Loonvorming volgend jaar wellicht vrij Rennies Reddingswerk in ruimte moet tot stand komen in Mum SMHHK I ORAIFFEISENBANK Maak uw salaris rentegevend! 31/2% op een rente-girorekening bij de Algemene Bank Nederland Verhelpen afwijking gebit moet gratis worden ..Fellowship voldoet aan veiligheids eisen V.S." Gezinnen moeten hun huis uit CHINEZEN UIT TUNESIë Protest tegen plan voor volkslening Vliegtuigbotsing boven Florida s- spaarbank en alle bankzaken Onzeker Goede hans dat werkgevers en werknemers in Stichting v. d. Arbeid het eens worden Ziekenhuizen werken vaak nog weinig doelmatig Man dood na val van 20 meter „Suezkanaal moet zegt Luns open Nieuwe loot bij Sameico Ministers verbreken relaties met B. Korsten Brandend maagzuur, China sluit kantoor in Londen GELDMARKT WEER KRAPPER Rovende danseres kreeg 20 jaar ■jXTTTT FRAAIE BUSSEN en dat allemaal voor dat ene blikje soep dat ik zo nodig mee moest brengen Data schoolexamens voor "68 bepaald VERANDERINGEN Kamplot ontdekt in Philadelphia D' Ü^MfkKuy .o *.w DEN HAAG De Stichting van de Arbeid gaat 6 oktober praten over de loonpolitiek voor het volgend jaar. Het is niet uitgesloten, dat werkgevers en werknemers dan zullen besluiten om over te gaan op het systeem van vrije loonvorming. Dit betekent, dat in de bedrijfstakken of in de onderne mingen vrijelijk kan worden onderhandeld over de stijging van de lonen. Artsen maken dikwijls onnodige kosten UTRECHT „Er ontbreekt nog veel aan de efficiency in de zieken huizen", meent prof. dr. J. J. Groen, hoogleraar aan de Hadassah-univer- siteit in Israël. H(j hield gisteren een rede op de tentoonstelling Medica '67 in Utrecht. Prof. Groen gaf een voorbeeld van een overduidelijk gebrek aan effi ciency: in een Nederlands zieken huis had men in 1950 ontdekt dat pa tiënten die een stofwisselingsonder- zoek hadden ondergaan, een bief stuk van een half pond kregen voor geschoteld. Dit gebruik dateerde al van 1925 toen een jonge arts de bief stuk voorschreef voor een onderzoek dat hij instelde met het oog op het schrijven van een proefschrift. Toen hij het ziekenhuis verliet vergat hij het voorschrift in te trekken. Sinds dien bleef de biefstuk in ere, zelfs in de oorlogsjaren. Volgens prof.. Groen maken veel artsen zich schuldig aan het veroor zaken van onnodig hoge kosten. Ze hoeven alleen maar een briefje te ondertekenen voor vrijwel elk labo ratorium- of röntgenonderzoek. Een gedetailleerde diagnose vooraf zou veel van dit kostbare en tijdrovende vjferk overbodig pa»ke», «eende hij. Veel te veel Bovendien worden bij de behande ling van patiënten volgens prof. Groen vaak veel te veel verschillen de medicamenten tegelijk voorge schreven. Ook met de beddenbezet ting is volgens hem heel wat mis. Soms moeten patiënten dagen lan ger in het ziekenhuis blijven omdat bepaalde onderzoeken maar één keer in de week worden verricht, omdat het hoofd van de afdeling toe vallig een paar dagen vrij heeft of wegens gebrek aan personeel. Zeer belangrijk vond prof. Groen de onderlinge verhoudingen in een ziekenhuis. „Alles wat de stemming van het personeel ongunstig beïn vloedt kan zich direct uiten in een minder goede verzorging van de pa tiënten, een verhoogd zieketever- zuim van het personeel en een min der economische functionering van 't ziekenhuis", aldus prof. Groen. Hij pleitte voor een nauwe samen werking tussen de leiding en de af delingshoofden en voor groepsbe sprekingen warbij alle gediplomeer de personeelsleden van hoog tot laag worden betrokken. IJMUIDEN De 55-jarige M. van der Linden uit Dubbeldam is gisteren over leden, nadat hij door nog onbekende oorzaak op het terrein van de Hoog ovens in IJmuiden van een twintig me ter hoge stellage was gevallen. Zijn collega, de 41-jarige M. Verburg uit Rotterdam, werd gewond aan armen en gezicht naar een ziekenhuis gebracht. DEN HAAG Als de Verenigde Na ties Nederland mochten vragen om hulp voor vredesoperaties in het Mid den-Oosten zal de regering dit beroep op zeer korte termijn in gunstige over weging nemen. Dit deelt minister Luns (Buitenlandse Zaken) mee in zijn be groting. De regering gaat ervan uit dat de soevereiniteit over de beide oevers van het Suezkanaal blijvend berust bij de Verenigde Arabische Republiek. Op kor te termijn moet het kanaal heropend worden voor vreedzame doorvaart voor schepen van alle zeevarende naties. De regering zou graag zien dat er een vorm van internationaal toezicht tot stand komt op regelingen voor de heilige plaatsen. Minister Luns zal bevorderen dat de Europese Commissie spoedig mandaat krijgt om met Israël te onderhandelen over een associatie met de E.E.G. DEVENTER De coöperatieve eier- handel Sameico heeft er een nieuwe loot bijgekregen: De Noord-Nederlandse coöperatieve eierhandel in Groningen. De Sameico bestrijkt daarmee het hele oosten en noorden van ons land. In 1966 werden door Sameico 211 mil joen eieren aangevoerd en verwerkt. Bij de Noord-Nederlandse waren dat er 00 miljoen. Uiteraard zal de regering zich het recht voorbehouden om in het belang van onze economie in te grijpen. Minis ter Roolvink (Sociale Zaken en Volksgezondheid) heeft in de memo rie van toelichting op zijn begroting al gezegd, dat loonsverhogingen niet mogen stijgen boven de groei van de produktiviteit. Hoewel de voorzitter van het Centraal- Sociaal Werkgeversverbond, (CSWV), ir. J. Bosma, destijds zei, dat de Stich ting van de Arbeid zich niet meer in de eerste plaats moet bezighouden met toelaatbare percentages voor loonsverhogingen, betekent dit niet, dat de werkgevers onmiddellijk ak koord zullen gaan met zo'n vrije loonvorming. De looncommissie van de stichting heeft opdracht gekregen om zich te beraden over de mogelijkheden voor de in 1968 te voeren loonpolitiek. Ze heeft nog geen advies uitgebracht. Uit werkgeverskringen werd ons gister avond gezegd: „Een vrije loonvor ming is nog een geheel open kwestie. Er is geen sprake van, dat de werk gevers nu reeds hiermee hebben in gestemd". DRACHTEN In Drachten moeten vjjf gezinnen hun huizen aan het Van Haersmaplein per 1 oktober ontruimen. Dat heeft een deurwaarder hun laten weten, uit naam van de verhuurder, de firma Jansen en Dieters in Groningen. De reden van ontruiming zou volgens de firma wanbetaling zijn, hoewel dit niet met name is genoemd. Een van de bewoners vertelde ons dat men op 1 oktober worden ook in Drachten de huren vrij best meer huur wil betalen, maar dat de verhuur der daar dan wel iets tegenover moet stellen. Er zijn verrotte vloeren, een aanrecht staat scheef, en bij een be woner is de riolering in de gang stuk. Bovendien lekt het in de huizen. Volgens de firma Jansen en Dieters gaat het om wanbetaling. Sommige huurders zouden op eigen kosten enkele reparaties hebben laten verrichten en die kosten van de huurprijs hebben af getrokken. DEN HAAG De ministers Veringa (onderwijs en wetenschappen), Den Toom (defensie) en Udink (ontwikke lingshulp) die zich door de Haagse pu- blic-relationsadviseur B. Korsten lieten adviseren, hebben in een brief meege deeld dat z\j het contact met deze ad viseur niet wensen voort te zetten. De brief is, zo werd van regerings zijde meegedeeld, gistermiddag bij de heer Korsten thuisbezorgd. De heer Korsten had al aangeboden om zijn relaties te verbreken. Hij wilde echter wachten tot premier De Jong van vakantie was teruggekeerd. Onder in vloed van de twee vice-premiers, mi nister Witteveen (financiën) en zijn col lega Bakker (verkeer en waterstaat) is echter besloten om de contacten met de heer Korsten nu al te vrebreken. ADVERTENTIE druk op de maag, opgeblazen gevoel? helpen direct TUNIS. Negen Chinese diplomaten hebben Tunesië gisteren verlaten na hun ambassade te hebben gesloten. De Tunesische regering verklaarde alle diplomaten zaterdag tot ongewens te personen en de regering in Peking besloot geen nieuwe staf te sturen, maar de ambassade op te doeken. De Tunesische regering verklaarde: „Sinds de opening van de Chinese am bassade in Tunis heeft deze ambassade zich uitsluitend bezig gehouden met ideologische propaganda, die sinds het begin van de culturele revolutie nog aanzienlijk is opgevoerd". Deze propaganda werd door Tunesië beschouwd als voortdurende inmen ging in de binnenlandse zaken van het land. LONDEN Communistisch China heeft zijn handelskantoor in Londen ge sloten, vermoedelijk wegens de beper king die de Britse regering Chinese di plomaten heeft opgelegd, zo meldt het dagblad „The Financial Times". Volgens het blad neemt het kantoor geen aanvragen voor handelsbetrekkin gen meer aan van Britse zakenlieden. DEN HAAG De Sjaloom-groep pro testeert krachtig tegen de volksle ning die de regering wil uitschrijven voor de ontwikkelingshulp, omdat 't bedrag dat de regering zelf op de Rijksbegroting uittrekt (525 miljoen gulden) nauwelijks is vergroot. „Dit is een verkapt referendum. De re gering toont zich een vreemdeling in eigen land als zij meent via deze obligatielening de bereidheid tot ont wikkelingshulp te moeten peilen", zegt de Sjaloom-groep. „De meeste politieke partijen hebben in hun ver kiezingsprogramma immers al aan zienlijke verhogingen van de ontwik kelingshulp gevraagd". „Het heeft er alle schijn van dat de onwil van de regering om zelfs het minimumadvies (575 miljoen) van haar eigen nationale adviesraad uit te voeren, wordt verhuld achter de zedelijk aandoende leus van de par ticuliere offervaardigheid. De groep doet een beroep op het parlement om trouw aan de verkiezingsprogram ma's het beleid van de regering radi caal te corrigeren. Deze oproep is ook ondertekend door o.m. de Anti-Revolutionaire Jongeren Organisatie in Den Haag, aalmoeze nier H. E. N. de Bok, de Christelijk Historische Jongeren Organisatie in Utrecht, de afdeling Amsterdam van D '66, de Federatie van Jongerengroe pen in de Partij van de Arbeid, de studentenpastoor J. van Kilsdonk, de Oecumenische Jeugdraad in Neder land, de Rotterdamse jeugdorganisa tie voor ontwikkelingssamenwerking, de studentenraad van de Vrije Uni versiteit, de Unie voor katholieke stu denten Nederland en Kerk en Vrede in Driebergen. BELGRADO. De internationale as- tronautische academie heeft aangedron gen op het instellen van een internatio nale organisatie voor reddingswerk in de ruimte. C. Stark-Draper, van het Massachu- sets Institute of Technology, die woens dag herkozen is tot president van de academie, heeft verklaard dat er in de toekomst voortdurend een groot aantal ruimteschepen in de ruimte zal zijn en dat daarom een internationale red dingsorganisatie noodzakelijk is. Deze organisatie moet ruimte-red dingsploegen uitzenden naar ruimte vaartuigen die zich in nood bevinden. De academie zal op de volgende zit ting, in New York te houden, over een jaar, rapport uitbrengen over de mo gelijkheden van het oprichten van zo'n organisatie. Draper verklaarde dat een internatio naal ruimtelaboratorium bij de maan door de academie met hoge prioriteit bestudeerd wordt, omdat binnen twee jaar mensen op de maan zullen landen. De verwezenlijking van de plannen voor zulk een laboratorium kunnen di rect beginnen. Alle naties zullen er aan moeten deelnemen. Een soortgelijk laboratorium voor Mars wordt eveneens in studie geno men, omdat ook op Mars binnen af zienbare tijd mensen zullen landen. JACKSONVILLE (Florida) Nabij de Amerikaanse stad Jacksonville is woensdag een P-2 „Neptune" patroul- levliegtuig in de lucht in botsing ge komen met een RF-8 „Crusader" straaljager van het vliegkampschip „Shangri-La". Volgens ooggetuigen ontplofte een van beide toestellen in de lucht, 'en stortte het andere neer in een moerasachtig gebied op 25 kilometer van Jackson ville. De piloot van de „Crusader" is dood gevonden, de vijf bemanningsleden van de „Neptune" worden vermist. AMSTERDAM Aanzienlijke bank papierdisposities hebben gisteren het beeld van de geldmarkt volkomen ver anderd. Als gevolg daarvan verwacht men vandaag een verhoging van het officiële tarief voor daggeldleningen van 2'/i tot 3Vi procent per jaar. ADVERTENTIE MIAMI BEACH (Florida) Een nachtclubdanseres uit Miami Beach, die een 71-jarige man naar haar ho telkamer had gelokt en hem daar had beroofd van 100 dollar, is tot een ge vangenisstraf van 20 jaar veroordeeld. Volgens de openbare aanklager had de danseres de 32-jarige Maria Ker sten, slechts 13 dollar van de buit ont vangen. De rest verdween in de zak ken van haar medeplichtige, de 22-jari- ge Lawrence Hammer, die eveneens tot 20 jaar gevangenisstraf werd ver oordeeld. ADVERTENTIE (een girorekening met 3y2 rente) Inlichtingen en folders bij alle kantoren. Specialisten pleiten voor fondspatiënten ROTTERDAM Vandaag gaat de Ziekenfondsraad weer praten over een be paalde vorm van tandheelkundige hulp aan ziekenfondspatiënten. Het gaat om het verhelpen van vaak afschuwelijke afwijkingen in gebit, mondholte of ademha ling. Cjjfers uit de praktijken leren, dat één op iedere vier of vjjf kinderen niet geholpen kan worden, omdat de ouders (fondspatiënten) geen vier- of vijfhonderd gulden voor een behandeling kunnen betalen. „Deze kinderen", aldus de orthodontisten, „dreigen de dupe te worden van het halsstarrige standpunt dat de Maatschappij tot bevordering der tandheelkunde tenslotte heeft ingenomen". Sinds 1962 wordt er al gedokterd aan een regeling, op grond waarvan ortho- dontische hulp door de ziekenfondsen moet worden vergoed. (Zij keren nu maar een fractie uit: vijftig gulden per jaar). Pas als de regeling er is, zullen ouders zijn verlost van de in-trieste noodzaak neen te zeggen, als de orthodonist (of de tandarts) een begroting van de kosten heeft opgemaakt. De regeling had er al kunnen zijn. Begin van deze zomer verklaarde de Ziekenfondsraad zich er met 26 tegen vier stemmen mee akkoord. Om de ziekenfondspremie niet te hoeven ver hogen werd dit voorgesteld: Niet gesa neerde fondspatiënten moeten één gul den bijbetalen voor het trekken van een tand of kies, en 75 procent beta len van de kosten van een vulling, of wel 6,15 gulden. Alle betrokken partijen waren het eens; het wachten was alleen op de af werking op het departement van so ciale zaken en volksgezondheid. De orthodontisten: „Toen begon de Maatschappij op een verschrikkelijke manier te traineren, op niet-steekhou- dende argumenten. Hoewel zijn verte genwoordiger in de Ziekenfondsraad voor stemde, vindt het hoofdbestuur nu de voorstellen over het bijbetalen niet acceptabel meer". „De Maatschappij", zeggen de speci alisten, bekommert zich wel om de financiële consequenties voor patiënten die hadden kunnen voorkomen als zij op tijd naar de tandarts waren gegaan, maar niet om de gevolgen voor patiën ten die buiten hun schuld een (kostba re) behandeling nodig hebben". In feite is de overeenkomst tussen de ziekenfondsen en de specialisten on der de tandartsen op losse schroeven komen te staan. Minister Roolvink zou dus evenals minister Veldkamp tij dens het artsenconflict heeft gedaan een overeenkomst kunnen opleggen. Hij noch zijn staatssecretaris dr. Krui- singa laat iets van zich horen. „De staatssecretaris", vinden de or thodontisten, „heeft zich door de Maat schappij in een hoek laten drukken. Hij had deze heren moeten laten we ten, dat zij zich a-sociaal opstellen. De staatssecretaris gaf bijvoorbeeld ook geen antwoord op de vraag van het Tweede-Kamerlid dr. J. H. Lamberts, of de bezwaren van de Maatschappij wel zijn gegrond op essentiële overwe gingen. In plaats daarvan klopte de staatssecretaris weer aan bij de Zie kenfondsraad". Nog een vraag van de specialisten: „Is het hoofdbestuur op kortzichtige manier bang, dat een deel van de in komsten van de tandartsen verloren zal gaan? De specialisten zullen als de regeling tot stand mocht komen particuliere patiënten met lichte afwij kingen moeten afwijzen, om „zware" fondsgevallen te kunnen helpen. Bij hen staan financiële belangen dus niet op de voorgrond. „Wij hebben allemaal lange wacht lijsten. Het gaat ons in de eerste plaats om het beëindigen van een schrijnende toestand". ADVERTENTIE W-W JÏ' UT Bij de fijnste beschuit (met na tuur honing) de mooiste bussen (met prachtige schilderstukjes). Spaar de serie van drie. Uw bakker heeft een spaarkaart voor u. DEN HAAG Staatssecretaris Gros heide (onderwijs en wetenschappen) heeft de data voor de schriftelijke eind examens vastgesteld. De spannende dagen zijn voor gym nasium a en b: 17 tot en met 23 april; h.b.s. a17 tot en met 26 april; h.b.s. b: 17 tot en met 24 april; m.m.s.: 24 tot en met 26 april; driejarige handelsschool: 22 tot en met 25 april; vierjarige han delsschool: 17 tot en met 25 april; han delsavondschool 6 tot en met 15 mei. De staatsexamens vallen op dezelfde dagen als de examens voor gymnasium en h.b.s. FOKKER-DIRECT EU R DEN HAAG De gevolgen voor de F-28 Fellowship kunnen niet belangrijk zijn. De heer F. L. J. Fokker, direc tielid van Fokker, zei dit gisteren naar aanleiding vhn de nieuwe veilig heidsmaatregelen die de luchtvaart dienst van de Verenigde Staten (FAA) heeft genomen. Bij de ontwikkeling van het toestel is rekening gehouden met de al gerui me tijd bestaande plannen van de FAA. De Nederlandse vliegtuigfabriek heeft er met de FAA ook overleg ge pleegd, omdat het steeds de bedoeling is geweest dat de Fellowship als type een Amerikaans certificaat zou verwer ven. Ir. C. A. F. Falkenhagen, hoofd van de luchtvaartinspectie van de Rijks- luchtvaardienst, had gisteren de offi ciële tekst nog niet ontvangen. Hij was van mening dat Nederland de Ameri kaanse voorschriften wel zal volgen. Dit betekent dan dat ook de vliegtui gen van de KLM, waarmee op Amerika wordt gevlogen, daaraan moeten wor den aangepast. De reactie van de KLM was: „Als de Rijksluchtvaartdienst (R.L.D.) de be palingen overneemt, lijkt het niet on waarschijnlijk dat er veranderingen moeten worden aangebracht in een aantal van onze toestellen. Wij weten nog niet wat dat gaat kosten. Eerst wachten we de instructies van de R.L.D. af en verder bestuderen we de maatregelen." De luchtvaartbedrijven moeten bin nen twee jaar de nodige veranderingen laten aanbrengen aan de in gebruik zijnde vliegtuigen. Nieuwe typen moe ten volgende maand al voldoen aan de nieuwe voorschriften. PHILADELPHIA Het bureau van de openbare aanklager in Philadelphia, in de Amerikaanse staat Pennsylvania, heeft bekendgemaakt, dat men een komplot van de extremistische neger organisatie Revolutionary Action Move ment (RAM) heeft ontdekt, om een rassenrel op tou\V te zetten en dan 1.000 tot 1.500 politiemannen en andere overheidsfunctionarissen te vergiftigen. Men had bijna 300 gram cyanide ge vonden, dat de organisatie wilde men gen door koffie en broodjes die in nood situaties aan de politie en ander over heidspersoneel worden verstrekt. In verband met dit komplot worden vier negers gezocht In Philadelphia zijn al eens leden van de RAM aangehouden. Een van hen is tot dusver veroordeeld wegens opruiing. ie uitspraak van de President der Arnhemse rechtbank van vrijdag ochtend heeft het aan Staflex Interna tional, de Britse partner van de Vee- nendaalsche mogelijk gemaakt met de ruim 2000 nieuwe aandelen in de ver gadering te stemmen en daardoor het ontslag van de heer J. C. Bottenheim als directeur van de Veenendaalsche te bewerkstelligen. De President had echter niet de bevoegdheid en heeft dit in zijn vonnis ook uitdrukkelijk doen blijken) een definitieve beslissing om trent de rechtsgeldigheid der aandelen- missie te geven aldus de juridische medewerker van het Algemeen Handels blad. Hij vervolgt: „De groep-Bottenheim heeft intus sen reeds aangekondigd, dat zij in een gewone civiele procedure, die door haar aard zich beter dan een kort geding leent voor het naar vo ren brengen van alle argumenten over en weer, zal trachten de recente emissie als een handeling in strijd met de goede trouw ver nietigd te krijgen. Wanneer zij uit eindelijk in dit opzicht aan het lang ste eind mocht trekken, zou dat be tekenen dat de emissie der nieuwe aandelen alsnog nietig moet wor den geacht en dat de met behulp van de nieuwe aandelen uitgebrach te stemmen van onwaarde zijn. De thans onstane situatie houdt een grote en voor alle belanghebbenden bij de Veenendaalsche (niet in de laatste "plaats de werknemers!) ui terst onaangename rechtsonzeker heid in. Bij de huidige stand van wet en rechtspraak is daar niets aan te doen. Eenspeciale eigenaardigheid is nog dat de wet aan de mogelijkheid be sluiten van aandeelhoudersvergade ringen aan te tasten een limiet van zes maanden stelt, welke limiet echter niet geldt in geval van kwa de trouw .Bovendien is er blijkens de rechtsliteratuur veel twijfel over de vraag waar de grens ligt tussen op formele wijze niet correct tot stand gekomen besluiten (behalve bij kwade trouw slechts gedurende zes maanden aantastbaar) en be sluiten die zodanig gebrekkig tot stand zijn gekomen, dat op de nie tigheid ervan omdat zij rechtens als niet bestaand moeten worden aangemerkt te allen tijde een be roep kan worden gedaan. Voor de onderhavige zaak is niet zonder be lang dat kwade trouw pleegt te worden aangenomen, als het be stuur der vennootschap voor de door de rechter gewraakte gang van za ken verantwoordelijk moet worden geacht. Vooralsnog lijkt het er daarom op, dat de groep-Botten heim ten aanzien van het inroepen van de nietigheid der emissie en de op de vergadering van vrijdag ge nomen besluiten niet aan een ter mijn is gebonden Uiterst belangwekkend is 't vonnis van vrijdag overigens in zoverre, dat het bestuur van de Veenendaal sche onder meer heeft gesteld tot de emissie te hebben besloten om dat het op goede gronden meende dat de groep-Bottenheim in de afge- lopen maanden ter beurze een groot pakket aandelen had opgekocht. Een aldus verworven meerderheid zou volgens het bestuur tot onaan vaardbare gevolgen voor de ven nootschap leiden, met name door dat het wegvallen van de samen werking met Staflex in de enige renderende sector van 't bedrijf van de Veenendaalsche daarvan het ge volg zou zijn. Men heeft de indruk dat de President het niet onder alle omstandigheden ontoelaatbaar heeft geacht dat het bestuur van een vennootschap zich in het belang der vennootschap wapent zelfs door een hoe dan ook opzienbarende emissie tegen een op volstrekt regelmatige wijze ter beurze ver kregen meerderheid door een tevo ren in een minderheidspositie ver kerende oppositie. Dit brengt een geheel nieuw ele ment in onze rechtspraak, waar van ons geen precedent bekend is. Anders dan een emissie van nieu we aandelen kunnen beursaankopen met de bedoeling de macht te ver overen zeker niet als aantastbaar worden beschouwd. Het vonnis lijkt echter onder bepaalde omstandig heden de juridische weg vrij te ma ken voor effectieve tegenmaatrege len. Over dit facet der zaak zal het laatste woord nog wel niet gespro ken zijn! Hoe de zaak ook moge aflopen en wie er ook uiteindelijk gelijk moge krijgen, de conclusie lijkt ons on ontkoombaar dat bij de herziening van het ondernemingsrecht er tot het uiterste naar moet worden ge streefd door nieuwe wettelijke rege lingen in het belang van het aanzien van het gehele bedrijfsleven en in het belang vooral van de werkne mers verwarrende en gevaarlijke ontwikkelingen als die bij de Vee nendaalsche te voorkomen."

De Vallei | 1967 | | pagina 9