Geestdriftige Deense amateurs zetten Nederlandse (semi)-profs voor schut3-2 Defensie van Oranjeploeg kwam falende aanval te hulp Bekervoetbal in cijfers Deense pers is verbaasd over fantastisch resultaat DERBY UP DRINK Gedrukte stemming in de Nederlandse kleedkamer Een lichte, geurige senoritas, vol fijne trekjes... Stand in groep 5 Oostenrijk gewipt voor Europa Cup DWS verloor Fenny Heemskerk speelde remise Nederlaag voor basketballteam Competitieuitslagen van volleybaltop Hulp voor Anquetil Pikeur Hendriks zwaar gestraft TAP-rally van start nu met gratis sleutel hanger Uit veld Aan banden Pover Jan en Huub Harings naar Caballero Ook Kessler nu eens niet tevreden KIEF. Celtic uit Glasgow, bekerhouder bij de landskam pioenen, heeft de tweede ronde van het toernooi niet gehaald. Op eigen veld werd met 12 van Dynamo uit Kief verloren en gisteren, in Kief, werd het 11 in de returnwedstrijd. Landskampioenen Bekerhouders Jaarbeurssteden Ruw Blij Wegens doping Geen kans DONDERDAG 5 OKTOBER 1967 ADVERTENTIE Weliswaar heeft Celtic lang de lei ding gehad, maar ook als het 01 was gebleven, was Dynamo overge gaan door het scoren van meer doel punten in de uitwedstrijd. Tegen het einde van de eerste helft scoorde MacNeil voor Celtic, maar het doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. Na rust werd de wedstrijd hard en na een minuut of tien werd Bobby Murdoch uit het veld gestuurd door de Italiaanse scheidsrechter Sa- bardella. Maar dat verhinderde links binnen Lennox niet op de rechtervleu gel de bal op te pikken, een eindje op te drijven en vanuit een „onmogelij ke" hoek Celtic aan een voorsprong te helpen. Dynamo, dat niet erg aanvallend had gespeeld, vond nu de tijd geko men de Schotten onder druk te zetten, een druk waar Celtic niet meer onder uit kwam. Zes minuten voor het eind maakten de Russen eindelijk een doelpunt, maar het vond wegens buitenspel geen genade bij de scheidsrechter. Toch kwam één minuut voor het eind de ge lijkmaker. Linksbuiten Puzach zorgde daarvoor. Dit tot immense tevreden heid van de 86.000 toeschouwers, die in de eerste helft toch wel benauwd hadden gekeken toen de Schotten het meest in de aanval waren en doelman Banikof ten volle op zijn capaciteiten werd getest. Hongarije 5 4 1 0 9 15-4 Nederland 6 2 1 3 5 11-11 O.-Duitsland 4 1 1 2 3 6-8 Denemarken 5 1 1 3 3 4-13 ATHENE Oostenrijk is uitgescha keld voor het toernooi om het Euro pees kampioenschap voor landenteams. Het Oostenrijkse elftal verloor woens dag in Athene van Griekenland. Na een ruststand van 20, wonnen de Grieken met 41. De stand in groep III werd door deze uitslag: Sovjet-Unie 4 4 0 0 8 15-5 Griekenland 4 2 1 1 5 7-7 Oostenrijk 4 1 1 2 3 6-9 Finland 6 0 2 4 2 5-12 In het Karaiskaki-stadion van Athene zagen 40.000 toeschouwers, dat het Griekse elftal door linkshalf Sideris in de 28ste minuut een voorsprong nam. Zes minuten later scoorde dezelfde speler nog eens uit een strafschop. Achttien minuten na de rust maakte Grausam een doelpunt voor Oostenrijk, maar geen minuut later scoorde Sideris opnieuw voor de Grieken. Een kwartier voor tijd maakte Pa- paioannou het laatste doelpunt voor de Grieken. DUNDEE DWS is uitgeschakeld in het voetbaltoernooi om de Europese Jaarbeursbeker. Nadat de Amsterdam mers vorige week pover voetballend nog juist de baas bleven over het toen zeer zwak spelende Dundee (21) ver loren zij gisteravond met royale cij fers van de Schotten. Zestienduizend toeschouwers zagen in de derde minuut Sam Wilson sco ren, nadat hij twee verdedigers be kwaam had omspeeld. Het duurde lang voordat de tweede treffer viel. Het was Jim McLean, die een half uur voor het einde een strafschop benutte en daarmee DWS op de knieën dwong. Vier minuten voor het laatste fluitsig naal van de Noord-Ierse scheidsrech ter Adair bepaalde McLean de eind stand op 30. KOPENHAGEN Het Nederlandse voetbalteam heeft gisteravond teggen de Deense amateurs in het Idraetzspark een beschamende nederlaag van 32 geleden. In deze wedstrijd in het kader van het Europese bekertoernooi voor landenploegen waren het de Denen, die het tempo aangaven en met ongecom pliceerd voetbal Oranje neerhaalden. Dank zij het stuwende werk van Bjerre en Sandvad drong de Deense vuur linie waarin Söndergaard en Laudrup opvielen scherpschutter Dyreborg daarentegen niet meer dan eens tot ver in de Nederlandse verdedigings linie door. De profs van Oranje waren nergens behoudens gedurende de eerste tien minuten en een korte periode in de tweede helft toen er twee verdedigers Suurbier en Israël aan te pas moesten komen om de achterstand van 30 tot 32 terug te brengen. In 1962 leed Nederland in Kopenhagen een trieste nederlaag van 41. Vijf jaar later dus werd de Nederlandse voetbalselectie op Deense bodem opnieuw door de Deense amateurs vernederd. Van het beginsignaal van de Ierse scheidsrechter Wright af speelden de Denen een frisse partij voetbal. Gedu rende de eerste tien minuten hadden zij wat last met hun tegenstanders, die op het door regen spekglad geworden veld moeilijker op de been bleven. Terwijl de Deense supporters hun landgenoten opzweepten tot daden, ont wikkelde Denemarken een tempo, dat hoger lag dan dat van de in witte shirts en zwarte broeken gestoken Nederlan ders. Onbevangen traden de Deense amateurvoetballers de Oranje forma tie tegemoet. Strakke passes en hoge voorzetten ontwrichtten de Nederland se defensie, die haar toevlucht zocht in forse slidings en overtredingen. Een van die overtredingen zou Oranje in de laat ste minuut voor de rust fataal worden. Een van de grote mannen bij de De nen was ongetwijfeld rechtsbinnen Lau drup. Deze van Valöse afkomstige spe ler, voor wie de Weense club Rapid en het Rotterdamse Sparta belangstelling schijnen te koesteren, liep ondanks het zwaFe veld lichtvoetig langs zijn tegen standers. Dat zijn landgenoten hun aan vallen dan ook niet vaker op rechts di rigeerden was vreemd. Te meer daar Pronks zich op de linkerachterplaats zeer onwennig voelde. Niet alleen Pronk, ook Eykenbroek, Israël en Groot toonden zich op de zui gende grasmat minder wendbaar dan lieden als Söndergaard, Olsen, Dyre borg, Laudrup en ze hadden vaak te veel tijd nodig om de bal vrij te maken. Met simpel en direct voetbal legde Denemarken in feite Oranje zijn wil op. De* vaderlandse profs waren nergens, hun gevaarlijke aanvalsspits Cruyff werd door Böl en Hansen aan banden gelegd. Het hielp weinig of de Ajacied nu naar de linker of de rechtervleugel uitweek, zijn belagers liepen met hem mee, gunden hem geen meter vrijheid. Daar debutant Jansen geen sterke in druk achterliet, Keizer teveel op indi viduele glorie uit was en Nuninga op rechts ietwat verloren rondliep, was het duidelijk dat er van de voorhoede van Oranje niet al te veel te verwach ten viel. En aangezien Muller en Groot gedwongen werden hun spel meer de fensief in te stellen, hadden de Denen gewoon een fijne voetbalavond. We zeiden reeds, dat Nederland de Denen vaak slechts kon stuiten ten kos te van een overtreding.,In de 45ste mi nuut werd Laudrup tegen de vochtige vlakte gewerkt, hetgeen arbiter Wright niet was ontgaan. Uit de vrije schop zond Laudrup zelf de bal met een boog over de Nederlandse verdedigingsmuur, waarin Israël de Deen Söndergaard op ving. Söndergaard stortte in 't straf schopgebied ter aarde. Onverbidde lijk wees Wright naar 'de elfmeterstip, waar vandaan Bjerre het vonnis vol trok: 10. Israël hield er een officiële waarschuwing aan over. Na de hervatting gingen de Denen door met hun verrassende spel. De Ne derlandse beroepsvoetballers intus sen uitgelachen door het Deense pu bliek liepen temidden van de vijan delijke combinaties verloren rond. Het verwonderde dan ook niemand, dat De nemarken in de 8ste minuut de score op 20 bracht. Een gave, snelle aanval over links werd door Le Fevre afge werkt. Zijn lage voorzet kwam terecht bij Söndergaard, die doelman Pieters Graafland met een schuiver kansloos liet. Nederland trachtte met de moed der wanhoop het initiatief naar zich toe te trekken, maar het voetbal was daar voor te pover. En terwijl de 35.000 De nen luidkeels allerlei strijdliederen be gonnen te zingen, vingen hun landgeno ten in de arena de tegenacties rustig op. In de 27ste minuut volgde de derde Deense treffer. Na een pass op maat van Söndergaard schoot Bjerre keihard in. Wat had het Nederlandse elftal nu nog te verliezen? Met alle nog resteren de krachten wierp het zich naar voren en binnen twee minuten verkleinde het zijn achterstand tot 32 door doelpun ten van Suurbier en Israël, welke laat- Het eerste Deense doelpunt ontstond uit een strafschop, die door Kresten Bjerre werd benut. De ver naar voren gekomen Wim Suurbier moest de Nederlandse aan val te hulp komen om te scoren. ste een hoekschop van Suurbier al kop pend omboog achter doelman Nielsen. Even werd het stil in 't Idreatspark, er was nog maar een kwartier te spelen. Zouden de povere Nederlanders nog kans zien gelijk te maken? De Denen beten fel van zich af, Dyreborg miste 'n pracht kans na een pass van Olsen. Oranje toog opnieuw naar voren, Kei zer vuurde uit een vrije schop naast, Muller schoot hoog over. Het waren de laatste stuiptrekkingen van een elftal, dat als een ontredderde massa na het slotsignaal het veld af- strompelde. Bennie Muller in discussie met scheidsrechter Wright, nadat de laat ste Denemarken een strafschop had toegekend. Het protest haalde niets uit Er zijn gisteravond in het kader van de voetbaltoernooien om de diverse Europa Cups vele wedstrijden ge speeld. De uitslagen waren a.v.: Dynamo Kiev (Rusl.) Celtic Glas gow (Schotl.) 1-1. Dynamo" naar volgen de ronde. Sparta Praag (Tsj.Sl.) Skeid Os lo (Noorw.) 1-1. Sparta naar volgende ronde. Djurgarden Stockholm (Zw) Gor- nik Zabrze (Polen) 0-1. Gornik Zabrze naar volgende ronde. Benfica (Port.) Glentoren Belfast (Ierl.) 0-0. Benfica naar volgende ron de. Kuopio Palloseura (Finl. St. Etienne (Fr.). St. Etienne naar volgende ronde. Cardiff (Wales) Shamrock Rovers (Ierl.) 2-0. Cardiff naar volgende ron de. Wislaw Krakau (Polen) HJK Helsinki (Finl.) 4-0. Motor Zwickau (O. Did.) Torpedo Moskou (Rusl.) 0-1. Torpedo naar vol gende ronde. Olympique Lyonnais (Fr.) Aris Bonneweg (Lux.) 2p-1. Olympique Lyon nais naar volgende ronde. Liverpool (Eng) Malmö (Zwe) 2-1. Liverpool naar volgende ronde Dundee (Schotl.) DWS (Ned.) 3-0. Dundee naar volgende ronde. Linfield (N. Ierl.) Lokomotiv Leipzig (O. Did.) 1-0. Lokomotiv Leip zig naar volgende ronde. Glasgow Rangers (Schotl.) Dyna mo Dresden (O. Did.) 2-1. Glasgow Rangers naar volgende ronde. Barcelona (Sp.) FC Zürich (Zwi) 1-0. FC Zürich naar volgende ronde. FC Porto (Port.) Hibernian (Schotl.) 1-0. Hibernian naar volgende ronde. Ski Og Lyn (Noorw.) FC Bologna It.) 0-0. FC Bologna naar volgende ron de. SUBOTICA Fenny Heemskerk heeft woensdag in Subotica haar afge broken partij uit de vijftiende ronde van 't dames-kandidatentoernooi tegen de Russische Kislova remise gespeeld. Met nog een ronde te spelen heeft on ze landgenote 6,5 pnt verzameld, waar mee zij de gedeelde elfde plaats bezet. De Russische Kushmir is eerste met 12,5 punt. „Over het gedrag van mijn spelers ben ik niet te spreken. Er werden te veel overtredingen begaan en ik heb de jongens hierover in de rust flink onderhanden genomen. Maar ook na de hervatting bezondigden zij zich des ondanks aan vaak te grove charges". Over de vrijheid die talrijke Deense spelers tijdens het duel genoten oor deelde de bondscoach: „Onze verdedi ging heeft de dekking niet altijd even juist en consequent doorgevoerd. De dekking begon steeds twaalf meter voor het doelgebied in plaats van op het middenveld. Ik wist dat het een moeilijke wedstrijd zou worden en ik heb mijn spelers daarvoor gewaar schuwd. Eijkenbroek stond in principe opge steld als „Ausputzer", daarna heeft Is raël meer dan eens die taak van hem overgenomen. De beste spelers aan on ze zijde vond ik persoonlijk, Muller, Nuninga, Eijkenbroek en Israël". In de Deense kleedkamer kon men na afloop van het duel met Oranje al- HELSINKI (ANP) Op de zesde dag van het toernooi om het Europese basketbalkampioenschap heeft Neder land met 7868 verloren van de Tsje chen. Bij de rust stond Oranje met 3724 achter. Overige uitslagen: groep A: Rusland Griekenland 8241, SpanjeBelgië 8976, PolenRoemenië 7558. Groep B: HongarijeO.-Duitsland 5955, Is raëlFrankrijk 75—68, RuslandBul garije 8461. De Ierse scheidsrechter Wright wil de wel iets zeggen over het harde spel van Israël die van hem 'n officiële waar schuwing opliep: „Israël kreeg in het begin van de wedstrijd door zijn te for se tackles al een tikje op de schouder van mij. Ik zei hem dat hij wat voor zichtiger moest spelen. Toen hij later de overtreding tegen Soendergaard be ging in het strafschopgebied, kon ik niets anders doen dan de Denen een strafschop toekennen en Israël een of ficiële waarschuwing geven. Ik vind het erg spijtig voor hem, maar ik heb me nu eenmaal te houden aan de re gels". DEN HAAG Voor de competitie van de Nevobo is woensdagavond een volleybalwedstrijd gespeeld. De uitslag eredivisie heren: US - HML/CLV 2-3, (15-3, 16-14, 11-15, 3-15, 11-15). PARIJS De Franse wielrenbond neemt Jacques Anquetil in bescher ming. De secretaris-generaal van de Internationale Wielrenfederatie -(UCI), René Chesal, heeft een brief ontvangen van de voorzitter van de Franse wiel renbond, Fernand Clerc, waarin deze schrijft: „Als voorzitter van de Franse wielrenbond, protesteer ik tegen iedere maatregel die door de UCI tegen Jac ques Anquetil en zijn werelduurrecord zal worden genomen". Het bestuur van de UCI zal zich op 13 oktober in Parijs beraden over de weigering van Anque til zich na zijn geslaagde recordpoging in Milaan aan een anti-doping-onder- zoek te laten onderwerpen. KOPENHAGEN De ochtendbladen van Kopenhagen staan vol enthousiaste verhalen over de prachtige 3-2 zege van het Deense nationale elftal op het Ne derlandse. In honderden regels, kolom na kolom, wordt een minutieuze beschrijving van het verloop van de wedstrijd gegeven. De gehele Deense sportpers is ver baasd en verheugd over deze nieuwe triomf. Het Kopenhaagse dagblad „Politi- ken" schrijft: „Dit was een van de grootste dagen in de geschiedenis van Idraetsparqen. Hoewel wij een klein land zijn kunnen wij nog steeds spelers van internationale klasse op het veld brengen. Wat gisteravond is gebeurd, is fan tastisch. In vrijwel geen tijd zonden wij een van de grootste elftallen van geheel Europa naar huis sneller dan de Nederlanders het ooit te voren heb ben geprobeerd. Intussen was het meelijwekkend om te zien hoe de Nederlandse profs tever geefs om de bal holden. Indien een Deense knaap na deze wedstrijd „ge kocht" zou worden zou het moeilijk zijn hem te kiezen. Zij allen verdienen deze eer". En Berlingske Tidende schrijft: „Het is bijna niet te ge loven, dat dit Nederlandse elftal in de DEN HAAG Eigenaar-rijder J. J. Hendrikx is door de strafcommissie van de stichting Nederlandse Draf- en Rensport voor een jaar uitgesloten van deelneming aan wedstrijden. Hem is voor dezelfde duur de toegang tot de wedstrijdbanen ontzegd. Dit naar aanleiding van het feit dat zijn paard Cherie Spencer tijdens het kampioenschap voor Nederlandse paar den op 29 augustus van dit jaar doping is toegediend. Bij het eerste onderzoek en de contraexpertise werd namelijk coffeïne in de urine van Cherie Spencer aangetroffen. Het paard heeft een startverbod tot 28 maart 1968 gekregen en werd alsnog gediskwalificeerd in het door haar ge wonnen kampioenschap. De tweede aankomepde, Axkit Hollandia, gereden door Martin Vergaay zal als winnaar de historie ingaan. herfst van vorig jaar 85 procent van het spel beheerste. Het is zeer waarschijn lijk, dat de Denen hun spelpeil opge voerd hebben. Het was een grootse voetbalavond". BREDA De profwielrenners Jan en Huub Harings, die deel uitmaakten van de formatie van'Televizier, hebben gisteren een contract getekend voor Caballero. AMSTERDAM Vanmorgen om pre cies 03.31 uur zijn twee equipes uit Am sterdam gestart voor de eerste interna tionale TAP-rally naar San Sebastian in Spanje, een tocht van ruim 1475 km. Van San Sebastian zal men dan een tocht van 2390 km moeten maken door Spanje en Portugal, met eindbestem ming Lissabon. In deze tour zijn acht klassementsproeven opgenomen met een eindtest. Uit Amsterdam vertrokken de equipes Van Lent/Schoettelndreier met Austin 1100, afkomstig uit Heem stede, en Korink van Van der Lof uit Haaksbergen met Alfa Romeo. De overige equipes, in totaal 40, ver trekken uit o.a. Madrid, Parijs, Londen, Kopenhagen, Frankfort, München, Ber lijn, Wenen en Genève. Uit Parijs start te de bekende Nederlandse DAF-equi- pe met Laurent en Collen, de zanger Johnny Halliday en mevrouw Renault. ADVERTENTIE tintelend fris en lekker pittig KOPENHAGEN Bondscoach Georg Kessler vatte het gisteravond duidelijk samen: „Ik ben teleurgesteld over het resultaat. We hebben nauwe lijks tempo in onze combinaties gelegd. Ik heb bijna geen enkele directe aan val gezien". De stemming in de Nederlandse kleedkamer was wel zeer gedrukt. Kessler ging verder: „De Nederlandse spelers liepen veel te veel met de bal rond, waardoor snelheid in onze aan vallen achterwege bleef. We hebben gewoon vergeten onze kansen uit te buiten in een hoog tempo. Nuninga vond ik als rechtsbuiten niet slecht. Pronk heeft als linkerverdediger een moeilijke wedstrijd gehad, maar ik ge loof niet dat hij zijn werk onverdienste lijk heeft gedaan". De twintigjarige debutant Wim Jan sen, over wie Kessler tevreden was, stelde: „Het is natuurlijk nooit leuk om te debuteren met een nederlaag. Zeker is, dat ik wel betere wedstrijden heb gespeeld". Over Jansen zei Kessler nog: „Er zijn in het spel van Wim Jansen twee fasen geweest, namelijk de periode naast Keizer, en daarna trad hij op als verbindingsspeler. leen maar lachende gezichten zien. Te midden van zijn jongens stond trainer Netuca, die enthousiast naar hem uit gestoken handen schudde. „Vanzelfsprekend ben ik heel erg blij met deze overwinning. Ik geloof dat wij deze triomf hebben verdiend en dat wij haar hebben behaald dank zij Sandvad en Bjerre, die als halfspelers hun voorbehoede uitstekend van pas ses hebben voorzien, Scherpschutter Dyreborg, die in de laatste wedstrij den veel doelpunten heeft gescord, vond ik deze keer wat tegenvallen. Laudrup heb ik ook weieens beter zien spelen, ofschoon hij in ons elftal toch wel weer van onschatbare waarde is gebleken. „In het Nederlandse elftal vond ik Cruyff de beste speler. Deze man heeft het onze verdediging door zijn veelvuldig switchen zeer lastig ge maakt, maar hij kreeg weinig kans om tè scoreflf ^öóraF Bciel heeft hem goed geschaduwd".

De Vallei | 1967 | | pagina 13