Automobiliste gebelgd over onheuse marechaussees H. van Setten nam afscheid van veel coöperatie-leden RAIFFEISENBANK VEENENDAAL Veel publiek bij bloemenshow Geschenk voor 't eerste paar WOORDENSTRIJD VOOR KANTONRECHTER Veenendaler deed portier van (geleende) auto op mysterieuze wijze open Na 36 jaar dienst AANKOMENDE KANTOORBEDIENDE AGENDA RECEPTIE WAS BIJZONDER DRUK ENGELENBURG VERGADERT Rekening In de leer „Fabrikant Straaljager Gas NUTSSPAARBANK Ml S T u uw dagblad DE VALLEI? Bel: 10550 11079 Laat het overschrijven naar een kosteloze en rentedragende privé-rekening. Vraag folders of mondeling advies bij de spaarbank en alle bankzaken Hoogstraat 2 Tel. 10956 Dokter Slotermaker de Bruïneplein 27 Tel. 10746 Collecte voor ree lasser ing houten gebouw Hoenson oliehaard Becker's kolenhaard Volgende Meek PIT-eollecte INKA Amandel crème tijdelijk 2.90 D.A. Drogisterij HENNY JANSEN ZAlCKUAt? WAGENINGEN Mevrouw N. W. van L. uit Nieuw-Vennep had het op de Klompersteeg nabij Veenendaal flink aan de stok gekregen met de mare chaussees P. H. J. N. en G. van V. en het leek erop of de woordenstrijd voor het Wageningse kantongerecht nog een luidruchtige nasleep zou krijgen. Zo ver kwam het niet, omdat de plaatsvervangend kantonrechter, mr. D. S. baron van Slingelandt, zowel mevrouw Van L.' als de beide getuigen erop wees, dat z» zich alleen bij de feiten dienden te houden. Die feiten kwamen overigens maar langzaam uit de verf. Vaststond dat er op de Klompersteeg bij de spoorweg overgang een aanrijding had plaatsge vonden. Toen de bomen opengingen en de wachtende file zich weer in bewe ging zette, reed mevrouw Van L., al thans volgens de lezing van de mare chaussee, achteruit tegen hun auto aan. Mevrouw echter beweerde het tegen deel en zei dat haar auto aangereden moest zijn, of en dat kon ook dat er helemaal geen aanrijding plaatsge vonden had. De gemoederen waren des tijds verhit gèraakt toen opperwacht meester Van V. de verdachte na de aanrijding had toegeschreeuwd: „Hé, mens... kom eens uit die auto." Ze had zich deze en nog andere on heusheden, die waren gevolgd, zo aan getrokken dat ze gas gaf en wegreed zonder verder nog aandacht te schen ken aan de botsing. „Is me dat een manier van optre den", zei ze op verontwaardigde toon tijdens de zitting. „Bovendien had ik de auto op de handrem staan, dus kon ik onmogelijk achteruit gereden zijn. Ik blijf ontkennen..." Getuige N., die achter het stuur van de andere wagen had gezeten zei, dat hij duidelijk had geconstateerd dat me vrouw Van L. achteruit was gereden. „Ik heb nog geclaxonneerd", zei hij. Zijn auto had, in tegenstelling tot ver- dachtes wagen, wel schade opgelopen. N. haalde een rekening uit zijn zak die een bedrag van 101,85 liet zien. Bo vendien wilde hij een ritje naar het Edese politiebureau op de automobilis te uit Nieuw Vennep verhalen. Getuige Van V. vertelde stram in de houding dat hij graag zijn excuses aan bood voor de minder vriendelijke woor den die hij na de aanrijding had ge bruikt. „Tweeëndertig jaar", verzuchtte de verdachte nog voordat de officier mr. R. A. Th. Gevers Deynoot aan het woord kwam, „heb ik zonder ongeluk ken gereden en nu wordt me zo onge veer Verteld dat ik niet goed kan rij den." De officier nam het haar bijzonder kwalijk dat zij na de aanrijding zon der meer was weggereden en eiste een boete van 80,De kantonrechter voegde daar nog aan toe dat de ver klaringen van de beide getuigen in dit geval erg zwaar wogen, want, zo zei hij: „Dit zijn immers bijzondere ge tuigen; mensen die zoiets dagelijks meemaken..." Hij vonniste met een boete van 50,- of 10 dagen subsidair en wees de vor dering toe. Een nog steeds verontwaar digde mevrouw Van L. tenslotte: „Ik blijf ontkennen..." De autosloper G. J. H. uit Kootwij kerbroek gaat drie weken lang bij de politie in de leer om te trachten zoveel theoretische kennis van het verkeer in zijn brein te verzamelen, dat hij straks genoeg weet om een rijbewijs te halen. Het was een hopeloze geschiedenis met verdachte H. Om de haverklap werd hij^ erop betrapt dat hij zonder rijbewijs auto's bestuurde en zelfs zwa re geldboetes en dagenlange hechtenis- straffen brachten hierin geen verbete ring. Nu was het weer zover. In Lun- teren had de politie hem weer eens achter het stuur vandaan gehaald. „Ik heb een sloperij, rijden is mijn brood", sprak de verdachte nuchter. Bij zijn pogingen een rijbewijs te be machtigen was hij steeds maar weer gestruikeld over de theorie en de offi cier van justitie wilde hier toch wel enigszins welwillend tegenover staan. „Wat moet je in zo'n geval nu nog voor straf opleggen?" zo vroeg hij zich af. „Toch moeten we er van op aan kunnen dat verdachte niet weer achter het stuur gaat zitten." De officier deelde mee dat de politie bereid was de heer H. het zo noodzakelijk verkeersonder- rjfht te geven. In afwachting van het rij-examen wilde hij daarom nog geen straf eisen. De kantonrechter kon dit standpunt ten volle delen, maar gaf de sloper nog wel een ernstige vermaning mee naar huis. „Het hangt allemaal van uzelf af, als u toch weer gaat rijden, is het met u gebeurd." 99 De als fabrikant te boek staande Utrechtenaar T. M. P. had op rijksweg 12 in een auto zonder rijbewijs gereden en toen hij aangehouden werd bleek bo vendien dat er een flinke scheur in het chassis van de wagen zat. „Volgens het verbaal stond het lin kervoorwiel helemaal scheef", zei de kantonrechter. P. was al eens eerder verbaliseerd voor het rijden zonder rijbewijs, van daar dat de officier hem een „gemis aan verantwoordelijkheidsbesef" ver weet. Hij eiste een geldboete van f 250 (f 150 voor het rijbewijs en f 100 voor het mankement). De kantonrechter wilde vervolgens graag weten hoe het met de financiële positie van verdachte was gesteld, te meer daar P. al eerder had verteld dat hij fabrikant van tienerkleding was. „Wat verdient u?" vroeg de rechter. „Niks", was het korte antwoord. „Leeft u van de wind?" „Van mijn ouders", zei verdachte daarop. De kantonrechter vonniste met een mildere straf dan in de eis was ge vraagd. Het werd f 125 of 25 dagen voor het rijbewijs, waarvan f 50 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, en voor het slechte chassis een boete van f 100 of 20 dagen, waarvan f 50 voor waardelijk, eveneens met een proeftijd van twee jaar. Pompbediende J. v. G. uit Veenen daal hield een uitvoerig en met vele de tails toegelicht betoog over de vraag hoe het gekomen was dat een brom fietser tegen het portier van zijn (ge leende) auto was gebotst in de Hoog straat te Veenendaal. Hij stond stil en ontsloot vervolgens de deur. Toen gebeurde er, althans volgens Van G., iets opmerkelijks. „Ik werd uit de wagen geslingerd..." zei hij beslist. „Dus die bromfietser heeft zo'n zuig kracht gehad, dat hij u heeft meegeno men", veronderstelde de kantonrech ter. „Wat ik zeg, hou ik vol", aldus de verdachte. „Was het geen straaljager die langs kwam?", informeerde de rechter ver volgens. De botsing had voor P. nog een staartje, want ook was gebleken dat de auto waarin hij reed, niet verzekerd was. Hij had de wagen van de Veenen- daler Van E. geleend. ,Van die verzekering wist ik niets af', zei Van G. nu. De kantonrechter wist echter uit de doeken te doen dat Van E. die niet op de rechtszitting was verschenen, tegen over de politie had verklaard, dat hij de wagen had meegegeven onder voor waarde dat de pompbediende de risi co's zou lopen. Van G. ontkende dit en daarom leek het de rechter raadzaam de zaak aan te houden tot er meer getuigen konden worden gehoord. De Wageningse student A. S. werd door de politie geverbaliseerd omdat hij op de Stadsbrink in zijn woonplaats met een uit 1953 daterende Cadillac ge reden had, waarvan de rem en de knal- pijp niet in orde waren. Volgens 't pro ces-verbaal zouden er in verband met dit laatste mankement zelfs gevaarlij ke gassen zijn ontstaan. „We wisten wel dat de wagen niet zo best meer was, maar we zijn al vaker aangehouden en toen is door de politie nooit iets aangemerkt..." De zaak kreeg vervolgens het karak ter van een studentikoos onder-onsje, want zowel de kantonrechter als de of ficier was nogal geïnteresseerd in 'n aantal zaken, het studentenleven be treffende. Uiteindelijk hield de officier zijn requisitoir en vroeg een boete van f 100 voor beide overtredingen. „Vooral als men weet dat het een oude auto is, dient men er voor te zor gen dat deze betrouwbaar is", aldus de officier. De kantonrechter wilde tenslotte re kening houden met het feit dat de stu denten (de wagen werd vaak gebruikt door de senaatsleden van het WSC) al een flinke strop hadden geleden omdat men steeds auto's had moeten huren. Hij vonniste tenslotte met een boete van f 75, VEENENDAAL Maandagavond 9 oktober zal de wijkgemeenschap „En gelenburg" een speciale vergadering in de kantine van de brandweerkazerne beleggen voor de bewoners van de kort geleden gereedgekomen flats. Waar schijnlijk zullen op deze vergadering de wethouders de heren C. N. van Kuyk en M. Bastmeijer, alsmede het voltallige bestuur van Patrimoniums Bouwvereni ging aanwezig zijn. Voor de bewoners van de wijk zal rui me gelegenheid tot het stellen van vra gen zijn. De heer en mevrouw Van Setten na men vele hartelijke wensen in ont vangst. RENSWOUDE Vrijdagmiddag nam in café-restaurant De Hof te Renswoude, de heer H. v. Setten on der zeer grote belangstelling afscheid als directeur van de Coöperatieve Land bouwvereniging „Renswoude". Op de receptie voerde als eerste het woord de heer G. v. Kampen, voorzitter van de Coöperatie Renswoude. Hij kon het feit als zodanig niet als een feest zien omdat hier sprake was van een afscheid. Het bestuur heeft hem node doch eervol ontslag als directeur ver leend. Voor de heer Van Setten was het volgens de spreker zijn levenswerk ge weest en daarom wilde spreker de heer Van Setten niet met de stille trom la ten vertrekken. De heer Van Kampen stelde dat de directeur een solide zaak met een gezonde financiële positie (om zet ruim f 4.000.000 per jaar) achteliet. Het bestuur wilde het niet bij woorden alleen laten en overhandigde aan de scheidende directeur een enveloppe met inhoud. Tot zeer grote verrassing van de heer Van Setten en zijn vrouw, kreeg hij daarna als cadeau een Fiat 850 per sonenauto aangeboden. Verder richtte de heer Van Kampen nog het woord tot de heer G. de Vries, die de heer Van Setten als directeur zal opvolgen. Als tweede spreker voerde de heer In 't Veld, namens de Cebeco te Rotterdam het woord. Hij stelde de directeur als voorbeeld voor de komende generatie. Als cadeau bood hij een tuinparasol aan. Verder traden nog als sprekers op: de heer Van Steenbergen namens de Kring Ede, de heer Klienbrink namens de Coöperatie Barneveld en tie heer Billij ker namens de Opleidingscentra. De heer Wolfswinkel uit Renswoude sprak namens de Raiffeisenbank te Renswou de, waarvan de heer Van Setten 5 jaar directeur is geweest. Deze bood hem een parapluie aan. Daarna voerde de heer Lenderink, zaakvoerder te Wekerom, het woord. Hij was in het verleden de „praktijkleraar" van de heer Van Set ten. Als laatste sprak de heer K. Over- eem, namens het personeel van de Co- operatie Renswoude en bedankte de scheidende directeur voor de goede sa- ADVERTENT1E GEVRAAGD (mannelijk of vrouwelijk) zo mogelijk met enige kantoorervaring. Wij bieden een interessante werkkring met een vertrouwelijk karakter. Van uw kant stellen wij het op prijs dat u beschikt over accuratesse en verantwoordelijkheidsgevoel. Goede salarisregeling, 6% vakantietoeslag en I maand extra salaris. Schriftelijke of mondelinge sollicitatie aan het kantoor van de KERKEWIJK 6. TELEFOON 12198 menwerking welke het personeel altijd had ondervonden. Hij bood namens het personeel een elektrische straalkachel aan. De heer Van Setten, zichtbaar ont roerd, bedankte allen en zei dat het eigenaardig is om afscheid te nemen. „Dat het u allen wel ga", zo eindigde hy z'n toespraak. Z'n opvolger de heer De Vries, bracht hy vervolgens voor het voetlicht. Mevrouw Van Setten kreeg van de nieuwe directeur een compli ment omdat zy het coöperatie-personeel steeds byzonder gastvrij terzyde heeft gestaan. De scheidende directeur trad op v3 oktober 1931 by de Coöperatie in dienst. i i tot 17.30 uur van 17.30 19.30 uur Zaterdags 16.30—17.30 uur. ADVERTENTIE verdien geld inet uw 9 De heer De Vries, die de scheidende directeur zal gaan opvolgen. RENSWOUDE De collecte ten ba te van het reclasseringswerk heeft in Renswoude een bedrag van f 170,- op gebracht. Dit is het beste resultaat dat ooit in Renswoude werd behaald. VEENENDAAL Zowel donderdag avond als gisteren trok de Floraliaten- toonstelling in de kantine van de brand weerkazerne veel bezoek. Velen kwa men de kweekresultaten van de school kinderen bekijken en hadden daarnaast veel bewondering voor hetgeen door diverse liefhebbers aan schoons werd ingezonden. ADVERTENTIE TE KOOP: dubbelwandig, uitneembaar, I I x 3,5 m. Prijs 3000.—. 10.000 cal. en 15.000 cal. T. e. a. b. Tel. 08385—10885 VEENENDAAL „Er verandert veel voor u en wij hebben ook juist een grote verandering achter de rug, een verandering die een verbetering was en daarin zien wij aanleiding om bij het eerste huwelijk dat in de nieu we woning van de gemeente gesloten wordt, u iets aan te bieden", aldus burgemeester mr. dr. J. Hazenberg, aan het eind van een korte toespraak, die hij gistermiddag hield tot het bruidspaar de heer B. G. Dwars en mej. J. E. Boers. Omdat het de eerste maal was, dat er in het nieuwe gemeentehuis een huwelijk voltrokken werd, kreeg het bruidspaar van het gemeentebestuur een zilveren bonbonschaal aangeboden. D heer en mevrouw Dwars zullen zich na hun huwelijk vestigen in Spij- kenisse. De heer Dwars is afkomstig uit Rotterdam, zijn echtgenote is Vee- nendaalse. VEENENDAAL In de loop van de volgende week wordt de jaarlijkse PIT- collecte weer gehouden. De opbrengst van deze collecte is bestemd voor de bouw en instandhouding van de protes tante militaire tehuizen en de geestelij ke verzorging van de militairen. De PIT-collecte vindt in Veenendaal altijd een goed onthaal, getuige de op brengst van de collecte van vorig jaar, die ruim f 3000,bedroeg. Het lande lijk totaal was toen f 468.395.83. Vaak werd er met de altijd aanwe zige leden van de Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde gediscussieerd over de bes te verzorgingsmethodes voor verschillen de kamerplanten. De leden van de Maatschappij waren steeds graag be reid hun ervaringen aan anderen mee te delen. Voor de deelnemende kinderen was 'n groot aantal prijzen beschikbaar, be staande uit boeken, schooletuis en der gelijke. Voor de ouderen waren er prij zen op 't gebied van plantenverzorging. Eerste prijzen schoolkinderen: Ron- ny ter Haar, E. Budding, Otto van Els- acker, Aty Dekker, Gert van Braak. Piet van Veen, Pia Hoogeveen en Su- ze Kleman. Tweede prijzen schoolkinderen: Joke Rebergen, les Bos, Arna Wentzel, Jan Diepeveen, Hennie van Nieuw Ameron- gen, Marian van Manen, Kees Stuiven- berg, Jannie Aarden en Jan van Dijk Derde pryzen schoolkinderen: Coot- je van Stempvoort, Jan de Haan, Pe ter van Rhee, Dickie Bos, Ada Roks. Nettie ter Haar, Paulien Jansen, Roy Schultz en Gea Achterberg. Volwassenen: De dames van Doorn. Buys, Vonk, Hardeveld, Van de Kruyn- der, Van Holland, Van Wagensveld, Jan sen en de heren Meerbos en Van Kruis- tum. De schoolprijs ging naar de School met den Bijbel in Eist. VEENENDAAL NVV-gebouw, 20 uur: Contactavond Carnavalsver. „De Veense Blauw kous". BIOSCOOP Luxortheater, Veenendaal 19.30 uur: „De adelaar van het eskader". Morgen, zondag OPHEUSDEN Hervormde kerk, 14.30 uur: Intrede ds. A. Muilwijk. BIOSCOOP Luxortheater, Veenendaal 15 uur: „De adelaar van het eskader" en 19.30 uur: „In de klauwen van de mummie". ADVERTENTIE Speciale tube Normale prijs 3.90 Dit is één van de acht voor deelaanbiedingen. (Zie onze etalage) Zandstraat 7 Veenendaal

De Vallei | 1967 | | pagina 3