Dames-turnploeg behaalde ruime overwinning op Polen Nederlandse titels in de dangraden Ajax oefende tegen VUC Wim Ruska keek toe Rik van Looy triomfeerde in 61e editie van Parijs-Tours Voetbal in het buitenland Resultaten eerste klassers Karstens, Nijdam en Van der Vleuten naar Peugeot Opnieuw Nederlandse records voor Sagitta Post/Bugdahl leidt in zesdaagse Berlijn Australische spelers mogen niet naar „open" Wimbledon Ierse leiding bij NAC-Floriana Bart Zoet beste Nederlander Hoogste Vooruitgang Anti-doping-controle na Parijs-Tours Niet van stuk MAANDAG 9 OKTOBER 1967 WINSCHOTEN De periode van opbouw van het Nederlandse dames- turnen is zaterdagavond in de fraaie Winschoter sporthal afgesloten met 'n overtuigende overwinning op Polen: 183,45—179,35. Toen het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond vier jaar geleden op aandrang van Jan de Jong, destijds voorzitter van de sectie keurturnen, begon met wedstrijden te gen gerenommeerde tegenstanders uit Oost-Europa, zagen velen dit initiatief met een zekere scepsis tegemoet. De Nederlandse damesploeg, die toen nog steunde op geroutineerde krachten als Thea Belmer, Grietje van Essen, Ria Rietveld en Nel van Bekkum, moest zware nederlagen incasseren te gen Roemenië, Polen en Tsjecho-Slowa- kije. Dat waren echter de offers die men zich moest getroosten om aanslui ting te krijgen met de internationale klasse. Intussen werd door trainer Tjitte Wijmstra en leidster Nel Krau- wel met hulp van buitenlandse coa ches als Jaroslawa Matlochova (Tsj- Sl) en Livia Costa (Roem) hard ge werkt aan de opleiding van jeugdige turnsters, die de plaatsen van de oude ren moesten innemen. In Winschoten presenteerde zich een jonge ploeg de vrucht van de op- bouwperiode, die in de toekomst door kan stoten naar de Europese top. Po len, dat de vier voorgaande wedstrijden met ruim verschil had gewonnen ,werd het eerste land dat de toegenomen kracht van de Nederlandse dames on dervond. Tijdens de Europese kampi oenschappen, die in mei in Amsterdam werden gehouden, demonstreerden Margo Klees en Jannie Vierstra met fraaie klasseringen al de vooruitgang van het damesturnen hetgeen nu door een complete ploeg nog eens werd be nadrukt Toch speelden Margo Klees en Jan nie Vierstra tegen Polen niet de hoofd rol. Die was voor Ans Heerschop, de meervoudige jeugdkampioene. De blon de Hilversumse, die vorig jaar mei in Wenen haar interlanddebuut maakte, demonstreerde met een gedeelde eer ste plaats in het persoonlijke klasse ment (37,55 punten) haar grote klasse. Achter haar en de Poolse Malgorzata die vier jaar geleden bij de eerste wedstrijd in Rotterdam ook al van de partij was bezetten Margo Klees, die op de vier onderdelen ook boven de 37 punten bleef en Jannie Vierstra de der de en vierde plaats. De Poolse dames hadden hun grote nederlaag (4,1 p) vooral te wijten aan het complete falen op de evenwichts- balk. Liefst vier van de zes Poolse deelneemsters moesten hun oefening op dit moeilijke toestel onderbreken we gens een val. Hfet is echter onbillijk ten opzichte van onze dames om de ne derlaag van Polen hieraan te wijten. Nederland begon bij het paardsprin- gen voortreffelijk. Ans Heerschop en Margo Klees lieten een fraaie hand standoverslag zien, waarvoor Ans met 9,55 punten de hoogste jurywaardering van de avond kreeg. In de Nederlandse ploeg bleef alleen debutante Ans van Gerwen (PSV) onder de negen. De ze nuwen speelden dit Eindhovense turn- stertje vooral op de brug en balk nog wat parten maar bij de vrije oefening werd toch wel duidelijk welk een gro te mogelijkheden er in haar schuilen. De Poolse ploeg haalde op de brug on gelijk slechts eentiende punt van de achterstand terug, hoewel ook hier weer Ans Heerschop zich met een fraaie, in hoog tempo uitgevoerde oefe ning opgezet over de lage ligger heen, de hoogste waardering haalde (9,40). De evenwichtsbalk, in het verleden altijd het moeilijkste onderdeel voor Nederland, besliste de wedstrijd. Na dat Malgorzata Barlak bij een draai ruggelings gevallen was leek het alsof de hele Poolse ploeg hiervan geschrok ken was. De dikwijls zeer fraaie oefe ningen werden nerveus afgewerkt en die onzekerheid veroorzaakte bij nog 3 andere Poolse turnsters een val. Ursu la Pietruszek, die tot dat moment goed geklasseerd stond, viel zelfs drie maaL De kleine Margo Klees liet op de balk een fraaie oefening zien, waarin zij enkele malen de riskante rol achter waarts verwerkte. Jannie Vierstra, die gelijk opgegaan was met Margo Klees, verspeelde enkele tienden toen zij bij haar afsprong dreigde te vallen. De ge routineerde Friezin redde zich echter uitstekend. Bij de vrije oefening kwam de scho ling van Livia Costa duidelijk tot uiting. Op dit onderdeel liepen onze turnsters altijd onnodige achterstand op door een wat stijve presentatie. In vergelijking met een jaar geleden is vooral opn de vrije oefening enorme vooruitgang geboekt. De Nederlandse dames durven hun „kür" nu te verko pen terwijl de balletvormen die erin gebracht zijn het sportieve element be slist niet schaden. Ans Heerschop toon de zich ook bij de vrije oefening de bes te Nederlandse (9.35), maar zij moest Malgorzata Wilczek, die nog eentiende punt hoger werd gewaardeerd, voor la ten gaan. Opvallend was op dit onder deel het optreden van Femie Klunder. De anders nogal nerveuze Eindhovense werkte bijzonder zeker. Met een totaal van 36,20 punten werd zij zesde in het individuele klassement. TOURS Na Parijs-Tours, de voor laatste klassieker van 1967 is een con trole uitgevoerd op het gebruik van sti mulerende middelen. Aan de medische controle, die zich niet beperkte tot de gebruikelijke urineproef, moesten de eerste drie aankomenden en de num mers 6 en 9, dit tweetal werd door het lot aangewezen, zich onderwerpen. Van Looy, Hoban, Aimar en Ferreti meld den zich op tijd voor het onderzoek, waar ook een elektro-cardiogram ge maakt werd, waar de bloeddruk werd opgenomen en waar de spierreacties van de renners werden onderzocht. Go- defroot was 's avonds om acht uur ech ter nog niet voor de controle in de sport hal verschenen. De medici, die belast waren met de controle hadden op dat tijdstip de sporthal al verlaten. Het is te verwachten dat Godefroot bestraft zal worden en uit de uitslag zal wor den geschrapt. Ans Heerschop uit Hilversum, die een dames-turnploeg. De persoonlijke resultaten waren: hoofdrol vertolkte in de Nederlandse paard- brug balk vrüe tot. spr. oef. 1/2. Ans Heerschop (N.) 9.55 9.40 9.25 9.35 37.55 1/2. Malgorzata Wilczek (P.) 9.45 9.35 9.30 9.45 37.55 3. Margo Klees (N.) 9.40 9.20 9.30 9.30 37.20 4. Jannie Vierstra (N.) 9.30 9.30 9.00 9.30 36.90 5. Elzbieta Kaminska (P.) 8.95 9.25 9.05 9.30 36.55 6. Femie Klunder (N.) 9.15 9.20 8.60 9.25 36.20 7. Aty van Veep (N.) 9.10 9.00 8.40 8.85 35.35 8. Barbara Eustachiewicz (P.) 8.65 9.35 8.05 9.10 35.15 9. Ans van Gerwen (N.) 8.95 8.75 7.90 9.10 34.70 10. Gizela Zydgadlo (P.) 8.00 9.20 8.10 9.05 34.35 11. Ursula Pietruszek (PA 9.20 9.05 6.20 8.40 33.05 12. Malgorzara Barlak (I*) 9.25 7.00 7.65 8.60 32.50 ROTTERDAM De verwachte open strijd in de zwaargewichtklasse tijdens de Nederlandse kampioenschap pen dangraden, die zatendag in de Energiehal te Rotterdam zijn gehou den, is ondanks de afwezigheid van wereldkampioen Wim Ruska uitge bleven. De Amsterdammer Chris Dol man was zijn concurrenten namelijk veruit de baas. Vorig jaar moest Dol man in de finale de eer aan Ruska la ten, maar nu veroverde hij met spre kende overwinningen op Kruis in de tweede ronde, op Wetering in de hal ve finales en op St. Nicolaas in de eindstrijd de nationale titel. Benelux-worstelkampioen, die het vooral van zijn grondtechniek moest hebben, versloeg Henk Kruis, die met Dolman tot de kanshebbers werd gere kend, door een houdgreep, waaruit de Europese juniorenkampioen zich niet wist te bevrijden. In de finale gaf Dol man de Dordrechter St. Nicolaas, die in de halve finale en tevens herkan singspartij verrassend de meerdere bleef over" Kruis, geen enkele kans. Drie weken na zijn vertrek naar Zuid- Afrika, waar hij voor een periode van vijf weken trainingen en demonstraties in Benoni zal geven, werd Peter Snij ders winnaar in de half-zwaargewicht- klasse. De Eindhovenaar, die in 1966 niet deel kon nemen wegens een ver blijf in Japan, bedwong Vincent Boot uit Zwolle door tweemaal een half punt te scoren. PARIJS Opnieuw hebben drie Te- levizieren onderdak gevonden. Na Jan en Huub Harings, die naar Caballero zijn gegaan, hebben nu Gerben Kar stens, Henk Nijdam en Jos van der Vleuten een contract getekend met Peugeot. Dit is nog vrij onverwacht gekomen want Gerben Carstens, de spil bij dit nieuwe contract, was een paar dagen geleden naar Parijs vertrokken met de bedoeling de vergevorderde on derhandelingen met BIC voor Parijs- Tours af te sluiten. Maar blijkbaar is Peugeot op .het laatste moment met gunstiger voorwaarden gekomen. Peu geot had wel enige aanvulling nodig om dat wereldkampioen Eddy Merckx haast zeker naar een' nieuw Italiaans merk gaat. Er rest voor het automerk dus als voornaamste renners Roger Pingeon en Desire Letort en men heeft graag een sprinter als Karstens willen aantrekken. Karstens heeft Henk Nij dam meegenomen, en tenslotte is ook Jos van der Vleuten erbij gekomen. Ook Jan Snijders werd Nederlands kampioen „het is de eerste keer dat we tegelijk een nationale titel be haalden", liet een duidelijk verheugde Jan zich ontvallen. Jan, die over enke le weken zijn leraarsexamen moet doen, had het echter niet zo gemakke lijk als zijn broer. In de eerste ronde van de middengewichtklasse verloor hij na een overname van de Amsterdam mer Joop de Preyker, maar via de herkansing en tevens halve finale partij, die hij van Polanen won be reikte hij toch de eindstrijd. Daarin liet. de Eindhovenaar zich niet voor een tweede keer door De Preyker verras sen. Jan domineerde gedurende de ge hele wedstrijd en besliste de strijd voortijdig in zijn voordeel. - Deelnemer aan de dit jaar in Salt La ke City gehouden wereldkampioen schappen, Eddy van de Pol moest ook tweemaal tegen dezelfde tegenstander aantreden alvorens het goud bij de half-middengewichten in ontvangst te mogen nemen. De Helmonder versloeg in de finale op beslissing de Utrechter Jan Verhoeven, waarvan hij in de tweede ronde door twee keer waza ari had verloren. Karei Gietelink behaal de eveneens op beslissing van de scheidsrechter de lichtgewichttiel. In de finale toonde hij aan meer in zijn mars te hebben dan de luid aange moedigde Leidenaar Rob Chen, die na een enigszins omstreden halve finale partij tegen De Jong zijn tegenstan der werd. AMSTERDAM Trainer Rinus Mi- chels heeft kennelijk problemen. Na de oefenwedstrijd van Ajax tegen de Haagse amateur-eersteklasser V.U.C. snauwde Michels nl. danig van zich af. Hij was, zo bleek, niet bereid tot het geven van enige toelichting op de op stelling, die zaterdagmorgen tegen VUC in het Ajax-stadion een paar honderd toeschouwers maar weinig had kunnen overtuigen. Dat het de bedoeling van Michels is, straks in Madrid tegen Re- al sterk verdedigend te gaan spelen, blijkt wel uit de vijfmans verdediging, waarin Wim Suurbier op links in plaats van rechts opereerde en Sjaak Swart het rechterdeel van het defensieblok voor zijn rekening nam. Tussen hen in stonden Pronk, Hulshoff en Vasovic. Een vijfmansverdediging dus tegen de Spanjaarden? Woensdag zal voetbal- minnend Nederland het via de televisie aan de weet komen. Ajax won deze oefenwedstrijd over tweemaal een half uur met 5-0. In de eerste helft scoorde Cruyff, na rust doelpuntten Henk Groot, Klaas Ninin- ga, Piet Keizer en weer Henk Groot. UTRECHT Tijdens nationale invi tatiewedstrijden in Utrecht heeft het Amsterdamse Sagitta twee Nederland se estafetterecords yerbeterd. Op de 3 x 400 meter noteerde Sagitta 2 minuten en 50.2 seconden, waarmee het eigen record van 21 september 1.1 seconde scherper werd gesteld. Op de 3 x 800 meter werd het natio nale record, dat sedert 21 juli 1963 op naam van De Bataven stond met 6 mi nuten en 53.1 seconden, teruggebracht tot 6 min. 48 sec. De loopsters op de 3 x 400 meter wa ren Hilde Slaman, Stans Brehm en Ciska Janssen. Op de 3 x 800 meter liepen Hilde Slaman, Betty Kok en Tilly van der Made. De beste prestaties op de andere nummers kwamen op naam van Corrie Bakker (Sagitta), die de 400 meter en het verspringen won. Op de 400 meter kwam zij tot 56.3 seconden en bij het verspringen liet zij met rugwind 6,32 m opmeten, Rola Koekoek werd op beide nummers tweede met resp. 58,4 sec. en 5,91 m. Servee Wijsen zegevierde bij het polsstokhoogspringen met 4,30 m voor Krijnen (GAC) en De Winter (AAC), die beiden 4.20 m haalden. Dankzij een minder aantal foutspron- gen won Jan Borsje (Holland) met 1,90 meter het hoogspringen. Achter hem legden Linssen (AAC), Geelen (Kimbria) en Kanis (Daventria) met dezelfde hoogte in deze volgorde beslag op de andere plaatsen. ROTTERDAM Wat achteraf, ge zeten in een verlaten hoek op de tri bune, volgde een stuurs voor zich uit kijkende Wim Ruska zaterdagavond de Nederlandse kampioenschappen dangraden. „Het is lastig hier te zit ten. Je bent per slot van rekening we reldkampioen en je wilt die Neder landse titel ik heb hem vier jaar achter elkaar gewonnen niet zo maar weggeven". Wim Ruska, anderhalve maand ge leden in het Amerikaanse Salt Lake City bejubeld als 's werelds sterkste zwaargewicht judoka, onderdrukte met moeite zijn teleurstelling. „Die districtskampioenschappen worden al tijd op zondag gehouden. In het dis trict Noord-Holland waren ze ook op zondag. Maar toen ik vorige week om half tien al, want ik wist niet hoe laat het begon bij die benzinepomp voor Geesinks Dojo in Utrecht stopte, werd me verteld dat die kampioen schappen van Midden-Nederland de avond tevoren al waren geweest. Ik heb toen onmiddellijk 'n verzoek bij 't bestuur van de bond ingediend, maar ze hielden aan de reglementen vast'. De Amsterdammer keek voor zich uit alsof hij in de zaak berustte. Fel ging hij echter verder: „Het was met Pog- lajen toch heel anders dan met mij? Die heeft bewust niet meegedaan, die is op vakantie gegaan. Ik wilde echter beslist wel meedoen". Geheel vergeten werd de enigszins boze Ruska („Ik heb niet eens een uitnodiging voor vanavond gehad en moest bovendien nog twintig minuten in de rij staan voor een kaartje. Ben ik daarvoor wereldkampioen?") echter niet. Met tientallen zochten de hand tekeningenjagertjes hem op. „Ach", lachte hij de teleurstelling weg, ,',ik tel niet eens meer hoeveel ik er zet". I Moment uit de wedstrijd tussen Ver hoeven rechtsen Pol, die kampioen van Nederland werd in het half-midden- gewitht. •TOURS Rik van Looy heeft de klassieker ParijsTours gewonnen. De bijna 35-jarige Belg was de snelste sprinter uit een kopgroep van veertien renners. De beslissende ontsnapping werd na vijftig kilometer ingezet. Er moesten toen nog 200 kilometer wor den afgelegd. Rik van Looy, die ParijsTours ook in 1959 had gewonnen, was zowel vorig jaar als in 1964 tweede in deze najaarskoers, beide keren achter Gui- do Reybroeck. De angst voor de sprinters, sterk vertegenwoordigd in het uitgebreide Belgische en Nederlandse contingent deelnemers, heeft de 61e uitvoering van Parijs Tours beheerst. De Fran se renners, die het talrijkst vertegen woordigd waren in het veld, hebben van het startschot in Versailles af aan vallen ingezet om te voorkomen dat de snelle Belgen en Nederlanders in „een fauteuil" naar Tours zouden worden gebracht. De eerste aanvallen, nauwelijks meer dan plaagstoten van onder andere Guy- ot, Jourden en Foucher, werden door het attente veld gemakkelijk gepareerd maar al na 21 km ontstond de vlucht- groep die ParijsTours van dit jaar zijn gezicht gaf. Pingeon, Denti, Des met, Dalla Bona, Stablinski, Sadot, Mathy, Vicentini en Maes ontsnapten aan de groep. Novak vond alleen aan sluiting en kort nadat de meer dan hon derd renners de Vallei van Chevreuse hadden verlaten, mislukte in feite de opzet van degenen die de sprinters zo graag kwijt wilden zijn. In de groep die aansluiting vond bij de koplopers zaten namelijk niet alleen Guyot, Van der Plas. Zoet en Hoban, maar ook Rik van Looy. De aanwezigheid van v. Looy bracht de kopgroep van een 20 man niet aan het schrikken, de „oude" Rik had wat criteria gewonnen, maar in echte gro te wedstrijden had hij het dit jaar nog niet verder gebracht dan een tweede plaats in Parijs Roubaix. Het pelo ton reageerde fel, maar de groep van 18 renners werd niet meer achterhaald, ondanks pogingen van Graczyk, Beu gels, Jan Harings en Gimondi. Jan Janssen echter hield zich vrij rustig; zijn fabriek was goed in de kopgroep vertegenwoordigd en zijn eerste plaats in het klassement om de „Super Pres tige Pernod" liep geen gevaar zolang Gimondi in zijn gezelschap was. De kopgroep vergrootte zijn voor sprong geleidelijk en won tenslotte nog meer dan zeven minuten op het pelo ton, dat allang voor Tours in zijn ne derlaag had berust. In de laatste fase van de strijd heb ben Stablinski, Pingeon en Gilbert Des met nog geprobeerd alleen weg te ko men, maar door de onderlinge rivali teit in de kopgroep, die bovendien geen vrees meer behoefte te hebben voor 'n jagend peloton, bleef de groep tot> aan de streep in Tours vrijwel bij elkaar. Alleen Sado en Biville verspeelden het contact. In de eindsprint toonde Van Looy dat zijn sprinterscapaciteiten nog lang niet verdwenen zijn. Vicentini en Novak verloren hun kans op een goede klassering door een valpartij op de laatste vijftig meter. De uitslag luidde: 1. Van Looy (B) 249 km in 5 uur, 57 min en 30 sec; 2. Hoban (GB); 3. Godefroot (B); 4. Sa- myn (Fr); 5. Bernard Guyot (Fr); 6. Aimar (Fr); 7. Pingeon (Fr); 8. Zoet (Ned); 9. Ferretti (It); 10. Stablinski (Fr); 11. Dalla Bona (It); 12. Maes (B.)13. Van der Plas (B.); 14. Gilbert Desmet (B); allen dezelfde tijd als v. Looy. Op 36 sec van Van Looy: 15. Vicenti ni (It); op 44 sec: 16. Novak (Fr); op 2.47: 17. Sado (Fr); op 4.10: 18. Bivel- le (Fr.); op 7.23: 19. Reybroek (B.), 20. Graczyk (Fr); 21. Stevens (Ned). Voor de overige renners uit het peloton werd dezelfde tijd genoteerd. WEST-BERyüJN Zondagavond had de Nederllnds-Westduitse combina tie Peter PostKlaus Bugdahl de lei ding in de zesdaagse van Berlijn met 158 punten. De Belgen Eddy Merckx en Patrick Sercu stonden toen met 123 punten op de tweede plaats. De stand luidde: 1. Post-Bughdahl Ned./W. Did) 158 pnt. 2. Merckx-Ser- cu (Belg.) 123 pnt.; op één ronde: 3. Kemper-Oldenburg (W. Did.) 123 pnt.; 4. Rudi Altig-Renz (W. Did.) 60 pnt. MELBOURNE De secretaris van de Australische tennisbond, de heer John Andrew, heeft in Melbourne ver klaard, dat hij een brief heeft ge stuurd naar de Engelse tennisbond, waarin hij heeft geschreven, dat Aus tralië geen spelers en speelsters naar open Wimbledonkampioenschappen zal afvaardigen. Zoals bekend, heeft de En gelse tennisbond eerder deze week ver klaard een voorstel in te zullen dienen op de algemene jaarvergadering, de scheiding tussen professionals en ama teurs bij tenniswedstrijden in Engeland op te heffen. BREDA De Ierse arbiter Adair zal donderdag 12 oktober de tweede ont moeting leiden tussen NAC en Floriana (Malta) voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker' voor bekerhouders. Zijn landgenoten Brooks en Smyth zullen hem bij deze wedstrijd, die op het PSV-terrein te Eindhoven wordt gespeeld, assisteren. LONDEN Op de elfde competitie dag van de eerste divisie van het En gelse «voetbal nam Sheffield Wednesday door een duidelijke 4-0 zege in eigen huis tegen het pas gepromoveerde Co ventry City de leiding over. Liverpool dat tot zaterdag eerste stond, werd in Leicester ondanks een imponerend veldoverwicht met 1-2 verslagen. Voor de ogen van 60.000 verbaasde toeschou wers speelden zich op Old Trafford Zuidamerikaanse tonelen af bij Arsenal en titelhouder Manchester United. Veel te laat pas acht minuten voor het slotsignaal werden de grofste over treders van de voetbalreglementen, de Schotse internationals Denis Law en Ian Ure (Arsenal), naar de kleedkamers gestuurd. Reeds in de eerste helft had den beiden wegens vechten een ernstige waarschuwing gekregen. Een doelpunt dat John Aston in de 75ste minuut scoorde, was voldoende voor Manches ter United om de winst in handen te houden. Chelsea verwerkte de schok van het plotselinge vertrek van manager Tom my Docherty bijzonder slecht. Terwijl Docherty in Hamburg de ontmoeting West-Duitsland - Zuid-Slavië bijwoon de, werd zijn oude vereniging met 7-0 verpletterd door Leeds United, dat sinds de tweede wereldoorlog nooit een overwinning met zo grote cijfers boek te, als men tenminste de Jaarbeursbe kerwedstrijd van dinsdag tegen Spora Luxemburg (9-0) buiten beschouwing laat Voor het sterkste staaltje van de dag zorgde Stoke City met vier doel punten in acht minuten. Deze produktie- ve periode deed zich voor, nadat West Ham United de leiding had genomen met 3-0. In acht minuten werd het ver schil niet alleen weggewerkt, maar zelfs nog een doelpunt extra gescoord, dat uiteindelijk goed bleek voor de overwinning. Burnley - Nottingham Forest 1-1; Everton - Southampton 4-2; Fulham - We^f Bromwich Albion 1-2; Leeds Uni ted Chelsae 7-0; Leicester City - Liver pool 2-1; Sheffield Wednesday - Coven try City 4-0; Manchester United - Arse nal 1-0; Tottenham Hotspur-Sheffield United 1-1; West Ham United - Stoke City 3-4; Wolverhampton Wanderers- Newcastle United 2-2; Sunderland Manchester City 1-0. MADRID Real Madrid, woensdag tegenstander van Ajax in het Bernabeu Stadion, is zondag op eigen terrein te gen Espagnol Barcelona niet verder ge komen dan een 2-2 gel\jk spel. Real be zet na «vier wedstrijden met 6 punten de tweede plaats achter stadgenoot At!~' - co, dat zeven punten vergaarde. Pontevedra - Atletico Bilbao 1-1; El- che - Valencia 1-0; Malaga - Real Zara- goza 2-2; Real Cordova - Betis Sevilla 3-0; FC Sevilla - San Sebastian 0-0; Real Madrid - Espagnol Barcelona 2-2; FC Barcelona - Atletico Madrid 1-1. ITALIë Brescia - Bologna 0-0; Cagliari - Atalanta 2-1; Fiorentina - To rino 1-1; Internazionale - Lanerossi 1-0; Juventus - Varese 3-0; Napels - AC Mi laan 1-1; Sampdoria - Mantua 3-0; Ro me - Spal 1-0. Stand: 1. Bologne, Rome en Juventus, 5 punten uit 3 wedstrijden; 4. Laneros si, AC Milan, Fiorentina en Internazio nale 3 pnt. FRANKRIJK St. Etienne - Rouen 3-0; Nantes - Nice 0-0; Bordeaux - Va lenciennes 0-1; Red Star - Ajaccio 4-1; Sedan - Sochaux 2-0; Metz - Angers 1-1; Monaco - Lille 3-0; Marseille - Ly on 2-1; Strasbourg - Rennes 1-1; Lens - Aix 4-1. Stand: 1. St. Etienne 14 pnt. uit 9 wedstrijden; 2. Nice 13 pnt.; 3. Red Star en Marseille 12 pnt. Rik van Looy nam gelukkig lachend de welverdiende overwinningskus van zijn vrouw in ontvangst. EERSTE KLASSE A Hollandia—AFC o1 BVC-ZW 2—3 Alkmaarsche Boys—De Spartaan 3—1 SDW—Hillegom 2—1 DCGJOS 1—2 ZilvermeeuwenHRC 12 AFC DCG Alkm. Boys Zilvermeeuwen HRC ZVV JOS De Spartaan BVC SDW Hollandia Hillegom 1 0 9 12— 6 2 16 9—6 6 8—6 6 7—6 6 5—4 5 10— 7 5 7— 8 4 4 4 3 2 5— 6 9—12 3— 8 5— 7 6—10 EERSTE KLASSE B PapendrechtUVS 4—1 GoudaNeptunus 1 2 Roodenburg—EBOH 1—1 OvermaasGSV 3—1 CWDe Musschen 6—1 CVV 5 2 3 0 7 12— 6 Neptunus 5 2 2 1 6 12— 8 Papendrecht 5 3 0 2 6 11— 6 De Musschen 5 2 2 1 6 11—12 Roodenburg 4 2 1 1 5 7— 7 EBOH 4 1 2 1 4 5— 5 Unitas 4 2 2 0 4 6— 7 Gouda 4 2 0 2 4 5— 7 UVS 4 1 1 2 3 5— 6 GSV 4 1 1 2 3 6—10 VUC 4 0 2 2 2 4— 6 Overmaas 4 1 0 3 2 6—10 EERSTE KLASSE C ZwaagwesteindeNeptunia 0—0 DrachtenHarlingen 8—0 VelocitasNoordster 4—0 JubbegaSpel. Assen 2—2 GermanicusSneek 1—3 Alcides—Emmen 0—2 Emmen 6 5 1 0 11 13— 4 Sneek 6 5 1 0 11 15— 7 Zwaagwesteinde 6 2 4 0 8 16— 8 Alcides 6 3 2 l 8 9— 7 Neptunia 6 2 3 1 7 10— 7 Germanicus 6 3 0 3 6 11— 8 Velocitas 6 2 1 3 5 8— 9 Spel. Assen 6 1 3 2 5 8—10 Noordster 6 2 1 3 5 10—17 Drachten 6 2 0 4 4 12— 9 Jubbega 6 0 1 5 1 5—13 Harlingen 6 0 1 5 1 4—21 EERSTE KLASSE D AZC—DOS *19 Spel. EnschedeDe Treffers Rheden—WVC ESCA/VCVosta 2—1 1—1 6—2 1—1 De Treffers Rheden VOSTA Spel. Enschede Hengelo ESCA/VC Quick '20 DOS '19 Be Quick (Z.) Jonge Kracht AZC WVC (Z.) 4—1 3 1 0 7 5— 1 3 0 1 6 10— 5 2 2 0 6 13— 6 2 1 0 5 11— 2 1 3 0 5 9— 6 1 2 1 4 6— 5 2 0 3 4 7— 8 1 2 2 4 7— 9 V1 2 2 4 8—14 1 0 2 2 2— 6 1 0 4 2 5—13 0 1 3 1 5—13 EERSTE KLASSE E Sparta '25—Concordia SVD 4—0 RKC—Middelburg 1—5 Vlissingen—TSC 2—0 2—4 UNADe Spechten 2—0 Veerse BoysDe Valk 3—2 Sparta '25 6 4 2 0 10 16— 5 Middelburg 5 4 1 0 9 19— 8 TOP 6 3 2 1 8 12— 3 Vlissingen 6 3 2 1 8 9— 7 UNA 6 2 3 1 7 10— 6 RKC 6 3 1 2 7 8—10 DESK 5 2 2 1 6 8— 6 Helmond 5 2 1 2 5 9— 9 Veerse Boys 5 2 1 2 5 7— 8 TSC 5 1 2 2 4 8— 9 De Valk 6 0 2 4 2 5—10 Concordia 5 0 1 4 1 9—17 De Spechten 6 0 0 6 0 3—20 EERSTE KLAS&E F Wilhelmina '08—SVN 3—0 Almania—KVC Oranje 5—1 MKC—RIOS '31 1—0 Heer—Minor 11 Spel. IreneEHC 21 ChèvremontRoermond 11 Almania Spel. Irene MKC Heer Minor Wilhelmina '08 RIOS '31 EHC SVN Chèvremont Roermond KVC Oranje 1 8 15— 5 0 8 14— 6 1 8— 6 4— 3 1 6 8—11 2 5 8—5 5 7— 5 4— 6 8—13 5—10 3— 8 7—13

De Vallei | 1967 | | pagina 8