14 J Ik de rijksoverheid vraagt Abonneert U op de VALLEI MARKT KOOPJES op dinsdag; woensdag; geeft u direct weer energie VEILING RESTEREN Zo doet u mee Zo stuurt u in: Wedstrijdvoorwaarden DEMONSTRATIES TEGEN INDONESIË bomaanslag in Zuid-Tirol Ds. Muilwijk nam afscheid in Garderen Weer inbraak in Ouwehands Dierenpark Huwelijk in de belangstelling Afbrokkelende prijzen voor slachtvee INDUSTRIELAAN 12 TEL. 08385 -12450 VEENENDAAL Dealer voor Veenendaal en omgeving >gstens wel eens van gedroomdEr op uit met een dikke portemonnaie en dan gewoon maar kopen, kopen, kopen wat u wilt. Hier is uw kans om die droomwens te vervullen! Doe mee aan de geweldige Mars wedstrijd. Waarin de tien hoofdprijzen: gratis winkelen tot een bedrag van maar liefst f 1.000,-! In de zaak, die u zèlf kiest. U óf uw man, uw zoon, uw dochtertje Kruidenier, modehuis, tabakswinkel, boekenzaak, radiohandel? De mogelijkheden zijn onbeperkt. En bovendiener zijn nog honderd troostprijzen! steno-typiste vac. nr. 7-2150/0110 leerling-ponskaartentypistes voc. nr. 7-2180.0110 typistes vac. nr. 7-2181/0110 SUPERMARKT BRENGT 6 heerlijke zoete Handsinaasappels van 1.10 voor 69 VERSE WORST 500 gram 1.59 Gesneden SAVOYEKOOL heel kilo 29 ZUURKOOLhalf kilo 19 MAGERE SPEKLAPPEN 500 gram 1.58 5 kg Zeeuwse KLEI AARD APPELEN 1.09 Verdachte Britten na landing teruggezonden Viëtnamst rijders 10 dagen te gast in Limburg N.A.V.O.-ministers uiteen zonder nieuwe besluiten ra gin a 6 MAANDAG 2 OKTOBER 1967 V.D.B-KIRPESTEIN NV Je kunt je krik rustig ver geten, als je Mars bij je hebt! b Zonde van m'n goeie pak gedaan, hoor! b Geen karweitje te zwaar of Mars brengt verlichting) U vindt in deze advertentie zes tekeningen. Onder vijf van die tekeningen leest u telkens, twéé on derschriften. Kies daaruit het onderschrift, dat het beste bij het plaatje past. En geef dat op een briefkaart aan met de letter die er vóór staat. U schrijft dus die vijf letters op de briefkaart. Dan bent u klaar met het eerste deel van de wedstrijd. Voor het tweede deel kijkt u naar plaatje zes. Daaronder vindt u drie regels. Maak er een vierde rijmende regel bij. En schrijf die" regel onder de vijf letters op uw briefkaart. Knip tenslotte de grote M uit van 't woord Mars (op de bovenzijde van de verpakking) en plak deze M stevig op uw briefkaart. U bent klaar met het tweede en laatste deel van de wedstrijd. Overigens: U kunt zo vaak meedoen als u wilt. Veel succes! Vermeld op de briefkaart duidelijk in blokletters uw naam, adres, leeftijd en geslacht. Let op de juiste frankering: 15 cent! Stuur de kaart voor 30 oktober 1967 naar postbus 65, te Veghel (N.B.) Personeelsleden van de Mars Verkoopmaat schappij N.V. en de Mars Chocoladefabriek, als mede haar reclamebureaus zijn, evenals hun ge zinsleden van deelname uitgesloten. Een deskun dige jury zal de beste inzendingen bepalen. De uitspraak van de jury is bindend. Over de uitslag van de wedstrijd wordt niet gecorrespondeerd. Alle deelnemers aan de wedstrijd onderwerpen zich aan de daaraan vastgestelde regels. MM a Boompje wisselen Spelenderwijs met Mars) b Handig, zo'n schopje! a Hoge bomen vangen veel wind b Hij iets in z'n schild, ik iets in m'n Mars! a Dit is weer eens wat an ders b Of Mars iets aan je con ditie doet? 'k Ben er van ondersteboven! Een olifant dat wordt een mug, een nijlpaard draag ik op m'n rug, met een Mars kan ik alles aan, voor het Ministerie van Binnenlandse Zaken bij de Nederlandse Politie Academie te Apeldoorn Salaris, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring, max. f 651,- per maand. Schriftelijke sollicitaties zenden aan de Directeur van de Nederlandse Politie Academie, Kleiberg 15, Apeldoorn. voor het Ministerie van Financiën bij het Centraal Bureau Motorrijtuigenbelasting te Apeldoorn administratieve krachten vac. nr. 7-1113/0110 MULO-diploma gewenst, doch niet vereist. Leeftijd tot 25 jaar. Het salaris bij indiensttreding is afhankelijk van leeftijd en varieert indien MULO- of gelijkwaardige opleiding is genoten van f 259,- per maand (voor 15-jarigen) tot f 561,- per maand (voor 24-jarigen). bij het Rekencentrum Rijksbelastingen te Apeldoorn en Typediploma gewenst, doch niet vereist. Minimum leeftijd 15 jaar. Gedurende de opleiding, welke door het Rekencentrum wordt verzorgd, wordt volledig salaris genoten. Dit salaris is afhankelijk van de leeftijd en varieert van f 205,- per maand (voor 15-jarigen) tot f 554,. per maand (voor 24-jarigen). Schriftelijke sollicitaties zenden aan het Hoofd van de Dienst Automatisering Rijksbelastingen, John F. Kennedylaan 36 te Apeldoorn. Telefonische inlichtingen worden verstrekt onder nr. (05760) 20315. AOW-premie voor Rijksrekening. De salarissen zijn exclusief 6% vakantie uitkering COMBI DEN HAAG. Enige tientallen le den van de communistische jeugdorga nisatie, het Algemeen Nederlands Jeugd Verbond (ANJV) hebben zater dag gedemonstreerd voor het gebouw van de Indonesische ambassade in Den Haag. Uit de leuzen op de sandwichborden viel op te maken dat de jongelui vrij heid voor de politieke gevangenen in Indonesië wilden. Zij verlangden ook erkenning van de PKI (de communisti sche partij van Indonesië) en van an dere progressieve partijen. Omdat de Indonesische ambassade geen protest brief in ontvangst wilde nemen ver zocht de politie demonstranten zich te verwijderen. Toen dat na herhaalde waarschuwingen maar aarzelend ge beurde reden agenten met auto's het trottoir op om te bewijzen dat er geen grapjes werden gemaakt. De demonstranten, die zich overigens ordelijk gedroegen, vonden het daarna beter de Tobias Asserlaan maar te ver laten. In Amsterdam trokken gisteravond tweehonderd jongelui van Socialistische Jeugd in optocht naar het Indonesische consulaat-generaal. De politie dreef hen met zachte drang uiteen, omdat zij geen vergunning voor de optocht had den. Dinsdag zal in Amsterdam een tgrmensitart e ooed Pnn de grote demonstratie worden gehouden uit protest tegen de jongste executies in Indonesië. ROTTERDAM. De Koninklijke Marechaussee heeft zondagmiddag op het vliegveld Zestienhoven bij Rotter dam drie Britse mannen en vrouwen de toegang tot ons land ontzegd. Volgens de Marechaussee beschikte het viertal over onvoldoende financiële middelen om een verblijf in Nederland te recht vaardigen. De vier Engelsen maakten de reis van Londen naar hier in een gehuurd privévliegtuigje. Voordat hun werd aangezegd naar Engeland terug te ke ren, werden ze aan een uitvoerig on derzoek door de douane onderworpen. Bijna gelijktijdig met de landing van het vliegtuigje had de Marechaussee via Interpol een dringend verzoek be reikt om de vier luchtreizigers danig aan de tand te voelen. De Britse politie verdenkt hen ervan betrokken te zijn bij de handel in verdovendé middelen. Daarom ook dirigeerde de Rijkspoli tie een van haar twee vliegtuigjes naar Zestienhoven. De bemanning van dit toestel onderzocht het Britse vliegtuig je op narcotica. Er werd evenwel niets gevonden. Ook visitatie op de vier luchtreizigers lever de niets op. Het viertal had bij een Rotterdams taxibedrijf een huurauto willen nemen. Het had zich al bij de chauffeur van dit bedrijf bereid verklaard een borg som van driehonderd gulden te betalen. Precies op dit moment grepen douane en Marechaussee in. Zij leidden het ge zelschap naar een afgesloten deel van het vliegveld. Van daaruit vertrokken de Britten later in de middag weer naar Engeland. HEERLEN Viif tieners rolden gis termiddag om kwart over vijf aan de grenspost „De Locht" bij Heerlen hun spandoek „Welkom in Limburg" uit. Dat welkom gold tien Amerikaanse mariniers, die nog niet geheel her steld van in de Viëtnamese oorlog op gelopen verwondingen het marine ziekenhuis in Bethesda (Maryland) voor tien dagen hebben verruild voor een gastvrij verblijf bij Limburgse oud-mariniers. Vrijdagnacht vlogen de tien mari niers van de Verenigde Staten naar Frankfort. Vandaar reisden ze gisteren met een Amerikaanse legerbus naar de Nederlands-Duitse grens bij Heer len. Tot 12 oktober blijven ze met een onderbreking voor een bezoek aan de „muur" in Berlijn in Nederland. De Amerikaanse mariniers brengen o.a. een bezoek aan het Korps Mariniers in Rotterdam, aan het Amerikaanse mili taire kerkhof in Margraten en de am bassadeur van de VS in Den Haag. Vandaag, op de eerste dag van hun verblijf in Limburg, leggen ze bloemen bij het monument voor de in de Twee de Wereldoorlog gevallen mariniers in Sittard. TRENTO Een bomaanslag heeft zaterdag op het station van Trento, de hoofstad van de Italiaanse provincie Al to Adige het vroegere Zuid-Tirool aan twee mensen het leven gekost. De bom zat in een koffer die was achtergelaten in een trein uit Oosten rijk. Een reiziger had een politieman op het station attent gemaakt op de koffer, die in een lege coupé stond. De ze zette de koffer tussen de rails. Op dat moment ontplofte de bagage. De politieman en een collega waren op slag dood. Voordat de trein in Trento was aangekomen, was een jongeman uit de trein gesprongen. De aanslag wordt toegeschreven aan de Duitstalige extremisten, die aanslui ting eisen van Alto Adige bij Oosten rijk of een „Groot-Duitse staat". GARDEREN. „Indien iemand de Here Jezus niet liefheeft, die zij een vervloeking". Deze tekst uit 1 Corinthe 16:22 had ds. Muilwijk gekozen als af- scheidstekst. Geloof en liefde waren de punten, die hij besprak. Gedurende 4 jaar en vijf maanden had hij gepreekt: Zie op de Zoon en geloof in Hem, de Profeet, Priester en Koning. Wat de liefde betreft moeten we alle eer aan Hem geven, omdat we Hem in leven en sterven nodig hebben. Maranatha, het gebed van de ge meente: Kom, Here Jezus, een heerlij ke dag voor Gods kinderen, omdat ze dan eeuwig bij Hem zijn achter be schermende muren. Na de preek richtte ds. Muilwijk dankwoorden tot de kerkeraad, de con sulent dr. A. van der End van Kootwij kerbroek, het gemeentebestuur, dat vertegenwoordigd was door de wethou ders A. H. Nes en D. Rebel, de afge vaardigden van de Gereformeerde Kerk, de kerkeraad van Opheusden, koster, organist, de gemeenteleden en de jeugd en de kerkvoogdij. Wethouder A. H. Nes dankte namens het gemeentebestuur en wees op de taak, die Kerk en gemeentebestuur heeft, wat de opgroeiende jeugd be treft. Dr. A. van der End zei, dat het af scheid steeds gevolgd werd door het uitzicht op een nieuwe gemeente en hoopte op een goede samenwerking met de kerkeraad, gedurende de korte va cature-tijd. Ouderling Van der Werfhorst sprak woorden van dank namens de kerke raad en liet de scheidende predikant ps. 121:4 toezingen. Na de dienst bestond er gelegenheid afscheid te nemen. RHENEN. Ouwehands Dierenpark wordt de laatste tijd herhaaldelijk be zocht door inbrekers. Nu is het een liosk midden in het park die is geplun derd. De inbrekers hadden voor onge veer f 2000,- aan verkoopsartikelen ge roofd. Een tegen de kiosk hangende si garettenautomaat werd opengebroken en leeggehaald. Vermoedelijk heeft één van de daders zijn handen gewond bij het karweitje, want over een grote af stand vond men bloedsporen. Met sta len papierkorven heeft men de goede ren overgebracht van de kiosk naar een op de Heimersteinselaan gereed staande auto. De Rijkspolitie heeft met speurhonden een onderzoek ingesteld, terwijl de dactyloscopische dienst uit Amsterdam vingerafdrukken en ande re sporen heeft opgenomen. De kraak is midden in de nacht gezet. Daar de enige bewaker van het park met vakan tie afwezig was, wordt het niet uitge sloten geacht, dat hier bekenden aan het werk zijn geweest. Van de daders ontbreekt tot nog toe elk spoor. RHENEN. Zaterdagochtend werd in het gemeentehuis door burgemeester mr. L. Bosch ridder van Rosenthal, het huwelijk voltrokken tussen de klein dochter van de rustend arts W. Waller (90), mej. C. Nedorost en Jhr. mr. L. J. H. van Spengler. Naar verluidt waren er voor dit huwelijksfeest een kleine duizend gasten uitgenodigd. In de Cunerakerk werd het huwelijk ingezegend door ds. B. Dufour te Wa- geningen. De Rhenense zangvereniging „Eben Haëzer" verleende op verzoek van de familie vocale medewerking. Mr. A. H. Ingen Housz speelde op hobo een sonate van Handel. Loo van Stemp- voort bespeelde het orgel. 's Middags bracht de muziekvereni ging „Ons Genoegen" bij huize „De Tang", de woning van de grootvader van de bruid, een serenade, 's Avonds was het landhuis met floodlight ver licht. KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren als volgt: James Grieve: EI 65-75: 28-31, EI 75-85: 24-30, EII 65-75: 25-26, EII 75-85: 24-25. Aanvoer 12 ton. Goudreinette: EI 65-75: 22-23, EI 75-85: 27-30. Aan voer 13 ton. Zoete Bloemee: EI 60-70: 36, EI 70-80: 42, EII 60-70: 20-23, EII 70-80: 33-38. Aanvoer 10 ton. Cox's Or.Pippin: EI 60-65: 23-26, EI 65-70: 34-39, EI 70-75: 44-45, EI 75-80: 40-43. Aanvoer 8 ton. Ingrid Marie: EI 60-70: 24-30, EI 70-80: 35-36. Aan voer 2 ton. IJsbouten: EI 55-65: 29-30, EI 65-75: 33-34. Aan voer 5 ton. Giese Wildeman: EI 50-60: 50-53, EI 60-70: 58-59. Aan voer 4 ton. Conference: EII 55-65: 37, EII 65-75: 38. Aanvoer 12 ton. Legiponts: EII 55-65: 26-30, EII 65-75: 27-35. Aanvoer 6 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg. De tijd van het jaar brengt het mee dat de slachtveeprijzen moeilijk op peil te houden zijn. Niettemin beperkte zich het afbrokkelen van de prijs zich tot „slechts" f 1,13 als de berekende pak- ketprijs een bedrag aangaf van f 216.12 per 100 kg levend. In derde landen ging de prijs nog verder naar beneden en berekende men een prijs van f 151,49 per 100 kg levend, dat is bijna f 5 lager dan voorgaande week. De invoer uit derde landen blijft be last met de volledige heffing die over eenkomstig de verlaging van de derde- landenprijs verhoogd werd van f 69,23 tot f 74,51 per 100 kg levend, voor de week vanaf 1 okt. Het buitengewoon zachte weer van de laatste dagen be tekende bepaald geen stimulans voor 'n gunstig vleesverbruik. In België liep de prijs door korter aanvoer en het wegvallen praktisch van de import uit derde landen, iets op, doch niet zodanig dat niet ook de volgende week de derde-landeninvoer aldaar be-, last blijft met de volledige heffing, die omgerekend in guldens, f 84.53 per 100 kg bedraagt. Alleen in Italië en Lu xemburg geldt de halve heffing. In Frankrijk wist de slachtveeprijs zich te handhaven, enerzijds door een betrekkelijk korte aanvoer, anderzijds door uitbreiding van de steunmaatrege len van het SIBEV. Men constateerde zelfs een licht aantrekken van de note ringen. In de week tot 22 september werd 287 ton rundvlees uitgevoerd waar van 121 ton naar Italië en 49 ton naar derde landen. De invoer beliep 278 ton, waarvan 16 ton uit derde landen (Denemarken). Aan levend slachtvee werden 432 stuks ingevoerd, waarvan 353 uit Engeland en 70 uit Ierland. Kolveren De kalverprijzen wisten zich bijna te handhaven op het peil van de voorgaan de week, waarbij op te merken is dat Utrecht per 28 sept. iets teruglopend was bij een in het algemeen stugge han del. De uitvoer van kalfsvlees blijft zeer aanzienlijk. Uitgevoerd werd in de week tot 22 sept. niet minder dan 1374 ton kalfsvlees, waarvan 887 ton naar Ita lië en 342 ton naar Duitsland. Aan le vende slachtkalveren werden 739 stuks uitgevoerd, terwijl ten behoeve van de mesterij 2257 stuks werden ingevoerd, 1292 uit België en 965 uit Duitsland. In België liepen de kalverprijzen vrij sterk terug, doch in Frankrijk was de markt voor vette kalveren oplopend. Italië liep iets terug doch is toch nog betrekkelijk hoog met f 380.37 per 100 kg levend, met een Nederlandse pak- ketprijs van f 349,33 (vorige week f 349,65). Varkensprijzen De inkoopcombinatiês VAKO (Oss); IVO (Deventer); HOVA (Homburg) hebben de uitbetalingsprijzen voor de in de week tot 7 okt. over te nemen slachtvarkens met 3 cent verlaagd. Men hanteert de volgende prijzen voor ge slachte varkens van le kwaliteit, be rekend af-boerderij68 80 kg f 2.68; 81/85 kg f 2,63; 86'90 kg f 2,53; 91/ 100 kg f 2,48 met de gebruikelijke kor tingen van 12, 17 en 22 cent per kg voor varkens van 2e 3e en 4e kwaliteit Ook de Coveco en de NCB coöpera ties hebben hun prijzen met 3 cent ver laagd. In de week tot 22 sept. werden 141.000 varkens geslacht, dat is 3000 stuks meer dan voorgaande week. Uit gevoerd werden 18.894 geslachte en 4840 levende varkens alle naar de lid staten met blijvend accent op de uit voer naar Frankrijk. Met ingang van 28 september is de invoer uit der de landen belast met een aanvullende heffing van f 21,72 per 100 kg geslacht met een heffing van f 14,48 per 100 kg voor hammen en schouders. Te lang is deze aanvullende bescher ming in discussie geweest, waardoor met name de Franse import zich ruim heeft kunnen indekken. Het zou wense lijk zijn, wanneer de Europese Com missie tot een sneller besluitvorming zou kunnen komen in deze aangelegenhe den. De export van derde landen zal uiteraard minder interessant worden, wil men tegen gelijkblijvende prijzen blijven exporteren. De varkensmarkten in de lidstaten waren Je afgelopen we ken moeilijk en markttechnisch gezien was een grotere verlaging van de uit betalingsprijzen dan 3 cent zeker gewet tigd geweest. De ontwikkeling van de consumptieve vraag in de komende we ken is van groot belang. ANKARA Zeven ministers van Defensie van NAVO-landen hebben hun atoomvergadering van twee dagen in Ankara besloten zonder ingrijpende be sluiten te nemen. De atoomgroep, die bestaat uit Enge land, Canada, West-Duitsland, Italië, Nederland, Turkije en de Verenigde Staten, besteedde voornamelijk aan dacht aan de problemen van de atoom defensie, waarbij lange tijd werd ge sproken over het ontworpen Ameri kaanse antiballistische raketverdedi gingssysteem. De Amerikaanse minister McNamara waarschuwde, dat geen enkele anti-bal listische raketverdediging afdoende was tegen een moderne atoommacht. De vraagstukken, die uit een even tuele instelling van een anti-raketsys teem in Europa zouden kunnen rijzen, zullen op een latere bijeenkomst van de planvormingsgroep ter sprake komen.

De Vallei | 1967 | | pagina 6