Metamorfose van boerderij Tehuis voor De Weerwolf, rozen voor burgemeester GELD IN T WA TER 250 gram 69 89 KLEIBINTJES Valleivogels in slotfase naar 3-1 zege NSYS boekte weer een daverende overwinning6-1 Hoog bezoek voor D.E.L.M. Rhenen en Zetten deelden de punten Renswoude greep in laatste 10 minuten de winst Sparta verraste Blauw-Geel: 3-0 VEILING RESTEREN Actie voor bad BANANEN Er gaan héél-véél plukvers-geroosterde hazelnoten in Hondeiish<w in brandweerkazerne heel kilo 5 kilo MAANDAG 9 OKTOBER 1967 Waar tot voor kort koei en stonden loeit nu de beat. LEERSUM De talrijke genodigden die zaterdagmiddag aanwezig waren bij de opening van de beatclub aan de Hoflaan, konden hun ogen nauwelijks gelo ven. „Is dit nou de boerderij waar in maart nog koeien stonden?" Wat hier in en kele maanden gepresteerd is, lijkt haast ongelooflijk. Het achterhuis van de boer derij is omgetoverd tot een sfeervolle zaal die uniek is in Nederland. De verbazing en de waardering voor het harde werken werd dan ook niet on der stoelen of banken gestoken en het bestuur van „De Weerwolf' werd overla den met complimenten. Vooral door de zelfwerkzaamheid kon hier iets groots worden gemaakt. De voorzitter van „de Weerwolf", de heer J. Kampen, richtte een speciaal woord van welkom tot de burgemeester mevrouw 's Jacob des Bouvrie, wet houder Van der Valk, de raadsleden en verschillende vertegenwoordigers van verenigingen. Hij bracht speciaal dank aan B. en W voor de vlotte me dewerking om in Leersum zo gauw mo gelijk iets voor de jongelui tot stand te brengen. De firma Zwolsman bood een pick-up aan wat door het bestuur enorm werd gewaardeerd. Mevrouw Takken-Geerling werd ook in de dank betrokken omdat ze de typisch vrou welijke aankleiding van de zaal ver zorgde. De heer Kampen was vooral ver heugd over het vertrouwen dat in de Leersumse jongelui gesteld wordt. Het bestuur van „de Weerwolf" de heren J. Kampen, R. Broos, H. Geijtenbeek en R. Meerbeek zullen hun uiterste best doen dit vertrouwen niet te bescha men. Hierna ging de burgemeester over tot de - officiële opening. Ze liet nog even de totstandkoming van deze zaal de revue passeren. „We hebben in Leer sum geen voetbalvelden, geen tennisba nen, geen dorpshuis, geen zwembad en zelfs geen raadzaal", aldus de burge meester. SCHERPENZEEL Zaterdagmid dag speelde Valleivogels op zijn ter rein tegen Hees en kwam met een ge- wijzigde opstelling binnen de lijnen. De beide kanthalfs P. v. d. Ham en J. v. Rootselaar Hzn. zijn nog steeds ge blesseerd en J. Overeem was weer op de linksbackplaats terechtgekomen, terwijl J. v. Rootselaar Gzn en R. van Manen de halfplaatsen innamen. Het werd een slechte doch sportieve wed strijd van beide ploegen. In het laatste kwartier van de wedstrijd kreeg Val leivogels iets van zijn oude vorm terug en dit resulteerde in twee doelpunten, zodat ten slotte toch nog beide punten in huis werden gehouden: 3-1. Na de aftrap ging Hees meteen in de aanval. Valleivogels probeerde met enige snelle uitvallen de Hees-defensie te verrassen, maar verder dan enige hoekschoppen kwamen zij niet. Nadat er aan beide zijden kansen om zeep waren geholpen nam Valleivogels na een half uur de leiding. J. v. Root selaar Gzn pikte de bal op het midden veld op omspeelde enige tegenstanders en plaatste de bal voor de voeten van Klinkhamer, die geen fout maakte (1- 0.) Hees probeerde met enige tegen aanvallen om naast Valleivogels te ko men, maar vond steeds Vlastuin op z'n post. In de tweede helft een fel aan vallend Hees, terwijl Valleivogels zijn buitenspelers te weinig in het spel be trok. In de 55e minuut kon J. v. Hars kamp niets anders meer doen dan de bal voor de voeten van de Heesmidden voor tot corner te verwerken. Het was echter maar uitstel van executie want uit deze corner, die in eerste instantie door J. Overeem werd weggekopt, was het linksbinnen Wallet de beste man van Hees die de bal ineens op de schoen nam en tegen diens onnoem lijk hard schot had Vlastuin geen ver weer (1-1). Hees zette de versterkte Valleivogelverdediging nu onder zware druk. Een kwartier voor het einde kon Valleivogels het spel verplaatsen. Uit een corner genomen door C. van Maa- nen kopte R. v. Domselaar de bal on houdbaar in (2-1). Even later was het bijna weer raak toen de naar voren ge komen J. v. Rootselaar Gzn. ineens in schoot en de Heeskeeper de bal niet on der controle kreeg. De Heesspil trap te 't leer echter van de lijn. Tien mi nuten voor het einde passeerde J. van Rootselaar Gzn deze middag zeer actief een paar man, liet de bal lig gen voor de toelopende G. v. Eist. Uit zijn schot verdween de bal via een Heesverdediger in het doel (3-1). Al met al een slechte wedstrijd waarin Valleivogels zijn vierde overwinning behaalde. Volgende week heeft Vallei vogels een rustdag. De overige uitslagen waren: Valleivogels 2 Candia 3 1-3 Scherpenzeel 3 Valleivogels 3 8-3 Valleivogels A Musketiers A 1-0 Oranje Wit a Valleivogels 6-2 VRC B—Valleivogels B 4—0 Candia b Valleivogels b 14-2 Valleivogels P Veenendaal P 0-15 Toen deze jongeren op het gemeente huis met hun plannen kwamen, wilden ze meteen beginnen. De critici uit Leer sum hebben ongelijk gekregen. Men stond schoorvoetend tegenover de plan nen aan de Hoflaan maar wat nu is gepresteerd verdient ieders waardering. Leersum mag er bijzonder trots op zijn. Het vertrouwen dat wij in deze jongens hebben gesteld is nooit beschaamd", aldus de burgemeester. Namens het college en de secretaris overhandigde zij twee platenbonnen. R. Meerbeek stelde hier iets tegen over. Hij overhandigde de burgemees ter 15 rozen. Voor elke f 1000,- die de gemeente ons beschikbaar heeft ge steld een roos. Een zeer origineel cadeau dat door de burgemeester erg werd ge waardeerd. Tenslotte deed de burgemeester een beroep op andere verenigingen: „Laat hetgeen hier tot stand is gebracht, in goede staat achter". Ook andere verenigingen kunnen n.l. gebruik maken van deze zaal, behalve op zaterdag en vrijdag. De vrijdagavon den worden gebruikt om wat cultureels te doen, bijvoorbeeld plaatjes draaien, film of gewoon maar wat praten. De heer Dell wilde het bestuur van „de Weerwolf' een oude stallantaarn over handigen, maar de eigenaar van de lantaarn wilde voor dit doel geen lan taarn verkopen. De heer Dell vroeg het bestuur nog even geduld te hebben. Verder werden cadeaus of financiële bijdragen aangeboden door de vrijwilli ge brandweer, de VW, EMM het Nut- en Larsheim. Na de pauze trad een ca baretgroep uit Utrecht op. Het cabaret „Rondomdeine" dat uit 3 jongelui be staat, heeft een uur lang voor een goed programma gezorgd. Het bestuur van „de Weerwolf" heeft met deze keus blijk gegeven over een goede smaak te bezitten. 's Avonds begon het pas „echt". „De Weerwolf" was er in geslaagd voor de ze openingsavond „The Bintangs" uit Beverwijk te contracteren. Liefst 200 jongelui waren aanwezig om op de muziek van deze geweldige band te VEENENDAAL NSVS, dat nog slechts drie wedstrijden heeft gespeeld in de nieuwe competitie, heeft opnieuw de volle buit in de wacht gesleept door een 6-1 overwinning op CDN. Daarmee hebben de NSVS-ers wel een bijzonder goede start gemaakt in de derde klas se. Toch zag het in de eerste helft van deze ontmoeting er bepaald niet naar uit dat NSVS een zo grote overwin ning zouden gaan behalen, want CDN gaf goed partij en bij de rust was er dan ook pas een 1-1 score bereikt. Gedurende de eerste spelperiode toonde CDN zich een gelijkwaardige te genstander van de Veenendaalse gast heren. Na vijftien minuten namen de gasten zelfs een voorsprong. Een fout van aanvoerder Gaasbeek betekende de openingstreffer (0-1). Eenzelfde si tuatie deed zich even later aan de an dere kant voor toen De Ruyter gelijk wist te maken (1-1). De NSVS-voorhoede maakte slecht gebruik van de geboden kansen, terwijl CDN wat feller speelde. Wim Gaas beek moest zich nog voor rust laten vervangen door Van Ewijk. Na de hervatting pakte NSVS wat steviger aan en in de 55ste minuut kon de Ruyter na goed doorzetten de stand op 2-1 brengen. Tien minuten later kopte P. Bleyenberg de bal uit een voorzet van Van Kesteren in (3-1). Een combinatie tussen De Ruyter en Van Kesteren werd door laatstgenoem de afgerond door een goed doelpunt (4-1). Vijf minuten voor het einde van de wedstrijd wist Van der Waal een voorzet van v. Kesteren te benutten en ook v. Binsbergen wist in de laatste minuten het doel van CDN nog eens te vinden, waarmee de eindstand op 6-1 werd bepaald. RIIENEN Z.K.H. Prins Bcrnhard brengt woensdag in zijn kwaliteit van inspecteur-generaal van de strydkrach- ten een beziek aan „de Delm" op Rem merden. dansen. De beatclub zag op de eerste avond het ledental van 110 verdubbeld tot 220. Bij de aanmeldingen waren veel le den van buiten Leersum. Tot de leden behoren jongelui uit Utrecht en zelfs een uit Groningen. Volgende week zaterdag treden twee bands op namelijk „Incredible" uit Nieuwkoop en als klap op de vuurpijl komen uit Enschede The Honest Men. Deze band trad vorige week nog op voor de televisie. RHENEN De vriendschappelijke ontmoeting die de tennisclubs Rhenen en Zetten zaterdag en zondag hadden, eindigde in een draw 1010. Ondanks het feit dat het weer zeer te wensen overliet en enkele wedstrijden in de re gen moesten worden gespeeld, kwamen er toch nog leuke partijen uit de bus. Zaterdag moest Rhenen tegen een 82 nederlaag aankijken. De gedetailleerde uitslagen van die dag zijn: heren enkel C. Sipman H. Kooreman 11; J. Franken L. Mulder 20; dames en kel M. v. Weelden I. Scheeres 20; M. v. Weelden Ellen Fortuin 20; heren dubbel Sipman/Franken Koo reman/Mulder 11. De voorsprong van Zetten bleek niet te groot voor de Rhenenaren en zondag boekten ze dan ook een 82 winst, waarmee de stand gelijk kwam 1010. De gedetailleerde uitslagen van zondag waren: gemengd dubbel: de heer en mevrouw Dijkema C. Visch/R. Lod der 11; Sipman/v. Weelden For- tuin/v. d. Schaaf 11; heren dubbel: Dijkema/Hemmes Lodder/Stevens 02; Hemmes/Bohemen Stevens/v. d. Schaaf 02; dames dubbel Dijke- ma/v. Weelden C. Visch/I. Schee res 02. Aan het einde van deze geslaagde wedstrijden sprak René Lodder, lid van de technische commissie van de tennisclub Rhenen, een dankwoord voor de vriendelijke ontvangst en bood een presentje aan. ADVERTENTIE BAARN Zaterdag is het Renswou de pas in de laatste 10 minuten gelukt om in Baarn op het Sportpark „Ter Eem" een 2-0 zege te boeken op het technisch zeer knap spelende T.O.V.. T.O.V. heeft het de Rood-witten moei lijk gemaakt maar door na rust voor iedere meter grond te strijden en een betere conditie in de slotfase heeft Renswoude een zeer verdiende over winning geboekt. Renswoude met wind mee stichtte direct al verwarring in de T.O.V.-defensie. In de vijfde minuut kreeg B. J. Vink de bal en keeper Pij pers moest vissen, maar er was te recht voor buitenspel gefloten. Na dit sterke begin kreeg T.O.V. vat op het Renswoude-spel en nam door enkele uitvallen het initiatief over. Keeper V. Ommaren toonde evenwel zijn klasse toen hij enkele malen uitstekend ingreep bij harde schoten van de T.O.V.-Midvoor Kazius. Beide ploegen streden met veel elan voor een treffer maar enkele goede kansen aan beide zijden werden niet benut. De laatste 10 minuten was het een voortdurend aanvallend TOV maar Bouwman die ingevallen was voor v. d. Veer had met Hartog en Koetsier de zaak goed in handen. De ruststand was 0-0. Na rust wilde TOV geen genoegen nemen met dit gelijke spel en het drong fel op. Na een kwar tier ontstond er een crimmage voor het TO V-doel waar door een verdediger hands werd gemaakt. Er werd geap pelleerd maar de scheidsrechter wuif de dè protesten weg. Toch bleek TOV met zijn snelle buitenspelers zeer ge vaarlijk en in de 65e minuut kon Van Ommeren door tijdig uit zijn doel te komen ternauwernood redden. Renswoude deed er nog een schepje bovenop en na ruim een half uur kreeg B. J. Vink toen keeper Pijpers en back Versluis mistastten een kans, maar weer ging de bal langs het lege doel. B. J. Vink kreeg 10 minuten voor tijd de bal op maat, werd door de TOV- back hard aangevallen maar behield de bal. Hij snelde op het doel af maar werd geblokkeerd. Direct daarop nam hij een snel een corner en J. Veldhui zen gaf keeper Pijpers door een' haag van benen geen kans (0-1). TOV viel nu onstuimig aan maar Renswoude trok en kele mannen terug en verdedigde zijn kostbare voorsprong. Toen B. J. Vink zich 7 minuten voor tijd mooi vrijspeel de en de bal hard in de benedenhoek joeg was de zege een feit geworden (0-2). Toch bleef de TOV-ploeg nog ge vaarlijk, maar de tijd was te beperkt en overgelukkig verlieten de Renswou- denaren de grasmat. Verdere uitslagen: Renswoude 2 Dovo 5 5-1; Musketiers 3 Renswoude 3 1-1; Jun. Dovo B Renswoude A 2-0; Asp. Renswoude A GVVV B 6-0; Welpen Renswoude Candia '66 0-4. OPHEUSDEN Sparta behaalde te gen het Edese Blauw-Geel zaterdag middag eindelijk weer eens een over winning (30). De ploeg had Vermeer weer als middenvoor opgesteld, het geen de voorhoede ten goede kwam en ook de achterhoede voldeed prima. Er werd snel afgegeven en dat leverde al meteen succes op. Blauw-Geel was deze middag niet in grootse vorm. Vanaf de aftrap was Sparta sterker en in de eerste 10 minu ten forceerde de thuisclub reeds 5 cor ners. Toch nam Blauw-Geel het initia tief over en zette de Sparta-achterhoe- de onder druk. Er werd echter te wei nig geschoten door de Edenaren. Een hard schot van v. d. Pol werd door doelman Landman bekwaam gestopt. In de 30e minuut rondden Vermeer en v. d. Pol een goede combinatie doel treffend af. Vermeer glipte door de achterhoede en wipte de bal langs doel man Landman (10). Nog voor rust was het weer Vermeer die in samenwerking met M. C. Roelof- sen Landman voor de tweede maal het nakijken gaf (2—0). Na de rust moest keeper Van Eist een paar maal red dend optreden. De strijd ging verder gelijk op. In de 75e minuut zag rechts buiten v. d. Wardt zijn kans schoon en kogelde hard in (30) na lang treuze len van de Blauw-Geel-achterhoede. De Opheusdenaren kunnen in deze vorm nog gemakkelijk een goede plaats op de ranglijst verkrijgen. De verdere uitslagen waren: Oranje Blauw 1 Sparta 2 4—2; Sparta Vet. Hazenkamp vet. 7—0; Sparta 3 Oranje Blauw 3 niet doorgegaan (O.B. niet opgekomen); Sparta A SDOO A 210 en Sparta b Opheusden b 3—1. KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren als volgt: Cox's Or. Pippin: EI 55-60: 20-22; EI 60-65: 23-26; EI 65-70: 29-34; EI 70-75: 34-37; EI 75-80: 41-43; EI 80-85: 46. Aanvoer 11 ton. Ingrid Marie: E I 60-70: 23-25; E I 70- 80: 27-32. Aanvoer 6 ton. Sterappels: EI 55-65: 25-38; EI 65-75: 37-44. Aanvoer 11 ton. Legiponts: E II 55-65: 27-28; EII 65- 75: 37-38. Aanvoer 2 ton. Conference: EI 55-65: 35; EI 65-75: 38. Aanvoer 4 ton. Gieser Wildeman: E I 50-60: 44-47; E I 60-70: 59-64. Aanvoer 5 ton. St. Remy: E II 60-70: 36-38; E II 70-80: 35-36. Aanvoer 2 ton. Bonne L. D. Avranches: E I 56-60: 37; E I 60-70: 52-55. Aanvoer 3 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg. VEENENDAAL. In een uitbundig versierd instructiebad werd zaterdag middag voor de derde maal de zwem- proef afgelegd. Eenmaal is dit gedaan door schoolkinderen, en het was nu de tweede maal dat er door kinderen uit de vrije groepen afgezwommen werd. Behalve ongeveer 70 kinderen legden ook een twintigtal ouderen de zwem- proef met goed resultaat af. Het totaal van geslaagden in het instructiebad komt met deze 90 nu op 450. Het exa men van zaterdagmiddag stond onder toezicht van de Rijksinspecteur de heer L. L. J. Heugen en zwembondconsulent de heer E. van Asselt. Een groot aantal ouders dat aanwezig was bij het diplomazwemmen gaf ge hoor aan de oproep van de heer Van Asselt om „iets voor het grote bad te laten... vallen in het water van het klei ne". Een groot aantal guldens en rijks daalders vond de weg naar de bodem van het instructiebad, die later door de badmeesters opgespoord zijn. i> Ivl RHENEN Zaterdag hield de afde ling Rhenen van de Nederlandse ver eniging tot bescherming van dieren de jaarlijkse hondenshow in de brandweer kazerne aan de Kerkstraat. Hoewel het aantal inzendingen wat was teruggelo pen vergeleken bij vorig jaar, mocht toch geconstateerd worden, dat er aan de huisdieren steeds meer zorg wordt besteed. In de categorie niet-rashonden was de eerste prijs voor R. Baars met een collie. In de afgelopen week is het korps van 125 collectanten op pad geweest om antwoord op de huis-aan-huis bezorgde folders van het actie-comité „Laat 'es wat voor 't grote bad". Het geldelijke resultaat van de inza meling onder de burgerij zal pas in de loop van volgende week bekend zijn. Het merendeel van de „huisbezoe kers" heeft de wijk-opbrengst nog niet afgedragen. Verder zullen in verband met het uitvallen van collectanten nog enkele wijken moeten worden „be werkt". Wel kan uit de ervaringen die de col lectanten hebben opgedaan de conclusie worden getrokken dat door de Veenen- dalers die positief tegenover het zwem bad en daarmee ook tegenover de actie staan (en dat is gelukkig ver reweg het merendeel) behoorlijk tot zeer goed wordt gegeven. Hetzelfde is het geval met de bijzon dere groepen zelfstandigen, die door aparte werkcommités worden bezocht. Uit deze groepen is tot nu toe een be drag van rond 10.000 gulden gekomen. Hierbij zijn niet inbegrepen de winke liers, van welke groep het resultaat nog niet bekend is, en de industrieën die dezer dagen zullen worden bezocht. Na de afsluiting van de „burgerzin- actie" zal het actiecomité niet op zijn lauweren gaan rusten. Men heeft nog meer in petto, o.a. iets dat meer in de attractieve sfeer zal liggen. De plannen hiervoor liggen klaar. 10 JAAR KIJKGRIJP SUPERMARKT VOORDEEL TikTak EOFFIE MAGERE DOORREGEN VARKENSLAPPEN 500 gram ONZE SUPERIEURE ZEEUWSE DEZE TWEE AANBIEDINGEN GELDEN T.E.M. ZATERDAG Aanbiedingen alleen geldig dinsdag en woensdag

De Vallei | 1967 | | pagina 4