Berlijnse burgemeester afgetreden Ook Nederlands protest tegen Griekse dictatuur Mill Texas r.ozebotteljam DERBY UP DRINK dollar schade in door „Beulak" REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN ZWAARDEMAKER Lord Chalfont optimist MEVROUW BLAKE SPRAK ZOON jard Weer onderwijs in New lork Bonn blijft contact zoeken nu met gratis sleutel hanger MOEILIJKHEDEN OOK IN EIGEN PARTIJ Israël greep leider van terroristen Prins kreeg gouden medaille België trilde geen Beneluxoptreden ALP0-PAARDEVLEES ALLEEN BIJ ALBERT HEIJM Tliant dineerde met grote 4 30 jaar geëist tegen Debray Zware aardbeving in Chili SPD Esso ordert reuzentankers CHAUFFEUR ONTSLAGEN NA ONGELUK IN BEEK Verzoek om uitstel huurliberalisatie Patakos op een mini-festival GRIEK DOOD DOOR BRAND Met Velpon zie je er geen barst van. CEtalalMir Velpon Onmiddellijke verlichting van Amfibie-auto schoot door rem Breibreibrei IJSKAST Slaking kustvaart lijkt voorkomen i Met baby en LSD uit wandelen vol natuurlijke vitamine C vt\ 17 kinderen dood door vergiftigde melk WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1967 BERLIJN De burgemeester van West-Berlijn Heinrich Albertz heeft zijn ontslag aangeboden, niet onmiddellijke ingang. Albertz is sedert 14 dec. 1966 burgemeester. Hij werd geboren in de Poolse stad Vrocslav (vroeger Breslau). De voorzitter van de gemeenteraad Walter Sickert heeft dit later tegenover de pers bevestigd, Sickert verklaarde Albertz gevraagd te hebben al interim als burgemeester aan te blijven tot een nieuwe burgemeester gekozen en een nieuw stadsbestuur gevormd is. Er is in de afgelopen periode kritiek gehoord op het beleid van de 52-jarige Albertz, dat te zwak genoemd werd, maar zijn besluit af te treden is toch eer der een gevolg van meningsverschillen in de socialistische partij (SPD). HEINRICH ALBERTZ te veel tegen TEL AVIV Israëlische veiligheids troepen zeggen dat zij de rug gebro ken hebben van de door de Syriërs ge- inspireerde terroristische campagne, aldus wordt van officiële zijde meege deeld. Zij zeiden, dat mannen van de Is raëlische veiligheidsdienst het meren deel van de commandogroepen gear resteerd hebben die werken op de door Israël bezette westelijke oever van de Jordaan, naast kleine benden in het ge bied van Tilkarm. De grootste vangst tot dusverre was die van Moestapha Hamis, vice-leider van het Palestijnse bevrijdingsfront, die gegrepen werd in het gebied van Hebron met leden van zijn sabotagegroep. De zegslieden deelden mee, dat zo wel Syrië als Jordanië openlijk steun verleent aan de terroristische activi teiten van het Palestijnse bevrijdings front en de „Fatah" commandobenden, die werken vanaf drie bases in Syrië, onder toezicht van Algerijnse officieren die mannen opleiden voor sabotage werk in Israël. De Israëlische pers heeft aange drongen op krachtiger maatregelen te gen de Arabische sabotagegroepen, na dat maandag een jongetje van 3 jaar in een dorp er het slachtoffer van ge worden was. SANTIAGO (Chili) Een lange zwa re aardbeving, de hevigste die midden- Chili sedert 1965 getroffen heeft, waar bij meer dan 300 mensen om het leven zijn gekomen, heeft dinsdagmorgen vroeg dit gebied doen schudden. Kroonlijsten vielen van gebouwen en huizen en de bewoners vluchten in pa niek de straat op toen de schok plaats had. Grote delen van Santiago en haar voorsteden kwamen na de schok zonder stroom te zitten. De kracht van de beving werd geschat op 5 tot 6 op de internationale schaal van 12. De beving van 1965 had een kracht van 10. De telefoon- en telegraafverbindingen met het gebied ten noorden van de stad zijn verbroken. Van elders kwamen onbevestigde be richten, doorgegeven door plaatselijke radiostations, dat de beving ten noorden van de stad zwaarder was. Zij was ook ernstiger in het kustgebied om Valparai so. De kracht werd daar geschat op 6 tot 7. Een half uur na de beving waren er nog geen berichten over slachtoffers. Deze bereikten een climax door het aftreden van een topwethouder van Groot-Berlijn, na de studentenrelletjes tijdens het bezoek van de Sjah van Per- zië in juni. Sickert heeft gezegd dat Albertz ver klaard heeft, niet in staat te zijn een effectief bestuurscollege te vormen. De SPD bezit de meerderheid in de Ber lijnse gemeenteraad en heeft daarom bij de verkiezingen van burgemeester en wethouders een beslissende stem. De studenten hebben Albertz veel last bezorgd, vrijwel vanaf het moment dat hij in december 1966 Willy Brandt is op gevolgd. Albertz, een dominee die later in de politiek is gegaan, heeft vanaf zijn benoeming moeten opboksen tegen de erfenis van populariteit en flair van Brandt. Insiders binnen de socialistische par tij hebben onlangs nog verklaard al leen daarom aan Albertz vast te houden omdat er geen geschikte vervanger was. In een korte verklaring tot een haas tig bijeengeroepen persconferentie zei Albertz: „Mijn pogingen om een slag vaardig stadsbestuur in stand te hou den zijn verijdeld. In het belang van de stad en haar inwoners, heb ik mijn ambt ter beschikking gesteld. Ook het stadsbestuur heeft zijn ontslag inge diend. Het zal de lopende zaken blijven behandelen totdat het stadsparlement opvolgers heeft gekozen". Albertz ondervond steeds meer moei lijkheden in de boezem van zijn eigen sociaal democratische partij. Deze moeilijkheden bereikten een hoogte punt toen Wolfgang Büsch, het lid van het stadsbestuur dat verantwoordelijk is voor de veiligheid in de stad, de vo rige week aftrad nadat een narlemen- taire commissie kritiek geleverd had op het optreden van het stadsbestuur tij dens de bloedige studentenbetogingen in junie tegen het bezoek van de Sjah. Een student werd gedood en verschei- LONDEN De Esso Petroleum Company heeft een order geplaatst bij twee Britse werven voor de bouw van vier tankschepen van elk 240.000 ton, ter waarde van ruim 25 miljoen pond sterling. Twee schepen worden gebouwd door Swan Hunter en twee door Harland and Wolff. De schepen, de grootste ooit in Engeland gebouwd, zullen tus sen augustus 1969 en december 1970 moeten worden afgeleverd. dene agenten en betogers liepen ver wondingen op. Na Büsch heeft de hoofdcommissaris van politie Erich Dünsing zijn pensioen gevraagd. Daar op was een krant uitgekomen met de kop: „Nu is het de beurt aan Albertz". Meningsverschil op een vergadering van de SPD welke dit weekeinde werd gehouden, heeft Albertz verhinderd de opvolgers van Büsch en Dünsing aan te wijzen. Als mogelijke opvolgers van Albertz worden genoemd de Westduitse staats secretaris Klaus Schütz, de SPD-defen- sie specialist Helmut Schmidt en de wethouder voor Sociale Zaken Kurt Neubauer, die niet lang geleden uit Oost-Berlijn is gevlucht. Een gevolg van het aftreden van Al bertz zou kunnen zijn, dat de SPD met de christen-democraten een regerings coalitie voor Berlijn gaat vormen, zo als ook voor de Bondsregering is ge beurd. STRAATSBURG Groot-Brittannië verwacht geen veto van Franse zij de op zijn verzoek om lid te mogen worden van de Europese gemeen schappen. Het ziet bij eventuele on derhandelingen ook niet zodanige reële problemen, dat de Britse toe treding daarop stuk zou lopen. Dit verklaarde in Straatsburg tijdens een persconferentie Lord Chalfont, de man die door Engeland is aangewe zen om eventuele onderhandelingen te voeren. De Brit zei verder zeer verrast te zul len zijn, indien bij de onderhandelin gen het vraagstuk van de Europese veiligheid gesteld mocht worden. Uit zijn antwoorden op vragen over deze materie bleek dat de Britten daar niet op voorbereid zijn. Lord Chal font zei verder in het verdrag tegen de verspreiding van kernwapens geen belemmeringen te zien voor de politieke eenwording in Europa. Hij ontkende dat dit non-proliferatiever drag twee soorten landen doet ont staan, namelijk zij die een kernwa pen hebben en zij die het niet bezit ten. Die twee soorten landen zijn er al. Verder maakte hij duidelijk dat zijn re gering een sterk gemaakt Europa blijft zien als een Europa binnen de Atlantische Gemeenschap. Ook üet hij geen twijfel bestaan over het feit dat zijn land slechts opteert voor een volledig lidmaatschap van de gemeen schappen en een of andere vorm van associatie beslist afwijst. LONDEN „Mevrouw Blake komt niet aan de telefoon, ze heeft niets te zeggen". Dit kregen we gisteren te ho ren, toen we de 71-jarige moeder van de Brits-Nederlandse spion George Blake probeerden te spreken te krijgen. Gisteren is onthuld dat zij haar zoon in juli in Moskou heeft bezocht. Ze reisde via Nederland, waar zij familie heeft, naar de Sovjet-Unie. George Blake maakt het blijkbaar bij zonder goed. Hij kreeg in 1961 42 jaar gevangenisstraf wegens spionage voor de Russen en landverraad. Vorig jaar oktober ontsnapte hij zoals bekend is, uit een gevangenis in Londen. Dat Ge orge Blake in Moskou is, werd vorige week al door het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigd. Mevrouw Blake is in januari ook in Nederland geweest. Daar kreeg ze weer een Nederlands paspoort; ze heeft door haar huwelijk met de En gelsman Blake zowel de Engelse als de Nederlandse nationaliteit. Blake's moe der werd op 15 oktober 1895 in Rotter dam geboren als Catharine Geertrui Beijderwellen. Mevrouw Blake-Beijderwellen werkt als huishoudster bij het gezin van een Engelse limonadefabrikant in Shenley in het graafschap Hertfordshire ten noorden van Londen. Het Britse ministerie van Buitenland se Zaken was op de hoogte van de reis van mevrouw Blake naar haar zoon in de Sovjet-Unie. Ze heeft de Britse poli tie steeds alle inlichtingen gegeven die ze over haar zoon kreeg, ook over de brief die zij in april uit Moskou had ont vangen. HEERLEN. De 27-jarige bestuur der Jean Marie Larget uit Metz, die op 16 september in Beek met zijn lege tankauto omsloeg, is door de directie van zijn bedrijf, de Société Transport Liguide uit Saint Nazaire, ontslagen. Vier andere chauffeurs van dit trans portbedrijf hebben zich solidair ver klaard en hun ontslag ingediend. NEW YORK Tijdens het 83ste galadiner van de Holland Society te New York heeft prins Bernhard gisteravond de gouden eremedaille van deze vereniging in ontvangst genomen. De prins raakte voor het diner in gesprek met de vroegere Nato-bevelhebber, generaal LAURIS NORSTAD. ROTTERDAM Het Landelijk Ver bond van Huurdersverenigingen te Rot terdam heeft in een telegram aan de minister-president en de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning ernstige bezwaren gemaakt tegen de huurliberalisatie nu, gezien de vele reacties van hurrderszijde, die het ver bond bereiken. Het verbond vraagt de bewindslieden het regeringsbesluit in te trekken en de liberalisatiemaatregelen op te schorten tot 1 januari 1969 of een later tijdstip. ADVERTENTIE Het beste voor uw hond ATHENE —„Ik ben geen tegenstan der van de mini-jurk, zoals men be weert. Het bewijs is dat ik hier aanwe zig ben en ik amuseer me best." Dit zei de Griekse minister van Binnenlandse Zaken, generaal Patakos, maandag avond toen hij een mini-jurken con cours in Athene bijwoonde. Patakos zei, dat deze kleding, even als in andere Europese landen, op de Griekse scholen verboden is. SCHIEDAM Vier bemanningsle den raakten gistermiddag gewond bij een brand op het Griekse vrachtschip Simba dat op de scheepswerf Wilton- Fijenoord te Schiedam ligt. De 24-ja- rige leerling-machinist Adoni Papadelis werd overdekt met ernstige brandwon den naar het ziekenhuis gebracht waar hij is overleden. De anderen liepen lichte verwondingen op. ADVERTENTIE IIAKLINGEN (Texas) Nog steeds trekt het door de orkaan Beulah opge zweepte water van de Rio Grande door de kuststeden waar reeds zeker 200 woningen ontruimd moesten worden. De door de orkaan Beulah aangerich te schade wordt reeds op meer dan een miljard dollar geschat. De inwoners van Harlingen, zijn ge vlucht voor de furie der voerstromin- gen. Zij hebben zich gevoegd bij dui zenden mensen die dakloos geworden zijn door de orkaan die gepaard ging met windsnelheden van 250 km/u, ge- ADVERTENTIE ADVERTENT1% Doorstraaltverlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten Deumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt t Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en droos weldige vloedgolven en verschrikkelij ke slagregens. Beulah heeft reeds 44 slachtoffers ge- eist, onder wie 11 in Texas en 33 elders toen de storm van de Bovenwindse Eilanden door het Mexicaanse schier eiland Yucatan trok. Aan de Mexicaanse kant van de Rio Grande zijn van Camargo tot het 160 km stroomafwaarts aan de monding gelegen Matamoros in 17 steden 100.000 mensen dakloos geworden. Ver der hebben nog een 4500 Mexicanen hun toevlucht bij Amerikaanse burgers ge zocht. De overstromingen hebben zondag avond grote afmetingen aangenomen nadat een stuwdam in de Arroyo Colo rado het had begeven. De toestand werd maandag nog erger nadat verder stroomopwaarts de stuw te Madero wordt in de komende twee dagen geen verbetering verwacht. Vrijwilligers zijn de gehele nacht in de weer geweest om de dijken van de Arroyo Colorado, welke als afwate ringskanaal werd gebouwd bij de kana lisatie van de Rio Grande, met zand zakken te versterken. Troepen van de nationale garde wor den in gereedheid gehouden om pa tiënten in het Texas Sanatorium, dat niet ver van de Arroyo staat, te eva cueren. Tot diep in de nacht is men bezig geweest mensen te evacueren voordat de door zandzakken versterkte dijken het begeven. Geweldige vrachtwagens worden gebruikt om zoveel mogelijk meubilair uit de overstroomde huizen te redden. In een wijk staat het water tot aan de daken. Veel mensen moes ten zo gauw vluchten dat zij niets heb ben kunnen meenemen. NEW YORK De ministers van Bui tenlandse Zaken van de grote vier heb ben dinsdagavond gedineerd bij secreta ris-generaal Oe Thant. Voor deze infor mele bespreking was geen agenda opge steld, en alle aanwezigen konden elk on derwerp aansnijden. De Amerikaan Dean Rusk, de Frans man Maurice Couve de Murville, de Rus Andrei Gromyko en de Brit George Brown arriveerden in deze volgorde bij het VN-hoofdkwartier en namen de lift naar Thant's vertrekken op de 38e ver dieping. Aanwezig waren ook de vier gedele geerden bij de Verenigde Naties en Thant's naaste medewerker Chakravar- thi Narasimhan van India. Een woord voerder zei dat er geen tolken waren besteld en dat het tafelgesprek blijk baar in het Engels gevoerd zou worden, dat zowel Couve als Gromyko goed be heerst. Viëtnam en 't Midden-Oosten hebben ongetwijfeld de voornaamste onderwer pen van gesprek gevormd. De officiële standpunten ten aanzien van deze kwes ties zijn echter zo vast omlijnd dat op toenadering tussen de grote vier nauwe lijks gehoopt wordt. Het menu vermeldde celery en radijs, half-koude kreeft, gegrilde lendebief stuk met gevulde champignons, snijbo nen, sla, ijs met verse dadels, petits fours en mokka. BRUSSEL Op de gemeentelijke be graafplaats van Herentals (België) zijn in de nacht van maandag op dinsdag een honderdtal grafzerken (vji.1. van kindergraven) beklad. Een dertiental grafzerken was omgeworpen of bescha digd. Op een ervan had de onbekende dader geschreven: Groeten uit Weert Holland. HANNOVER Een amfibievoertuig van het Amerikaanse leger heeft bij Steinkrug in de buurt van Hannover een personenauto overreden. De bestuurder van deze auto kwam om het leven. Een personenwagen die voor de ver ongelukte auto reed, werd eveneens ernstig beschadigd. Twee inzittenden ervan liepen lichte verwondingen op. Volgens de politie is het Amerikaanse voertuig uit zichzelf gaan rijden, ver moedelijk omdat het van de remmen schoot op de sterk hellende weg. ADVERTENTIE met Scheepjeswol Wie zich thui9 voelt In onze moderne tijd, breitl B.v. deze eportleve trui. Vraag het patroon b{J uw winkelier of stuur onderstaande bon op. c 1 2 co 2 STRAATSBURG/DEN HAAG De Nederlandse regering sluit zich aan b(j de klachten die de Scandinavische landen tegen het Griekse dictatoriale militaire be wind hebben ingediend. Op het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag legt men de laatste hand aan de brief die naar de commissie van de rechten van de mens wordt gestuurd. Het zelfstandig optreden is Neder land opgedrongen, omdat België niet wilde ingaan op een gemeenschappelijk optreden van Benelux. In Brussel ziet men meer heil in een rechtstreeks ge sprek met de Grieken en minder in een openbare veroordeling. Ook de socialistische partij in België, die in de oppositie is, heeft niet op stappen bij de Europese commissie voor de rechten van de mens aangedrongen. Het Belgische optreden kan ook worden verklaard door een proces dat de rege ring in Brussel heeft lopen. Franssprekenden in Vlaanderen heb ben zich namelijk bij dezelfde commis sie beklaagd over de taalwetten. Brus sel wil de eigen stellingen niet onder mijnen. De raadgevende vergadering van de Raad van Europa wil nog wel een stap verder gaan. Parlementariërs uit acht tien landen overwegen Griekenland uit de Raad van Europa te stoten. Een re solutie die in die richting wijst, is on derweg naar het ministercomité van de Raad. De Raadgevende vergadering kwam tot deze resolutie na een relaas van de Deen Hansen. Hij beschreef de toe standen die hij samen met enkele ande re Scandinavische parlementariërs in gevangenissen en concentratiekampen aantrof. Er zijn vele manieren om on menselijk te zijn, meende Hansen. Het huidige Griekse bewind schijnt in alle manieren de hoogste graad te willen be reiken. De Nederlandse KVP-er Siegmann heeft de opdracht gekregen de raadge- venden vergadering van alle ontwikke lingen in Griekenland op de hoogte te houden. Op de eerstkomende vergade ring van januari moet hij rapport uit brengen. Het bedrijfsleven maakt zich echter in middels ongerust over de gevolgen die politieke stappen kunnen hebben op het handelsverkeer. Zonder Griekenland met name te noemen en ook zonder te willen treden in de politiek, zegt het Centraal-orgaan voor economische be trekkingen met het buitenland dat tot een „ongewenste inkrimping van het economische arbeidsveld zo min moge lijk moet worden bijgedragen door Ne derlandse besluiten en uitingen". De Commissie van de Europese Ge meenschappen is minder bezorgd. In antwoord op vragen uit het Europese Parlement zegt zij dat de Commissie alleen duidelijk omschreven verplichtin gen zal nakomen. De associaties-over eenkomst met Griekenland ligt verder in de ijskast. Er zijn geen besluiten meer genomen over landbouwzaken en over financiële leningen sinds het mili taire regiem aan de macht is. ROTTERDAM. De afkoelingspe riode van een maand heeft voor de werknemers- en werkgeversorganisa ties in de kustvaart goed gewerkt. Zij hebben nu op vele punten overeenstem ming bereikt. De dreiging van een sta king is afgewend. In de CAO zullen de gages met 5,56 procent worden opgetrokken. Het mi nimumloon komt van 485 op 512 gul den. De reders kregen hun zin wat betreft de reglementaire bemanningsschaal. Deze wordt in overeenstemming ge bracht met de wettelijke voorschriften. De vakbonden stonden er op dat de aanduiding van de functies in het reg lement bleef gehandhaafd om te ver hinderen dat met goedkope beman ningsleden zou worden gevaren. 5 SYDNEY Het was de politie van Sydney opgevallen, dat de 21-jarige Wendy Liddie als zij met haar drie maanden oude baby uit wandelen i ging, zo vaak stopte om pakjes uit i de kinderwagen te halen en die af te geven. De „nieuwsgierige" politie ontdekte dat de kinderwagen behal- i ve de baby, 1450 stukjes in het hal- lucinatiemiddel „LSD" gedrenkt pa- j pier en 3800 Australische dollars be- vatte en daarom moest Wendy dins- dag terecht staan. Zij en vier medeplichtigen werden tot 100 dollar boete veroordeeld, de maximumstraf omdat LSD nog niet onder de wet op vergiften valt. Als i de wet van kracht wordt kan men tot 2000 dollar en twee jaar gevange- nisstraf worden veroordeeld. min CAMIRI In Camiri (Bolivia), is gis teren het proces begonnen tegen de Franse schrijver en filosoof Regis De bray en vier andere verdachten, onder wie de Argentijnse schilder Ciro Bustos. Zij worden verdacht «van medewerking aan guerillastryders in Zuid-Bolivia. De militaire aanklager eiste de „maxi mumstraf" voor Debray en Bustos. De maximumstraf is 30 jaar voor eerloos heid, vadermoord en hoogverraad. De doodstraf werd dit jaar afgeschaft in Bolivia. Het publiek applaudiseerde toen de militaire aanklager, kolonel Remberto Iriarte, de beklaagden „internationale bandieten" noemde. Debray is een 27-jarige voormalige le raar in de wijsbegeerte i aan een mid delbare school te Nancy. Hij is goed be vriend met de Cubaanse premier, Fi del Castro, en hij schreef in Havanna een leerboek over de revolutie, getiteld „Revolutie in de revolutie". In maart van dit jaar zocht hij in Bo livia contact met verzetsstrijders. Zijn doel was, naar hij zei, revolutionaire leiders te interviewen in opdracht van een Mexicaans blad. Na zijn terugkeer uit het kamp van de geurillastrijders werd hij door de Bo liviaanse politie gearresteerd en be schuldigd van moord en steun aan ter roristen. Intellectuelen en politici, onder wie president De Gaulle, hebben aandrang geoefend op de Boliviaanse regering om Debray clementie te verlenen. NEW YORK Burgemeester John Lindsay van New York heeft het einde van het onderwijsconflict in zijn stad bekendgemaakt en de hoop uitgespro ken dat de onderwijzers zeer spoedig het werk zullen hervatten. Vijfzesde van de 58.000 New Yorkse onderwijzers is twee weken lang in staking geweest voor salarisverhoging en betere arbeidsvoorwaarden. De sta king begon op 11 september, het begin van het nieuwe schooljaar. De meeste scholen probeerden de lessen zoveel mogelijk doorgang te laten vinden, maar van 1,1 miljoen ingeschreven leerlingen gingen er maar 300.000 naar school. De bekendmaking van Lindsay volg de op zes dagen van moeizame onder handelingen over een nieuw arbeids contract, uitgewerkt op basis van de vorige week woensdag door vertegen woordigers van de bond van onderwij zers en het gemeentelijk schoolbestuur bereikte mondelinge overeenstemming. De onderwijzers hebben verscheidene malen betoogd, dat de andere partij was teruggekomen van de afspraken. Lindsay las nu een gemeenschappelijk verklaring van de twee partijen voor, waarin stond dat alle moeilijkheden uit de weg waren geruimd. BONN De Westduitse regering is van plan een officiële afgezant te be noemen voor rechtstreekse onderhande lingen met Oost-Berlyn over een „mo dus vivendi" in de betrekkingen tussen de twee Duitslanden. Bondskanselier Kiesinger zal premier Stoph van Oost- Duitsland in een nieuwe brief meede len, dat zijn regering een commissaris voor dergelijke besprekingen die zo wel in Bonn als in Oost-Berlijn zouden kunnen plaatshebben gereed houdt. Diens rang zal onmiddellijk onder die van een minister liggen. In Bonn wordt als vaststaand aange nomen, dat de staatssecretaris voor za ken die geheel Duitsland betreffen, Karl Krautwig, deze functie zal gaan bekleden. Het Westduitse kabinet, dat aan de brief heden de laatste hand legt, zet hiermee de op 14 juni met een eerste antwoordschrijven van Kiesinger aan Stoph ondernomen poging voort, om met Oost-Berlijn tot overleg te komen over de verbetering van de economi sche, culturele en menselijke betrek kingen, met omzeiling van erkenning van het Oostduitse bewind en daarmee van de deling van Duitsland. De ter discussie staande nieuwe brief vormt het antwoord op een tweede brief van Stoph, die op 18 september met een ontwerpverdrag in Bonn werd afgegeven en waarin opnieuw erken ning van de DDR en van de Oostgren zen werd geëist, evenals losmaking van de banden tussen de Bondsrepu bliek en West-Berlijn. De negen maan den geleden door Bonn gelanceerde politiek van ontspanning schijnt in de ze eisen te zijn blijven steken. Het is Oost-Berlijn na de totstandkoming van diplomatieke betrekkingen tussen Roe menië en West-Duitsland gelukt, een „solidariteitsfront" Moskou-Oostber- lijn-Warschau-Praag te bewerkstelli gen. ADVERTENTIE MEXICO Het drinken van met een insektenbcstrydingsmiddel vergiftigde melk heeft het leven gekost aan 17 kin deren in de Noordamerikaanse grens stad Tijunana. In totaal hebben 300 kinderen en een aantal volwassenen een vergiftiging op gelopen, een 20-tal kinderen zou er ern stig aan toe zijn. Er wordt een onderzoek ingesteld bij twee melkerijen in de stad. Vermoed wordt, dat personeel per ongeluk het gif met de melk vermengd heeft. In afwach ting van de uitslag van het onderzoek, is in Tijunana alleen de verkoop van ge concentreerde melk toegestaan. ADVERTENTIE tintelend fris en lekker pittig

De Vallei | 1967 | | pagina 7