Panters-trainer Nieuwenhuyse „indecent" buitenspel gezet Panters „had geen enkele keus" Tini Wijnen gaat gebukt onder de druk van het „medelijden" „Ik word er ziek van Panters (dames) verloor, maar speelde toch zeer goed ei*ti t t if-' ar* J 'f m a - w i V Veenendaal morgen triomfator tegen KDS - Utrecht Prognose betaald voetbal Australische in recordtijd over Het Kanaal Elftallen voor morgen Weaving versloeg WA IV met 2-1 VT W l¥ <r» t Eindklassering kampioenschap 1967 „De Luchtreiziger' Candia '66 versus degradatiekandidaat van vorig seisoen YOETBALPROGRAMMA Nederlandse boksers tegen Schotland „Als een donderslag bij heldere hemel" v Moeilijkheden SPORTTOTO Mevr. Heemskerk verloor Hoofdklasser Eergevoel 'i V i Scherpenzeel tegen razendsnel Maluku Muda EWV Opheusden Afdeling Utrecht Herstel Doorslaggevend Samen alles Waarom? ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1967 VEENENDAAL De ex-trainer van volleybalvereniging Panters uit Vee- nendaal, de heer C. A. J. Nieuwenhuyse, is zeer verontwaardigd. Na twee sei zoenen met succes Panters te hebben getraind werd hem medio augustus „als een donderslag bij heldere hemel" ontslag aangezegd zonder een en ander voldoende te motiveren. De technische commissie van de volleybalclub had hiertoe besloten en Panters- voorzitter R. Sipkema had de minder aangename taak om dit aan de oefen- meester mede te delen. „Dat de commissie mij wenst te ontslaan om een nieuwe trainer te engageren is een vrij normale zaak", aldus Nieuwenhuyse, „maal ais dat bij de Panters op deze manier gaat, dan vind ik dat ten hemel schrei end. Zonder opgaaf van redenen iemand maar buitenspel zetten (en nog wel zo'n lange tijd na de competitie) beschouw ik als indecent". Een woördvoerder van de volleybalvereniging gaf tegenover onze sportredac teur te kennen wel degelijk de ontslagaanzegging te hebben gemotiveerd, doch de ex-trainer spreekt dit pertinent tegen. We hebben onze motieven evenwel in enigszins bedekte termen geformuleerd, daar een ontslag nu 'eenmaal hard kan aankomen", aldus het bestuurslid van Panters. Hij erkende overigens ruiterlijk, dat het inderdaad „wel wat laat" werd bekendgemaakt. Twee jaar heeft de ex-Delftenaar Panters getraind. Het eerste seizoen werden de dames glorieus kampioenen de afgelopen competitie grepen de he ren de titel met een respectabele voor sprong op nummer twee van de rang lijst. De heren haalden het in de promo tiewedstrijden net niet en ook de dames stelden in de slotfase van de beslis singswedstrijd tegen GVC teleur. „Mentaal waren de Panters niet opge wassen tegen hun tegenstanders in de ze belangrijke duels", vertelt trainer Nieuwenhuysen. „Het feit dat onze teams op het beslissende moment faal den is indirect terug te voeren op de trainer", zegt het Pantersbestuur. Het raadselachtige hiervan is echter, dat men de oefenmeester hiervan niets heeft verteld. Dhr. Nieuwenhuyse in 't dagelijks leven als sportleider verbonden aan 'n internaat kreeg zijn opleiding aan 't CIOS in Overveen en studeerde daar af met als specialisatie volleybal. Vanaf zijn dertiende jaar beoefent hij de volleybalsport. Vijf jaar lang heeft hij gespeeld bij AV '40 in Delft. Gedurende deze tijd heeft hij meerma len in vertegenwoordigende teams ge speeld van Delft en omgeving en ook had hij een vaste plaats in het CIOS- team tijdens zijn studie. In zijn diensttijd behoorde hij enkele jaren geleden tot de selectie voor het nationaal militair team. Later werd hij hulptrainer/verzorger van deze selec tie. Nieuwenhuyse is onder andere nog oefenmeester geweest van het Zand- voortse OSS, Rapid in Den Haag en de Delftse vereniging Prometheus en AV '40. Toen hij naar de omgeving van Vee- nendaal verhuisde werd hij aangesteld bij Panters. De nieuwe trainer werd per seizoen aangenomen en had geen vast contract. Reeds na de eerste com petitie werden de dames kampioen van de eerste klasse en promoveerden naar de overgangsklasse. Het tweede jaar be haalden de heren het kampioenschap. „Doordat ik in de weekends veel moest werken en nogal wat moeilijkhe den had in de privé-sfeer, kon ik niet bij alle wedstrijden zijn van mijn teams. In maart heeft de technische commissie van Panters mij toen ge corrigeerd. Zij had echter begrip voor mijn standpunt en was verheugd, toen ik vertelde, dat ik in Doorn een nieu we werkkring zou aanvaarden. Ik was daar de weekends vrij en kon dus al tijd bij de wedstrijden aanwezig zijn. commissieleden prachtig...!" De training was eind mei beëindigd DEN HAAG Voor sporttoto no. 9 is geen eerste prijswinnaar uit de bus gekomen. Het bedrag van deze prijs: 166.952,50 gulden werd daarom voor tweederde naar de tweede en een derde naar de derde prijs overgeheveld. De cijfers voor sporttoto 9 luidden: Aantal deelnemers 661.801; bruto in leg 919.846,20 gld.; prijzenbedrag 303.550 gld. Eerste prijs 166.952,50 gld., geen mel dingen; tweede prijs 202.366,67 gld, 27 meldingen, bruto 7.495 gld.; derde prijs 101.183,33 gld., 90 meldingen, bruto per kolom 1.112 gld. DOVER De Australische zwemster Linda McGill is er vrijdag in geslaagd in recordtijd Het Kanaal over te zwem men. Zij stapte aan wal bij de rotsach tige kust van St. Margaret's Baai ne gen uur en 59 minuten nadat zij bij Kaap Gris Nez ^e tocht begon. „Ik had er geen idee van, dat ik het record zou breken. De omstandigheden waren echter ideaal, behalve het laat ste half uur, toen de wind opstak en de zee ruwer werd", vertelde zij later, toen zij weer wat op verhaal was ge komen. Het vorige record stond met tien uur en 24 minuten op naam van de 20-jarige Britse bibliothecaresse Elaine Gray, die enige maanden geleden Het Kanaal overzwom. SUBOTICA In de vijftiende ronde van het kandidatentoernooi voor dames in Subotica (Zd.Sl.) heeft mevr. Heems kerk verloren van de Russische speel ster Kozlovska. In het klassement staat mevr. Heemskerk met vijf punten en 1 afgebroken partij op de twaalfde plaats in het veld van achttien deelneemsters. Het klassement wordt aangevoerd door de Zuidslavische Teresa Stadler, die elf punten heeft en nog twee hangpartijen moet uitspelen. bij Panters. Nieuwenhuyse wilde starten met een nieuw trainingspro gram. doch dit bleek niet meer nodig. Half augustus kwam de Panters-voor- zitter namens de technische commissie meedelen, dat de vereniging geen ge bruik meer wenste te maken van zijn diensten. Voorzitter Sipkema vond het weliswaar erg vervelend, maar het kwam er toch op neer dat zonder motivering Nieuwenhuyse de laan werd uitgestuurd. Men gaf ons het volgende commentaar: „De technische commissie van Panters diende een voorstel in om een nieuwe trainer aan te stellen, bij voorkeur een nog spelende hoofdklasser. Hierin is men geslaagd en heeft men als oefen meester gecontracteerd de DPC-er Vis ser. Wij hadden geen enkele keus wat be treft Nieuwenhuyse. De technische commissie wilde beslist een nieuwe trainer. Het falen van de Panterteams op beslissende momenten werd de commissie terug op de omstandigheid, dat de training van Nieuwenhuyse te Een opname van de selectieploeg voor het nationaal militair team, waartoe enkele jaren geleden ook Nieuwenhuyse (staand vijfde van links) behoorde. Trainer NIEUWENHUYSE veel was afgestemd op de theorie...", aldus voorzitter Sypkema. „Daar zijn ze dan wel wat laat ach tergekomen", repliceerde de veront waardigde Nieuwenhuyse „Ik blijf het een vervelende en bepaald indecente zaak vinden. Ik was graag trainer gebleven en er was geen reden (dat heb ik ook van en kele van mijn pupillen gehoord, die zelf meespeelden in de betreffende matches) mij deze tekortkomingen in de schoenen te schuiven. De bestuurders van Panters waren enthousiast, dat ik in de toekomst vrije weekends zou heb ben en als blijk van waardering zetten ze mij op beschamende wijze aan de dijk." Het is een wat onduidelijke zaak. Wij meenden overigens, dat het falen van de heren en dames in de slotfase van de allesbeslissende duels te wijten was aan domme pech en een flinke do sis dramatiek. En niet aan de trainingsmethoden van oefenmeester Nieuwenhuise. Veenendaal (thuis) KDS: doel: A. Blankespoor; achter: C. Henzen, C. Gerritsen, H. v.d. Bovenkamp en D. v. Dijk; midden: Jan Henzen en H. Stuy- venberg; voor: A. Muller, H. Imbosch, H. van Nieuwamerongen en J. Sukkel. Candia '66 (uit) SVF: doel: Kok; achter: Szabang, Van Beek, Ten Braak, H. v. Walsum; midden: H. Evers en G. v. Veenendaal; voor: Kregting, J. Ei bers, J. v.d. Pol en Van Estrik. Opheusden (uit) EWV: doel: Van Eldik achter: H. Huibers en M. Sia- Laya: midden. M. v. Broekhuizen, A. Arends, A. Geurts voor: Siauta, J. Winkelman, A. Huibers, H. v. Brenk en J. Siahaya. Scherpenzeel (thuis) Maluku Muda: doel: C. v. Geel achter: G. Tins en M. Louwers; midden: G. v.d. Broek, H. Veldhuizen; H. Hoefakker; voor: A. Jansen, W. Vonk, F. Rebergen, B. v. Oostrum en G. Vermeulen. RK Unitas (uit)Houten: geen op stelling doorgekregen. Oranje-Wit (uit)Barneveld: doel: C. v. Rotterdam; achter: J. Haisch, J. Nellestijn; midden: H. C. Bosch, St. Veenendaal, T. Drost; voor: KI. van Burken, L. Hage, R. v. Pluuren, Sel- horst en H. Slok. DVSA (uit) Hoogland: geen opstel ling ontvangen. HDS (thuis) Ares: doel: H. Ter- schegget; achter: J. v.d. Pot en H. Hek; midden: L. Schuilenburg, G. de Hartog, J. v.d. Berg; voor: J. W. Meerbeek, T. Gijsbertse, P. Willemse, J. Maassen, C. v.d. Berg. AMERSFOORT Donderdagavond j.l. speelde het herenteam van Wea ving de tweede competitiewedstrijd van dit seizoen in de sporthal te Amers foort. Ditmaal was de tegenstander WA 4 uit Amersfoort. Weaving draai de niet zo soepel als verleden week te gen het sterke BG en SV en had vooral in de eerste en de derde set veel moei te met zijn tegenstander. Uiteindelijk wonnen de mannen van de KVSW de strijd verdiend met 21. OSS Het valt niet te ontkennen, dat de Nederlandse topbiljarters de laat ste tyd ln internationale en nationale toernooien in belangrijke mate tekort schie ten. Tüdens het laatst gehouden wereldkampioenschap 71/2 in Düsseldorf bleek bijvoorbeeld Tiny Wynen vooral psychisch niet in staat zich volwaardig met zyn tegenstander te kunnen meten. Iedereen was eigenlijk verbaasd dat de uitgeputte Wijnen zyn laatste party wist uit te spelen. In Nuenen, waar de afgelopen week het kampioenschap van Nederland ereklasse kader 47/1 werd gehouden, verscheen een op het oog fit uitziende Wijnen aan de biljarttafel. Zyn start was zó sterk, dat vrijwel iedereen mompelde: „Gelukkig, hy telt weer mee". Toch werd ook dit toernooi voor de pure kadrist een grote teleur stelling. In de beslissende fase, in zyn duel met de latere kampioen Henk Schol- te, ging hU vroegtijdig door de knieën en in zyn volgende wedstrijd tegen fina list Hans Vultink, stortte hy opnieuw in elkaar. Pas in zijn laaste party was hy, bevryd van alle zorgen, weer de „oude" Wynen, zoals iedereen hem graag ziet. „Ga even met mij mee, dan laat ik je horen waarom het niet gaat". De 37-jarige handelaar in auto's zet zich neer in een hoek'e van een klein, rustig café. „Let nu maar eens op wat de mensen tegen me gaan zeggen". Vijf komen er binnen die hem de hand willen drukken. De eerste zegt: „Dag Tiny, hoe 's het met je gezond heid?" De tweede: „Zo ouwe makker, hoe is het met je hart?" En de derde: „Dag Tiny ga je winnen of ben je nog niet in orde?". De begroeting van de twee anderen is al niet anders. Vijf ge lijkluidende begroetingen, alle even goed bedoeld maar alle ook even krenkend voor een man, die dit medele ven niet kan en wil verdragen. tijdens een vijflandentoernooi een lichte hartinfarct heb gehad. Ik begrijp wel dat ze het allemaal goed bedoelen, maar ik kan er niet tegen. Ik word er ziek van". „Waarom stop je dan niet voor een tijdje?" Toen ik als jongen van acht jaar be gon te spelen heeft dat mijn vader veel geld gekost. Voor lessen bij de oud kampioen van Nederland, Jan Domme- ring, betaalde hij vijf gulden. Ik leerde snel en nadat ik lid was geworden van een vereniging, promoveerde ik in drie maanden tijd van de derde klasse ka der 38/2 naar de hoofdklasse. Als de successen komen krijg je een bepaald eergevoel. Zo was het ook bij mij. In 1960 behaalde ik mijn eerste ti tel in het 47/2 door de grote Piet van de Pol te verslaan. Als je kampioen van Nederland bent, wil je ook Europees kampioen worden. Het heeft drie jaar geduurd voor ik dat bereikte. En toen „En dat alles omdat ik in Amersfoortkwam die fatale dag in Amersfoort. "l Si Ué. ffLa,. i tógVv v*: AMERSFOORT Het eerste dames team van Panters speelde donderdag avond in de sporthal te Amersfoort het eerste competitieduel van dit seizoen tegen het Amersfoortse Spirit. Het werd de kleinst mogelyke nederlaag voor de zeer jonge Veenendaalse formatie: 32. Panters miste zeer node de twee hoofd- aanvalsters van verleden jaar en kon aan het net niet gevaarlijk genoeg wor den om Spirit afdoende onder druk te zetten. Spirit speelt reeds jaren met de zelfde formatie en dit gaf in de vijfde en beslissende set de doorslag. Vooral het harde serveren en de betere aanval kon Panters niet verwerken. Spirit speelde in de eerste set beter en won deze verdiend met 154. In de tweede set was Panters beter inge speeld. Het kwam nu tot aanvalsacties, in laatste instanie afgewerkt door Dit ty Hiensch en aanvoerdster A. Siefkes. Jos Jansen, op de serveerplaats deze avond fantastisch goed, kon aan het net vrijwel geen goed doen en haar kei harde smashes, waarmee zij het vorig seizoen zoveel paniek zaaide, bleven ge heel uit. Panters liep door goed serve ren van Jos Jansen uit tot 112, maar Spirit vocht terug tot 814. Panters liet zich deze set niet meer ontfutselen en won verdiend met 815. Met 158 won Spirit de derde set en stond op 21 ff VEENENDAAL Onderstaand pu bliceren wij in extenso de eindklasse ring van de kampioenschappen 1967 van de Eerste Veenendaalse Postdui ven Vereniging (E.V.P.V.) „De Lucht reiziger". VITESSE B. H. C. Schuurman 513 pnt.; 2. W. J. van Dam 479 pnt.; 3. F. Spies, 440 pnt. Kampioensduif: B. H. C. Schuurman H64-595557 187 pnt. FOND. 1. B. H. C. Schuurman 636 pnt.; 2. H. van Kooten 529 pnt.; 3. W. J. van Dam 287 pnt. Kampioensduif: H. van Kooten H64-595309 215 pnt. JONGE DUIVEN 1. A. v. d. Bovenkamp 643 pnt.; 2. A. v. Barneveld 610 pnt.; 3. G. Fasse 605 pnt. Kampioensduif: W. J. v. Dam H67-1372321 219 pnt. KAMPIOEN NA VLUCHTEN 1. W. J. van Dam 417 pnt.; 2. F. Spies 374 pnt.; 3. H. Drost 326 pnt. Kampioensduif: W. J. van Dam H66- 1192161 162 pnt. AANGEWEZEN KAMPIOENEN VITESSE: A. van de Bovenkamp 388; MIDFOND: B. H. C. Schuurman 301; FOND H. van Kooten 148 punten. KAMPIOEN GENERAAL (aangewez.) I. B. H. C. Schuurman 912 pnt.; 2. A. v. d. Bovenkamp 904 pnt.; 3. W. J. v. Dam 628 pnt.; A. v. Barneveld 565 pnt.; 5. H. van Kooten 501 pnt. MIDFOND 1. B. H. C. Schuurman 439 pnt.; 2. W. J. van Dam 360 pnt.; 3. A. v. d. Bovenkamp 321 pnt.; Kampioensduif: B. H. C. Schuurman H65-198384 200 pnt. KAMPIOEN OUDE DUIVEN 1. B. H. C. Schuurman 1588 pnt.; 2. W. J. van Dam 1126 pnt.; 3. H. van Kooten 1111 pnt. Kampioensduif: B.H. C. Schuurman H65-198391 441 pnt. Kampioen generaal OUD en JONG. 1. B. H. C. Schuurman 1951 pnt.; 2. W. J. van Dam 1729 pnt.; 3. G. Fasse 1438 pnt.; 4. A. v. d. Bovenkamp 1378 pnt.) 5. H. van Kooten 1303 pnt BEKERVLUCHTEN Tergnier O. Nekeman 65-198407; Or leans B. H. C. Schuurman 65-198387; Bergerac B. H. C. Schuurman 61-1200343; St. Ghisl. Hornu G. Fésse 67-1372102. Kampioen OUD (Aangewezen) 1. B. H. C. Schuurman 818 pnt.; 2. A. v. d. Bovenkamp, 669 pnt.; 3. W. J. van Dam 452 pnt. JONGE DUIVEN (aangewezen) A. van Barneveld 355 pnt. JONG EN OUD (aangewezen) F. Spies 242 pnt. VEENENDAAL Voetbalvereniging Veenendaal treedt morgen op het Sa lamander-sportpark als gastheer op het Utrechtse KDS. dat samen met de thuisclub en Zwaluwen Vooruit de koppositie in de vierde klasse H heeft. Wij voorspellen gezien het thuisvoordeel een kleine Veenendaalse zege, mede doordat de Utrechtse ploeg vorige week op eigen terrein tegen EMS niet ver der kwam dan een gelijk spel. Een en ander zou op een kleine inzinking kun nen duiden na een felle start. De pupillen van trainer Zeiler moeten echter geen enkel ogenblik geringschat tend spel gaan vertonen, vooral in de voorhoede niet, daar de offensieve kracht van Veenendaal (ondanks de doelpunten van vorige week tegen De Meern) vaak nog te wensen overlaat. Men kan de laatste tijd echter constateren, dat het spel van de geelblauwen steeds meer wordt geïnjecteerd met techniek en dat is een groot pluspunt. Klasgenoot Candia '66 uit Rhenen gaat morgen in Cothen bij SVF op be zoek. De Rhenenaren speelden vorige week een formidale wedstrijd tegen het sterke Fortitudo en wanneer de ploeg van Te Kulve in dezelfde vorm steekt, is de overwinning onherroepe lijk voor de bezoekers. Hoewel SVF het vorige seizoen in de beslissingswedstrijd tegen DVSA door een grove blunder van de Amerongse keeper voor degradatie werd behoed (DVSA had bij een gelijke stand een veldoverwicht), is de Cothense ploeg dit seizoen aanzienlijk gevaarlijker. Wanneer Candia echter op volle toeren draait, zijn de gastheren niet opgewas sen tegen Rhenense geweld. Voetbalvereniging Opheusden krijgt morgen een moeilijke tegenstander te genover zich. De Betuwwenaren moeten in Eek en Wiel bij EWV in het strijd perk treden. De thuisclub moest afge lopen zondag een 5-0 nederlaag incas seren van Driel, hoewel deze uitslag wel wat geflatteerd is. Thuis is EWV een gevaarlijke opponent en Opheusden moet goed op zijn hoede zijn. De voorwaartsen van Opheusden ra ken steeds beter op elkaar ingespeeld en vooral de pijlsnelle Siauta en Sia haya kunnen veel verwarring stichten in de defensie van de tegenstanders. Wij geven als prognose een gelijk spel. Ofschoon het Amerongse DVSA veel belovend startte, heeft het team vori ge week op De Burgwal duidelijk te leurgesteld tegen de zwakke Bredero- des. Op het allerlaatste ogenblik kon den de Amerongers nog gelijk komen met hun tegenstander. Brederodes leg de de gehele wedstrijd door weliswaar het accent op de verdediging, doch dit mag voor een gedegradeere vierde klasser niet als excuus gelden. DVSA gaat op bezoek bij Hoogland en zal drastisch zijn tactiek moeten wijzigen om niet met een verrassing te worden geconfronteerd. In de tweede klasse onderneemt het Veenendaalse RK Unitas de reis naar Houten om daar de wapens op te ne men tegen de gelijknamige club. Het zijn ongeveer gelijkwaardige tegen standers en het thuisvoordeel zou ook in dit geval wel eens doorslaggevend kunnen zijn voor de zege. Koploper Scherpenzeel krijgt het op eigen terrein moeilijk tegen het Barne- veldse Maluku Muda, dat razend snel is. Vorige week speelden de Scherpen- zelers in Veenendaal niet overtuigend en de ploeg moet zich beslist herstel len wat betreft het benutten van kan sen. Een bescheiden zege behoort dan niet tot de onmogelijkheden. Het Elster Oranje-Wit is de gast van Barneveld. Bij deze onberekenba re tegenstander zullen de Elstenaren wel niet tot winst komen. Met het Leersumse HDS is het in de derde klasse B niet erg best gesteld. Ondansk de serieuze kampioensplan nen is de ploeg in de afgelopen vier wedstrijden nog niet verder gekomen dan ferme nederlagen. HDS ontvangt thuis Ares, dat afgelo pen zondag maar liefst elf keer doel puntte in de match tegen En Avant. De bezoekers zijn uiteraard favoriet... 4e klasse H-West VeenendaalKDS, Zwaluwen Voor uitDe Meern, FortitudoVreeswijk, SVF—Candia '66, JSV—Utrecht. EMS Midlandia. 4e klasse F-Oost Hertog Hendrik - Driel, RVW - AVW, Oosterbeek - Eendracht, Arnhemia - Excelsior Z., EWV - Opheusden. Afdeling Utrecht le klasse B Utr. Boys - DWSV, VSK - Patria, St Boys - Roda '46, Hoogland - DVSA, Soesterberg - De Meeuwen. 2e klasse B Houten - RK Unitas, Scherpenzeel - Maluku Muda, DVSU - Olympia '25, DSO (U) - St. Maarten, Barneveld - Oranje Wit. 3e klasse B RUC - En Avant, Dorestad - Fa ja Lo- bi, SVMM - Rivierwij kers, HDS - Ares. In de verde set herstelde Panters zich prima. Met veel bravour werd aan de aanval gebouwd en vooral het ser veren was van een prima gehalte. Her haaldelijk grepen de Spirit dames mis op hard ingeslagen ballen van Margriet van Otterlo, Jos Jansen en Ditty Hiensch. Panters liep uit tot 16, waar na Spirit fel terug vocht en zelfs een kleine voorsprong na. Panters speelde echter onverstoord verder. Panters won met 915 en de stand was weer gelijk. De vijfde en beslissende set zou de be slissing voor één der teams moeten brengen. In deze fase werd de routine van Spirit beslissend. Onverstoord bleef het op de aanval hameren en voor al toen lukten de keiharde serves van de Amersfoortse formatie uitstekend. Panters was tegen dit geweld niet op gewassen. Het kwam met 72 achter te staan en vooral in de aanval lukte weinig meer. Spirit drukte ondanks wis selingen en time-outs bij Panters door tot 112 en het pleit scheen te zijn be slist. Panters vocht terug tot 126, maar verder kwam het niet. Met 156 won Spirit deze beslissende set en de strijd met 32. DEN HAAG Omdat het vooral in de lichte klasse voor Nederland moei lijk is om boksers van internationaal niveau op te stellen, heeft de Neder landse Boksbond besloten het buiten landse contact dit seizoen in officiële in terlandwedstrijden te beperken. Om jonge boksers toch internale ervaring op te laten doen, zal de NBB enkele malen met een selectieteam uitkomen. De eerste wedstrijd voor de selectie is vastgesteld op donderdag 19 oktober in Glasgow tegen een Schotse ploeg. De Nederlandse formatie ziet er als volgt uit: Vedergewicht: Gerrie te Paske (Am sterdam); lichtgewicht: Pierre Dooren bosch (Den Bosch); lichtweltergewicht: Tonny Deckers (Den Bosch); welterge- wicht: Lodi Koolmees (Rijswijk ZH) en Jack Roossien (Groningen), zwaar wel- tergewicht Douglas Schenk (Amster dam); middengewicht: Jan van Ispelen (Haarlem); half zwaargewicht: Rudy Lib bers en Peter Prasing (beiden Amster dam); zwaargewicht: John Futselaar (Arnhem). Tini Wijnen: wens geen medelijden Artsen hebben me afgeraden om door te gaan. Een bezoek bij een internist in Düsseldorf was evenmin hoopgevend. Als je doorgaat moet je er rekening mee houden dat ie aan het biljart kunt sterven, was daar de uitslag. Waarom ik desondanks toch doorga? Ik heb de laatste tijd met veel mensen gesproken en ik ben ervan overtuigd, dat de internisten me alleen maar in het goede willen raden. Ik kan er ech ter niet in geloven. Ik wil ook nog we reldkampioen worden". Kan Wijnen zijn standpunt verant woorden ten opzichte van zijn vrouw en zoon van negen jaar; wordt hij niet gedwongen door zijn maatschappelijke positie om tegen beter weten in toch door te gaan of is de liefde voor de biljartsport zo groot, dat hij denkt het niet zonder die sport te kunnen doen? Allemaal vragen, die zich naar voren dringen wanner 'ijkt, dat deze top- biljartspeler b' r toernooi tot de grens van z; - hische en lichame lijke mogelijkheucn gaat. Met zijn scherp getekend gezicht staart Wijnen voor zich uit. „Ik wou, dat ik net als tennisser Tom Okker zo veel geld mocht verdienen. Onze sport kost veel en wij krijgen alleen maar een kleine vergoeding. Waarom in de tennissport wel en in de biljartsport niet? Die tijd komt wel, maar we staan te ver achter op andere landen. Ik weet zeker, dat de Fransman Marty als amateur meer geld verdient dan hij als professional heeft gedaan. Wij kunnen met biljarten geen bestaan opbouwen, want dat mag niet. Wat voor schade heeft de bond als wij geldelijk voordeel behalen? Wij zullen er alleen maar beter door gaan spelen. Ik moet er dus wel bij werken. Ik geloof, dat wanneer ik nu zou stop pen, mijn maatschappelijke positie ka pot zou gaan. Mijn vrouw zou zeggen: Als Tiny niet meer kan biljarten is er niet meer met hem te huizen". Zij dwingt me om te gaan trainen. Het zou voor de in Oss wonende po pulaire sportman niet veel moeite kos ten om, evenals vele andere collega biljarters, een café te beginnen. „Nee", is het besliste antwoord. „Ik heb een vrouw getrouwd, die als we een dron ken man tegenkomen, het liefst aan de overkant van de weg gaat lopen. Ons huwelijk zou kapot gaan. Wij hebben samen alles. Laat dat zo blijven". Voor ieder toernooi stapt Wijnen naar een specialist om een cardiogram te laten maken. „Ik wil wel weten of ik in staat ben een toernooi te spelen. Als dat zo is, dan ga ik". Een niet meer in zichzelf gelovende sportman gaat gebukt onder de zware last van een ziekte. Hij wil echter als een normaal mens worden behandeld. „Ik wil geen medelijden. Ik heb geen medelijden nodig. Dat de mensen dat toch niet begrijpen! Zo maken ze me juist psychisch kapot. Zelf besef ik het niet eens en ik denk er zo min mogelijk aan, maar ik kan me geen meter ver plaatsen of ik moet het weer horen. En waarom? Ik wil alleen maar biljarten en de mensen laten genieten van mijn spel. Als ze daar toch eens aan wilden meewerken". In verband met de returnwedstrijd tegen Real Madrid op 11 oktober is de competitiewedstrijd Ajax-FC Twente verschoven van 8 naar 7 oktober. EREDIVISIE DOS—Telstar 3 FeyenoordGo Ahead 1 VolendamADO 2 DWSFortuna '54 1 Sittardia—NAC 3 MWAjax 3 FC Twente—NEC 3 PSV—Sparta 2 GVAV—Xerxes/DHC 1 EERSTE DIVISIE FC VVV—RCH 1 VitesseHeracles 3 De VolewijckersFC Den Bosch 1 RBCSW 2 Willem IISC Cambuur 3 Alkmaar/ZaanstreekBlauw Wit 1 Haarlem—HVC 1 Elinkwijk—DFC 2 Holland SportVelox 1 TWEEDE DIVISIE Helmond Sport—ZFC 3 WageningenEDO 1 BaronieZwolse Boys 1 HeerenveenNO AD 3 SC Gooiland—Roda JC 1 LimburgiaHilversum 3 PECVeendam 3 AGOW-De Graafschap 3 4- Fortuna VI.SC Drente 1 Hermes DVSExcelsior 1 De wedstrijden met ervoor komen voor op voetbaltoto nr. 10, die met ervoor op voetbaltoto nr. 11.

De Vallei | 1967 | | pagina 7