Chef de mission Dokkum over Olympische Spelen: 3 s s Henk wil je een stnk kaas uit het vuistje Prognose betaald voetbal Comeback van Margaret Smith Reacties uit het buitenland voor groot deel afwijzend zijn Salarisverhoging.. 31/2°/o rente AMRO BANK Sporttoto V Chelsea's manager nam ontslag Derby Fortissimo- Edese Boys 'JSSt-sSSb» jsS?sar»« I Snelle schaatsers naar Heerenveen ...dankzij de AMR O-Salarisrekening. Want die geeft (Plus alle giro-mogelijkheden) (Geen) commentaar uit eigen land over Wimbledon Snelle 100 meter „In model" Training Rapport Bremner (Leeds United) vier weken geschorst Open tennis in Wimbledon Al tien jaar *hvw wmaaoi SPORT van hier en daar Belangrijke bijkomstigheid: u heeft dan meteen uw eigen vaste bank voor vele andere bankdien sten. Zoals bijvoorbeeld: de spaarmogelijkheden van 4 t/m 6% rente, de AMRO- lening, verzekeringen, beleg gingsadviezen enzovoorts. Bij elk kantoor van de AMRO Bank ligt een gratis folder over de AMRO-Salaris- rekening voor u klaar. AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK ZATERDAG 7 OKTOBER 1967 „CONDITIE NUMMER ÉÉN MEXICO CITY „Het is een stokpaardje van me en daarom kan ik het niet genoeg accentueren: degene, die aan de Olympische Spelen wil deelnemen, moet over een perfecte conditie beschikken. En helaas, daar man keert bij de Nederlanders wel iets aan, de goeden niet te na gesproken, zoals bijv. de wielrenners, de kanovaarders, de top in de vaderlandse zwemwereld en dan wil ik, om dat ik zo nauw aan deze sport verwant ben, als laatste noemen de roeiers", zo vertelde ons de chef de mission van de Nederlandse Olympische ploeg, de Amsterdamse neus-, keel- en oorarts A(nsko) J. H. Dokkum. Wij wa ren op weg naar het Olympisch Stadion, waar de heer Dokkum de stand van de werkzaamheden op de filmband wilde vastleggen, zoals hij reeds veel van de in aanbouw en reeds gereed zijnde Olympische installaties heeft ge filmd om in Nederland te laten zien, hoe het thans is en hoe het worden gaat. „Het is ongelooflijk wat hier ge presteerd wordt. Een vergelijking met vorig jaar is haast niet te maken. Het is, ook organisatorisch, zeker 200 pro cent beter. De Mexicanen weten nu, waar het over gaat en werken veel directer, positiever. Hiervoor is veel man kracht ingezet. Het is soms net een mierenhoop Dit laatste is ook het geval in en bij het Olympisch stadion. In het stadion wordt naastig gewerkt aan de aanleg van de tartanbaan en de spring- en werkplaatsen, terwijl ook de tribunes op verschillende plaatsen een onder houdsbeurt krijgen. Het elektronische scorebord staat in de steigers en de het profiel reeds staat afgetekend. Ook branden, is reeds aangebracht. Terwijl de zon meedogenloos op de ruggen brandde, werkten honderden arbeiders aan een tunnel, die de verbinding vormt tussen het stadion en de enkele honderden meters daar vandaan in aanbouw zijnde atletiekbaan, waarvan het profiel reeds staat afgetekend. OOK hier vele mensen en groot materieel om geen tijd verloren te laten gaan. Dit beeld is overigens gelijk aan dat, zoals we het reeds eerder zagen bij gi gantische projecten, zoals het zwem bad en het sportpaleis, beide in wor ding en reeds „in model". Zullen deze beide bouwwerken echter pas over een jaar behoeven klaar te zijn, anders ligt het met de entourage van de mag nifieke roei- en kanobaan te Xoimil- co, ten zuiden van de stad, waar in de nabijheid de koeien grazen. De lande lijke rust wordt- echter wreed ver stoord door de af- en aanrijdende vrachtauto's, bulldozers, graafwërktui- gen en al wat er bij de moderne wegen aanleg in actie komt Op dit strijdto neel. waar in doeken gehulde vrouwen als marketensters rondgaan om de in wendige mens te versterken en de dorst te laven, zwoegen als een goed georganiseerd leger honderden arbei ders. Want tijdens de derde internatio nale sportweken in de tweede helft van oktober worden hier wel reeds wedstrijden gehouden. Daarom wordt rond de roeibaan met een ongelooflijke inzet gewerkt om over tien dagen de roeiers en kanovaarders uit vele landen zo goed mogelijk te kunnen ontvangen en de boten onderdak te geven. „Het is een prachtige baan, waarin ik misschien ook nog mijn aandeel heb gehad. Vorig jaar heb ik de organisatie nl. alle tekeningen van de Bosbaan gegeven", aldus roei-expert Dokkum, die over de prestaties van de Nederlan ders: skiffeur Wienese en de dubbel- twee Droog-Van Dis, op het water van Xochimilco tot +nu toe geen klagen heeft. „Ze gaan snel in de training". De Nederlandse ploeg, die in de och tenduren de teleurstelling had moeten verwerken van het op handen zijnde vertrek van Marjan Thomas wegens een blessure aan de achillespees, was terzelfdertijd, dat wij over de rotsige bodem bij het Olympisch stadion dwaalden, aan het trainen. Klaas Balk was met coach Jan Derksen op de smalle bandjes „en route", Wilma van den Berg scherpte haar sprint en de roeiers trokken him baantjes op het egale watervlak te Xochimilco. Dokter Dokkum desgevraagd over het spook „verveling", dat zich gauw tijdens een 3 weken durend verblijf voor de wed strijden kan binnendringen: „ik ge loof, dat hefc best meevalt Ik ben reu ze blij met de suite, die we in het hotel hebben, waar zij zich met elkaar kun nen verpozen, zoals met het leggen van een kaartje, televisie kijken, lezen of studeren. De dag is al voor een be langrijk deel gevuld met de gezamenlij ke maaitijden, de training en het rei zen van en naar de sportvelden. Voor de roeiers ging met dat reizen zelfs zoveel tijd heen, dat we hebben moeten besluiten maar één keer, maar dan ook vrij lang en intensief, per dag te trainen. De jongelui moeten zich na tuurlijk zelf ook enigszins kunnen ver maken. Wij zijn geen kindermeisjes. Als de ploeg naar een museum gaat en er wil er een thuis blijven, omdat hij er geen belangstelling voor heeft, dan moet hij die tijd zelf zien door te komen. Wanneer we volgend jaar in het Olympische dorp in een grotere en internationale gemeenschap leven, zal het nog beter gaan. Dan hebben ze ge woon geen tijd om zich te vervelen". Later, in het Mexicaanse sportcen trum, waar in de sporthal intensief ge traind werd door de Russische en Oost- duitse gymnastiekploeg en worstelaars en waar kogelslingeraars hun spieren bundelden en wielrenners op de cemen- ten-baan rondcirkelden, beklom dokter Dokkum nog eens zijn stokpaardje: „zie je met welk 'n inzet en hoe geconcen treerd deze jonge mensen trainen. En wat een conditie... te veel wordt in Ne derland de conditietraining verwaar loosd vooral in de teamsporten, waar men vooral hamert op de techniek. Na tuurlijk is techniek belangrijk, maar zonder een perfecte conditie kan men niet voor de volle 100 pet profijt van zijn techniek trekken. Iemand, die ver moeid is, gaat fouten maken. Kijk maar eens naar onze schaatsenrijders, hoe belangrijk hun conditie is." De taak van een chef de mission is veelomvattend en blijft niet beperkt tot alleen de organisatie van trainingen, het vervoer, maaltijden in hotel El Di- plomatico, overigens de zorg van de be geleidingsarts De Jongste en al wat er bij een ploeg „in den vreemde" komt kijken. „Ik wil van de winter, nadat we zijn thuis gekomen en ik mijn bevindingen in deze periode in een rapport aan het Nederlandsch Olympisch Comité zal hebben neergelegd, alle kandidaten voor de Olympische Spelen goed leren ken nen. Daarvoor zal ik veel trainingen en wedstrijden gaan bezoeken en met de mensen gaan spreken. Mijn assistent, ADVERTENTIE f V A LONDEN De strafcommissie van de Engelse voetbalbond heeft de Leeds United-speler Bill Bremner voor vier weken geschorst en hem een boete van vijftig pond sterling (ongeveer 500 gul den) opgelegd. Dit naar aanleiding van het feit dat de Schot in de op 2 sep tember gespeelde competitiewedstrijd tegen Fulham wegens herhaalde over tredingen door de scheidsrechter van het veld werd gestuurd. Het is de vijfde schorsing voor Brem ner sinds maart 1964. De vorige keer stond hij twee maal veertien en twee maal zeven dagen op non-actief. In to taal heeft hij nu 300 pond sterling (on geveer 3000 gulden) boete moeten be talen. Na Jim Baxter, die voor '21 dagen geschorst is, moet Schotland nu dus een tweede man missen in de op 21 oktober te spelen wedstrijd voor het Europese kampioenschap landenploegen tegen Noord-Ierland. EREDIVISIE DOS—GVAV 3 TelstarFeyenoord 2 Go AheadVolendam1 ADO—DWS 3 Fortuna '54Sittardia 3 NAC-MW 1 NEC—PSV 1 SpartaXerxes/DHC 1 EERSTE DIVISIE EindhovenFC VW 1 RCH—Vitesse 2 HeraclesDe Volewijckers 1 FC Den BoschRBC 1 SW-Willem II 1 SC CambuurAlkmaar/Zaanstreek 3 Blauw WitHaarlem i1 HVC—Elinkwijk 3 DFC—Velox 1 TWEEDE DIVISIE Helmond Sport-HDVS 1 ZFCWageningen 1 EDOBaronie 3 Zwolse BoysHeerenveen f1 NOAD—Gooiland 2 Roda JCLimburgia 3 HilversumPEC 2 Veendam—AGOW 1 De GraafschapFortuna VI1 SC DrenteExcelsior 2 De wedstrijden met ervoor zijn opgenomen in toto nummer 12. Jan Willem Pennink, zal ook een deel van deze taak op zich nemen en zich, omdat dat zijn eigenlijke terrein is, vooral met de watersporten gaan bezig houden. Het is belangrijk de mensen goed te kennen. Dat merk ik nu hier ook. Op het ogenblik zie ik echter niet, dat we volgend jaar met een grote ploeg naar Mexico City zullen gaan, Aan het NOC zal ik hierover duidelijk mijn mening naar voren brengen. Ik verwacht van een Olympiër een zeer positieve instelling en daarvoor zal hij of zij zich opofferingen moeten getroos ten. Er moet hard gewerkt worden en degene, die dat niet kan opbrengen, moet thuis blijven." Dokter Dokkum windt er geen doek jes om, waarbij hij echter niet aan het feit voorbij loopt, dat er in sommige takken van sport wel hard gewerkt -wordt, maar dat daar andere factoren een rol spelen, die de weg naar de top versperren. En om deze hindernissen op te ruimen is een karwei dat buiten het terrein van de chef de mission valt. Dokter Dokkum heeft er echter wel zijn licht over doen schijnen en de stralenbundel zal hij ongetwijfeld trach ten een zo wijd mogelijke radius te ge ven. Een creatie van het bekende mode huis Foggensteiner te Wenen, een lange avondjapon geheel gemaakt van zwart bont. SYDNEY Oud-Wimbledonkampioe- ne Margaret Smith, die een jaar gele den het wedstrijdtennis de rug toekeer de, zal in de open kampioenschappen van Nieuw-Zuid-Wales, die op 20 no vember beginnen, haar comeback ma ken. Zij heeft zowel voor het enkelspel als het dubbelspel ingeschreven. Df 25-jarige Australische verklaarde slechts een paar pondjes te moeten af trainen om weer in goede conditie te komen. Zij heeft nog niet besloten, of zij het volgende seizoen aan buiten landse toernooien zal deelnemen. LONDEN Tommy Docherty, de manager van de Londense eerste divi sieclub Chelsea, mag zich gedurende 28 dagen niet met voetbalzaken be moeien. De strafcommissie van de En gelse voetbalbond maakte dit vrijdag bekend. Volgens de commissie heeft Docherty zich tijdens de tournee van Chelsea naar Bermuda in juni van dit jaar op ergerlijke wijze misdragen. Ook twee spelers van Chelsea zagen zich gestraft. Barry Lloyd, die op 9 juni uit het veld werd gestuurd, wegens het opzettelijk schoppen, naar een te genstander, mag veertien dagen niet uitkomen en Tony Hateley, 'inmiddels speler van Liverpool, die op 10 juni vroegtijdig de kleedkamers moest op zoeken, kreeg 500 gulden boete opge legd. Enkele uren nadat hij door de straf commissie was geschorst heeft Docher ty zijn ontslag aangeboden. De Londen se eerste-divisieclub heeft inmiddels 't ontslag van de 38-jarige Docherty aan vaard. Docherty is een van de meest ge ruchtmakende Engelse managers. In december vorig jaar kreeg hij een boe te van duizend gulden, omdat hij na 'n jeugdwedstrijd de scheidsrechter bele digde. Twee maanden daarna liet Doch erty, die ruim 50.000 gulden per jaar bij Chelsea verdiende, zich tegenover ver slaggevers minder vriendelijk uit over bestuursleden van Chelsea, hetgeen hem op een ernstige reprimande te staan kwam. EDE Voor Ede breekt morgen de eerste rustdag aan. Trainer en elftal commissie zullen van deze rustpauze ongetwijfeld dankbaar gebruik maken, om aandacht te besteden aan het eerste team. Noodzaak is dit wel gezien het feit dat Ede nog maar een punt heeft verzameld uit vijf wedstrijden. Voor de ze rustdag is er geen vrienschappelijke ontmoeting vastgesteld, wel ligt het in de bedoeling zondagmorgen om 10.00 uur een training te houden. FortissimoEdese Boys wordt voor de supporters een spannende ontmoe ting. Beide ploegen zullen hard moeten knokken voor de overwinning. Voor Edese Boys dat vanavond haar lustrum viering sluit, zou een overwinning goed op z'n plaats zijn. Opstelling Fortissimo, (wijzigingen voorbehouden): doel: Möl- ler; achter: Matthijsse, Gerritsen, Ver- kamme; midden: W. Möller en Brug man; voor: N. N. Bosch, Van Leur, Boekhorn en T. Möller. Opstelling Ede se Boys niet bekend. Het verdere voet balprogramma luidt: Het volledige programma in IIA is: Victoria BoysTheole, RoburQuick- N., VDZ—Achilles, SVU—DIO en WAVV—Leones. KNVB afd. Arnhem Klasse IC: S. Avanti 2Eldonia 2, Ede 3Arnhemia 2, Eendracht 3— VVO 3, Driel 2VDZ 4, Oosterb. Boys 2Arnh. Boys 3. Klasse IIA: Bintang T.—Wageningen 4, GVCSchaarsbergen, MASVAbsti- nentia, Rheden 3OAB 4, Fortissimo Edese Boys. Klasse IIC: Edese Boys 2Eldonia 3, GVC 2Arnh. Boys 4, Wageningen 5SML 5, Ede 4—WAVV 3, Ooster beek 3—VDZ 6. Klasse IIIC: S. Avanti 4—Driel 4, RVW 5CHRC 4, Presikhaaf 4—For tissimo 2, Wivos 3VDZ 8. Klasse IIIE: GVC 4—Eldonia 4, Ab- stinentia 3ON A '53 4, Bint. T. 2For- tissimo3, Edese Boys 3Vydo 4, Arn hemia 5GOVA 3. JUNIOREN OUD Geselecteerde jeugdcompetitie. Klas se A: OosterbeekGo Ahead, Hengelo Spel. Enschede, NECWageningen, Quick N.—ZAC, WVC—Ede, Vosta— Quick Q. Klasse A: VDZ a—Gelria a, Zd. Arn hem aEsca VC a, DTS '35 aVites se a. Klasse B: Arnhemia aEsca VC d, VDZ d—Velox O. a, VVO b—Edese B. a, Eendracht bOosterbeek b. xuivar ADVERTENTIE delude km****»00* LONDEN De Britse tennisleiders stellen het H'imbledon-toernooi in de waag schaal met hun stoutmoedige stap Wimbledon en andere Britse toernooien open te verklaren voor profs en amateurs. Hebben zy hiermee succes, dan kan van de grootste tennisrevolutie van deze eeuw worden gesproken. Mislukking kan lei den tot afscheiding van de rest van de tenniswereld en tot het verboden verkla ren van Wimbledon,, zo hebben we gisteren reeds gemeld. Het bestuur van de Britse tennisbond heeft donderdag besloten de internatio nale reglementen te trotseren en het onderscheid tussen amateurs en profs af te schaffen. Het is wel zeker, dat de clubs die lid rijn van de bond het be sluit in december zullen bekrachtigen. Dan is Wimbledon volgend jaar open HEERENVEEN De vier snelste schaatsenrijders aller tijden, Kees Ver kerk, Ard Schenk, Jorrit Jorritsma en Fred Anton Maier, komen zich zater dagmiddag 21 oktober presenteren op de 400-meterbaan op de nieuwe kunst ijsbaan te Heerenveen. Zij vertolken in Heerenveen de hoofd rol in de ouverture van het internatio nale schaatsseizoen 1967-'68. Voor het internationale tintje zorgen de Noren Fred Anton Maier en Per Willy Guttormson. Verder komt de complete Nederlandse kernploeg be staande uit Kees Verkerk, Ard Schenk, Jorrit Jorritsma, Peter Nottet, Karei te Winkel en Arie Eriks. Zij starten alle maal op de 500 en 3000 meter. De Nederlandse dameskernploeg, die gevormd wordt door wereldkampioen Stien Kaiser, Ans Schut, Carry Gijssen, Willy Burgmeier, Ellie van de Brom, Nel Post en Truus Veldhof, presenteert zich op de 500 en 1500 meter. Ook alle nog in leven zijnde oud-Nederlandse kampioenen en elfstedentochtwinnaars komen naar Heerenveen. In het pro gramma zijn tenslotte nog enkele kor- tebaanwedstrijden opgenomen. Er wor den tienduizend bezoekers verwacht. ADVERTENTIE voor iedereen, voor amateurs en voor hen, die voor het geld spelen. De eerste Europese reacties waren niet gunstig. Giorgio de Stefani, de president van de Italiaanse bond, die altijd tegen open tennis is geweest, zei: „Ik hoop oprecht, dat de Britten zich nog eens zullen bedenken alvorens een beslis sing te nemen, die ernstige gevolgen kan hebben. Zou Engeland zich uit de internationale federatie terugtrekken, dan stelt het zich bloot aan ernstige sancties, o.a. aan annulering van alle tenniswedstrijden, die op zijn gebied worden gehouden". Jan Staubo, de Noorse vertegenwoor diger in het Internationaal Olympisch Comité, zei: „Ik meen, dat de kwestie van het amateurisme in samenwerking met andere landen moet worden opge lost. Ik geloof niet, dat een land, dat dit alleen wil doen, iets bereikt". Al tien jaar hebben de Britten geij verd voor open toernooien, maar hun voorstellen daartoe werden elke keer geblokkeerd door een overweldigende meerderheid van de 92 bonden, die lid zijn van de internationale federatie. Een tweederde meerderheid is voldoen de om de Britse bond uit de federatie te stoten. Dan zou Wimbledon en an dere nationale toernooien alleen open staan voor Britse spelers en voor profs. Tegelijk kan Engeland worden uitgeslo ten van wedstrijden in het buitenland en van de Davis Cup. Maar dit risico nemen de Britten blijkbaar om een einde te maken aan de misbruiken van het onder de toonbank betalen van amateurs. Ted Avory, een vroegere voorzitter van de Britse bond, zei: „Ik heb al 40 j£.ar gestreden om het tennisspel op al le niveaus schoon en eerlijk te maken. Ik meen, dat ik thans mijn laatste am bitie heb bereikt". De reacties van de Britse pers: „Daily Telegraph": „Wimbledon is het centrum van het wereldtennis en ande re landen zullen iets zo belangrijks niet graag missen. „Daily Mail": „De af schaffing van alle onderscheid tussen amateurs en profs ten spijt van een van de grootste internationale sportor ganisaties zal de rest van de sport in de wereld beïnvloeden en zelfs de Olym pische beweging beïnvloeden. Nu het vuur is begonnen weet niemand waar het zal eindigen en welke ouderwetse stelsels zullen worden verteerd. Op zijn minst 20 landen zullen het Britse voorstel onmiddellijk steunen en Wim bledon zal het volgend jaar een succes worden". DEN HAAG De cijfers van sport toto 10 van 30 september en 1 oktober •rijn: Aantal deelnemers: 630.452; bruto inleg: f 826.650; prijzen bedrag: f 272.795 plus extra prijs f 25.000, totaal: f 297.795. Eerste prijs: f 150.037,25. Er zijn tien meldingen met dertien goed voorspelde uitslagen. Per kolom wordt f 15.003 bruto uitgekeerd. Twee de prijs f 81.838.50. Er zijn 325 meldingen met 12 goed voorspelde uitslagen, waarvan drie met twee kolommen. Per kolom wordt on geveer f 251,80 uitgekeerd. Derde prijs: f 40.919,25. Er zijn 612 meldingen met de eerste negen uitslagen goed voorspeld, waar van met twee kolommen. Per kolom wordt ongeveer f 67,- uitgekeerd. Extra prijs: f 25.000. 71 meldingen. Uitkering ongeveer f 400 per juiste melding. De cijfers van sporttoto 11 van 30 september en 1 oktober zijn: bruto in leg: f 410.494.20; prijzenbedr.: f 135.463 plus extra prijs f 25.000, totaal: 160.463. Eerste prijs: 74.504,65. 20 meldingen met dertien goed voorspelde uitslagen. Per kolom wordt f 3.725 bruto uitge keerd. Tweede prijs: f 40.638,90. 343 meldingen met twaalf goed voorspelde uitslagen, waarvan vijf met twee en een met drie kolommen. Per kolom wordt f 116 uitgekeerd. Derde prijs: f 20.319,45. 59 meldingen met de eerste negen uitslagen goed voorspeld, waar van een met twee kolommen. Per ko lom wordt f 339 uitgekeerd. Extra prijs f 25.000. 218 meldingen. Uitkering on geveer f 125 per juiste melding. APELDOORN De rel, want daar over kan men rustig spreken, die is ont staan in de internationale tenniswereld na de berichten, dat de Britse tennis bond Wimbledon tot open toernooi wil verklaren heeft ons aanleiding gegeven ook in eigen land commentaar te vra gen. Dat „in eigen land" moet men even wel niet al te strikt nemen, want we hebben pogingen ondernomen om Tom Okker te bereiken in het Zuidfranse Bandol, waar hij momenteel verblijft in het tennispark van de Duitser Ingo Buding. We kregen er geen gehoor. Commentaar hebben we vervolgens gevraagd aan de vice-voorzitter van de KNLTB, mr. H. F. Hoyer, die in de laatste vergadering van de Internatio nale Tennis Federatie, na tevoren te hebben verklaard voor „open tennis" te zijn, tot stomme verbazing van ve len mededeelde, dat het bestuur van de KNLTB tegen was. Mr. Hoyer was gisteravond bijzonder kort. Zijn commentaar was: „Geen commentaar" en bij die woorden bonk te de hoorn op de haak.... De reactie van de voorzitter van de KNLTB, de heer D. P. A. van der Hey- de, was aanzienlijk anders. De heer Van der Heyde wees erop, dat hij al lang geleden als zijn mening had geuit, dat er verandering dient te komen in de huidige toestand van zogenaamd amateurtennis. Hij zei volledig begrip te hebben voor het standpunt van de Britse tennisbond, dat het invoeren van open tennis de enige mogelijkheid is om de hypocrisie in de tennissport uit te bannen. De heer Van der Heyde is het evenwel niet eens met de wijze, waarop de Britse tennisbond tracht zijn zin door te zetten. „Als men als land lid is van een internationale bond", al dus de heer Van der Heyde, „dient- men ook de spelregels van die bond te vol gen. Wenst men die regels niet na te leven, dan dient men uit die bond te treden. Dan kan men zijn eigen zin doen, maar loopt men natuurlijk het risico alleen te staan. Niettemin, ik heb begrip voor de Britten. Ze zullen in december definitief in de bondsvergadering een besluit nemen, maar weten dan intussen wel, waar ze m.b.t. de Internationale Tennis Federa tie aan toe zyn. Gaat de federatie door de knieën, dan kunnen ze zeggen het spel goed te hebben gespeeld. Gebeurt dat niet, dan kunnen ze altijd nog zeg gen hun plannen niet te zullen doorvoe ren om niet uitgestoten te worden." Voor hen zouden speciale financiële op, dat hij al lang geleden had voorge steld de zg. tennistoeristen een eigen status te geven. Deze mensen zouden moeten kunnen deelnemen aan zowel proftoernooien als amateurtoernooien. eenzelfde aantal topamateurs of ten- middelen moeten worden gevonden, ter wijl de echte amateurs, de voor-hun- plezier-spelers, natuurlijk hun eigen sport moeten brengen. Enkele proefjaren zouden wat dat be treft heel belangrijk kunnen zijn. De heer Van der Heyde zou in dat kader graag eens een toernooi willen zien, waaraan de proftennissers meedoen en eenzelkde aantal topamateurs of ten nistoeristen. Dat wordt dan, vooral als men zowel in Europa als Amerika een dergelijk toernooi organiseert, een dure geschiedenis, maar het is het geld waard om een oordeel te kunnen vor men. De non-playing captain van de Ne derlandse Wimbledon-ploeg, dokter A. E. Stuur tenslotte, was het in grote lij nen wel eens met de bondsvoorzitter. Hij meende, dat er achter de „actie" van de Britse tennisbond wel enige po litiek schuilt, maar acht een verande ring in de huidige situatie m.b.t. het „tennis-amateurisme" toch wel nodig. Vooral ook voor de jonge tennisleraren zou dat belangrijk zijn, want zij kunnen dan in goede toernooien hun spel op peil houden. „Momenteel worden dat allemaal bal-aangevertjes", aldus dok ter Stuur, die de vrees uitsprak, dat de gevolgen van de Britse uitlatingen over Wimbledon wel eens een grote knokpar tij in de internationale tenniswereld ten gevolge kunnen hebben. MEDELLIN Tijdens atletiekwed strijden in Medellin (Columbia) heeft de Columbiaan Jaime Uribe met een tijd van 10.1 seconde een nationaal re cord gevestigd op de 100 meter. Ook op de 20.0 meter bereikte Uribe een goede tijd: 20.9 seconde.

De Vallei | 1967 | | pagina 9