Financiële bijdragen van diverse zijden Zwembad-actie profiteerde van opening raadhuis Kunst van nu, stenen van toen accurate jonge mensen Laatste trouwerij in oude raadhuis Verboom "nu verhuisd Burgemeester Belangrijk voor heel Renswoude In de lift genomen MIS T u uw Agenda voor Arnhem AGENDA Macro-bestuur voor de radio Manifestatie Toneel nu Bioscopen Arnhem Geslaagd Nieuwe voorzitter van Nut Leers urn 10550 11079 Het spaarbankwerk is zeer interessant NUTSSPAARBANK BURGERLIJKE STAND AMERONGEN Be j aa rdenmidd a«zen starten weer ETTELIJKE KILOMETERS PER DAG Betaal per kwartaal ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1967 VEENENDAAL „Wij zijn oprecht jaloers op wat Yeenendaal heeft be reikt". Deze uitspraak deed dr. P. J. Platteel, burgemeester van Ede, tijdens de buitengewone raadsvergadering ter gelegenheid van de opening van het nieuwe raadhuis. Aan het slot van de bijeenkomst, waarin hit. C. Th. E. Graaf van Lynden van Sandenburg, commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht, de officiële openings daad verrichtte voerden vele sprekers het woord. Het gemeentebestuur kreeg diverse toezeggingen voor financiële bijdragen voor het in aanbouw zijnde zwembad. De Veenendaalse Fabrikan tenvereniging bood via de heer L. M. Bonnike een uitgewerkt plan aan, dat voorziet in de aanleg van meer zit- en speelgelegenheid rondom het raadhuis, dat men in samenwerking met de ge meente hoopt uit te voeren. Ds. D. v. Enk, die sprak als nestor van de gemeenteraad,herinnerde nog even aan de benarde huisvesting van het gemeentelijk apparaat in het verle den. „De zwerftocht is nu geëindigd", zo zei hij. „Namens de raad wens ik alle bur gers geluk met dit monumentale ge bouw". De burgemeester van Rhenen, jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Ro senthal fungeerde als woordvoerder van de besturen van de omliggende gemeen ten. „Je hoort zo vaak zeggen dat het beter van een stad dat van een dorp kan, maar dat gaat hier niet op, want een gemeente als Rhenen zou een der gelijk gebouw niet kunnen opbrengen.." Ds. G. C. Vijzelaar, sprekend namens het Veenendaalse convent van predi kanten, noemde het raadhuis een „thuis voor de gemeente". In briljant gekozen bewoordingen bracht dr. J. G. Thoomes als vertegen woordiger van de onderwijsinstellingen in de gemeente, zijn gelukwensen over. „Dit gebouw", zei hij, „straalt rust en stabiliteit uit. Het is een gigantisch monument. Er is kritiek, maar die komt van mensen die in het negatieve leven en die altijd wel iets aan te mer ken hebben. Veenendaal was in de vo rige eeuw nog een armelijke plaats en nu is er dit raadhuis. Het is bijna niet voor te stellen De heer L. R. A. Ester, oud-gemeen teraadslid en bondspenningmeester van de textielvakbond „Unitas", deelde mee dat de gezamenlijke vakbonden 'n fi nanciële bijdrage in de bouw van het zwembad zullen schenken en ook de stedebouwkundige prof. Van Embden, naar wiens visie het raadhuis werd ge- creeërd, deed deze toezegging. De laatste spreker was gemeentese cretaris D. van Manen. Hij bracht fe licitaties over namens het gehele ge- meentepersoneel. De genodigden kregen daarna ruim schoots de gelegenheid het gebouw te bezichtigen, waarbij vooral de archeo logische stenenverzameling, die gedu rende twintig jaar bijeen is gebracht door de Veenendaler Adriaan P. de Kleuver en die hij het gemeentebestuur Van twee Veenendaalse kunst e- 1 naars, Mik Thoomes en Hedda i Buys, zijn werken aangekocht voor ide verfraaiing van het interieur van het nieuwe raadhuis. Een belang- wekkende permanente expositie die men bij een bezoek aan het nieu we huis der gemeente eigenlijk niet mag missen is de stenenverzame-\ ling van de heer A. P. de Kleuver, die parterre in glazen vitrines is on dergebracht. Hedda Buys maakte het houtreliëf, dat een plaats kreeg in de kantine. Het glasmozaïek van Mik Thoomes. x-.-vX-x-Xv,:-: schonk, veel belangstelling en waarde ring genoot. Gistermiddag en ook een gedeelte van de avond had in de trouwzaal een re ceptie plaats voor talrijke genodigden uit Veenendaal en wijde omgeving. On der de aanwezigen bevonden zich on der andere vele gemeentebesturen van plaatsen uit de provincie. Zo waren er de colleges van burgemeester en wet houders uit Rhenen, Amerongen, Scher- penzeel, Soest en Baarn en vele ande ren. Verder waren vrijwel alle direc ties van grote en kleinere Veenendaalse industrieën vertegenwoordigd. Dan was. er nog de garnizoenscommandant van Amersfoort de luitenant-kolonel Bos en de heer Van den Berg, oud-wethouder van de gemeente Wassenaar. Na hun felicitaties te hebben overge bracht aan het voltallige Veenendaalse college namen vrijwel allen van de ge legenheid gebruik het gebouw op hun gemak te bezichtigen. Om te voorko men dat men doelloos ging dwalen wa ren voor deze middag „gidsen" aange steld; gemeente-ambtenaren die het ge bouw bij de inrichting al hadden leren kennen. De aanwezigen werden van verver singen voorzien door leerlingen van de vormingsklas van de chr. huishoud school. Tegen 8 uur 's avonds vertrokken de laatste receptiegangers. Het terrein voor het nieuwe raadhuis was daarna VEENENDAAL De Edese wethou der W. Weigraven kwam gistermid dag in het Veenendaalse raadhuis plotseling voor de taak te staan zijn collega's H. P. Hoolboom en M. Wie- geraadt en ook gemeentesecretaris E. Bulder uit de lift te bevrijden, waarvan de deur niet meer open wilde gaan. De liftinstallatie lijdt nog aan enkele overigens hardnekkige kinderziekten en daar werden de Edese autoriteiten het slachtoffer van. Voor de heer Welgrbven zat er niets anders op dan een monteur te waar schuwen, die met een schroevedraaier de deur wist te openen en aldus de al enigszins in paniek gebrachte gemeen te-bestuurders uit hun benarde positie bevrijdde. Later zei een functionaris van de ge meente: „Die monteur houden we met opzet de hele dag hier, want je kunt nooit weten Inderdaad A De heer A. P. de Kleuver bij zijn stenenverzameling. LEERSUM. In hotel „Damlust" werd gisteravond de eerste Nutsavond van het nieuwe seizoen gehouden. Voor het officiële gedeelte werd eerst een al gemene ledenvergadering gehouden. De voorzitter van het Nutsdeparte- ment Leersum, de heer H. W. Dam, had de wens te kennen gegeven om als voorzitter te bedanken. Hij heeft deze functie jarenlang bekleed. De belangen van het departement gaan me zeer aan mijn hart, aldus de scheidende voor zitter. Ik kan aan de nieuwe voorzitter, de heer Schenk een ledental overdra gen dat niet minder is dan toen ik mijn werkzaamheden als voorzitter begon. De heer Dam vond dit een verheugend feit in een tijd waarin het verenigings leven nog al eens te kampen heeft met gebrek aan belangstelling van leden. Het Nutsdepartement in Leersum telt ongeveer 150 leden en de financiële po sitie is van dien aard dat de toekomst zonder zorgen tegemoet gezien kan worden. Aan het bestuur moet nog een lid worden toegevoegd, maar hiervoor wa ren nog geen kandidaten gevonden. Tij dens de eerstvolgende bijeenkomst van het Nut wil men proberen in deze va cature te voorzien. De nieuwe voorzitter, de heer Schenk, sprak de heer Dam in lovende woorden toe. Hij prees zijn goede leiding. Uw manier van vergadering leiden was prettig, bijna vaderlijk zelfs. De heer Dam kreeg als blijk van waardering voor zijn vele werk een boekenbon aangeboden. Verschillende bezoekers kwamen in groot tenue. voor de jeugd, die kon luisteren naar de „Music Makers". Een vuurwerk be sloot deze feestelijke dag voor de gehele Veenendaalse gemeenschap. Vandaag is de bevolking in de gele genheid om het nieuwe raadhuis van binnen en van buiten te bezichtigen. Heden, zaterdag VEENENDAAL Eierhal 1923 uur: Bazaar Leger des Heils. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal: 19.30 uur: „Jerry Cotton beukt er op los". Morgen, zondag BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal: 15 uur: „Jer ry Cotton beukt er op los" en 19.30 uur: „Call-girls uit Kopenhagen". WINKELDEN TKUAi VEENENDAAL 0 Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 9 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel open en is op maandagmorgen ge sloten 0 Kappers zijn s maandags de gehele dag gesloten. 0 Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur. 's zaterdags de gehele dag. 0 WV-lnlichtingenKantoor: Hoofd straat 84. tei. 08385—11607 en 11602. dagblad DE VALLEI Bel: tot 17.30 u. van 17.30 19.30 Zaterdags 16.30—17.30 uur Voor enkele actieve en tot 17 jaar, die bereid zijn verantwoording te gaan dragen, hebben wij plaats op een van onze kanto ren. Goede salarisregeling, 6% vakantietoeslag en I maand salaris extra. Schriftelijke of mondelinge sollicitatie aan de KANTOREN KERKEWIJK 6 - TELEFOON 12198 RHENEN Enkele Macro-bestuur ders komen vanavond voor de radio. Zij zullen worden geinterviewd over de motorsport en de Leccius de Ridder Motocross op de Grebbeberg door re porter Theo Koomen in het muzikale sportprogramma „Goal" van de AVRO dat wordt uitgezonden van 's avonds 10.45 tot 11.55 uur over Hilversum II. VEENENDAAL Gistermiddag vond de laatste huwelijksvoltrekking plaats in het oude raadhuis van Vee nendaal. Ter gelegenheid hiervan meen de het gemeentebestuur dit laatste paar een „troostprijs" te moeten aanbieden in verband met de feestelijke opening van het nieuwe raadhuis. Zo ontvingen de heer J. van den Ham en mevrouw P. G. van den Ham-De Kievid een vaas je met bloemen uit handen van de heer P. Will, die het huwelijk voltrok. In de oude trouwzaal was het gisteren snik heet. De verhoogde bloeddruk bij de toekomstige bruidsparen door de zenu wen en het bijverschijnsel transpiratie zal in het nieuwe raadhuis bestreden kunnen worden met air-conditioning. 95 RENSWOUDE Het nieuwe bedrijf van N.V. Verboom en Co., in Rens- woude is gistermiddag officieel door burgemeester J. A. Hosang geopend. De fabriek verhuisde onlangs van Ede naar Renswoude, waar een modern pand werd gebouwd. Burgemeester Hosang sprak de enige directeur, de heer P. Verboom tijdens een bijeen komst van genodigden hartelijk toe. „Wij zien u als een groot pionier en wij hebben waardering voor uw voort varendheid en durf', aldus de burge meester. Het bedrijf beslaat een oppervlakte van 2800 m2 en er is nog een ruime mogelijkheid tot uitbreiding. Het indus trieterrein dat vorig jaar door de heer Verboom werd aangekocht is totaal 12.500 m2 groot. Verboom N.V. is importeur van hout bewerkingsmachines en vervaardigt zelf onder meer zogenaamde breedband- schuurmachines die in de houtverwer kende industrie toepassing vinden. Er werken ongeveer veertig perso neelsleden en het ligt in de bedoeling, dat dit aantal op korte termijn nog zal worden uitgebreid. Het gebouw is geconstrueerd van een stalen geraam te, dat bekleed is met geplasticeerde platen. Het bedrijf werd in Rotterdam door de huidige directeur gesticht en bestaat nu ruim zestien jaar. Burgemeester Hosang sprak van een „voor Renswoude belangrijk moment", toen de heer Verboom destijds besloot zijn bedrijf naar Renswoude over te plaatsen omdat er in Ede geen uitbrei dingsmogelijkheid was. „Als ik even in de toekomst kijk en een prognose maak voor 1968 voorzie ik een verdubbeling van de huidige pro- duktiecapaciteit", aldus de burgemees ter, die aan het eind van de bijeenkomst als eerste de deur naar de fabriekshal ontsloot. pe heer Verboom sprak een kort woord van dank. „Deze dag is onver getelijk voor me", zo zei hij onder meer. Ook de beide wethouders en de gemeentesecretaris woonden de offi ciële opening bij. Renswoude heeft nu voor het eerst in haar geschiedenis een middelgroot be drijf binnen zijn grenzen. Mevr. Verboom en haar beide zoon tjes die samen met burgemeester J. A. Hosang de deur openen.' Op de achtergrond de eigenaar, de heer Verboom. AMERONGEN Geboren: Roelof, z. v. R. van den Heuvel en W. Maertz- dorff. Ingekomen personen: S. Stijsiger, Pr. Beatrixlaan 10 van Arnhem; J. B. Bult huis, Vissersweg 40 van Veenendaal; P. v. d. Pol-van Veldhuizen, Molen straat 4. van Ede; J. Breeschoten-Na- gel. Utrechtsestraatweg 1, van Rhenen. Vertrokken personen: Th. Peters, Kon. Julianalaan 33 naar Duitsland. REMBRANDT, Velperplein, 14.30, 18.45 en 21.00 uur: „Je leeft maar twee keer". PALACE, Bakkerstraat, 14.30, 18.45 en 21.00 uur tot en met zaterdag: „Ge heim agente in Gibraltar", zondag tot en met woensdag: „Verboden verlei ding". SASKIA, Looierstraat, 14.30, 18.45 en 21.00 uur: „De bezeten jacht". LUXOR, 14.30 en 19.30 uur: „Dr: Zjivago". STUDIO A, Lange Wal. 14.30, 18.45 en 21.00 uur: „Georgy Girl". Woensdag 4 oktober Stadsschouw burg 19.45 uur: Toneelgroep Centrum met „De Thuiskomst" van Harold Pin ter. Na afloop discussie. Donderdag 5 oktober Gebouw voor Kunsten en We tenschappen 19.45 uur: Toneelgroep Theater met „Krapp's laatste band", van Samuel Beckett en „Het Kroondo mein" van Marguérite Duras. Na af loop discussie. Vrijdag 6 oktober Jaarbeursgebouw Vredenburg 19.45 uur: Teach-in over toneel m.m.v. Anton Koolhaas, Han Bentz van den Berg, Johan Greter, o.l.v. drs. Guus Rekers (VARA-TV). Zaterdag 7 oktober Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen 19.45 uur: Toneelgroep Centrum met „Kooien" van Lewis John Carlino. Na afloop le zing over Carlino door Han Surink. Zondag 8 oktober Tivoli 19.45 uur: „De verhuizing en Darts" van Lode- wijk de Boer met korte inleiding van de schrijver. Na afloop slotfeest met beat-band in de grote foyer. VEENENDAAL Dinsdagmiddag 3 oktober beginnen weer de wekelijkse ontspanningsmiddagen voor bejaarden in het OCB-gebouw. Het koor van het bejaardentehuis „De Engelenburgh" zal onder leiding van de heer Budding deze eerste middag verzorgen. Een middag door en voor bejaarden dus. Het programma voor de maand okto ber luidt als volgt: 3 oktober Bejaar denkoor „De Engelenburgh" en decla matie, 10 oktober SOS per telefoon door mej. J. Sligter uit Utrecht, 17 oktober vrij verhaal door mevr. v. Benthem, 24 oktober ds. IJtsma, geref. predikant te Veenendaal vertoont dia's. EDE Aan de christelijke kweek school te Ede slaagde voor het eind examen derde leerkring ter verkrijging van de volledige bevoegdheid als on derwijzer (es) (hoofdacte nieuwe stijl) de heer W. Geelhoed, te Veenendaal. Dat had u niet gedacht, maar waar is het: elke huisvrouw loopt elke dag heel wat kilometers, alleen al in haar huis. En net als z(j boven is, natuurlijk wéér de bel. Ook éénmaal per week (als u weekabonnee van het dagblad De Vallei bent) van onze bezorger. Dót belletje kunt u althans voor komen als u „overschakelt naar kwartaal". Doe dat, want het is gemakkelijk, modern en prak tisch: dan wordt eens per 3 maan den een kwitantie aangeboden. Tenzij u 14 dagen voor het einde van het kwartaal gireert (gironr. 1321600). Het bespaart u incasso kosten. Maak het U zelf gemakkelijk

De Vallei | 1967 | | pagina 3