Veenendaal en Candia favoriet in competitieduels van morgen 3e overwinning van Weaving- herenteam Bekendmaking Tsr Films in Luxor Met snijbranders uit auto bevrijd Zó dat de muren droog blijven, de atmosfeer plezierig Dan een elektrische boiler 4 Elftallen voor morgen „Streekduel" tussen Amerongen en VDC eindigde gelijk10-10 BOVENSTE BESTE BOILER Voetbalprogramma Weekagenda Utrecht Natuurlijk wilt ookü heet water zo uit de kranen. De vraag is: hoe? Spannende strijd op De Burgwal tussen DVSA en Stichtse Boys H.H. Garrelds meent: Slachtkuikenmesterij kan nog meer gaan betekenen Bioscopen Utrecht Excelsior Z.-Opheusden Afdeling Utrecht Volleybal DAMMEN DAALDEROP-TIEL Bijeenkomst van Soefi-beweging VEENENDAAL Waar een vlam is, ontwikkelt zich vocht. Met een elektrische boiler is daarvan geen sprake. Géén vochtige keuken. Geen broeie rige badkamer. Toch heeft een boiler geen afvoerkanaal van node, geen luchttoevoer- openingen. Dus... geen kostbare installatie. Een boiler werkt voordelig voor u, dank zij het lage nachtstroomtarief, waarvan met een boiler profiteert. Een boiler vraagt praktisch geen onderhoud-is zéker veilig.En wat u dage lijks vele malen zult waarderen: in een boiler IS het water al heet (wérkelijk heet: 85°C). Het loopt dus lekker snel in-met een krach tige straal. Wat zegt u dus, nu u dit weet? Heet water zo uit de kranen? Dan een elek trische boiler! Provinciale Utrechtse Electriciteits-Maatschappij N.V. Catharijnesingel 32, Utrecht. Telefoon: 030-23041 ZATERDAG 7 OKTOBER 1967 VEENENDAAL Voetbalvereniging Veenendaal heeft zich door de krappe overwinning van vorige week op het Utrechtse KDS naar de koppositie in de vierde klasse H-West gespeeld en treedt morgen opnieuw aan in een thuiswedstrijd. EMS uit Bunnik is morgen de gast op het Salamander-sportpark. De EMS-ploeg werd vorige week op eigen terrein met 02 verslagen door het bepaald niet imponerende Mid- landia, waardoor voor de ontmoeting van morgen Vee nendaal favoriet is. Hoewel de pupillen van trainer Zeiler steeds beter voetbal gaan spelen, mankeert er nog veel aan de aanval. Defensief is Veenendaal sterk genoeg voor deze afdeling, het middenveld wordt doorgaans goed be heerst, doch de voorhoede toont zich bepaald geen uit blinker in het afronden van de aanvalsacties. Wellicht dat de oefenmeester hiervoor nog een probaat middel kan vinden. Klassegenoot Candia '66 uit Rhenen komt eveneens op eigen veld uit tegen JSV uit Jutphaas. Beide ploegen heb ben drie punten vergaard uit vier wedstrijden en onzes inziens wordt het morgen een ruime overwinning voor de Rhenenaren. JSV verloor het afgelopen weekend (in een thuiswedstrijd) van Utrecht, dat beslist niet tot de sterkste ploegen mag worden gerekend. Met Candia was het echter in de match tegen SVF ki Cothen ook niet erg goed. De defensie maakte vele fout jes, waaruit enkele doelpunten ontstonden. Hoewel tech nisch gezien Candia de beste ploeg was. moest het team van Te Kulve toch genoegen nemen met een nederlaag. De Candianen zullen zich morgen ongetwijfeld herstellen en JSV wordt hiervan hoogstwaarschijnlijk het slacht offer. Opheusden heeft vorige week in Eek en Wiel duidelijk bewezen, dat het tot subliem voetbal in staat is. EWV werd met 05 verslagen door de Opheusdena- ren, die morgen in Zetten moeten aan treden tegen Excelsior. De thuisclub heeft hetzelfde punten- aantal behaald als Opheusden, doch één wedstrijd minder bespeeld. Een prognose voor de wedstrijd van morgen is een moeilijke zaak. Wij ge ven de bezoekers de meeste kans op de overwinning, daar zij momenteel over een zeer sterk elftal beschikken, dat over alle linies tot effectief spel komt. Op De Burgwal in Amerongen zal het morgen ongetwijfeld bijzonder druk worden bij de wedstrijd DVSA - Sticht- Veenendaal (thuis) EMS: doel: A. Blankespoor; achter: D. van Dijk, H. van de Bovenkamp, C. Geritsen, C. Hen zen; midden: H. Stuyvenberg, J. Hen zen; voor: J. Sukkel, H. van Nieuwame- rongen, H. Imbos en A. Muller. Candia '66 (thuis) JSV. Wenst geen opstelling te verstrekken. Opheusden (uit) Excelsior Z.: doel: H. van Eldik; achter: H. Huibers, M. Siahaya; midden: Broekhuizen, Arends, Geurts; voor: Siauta, Winkelman, A. Huibers, H. van Brenk en J. Siahaya. DSVA (thuis) Stichtse Boys: doel: D. v. Brenk; achter: B. C. Drost, J. F. v. Veenendaal, G. Breeschoten, E. A. v. Viegen; midden: C. v. Ommeren, G. Blankesteijn; voor: J. D. Buis, J. A. Veenhof, B. v. Ommeren, G. Brinkman. U.K. Unitas (uit) Maluku Muda: geen opstelling doorgekregen. Scherpenzeel (uit) DVSU: geen op stelling doorgekregen. Oranje-Wit (uit) Houten: doel: C. van Rotterdam; achter: J. Nellestijn, H. C. Bos; midden: T. Drost, SL Veenen daal, J. Haisch; voor: KI. van Burken, L. Hage, R. Lit. T. Selhorst en H. Slok. VALL. zaterdag sport Bloem VEENENDAAL Donderdagavond traden de heren van Weaving aan te gen het vorig seizoen op de 2e plaats geëindigde VIOS 4. De eerste set ver liep (door een nieuwe opstelling) nogal stroef, maar leverde voor de heren wei nig moeilijkheden op, daar VIOS wel goed was in het ballen opvangen, maar geen aanval kon opzetten. Weaving won deze set moeiteloos met 15-9. De tweede set liepen de heren een 0-4 achterstand op, die echter door goed serveren op de „zwakke plek" van de tegenpartij snel in een 7-4 voorsprong werd omgezet Verrassende aanvalssto- ten en goed veldspel hielpen Weaving vervolgens snel aan een 15-8 setwinst De derde set gaf hetzelfde beeld te zien en resulteerde tenslotte in een 15-5 overwinning. Door dit resultaat staat Weaving in de 2e klas op de 2e plaats met 8 pun ten, na NVC, dat met 9 punten uit 3 wedstrijden leidt Volgende week donderdag ontmoeten de Weavingheren het uit de 3e klas ge promoveerde SSS 4. VEENENDAAL Voor de 2e klas U.P.D.B. werd de dam wedstrijd Ame rongen IIVDC II gespeeld. Het is een uiterst sportieve en spannende strijd geworden. Hoewel v.d. Grift aan het zesde bord door een blunder snel verloor van Meer- veld, keek VDC vrij spoedig toch tegen een achterstand aan. Na drie uur spelen was de stand 64 voor de Amerongers. De Roder liet in tijdnood een lelijke steek vallen, maar sleepte uit een ver loren eindspel toch nog remise tegen G. v. Zomeren. De hoogste borden wa ren volkomen van gelijke kracht. Ge lukkig wist Tollenaar tegen het einde zijn partij te winnen en eindigde deze „s treekderby" in een gelijke stand. Hier volgt de volledige uitslag: Ame rongen II—VDC II: 1. H. de Groot jr.— W. de Kleuver 1—1; 2. A. v. Ewijk— J. Th. Tollenaar 02; 3. K. van Loon A. Keijman 1—1; 4. G. van Zomeren— J. H. de Roder 1—1; 5. G. Rebergen— E. de Kleuver 1—1; 6. E. v .d. Grift— H. Meerveld 0—2; 7. J. H. Visser— H. Verhoef 1—1; 8. J. v. Essen—G. v. 't Foort 20; 9. H. de Groot sr.C. Ver meer 11: 10 .M. v. Dijk—D. v. Leeu wen 20. Totaaluitslag 1010. se Boys. De bezoekers zijn samen met Patria koploper in de eerste klasse B van de afdeling Utrecht, direct gevolgd door de Amerongers, die twee punten minder hebben verzameld met een wed strijd minder. De voorhoede van Sticht se Boys is uitermate gevaarlijk en bruist van produktiviteit. Vorige week maakte Roda '46 kennis met de Utrech ters en moest genoegen nemen met een 81 nederlaag. DVSA krijgt het tegen Stichtse Boys bijzonder moeilijk en zal vanaf het be gin op rijn tellen moeten passen. Een zwakke start kunnen de Amerongers zich tegen deze snelle ploeg niet veroor loven. Wij voorspellen een gelijk spel. In de tweede klasse B gaat het Vee- nendaalse Unitas op bezoek bij Maluku Muda uit Barneveld. In de wedstrijd van vorige week tegen Scherpenzeel waren de Barnevelders nogal unfair, maar ook met geoorloofde middelen hebben zij reeds menig goed resultaat behaald. RK Unitas is o.L kansloos te gen de zeer snelle ploeg. Koploper Scherpenzeel reeds drie punten voorsprong op naaste concurren ten Barneveld en Maluku Muda moet in Utrecht tegen DVSU de strijd aan binden. De titelkandidaat uit Scherpen zeel moet zeker in staat worden geacht de Utrechters een grote nederlaag te bezorgen. Oranje-Wit speelt een uitwedstrijd in Houten tegen de gelijknamige ploeg, dat nog zonder winst is. De Elster formatie zal haar punten totaal na deze wedstrijd wel met twee vermeerderd zien. In de derde klasse B staan slechts drie ontmoetingen op het (kleine) pro gramma. Hekkesluiters HDS en En Avant hebben een vrije dag van de KNVB Burgemeester en wethouders der ge meente Rhenen brengen het volgende ter openbare kennis. Door de toeneming van het verkeer met name in het landelijk gedeelte der gemeente, is het aantal verkeersonge vallen tengevolge van slecht uitzicht op de hoeken van diverse wegen de laat ste jaren onrustbarend toegenomen. Dit slecht uitzicht wordt in de mees te gevallen veroorzaakt door opgroei end koren, zoals rogge, haver etc. Het komt zelfs voor dat in de zomermaan den het uitzicht geheel wordt weggeno men door deze gewassen. Om deze reden verzoeken zij de eige naren en/of gebruikers van op de hoe ken van wegen gelegen percelen in het algemeen verkeersbelang geen opgaan de gewassen in te zaaien op die gedeel ten van de percelen, welke het uitzicht geheel of gedeeltelijk kunnen belemme ren. Voor de berekening van de opper vlakte van de hoeken welke voor een goed uitzicht dient te worden vrijgehou den van deze opgaande gewassen, dient te worden aangehouden de hoek, welke aan twee rijden wordt begrensd door de onderscheidene wegen en aan de an dere zijde door een rechte lijn getrok ken tussen de punten gemeten van die assen. Zij maken betrokkenen er voorts op attent, dat degene, die hieraan niet voldoet, bij aangetekend schrijven zal worden aangeschreven het gewas als nog in te snoeien met inachtneming van het vorenstaande. Wordt aan een zodanige aanschrijving niet voldaan dan zal proces-verbaal worden opgemaakt, terwijl alsdan het gewas vanwege de gemeente op kosten van de overtreder worden ingesnoeid. Alvorens echter voormelde maatre gelen toe te passen doen zij een drin gend beroep op de hierbij betrokkenen om zoveel in hun vermogen ligt mede te werken aan het waarborgen van de veiligheid van het verkeer en de vrij heid op de weg. Rhenen, 3 oktober 1987. B. en W. voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal. ADVERTENTIE /v^\S>X&/ ELEKTRISCHE B0HER9 4e klasse H-West: Veenendaal—EMS; KDSZwaluwen Vooruit; De Meern Fortitudo; VreeswijkSVF; Candia '66 JSV; UtrechtMidlandia. 4e klasse F-Oost: Hertog Hendrik EWV; Oosterbeekse BoysRVW; AVW Oosterbeek; EendrachtArnhemia; Excelsior Z.Opheusden. Afdeling Utrecht le klasse B: PatriaUtrechtse Boys; Roda '46—VSK; DVSA—Stichtse Boys; De MeeuwenBrederodes; DWSV Soesterberg. 2e klasse B: Maluku MudaRK Uni tas; DVSUScherpenzeel; Olympia '25 St. Maarten; HoutenOranje-Wit. 3e klasse B: Faja LobiRUC; Rivier- wijkersDorestad; AresSVMM. VEENENDAAL In het Luxor Theater te Veenendaal draalt tot en met zondagmiddag de oorlogsfilm „De Adelaar van het eskader", een boeien de film handelend over een jong, bijna ziekelijk eerzuchtig luitenant van de Duitse Luchtmacht in de le wereldoor log. De luitenant, Bruno Stachel (George Peppard), is er van overtuigd dat er roem voor hem is weggelegd. Ten koste van alles wil h(j de hoogste keizerlijke onderscheiding krijgen: „De Blauwe Max" (originele titel van film: „The Blue Max"). Deze onderscheiding kan hij alleen in zijn bezit krijgen door twintig vijandelijke vliegtuigen naar beneden te halen. Om dit aantal zo spoedig mogelijk te bereiken schuwt hij geen onsportieve luchtduels, waar zelfs zijn collega's de dupe van worden. Vanzelfsprekend maakt hij zich door zijn enorme ambitie gehaat bij zijn col lega's. De beste piloot uit Stachel's groep, Willi (Jeremy Kemp), ontvangt uit han den van zijn oom, generaal graaf Von Klugerman (James Mason) de Blauwe Max. Tijdens de feestelijkheden rond de plechtigheid betuigt de generaal rijn instemming met de methoden van Sta chel tot groot ongenoegen van de rest van de groep. De graaf is vergezeld van zijn knappe, jonge vrouw Kaeti (Ursu la Andress). Zij heeft een verhouding met Willi maar er is een kaper op de kust,: Stachel. Aanvankelijk wijst rij hem af, maar later weet hij haar te boeien. Hierdoor ontstaat een bittere rivali teit tussen Willi Von Klugerman en Bruno Stachel. Na een luchtgevecht met de vijand manoeuvreert Stachel zo, dat het vlieg tuig van rijn rivaal verongelukt Als hij alleen op de basis terugkeert zegt hij de twee door Willi neergeschoten vijan den te hebben verslagen, waardoor hij de twintig volmaakt zodat hij de Blau we Max krijgt Later, tijdens een van de mooie uren met Kaeti, vertelt hij haar van rijn be drog. Zij verraadt Stachel omdat hij niet met haar mee wil naar Zwitser land. Tijdens de uitreiking van de Blauwe Max door de Duitse kroonprins aan Stachel krijgt de aanwezige gene raal Von Klugerman opdracht Stachel te arresteren. De graaf wil dit echter niet uit propaganda-overwegingen en beslist dat Stachel het bij de uitreiking getoonde nieuwe vliegtuig moet testen. De graaf weet dat de machine nog veel mankementen vertoont en levensgevaar lijk is maar zo zal Stachel held blijven door een heldendood te sterven wat de propaganda ten goede komt. Een vaak keihard verhaal dat keihard is verfilmd en keihard wordt gespeeld. De haat van de groep piloten tegen Stachel is te voelen door technisch vol maakte close-ups. De film brengt prach tige opnamen van luchtgevechten en aanvallen aan het front. De oorlogsfilm brengt twee oorlogen: die van een man tegen zijn collega's en de tweede we reldoorlog; beide even wreed. Peppard speelt de rol van Stachel zo goed, dat men nergens ook maar enig gevoel van sympathie voor hem koestert, ook niet op momenten dat hij zich als goed sol daat gedraagt. Twee en 'n half uur lang duurt de film. Hij is opgenomen in ci nemascope en kleur. Regie: John Gil ling. Tot en met volgende week woensdag draait in het Luxor Theater de film: „In de klauwen van de mummie" (The Mummy's Shroud), een griezelfilm met André Morell, David Buck en Elizabeth Sellars. VEENENDAAL Donderdag 12 ok tober houdt de Soefi-beweging 'n open bare bijeenkomst in het kerkgebouw van de Nederlandse Protestantenbond Kerkewijk 75 (achter Kerkewijk 73). Op deze bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, zal door de heer S. Lange een lezing worden gehouden onder de tekst: „Wat is de sleutel tot geestelij ke gezondheid?" OVERLEDEN: Dirk de Ruiter, 69 Jr. echtgenoot van B. C. de Kat Angelino; Hermanus Jan van den Bosch, 73 jr, echtgenoot van E. van Hasselaar; Klaas Gerritsen, 58 jr, echtgenoot van A. Vonk; Bartha Scholtus, 64 jr, echt genote van G. Legemaat. UTRECHT „Het moet, gezien het produktiekosten-niveau in Nederland, mogelijk zijn dat onze slachtkuiken in dustrie zich niet alleen handhaaft op 't huidige peil, maar dat ze zelfs nog een behoorlijk aandeel van te verwach ten groei van de markten in de Euro pese Gemeenschap voor haar reke ning neemt". Dit stelde de voorzitter van het pro- duktschap voor Pluimvee en Eieren, de heer H. H. Garrelds donderdag in Utrecht, waar hij op een in het kader van de tentoonstelling „Ornithophilia" georganiseerde „slachtkuikenmiddag" sprak over de toekomstmogelijkheden van de Nederlandse slachtkuikenmeste rij. Deze produktie van slachtkuikens in Nederland lag vorig jaar 215 procent hoger dan in 1962. In dezelfde periode nam de produktie in West-Duitsland met 250 procent toe en die in België met ruim 100 procent, terwijl de pro- duktiestijging in Frankrijk en Italië ruim 40 procent bedroeg. De totale EEG-produktie steeg in de afgelopen vier jaar met 75 procent tot 784.000 ton panklaar gewicht. Dit jaar zal de totale EEG-produktie waarschijnlijk 812.000 ton rijn. Daar van neemt Nederland 162.000 ton voor zijn rekening, West-Duitsland en Bel gië elk ongeveer 100.000 ton, Frankrijk 250.000 en Italië 200.000 ton. Als deze ramingen correct zijn, zou dit beteke nen, dat de EEG-produktie ten opzichte van 1966 met nog geen vier procent wordt uitgebreid, een percentage, dat aanzienlijk lager ligt dan het stijgings percentage van de afgelopen jaren. Aangezien er nauwelijks nog slachtkui kens uit derde landen worden inge voerd kan men volgens de heer Garrelds stellen, dat de EEG voor slachtkuikens de zelfvoorzieningsgraad heeft bereikt. Een verdere uitbreiding van de pro duktie door het verdringen van derde landen van de Europese markt is dus niet meer mogelijk. Een eventuele ver groting van de afzet zal afhangen van de ontwikkeling van de consumptie. In 1966 was het gemiddelde verbruik in de EEG vier kilo per hoofd van de be volking. De heer Garrelds meent, dat het verbruik nog verder kan toenemen. Hij noemde het echter wel zaak, er nauwlettend op toe te zien dat er geen prijsverstoringen optreden doordat het aanbod de vraag overtreft. De situatie op de Westduitse markt is voor Nederland van het grootste be lang. In 1966 voorzag Nederland voor 44 procent in de Duitse slachtkuiken- consumptie en het Nederlandse aandeel ligt dit jaar waarschijnlijk nog hoger. Nu in juli alle handelsbelemmeringen binnen de EEG zijn weggevallen, is de Nederlandse concurrentiepositie aanzienlijk verbeterd. De heer Garrelds voegde hieraan toe, dat Nederland bo vendien tot dusverre al in een gunstiger positie verkeerde dan de Duitse produ centen en slachterijen voor wat betreft de produktie- en commercialisatiekos- ten. STADSSCHOUWBURG Zaterdag 7 oktober 20 uur: Nieuw Rot terdams Toneel met „Hamlet". Maandag 9 oktober 20 uur: Nederland se Comedie met „Het flauwgevallen paard". Woensdag 11 oktober 20 uur: Haagsche Comedie met „Helder zien in het donker". Donderdag 12 oktober 20 uur: Toneel groep Ensemble met „Pygmalion". Vrijdag 13 oktober 20 uur: Stichting Amsterdams Volkstoneel met „Rooie Sien". Zaterdag 14 oktober 20 uur: „Hele da gen in de bomen" door Elise Hoo- mans, Eric van der Donk, Else Valk en Jan Verhoeven. MUZEVALTHEATER Werfkelder Oude Gracht 135 Zaterdag 7 oktober 21 uur: Cabaret Hennie Oliemuller met „Lief zijn voor de muis". Woensdag 11 oktober, 15 uur: Poppen kast voor kinderen boven 3 jaar. Donderdag 12, vrijdag 13 en zaterdag 14 oktober: Cabaret Hennie Oliemul ler met „Lief zijn voor de muis". NICOLAlKERK Zaterdag 7 oktober 19.30 uur: Orgel vesper. GEBOUW VOOR K. W. Zaterdag 9 oktober 20 uur: Gaudeamus- kwartet, Elisabeth Lugt, Ton Hart- RENSWOUDE Vrijdagmorgen om ongeveer zes uur kwam de heer H. uit Ede met zijn vrachtauto tegen een boom terecht. Het ongeluk gebeurde doordat de chauffeur een trekker, die onverlicht, ter hoogte van de voormali ge boterfabriek stond, te Iaat opmerk te. De heer H. moest met behulp van snijbranders en drie andere vrachtwa gens bevrijd worden. Hij werd vrij ernstig gewond naar het Juliana-zieken- huis vervoerd. auiker en Meinard Kraak, werken van o.a. Schönberg. TIVOLI Donderdag 14 oktober 20.15 uur: Utrechts Symphonie Orkest o.l.v. Paul Hupperts, m.m.v. Alexandre Hrisanide, piano. Werken van Bos- seur, Straesser, Miereanu en Janson. GEERTEKERK Woensdag 13 oktober 20.15 u.: Utrechts Motetgezelschap oJ.v. dr. W. Mudde. MICHAÊLSKAPEL (Domkerk) Zaterdag 16 oktober 19.30 en 21 uur: Kamermuziekconcert door Karin Kwant, fluit; Johnnie Schreuder, ho bo; Wim Vink, klarinet; Anton Fran ke, hoorn en Joost Westerveld, fagot Voorstellingen dagelijks 14.30, 18.45 en 21 uur. Zondags 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur. CAMERA, Oude Gracht 156, „Zomer nachten in Zweden". CITY, Voorstraat 89, „De wraak van Fu Manchu". FILMAC, Vredenburg 29, „De Wereld zee", dl. 1, nieuws en tekenfilm, door lopend 1018.30 uur. PALACE, Vredenburg 29, dagelijks 18.45 en 21 uur: „Mondo Infame". OLYMPIA, Amsterdamsestraatweg 350, dagelijks 18.45 en 21 uur, woensdag ook 14.30 uur. Zondag 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur: tot en met zondag: „De grijze doder"; maandag tot en met woensdag: „Agent 007, operatie Bosporus". REMBRANDT, Oude Gracht 73, da gelijks 14.30, 18.45 en 21.15 uur, zon dags 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur: „Je leeft maar twee keer". SCALA, Potterstraat 16, dagelijks 14.15 en 20 uur, zondags 14, 17 en 20 uur: „Modern Millie". STUDIO, Oude Gracht 154, dagelijks 14.45, 19 en 21.15 uur, zondags 14.30. 16.45, 19 en 21.15 uur: „Qui est vous Polly Maggoo". VREEBURG, Vredenburg 8a, .Blow Up\ I*. BSgSHF ss nachtstroom VÉÉL HEET WATER VOOR WEINIG GELD!

De Vallei | 1967 | | pagina 8