„Op onze tellen passen" V.V.V. RHENEN KLAAGT OVER TE WEINIG MEDEWERKING Huis grote sta-in-de-weg „Laat Leersum geen vuilnisgebied van de randstad worden" G.S. spreekt zich uit over omstreden huis Bekendmaking V eiling-voorzitter wil samenwerking Betuwse fruittelers RAADSLEDEN WERDEN MET STENEN GEGOOID Raadsbesluit niet goedgekeurd Gemeentebelang Kesteren Natuurschoon en Dorpskarakter vergaderde kisten beschikbaar Eenzaam maar niet alleen Aanrijding in Tielsestraat 15.000 Tumult Geslaagd „Sneuvelen van beuken aan Lomboklaan onvermij delijk'"' Raadsfractie houdt eens per maand spreekuur G) ten Hoope teru£ van snoepreisje 99 Droevig Enquête Klein overschot in Renswoude bij postspaarbank WAARSCHUWING EXPORT BURGERLIJKE STAND LEERSUM IR. BLAAUBOER Schieten hij Ons Genoegen BURGERLIJKE STAND RHENEN WOENSDAG 4 OKTOBER 1967 RHENEN „De toeristentrek naar Rhenen is in sterk opgaande lijn". Dat deelde ons voorzitter A. J. Bovenschen van de Rhenense VVV mede. „En we zijn al weer bijzonder hard aan het werk voor het komende jaar. Er is nauw contact met Adriaan P. de Kleuver, die Rhenen een warm hart toedraagt en alle mogelijke medewerking verleent om het de toerist duidelijk te maken, dat er in de omtrek van de Grebbeberg nog veel te verkennen valt". Maar de heer Bovenschen is minder goed te spreken over de medewerking die de V.V.V. van de diverse overheidsinstanties krijgt. De WV-voorzitter zit gebogen over een manuscript van ongeveer dertig vol geschreven folio-vellen van de hand van de heer De Kleuver. „Ik heb nog maar weinig mensen ontmoet in mijn leven", zegt de heer Bovenschen, „die zo enthousiast zijn over al dat gene wat Rhenen de vreem deling heeft te bieden. De heer De Kleu ver zou het wel van de daken willen schreeuwen. Toen ik onlangs nog sa men met hem een bezoek bracht aan de Grebbeberg en aan de Marspolder in Lienden, om voor een bevriende rela tie exotische planten te zoeken, sprak hij onophoudelijk over de vele moge lijkheden die we in Rhenen nog aan de vreemdeling hebben te bieden. Toen is ook het idee geboren om een boek uit te gaan geven over Rhenen. Want he laas, er is niets op dat gebied te koop. Uiteraard is er wel een historisch over zicht van prof. W. van Iterson, we ken nen de professor beiden van zeer na bij, maar die werken zijn zodanig juri disch geschreven, dat de doorsnee mens het al gauw veel te ingewikkeld vindt. Er moest iets komen in het po pulaire vlak. Naar mijn mening is de heer De Kleuver daarin ten volle ge slaagd. Komende vrijdagavond heb ik vergadering met het VVV-bestuur en dan zal ik een voorstel doen om het in druk te laten verschijnen. We zijn het er bei den over eens geworden, dat dit boek in een ommezien van tijd zijn weg zal hebben gevonden, niet alleen bij de toe rist van morgen, maar zelfs bij de autochtone bevolking in deze streek". De heer Bovenschen klaagt er nog steeds over, dat het VVV-bestuur zo wei nig medewerking ondervindt. „Een zaam maar niet alleen", de titel van het boek van wijlen Koningin Wilhelmi- na zou hier van toepassing kunnen zijn. De VVV voelt zich eenzaam wanneer het betreft de daadwerkelijke steun en medewerking van plaatselijke zijde. Niet alleen, omdat er 's zomers tel kens weer meer toeristen naar de Greb- bestad trekken. De meeste zakenlieden in het horecavlak zijn ervan doordron gen dat de VVV meer steun moet heb ben. Ook het grootste deel van de Rhe nense middenstand denkt er zo over. „Maar wanneer we aankloppen bij de plaatselijke overheid, dan moeten we steeds weer alle zeilen bijzetten om de overtuiging op te brengen dat finan ciële steun uit de overheidskas voor ons werk ten volle veranwoord is". In Veenendaal en in Kesteren zijn een paar dagen geleden nieuwe VW's uit de grond gestampt. Vol enthousiasme gaat men daar aan het werk. Men deinst er zelfs niet voor terug reclame te maken met Rhenen's grondgebied. Men houdt zelfs excursies naar de Rhe nense bossen, en de heer Bovenschen ziet dit als reclame voor Rhenen. dat één van de oudste VW's in Nederland heeft. „Wat het programma voor 1968 be treft, daarover is het bestuur van de VW-Rhenen het al lang eens met de heer De Kleuver. Er is een schema op gesteld van een kleine vijf en veertig excursies. Gelukkig hebben we alle mogelijke medewerking van pers en ra dio en ook van de televisie, wanneer het er om gaat de toeristen er op at tent te maken, dat er weer iets bij zonders staat te gebeuren. Voor de OPHEUSDEN Gistermiddag vond op de Tielsestraat te Opheusden een aanrijding plaats tussen twee personen wagens. Mevrouw G. A. S. uit Keste ren wilde met haar auto ter hoogte van het BP benzinestation links afslaan om een inrit in te rijden. De heer A. H. uit Opheusden, die juist aan het pas seren was kon een aanrijding niet meer voorkomen. Beide wagens liepen lichte blikschade op. Najaarsschouw. Burgemeester en wethouders van Leersum brengen ter openbare kennis, dat op maandag 23 oktober 1967 inge volge artikel 35 van het Reglement van Politie dezer gemeente, schouw zal worden gehouden over de watergangen en daartoe behorende werken in de ge meente, vallende onder dat reglement. De schouw zal bijzonder nauwkeurig worden gehouden. Tegen nalatigen wordt streng opgetreden. laatste excursie van dit jaar, op za terdag 7 oktober a.s. bestaat al weer bijzonder veel belangstelling", aldus de heer Bovenschen. „Wij moeten in Rhenen op onze tel len passen. Is het niet droevig", zegt hij, „dat de stenenverzameling van de heer De Kleuvfer, stenen die hij prak tisch voor het grootste gedeelte in Rhe nen heeft gevonden, een plaatsje heeft gekregen in keurige vitrines in het nieuwe Veenendaalse gemeentehuis? Was daarvoor geen plaatsje in te rui men in ons eigen streekmuseum aan de Molenstraat? We moeten in Rhenen met z'n allen met onze neus op het VVV-werk worden gedrukt en nieuwe initiatieven ontplooiien. Het toekomsti ge boekwerk van de heer De Kleuver is één van die initiatieven!" A. J. BOVENSCHEN stenen naar Rhenen LEERSUM Voor de vergadering van de vereniging voor Dorpskarakter en Natuurschoon was van de zijde der leden veel belangstelling. Uit de opmerkingen die gemaakt wer den en de vragen die werden gesteld bleek overduidelijk dat de leden «veront rust zijn over bepaalde zaken in Leer sum. De heer Stratenus vond dat de bossen in en rond Leersum een vervuilde in druk geven. „Wat ik daar allemaal vind durf ik hier niet te zeggen, want daar voor vind ik deze vergadering te hoog staand", aldus de verontwaardigde heer Stratenus. De vereniging voor Dorpskarakter en Natuurschoon werd op 29 maart opge richt. De vereniging stelde een voorlo pig bestuur samen en meteen werd een lijst met wensen opgesteld en naar het college van B. en W. gestuurd. Deze wensen waren o.a.: Geen eentonigheid in de woningbouw; RHENEN Op de Utrechtse straatweg, ter hoogte van de Pako is de automobilist L. v. d. M. uit Renkum uit de bocht gevlogen en in het talud van de weg terecht ge komen. M. kwam er zonder kleer scheuren af. Zijn wagen werd zwaar beschadigd. In de bocht op Rem merden is het zicht nog steeds bij zonder slecht. Er staat nog steeds een huis in de weg, dat het uitzicht voor het verkeer belemmert. Al vele jaren geleden was er sprake var> dat het ontruimd en ge sloopt zou worden. Tot op heden is er nog steeds niets van gekomen. Het verkeer blijft op dit onover zichtelijke punt zijn slachtoffers eisen. RENSWOUDE In het kasteeldorp bleef de balans van de Rijkspostspaar bank gedurende de maand september vrijwel in evenwicht. Er werd namelijk slechts een gering bedrag meer inge legd, dan er uitbetaald behoefde te wor den. Ingelegd werd door 54 mensen f 10.621,50 en uitbetaald aan 18 anderen f 9.068,49. KESTEREN Het voornaamste resultaat, dat het bestuur van de vei ling Kesteren, na een uitvoerig gesprek met een dertigtal leden, die op de ge- spreksavond over de komende afzet van het winterfruit in de veilingkanti ne aanwezig waren, mocht boeken, was de opgaaf van ruim twintig van hen van vijftienduizend kisten appels voor de landelijke pool. De voorzitter, de heer P. van West- rhenen, die in zijn „praatje bij de haard" over de afzetproblemen, een min of meer hartstochtelijk beroep op de aanvoerders had gedaan aan de lan delijke pool mede te werken, was bij zonder blij, dat zij de noodzaak van poolen inzagen en met zo'n belangrijk quantum fruit kan Worden gestart. Hij was ervan overtuigd, dat er nog velen zullen volgen. Spreker zei zich persoonlijk te willen inzetten om een pool van minstens tien procent van de produktie uit het veilinggebied Keste ren te bereiken. Dat zou betekenen, dat uit .dit gebied de binnenlandse markt met tien procent wordt ontlast. Na een kort welkomstwoord tot de aanwezigen het waren er dertig, maar het hadden er tenminste honderd moeten zijn, zo merkte de heer Van Westrhenen op signaleerde hij de te leurstellende prijzen vanaf de Yellow Transparant. In weerwil van een waarschuwing van de veiling werden op 14 augustus de eerste James Grieves aangevoerd, groen en niet eetbaar. Het was niet ver- KESTEREN Na afloop van de gemeenteraadsvergadering te Kesteren, die vrijdagavond is gehouden, vond een klein incident plaats. Toen enkele raads leden voor het gemeentehuis nog wat stonden na te praten werd er plotseling met stenen gegooid. Geen van de personen werd geraakt. Van de daders ont breekt ieder spoor. De achtergronden van dit minder leuke voorval zijn niet bekend. De betrokken raadsleden hadden niet de indruk dat er een openlijke aanval op hen was uitgevoerd. Men achtte het onwaarschijnlijk, dat op deze manier het optreden in de raad zou zijn afgekeurd. „Vermoedelijk betreft het hier een kwajongensstreek", zei een der raadsleden, waarbij hij opmerkte, dat er ook kwajongens bestaan van boven de 50. antwoord, toen al met James op de vei ling te komen. Het etend publiek werd afgeschrikt. Toen ging men mechanisch rijpen. Daarmee werd nog meer bedor ven. In 1966 had Kesteren voor de James een middelprijs van 34,6 cent. Tot nu toe ligt die prijs zeker 6 cent lager. We moeten er rekening mee houden, dat de James Grieve uitsluitend op de Nederlandse markt moet worden afge zet. Dit jaar wordt een oogst van 30.000 ton verwacht, over een paar jaar zal het 50.000 ton zijn. De huisvrouw koopt vandaag, wat ze morgen wil eten. Daarom moet er alles op worden gezet eetrijp fruit aan te voeren. Doet men dit niet, dan verpest men de markt, zei de heer Van Westrhenen. Er worden nu al Goudreinetten aan de veiling aangevoerd, klein en groen als gras, ook IJsbouten, een stoofpeer, die pas eind oktober geplukt dient te worden. Het moest niet mogen, aldus de heer Van Westrhenen. Zeeland en Limburg hebben richtlij nen voor de aanvoer. Kesteren heeft dit nooit gehad. Wij houden er niet zo van alles bij verordening te regelen. De heer Van Westrhenen zei, dat Ne derland in 1964 nog 30 pet. export had, in 1966 was dat maar 17 pet Er zal veel aandacht aan de export moeten worden besteed, bijzonder ten aanzien van de kwaliteit, maar nog meer aan dacht verdient de binnenlandse markt. Men zal bedacht moeten zijn op de con currentie van b.v. Hongarije en Bulga rije, niet alleen van de zes EEG-lan- den. De fruitproducerende landen van Europa, met uitzondering van Rusland, verwachten een oogst van 7.600.000 ton, Nederland rekent op 500.000 ton. Om tot een gelijkmatige en geregelde aanvoer te komen, zal er gepoold moe ten worden. De tellers zullen met een deel van hun oogst in de collectiviteit moeten treden. De heer Van Westrhenen gaf een dui delijke uiteenzetting van de taak van de landelijke poolcommissie. Kesteren zal met 3 man zo'n commissie voor dit gebied vormen. Zij zullen regelmatig met de landelijke commissie contact hebben. Het gaat voornamelijk om de Cox Orange Pippin, Jonathan, Goudreinette en Golden Delicious. De toekomstige afzet zal zo moeten zijn, dat er op de veiling een geregelde aanvoer en eerste kwaliteit goed gesor teerd fruit komt Spreker vertelde van de groot-winkelbedrijven, de zelfbedie ningszaken. In 1958 waren er in ons land 747, in 1965 waren er al 5194. Daar moet ons fruit naar toe. De huisvrouw koopt het fruit in een draagzak, enkele kilo's. Teelttechnisch zijn de fruittelers goed op weg, maar de afzet van ons produkt moet in andere banen worden geleid. Spreker hoopte, dat de veiling Kesteren zou meedoen in de landelijke pool. En zoals we in de aanhef schreven, doet ze dat ook. KESTEREN Het besluit van de gemeenteraad van Kesteren om het om streden pand Hoofdstraat 20 toch te gunnen aan de heer J. Vermeer, is door Gedeputeerde Staten van Gelderland niet goedgekeurd. Het gemeentebestuur is dezer dagen schriftelijk van de beslissing op deshoogte gesteld. Een en ander deelde men ons gisteren van provinciale zijde mee. De zegsman wilde niet nader ingaan op de vraag of B. en W. van Kesteren in het schrijven een richt prijs voor de woning wordt geadviseerd. Verwacht wordt, dat de raad zich tot de Kroon zal wenden, zodat het raadsbesluit alsnog kan worden goedgekeurd. De onzekerheid wat betreft de bestemming van de veelbesproken woning duurt echter nog steeds voort. Enige maanden geleden ontstond wat tumult rond de woning, welke ingevol ge een raadsbesluit per inschrijving moest worden verkocht. Op het door het gemeentebestuur bekend gemaakte tijdstip van inschrijving bleek dat zich slechts één kandidaat voor de koop in teresseerde. Het was de heer J. Ver meer uit Kesteren, die naar later bleek f 20.000,- voor het pand had ge boden. Van gemeentezijde werd te ken nen gegeven, dat dit bedrag te laag was en dat zodoende de woning niet ge gund kon worden. De heer Vermeer zag Geboren: Barbara, d. v. H. J. de Muinck en J. ten Broeke; Esther Eli sabeth Maria, d. v. W. P. Willemsen en A. M. Kooijman* Overleden: Cornelis Johannes de Lang, 70 jaar, gehuwd geweest met E. M. Portier. Ondertrouwd rongen en C. J. sum. J. Nagtegaal van Arnhem te Ame- te Leer- Bevolklngsregister. Vestigingen: Mej. W. F. Trouw, Hoogstraat 8 gekomen uit Schoonho ven; Mej. A. M. Weber, Hoogstraat 8 gekomen uit Utrecht; Dhr. L. C. Smit Duijzentkunst, Hoogstraat 8 gekomen uit Hilversum; Fam. G. Dompeling, Middelweg 44 gekomen uit Amsterdam Fam. B. Schut, Rijksstraatweg 67 ge komen uit Doorn; Dhr. P. J. Simmers, Majoorsweg 1 gekomen uit Arnhem; Dhr. R. S. Ali, Majoorsweg 1 gekomen uit Arnhem; Dhr. A. H. Kraan, Ma joorsweg 1, gekomen uit Arnhem; De heer A. T. Lau, Scherpenzeel- seweg 43; Mejuffrouw A. Marchal, Wil- helminahof 2 gekomen uit Langbroek; Mw. I. H. F. Stooker-Kramer, Pr. Bernhardlaan 5 gekomen uit Vries; Fam. P. W. van Manen, Planterslaan 42 gekomen uit Veenendaal; Mw. C. C. H. Gijsbertse-van Erp, Rijksstraatweg; 4 gekomen uit Oss; Dhr. H. van Ouwer- kerk, Majoorsweg 1 gekomen uit Epe; Dhr. F. H. Setz, Stadhouderslaan 4 gekomen uit Driebergen-R. Vertrokken: Mej. A. Herlé, Hoog straat 8 naar Amsterdam, Distelkade 21; Dhr. J. P. T. Scheerder, Scherpen- zeelseweg 50 naar Eindhoven. Ilium- straat 21; Dhr. A. van Cappelle, Engel berg 22 naar Schalkhaar, Rielerenkweg nr. 12; Dhr. J. Weber, Hoogstraat 8 naar Ubbergen, Nw. Holleweg 12; Dhr. C. J. J. Kosterman, Zandweg 6 naar Wijk bij Duurstede, Dijkstr. 11; Fam. C. J. Buis, de Uitweg 7 naar Amerongen, K-Julianalaan 46; Mej. H. P. Langelaar, Rijksstraatweg 21 naar Wageningen, Gen. Foulkesweg 13; Fam. N. Nihot-Waardenburg, Lombok laan 14 naar 's-Hertogenbosch, Gen. Snijderstraat 13; Mej. E. van der Horst, Hoogstraat 8 naar Naarden, Ru benslaan 13; Fam. E. G. H. Jansen, Wildbaan 15 naar Uithuizen, Sibranda- riep 16; Fam. J. C. L. Torenvlied, K-Julianalaan 45 naar Rijswijk ZH, Ocarinalaan 220. Verhuisd: Mw. T. Vreekamp wv Meuleman, MC Verloopweg 9 naar Rijksstraatweg 37; Fam. S. C. van Wijngaarden, Rijksstraatweg 40b naar K-Julianalaan 2; Mw. A. M. van Wijn gaarden, Planterslaan 10 naar K.-Julia- nalaan 2; Fam. W. G. van Dijk, Hof- laan 19 naar Kon-Emmalaan 14; Fam. H. Willemsen, K-Julianalaan 47 naar Hoflaan 19. VEENENDAAL y- Voor het kandi daatsexamen sociologie slaagde in Utrecht dezer dagen de heer J. C. Grif- fieon Jr. uit Veenendaal. dit als een grote onrechtvaardigheid, aangezien hij de enige en tevens hoog ste inschrijver was. Het gemeentebe stuur wees de heer Vermeer echter op een clausule in de aankondiging, waar in stond, dat de gunning voorbehouden bleef aan B. en W. Volgens enkele raadsleden was deze clausule enkel van toepassing op een eerder genomen raadsbesluit, waarin wordt gesteld, dat inwoners van de gemeente Kesteren bij een inschrijving te allen tijde voor rang hebben op iemand van buiten de gemeente, mits het verschil met de hoogste inschrijver niet meer bedraagt dan f 500,-. Bovendien zou volgens de raadsleden de gunning aan B. en W. voorbehouden blijven als mocht blijken dat de hoogste inschrijver de financiële consequenties van zijn koop niet kan dragen. Direct na het bekend worden van de moeilijkheden rond de verkoop van de woning hebben de raadsfracties van de SGP, PvdA, Boeren Partij en Gemeen te Belang een spoedeisende raadsverga dering aangevraagd om volledig te worden ingelicht over de gang van za ken. De spoedeisende vergadering vond op korte termijn plaats en de raad besloot tegen de adviezen van B. en W. in om de woning alsnog aan de heer Vermeer te gunnen. Gedeputeerde Staten van Gelderland hebben hun goedkeuring aan dit besluit onthouden. Een en an der werd in raadskringen verwacht, doch men gaf destijds reeds te kennen, dat in dit geval zou worden overwogen om in beroep te gaan bij de Kroon. Men deelde ons mee, dat de Kroon al leen afwijzend beschikt, indien een raadsbesluit strijdig is met de wet of als het algemeen belang er door ge schaad zou worden. LEERSUM De heer P. Blaauboer, tuin- en landschapsarchitect heeft het college van B. en W. een brief gezon den met de volgende inhoud: „Aangezien er afgelopen zomer veel bomen (beukeq) op de Lomboklaan zijn doodgegaan en zoals het zich momen teel laat aanzien er nog meer zullen vol gen is het onvermijdelijk dat er grote gaten zullen ontstaan in de thans nog aaneengesloten bomenrijen. Het gevolg hiervan is dat er steeds meer beuken door zonnebrand zullen worden aange tast. Het is dan opk wel te verwachten dat binnen enige jaren het huidige ka rakter van deze prachtige laan zeer sterk zal worden aangetast en men zich nu reeds een gedachtengang moet gaan vormen over een toekomstige nieuwe laan. Wij stellen ons voor dat ieder jaar niet meer bomen worden gerooid dan door sterfte noodzakelijk is en er eerst dan tot een nieuwe inplant zal worden overgegaan als het totale straatbeeld een ontredderde indruk geeft; mogelijk dat dit nog verscheidene jaren op zich zal laten wachten. Na de huidige kap ping zullen ter plaatse de mogelijkheden worden bekeken of door middel van het planten van bomen voor de huidige of anderszins nog kan worden gered. De huidige sterfte moet o.i. niet zozeer wor den gezocht in zonnebrand maar in de gevolgen van hoge waterstanden vanaf 1960. Wij adviseren om het karakter van de huidige Lomboklaan als uitgangspunt te nemen voor een nieuwe her-inplant". KESTEREN De plaatse lijke groepering Gemeente Belang te Kesteren houdt iedere maand spreek uur om kiezers en bevolking in de ge legenheid te stellen hun wensen en grie ven naar voren te brengen. Iedere woensdagavond voor de maandelijkse raadsvergadering komt het bestuur en het raadslid, de heer H. Remmelink, van Gemeente Belang bijeen om ver schillende inwoners te woord te staan. Voor het spreekuur van de groepering bestaat over het algemeen veel belang stelling. „Wij krijgen tijdens onze bijeenkom sten een bepaald beeld van hetgeen er onder de bevolking leeft. Ik geloof dat het noodzakelijk is dat een raadslid zich onder de inwoners van zijn gemeente beweegt om het ware gemeentebelang te kunnen dienen", vertelt de heer II. Remmelink. „Onze groepering beschikt over ver schillende .specialisten, die mij uitge breid voorlichten. Ook de mensen, die ons spreekuur bezoeken kunnen even tueel met deze personen spreken. Zo dra wij een probleem zelf niet kunnen oplossen, gaan wij bij de betreffende deskundigen om advies vragen. Het is namelijk zaak, dat iedere benadering vanuit de bevolking door ons serieus wordt behandeld. Een gemeentelijke groepering is er tenslotte voor de be volking", aldi|s de heer Remmelink. Het raadslid merkt vervolgens op: „Wij ho pen er met ons spreekuur toe bij te dragen, dat er zo min mogelijk klach ten en grieven onder de inwoners blij ven leven. Alle moeilijkheden kan men op ons J. REMMELINK praten spreekuur spuien. Het is niet moeilijk om kritiek uit te oefenen op hetgeen tijdens de raadsvergaderingen wordt besproken, maar laten de mensen dan in ieder géval de raadsleden hierover benaderen". Om een verantwoorde ge meentepolitiek te kunnen voeren, heeft een raadslid de bevolking nodig. Kri tiek, mits opbouwend, is onmisbaar". RHENEN In het verenigingsgebouw van „Ons Genoegen" wordt vrijdag avond van 7-10 uur en zaterdagavond van 7.30-10.30 uur gelegenheid gegeven tot schieten om prijzen. De opbrengst van deze actie is bestemd voor het dek ken van de onkosten verbonden aan de verbouwing van het verenigingslokaal. Geen verdere verstedelijking van Leersum; geen verdere bouw langs d« Lomboklaan; Adviezen t.a.v. vuilnis- storten enz. Dit schrijven werd op 21 juli 1966 aan B. en W. gericht. Op 11 augustus werd hierop gereageerd met de mededeling dat t.z.t. er op terug gekomen zal wor den. Deze reactie van B. en W. is nog niet gekomen. De vergadering besloot na stemming opnieuw B. en W. aan te schrijven en ze te herinneren aan de belofte gedaan op 11 augusuts 1966. Komt er binnen de gestelde limiet geen antwoord op dit schrijven dan zal het bestuur een brief richten tot de raadsleden. Naar aanleiding van de vervuiling van de bossen waarschuwde de heer Stratenus er voor te waken dat de Leer- sumse bossen geen vuilnisgebied wor den van de randstad Holland. „Recrea tie moet bestaan, maar een zekere op voeding van het bezoekende publiek zou zeer zeker noodzakelijk zijn". Door het bestuur is een enquête ge houden onder de leden over ideeën en suggesties die ze graag onder de aan dacht willen zien gebracht. Heel «veel suggesties vielen in goede aarde, al waren er enkele stemmen die de Uilentoren wilden slopen. Helaas verdwijnen in de bossen de pa piermanden. „Ze worden gewoon mee genomen. Waarschijnlijk komt moeder een wasmand te kort", zo werd opge merkt. De situatie bij de algemene begraaf plaats ondervond nogal enige kritiek. Het toegangspad is levensgevaarlijk. Hier moet naar het oordeel van de ver gadering zeer spoedig iets aan worden gedaan. Ook werd veel* aandacht ge vraagd om de bomen in de lanen tijdig te snoeien en de dode bomen te ver vangen door nieuwe. De vernietiging van natuurschoon in het Galgenbosch vond de vergadering „verschrikkelijk". Met klem werd aangedrongen op het behoud van de huisjes tegenover dt kerk. Dit punt is voor het verkeer le vensgevaarlijk, omdat de weg hier te smal is. „Als plaatsen zoals Zeist, Driebergen en Eist hiervoor geen oplossing weten, waarom moet Leersum dan gaan slo pen"? zo vroeg men zich af. De heer Duyvis maakte zich zorgen over 't parkeerprobleem in Leersum. Als binnen korte tijd in Leersum een zwembad wordt verwezenlijkt en HDS de beschikking over meer sportvelden krijgt, wordt het parkeerprobleem nij pend. Hij deed een beroep op de ge meente hier nu reeds rekening mee te houden. Het liep al tegen het middernachte lijk uur toen de voorzitter de vergade ring sloot. Geboren: Engelina Johanna, d. v. C. Meerkerk en E. J. Verweij; Hendrika, d. v. G. K. Lelyveld en H. Swagers; Diana Wilhelmina, d. v. H. Ariese en L. van Delft; Rob, z. v. G. Heemsbergen, en J. H. Verhaaf; Arie, z. v. Teunii van Laar en H. van Wijk; Huibert, z. v. H. van Dijk en J. L. Verwoert; Jeannet, d. v. P. G. van Dongen en M. van der Lugt; Geurt Anthonie, z. v. J. van Veenendaal en M. M. M. Kool; Cornelia, d. v. E. Erends en T. Drost; Teunis, z. v. T. Robbertsen en W. C. Scheffers, Veenendaal; Jouke Björn, z. v. J. C. Havinga en J. O. Duppa, Veenendaal; Lambertus, z. v. W. van der Meijden en T. Groeneveld; Marjo- lijn, d. v. K. P. Hartman en M. Tim mer. Ondertrouwd: W. G. de Man en E. C. van Schaik. Gehuwd: A. van de Kolk en M. van Walsem; E. Huffnagel en M. Fortuin; H. van den Berg en W. A. van Swetse- laar; Jonkheer L. J. H. van Spengler en V. A. M. J. Nedorost. Overleden: Peter Teunis van Vlaan deren, 66 jr., ong. Jan van de Scheur, 69 j., gehuwd gew. met G. Bouman, Veenendaal; Elizabeth van de Haar, 80 j., gehuwd gew. met J. van Daa- len. Ingekomen personen: P. Cornelisse van Lienden; E. C. Koelewijn van Delft; M. Janssen van Garderen van Dodewaard; J. A. M. Vos van Amers foort; J. W. G. Zittersteyn van Ede; J. van de Pol met gezin van Veenen daal; W. A. Moedt, van Amsterdam; M. B. M. Ouriaghli van Veenendaal; J. Nagel, met gezin van Veenendaal; M. van Ingen g/m Middag, van Ede; P. Schuringa, met gezin van Ede; J. J. Mouris, van Renkum; D. Onderstal, van Wageningen; J. H. M. Willemsen van Amsterdam; P. J. Agterberg, van Balen, van Utrecht; I. F. van Ba len, van Utrecht; H. J. van Mill, van Gorinchem; G. W. Wamelink, g/m Blankestijn, van Arnhem; E. M. Mo- hamed, van Veenendaal. Vertrokken personen: J. Nagel g/m Breeschoten, naar Amerongen; J. van Blitterswijk g/m de Brtiin, naar Ame rongen; T. Moh Boutahar, naar Ame rongen; M. El Bisis, naar Veenendaal; E. de Fluiter, naar Amsterdam; M. Riffi Benyechaou, naar Ede. RHENEN De elfjarige Co ten Hoo pe heeft zijn snoepreisje naar Rome achter de rug. Co won met 116 andere Nederlandse meisjes en jongens afgelo pen zomer een prijsvraag, die hem een vliegreis van één dag, met een bezoek aan Rome opleverde. 's Ochtends om elf uur gingen de 100 jongens en de 17 meisjes de lucht in. Via Brussel, Parijs, de Franse Rivièra, Corsica ging de reis naar Rome. Daar werd. een rondrit gemaakt met een tou ringcar, waarbij bezoeken werd ge bracht aan het St. Pieterplein, de Tre- vi Fontein, de Villa Borghese en onder andere het Forum Romanum. 's Avonds vloog het gezelschap jon gelui terug naar Schiphol. Vanuit 'de lucht heeft Co niet veel gezien. „Alleen Brussel, dat was precies als op de land kaart", zegt hij nog vol enthousiasme over deze reis. Maar Rome was toch wel het hoogtepunt van deze ene dag.

De Vallei | 1967 | | pagina 5