Anquetil nam werelduurrecord van landgenoot Rivière over KROON OP HET WERK Anquetil nog niet gecontroleerd DWS zegevierde met 2-1 over Jaarbeursstad Dundee Hongaars team onbereikbaar Alleen medailles voor vrouwelijke vrouwen Voor STV-Climax begint zaterdag de competitie Regeling promotie en degradatie in seizoen '67-'68 Weaving startte met prachtige 3-0 zege Dewilde door doping gestorven Bekervoetbal in cijfers De nieuwe Geen twaalfde man Manager van Zwolse Boys legt functie neer Voetbalselectie versloeg Spanje Competitie-uitslagen van Volleybaltop „Ik heb geen moment een inzinking gehad" Slaafs Geen moed Respect Niets meer Wapen Weer voorzitter voor ADO Gemiste kans Pech Futloos Fraai debuut in 2e klasse Wissel Fenny Heemskerk verloor 2-0 Doping v.a. f5750. maak een proefrit! DE BINCKH0RSTAUTO- EN MOTOR IMPORT N.V. Zaterdag Zondag DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1967 MILAAN De Franse wielrenner Jacques Anquetil heeft gisteren op de houten piste van de Vigorellibaan te Milaan het werelduurrecord van zijn landgenoot Roger Rivière verbéterd. Anquetil legde in één uur tijd een af stand af van 47 km, 493 meter en 66 centimeter. Op 23 sep tember 1958 kwam Rivière op dezelfde baan tot een af stand van 47 km en 347 meter. Onder de achtduizend toeschouwers, die de Fransman in zijn recordpoging zagen slagen, bevonden zich tweedui zend enthousiaste Franse supporters. Na afloop zei An quetil: „Ik heb geen moment een inzinking gehad, ik voel de me in prima conditie. Ik geloof zelfs, dat ik niet eens tot op de bodem van mijn reserves heb getast om dit te cerwezenlijken". Hij voegde eraan toe, dat de enige, die hem het record zou kunnen ontnemen, de Westduitser Ru- di Altig is. Roger Rivière, die tot de toeschouwers behoorde, stelde: „Anquetil was geweldig. Eerlijk gezegd had ik gehoopt dat het hem niet zou lukken". PARIJS Op 33-jarige leeftijd heeft Jacques Anquetil het einde van zijn wielercarrière tot een apothese ge maakt. Door het werelduurrecord van zijn landgenoot Rivière scherper te stellen heeft hij laten zien, dat hij on getwijfeld zo niet de grootste, dan toch wel de veelzijdigste renner is die Frankrijk ooit heeft bezeten. Tevens heeft hij er voor gezorgd, dat dit „pres- tige-record" dat de oud-journalist en stichter van de Ronde van Frankrijk, Henri Desgranges, op 11 mei 1893 op de Buffalobaan te Parijs vestigde met een afstand van 35 km en 325 meter, na bijna 75 jaar nog altijd in Franse handen is. In het begin van de strijd om dit re cord, toen de techniek in opkomst was en bijna elk jaar de fietsen lichter en gemakkelijker werden, was dit record vaak de inzet van flitsende duels, waarvan dat tussen de Fransman Bert- het en de Zwitser Oscar Egg in de he roïsche dagen van de wielersport en dat tussen de Italiaan Olmo en de Fransman Richard, in de „middeleeu wen" van de wielergeschiedenis be roemd zijn gebleven. In dit laatste duel mengde zich de enige Nederlander, die het record ooit in handen heeft gehad, Frans Slaats. In 1937 bereikte hij een afstand van 45 km en 558 m. Maar enkele maanden later moest hij zich gewonnen geven aan de Fransman Archambaud, die te Arca- chon 45 km 840 m bereikte. Het schijnt, dat nog een tweede Ne derlander, de Eindhovenaar Jan van Hout, het wereldrecord ooit bezeten heeft. Het moet gevestigd zijn op de houten wielerbaan van Roermond. Het was een mysterieuze poging in die tijd, waarbij men of vergeten was tijdwaar- nemers te waarschuwen of de baan verkeerd had opgemeten. In ieder ge val verwekte het in die dagen een ont stellende beroering, maar het record werd tenslotte niet erkend. Officieel bleef Archambaud negen jaar recordhouder, maar in feite was hij het niet langer dan vijf. Want op 7 november 1942, toen Europa in een bloedige oorlog gewikkeld was, reed de Italiaanse soldaat Fausto Coppi, op dezelfde Vigorellibaan als waarop An quetil gisteren zijn prestatie verrichtte, de afstand van 45 km 871 m, wat 31 m méér was dan de door de Fransman af gelegde afstand. Pas na de oorlog, in 1946, werd dit record erkend. Ruim tien jaar lang bleef Coppi uan het hoofd van deze lijst staan, maar hij bezat niet de moed meer het record scherper te stellen. „Ik rijd liever in één jaar alle grote nationale ronden", zei hij eens, „dan nog éénmaal dat ver schrikkelijke uur te moeten overdoen". Voor een verbetering was dus op nieuw de blijmoedige onverschrokken heid van een op dit punt onervaren renner nodig. Deze diende zich aan in 1956 en hij heette Jacques Anquetil. Hij was een 22-jarige Normandische spe cialist in tijdritten en hij meende, dat het rijden van een uurrecord ongeveer hetzelfde was als het rijden van een tijdrit over een grote afstand, maar dan onder gunstige omstandigheden. Hij bewees dat hij gelijk had, want hij bracht het wereldrecord als eerste bo ven de 46 km (46 km en 159 m). Nog geen drie maanden daarna maakte een jong Italiaans rennertje, Ercole Baldi- ni, een amateurtje nog, dit uurrecord tot een giller: hij klom op zijn fiets en reed bijna 240 m verder dan Anque til. Op de dag af een jaar later, op 19 september 1957, herstelde Roger Riviè re die later in de Tour de France zo ongelukkig zou vallen dat zijn loop baan op 24-jarige leeftijd werd afgebro ken dit uurrecord weer in ere door afstanden te bereiken die zonder meer een groot respect afdwongen: 46 km en 923 m in 1957 en 47 km en 347 m in 1958. De enige, die nooit respect record heeft gehad was Anquetil. Tot 'n aanval kwam het echter nooit. Anque til was in de opbouw van zijn loopbaan te veel door grote internationale ron den, wereldkampioenschappen en crite ria bezet dan dat hij er ooit aan kon denken een zo tijdrovende en daarom financieel zo kostbare voorbereiding op het uurrecord ter hand te nemen. Eerst thans, nu hij na tal van overwinningen waaronder vijf maal in de Ronde van Frankrijk in de wielerwereld geen bijzondere eer of opzienbarende zege meer kan behalen, daagde de her overing van het werelduurrecord als slotstuk van zijn loopbaan weer op. Dat hij zo glorierijk in zijn opzet ge slaagd is, heeft vier redenen: 1) Hij is door het verloop van zijn carrière mentaal naar dit nieuwe re cord toegegroeid. 2) Hij bezit de specifieke kwalitei ten, die nodig zijn om een uurrecord te verbeteren. 3) Hij gebruikte hiervoor, gezien zijn leeftijd, het enige mogelijke middel, na melijk een versnelling, waarvan nooit iemand geloofd heeft dat hij haar zou kunnen trappen. 4) De uitdaging van de recordhouder Rivière. Zoals uit het voorafgaande duidelijk is gebleken, had Anquetil in de wieler wereld niets meer te winnen, dat wil zeggen, wat zijn roem en glorie zou kunne vergroten. Daarom hoewel hij nog altijd deelnam aan wedstrijden, begon het uurrecord in zijn hoofd te spoken kort na zijn vijfde overwinning in de Ronde van Frankrijk. De gedachte aan het uurrecord liet hem niet los, juist omdat hij het al eens een keer bezeten had. Zo sterk werd de drang hiernaar, dat hij zich dit jaar losmaakte van alle mogelijke ver bintenissen om zich op dit record voor te bereiden. Hiermee toonde hij, dat hij het re cord per se wilde bezitten. De ernst en toewijding waarmee hij deze poging wetenschappelijk voorbereidde, de hardheid van zijn training en de kei harde mentale gesteldheid waarmee hij, kort voor zijn poging, zijn beruch te schorsing incasseerde, toonden ten overvloede aan dat hij zowel mentaal als kwalitatief gereed was voor een ge slaagde aanval. Het geheime wapen, dat hij voor zich- 0 Anquetil krijgt een welverdiende zoen van zijn echtgenote na de formidabele prestatie op de Vigorelli-baan in Milaan. zelf tijdens deze voorbereiding gesmeed had, was de versnelling die hij hierbij zou gebruiken. Het werd een versnel ling van 52 tanden voor en dertien tan den achter, die een afstand van 8 m. en 54 cm ontwikkelde bij één omwente ling. Het is nog niet zo lang geleden dat het in de wielerwereld voor onmo gelijk werd geacht deze versnelling zon der motorgangmaking te trappen. Anquetil was wel gedwongen om een zeer grote versnelling te gebruiken. Op zijn leeftijd heeft hij het uithoudings vermogen en de souplesse van de jeugd verloren en hij diende deze te vervangen door een technisch foefje. In het geheim had hij reeds zeer lang ge oefend met een versnelling van 52 x 14 (7 meter 93). Om zichzelf te toetsen op de moge lijkheid van een slagen was hij met de ze versnelling naar de wielerbaan van Besangon gegaan en had hiermee de vorige zondag een uur lang rondgere den. In dat uur had hij 'n afstand gere den van bijna 46 kilometer. Er stond daar echter zeer veel wind en de ce menten baan zoog. Gisteren zette Anquetil de kroon op het werk. De Fransman slaagde in zijn poging grandioos. MILAAN Over de vraag of het nieuwe werelduurrecord dat Jacques Anquetil op de Vigorelli in Milaan heeft bevestigd wordt erkend, heerst nog steeds onzekerheid. De Fransman weigerde na afloop van zijn race de Italiaanse arts Guilia- no een urinemonster voor de controle op het gebruik van verdovende midde len en vertrok naar zijn hotel in Ca- nonica Lambro, in de buurt van Mi laan. De arts weigerde op zijn beurt naar het hotel van Anquetil te komen, doch verklaarde later wel op de Vigo relli op Anquetil te willen wachten. Toen Raphael Geminiani, de direc teur Sportif van Anquetil, woensdag avond laat naar Milaan belde om te zeggen dat Anquetil bereid was naar de arts toe te komen, bleek Marena reeds op de trein naar Rome gestapt te zijn. ROTTERDAM De heer H. Klop per, scheidsrechter in de voetbal wedstrijd in de eredivisie MVV - Sparta, heeft bij de Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond (KNVB) aan gedrongen op een onderzoek. Hij wil wel eens horen of de KNVB het ac ceptabel acht, dat Sparta's Hans Eijkenbroek in het blad Sport '67 dusdanige kritiek op zijn leiding le verde, dat de kop boven het artikel, „MW speelde met twaalf man", de lading dekt. Weliswaar heeft de speler zijn excuses aangeboden, maar de heer Klopper vindt deze zaak behalve persoonlijk principieel onjuist. „Het gaat mij", aldus de heer Klop per, „niet direct om de excuses, maar ik wil een rehabilitatie in Sport '67 en dit dan in het belang van de scheidsrechter in het alge meen." DEN HAAG ADO heeft weer een algemeen voorzitter. Tijdens de leden raad heeft de ere-voorzitter van de Haagse voetbalvereniging, de heer D. Lelyveld, de functie van algemeen voor zitter weer aanvaard, zij het slechts tijdelijk. Zodra een geschikte, andere kandidaat is gevonden, zal hij weer te rugtreden. Hiermee is de kwestie-De Doelder definitief afgesloten. ZWOLLE De manager van de 2e divisieclub Zwolse Boys, J. Alrichs, heeft zijn functie neergelegd wegens 'n conflict met 't dagelijks bestuur van de vereniging en trainer P. L. Brands. De heer Alrichs was slechts enkele maan den in dienst van de Zwolse club. MADRID Een Europese selectie- ploeg heeft het Spaanse nationale elf tal gisteren met 30 (20) verslagen in een benefitwedstrijd voor de beroem de Spaanse oud-doelman Ricardo Zamo- ra. Het eerste doelpunt werd gemaakt door middenvoor Mazzola van Inter Mi laan in de 22e minuut, geholpen door linksbinnen Eusebio van Benfica. Eusebio maakte in de 30e minuut 'n doelpunt. In de 51e minuut werd de Portygees vervangen door de Belg Goy- waerts van Elche, die het derde doel punt maakte in de laatste minuten van de wedstrijd. Het Charmartin Stadion van Real Madrid was gevuld met 40000 toeschouwers. AMSTERDAM Voor de eerste ronde van het voetbaltoernooi om de Jaarbeursbeker heeft DWS gisteravond met 2—1 gewonnen van Dundee. De ouverture van de Amsterdammers, bekeken door 6500 toeschouwers in 't Olym pisch Stadion, kan moeilijk glansrijk worden genoemd. Daarvoor speelde dit overigens wilskrachtige, sterk gewijzigde DWS te weinig verraxsend, terwijl de in eigen competitie sukkelende Schotten slecht plaatsend, een teleurstellend team vormden. Alleen de score de eindstand was al bij de rust bereikt was garant voor enige spanning in de tweede helft. Een vuurpijl suisde door het stadion als huldebetoon aan DWS, dat zijn de buut in dit toernooi vierde met een tref fer in de tweede minuut. Vonhof stuur de de bal vanaf de zijlijn het straf schopgebied in, waar de gretig toestor mende Rensenbrink koppend kon sco ren, nadat de Schotse doelman hoog opspringend mistastte. De Schotse ver dediging had daarmee wél voor de eerste, maar niet voor de laatste keer haar kwetsbaarheid getoond. Bewaker Stewart verkeek zich meermalen op de acties van de scherp opgestelde Geurt- sen, waardoor er onrust ging heersen. Aanvalsdriftig DWS niet snel, maar wel zorgvuldig plaatsend kon zodoende ver oprukken. Een schot van Kruiver tegen „de muur" na een vrije trap van Geurtsen en twee gemiste kansen waren het resultaat voordat Van den Berg in de zestiende minuut een pass van Geurtsen doeltreffend af rondde: 2—0. Zorgeloos kon dit DWS niet zijn, on danks die snelle en royale voorsprong. Dundee namelijk was zuinig met zijn aanvallen, maar de spaarzame Schotse charges waren wel venijnig en de Am sterdamse verdediging sloot niet her metisch. Nadat Schrijvers een vurige kopbal van Wilson had ontkracht en McLean een droomkans om zeep had geholpen, scoorde diezelfde McLean in de 23e mi nuut na slecht wegwerken van de Am sterdamse verdediging. Minimaal derhalve was de voor sprong waarmee beduidend sterker, fantasierijker DWS de rust inging, hoe wel er in de eerste helft nog een schit terende kans was geweest de voor sprong te vergroten. Na een half uur namelijk mocht Kruiver een strafschop nemen, omdat Stuart de kansrijke Van den Berg had gevloerd. Arrol dook de goed geplaatste bal moedig uit de hoek. zakte naar een pijnlijk dieptepunt. Zo bleef er alleen nog de spanning, die het wederzijds gebrek aan kwaliteit moest compenseren. Kleine oplevingen, na langdurig ploeteren op het midden veld, hielden niettemin de aandacht ge vangen. Maar de schotvaardigheid ontbrak ondanks foutjes in beide defensies. Wilson en McLean verknoeiden kans jes en Kruiver kopte hoog opverend de bal enkele centimeters over de lat. De komst van nog niet moe gespeelde invallers halverwege de tweede helft Simokovic voor Van den Berg en Scott voor Campbell bij Dundee had ook geen enkel gunstig effect voor de snelheid tot gevolg. Wél had Simokovic vijf minuten voor het einde pech, toen een door hem hard ingeschoten bal buiten bereik van de doelman tegen de paal bonkte. DWS, steeds slordiger schietend in zijn po ging een grotere voorsprong te force ren, hield overigens de Schotten vrij gemakkelijk achter zich. Maar dat was, gezien de zwakte van Dundee, niet zo'n reusachtige prestatie. BOEDAPEST Door een zege van 31 te Boedapest op Oost-Duitsland is het Hongaarse voetbalteam winnaar ge worden van zijn groep in het toernooi om de Europese beker voor landenploe gen. In diezelfde groep zit ook Neder land, dat volgende week woensdag in Kopenhagen tegen Denemarken uit komt. De stapd in poule 5 is nu: 1. Hongarije 5 4 1 0 9 154 2. Nederland 5 2 1 2 5 9—8 3. Oost-Duitsland 4 1 1 2 3 68 4. Denemarken 4 0 13 1 111 Zwak plaatsen ging hierna ook het spel der Amsterdammers kenmerken, terwijl het tempo in dit matige duel O DWSDundee: Rensebrink kopt in en scoort het tweede doelpunt voor de Amsterdammers. Doelman Arrol ligt ver slagen op de grond. LAUSANNE Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft na een vergadering in Lausanne het decreet uitgevaardigd, dat alle winnaressen van een medaille bij de Spelen van Grenoble en Mexico worden onderwor pen aan een onderzoek op sexe. Zonder dat er een onmiddelijk- re cente aanleiding was, is tot deze stap overgegaan aangezien vooral in Rus land en andere Oosteuropese landen op grond van hormoononderzoek ver scheidene topatletes werden uitgesloten omdat zij niet als vrouwen worden be schouwd. Verder zal door loting bij de Olym pische Spelen worden vastgesteld wie onderzocht zal worden op het gebruik van stimulerende middelen. Een lijst van verboden stimulantia zal nog ter goedkeuring worden voorgelegd aan 't Het Westduitse voetbalelftal heeft in West-Berlijn met 5-1 gewonnen van Frankrijk. In de eerste helft werd het 1-0 door Libuda. Na rust breidden Sie- menssmeyer (2x), Müller en Overath de voorsprong uit tot 5-0 waarna Bos- quier de Franse eer redde. Frankrijk speelde vijftig minuten met tien min voor dit omdat Peri uit het veld was gestuurd. IOC. Deze lijst wordt gepubliceerd. Het IOC heeft verder inlichtingen ge vraagd aan de internationale sport bonden over de rustperiodes, noodzake lijk voor degenen, die aan meer dan één wedstrijd deelnemen. Aangenomen wordt dat lange-afstand- lopers (800 meter en meer), wanneer zij bijvoorbeeld op de 1500 en de 5000 meter uitkomen, lichamelijk letsel kun nen oplopen wanneer die wedstrijden te dicht op elkaar volgen. VEENENDAAL Ook voor tafel tennis is de competitietijd weer aange broken. Voor STV-Climax betekent de start in de Overgangsklasse al meteen een verre uitwedstrijd. De eerste te genstander van de Veenendalers is M. v. R. te 's-Heerenberg. Dit team is een oude bekende, maar aangezien het vijf jaar is geleden, dat STV-Climax in de Overgangsklasse speelde is er van de huidige sterkte van de tegenstanders uiteraard weinig bekend, zodat we ons niet aan een prognose wagen. De formule voor de competitie is de zelfde als vorig jaar. Twee groepen van zes teams spelen een hele competitie, waarvan de bovenste drie teams van beide groepen bij elkaar in de promotie- ADVERTENTIE (ook leverbaar met olie-automaat) Binckhorstlaan 312-322 Den Haag Telefoon 070-85 5100 afdeling komen en de drie laatste teams in de degradatie-afdeling. Hetzelfde geldt voor de lagere klas sen. STV-Climax is toch ingedeeld in de le klas, zodat de kloof tussen het eerste team en de reserves niet meer dan één klasse bedraagt. Begin oktober gaat ook voor de lagere klasse de com petitie van start. Evenals verleden jaar is het Van We- lij gelukt om clubkampioen van STV- Climax te worden. Hierbij dient wel vermeld te worden, dat de grootste kanshebber, Vermeer, wegens studie redenen niet kon meedoen. Er waren 3 afdelingen, waaruit de winnaars zich rechtstreeks in de finale afdeling plaatsten. Dit waren Van Welij, die alleen van De Kleuver enige tegen stand ondervond, Van Dam, die weinig moeite met zijn tegenstanders had en Vos, die het tegen Van Eist en Van Ve- luw nog het moeilijkst had getroffen. De nummers twee van elke afdeling moesten uitmaken, wie als vierde man in de finale zou komen. Van Eist bleek hier de sterkste. In de finales bleek Van Welij deze avond uitgesproken de sterkste en hij won al zijn partijen. Vos daarentegen stelde enigszins te leur en kon niet tot winst komen, zodat Van Dam en Van Eist in de slotpartij om de tweede en derde plaats moesten strijden. Deze wedstrijd werd met mi niem verschil door eerstgenoemde ge wonnen, die hiermee zijn teamgenoot naar de derde plaats verwees. Voor het tweede jaar in successie kon Van Welij dus de wisselprijs mee naar huis nemen. De Nederlandse amateurwielren ners Piet de Wit, Ger Bongers, Rini Wagtmans en Wim du Bois nemen van 29 september- 2 oktober deel aan de etappewedstrijd om de Mecsek Pokal in Hongarije. VEENENDAAL Naar aanlei ding van de verzoeken, welke wij van verschillende zijden hebben ontvan gen om een overzicht te publiceren van de promotie- en degradatierege lingen voor het voetbalseizoen '67-'68, geven wij onderstaand deze gegevens voor zover de regelingen door de KNVB reeds zijn bekendgemaakt: 2e klas De kampioenen van de 3e klas A en B van de districten West I, West II en Noord, als mede van de 3e klas van de districten Oost en Zuid I promoveren naar de 2e klas. De nummers laatst van de 2e klas A. B. C en D degraderen naar de 3e klas DISTRICT WEST I 3e klas De nummers laatst van de 3e klas A en B degraderen naar de 4e klas. 4e klas De kampioenen van de 4e klas A. B en C promoveren naar de 3e klas. De nummers laatst van de 4e klas A, B en C degraderen naar de Afdelingen. DISTRICT WEST II 3e klas De nummers laatst van de 3e klas A en B degraderen naar de 4e klas. 4e klas De kampioenen van de 4e klas A, B en C promoveren naar de 3e klas. De nummers laatst van de 4e klas A. B en C degraderen naar de Afdelingen. DISTRICT OOST 3e klas De nummers laatst en voorlaatst degrade ren naar de 4e klas. 4e klas De kampioenen van de 4e klas A. B en C spelen een halve competitie om twee plaatsen in de 3e klas. De nummers laatst van de 4e klas A. B en C degraderen naar de Afdelin gen Afdelingen De kampioenen van de Afdelingen Arnhem, Gelderland. Nijmegen, Twente en Zwolle pro moveren naar de 4e klas van de KNVB. mits dit standaardelftallen zijn. Is dit bij één of meer kampioenen niet het geval, dan promo veert nummer twee onder dezelfde voorwaar de. Voor zover de clubs uit het Afdelingsgebied hierbij betrokken zijn, luidt de regeling: Algemeen - le klasse De nummers laatst en voorlaatst van de le klasse A t/m F degraderen naar de 2e klasse. DISTRICT WEST I 2e klasse De kampioenen van de 2e klasse A en B promoveren naar de le klasse. De nummers laatst en voorlaatst van de 2e klasse A en B degraderen naar de 3e klasse. 3e klasse De kampioenen van de 3e klasse A t/m D promoveren naar de 2e klasse. De nummers laatst en voorlaatst van de 3e klasse A t/m D degraderen naar de 4e klasse. 4e klasse De kampioenen van de 4e klasse A t/m H promoveren naar de 3e klasse. De nummers laatst van de 4e klasse A tb H degraderen naar de Afdelingen van de KNVB. VEENENDAAL Het herenteam van Weaving, dat vorig seizoen, in de afdeling Amersfoort, van de 4e naar de 2e klas promoveerde, is er in zijn eer ste wedstrijd in geslaagd het uit de le klas gedegradeerde B.G. S.V. een 30 nederlaag toe te brengen. De eerste set verliep vrij moeilijk voor de door verschillende oorzaken totaal niet op elkaar ingespeelde heren. Het werd een spannende set, waarin Weaving meermalen een achterstand moest wegwerken, doch welke uitein delijk resulteerde in een 1513 over winning. Gesterkt door deze setwinst en het langzamerhand beter op elkaar inge speeld raken trokken zij in de 2e set fel ten aanval. BG SV kreeg te kam pen met een enorme inzinking en moest alle time-outs gebruiken. Rustig bouw de de Weaving-ploeg op en rondde de aanval goed af. De 155 score was dan ook zeer verdiend en de zege was bin nen. In Amersfoort wordt echter iedere setwinst met 1 punt beloond, zodat Weaving in de derde set moest probe ren ook het derde punt binnen te ha len. In deze set werd het echter totaal verrast door de keihard geplaatste ser ves van een B.G S.V.-er, waardoor rr snel een 3-7 achterstand werd op gelopen. Een op het juiste moment genomen wissel van aanvoerder v. d. Grift bracht deze speler uit zijn ritme en BRUSSEL De zaterdag tijdens wielerwedstrijden in de Vlaamse plaats Kemzeke na een valpartij overleden Belgische renner Roger Dewilde blijkt stimulerende middelen te hebben ge bruikt. Een onderzoek heeft aange toond, dat Dewilde een grote dosis am phetamine ingenomen had. Als gevolg hiervan kreeg hij een hartaanval. Dit voorval doet sterk denken aan het geval-Tom Simpson; de Brit, die in de Ronde van Frankrijk van dit jaar eveneens na een overmatig gebruik van stimulerende middelen door een hart aanval getroffen werd. Ook de drie andere renners, die bij de valpartij licht gewond werden, blij ken doping te hebben gebruikt. Het wa ren de Belgen Gustaaf Desmet, Naes- sen en Criel. Oorspronkelijk had men aangenomen dat Dewilde door verwondingen, opge lopen bij de valpartij, om het leven was gekomen. SUBOTICA Fenny Heemskerk heeft haar afgebroken partij uit de achtste ronde van het kandidatentoer nooi voor het wereldkampioenschap schaken door dames, dat in het Zuidsla- vische Subotica wordt gehouden, tegen de Roemeense Nicolau verloren. aan Weaving was het nu de taak zijn dubbele promotie waar te maken. De achterstand werd mede door de goed debuterende 16-jarige Tom Janse vlot ingelopen. Een time-out was nog nodig om gelijk te komen, maar door 2 ongelukkige momenten, bij het afron den van de aanval kwam B.G.&S.V. weer met 7-9 voor te staan. Weer bracht aanvoerder v. d. Grift met een juist getimede wissel redding. Na een spannende slotfase, met door beide partijen goed uitgevoerde acties, kwamen de Veenendaalse heren tot een 1513 overwinning. Vandaag hoopt Weaving, in de prach tige sporthal van Amersfoort, zijn strijd tegen het vorig seizoen in de midden moot geëindigde WA 3 in een overwin ning te kunnen omzetten. Het damesteam gaat vrijdag a.s. trachten een goed debuut te maken in de 4e klas tegen Leatitia. ROTTERDAM In het kader van de voetbaltoernooien om de Europese be kers werden de volgende wedstrijden gespeeld: LANDSKAMPIOENEN Hibernians MaltaManchester Un. 00 Manchester Un. naar tweede ronde Trakia PlovdifRapid Boekarest 20 BEKERWINNAARS Tottenham HotspurHajduk Split 43 Tottenham naar tweede ronde Steaua BoekarestAustria Wenen 21 Steaua naar tweede ronde JAARBEURSSTEDEN FC ServetteMünchen 1860 22 Partizan Belgrado— Lokomotif Plovdif 51 FC AntwerpIzmir (Turkije) 12 Petrolul PloestiDynamo Zagreb 20 Dynamo naar tweede ronde Vojvodina NovisadCUF Barreiro 10 DEN HAAG De uitslagen van de woensdagavond voor de competitie van de NeVoBo gespeelde volleybalwedstrij den luidden: Eredivisie dames: Armada - Valbovol 13 (1510, 1 15, 1015, 615); Achilles - Kweek school 3—1 (15—13, 15—12, 10—15, 15 —11); SOS - Karanoi 3—2 (3—15, 15— 11. 15—11, 3—15, 15—13). Eredivisie heren: US - Libanon 2—3 (8—15, 15—10, 15— 9, 11—15, 11—15). O Het Canadese dames-hockeyteam heeft te Eindhoven met 2-2 gelijkge speeld tegen een zuidelijk districtself tal. De Nederlandse doelpunten wer den gemaakt door Anja Smits. Voor Canada scoorden Nancy Hill en Divian Wilkinson. De Ronde van Hoogeveen over 60 km is gewonnen door de amateur-wiel renner Fred Niemeyer in 1 uur 30 min en 10 sec. Tweede werd Groen en derde Dekker. X

De Vallei | 1967 | | pagina 15