Burgemeester: Mogelijkheden voor „nat" industrieterrein Gemeentehuis trok in het weekend veel kijkers ook van buiten Misverstand rond vijfde schoollokaal Margie Ball was de ster van geslaagde avond RAAD RESTEREN GAF FIAT AAN TRACÉ RIYIERENWEG Geen subsidie voor zondags h e i liging en zondagsrust Zeer goede feestavond van Caecilia Scherpenzeel Publieke tribune is veel te klein Ik zou er best willen werken Buitenkant met zo mooi Architectonisch aardig gebouw Geld wel waard, want wat is duur Ze moeten wat aan de muren doen AGENDA Bij raadsleden in Resteren: MIS T u uw Laatste kans hengelaars Volksonderwijs nieuwe voorzitter „Macro" zoekt het hogerop Bel: 10550 11079 Verwarring Dorpshuis MAANDAG 2 OKTOBER 1967. De heer Van Dijk zat op de publieke tribune van de raadszaal in het nieuwe gemeentehuis. „Ik geloof, dat die pu blieke tribune veel te klein is", merkte de heer Van Dijk op. Toen hem verteld werd, dat de belangstelling voor de raadsvergaderingen meestal niet zo erg groot is zei hij „Och ja, ik ben er zelf ook nog nooit geweest, maar ik dacht, dat er altijd nog wel wat be langstelling voor bestond. Nu het hier zo mooi is, ga ik toch eens een keertje kijken". Over de prijs uan het raadhuis: „Als je het gezien hebt, kun je wel zien, waar het geld zit. Als je het alleen van buiten ziet, denk je „het kan haast niet zoveel kosten", maar het is het toch wel waard geloof ik. Het is echt een gebouw voor de toekomst en dan is dat geld toch wel goed besteed". Mevr. Groeneveld moest haar twee kinderen laten zien, waar haar man werkt, ze is namelijk met een ambte naar getrouwd. „Ik had het van de week al gezien", vertelde ze, „en ik vind het prachtig. Ik vind het echt allemaal erg mooi, zowel van buiten, als van bin nen. Nee, het is echt zijn geld wel waard, want wat is duur tegenwoor dig?" Ze wilde niet te veel zeggen, omdat haar man op het gemeentehuis werkt, maar de kinderen vonden de werkruim te van hun vader „erg leuk" voor fi nesses waren ze nog te jong. i Tonny van Appeldoorn was met een vriendinnetje het raadhuis aan het be zichtigen. „De buitenkant vond ik niet zo mooi, maar van binnen is het prach tig. De mooiste kamer vind ik die van de burgemeester, die is zo leuk inge richt", vertelde de huisvrouw-in-spé. Gevraagd of ze het gebouw zijn geld waard vond zei ze niet te weten wat het gekost had. Toen ze hoorde dat dat ruim vijfeneenhalf miljoen geweest was zei ze: „Dat vind ik veel te veel geld het is volgens mij echt niet nodig om zoveel geld aan het gemeentehuis uit te geven, laten ze er maar een zwembad voor bouwen". dagblad DE VALLEI tot 17.30 U. van 17.30 19.30 Zaterdags 16.30—17.30 uur RESTEREN Onder de raadsleden van de gemeente Resteren is een zeker wantrouwen ontstaan naar aanleiding van een publikatie in onze courant over het vijfde lokaal van de openbare ULO-school in Resteren, dat door een mis verstand weer moet worden gesloopt. Een en ander bleek tijdens de raadsver gadering toen de heer H. C. de Gier in de rondvraag enkele vragen over het betreffende artikel stelde. Het PvdA-raadslid meende te mogen vaststellen, dat de gegevens voor deze publikatie ontleend waren aan de geheime informatie bespreking, die de raad enkele weken geleden voerde. De heer De Gier wilde onder andere weten sinds wanneer de zwijgplicht voor de raadsleden was op geheven; waarom het hoofd van de ULO-school, de heer T. de Jong, niet op de hoogte was gebracht van het misverstand; waarom het lokaal wordt opge bouwd bij de christelijke ULO en wat de kosten bedragen van sloop en op bouw. De heer De Gier stelde de raad voor een commissie te benoemen om deze gang van zaken te onderzoeken. „Ik stel uw vragen niet op prijs", merkte burgemeester Pott tijdens het debat op. „Sinds wanneer de zwijg plicht is opgeheven weet ik niet. Dat zult u aan uw collega's raadsleden moe ten vragen. Mijn verbazing is echter nog groter, dat u deze vragen in een openbare raadsvergadering stelt, het geen niet was afgesproken. U maakt de\ fout nog groter", aldus de burgemees ter, die van mening was dat de publi katie wantrouwen wekt tegen hen die zwijgplicht niet in acht hebben genomen. De heer De Gier antwoordde dat hij wel wist dat de burgemeester zijn vra gen niet op prijs zou stellen. „De hele gemeente brandt er van en ik geloof dat de bevolking de voorlichting nu juist op prijs zou stellen", aldus de PvdA'er. De heer H. Remmelink zei aan te ne men, dat de her De Gier impulsief ge handeld had. Spreker wilde echter wel weten of het stellen van de vragen on dersteund werd door de PvdA-fractie. De fractieleider, de heer R. de Jongh, merkte naar aanleiding van deze vraag op: „Wij hebben de heer De Gier ern stig onder ogen gehouden, dat hij beter niet op het artikel kon ingaan. Hij treedt hiermee in het voetspoor van 't raadslid dat in eerste instantie de zwijg plicht heeft doorbroken", aldus de heer De Jongh, die voorstelde in het ver volg alleen in bijzondere gevallen over te gaan tot besloten vergaderingen. Aansluitend merkte burgemeester Pott op, dat hij het betreurde, dat er eigenlijk geen besloten ver gaderingen meer konden worden ge houden. „Met de vorige raad hebben we daar nooit last van gehad", zo zei hij. De vragen van de heer De Gier werden door de burgemeester slechts ge deeltelijk beantwoord. „Als er vragen worden gesteld, zou ik graag een ant woord willen hebben", aldus de heer De Gier, die van mening was dat de be langrijkste vragen onbeantwoord wa ren gebleven. „Uit de discussie is vol doende gebleken, dat ik er geen prijs op stel om de antwoorden in een open bare raadsvergadering te verstrekken" was het motief van burgemeester Pott. Geen der raadsleden toonde vervolgens interesse om een commissie van onder zoek in te stellen. Na afloop van de vergadering bleef de raad achter gesloten deuren nog enige tijd bijeen. SCHERPENZEEL Vrijdagavond bereikten de feestelijkheden ter gele genheid van het 75-jarige jubileum «van de Scherpenzeelse muziekvereniging Caecilia het hoogtepunt. In de gem. eierhal was een enorm podium ge bouwd en de gehele hal was versierd. Om acht uur opende de voorzitter van de „muziek" de avond met een kort welkomstwoord. Hij betreurde het dat de zaal niet helemaal gevuld was, maar hoopte toch dat iedereen een prettige avond zou hebben. Het is inderdaad een prettige avond geworden. Er werd een vrolijke revue gebracht: „Hoe maller, hoe mooier". Het was af en toe mal, maar heel vaak ook mooi. De muzikale clown Tol Hansen was bijzonder goed. Zijn trompetspel viel bij een ieder in de smaak en zijn mimiek bracht menig een aan het lachen. Ook het orgelspel van de bekende organist Harry Hamil ton, en de stukjes van Annemarie van Tol, Ted Alton en Lydia Schütz amu seerden de zaal tot het eind. De confe- rancier Cor Martelly praatte het pro gramma aan elkaar. Margie Ball was de ster van de jubileumfeestavond van „Caecilia". Foto H. J. v. d. Hoeff, Scherpenzeel). O Maar het hoogtepunt van de avond was wel het optreden van de bekende zangeres Margie Ball. Zij kwam twee maal 'voor het voetlicht met drie lied jes, welke zij op zo'n wijze vertolkte, dat de zaal er stil van werd. Velen zul len haar wel kennen van de TV, maar in Scherpenzeel heeft ze wel bewezen, dat zij het zonder play-back ook kan. Aan het eind van haar optreden kreeg zij dan ook een daverende ovatie, wat zij ten volle verdiende. Zaterdagmiddag om twee uur was er een kinderprogramma voor de kin deren uit 14 jaar. De voorstelling Dik- kie Dapper boeide de kinderen goed en zij hebben dan ook een leuke middag gehad. De heer G. Kuper was helemaal uit Dronten (Oostelijk Flevoland) gekomen om het Veenendaalse raadhuis te be kijken. „Architectonisch vind ik het een aardig gebouw, alleen dat trappenhuis bij de dienstingang vind ik erg saai en donker. Daar zouden ze nog wat aan moeten doen", vindt hij. „Ik vraag me af of de trouwzaal nog net zo sfeervol zal zijn, als de bloemen eruit zijn. In een dergelijke zaal hoort een zekere intieme sfeer te hangen en ik ben bang, dat die weg is als de bloemen verlept zijn", aldus de heer Kuper, die vooral die verschillend ge kleurde meubelen op de afdelingen aan trekkelijk vond. „Een heel goede vondst", noemde hij dat. Mevr. Groen uit Ede was in Veenen- daal wezen winkelen en had en pas sant van de gelegenheid gebruik ge maakt het nieuwe raadhuis te gaan be zien. Zij behoorde tot degenen, die „iets" over het raadhuis gehoord hebben, maar na het bezoek eraan niet meer in deze kritiek geloven. „Ik had gehoord, dat de ruimtes nog al bekrompen zouden zijn, maar daar is niets van aan. Ik vindt alles heel ruim opgezet en ik zou er best willen werken als ik daarvoor nog in de ter men viel. Ik vind het gebouw werkelijk mooi, heel erg mooi zelfs en het is zijn geld wel waard, alles is toch duur te genwoordig", zei mevr. Groen. RESTEREN De voltallige raad van de gemeente Res teren heeft zich akkoord verklaard met het ontworpen tracé voor de zogenaamde Rivierenweg. Alle raadsleden konden zich zonder uitvoerige discussies met de plannen verenigen, alhoewel de heer J. den Hartog het tracé lie ver nog wat meer noordelijker had gezien. „Realisering van het huidige ontwerp snijdt verschillende agrarische bedrijven in onze gemeente van hun landbouwgronden af', aldus het AR-raadslid. Volgens burgemeester D. J. Pott schijnt de gedachtengang van de heer Den Hartog te stuiten op de bezwaren van de verkeerstechnici, die zo min mogelijk bochten in een weg wensen. De raadsvoor zitter achtte het echter wel van belang om de gemaakte opmerking bij de Provinciale Waterstaat naar voren te brengen. De heer L. van Eldik (BP) merkte op, dat voor de aanleg van de Rivierenweg ongetwijfeld veel zand no dig zal zijn. Het raadslid deed de suggestie om dit zand weg te halen bij „De Spees", zodat daar in de toekomst misschien een jachthaven kan worden aangelegd. Burge meester Pott zei nog verder te willen gaan en zag zelfs mogelijkheden voor een zogenaamd „nat" industrieterrein hetgeen voor de gemeente Resteren uitermate belangrijk kan zijn omdat de Rijn in de nabije toekomst steeds druk ker bevaren zal worden. Heden, maandag VEENENDAAL Rode-Kruisgebouw: 20.00 uur: Start EHBO-cursus van het Rode Kruis. LEERSUM Hotel Vogelesang 20.00 uur: Ledenver gadering van de vereniging voor Dorpskarakter en Natuurschoon. Bioscoop Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Callgirls uit Kopenhagen". Morgen, dinsdag O.C.B.-gebouw, 14.30 uur: Ontspan ningsmiddag Bejaarden. Bioscoop Luxortheater Veenendaal, geen voorst. Duizenden Veenendalers maakten za terdag van de gelegenheid gebruik hun nieuwe raadhuis van binnen te gaan bezichtigen. Slechts een enkeling had ook na bezichtiging nog aanmer kingen op het gebouw als geheel, al bleven er natuurlijk kleinigheden, die velen anders hadden willen zien. Zo kon men over het algemeen de foto's van „oud-Veenendaal" beter waar deren, dan de moderne schilderijen en andere kunstwerken, die in een groot aantal kamers opgehangen zijn. De klacht echter, dat het raadhuis te duur zou zijn die tot voor kort algemeen was werd echter door degenen, die naar buiten kwamen over het algemeen niet meer gedeeld. Men vindt f 5.7 miljoen nog steeds een hoop geld, maar men geeft toe dat men er „waar voor heeft". Het meerderheidsvoorstel van B. en W. om een geen subsidie toe te kennen aan de Nederlandse Vereniging tot Be vordering van Zondagsrust en Zondags heiliging verwekte nogal enige veront waardiging in de SGP-gelederen. „Het heeft ons bijzonder bevreemd dat de meerderheid van B. en W. afwijzend te genover deze subsidie staat, terwijl voor verschillende wereldse doeleinden wel subsidie wordt verleend. Ik had zeer zeker verwacht, dat het gemeente bestuur wat dit betreft een reëel stand punt zou hebben ingenomen", aldus de heer T. v. Eldik (SGP). Wethouder J. v. Eek (SGP) toonde zich van het colle ge de enige voorstander voor subsidie. Met het motief van de overige leden van het college, dat de subsidiëring niet op het terrein van de burgerlijke over heid ligt, was hij het geenszins eens. „De burgerlijke overheid bestaat uit personen en die hebben allemaal de plicht om de zondagsrust te bewaren en om de sabbat te heiligen", zo merkte hij op. Op verzoek van de heer H. C. de Gier (PvdA) zette wethouder J. van Appeldoorn (Chr Arb.) de tegen-motie ven uiteen. „De zondagrust is geregeld in de zondagswet en iedere Nederlan der is verplicht zich aan deze wetge ving te onderwerpen," aldus de wet houder, die het ten dele overbodig vond om dan ook nog eens een subsidie toe te kennen. Bevordering van de zondagshei liging achtte de heer Van Appeldoorn RHENEN. De voorzitter van de afdeling Rhenen van Volksonderwijs, de heer dr. ir. W. J. Feenstra, treedt af. Dit blijkt uit de agenda voor de le denvergadering die donderdag 5 okto ber in hotel „Het Wapen van Rhenen" wordt gehouden. Als tegenkandidate is door het bestuur gesteld mevrouw dra. A. M. C. Koster-van den Bovenkamp, Levendaalseweg 17. Ook de penningmeester komt niet meer terug. In deze vacature wordt als kandidaat gesteld mevrouw A. M. C. v. d. Wal-Bussen, Goudenregenplant soen 19. De secretaresse van de afde ling, mevrouw J. Keijman-Macor, is het enige lid van het dagelijks bestuur dat aftreedt en zich herkiesbaar stelt. Wanneer de voorgestelde kandidaten zullen worden gekozen, zal straks het gehele dagelijks bestuur van Volkson derwijs uit dames bestaan. een persoonlijke zaak. Burgemeester Pott merkte tenslotte naar aanleiding van de debatten nog op: „Ik betreur het dat een vereniging zich voor derge lijke doelstellingen gaat inzetten. De zondagsrust is geregeld in de zondags wet en de zondagsheiliging behoort tot de taken van de kerk en niet van de overheid". Na stemming bleek, dat het voorstel om de subsidie niet toe te ken nen was aangenomen met 8 stemmen voor en 5 tegen. RHENEN Op veelvuldig verzoek houdt de Rhenense hengelaarsvereni ging dit seizoen nog één wedstrijd en wel op zaterdag 7 oktober. Het is een onderlinge wedstrijd, die 's ochtends wordt gehouden. Inleggeld f 2,-. Vertrek vanaf het clubhuis 8.30 uur voorm. Men kan zich voor deelname opgeven tot en met vrijdagavond bij de bekende adressen. Het bestuur zorgt weer voor mooie prijzen. Na de formele aanbieding van de ge meentebegroting 1968 ontstond enige verwarring toen de begrotingscommis sie moest worden samengesteld. Nadat van iedere fractie een afgevaardigde in de commissie was benoemd, merkte de heer J. den Hartog op dat men de heer T. van de Pol was vergeten. De heer Van de Pol werd geruime tijd geleden geroyeerd als lid van de partij Ge meente Belang en vormt nu als het ware een partij (zonder naam) apart, zodat ook hij recht had om als lid uit te maken van de commissie. Voordat de heer Van de Pol zich over zijn eventuele toetreding had uitgelaten, gaf de heer R. de Jongh (PvdA) te kennen, dat hij uit de enkele minuten oude commissie zou treden, indien de heer Van de Pol zich hierbij voegde. Deze laatste liet blij ken dat hij helemaal geen prijs stelde om lid te worden van de begrotingscom missie. De commissie bleek tenslotte als volgt te zijn samengesteld: J. den Hartog (AR); G. H. Jansen Schuiling (SGP); H. Remmelink (Gem. Bel.); L. van Eldik (BP) en de heer R. de Jongh (PvdA). Op een vraag van de heer R. de Jongh hoever men reeds was gevor derd met de plannen voor een dorps huis in Kesteren, antwoordde de bur gemeester: „De plannen worden op het ogenblik bestekklaar gemaakt, terwijl bovendien een kostenbegroting wordt op gemaakt. We willen trachten om de bouw zo spoedig mogelijk te verwezen lijken. Helaas staat dit project niet op het schema voor 1968. Waarom dit niet het geval is, is een groot vraagteken". De heer H. Remmelink (Gem. Bel.) informeerde vervolgens naar de plan nen voor de openbare lagere school in Opheusden. „Enkele maanden geleden hebben wij hiervoor een urgentieverkla ring aangevraagd, maar deze is nog niet verstrekt", aldus de heer Pott, die zich afvroeg of het wel wenselijk zou zijn, dat per 1 september 1968 met een T. v. ELDIK (S.G.P.) bevreemd houten noodschool zou worden gestart. De burgemeester achtte het persoonlijk wijselijker om in 1969 te starten met een definitief schoolgebouw. We hebben al enkele houten scholen in onze ge meente", aldus de voorzitter, die dit ver re van ideaal vond, omdat ze toch weer afgebroken moeten worden, zodra de definitieve gebouwen gerealiseerd kun nen worden. Hij gaf de raad in overwe ging om een en ander in beraad te ne men. De raad verleende het college een krediet van f 2.500,dat besteed zal worden om parkeergelegenheid te scheppen in de Dorpsstraat te Opheus den. Over enige tijd zal parkeren in deze straaf namelijk worden vérboden, zodat nu reeds verschillende voorzie ningen dienen te worden getroffen. In een tweetal vacatures, die waren ontstaan in de commissie tot wering van schoolverzuim, werden door de raad benoemd de heren M. Overdui en H. J. benoemd de heren M. Overduin en H. J. om een geldlening aan te gaan van f 200.000, —bij de NV Bank Nederland se Gemeenten ter consolidatie van de vlottende schuld. RHENEN De „Macro" wil hoger op. Dat kwam zaterdagavond om streeks kwart voor twaalf uit het radio interview, dat voorzitter J. Mol en be stuurslid D. J. Bovenschen hadden in het KRO-programma „Goal" met ver slaggever Theo Koomen. De ondergrond van dit vraaggesprek was de overgang van de motorclub Rhenen van de Zuid-Nederlandse Bond naar de Koninklijke Nederlandse Mo torrijders Vereniging, de KNMV. Er is een goede verstandhouding ge bleven tussen het Macro-bestuur en het bestuur van de Zuid-Nederlandse. Mocht de Macro spijt krijgen van haar stap naar de KNMV, dan blijven bij de Zuid-Nederlandse Bond de deuren wa- gewijd open staan om terug te keren. Men wil het hogerop zoeken, aldus de uitlatingen van de Macrobestuur ders. Daarom is men overgestapt naar de KNMV, in de hoop dat renners als Robèrt, Keijzer, Sigman en Kasmaker op Hemelvaartsdag 1968 op de Grebbe- berg aan de start zullen verschijnen. Het interview werd ingeluid en be sloten met de Macro-mars, gespeeld door de Rhenense Harmonie „Ons Ge noegen". „Prachtig mooi", vindt de heer W. Budding het nieuwe raadhuis van het dorp, waarin hij al zoveel jaren ge woond heeft. Natuurlijk heeft hij wel wat bedenkingen tegen onderdelen, „maar het is me allemaal erg meege vallen, ik vind het zijn geld wel waard". „Ze moeten alleen wat doen aan die ruwe betonnen muren, dat vind is nou gewoon lelijk", merkte de heer Bud ding, wijzend op het trappehuis op. Wat hij wel mooi vindt is de raadzaal: „Ik vind de raadzaal een stuk mooier dan de trouwzaal, hij is veel warmer", meende hij. RHENEN Aan de postspaarbank Rhenen werd in september ingelegd f 87991,61 en terugbetaald f 75.389,11. In Achterberg werd ingelegd f 4290,90 en terugbetaald f 3415,36.

De Vallei | 1967 | | pagina 3