146.- was te veel gevraagd B oerenparti j opnieuw tegen hoger salaris wethouders gekant Instuifkrijgt tweede jeugdgebouw Onduldbare situaties in de Engelenburg Patrimonium is ook verontrust Al 55 jaar samen Alleen winst voor Rhevo- heren VDC verloor (traditiegetrouw] le duel j „U spreekt Uzelf tegen Niet op vingers tikken Rectificatie Onjuist beoordeeld Bouwkosten ongeveer een ton Ook aan de slag voor de oudere jeugd Rhenense dammers wonnen ruim Spaarcijfers Scherpenzeel Ontsparing in Veenendaal Actie van de Rhenense dierenvrienden Vrolijke Zwervers 1 WIJKGEMEENSCHAP IN CIRCULAIRE Geslaagden Smeeoma Volleybal Dammen E. ZWEERS: Goed resultaat K.W.F.-col lecte Meisje aangereden bij oversteken GELD KELDERS WOENSDAG 4 OKTOBER 1967. E. HUIGENBOS (B.P.) kapitaal bedrag RENSWOUDE Opnieuw heeft de fractie van de Boerenpartij in de ge meenteraad van Renswoude zich uitgesproken tegen een verhoging van de wethouderssalarissen. Tijdens de raadsvergadering van gisteravond stemden de heren E. Huigenbos en C. van Ekris tegen een voorstel om het salaris vol gens de richtlijnen van het ministerie van Binnenlandse Zaken met enkele pro centen te vermeerderen en van f 1750,op f 1896,per jaar te brengen. In een vorige vergadering strandde een voorstel om er f 1925,van te maken. Toen stemden bovendien de heren E. Zweers (PvdA) en Joh. van den Brand- hof (CHU) tegen. RENSWOUDE. „Ik begrijp er eerlijk gezegd niets van, heren", sprak burgemeester J. A. Hosang van Renswoude gisteravond in de raadsvergadering toen hij het debat tussen de heren E. Zweers (PvdA) en H. Stoer (CHU) enige tijd had ge volgd. Toen de notulen van de vorige ver gadering werden besproken merkte de heer Zweers op: JMeneer de voor zitter, er staat niet in dat de heer Stoer heeft gezegd dat hij steeds al leen moet praten, omdat wij onze mond houden..." „Vindt U dat dan erg belangrijkf", haakte de burgemeester in. „Nou", zei het PvdA-raadslid, „ik zie achter deze woorden van de heer Stoer een bepaalde bedoeling. Het is in de loop der jaren toch wel geble ken dat de heer Vermeulen en ik ook onze mond wel open doen als het om het belang van de gemeente gaat. Ik wens niet door de heer Stoer op de vingers getikt te worden..." Daarop volgde een nogal verbolgen reactie van de heer Stoer, die daar op de pers als de schuldige aanwees. ,jk heb wel gezegd dat ik steeds al leen moest praten, maar het is met grote koppen in de krant gekomen- In 't vervolg zal ik er wat om den ken..." De vergadering kreeg vervolgens weer een normaal verloop, al viel het enigszins op dat de heer Stoer nu wat minder te zeggen had, dan doorgaans het geval is. SCHERPENZEEL De Rijkspost spaarbank in Scherpenzeel heeft gedu rende de maand september bijna f 8000 meer ontvangen, dan terugbetaald. Er werd nl. een bedrag van f 31.454,76 te rugbetaald aan 46 spaarders, terwijl 121 spaarders samen f 39.444,79 inleg den. In verband met de loonontwikkeling in het particuliere bedrijfsleven, stelde de minister van Binnenlandse Zaken nieuwe richtlijnen samen voor de sala riëring van het overheidspersoneel, die per 1 januari van dit jaar van kracht werden. De raad had zich er nog niet over uitgesproken of men bereid was de wethouderssalarissen overeenkomstig deze richtlijnen te verhogen, vandaar dat het college van G.S. nu om een oor deel vroeg. „Het gaat om een normale, procen tuele verhoging, geheel langs democra tische weg tot stand gekomen," zei bur gemeester J. A. Hosang toen het voor stel aan de orde kwam, maar deze woorden klonken voor de Boerenpartij niet overtuigend genoeg. „Het is niet rooskleurig om over die paar centen te stemmen. Waarom moe ten we er zo'n kapitaal bedrag bovenop doen? Ik kan er mijn stem niet aan ge ven", sprak de heer Huigenbos vervol gens. „U spreekt Uzelf tegen", constateer de de burgemeester. „Het is maar een paar centen minder dan de vorige keer", verduidelijkte de heer Huigenbos tenslotte. Ook zijn fractiegenoot Van Ekris vond een be drag van f 146,- per jaar meer, te veel gevraagd en liet ook „tegen" horen. De andere raadsleden maakten er geen halszaak van en stemden zonder commentaar voor. Er waren twee stemmingen voor no dig om een nieuw lid in de commissie tot wering van schoolverzuim te benoe men. Voor het gepensioneerde school hoofd A. C. M. Grundlehner moest een opvolger worden gekozen en het colle ge stelde voor de heer M. Held, het nieuwe hoofd van de Christelijke school, hiervoor aan te wijzen. Drie raadsleden bleken echter voor keur te hebben voor de heer S. Laans- ma en omdat ook de heer Held drie stemmen kreeg, werden de stembrief- VEENENDAAL In Veenendaal heeft de Rijkspostspaarbank over het geheel genomen in de maand septem ber meer moeten uitbetalen dat dat er ingelegd werd, zij het dan, dat het kan toor aan het Slotemaker de Bruine- plein een klein spaaroverschot had. Het negatieve saldo van het hoofdkantoor was echter te groot, om hierdoor een evenwicht te verkrijgen. Op het hoofd kantoor werd ingelegd door 779 mensen een bedrag van f 142.673,46, terwijl aan 324 mensen een bedrag van f 195.475,41 werd uitbetaald. In zuid werd door 714 spaarders f 45.439,97 ingelegd, en aan 70 spaarders f 35.704,54 uitbetaald. VEENENDAAL De collecte van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding 1967 heeft in Vee nendaal f 8.350,opgebracht. Dit is zeventien gulden meer dan er in 1966 werd gecollecteerd. Men is in het be stuur van het KWF, afd. Veenendaal, tevreden over deze gang van zaken. Weliswaar had men in Veenendaal ge hoopt op een bedrag dicht bij de tien mille. Door dit resultaat is het toch wel weer duidelijk, dat deze belangrij ke collecte in Veenendaal een warm hart wordt toegedragen, want Veenen daal neemt landelijk gezien een be hoorlijke plaats in. LEERSUM In het verslag van de wedstrijd H.D.S.--Ares in onze maan dag-editie vermeldden wij abusieve lijk, dat een speler van het Leersumse team wegens opzettelijk natrappen door de arbiter uit het veld werd gestuurd. Dit betrof echter een Ares-speler, die evenals de meeste Utrechters zijn onsportieve gevoelens niet goed kon bedwingen. De wedstrijd werd naar aanleiding van dit incident twintig minuten voor tijd gestaakt en de K.N.V.B. zal op korte termijn beslissen of Ar es deze tijd nog moet komen uitspelen bij H.DS. Het was overigens de eerste zege van de H.D.S.-ploeg jes opnieuw uitgedeeld. Weer staakten de stemmen en tenslotte liet de burge meester het lot beslissen: de heer Held werd benoemd. De agenda bevatte voorts tal van for mele zaken, die vlot werden afgehan deld. Alleen over de verhoging van de keurlonen voor vee en vlees ontstond enige discussie, maar ook dit voorstel haalde vrij vlot de eindstreep. Tijdens de rondvraag informeerde de heer Zweers naar de stand van zaken wat betreft de verkoop van de premie woningen. De burgemeester deelde mee, dat „het heel aardig loopt". „We leven in veel hoopvollere gedachten, dan in het begin..." Volgens de heer H. Stoer (CHU) zou de jeugd op grote schaal vernielingen aanrichten in de nieuwbouw aan de Van Reedeweg. „Wat de metselaar in elkaar zet, breekt de jeugd 's avonds weer af...", zo wist hij uit ervaring te vertellen. Hij pleitte voor meer toe zicht. De burgemeester beloofde dat er des»- noods contact zal worden opgenomen met de Rijkspolitie om een oogje in het zeil te houden. RHENEN De afdeling Rhenen van de vereniging voor dierenbescherming gaat een actie houden die wordt inge luid met een verkoopkraam op de wa renmarkt van donderdag 5 oktober. Daar zal hondebrood worden verkocht met allerlei nevenartikelen, zoals hon- deriemen en zelfs lectuur over die renbescherming. Aan deze actie is een loterij verbonden. Een lot kost f 0.50. De hoofdprijs is een schemerlamp, verder zijn er nog 100 andere waardevolle prijzen. Oud- voorzitter Jochems is uitgenodigd de trekking te verrichten. OPHEUSDEN De wandelsportver eniging „De vrolijke Zwervers" uit Op- heusden is officieus kampioen 1967 ge worden van de Betuwe. Tijdens de herfstmars te Geldermalsen versloeg de Opheusdense vereniging haar naaste concurrent „De Dodewero's" uit Dode- waard, hetgeen de titel zeker stelde. De Vrolijke Zwervers behaalden met de herfstmars 641 punten, terwijl de ver eniging uit Dodewaard met 609 punten genoegen moest nemen. Leider van de kampioensploeg, de heer Wevers, was bijzonder verheugd over het resultaat, dat zijn vereniging het afgelopen seizoen heeft weten te be reiken. „Het betekent voor ons een sti mulans tot nog betere prestaties", merk te hij op. VEENENDAAL In het wedstrijd verslag dat wij maandag plaatsten over de ontmoeting Bennekom De Merino's komt een onjuiste passage voor over het optreden van aanvoer der Van Wakeren. In tegenstelling tot wat in het ver slag vermeld stond werd na afloop van de wedstrijd aanvoerder Van Wakeren verzocht bij de scheidsrechter te ko men. Naar aanleiding van een opmer king die een Bennekomse speler hier over maakte ontstond enige verwar ring, waardoor vanaf de zijlijn de in druk werd verkregen dat er moeilijk heden zouden ontstaan. Mede door 'n onjuiste opgave aan onze sportredac tie werd aanvoerder Van Wakeren in het bewuste verslag derhalve op on juiste wijze beoordeeld. VEENENDAAL Het jeugdwerk dat uitgaat van de Stichting ,,De In stuif", waarin de hervormde wijkge meente Sola Fide en de gereformeer de kerk samenwerken, zal binnen af zienbare tijd enkele belangrijke uit breidingen ondergaan. De capaciteit van het bestaande jeugdgebouw aan de Sand brinkstraat begint door de toevloed van leden te klein te worden en daarom denkt het bestuur aan het stichten van een tweede jeugdgebouw. Men hoopt omstreeks I januari 1969 dus over ongeveer 15 maanden een jeugdgebouw in Veenendaal-Zuid in gebruik te kunnen nemen. Een an dere uitbreiding is het werk voor de jeugd van 18 jaar en ouder. Dit is een primeur voor Nederland, want nog nergens in ons land wordt clubhuis werk bedreven, speciaal gericht op de oudere jeugd. „Het bestuur heeft nu officieel be sloten om op 1 januari 1969 in Zuidwest- Veenendaal te starten met clubhuis werk", aldus Instuifleider de heer G. van de Schee. „We hopen daar een eigen gebouw te kunnen plaatsen, dat een eigen staf zal krijgen. In het beginstadium van onze plan nenmakerij hebben we er aan gedacht alleen het middagwerk, dus voor de jongere kinderen ook in Zuid ter hand te nemen, maar door de grote toeloop, die het werk hier heeft gekregen, zul len we waarschijnlijk voor het totaal van de jeugd ontspanning gaan bieden. Wel is het de bedoeling, dat de „gro- F ÊmÊÊËSÊÊÊk. z. -ii VEENENDAAL De Wijkgemeenschap „De Engelenburg" bruist van acti viteit. Nadat men reeds bij de Patrimonium Bouwvereniging heeft bewerkstel ligd, dat er belangrijke verbeteringen zullen worden aangebracht aan en in de directe omgeving van de woningen in deze wijk, heeft het bestuur dezer dagen opnieuw een langdurige bespreking gevoerd met de bouwvereniging. Vooral werd bij dit onderhoud het accent gelegd op de twee laatst opgeleverde flatblokken, waar men aldus een circulaire van de wijkgemeenschap met „onduldbare situaties wordt geconfronteerd". Het bestuur van „De Engelenburg" heeft tegenover Patrimonium zijn gro te misnoegen uitgesproken over de vaak abominabele toestanden in deze flats, met name dat het huisvuil door de nog op gang zijnde werkzaamheden bijzonder slecht of in het geheel niet wordt afgehaald. „Hierdoor krijgen de ze blokken al direct het aanzien van een „achterbuurt". Bovendien vond ons bestuur het niet juist, dat het blok Kleine Tinneweide voor bewoning werd VEENENDAAL Uit Veenendaal en omgeving slaagden 11 personen voor het vakdiploma van de Stichting Vak opleiding Smeeoma. Op zaterdag, 14 oktober zal in het Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen te Utrecht de diploma-uitreiking plaatsvinden. Het vakdiploma is door de voort schrijdende technische ontwikkeling op het gebied van de metaalnijverheid in ons land vrij belangrijk gewordep. Zo wel van de zijde van jeugdige werkne mers als van bedrijven is er een groei ende belangstelling voor de Smeeoma te constateren. Ook dit jaar is de be drijfsopleiding weer afgesloten met een aantal examens, waarvan de niveaus worden aangeduid met „adspirant" en „gezel" of monteur. De geslaagden zijn: Voor adspirant constructiewerker lasser: W. Bouwmeester en J. de Gooy- er uit Veenendaal, M. van Bijsteren uit Amerongen en L. A. de Fluiter uit Ederveen. Voor gezel constructie bankwerker slaagde W. Gaasbeek uit Veenendaal. Voor gezel constructiewerker-lasser slaagde J. G. Sennef uit Veenendaal. Voor adspirant draaier-bankwerker slaagde W. Achterberg uit Veenendaal en H. Wijnen uit De Klomp. De Vee- nendaler G. Veenhof slaagde voor ad spirant onderhoudsmonteur. W. A. Blankesteijn eveneens uit Veenendaal behaalde het diploma gezel bankwer ker en C. van Rhenen uit Amerongen is geslaagd voor gezel bankwerker ra men en deuren - non ferro. vrijgegeven, terwijl de verwarming daar nog niet gereed was," zo staat vermeld in de circulaire. Patrimonium Bouwvereniging is ver ontrust over de vervuiling in enkele flats en heeft zich beklaagd over het feit, dat zij bij de toewijzing van be woners door de gemeente geen enkele selectie mag toepassen of hiervan in zage krijgt. Hierdoor zou men in de hand werken, dat in „De Engelenburg" gezinnen worden gehuisvest, „die er in feite niet thuishoren." Over de speelgelegenheden in de wijk zegt de wijkgemeenschap in het rond- schijven onder meer het volgende: „Patrimonium is in beginsel akkoord met de plaats, waar wij graag de speeltuin neemt Patrimonium voor men kennis genomen van onze wensen om op verschillende punten in de wijk voor de kleuters zandbakken aan te leggen. Bij de plantsoenaanleg zal Pa trimonium hiervoor zorgen. Ook deze kosten, alsmede de grond- en beplan- tingskosten voor de aanleg van de speeltuin neemt Patrimonium voor haar rekening. Er is bovendien ge sproken over de plaats, waar het ver harde speelveld kan worden aangelegd voor de grote kinderen. De bedoeling hiervan is tevens om er in de winter water op te spuiten voor een eigen ijs baan in de wijk. Patrimonium zal ons over de situering van deze plaats op korte termijn berichten of zij hiermede akkoord kan gaan." Wegenaanleg Het ligt in het voornemen om bij de Brouwersbrug aan het Boompjesgoed een vitrine te plaatsen, waarop men duidelijk de straatindeling van de wijk VEENENDAAL Het driejarig meisje N. B., uit Veenendaal liep gis termiddag op de Nijverheidslaan, de Groeneveldselaan en stak plotseling de weg over. Het kind werd geschept door de juist passerende auto, bestuurd door de heer Chr. Th. S. uit Opheusden. Hoewel alles zich eerst ernstig liet aan zien, bleek het meisje bij onderzoek in het ziekenhuis niets anders opgelo pen te hebben, dan een lichte wond aan het voorhoofd. kan vinden, welke momenteel veel te wensen overlaat. Het Bureau van Ge meentewerken zal voor dit doel een plattegrond verstrekken. Met de wegenaanleg is het droevig gesteld in „De Engelenburg". Daar dit een zaak voor de gemeente is, zullen de beide besturen hierover op zeer korte termijn contact opnemen met de Dienst Gemeentewerken. Naar aanleiding van de geruchten, dat er binnenkort tot een huurverla- ging van de flats zou worden besloten, deelt Patrimonium Bouwvereniging me de, dat hiervan in het geheel niets be kend is. „Deze verhaaltjes moeten naar het rijk der fabelen worden verwezen." te" avonden, als dans- en filmavonden geconcentreerd blijven in het bestaan de gebouw", aldus de heer Van de Schee. Die grote toeloop van deelnemers aan het werk heeft al een vrij onaan genaam gevolg gehad: met ingang van 1 oktober heeft men een ledenstop moe ten instellen. „We hebben in die vijf weken dat we nu draaien meer leden geboekt, dan vorig jaar in een half seizoen". „We stellen ons voor dat we 'n se- mi-permanent gebouw kunnen zetten in Zuid, waarin drie lokalen, een kantoor tje, was- en toiletgelegenheid en een keukentje. We hopen dat te kunnen re aliseren voor een bouwprijs van onge veer een ton, want meer geld hebben we gewoon niet", aldus de heer Van de Schee, die verder vertelde, dat men stappen heeft ondernomen om met in gang van 1 januari 1968 een vijfde vaste kracht aan te stellen. „We hopen echter de plannen rond te kunnen krijgen, maar daarvoor zal nog veel werk verzet moeten worden. Uit ons bestuur is voorlopig een bouw commissie gevormd, die de plannen moet maken, verder hebben we enkele functionarissen van het ministerie ver zocht de toestand hier in ogenschouw te komen nemen, zodat we „ter plaatse" een onderhoud met deze mensen kunnen hebben. Hoe het zij, op de begroting voor 1969 die nu al ingediend is komt een post waarin met het bestaan van het tweed clubhuis rekening ge houden is". Sinds enkele weken kan de Instuif officieel beschikken over de kelders on der het gebouw, die tot voor kort in ge bruik waren bij de Bescherming Bevol king. Eén van die kelders is reeds in gebruik voor het gewone clubwerk, de achterste en grootste ruimte hoopt men met ingang van 1 januari in gebruik kunnen nemen voor het werk' voor de oudere jeugd. „We gaan op korte termijn een be gin maken met de inrichting van deze kelder, waaraan door een aantal jonge lui uit die leeftijdsgroep actief deelge nomen zal worden. Er moet heel wat gebeuren, voordat het in die kelder werkelijk een gezellige „soosruimte" zal zijn, want in feite moeten zowel alle wanden als het plafond opgeknapt wor den". Ondanks de ingevoerde „ledenstop" zal er bij de „oudste" groep instuivers in januari nog wel een mogelijkheid voor uitbreiding zijn. De heer Van de Schee hoopt namelijk aan een 80 bezoe kers plaats kunnen bieden in zijn nieu we ruimte. VEENENDAAL Zaterdag 14 oktober komen de zes kinderen, 17 klein- en 5 achterkleinkinderen van de heer H. van de Haar en mevrouw G. van de Haar-de Kruif bijeen in het NVV-gebouw om met het echtpaar het vijfenvijftigjarig huwelijksfeest te vieren. De bruidegom, die 81 jaar oud is. werkte gedurende 54 jaar als zoals hij het zelf noemt „balensjouwer" bij de D.S. Voor zijn verdiensten voor dit bedrijf werd hij vereerd met de eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau in brons, toen hij zijn veertigjarig jubileum vierde. De bruid en bruidegom zijn nog goed gezond, al komt de heer Van de Haar niet veel meer buiten. „Een paar jaar geleden liepen we samen nog ein den ver, maar dat gebeurt nu niet meer," vertelde zijn 76-jarige echtge note. De heer Van der Schee in de voor malige BB-kelder, die nu aan het Instuif-gebouw is toegevoegd. RHENEN De dames en de heren van Rhevo hebben de eerste competi tiewedstrijden gespeeld. De dames kon den Athlon 2 uit Utrecht niet de baas en verloren met 0-3. De heren deden het daarna in een matige wedstrijd toch wat beter en versloegen het Utrechtse SOS 5 met 3-1. De dames waren nog niet goed inge speeld. Het klopte maar sporadisch in de aanval en in de verdediging had men geen antwoord op de hard inge slagen ballen van de Athlon-dames. De eerste set ging ruim met 6-15 verloren. In de twee volgende sets ging het wat beter. Men stevende gelijk op naar de laatste punten, maar tot tweemaal toe was Athlon de ploeg die de zaken beter beheerste. Met 13-15 en 14-16 werden ook deze sets verloren. Athlon 2 won verdiend met 0-3. Heren In de eerste set hadden de Rhevo-hè- ren het moeilijk. Ook deze formatie scheen nog niet goed te zijn ingespeeld en verloor dan ook op het nippertje met 13-15. Maar in de drie resterende sets verkreeg Rhevo een duidelijk over wicht. Na twee sets ruim te hebben ge wonnen met 15-11 en 15-9 werd het in d vierde set nog benauwd. Het zag er even naar uit dat de pun ten zouden worden verdeeld, maar Rhe vo wist deze set met 15-13 te winnen en kon met deze 3-1 zege beide punten thuis houden. Heren 2 kwam niet tus sen de lijnen. Hun wedstrijd werd uit gesteld. VEENENDAAL In een sensationele damwedstrijd, waarin V.D.C. het in ,,'t Trefpunt" zonder zyn eerste-bord- speler H. v. d. Brandhof, die ziek was, moest opnemen tegen O.D.I Excelsior I uit Utrecht, verloren de Veenendalers met 119. Daarmee houdt de damclub zich aan de jarenlange traditie om de eerste competitie-wedstryd te verliezen! Maar liefst drie V.D.C.-spelers, nl. v. d. Vliert, Van Beek en Valkenburg sr. lieten in het eindspel de winst lig gen. Het grootste „drama" speelde Van Beek door met een haastige en foutieve damslag de partij te verliezen. Sloeg hij goed, dan was de winst verzekerd geweest Beide andere spelers kwamen niet verder dan remise en zo kon een over gelukkig O.D.I.-Excelsior met beide punten naar Utrecht terugkeren. De gedetailleerde uitslag luidde: V.D.C. I—O.D.I.-Excelsior I 0—2 1—1 2—0 1—1 0—2 1. D. BoumanW. Verbon 2. J. v. d. VliertW. v. Schaik 3. J. VermeerH. Vermeend 4. E. SchaapJ. Selhorst 5. W. v. d. Hor—J. C. Vink 6. N. ValkenburgW. v. Vreeswijk 02 7. B. ValkenburgH. v. d. Linden 11 8. A. KalterA. L. J. Noz 20 9. H. v. BeekA. R. Wilschut 02 10. W. de Kleuver—J. Fonville 20 Totaal uitslag 911 Donderdag a.s. speelt V.D.C. II in Amerongen tegen de reserves van de hoofdklassers en maandag thuis tegen Ons Genoegen (Z.) III. V.D.C. I moet volgende week dinsdag avond de lange reis maken naar Woer den. RHENEN De Rhenense Dam Ver eniging „RDV" heeft de eerste compe titiewedstrijd van dit seizoen tegen „SDV" uit Scherpenzeel gewonnen met 137. Rhenen had in de personen van de heren Linde en Van Walsem twee invallers. Zij wisten samen drie punten te scoren.

De Vallei | 1967 | | pagina 3