Veenendaals dagblad Kanellopoelos door junta huisarrest opgelegd Drie maanden gijzeling in huis op palen Buiten IVOROL Ho wil niet praten RAJAKOVIC WAS IN ZUID-SLA VIË WIJ Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Censuur voor Tsjechische schrijvers inde TERREUR IN GRIEKENLAND NEEMT VERDER TOE Politiefoto's en vingerafdrukken via „t.v.-rand" Graaf Attlcv» iets beter Londen wil met Cairo praten Enoegee thans omsingeld Kinderen legden krans op graf Montessori Nederland vroeg uitlevering Explosies bij IC I vrij normale zaak m Veel wind BUITENLAND VAN INMENGING BESCHULDIGD KLM'ER, TERUG UIT GUINEE, VERTELT OVER Extirpatie ONZICHTBAAR VOOR „KIJKPUBLIEK" VONNISSEN Bliksem trof trein; door paniek vijf gewonden Oud-secretaris van Duitse handbalbond verduisterde 150.000 mark Caissière gaf aan rover gasbom Chinezen daagden troepen uit „Nansen^-medaille voor prins Bernhard Schütz opvolger van Albertz Politie en brandweer mochten niet binnen DEPORTATIE OOSTENRIJK Bur voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Reel.- bureau J. Baars. valle l Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent. Kleine -annonces „Vraag en Aanbod" op di.( do. en za. 1-10 woorden ƒ1,50, ieder woord meer 15 cent DINSDAG 3 OKTOBER I967 4le JAARGANG I SCHIPHOL Een huis op palen met een zitkamer, twee slaapkamers en een bescheiden terras is drie maanden lang de leefruimte geweest van de f KLM'ers die in Guinee gegijzeld hebben gezeten. In al die tijd hebben ze geen dag, geen minuut ccmtact mogen hebben met hun familie en de rest van de buitenwereld. Na hun vrijlating kwam een van hen, het 31-jarige hoofd van de KLM-vertegenwoordiging in Qona- kry H. van Dijk, gisteravond op Schiphol aan om hier met de direc tie van rijn maatschappij te bespre ken wat er nu verder moet gebeu ren. De KLM vliegt nog steeds niet op Guinee. „Op de bewuste 27-ste juni", zo vertelde de heer Van Dijk, „werd mij om half drie 's middags het ul timatum gesteld om binnen een half uur opheldering te geven over de positie, waarin de minister van Buitenlandse Zaken van Guinee, Be- vogui, was geraakt." Zoals bekend was de minister samen met de Gui- nese vertegenwoordiging bij de Uno, tijdens slecht weer met een toestel van de KLM uitgeweken naar de Ivoorkust en daar gearresteerd. „Meteen na dat halve uur", ver telt de heer Van Dijk, „kwam de gendarmerie antwoord halen. Ik wist uitstel te krijgen tot het ogen- H. VAN DIJK ...hier voor overleg. blik waarop ik van mijn collega in Abidjan, Ivoorkust, antwoord zou hebben op de vragen die ik hem telegrafisch had gesteld. Het ant woord beloofde sombere dingen". „Toen ik het de Guinese autori teiten had verteld werd ons bevolen op kantoor te blijven. We mochten geen telefoongesprekken meer voe ren, geen telexberichten meer ver sturen, niets. Het kantoor ging op slot." „Aanvankelijk mochten we nog beneden rondlopen, later mochten we alleen nog maar boven zitten Zo hebben we het vier dagen moeten uithouden. Daarna moesten we ons boeltje pakken. Met mijn auto en een jeep werden we toen naar de villa even buiten Conakry ge bracht". „Op de bewakers na, een manne tje of acht, zaten we er alleen. On- ze kennissen en familieleden vonden ons op een gegeven moment wel Ze kwamen langs rijden maar contact konden ze niet maken Dat wilde ik ook niet". „De enige buitenlucht hadden we op het terras waar voortdurend een of twee bewakers waren. De tuin mochten we niet in". „We hebben veel gelezen. Boeken kregen we toegestuurd van familie leden en van de ambassade. Dat mocht wel, en we mochten ze ook terugsturen. Maar net als onze scho ne kleren werden ze terdege onder zocht op eventuele briefjes of bood schappen". „Ik was blij dat ik nog een ra diootje mee had kunnen nemen. Daardoor ben ik een beetje op de hoogte kunnen blijven van wat er in de wereld gebeurde". „De minister van binnenlandse zaken is ons zelf onze vrijlating ko men meedelen. Wij hebben onze vrijheid voor een groot deel te dan ken aan de voorspraak van een per soonlijke vriend van president Sekou Toeré, de directeur van de UTA (ge lieerd aan Air France), Richon". De andere drie KLM-ers sta tionmanager J. M. Hoffenaar, pas sageschef H. Oostveen en zijn assis tent Satjo, zullen binnenkort naar Nederland overkomen. De heer Van Dijk wilde echter eerst de situatie l bespreken. „Ze hebben er vrede mee om nog even te blijven". Fkezer dagen verscheen er een prach- tig boek, dat de goede vriend van ettelijke nog in 't wild levende vier voeters en vogels met een traan in 't oog zal lezen en bekijken, want E. Schuhmachers „Laatste P ar a- dij zen, een speurtocht naar zeldzame dieren" is een droevi ge balans van de nog slechts zeer spo radisch voorkomende schepselen, wa re schatten der natuur, die ons nog resten. Jachtwoede, gedachteloosheid en cultuur, civilisatie, water-, bodem en luchtverontreiniging, insecticiden en nog veel meer verhinderen meer en meer het bestaan in een leefbare we reld. De ene diersoort vóór, de ande re na verdwijnt door extirpatie van de aardbodem en het was een goede ge dachte van Schuhmacher de laatsten der Mohikanen in hun verborgen schuilhoeken op te zoeken. Dit zijn veelal beschermde oorden en de meest afgelegen natuurgebieden, zodat het geen wonder is, dat de schrijver acht jaar over dit reeds in ettelijke landen vertaalde en geestdriftig ontvangen werk deed. Het bevat niet minder dan 160 grote kleurenfoto's van een uit zonderlijke schoonheid, verkregen op moeizame expedities naar de uithoe ken der aarde, van de poolgebieden en de savannen naar de tropische oer wouden. De tekst past er zich volko men bij aan en Zomer en Keuning te Wageningen schonken het geheel een waardige en waardevolle uitgave Z.K.H. Prins Bernhard schreef 't voor woord kan natuurlijk niet goed koop wezen, dat ziet ge zó. Voor f 59,- een mooi present op de Wereld dierendag! Wie donateur is of wordt van het „Wereldnatuur-Fonds" (giro 44466 te Zeist) krijgt het boek een tientje goedkoper. 3-10-67 A. B. WIGMAN ENSCHEDE Binnenkort worden by het Nederlandse politieapparaat proeven genomen met een nieuw communicatie-systeem waarbij ge bruik wordt gemaakt van de norma le televisie-uitzendingen of van de proef-uitzendingen. De vijf lijnen van de afscheiding van het beeldka der op het televisiescherm worden hierby onzichtbaar voor het pu bliek gebruikt als transmissiemid del voor bijvoorbeeld vingerafdruk ken, foto's of mededelingen. De beeldlijntjes worden door een spe ciaal apparaat samengebundeld tot apart beeld. Op deze wijze kan bijvoorbeeld een verzoek lot opspo ring bijzonder snel ruim 10 secon den worden overgebracht. Bij de ontvangst wordt gebruik gemaakt voor de ontvangst zonder dat er men senhanden aan te pas komen. Genoemde apparatuur is oorspronke lijk ontwikkeld bij de NV B. en G. Breukink te Enschede, die destijds een dochteronderneming van Phi lips NV was, die sedert enige tijd zelfstandig is geworden doch nauw met Philips samenwerkt. In labora toria van Philips is verder gewerkt aan deze apparatuur. De proeven zijn thans in een stadium gekomen dat zij in de praktijk kunnen wor den beproefd. 4DVF.RTEN lib. ATHENE Het Griekse militaire regime heeft ex-premier Panajotis Kanel lopoelos onder huisarrest gesteld. Dit is vanochtend vroeg meegedeeld door de de ex-adjudant van de oud-premier. De Griekse oud-premier uitte zich vorige week tot tweemaal toe in scherpe bewoordingen tegen het huidige bewind. De 64-jarige Kanellopoelos ontbood vorige week buitenlandse journalisten en zei, dat de militaire leiders de politieke vrijheid snel zouden moeten herstellen en de „leden van de militaire regering zouden het land van hun aanwezigheid moeten verlossen". De Griekse minister van Binnenlandse Zaken, brigadegeneraal Stylianos Pat- takos heeft „buitenlandse mogendheden" ervan beschuldigd de hand te hebben in een reeks bomaanslagen die in de afgelopen weken het centrum van Athene hebben opgeschrikt. Pattakos noemde geen landen met na me, maar zei dat „17- en 18-jarige jongens en meisjes door buitenlandse mogendheden worden opgestookt, de explosieven te plaatsen". „Griekenland heeft geen ander land iets in de weg gelegd of schade berok kend", aldus Pattakos, op een perscon ferentie. „Met welk recht mengen an le- re landen zich dan in onze binnenland se aangelegenheden?" Pattakos verklaarde, dat gevonden propagandamateriaal dat tegen het militaire regime gericht was in Napels was gedrukt. Op de vraag wanneer parlementsver kiezingen zullen worden gehouden na het voor 1968 aangekondigde referen dum over de herziene grondwet, ant woordde Pattakos: „Dat hangt er van af hoeveel druk jullie (de pers) op ons uitoefenen. Maar 'n preciese datum kan ik niet noemen." Het nieuws van de arrestatit van Ka nellopoelos werd bekendgemaakt door zijn vroegere adjudant, schout-b)j- nacht Athanasios Spanides Deze zei dat hij bij Kanellopoelos was, toen twee politiefunctionarissen de ex-premier huisarrest kwamen aanzeg gen. Hij mag geen bezoekers ontvan gen en zijn telefoon is afgesloten. Na de staatsgreep van 21 april is reeds oud-premier George Papandreoe in zijn woning in 'n voorstad van Athe ne ook onder bewaking gesteld. Nichols Katsaoenis, majoor bij de Griekse politie, is maandag door een bijzondere militaire rechtbank veroor deeld tot vijf jaar gevangenisstraf we gens het niet opvolgen van een bevel. Katsaoenis, die als boekhouder werkte op het hoofdbureau van politie te SpIo- niki, zou zich hebben schuldig gemaakt aan „belediging van de militaire auto riteiten en aan het niet opvolgen vn een verder niet gespecificeerd bevel". Vijf mensen zijn door een militaire rechtbank in Athene veroordeeld tot gevangenisstraffen van drie tot vier jaar wegens overtreding van de bepa lingen die voor de staat van beleg gel den. Voorts zijn een student en drie ar beiders aangehouden omdat zij de ko ning, het leger en de regering beled'gd zouden hebben. Zij zullen voor een mi litaire rechtbank moeten verschijnen. UTRECHT De trein uit Milaan, die gisteravond om 19.12 uur in Am sterdam zou aankomen, is even na het vertrek uit Milaan in een zwaar on weer terecht gekomen. De bliksem sloeg in de elektrische lokomotief, de draden van de bovenleiding knapten en kwamen op de daken van de rijtuigen terecht. Er ontstond paniek onder de reizigers, waarbij vijf Belgen werden gewond. Overigens heeft het gehele treinver keer in het gebied rond Milaan gisteren flinke vertragingen opgelopen ten ge volge van het noodweer. De trein be stond onder meer uit Nederlandse rij tuigen. Met 31/» uur vertraging is de trein tenslotte in Amsterdam aangekomen. Er zaten twee Nederlanders in die de blikseminslag hadden meegemaakt. DORTMUND De oud-secretaris van de Westduitse handbalbond, Albert Willing, heeft tussen 1 janlari 1966 de datum van zijn indiensttreding en 21 april 1967 de kas van de bond 150.000 Duitse mark (148.500 gulden) lichter ge maakt De malversaties van de gewe zen secretaris werden ontdekt bij een accountantsonderzoek. MARRERO (Louisiana, V.S.) Bankcaissiëre Karen Peciera stopte met 11.500 dollar een onaangename sur prise in de zak die een gewapende bankrover haar voorhield. Het was een tijd-traangas-bom die enkele minuten nadat de rover in zijn auto was ontkomen tot ontsteking kwam. De politie die door de bank gewaar schuwd was, ontdekte de auto, die niet ver gekomen was en als een dronke man over de weg zwaaide. De inzittenden, Charles Guillot (43) en Ann Allan Boaz (40) zijn gearres teerd op beschuldiging van bankroof. Het geld is terug. LONDEN De toestand van de vroe gere Britse premier graaf Attlee is dui delijk verbeterd, zo heeft een woord voerder van het ziekenhuis meegedeeld. De 84-jarige labour-staatsman werd 8 september wegens een lichte aandoe ning in het ziekenhuis opgenomen en 12 dagen later verslechterde zijn toe stand plotseling. LONDEN De Britse regering heeft maandag bekendgemaakt, dat Sir Ha rold Beelev, plaatsvervangend leider van de Britse afvaardiging naar de ontwapeningsconferentie en oud-am bassadeur in Egypte half oktober naar Cairo zal gaan om te spreken over een hervatting van de diplomatieke betrek kingen tussen de twee landen. Naar van gezaghebbende zijde in Londen verluidt, zal ook van gedachten worden gewisseld over de mogelijkhe den van een vredesregeling voor het Midden-Oosten. De reis van Sir Harold is voorbereid door een uitwisseling van boodschappen tussen het „Foreign Office" en president Nasser en door een gesprek dat de minister van Bui tenlandse Zaken van Engeland en Egyp te, Brown en Riad, in New York heb ben gehad. O DEN HAAG Als resultaat van be sprekingen, die in de afgelopen maan den besprekingen hebben plaatsgevon den tussen het Consumenten Contact Orgaan en het Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen is de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen als deel nemende organisatie tot het CCO toege treden. HONG KONG. Noord-Viëtnam heeft heden het jongste aanbod van presi dent Johnson om met president Ho Tsji Minh van Noord-Viëtnam te praten over vrede in Viëtnam, van de hand gewe zen. In een hoofdartikel in het officiële Noordviëtnamese blad Nhan Dan werd gezegd, dat het Amerikaanse staats hoofd in zijn rede van vrijdag jj. er op uit was „de politiek van agressie van de Ver. Staten" te verdedigen en te ge tuigen van „zijn zogenaamde verlangen naar vrede". De commentator in het Noordviëtnamese blad noemde Johnson een „verstokte agressor". Hij pleitte voor een onvoorwaardelijk staken van alle Amerikaanse oorloghandelingen te gen Nrd.-Viëtnam. „Amerika heeft niet het recht om enige voorwaarde aan vredespogingen te verbinden", aldus het hoofdartikel. LAGOS. Radio-Nigeria meldde maandagavond, dat de hoofdstad van het van het overige Nigeria afgeschei den Biafra, Enoegoe, thans geheel door Nigeriaanse troepen is omsingeld. Eerder meldde de Nigeriaanse radio dat de stad onder artillerie-vuur lag. DJAKARTA Bewakingstroepen van een concentratiekamp voor Chine zen in Medan, de hoofdstad van Noord- Sumatra, hebben het vuur geopend op dc Chinezen toen deze opstandig wer den. Vier personen zijn gedood en ver schillenden gewond, aldus is in Medan, bekend gemaakt. Het incident heeft zondag, op China's nationale feestdag, plaatsgehad. De Chinezen hebben de soldaten blijkbaar uitgedaagd en hen met projectielen be kogeld. GENÈVE. De „Nansen"-medaille 1967 van het „Hoge VN-commissariaat voor de vluchtelingen" is toegekend aan prins Bernhard. De medaille zal de prins op 30 oktober in Genève wor den uitgereikt. Naar de hoge commissaris voor de vluchtelingen, prins Sadroeddin Ali Khan, maandag zei, werd de medaille aan prins Bernhard toegekend voor de door hem in 1966 via particuliere orga nisaties gevoerde inzamelingsactie voor de vluchtelingen. Dank zij dit geld kunnen thans tienduizenden vluch telingen in Afrika en Azië worden ge steund, aldus prins Sadroeddin Ali Khan. BERLIJN Het bestuur 'van de Westberlijnse socialistische partij heeft 'zich maandag met grote meerderheid uitgesproken voor de kandidatuur van de Westduitse staatssecretaris van Bui tenlandse Zaken, Klaus Schütz, voor het ambt van regedend burgemeester van West-Berlijn, als opvolger van de vorige week afgetreden Heinrich Al bertz. De aanbeveling moet worden bekrach tigd door het Westberlijnse partijcon gres, dat op 15 oktober wordt gehouden. Het stadsparlement, waarin de socia listen de meerderheid hebben, zal ver volgens zijn keuze doen. NOORDWIJK Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Neder landse Montessori Vereniging, heb ben gisteren kinderen van diverse nationaliteiten een krans gelegd op het graf van Maria Montessori op het katholieke kerkhof in Noord- wijk-Binnen. DEN HAAG De Nederlandse regering heeft aan de Joegoslavische auto riteiten de aanhouding verzocht van Erich Rajakovic met het verzoek hem aan Nederland uit te leveren. Rajakovic was de naaste medewerker van de in Israël berechte en ter dood gebrachte Adolf Eichmann en staat in Nederland gesignaleerd wegens moord en medeplichtigheid aan moord op Joodse Neder landers tijdens de oorlog. BELGRADO De Tsjechische com munistische partij heeft de verschij ning verboden en de redactie naar huis gestuurd van het oppositie bedrijvende literaire weekblad „Literarni Novini", het orgaan van het vebond 'van Tsje chische schrijvers. Het blad werd vorige week door het centrale partijcomité aangevallen. Op dezelfde bijeenkomst stootte de partij drie schrijvers uit en ontsloeg 'n vierde uit een partijfunc- tie, omdat zij van de officiële lijn waren afgeweken. De maatregelen vormen een climax in een periode van spanning tussen de partij en enkele gropen schrijvers, die aan het daglicht kwam op een congres van het schrijvers verbond, dat in juni van dit jaar in Praag werd gehouden. In de plaats van Literarni Novini zal nu een nieuw literair weekblad ver schijnen. ROTTERDAM Voor de poort van de chemische fabriek van ICI in het Rot terdamse Europoortgebied is het maandagavond tot nogal emotionele situaties gekomen toen mense«i van de Rotterdamse politie en van de brand weer uit Rozenburg zich daar ver voegden na meldingen van burgers over een geweldige ontploffing ge paard gaande met een steekvlam op het fabrieksterrein van ICL Die ver warde situatie ontstond toen de poli tie- en de brandweermensen, die na nogal alarmerende telefoontjes ter as sistentie waren uitgerukt aan de poort te horen kregen dat zij het terrein niet mochten betreden. „Er is hier niets aan de hand", zo had een portier de wachtenden verteld. Hij had daaraan toegevoegd dat hij van directie opdracht had gekregen een en ander mee te delen. De portier liet verder nog weten dat zijn superieuren dinrdagmorgen om half negen bereid zouden zijn om na dere inlichtingen over het gebeuren te verschaffen. Na veel heen en weer gepraat kreeg een Rotterdamse poli- tie-inspectuer, die ook namens zijn superieuren wel eens wilde weten wat er aan de hand was, tenslotte toe stemming om het terrein te betreden. Uit een onderzoek bleek dat de steek vlam en de explosie waren veroor zaakt tijdens het onder hoge druk (250 atmosfeer) persen van ethyleen in een reactorvat Doordat een veilig heidsklep van het vat wegsloeg kwam er een grote hoeveelheid gas vrij, die onder een hevige knal en een steek vlam explodeerde. De explosie en de steekvlam werden tot ver in de omge ving gehoord en gezien. Bij het onge luk werd niemand gewond. Van de zijde van ICI werd later nog meegedeeld, dat dergelijke ontplof fingen al een keer of zes waren voor komen, zij het in niet zo hevige mate als maandagavond het geval was. „Een vrij normale zaak in het pro- duktieproces", zo had een ICI-functio- naris verklaard tegenover de Rotter damse brandweer, die ook om inlich tingen kwam vragen. Het Nederlandse verzoek aan Joego slavië is gedaan, nadat in Nederland, via het Rijksinstituut voor Oorlogsdocu mentatie, uit buitenlandse bron be kend was geworden, dat Rajakovic naar Joego-Slavië zou reizen. Hij zou zich thans bevinden in de Joegoslavi sche stad Beran. Indien hij naar Neder land wordt uitgeleverd dan zou zijn be rechting in ons land mogelijk zijn. Een Oostenrijkse rechtbank heeft Rajokovic tot enige jaren gevangenisstraf veroor deeld, welke straf hij inmiddels heeft uitgezeten. Een politiefunctionaris te Koper, een Adriatisch havenstadje bij de Italiaan se grens, zei echter dat men eerst heeft gedacht hem op het spoor te zijn, maar dat nu niet bekend is waar hij is en of hij in Z-Slavië is. Rajakovic was werkzaam aan de Zentralstelle für Judische Auswande- rung in Den Haag en zou, volgens ver klaringen van Nederlandse getuigen op het proces dat in Wenen tegen hem is gevoerd, meegewerkt hebben aan de deportatie van 100.000 Nederlandse Jo den. Tijdens het Weense proces was hem ten laste gelegd, dat hii opdracht gaf tot overbrenging van 83 Nederland se, in Frankrijk vastgehouden, Joden naar Auschwitz. Van deze 83 vonden er 82 de dood. Het Weense proces eindig de, op 2 maart 1965, in een veroorde ling van Rajakovic tot twee en een half jaar met aftrek van twee jaar voor arrest. In Nederland is Rajakovic wegens zijn acitiviteiten in de oorlog gesigna leerd gebleven. De officier van justitie bij de rechtbank in Amsterdam kan 'n bevel tot gevangenneming van hem uitvaardigen, waarna de minister van Justitie de Joegoslavische autoriteiten om uitlevering kan verzoeken. Er be staat een uitleveringsovereenkomst tus- ser Nederland en Joego Slavië. Van de zijde van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie in Amster dam vernamen wij, dat in Nederland inmiddels nieuw materiaal, tegen Raja kovic verzameld is. In de herfst van 1943 verdween Ra jakovic uit Nederland en nam dienst bij de waffen-SS. Rajakovic staat sedert 1963 in ons land gesignaleerd en door de toenma lige procureur-generaal te Amsterdam was destijds reeds een bevel tot zijn aanhouding verspreid dat nog steeds van kracht is. Rajakovic bevindt zich thans weer In Oostenryk. Zijn advocaat in Wenen heeft vanmorgen meegedeeld, dat Raja kovic maandag uit Zuid-Slavië te Vil lach in de Oostenrijkse provincie Karinthië is aangekomen. Na aa komst in Wenen zal Rajakovic op een persconferentie zijn mening ge ven over de geruchten inzake zyn arrestatie. 0 In een rapport van de Utrechtse Provinciale Waterstaat staan geen optimistische woorden te lezen over de waterverontreiniging in de Gelderse Vallei. De vervuilng van het open water wordt omschreven als een zeer ernstig probleem en de rioolwaterzuiverings installatie die Veenendaal op Ameron- gens grondgebied gaat bouwen mag, wat de waterstaat betreft, dan ook liever vandaag dan morgen beginnen. 0 Gea van de Bos was de eerste Vee- nendaalse baby die in het raadhuis in de registers van de burgerlijke stand werd ingeschreven. Gea's vader kreeg een spaarbankboekje voor zijn kleine dochtertje als aandenken aan deze eer ste aangifte. 0 De besturen van twee christelijke schoolverenigingen in Veenendaal hebben een fusie aangekondigd, die bin nenkort gestalte zal krijgen. T^ussen een depressie bij Schotland, die naar het noordoosten trekt, en een hogedrukgebied bij de Azoren heerst boven onze omgeving een zuid westelijke luchtstroming. Achter een koufront, dat ons maandag, vergezeld van regen, passeerde, kwamen naast opklaringen ook enkele buien voor, die echter niet veel te betekenen hadden. Intussen koerst een actieve depressie van het zeegebied ten zuiden van IJsland naar het oosten en zal woens dag boven de Noordzee zijn aange komen. Een bijbehorend koufront had vanochtend Ierland bereikt, vooraf gegaan door een zone met veel be wolking, die zich over de Britse eilan den uitbreidde. Woensdag zal dit front ons gehele land gepasseerd zijn. De lucht achter het front is onstabiel, zodat woensdag enkele buien zullen vallen. De wind blijft zuidwestelijk en kan aan de kust tijdelijk hard of stormachtig zijn. De temperaturen zullen in het algemeen iets lager zijn dan vandaag. •MM

De Vallei | 1967 | | pagina 1