garandeert u daarom de leeftijd èn de kwaliteit van de kaas! Uniekaas da's de beste kaas! ZIE TOE dat u werkelijk krijgt. Groen jonge kaas; rood jong belegen; blauw belegen; paars extra belegen; geel oud; bruin overjarige kaas. VEENENDAAL Gisteren overleed in het Stads- en Academisch ziekenhuis te Utrecht de 21-jarige M. van Ginkel, die op 5 augustus j.l. nabij café „de Hof" te Renswoude met zyn bromfiets kwam té vallen. Het slachtoffer werd in bewusteloze toestand naar het Julia- naziekenhuis te Veenendaal overge bracht en later naar Utrecht vervoerd. Zonder bij kennis te zyn gekomen is hij daar aan zijn verwondingen bezweken. VEENENDAAL „We praten er maar liever niet meer over", zegt me vrouw Termaten. Haar man is een van de eigenaars van de strook grond die de gemeente nodig heeft om een weg aan te leggen van het Panhuis naar het Ruisseveen. „Maar het is 'niet waar, dat wij niet met de gemeente willen praten. We willen best praten en wel verkopen ook, maar dan moet de ge meente met redelijke voorstellen ko men". Het zit de grondeigenaars hoog, dat er telkens berichten verschijnen, waarin blijkt, dat de gemeente ont stemd is over het feit dat deze men sen „niet mee willen werken" aan het aanleggen van die weg, Tijdens raads vergaderingen heeft de burgemeester al eens kwade woorden aan het adres van die mensen gesproken, terwijl dok in de vorige week verschenen „nota van aanbieding van de begroting 1968", iets dergelijks te lezen stond. „Ik wil er eigenlijk niets van zeggen, zo denkt mijn man er ook over, want laten we eerst maar eens wachten tot alles achter de rug is. Als de gemeen te geen redelijke voorstellen doet, dan moet ze maar gaan onteigenen. We hebben inlichtingen gewonnen en we weten precies, -wat we doen kunnen. Laat ze hun gang maar gaan". De gebroeders Van de Brandhof den ken er vrijwel gelijk over. „Waarom hebben ze eigenlijk dat stuk grond van ons nodig", vraagt er een. „Ik heb het eens afgestapt en volgens mij kunnen ze er gemakkelijk langs, dan maken ze maar een flauwe bocht in die weg. We hebben niet ons leven lang hard ge werkt om wat bij elkaar te krijgen en om het dan voor niks aan de gemeen schap over te dragen. Het is trouwens goddeloos, zoals ze in Veenendaal doen tegenwoordig. Ze bouwen daar een duur raadhuis met een heleboel kunst er voor, maar voor een stukje grond wil len ze eigenlijk niets betalen. We hebben een vergadering gehad, met wethouder De Ruiter en meneer Van Dam, de schatter van de gemeen te. Meneer Van Dam wilde nog geen drie kwartjes de meter bieden, 60 cent was genoeg, vond hij. Laat de gemeen- De wilgenbosjes nemen een witachti ge groene kleur aan en de wortelroset- ten van vele veldbloemen verdorren. De heide (Calluna) verbloeit en een enkel bleekblauw Campanulatje beiert geluid loos tussen het strogele rijpe gras. In de kastjanjebomen, met hun toortsen stekelige vruchtenbolsters, komen lang zaam aan de tinten. Ja, beste lezers- lessen), wéér is het herfst! Daar, waar het bos in akkerland over gaat, pronken nu de Lijsterbessen met hun fraaie oranje-rode vruchtboeketten, terwijl lager bij de grond de braambo- gen lokken met karmijnzwarte brum- mels. Op vochtige plekken kan men mis schien de helrode (vergiftige) Aronsbes- sen vinden tussen bleekgroene gaman der. De bosgrond, vooral die in het den nenbos, geeft nu nog zoveel vruchten meer, vruchten van allerlei vorm, kleur en smaak, vruchten die men evenals bramen en bosbessen kan eten, maar helaas ook vele die als Aronsbessen, zwaar vergiftig zijn. Met het rijpen der Kastanjes, het knappen van het sprong- zaad en het openknallen der zwarte brempeulen komen in bossen en velden, langs wegen en paden de wonderkleuri- ge herfstvruchten te voorschijn. KESTEREN De voetbalwedstrijd KesterenBennekom die enige tijd geleden plaatsvond, heeft voor de Kesterense vereniging waarschijnlijk een ver velende nasleep. De wedstrijd had een onsportief karater en werd door Keste ren verloren met 42. Niet minder dan vier spelers moesten in het boekje van de scheidsrechter worden opgeschreven, van wie er niet minder dan drie lot „Kesteren" behoor den. Een van deze drie spelers moest zelfs tijdens de wedstrijd van het veld worden gestuurd. De rapporten tegen deze spelers zijn door de scheidsrechter opgemaakt en ingediend bij de KNVB, welke maatregelen gaat nemen. Nu reeds staat vast, dat enige spelers gedurende een aantal wedstrijden niet voor hun clubs mogen uitkomen. De wedstrijd heeft in de pers veel stof doen opwaaien en men vraagt zich af hoe het mogelijk is, dat een partij voetbal tussen twee clubs, die elkaar nooit eerder ontmoet hebben, zo'n onvriendelijk verloop kan hebben. Alle partijen werden naar hun mening over de match gevraagd. Secretaris Henzen van v.v. Benne kom: „We begrijpen er niets van. Ben nekom was in de derde klas echt wel wat gewend. Waarom was echter nu zo'n bikkelharde wedstrijd nodig? Voor en na de wedstrijd zijn we keurig be handeld, alleen in het veld was het mis: Persoonlijk kan ik niet bevatten hoe men een zaterdagmiddag zo beder ven kan. Bennekom is echt blij dit tochtje in het begin van de competitie gemaakt te hebben. Want hoe spelen deze mensen in het midden en aan het eind van het seizoen, als ze de punten hard nodig hebben....?" „Het waren twee ploegen, die elkaar niets wilden toegeven. En eigenlijk is er niets bijzonders gebeurd", tekenden we op uit de mond van Kesteren-secre- taris, de heer Van Eldik. „We hadden een goede scheidsrechter, maar die was de bewuste zaterdag niet zo best op dreef. Inderdaad, er is in het veld het nodige gezegd door onze jongens, maar die van Bennekom hielden ook hun mond niet. Kesteren is een dorp en dan is zo gauw de mening: O, die boeren krijgen we wel even klein. En als de boeren dan stevig van antwoord dienen, heb je de poppen aan het dan sen". „Nee, na afloop heb ik nergens met het elftal over gesproken. Natuurlijk moet de man, die van het. veld ge stuurd is, op het matje komen. Wij hou den niet van dergelijke kwesties. Overigens, nog eens gezegd, iets bij zonders was er helemaal niet aan de hand. Nou ja, het verloop kon men rom melig noemen 'en tamelijk fors. Zo ko men er echter tientallen wedstrijden voor en dan wordt er niemand geno teerd.- Ik ben er zeker van, dat ver schillende jongens toch wel prettig ge voetbald hebben", aldus besloot de heer Van Eldik ons telefonisch gesprek. De heer De Kruyf uit Wolfheze, de ze middag arbiter, vertelde ons: „Ik ben regelmatig door de spelers van de thuisclub onvriendelijk bejegend. Voor al in de tweede helft. Jammer, dit elf tal bezat geen aanvoerder, die boven de anderen stond. Hun middenvoor merkte op een gegeven ogenblik hele maal niet, dat ik voor een overtreding van Bennekom floot. Hij dacht dat 't tegen Kesteren was en begon hevig te kankeren en moest me zelfs een klap geven. Het is eigenaardig met deze Be- tuwse voetballers. Staan ze voor, dan gebeurt er niets, wanneer er echter te genslag komt, beginnen de heren te tieren, vloeken enz. ook onder elkaar. Om van de aanhang van de lijn niet eens te spreken. Er valt inderdaad voor bestuur en leiders van Kesteren heel wat in en rond de club te doen". Het resultaat van de onvriendelijke wedstrijd is, dat bij de KNVB de straf lijsten voor de dag worden gehaald. De betreffende commissie zal constateren, dat men bij v.v. Kesteren verleden jaar eveneens een flink aantal gestraf ten had. De voetballers hebben hierbij misschien niet nagedacht, maar de naam van hun club komt door deze verwikkelingen opnieuw in opspraak en daar zal toch waarschijnlijk nie mand trots op kunnen zijn. Wat Pinksterbloemen, Madeliefjes en Margrieten zijn voor het weiland, wat het ijle van fluitekruid, Valeriaan en bereklauw aan de oever van de sloten schenkt, kijk, dat ontvangt nu het bos in de herfst van de door vele mensen lelijk en vies gevonden paddestoelen. Wanneer het rood, wit en oranje ver schijnt van deze herfstkinderen en het mooie geheimzinnige najaarsleven over al om ons heen in vergankelijke schoon heid opbloeit en ons boeit door kleur of tekening, vorm* of groeiwijze, komt er in het herfstbos ziel én leven. Deze ongemeen fraaie najaarstooi oprecht tot de natuurliefhebber(ster) van de steeds belangwekkende wisselgang, deze kort stondige kleurenrijkdom verhaalt u en mij van „daar is een tijd van komen, daar is een tijd van gaan". Ongetwijfeld dringt de vraag naar voren: waarom groeien paddestoelen zo laat in het jaar, in tegenstelling tot an dere planten? Waarom vindt men ze op plaatsen welke voor ieder ander gewas geen of onvoldoende levenfactoren bé zitten? Waarom leven ze kort en wat be tekent die late maskeradevertoning in het insluimerende herfstbos? Dat nu zijn vragen welke hun gedeel telijke beantwoording vinden in een ern stige studie der mycologie of zwammen- wetenschap. Deze toch heeft uitgewe zen, dat de zwammen fungeren als een grote natuurreinigingsdienst, dat zij als .opruimers' in de natuur de wisselslag bespoedigen, soms aanvangen voor dat de bomen en planten geheel afge storven zijn. Laat ik het hierbij laten, dieper op dit thema ingaan zou mij te ver voeren. Voor mij ligt een schrijven van abon nee J. v.d. M. die de vraag stelt of het mogelijk is om in huis een Orchidee- plant te hóuden die er ook bloeien kan. Ik raad u aan hiervoor een van de weinige soorten te nemen die beter in een kamer dan in een vochtige warme kas gekweekt kan worden. Dat is de „Orchidee Qdentoglossum grande". De ze verlangt slechts matige warmte, doch tegen felle zon moet zij beschermd wor den. De schone bloemen verschijnen om deze tijd. Na de bloei een poosje laten rusten, doch niet zo, dat de bladeren afvallen. Uw bloemist kan u zeker wel helpen aan een Odentoglossum grande. De meeste orchideeën moeten in een behoorlijk warme kas gekweekt worden, warm en vochtig. Ik raad u aan om een volwassen plant aan te schaffen. Over leg met de bloemist. Mevr. J. W. de K. schrijft ons dat haar Thunbergiaplant het na haar rijke bloei plotseling opgeeft en begint te kwijnen. Wat is hieraan te doen, wordt gevraagd. U bedoelt de Thunbergia alata oftewel „Susanna met de mooie ogen". Wonder lijke naam voor zo'n rijk en mooi bloei ende plant waarvan de ranken vol bloe men zitten. Deze plant moet als een eenjarige beschouwd worden. Zij is geen overblijvende, moet dus elk voorjaar (maart) gezaaid worden in een koude of gematigde kweekkas. Als volwassen plant voldoet zij heel goed in een zonnig vertrek. U weetjiet dus, uw plant Thunbergia alata is* na de bloei gedoemd te sterven, omdat zij eenjarig is. Uw bloemist kan u echter nug nog wel aan een bloeiend exem- plaat helpen. Denk om de rusttijd van uw Cactus sen. Zij moeten vanaf heden rust heb ben om bloem te vormen. Hou ze aan de droge kant tot de knoppen zichtbaar worden. E. J. G. RIJSEN-RHENEN te maar onteigenen, daar zijn we veel beter mee". Een van de gebroeders komt aandragen met een kranteknip sel, waarin een deel van' een raadsver- slag van de gemeente Barneveld. „Hier staat, dat de gemeente voor een stuk grond een bepaald bedrag wilde geven, maar de rechter gaf twee keer zoveel. Ze (de gemeente Barneveld) zijn er niet mee akkoord gegaan, omdat het het eerste stuk was van een heel uit breidingsplan, en als je de een veel be taalt, moet je het ze allemaal doen. uij De heer A. H. van Stüijvenberg, die een vrij belangrijke strook van de door de gemeente gewenste grond in eigen dom heeft, zegt: „Door die hele affaire gaan wij grondeigenaars over de tong, alsof we hyena's zijn en dat vind ik maatschappelijk gezien heel onsympa thiek. Wij hebben op de vergadering, die er indertijd belegd is met wethou der De Ruiter onze goede wil getoond. We waren allemaal bereid om te vér kopen, alleen moest er nog een akkoord over de prijs gemaakt worden. Er zijn toen door enkelen wel eens voorwaar den gesteld, die kant noch wal raak ten, maar waarom wordt deze mensen dan niet uitgelegd waarom dat niet kan. Trouwens, tot op heden heb ik verder niets meer van de gemeente ge hoord. De prijs, die genoemd is, f 1,80 per ca., is natuurlijk te laag, maar er is verder door de gemeente nooit op te ruggekomen en nu wordt er maar op ons gescholden alsof we 'k weet niet wat geëist zouden hebben. Heus, we hebben de wethouder allemaal toe gezegd, dat hij de grond kon krijgen, maar hij is er voor zover mij bekend nooit meer op teruggekomen. Als hij me belt, ben ik bij wijze van spreken bereid direct naar het gemeentehuis te komen om te praten, maar dat is nog nooit gebeurd. De hele zaak is opgebla zen, en daar zeg ik niks van als het een middel kan betekenen om kwaad willigheid door de knieën te krijgen, maar nu worden wij overal van be schuldigd. terwijl de gemeente geen en kel contact meer met ons zoekt", al dus de heer Van Stüijvenberg. Wethouder van Openbare Werken, de heer Ant. de Ruiter, meende er ver standig aan te doen zich op dit mo ment van commentaar te onthouder-.: „Wij zijn nog bezig met deze zaak en we gaan ze met voorrang behandelen, maar als de dingen bezig zijn, k >m ik er liever niet tussen met een commen taar. Bovendien vind ik het niet „uist om tegen de krant -dingen te vertellen, waarvan de raad nog niet op de hoogte is.' Ik zou Hèt jammer vinden indien door iets wat gepubliceerd wordt de he le zaak in het honderd zou lopen". Hij wilde ook niet zeggen, of één van de twee bovengenoemde prijzen juist of onjuist was. Al met al ziet de hele zaak er dus zo uit: De gemeente beschuldigt de grond eigenaren ervan het been stijf te hou den in de hoop een zeer hoge prijs te krijgen terwijl de grondeigenaren op hun beuct de gemeente gebrek aan soe pelheid, het bieden van een veel te la ge prijs en inactiviteit verwijten. De waarheid zal wel weer ergens in het midden liggen. Op maandag 2 oktober wordt er op het terrein van restaurant „Het Berg huis", te Amerongen de kampioens wedstrijd voor politiehonden van de provincie Utrecht gehouden. Daar deze wedstrijd gegeven wordt vanwege het 60-jarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Politiehond vereniging, terwijl de organiserende club tevens haar eerste lustrum viert, en bovenal door deelneming van 14 top- honden belooft dit een belangrijk eve nement te worden. KESTEREN Gisteravond vond de officiële oprichtingsvergadering plaats van de streek-VVV „Kesteren en Omstreken", waarvoor aan het begin van dit jaar reeds het initiatief is genomen. De VVV omvat de gemeenten Kesteren, Lienden en Echteld. Het is de bedoeling om het gebied tussen de drie betrok ken gemeenten op brede basis voor toerisme te ontsluiten. Het volgend vakan tieseizoen hoopt de VVV reeds naar buiten te kunnen treden door het organi seren van enkele activiteiten. Allereerst zullen echter vele besprekingen moeten worden gevoerd met betrokken en belanghebbende instanties. Het voorlopige bestuur is als volgt samengesteld: voorzitter, H. J. van Dongen (eigenaar camping Lede en Oudewaard), secretaris-penningmees ter G. Redelé (stemgerechtigde ANWB), bestuurleden M. Geurts (ei genaar camping „Bloeiend Land"), P. van Westrheenen (bestuurslid Ned. Ca ravan Club), A. R. M. Burlage (jour nalist), F. H. Spies (eigenaar Veer In- gen) en H. Remmelink (gemeenteraads lid Kesteren). Alvorens tot de oprichting werd over gegaan duidde de heer H. J. van Don gen op de noodzaak van een VVV in het bedoelde gebied. Hij legde er de na druk op dat naast de aantrekkelijkheid van een bepaalde streek er ook iets te bieden moet zijn. „Gezien de opzienba rende stijging van 't aantal toeristen in onze omgeving is voor een VVV een uiterst belangrijke taak aanwezig. We moeten niet alleen proberen toeristen aan te trekken, maar bovendien moet getracht worden ze terug te laten ko men", aldus de heer Van Dongen. Alle aanwezigen waren het met de spreker eens, terwijl men bovendien van oordeel was, dat de bekendheid van de streek zo hoog mogelijk dient te worden opgevoerd. Een en ander zou bijvoorbeeld kunnen plaatsvinden door het organiseren van een jaarlijks terug kerend evenement. De VVV Kesteren en Omstreken zal nauw gaan samenwerken met de VVV Gelders Rivierengebied. Vrijdag vindt een gesprek plaats met de heer B. de Vries directeur van genoemde VVV, aan wie alle plannen uitvoerig voorge legd worden. „Hopelijk zal een groot aantal inwo ners van Kesteren, Lienden en Echteld zich aanmelden als lid", merkte de heer Van Dongen op. „Om onze plan nen te kunnen uitvoeren, hebben wij in eerste instantie de steun en medewer king van de bevolking nodig. Gezamen lijk moeten wij gaaa proberen om iets van onze omgeving te maken. Een VVV is tenslotte niet alleen in het belang van de toerist, maar ook van de bevol king en de plaatselijke middenstand", aldus de voorzitter. Belangstellenden, die lid wensen te worden van de VVV Kesteren en Om streken kunnen zich hierover in ver binding stellen met de secretaris-pen ningmeester, de heer G. Redelé (Tel. 08886-280).

De Vallei | 1967 | | pagina 5