In nazomer is kolendamp een sluipend gevaar Wellicht tweede kerncentrale in ons land Open discussie gevraagd over priester-celibaat WOVDSEND Huisartsen verhogen de particuliere tarieven Onbekend werk van Joyce gevonden Noodlottig gevolg van weinig trek in de schoorsteen en een ver afgesloten kachel Vakcentrales «aan nauwer samenwerken Lekasin Foutief inhalen veroorzaakte zware botsing Een lichte, geurige senoritas, vol fijne trekjes... Helikopter stort neer; 3 doden Adres van groep katholieken aan kardinaal Alfrink Democratisch Centrum" wil „schaduwpartij" opbouwen K.L.M. bestelt voor f 200 miljoen bij Douglas VOORAL ONDER BEJAARDEN VIELEN DEZE WEEK WEER SLACHTOFFERS RAMEN OPEN Reiinie van oud-leden 7-Decemberdi visie VERSE LUCHT VERSTOPT Opnieuw een stille tocht tegen de oorlog in Vietnam Wie denkt er nu aan opruimingskosten... als het om zijn huis gaat? Wie? Woudsend! SCHADEVERZEKERINGEN voor juist dat tikje méér zekerheid! de snelle en zekere pijnverdrijver ZAickuAti 30 icri crvit»tiv 196/ TV// er, hoewel het stookseizoen in feite nog niet is begonnen, dit najaar reeds weer slachtoffers zijn gevallen door kolendampvergiftiging, is vol gens de „Sectie Verwarmingsbedrijven Secoma" te Utrecht mede een ge volg van het feit, dat de buitentemperatuur de afgelopen week vrij hoog is geweest. De Secoma, die eraan herinnert, dat er in 1966 in ons land 128 mensen om het leven zijn gekomen door kolendampvergiftiging als gevolg van het niet goed functioneren van haarden en kachels, resp. schoorstenen, vindt het daarom nuttig nog eens te attenderen op het feit, dat het gevaar van kolendampvergiftiging nu in veel sterkere mate dreigt dan tijdens het stookseizoen. stenen hebben gebreken!) kan bij een te lage temperatuur van de verbran dingsgassen ook terugslag optreden, alsmede condensvorming in de schoor steen. Al met al een zeer ongunstige si tuatie. Menigeen is geneigd te denken, dat men door toepassing van aardgas al thans verlost is van het gevaar van kolendampvergiftiging. Dit is echter slechts ten dele waar. Er kan ook bij gasverwarming vergiftiging optreden. Het aardgas bevat wel geen koolmo- noxyde, maar bij een onvolledige ver branding kan toch koolmonoxyde ont staan. Dit vindt o.m. zijn oorzaak in het feit, dat zodra het verschil tussen de temperatuur buiten en de temperatuur binnen betrekkelijk gering wordt, er vaak moeilijkheden ontstaan bij de schoorsteentrek. Onder ongunstige om standigheden kan de trek zo goed als wegvallen en als men dan ook nog het stookapparaat vrij ver afsluit, zyn alle factoren aanwezig om het vertrek bin nen korte tijd te vullen met het dode lijke koolmonoxyde. De moderne convector heeft als regel een vrij grote capaciteit en dat bete kent, dat men sterk getemperd moet stoken als de buitentemperatuur stijgt en er derhalve weinig warmtebehoefte in het vertrek is. Door dit sterk getem perd stoken wordt de schoorsteen ook niet meer behoorlijk verwarmd, met als gevolg belemmering in trek. Trek ontstaat namelijk doordat de verbrandingsgassen van de haard door hun hogere temperatuur in de schoor steen opstijgen. Wanneer de schoor- steentemperatuur te laag is, heeft de ze opstijging in zeer geringe mate plaats en bestaat de mogelijkheid, dat het koolmonoxyde in het vertrek door dringt. Dit gaat meestal ongemerkt en in het bijzonder sluitpt de dood nader bij tijdens de nachtelijke uren, wan neer men het stookapparaat op de laag ste stand heeft gesteld. Het kan echter ook overdag gebeu ren bij te sterk temperen vanwege een vrij hoge buitentemperatuur. Grote voorzichtigheid met temperen is der halve dringend gewenst. Zowel in het voorjaar als in het najaar is het van belang aï en toe de haard eens flink te laten branden, waardoor de schoor- steentemperatuur behooriyk stygt. Wordt het te warm, dan kan men de ramen beter even open zetten; dit is zeker te verkiezen boven het gevaar van een kolendampvergiftiging. Indien de schoorsteen bepaalde ge breken vertoont (en duizenden schoor- UTRECHT Het Nederlands Ver bond van Vakverenigingen, het Neder lands Katholiek Vakverbond en het Christelijk Nationaal Vakverbod heb ben besloten tot een nauwere samen werking. Het overlegorgaan van de drie vakcentrales zal zyn werkzaamheden meer gaan coördineren. De heer Th. Offermans, tot nu toe cheï de bureau van het NKV, wordt 15 oktober perma nent medewerker van het overlegor gaan. De samenwerking tussen de drie vak centrales in het overlegorgaan dateert van januari 1958. Aan het overlegor gaan is in de loop der jaren een aantal contactcommissies toegevoegd, waarin vertegenwoordigers van de vakcentra les, die werkzaam zijn op specifieke terreinen, met elkaar van gedachten wisselen over actuele deel-problemen en daarover adviezen voorbereiden ten behoeve van het overlegorgaan. De samenwerking tussen NVV, NKV en CNV is sinds 1958 steeds hechter geworden, hetgeen onder andere tot uit drukking kwam in hun gezamenlijke ac tieprogram. Onlangs is in het overlegorgaan een speciale studiecommissie ingesteld, be staande uit de voorzitters en algemeen secretarissen van de drie vakcentrales. Deze commissie moet nagaan of een verdergaande samenwerking mogelijk is. Het gaat daarbij met name om de bevordering van de doelmatigheid, zon der dat dit samendoen noodzakelijker wijze opheffing van de zelfstandigheid van de partners in het overleg zou moe ten inhouden. DEN HAAG Oud-strijders van de Zeven-Decemberdivisie, die in de jaren 1946-1949 in Indonesië hebben gediend en wel bij het bataljon 3-1 Regiment In fanterie, komen zaterdag 28 oktober bijeen op een reünie, of zoals som migen het formuleren om Vaderdag te vieren. Dit gebeurt bij een oud-strij der, die over een ruime behuizing be schikt, nameiyk hotelhouder Takens in het Overijsselse dorpje Balkbrug. De reüniecommissie, die lang niet al le tegenwoordige adressen van de oud strijders heeft kunnen achterhalen, re kent op een drukbezochte dag. De term „Vaderdag" moet overigens niet te let terlijk worden genomen, want ook de dames zijn welkom. Zij zullen vermoe delijk veel plezier beleven aan een mo deshow, die door mannen wordt uitge voerd. Een gezamenlijke nasi goreng- maaltijd is een haast vanzelfsprekend punt van het programma. Er zal een bekende muziekband optreden en het zal de reünisten weinig moeite kosten de resterende tijd te vullen met het op halen van herinneringen aan bewogen jaren. Aanmeldingen voor de reünie kunnen geschieden bij de heer L. M. C. Jer- "hanion. Hoogveen 189, Den Haag. Momenteel is de situatie zo, dat de meeste gasconvectoren een schoorsteen aansluiting van 100 mm hebben. De ko len- en oliekachels daarentegen hadden als regel een schoorsteenaansluiting van 110 mm. De pijp van de gasconvector past derhalve niet in de nisbus en hier door kan valse trek ontstaan en een minder goed functioneren van het ap paraat. Wordt op een schoorsteen, waar eerst een kolenhaard gestaan heeft, een gas convector aangesloten, dan valt er voor al in de eerste tijd nogal eens roet of een stuk cement naar beneden. Men moet er derhalve voor zorgen, dat dit wordt opgevangen, bv. in de ruimte on der de pijpopening en tijdens het sto ken controleren of de afvoer naar de schoorsteen door dit roet e.d. niet ver stopt raakt. Belangrijker nog dan de afvoer bij een gashaard, is de noodzaak te zor gen voor de mogelijkheid van toetre ding van verse lucht. Een gashaard ge bruikt 10 m3 lucht per m3 aardgas en via de trekonderbreker is daarenboven nog eens plm. 30 m3 lucht nodig. Tal van gebruikers menen uit zuinig heidsoverwegingen er goed aan te doen in de kamers en ook in de keuken alle kieren hermetisch met tochtstrip af te sluiten. Het gevolg hiervan is, dat de brander van haard of geijser onvol doende luchttoevoer krijgt en dan kan zich door de onvolledige verbranding koolmonoxyde vormen. Dit koolmon oxyde kan in 't vertrek komen als door de hierboven geschetste omstandighe den de afvoer niet goed is of half ver stopt zit. Bovendien ontstaat in de kamer een onderdruk een vacuüm, en bestaat de kans, dat de verbrandingsgassen terug gezogen worden. Vandaar dan ook, dat men bij gasverwarmingsapparaten moet se lucht. Men moet in ieder vertrek zorgen voor voldoende toevoer van ver- daarvoor enige voorzieningen treffen. In keukens, bij het gebruik van geij- sers, zou men bij voorkeur ervoor moe ten zorgen, dat onder de deur over de hele breedte een opening van plm. 2 cm is. Gebeurt er dan een ongeluk door koolmonoxydevergiftiging en zou het slachtoffer bewusteloos neervallen, dan kan toch nog aanvoer van verse lucht plaatsvinden via de betreffende spleet. Ook in verband met het feit dat in tal van keukens ventilatoren worden ge bruikt, is deze aanvoermogelijkheid van verse lucht nodig. Wat hier over de keuken is gezegd geldt dus het hele jaar door, terwijl 't andere meer betrekking heeft op de pe riode gedurende welke men de verwar mingsapparaten gebruiikt. De Secoma wijst vooral nog op de wenselijkheid het stookapparaat regel matig door een vakman te laten nazien. Herhaaldelijk leest men nog van dode lijke ongevallen door kolendampvergif tiging doordat b.v. de haardafvoer ge heel verstopt zat. Men doet er goed aan, aldus de Seco ma, het bovenstaande zorgvuldig ter harte te nemen en vooral tijdig de vak man te waarschuwen, d.w.z. onmiddel lijk na afloop van het stookseizoen.Wan neer alle particulieren zich vlak voor het stookseizoen tegelijk wenden tot de smid of installateur, kan deze de over stelpende drukte, vooral in deze tijd van personeelsschaarste, niet binnen de gestelde tijd verwerken en komt men voor grote moeilijkheden te staan. WASSENAAR Donderdagavond om streeks half twaalf kwam op de Land- scheidingsweg in Wassenaar een perso nenauto, bestuurd door de 25-jarige Amerikaan F. H. S. uit Wassenaar, ty- dens een inhaalpoging frontaal in bot sing met een uit tegenovergestelde rich ting komende personenauto, bestuurd door de 32-jarige mej. M. v. d. Helm uit Delft. De bestuurster van deze auto was op slag dood. Haar verloofde, de 33-ja- rige luitenant M. den B. uit Den Haag, moest ernstig gewond in het Militair Hospitaal in Den Haag worden opgeno men. De Amerikaan, wiens auto 40 me ter verder in een sloot terecht kwam, werd licht gewond. In het Dijkzigtziekenhuis in Rotter dam is de 18-jarige kleuterleidster I. van Kessel uit Schiedam overleden aan de verwondingen, die zij donder dag bij 'n verkeersongeluk op de West kruiskade in de Maasstad opliep. De kleuterleidster botste daar met haar bromfiets tegen het geopende portier van een geparkeerd staande bestelauto. Zij liep daarbij een dubbele schedelba- sisfractuur en inwendig letsel op. In het ziekenhuis te Schoonhoven is gisteren het driejarig meisje Pleun- tje de Groot uit Schoonhoven overleden, dat woensdag j.l. zware verwondingen opliep, toen het plotseling de rijweg op- holde en door een auto werd aangere den. De in Rotterdam wonende 25-jarige dienstplichtige korporaal R. C. Engel friet is vrijdag in West-Duitsland le vensgevaarlijk gewond geraakt. Hij werd opgenomen in het St. Vincentrius- hospitaal te Wiedenbrück. De man ver bleef voor herhalingsoefingen in Senne- lager en behoorde tot het 53e infanterie bataljon dat op terugtocht was naar Ne derland. De heer Engelfriet, die motor ordonnans was, is in Wiedenbrück te gen een personenauto gebotst, waar door hij inwendige kneuzingen opliep. ADVERTENTIE ARNHEM Nog dit jaar zal de N.V. Samenwerkende Elektriciteits-produk- tiebedrijven op ruime schaal aanvragen om aanbiedingen uitsturen, die zouden kunnen leiden tot de bouw van een tweede kernenergiecentrale in ons land. Dit vertelde vrijdag ir. J. H. Bakker, directeur van de volgende week veertig jaar bestaande N.V. iot keuring van Electro-technische Mate rialen (KEMA) op een in Arnhem ge houden persconferentie. De aanvraag zal om een centrale met een vermogen van tussen de driehon derd Megawatt gaan. Na binnenkomst van de aanbiedingen, zal vastgesteld moeten worden of 'n dergelijke centra le economisch verantwoord is. Als dit het geval is, dan zal een dergelijke centrale zeker gebouwd worden, zei ir. Bakker. Omtrent de vestigingsplaats is nog geen duidelijke uitspraak gedaan. Wel zijn Dodewaard en Vlissingen-Oost al genoemd. Bij de aanvraag wordt er ook aan ge dacht deze te richten tot bedrijven, die thans bij de bouw van kernenergiecen trales, die economisch kunnen zijn, be trokken zijn. Wel wil men in de aan vraag vastleggen, dat de verschillende onderdelen van de centrale zoveel mo gelijk in Nederland zullen worden ver vaardigd. Men neemt aan, dat verantwoorde of fertes een half jaar na de aanvraag zullen binnenkomen en dat de elektrici teitsbedrijven dan nog een half jaar voor studie nodig zullen hebben. Zou tot de bouw besloten worden, dan zou deze vier tot vijf jaar v-crgen. Er wordt ook rekening gehouden met de mogelijkheid, dat een geheel andere vestigingsplaats dan de genoemde uit de bus zal komen. Dit hangt onder meer af van de toekomstige afzet van elektriciteit, aldus ir. J. H. Bakker. BOLZANO Aan de rand van de Noorditaliaanse stad Bolzano is giste ren een militaire helikopter met drie bemanningsleden neergestort. Alle drie inzittenden kwamen om het leven. De helikopter was opgestegen voor een red dingsactie in de bergen, waar alpinisten in nood verkeerden. DEN HAAG Zeven katholieken hebben kardinaal Alfrink in een adres gevraagd zijn gezag en invloed te willen aanwenden voor een open discussie over de binding van het priesterschap aan het celibaat. Zij vragen de kardinaal tevens de mogelijkheid te openen voor experimentele beleidslijnen van het episcopaat. Het adres van de zeven initiatiefnemers drs. L. Grond (O.F.M.), mgr. prof. dr. J. C. Groot, dr. M. Klompé, prof. dr. L. J. Rogier, dr. N. Snij- ders-Oomen, prof. dr. ir. F. Ph. A. Tellegen en rev. N. Vendrik is mede- ondertekend door bijna 140 Nederlandse katholieken, onder wie oud-minister president dr. J. E. de Quay en vele professoren. Kamerleden en priesters. In het adres schrijven de initiatiefne mers, dat hun gedachten in de eerste plaats uitgaan naar de aanstaande bis schoppensynode in Rome, „waar gele genheid zou kunnen worden geschapen om over dit vraagstuk van gedachten te wisselen met de vertegenwoordigers van het wereldepiscopaat". De initiatiefnemers zeggen in hun adres mede te handelen uit gevoel voor mede-verantwoordelijkheid. Zij lichten hun verzoek als volgt toe: „De encycliek van Zijne Heüigheid Paus Paulus VI, Sacerdotalis Coeliba- tus, heeft de traditie van de Kerk van het Westen, welke priesterschap en on gehuwde staat verplichtend verbindt, bevestigd. Met alle eerbied voor deze traditie en voor de beleidsbeslissing, welke Paus Paulus hiermee genomen heft, betwij felen ondergetekenden, of in dit sta dium van de dialoog binnen de Kerk de publikatie van deze encycliek het einde zal kunnen betekenen van de stu die over de huns inziens dringende vra gen rond het betrokken probleem. Deze twijfel berust o.a. de volgende overwegingen: De argumentatie voor de verplichte koppeling van priesterschap en celibaat schijnt te zeer bepaald door een reli gieus-cultureel milieu, dat niet samen valt met dat van de gehele wereldkerk en waarin ook overtuigde voorstanders van het verplichte priester-celibaat zich niet meer geheel thuis voelen. De argumenten tegen een absolute voor geheel de westerse kerk verplichte verbinding van priesterschap en celi baat lijken tot nu toe niet genoegzaam tot hun recht gekomen. Met de welgevestigde andere traditie van de Oosterse kerk en met de tradi ties van de Oud-Katholike, de Angli caanse en de Reformatorische kerken wordt, tot schade van de. oecumenische verstandhouding, geen rekening gehou den. In samenhang met het voorafgaande zou de mogelijkheid van een welover wogen verscheidenheid in de omgving van het priesterlijk leven positieve waardering kunnen vinden", aldus het adres. ADVERTENTIE Brand? Altijd mogelijk, nietwaar. Goed, verzekering dekt de schade. Maar: alle schade? Ook de opruimingskosten? Het architecten honorarium? En is de schadeuitkering ge baseerd op de herbouwkosten op het tijdstip van de ramp. ook zonder „overdekkingsclausule"? Ja. Als u een polis van Woudsend hebt wèl. Die is helemaal up-to-date. Dat ziet u in één oogopslag want kleine lettertjes zijn er niet bij op een Woudsend polis. Welke verzekering u ook sluit, er is juist dat tikje extra meeverzekerd, dat u voor onaangename verrassingen be hoedt. Van autopapieren-vergoeding bij een autopolis, tot extra ligdagen bij een ziekenhuisverzekering. Schade af wikkelen? Super snel, dankzij moderne computer. Definitie van Woudsend: van deze tijd, oernederlandse degelijkheid, zonder juridische haarkloverijen datgene uit keren, waar u recht op hebt. Vraagt u daar eens meer over aan de assurantie-tussen persoon, uw raadgever en pleitbezorger! AMSTERDAM Het comité Viët- nam houdt op zaterdag 21 oktober op nieuw een demonstratie tegen de oor log in Viëtnam in de vorm van een stille tocht door Amsterdam. Voor de betoging, die volgens het comité ook gesteund wordt door de Ac tiegroep Viëtnam, is vergunning aan gevraagd. Evenals voor de tocht op 20 mei, toen ca. 10.000 mensen meeliepen, wordt gestart voor het Scheepvaart huis op de Prins Hendrikkade. Het plan is via Damrak, Dam, Rokin, We teringschans en Ferdinand Bolstraat naar de oude RAI te lopen, waar de demonstratie zal worden besloten met een korte bijeenkomst. DEN HAAG Het vorig jaar april opgerichte „Democratisch Centrum Nederland" heeft een pocketboekje uit geven, getiteld „Naar nieuwe politieke verhoudingen". Het boekje is de vrucht van gezamenlijke studie en gesprek in het democratisch centrum, dat is opge richt met de bedoeling als politieke ka talysator op te treden in het proces van algehele politieke vernieuwing, dat zich in steeds breder kring voordoet. Daar het DCN, behalve studie- ook een actiegroep wil zijn, ligt het in de bedoeling thans actief te gaan meewer ken aan de opbouw van een nieuwe par tijstructuur. Met het oog hierop streeft het DCN ernaar een eigen politieke or ganisatie (schaduwpartij) op te bou wen, die mede als uitgangspunt kan die nen voor een nieuwe partijformatie, die beantwoord aan de eisen en problemen van deze tijd. Het centrum is bereid met iedere an dere groepering in contact te treden, die evenzeer wil komen tot nieuwe po litieke verhoudingen in Nederland. Mocht het niet lukken te zamen met an deren voor de volgende verkiezingen een nieuwe partij formatie tot ontwik keling te brengen, die de kern kan wor den van een nieuwe partijstructuur, dan is het niet uitgesloten, dat het DCN zelfstandig aan de verkiezingen gaat deelnemen. Op een persconferentie in Den Haag deelde de voorzitter van het Democra tisch Centrum Nederland, mr. dr. S. W. Couwenberg, mee dat zijn groepering in KVP-kring wordt erkend als stro ming. „Ons streven naar deconfessiona lisering wordt ook in andere politieke groeperingen aan de dag gelegd. Wij willen echter onze eigen weg gaan en ons nog niet bij voorbaat binden aan toekomstige partners. In principe zijn wij dynamisch en kritisch ingesteld, vooral tegenover elke gevestigde orde". ADVERTENTIE UTRECHT De ledenvergadering van de Landelijke Huisartsen Vereniging heeft besloten de tarieven voor particuliere patiënten te verhogen. Na 1 okto ber zal voor een spreekuurconsult f 9,in plaats van f 8,in rekening wor den gebracht en voor een visite f 13,50 in plaats van f 12,Verrichtingen, die een bijzondere inspanning of meer tijd vergen, zullen, evenals tot nu toe, extra worden berekend. SCHIPHOL De KLM heeft bij Douglas Aircraft Company te Long Beach (Californië) een order geplaatst voor drie DC-8-63, (zgn. Super-DC-8) en vier DC-9-30 straalvliegtuigen. Door deze aankoop die inclusief reserve-on derdelen een totaalbedrag van ruim 200 miljoen gulden vergt, verwacht de KLM tot het einde van het boekjaar 1971-'72 te voorzien in haar behoefte aan vlootuitbreiding. Zoals bekend, hoopt de KLM om streeks die tijd de drie bestelde Boeing 747 „Jumbo-Jets", elk geschikt om ruim 400 passagiers te vervoeren, in ge bruik te nemen. De KLM heeft reeds eerder vier Su per DC-8 toestellen besteld, waarvan de eerste in juli j.l. werd afgeleverd. De tweede verwacht men dit najaar en de overige twee in de zomer van 1968. De drie thans bestelde vliegtuigen van dit type zullen omstreeks december '68, juli '69 en december 1969 worden afge leverd. De DC-8-63 is ruim elf meter langer dan de „gewone" DC-8 machines, waar van de KLM er reeds 18 bezit. De Su per DC-8 biedt in de KLM-uitvoering plaats aan maximaal 227 passagiers. Ook op de verlengde DC-9 loopt reeds een bestelling van tien toestellen, die deels eind 1967 en deels in de loop van 1968 zullen worden afgeleverd. Van de nu bestelde DC-9-30's zullen de eerste drie eind 1968 en de vierde begin 1969 naar Schiphol worden overgevlogen. De verlengde DC-9 is ongeveer 4'/i me ter langer dan de gewone DC-9 en heeft een capaciteit voor 96 passagiers. De „gewone" DC-9 waarvan de KLM er 6 in gebruik heeft, biedt plaats aan 73 passagiers. Het gaat, volgens de LHV, om een trendmatige aanpassing van de particu liere tarieven. Ook de ziekenfondstarie ven worden jaarlijks trendmatig ver hoogd. De LHV heeft zich bij het vaststellen van de nieuwe (advies)bedragen laten voorlichten door economische en loon- deskundigen. Bij de cijfermatige opstel ling voor de berekening is gebruik ge maakt van de loonindices voor de werk nemers bij het particuliere bedrijfsle ven en bij de overheid, zoals die in juli 1967 zijn gepubliceerd door het Centraal Bureau voor de statistiek. Nader vernemen wij, dat de LHV haar leden heeft geadviseerd geen gebruik meer te maken van de mogelijkheid pa tiënten, die zonder dringende noodzaak gedurende het weekeinde de hulp van hun arts inroepen, een driedubbel ta rief in rekening te brengen. Men wil in dergelijke gevallen volstaan met een dubbel tarief. De artsen kunnen „vergeten" een no ta te sturen, als zij bijvoorbeeld de in druk hebben, dat 'n bepaald kinder rijk gezin door veelvuldig bezoek van of aan de dokter in financiële moeilijk heden dreigt te raken. DEN HAAG Het Korps Rijkspoli tie zal met ingang van morgen een proef nemen met een meer opvallende beschildering van de surveillancevoer tuigen. De proef is in samenwerking met de Stichting Wetenschappelijk On derzoek Verkeersveiligheid voorbereid. Voor deze proef worden in eerste in stantie een Porsche-surveillanceauto en een solomotor, die gebruikt worden bij de motorsurveillance op de weg Aalsmeer-Hilversum, van een zeer op vallende nuancerende oranje beschilde ring voorzien. NEW YORK Een onbekend auto biografisch liefdesverhaal van de schrijver James Joyce is te New York in een particuliere verzameling gevon den, zo schryft de New York Times gisteren. Het verhaal staat in een notitieboek, dat afkomstig was uit de boedel van de broeder van de schrijver. r

De Vallei | 1967 | | pagina 10