„In 't Land" blijft nood klagen Bewoners zien winter met schrik tegemoet Veiling Septer Tiel K.N.A. was gastheer van zangers uit Hogezand r P. Blaau boer: „Dit was niet Lomboklaan te voorzien Leersum niet meer te redden Voor Deelerwoud al een kwart miljoen binnen Beuken niet ziekmaar aangetast door water Gemeente Resteren: „Wij staan nog machteloos B. Meijering: Wel plichtenmaar geen rechten Gong wedstrijd voor schakers Bazaar van O.G. Nieuwe kunst en antiekzaak Pony wedstrijd in Scherpenzeel Rode Kruis vraagt donors Onó ttiinlouwhoeL SPORTCOLBERTS Met 't Nut naar Wim Sonne veld BURGERLIJKE STAND AMERONGEN Ontredderd ft MIST u uw dagblad DE VALLEI? Bel: 10550 11079 DINSDAG 10 OKTOBER 1967 OPHEUSDEN De weg „In 't Land" te Opheusden is voor de aanwonen- den al vele jaren een doorn in het oog. Het onverharde wegdek is tijdens een groot gedeelte van het jaar nagenoeg onbegaanbaar. De bewoners van de vijf tien aan deze weg gelegen woningen hebben reeds vele jaren achtereen al het mogelijke in het werk gesteld om drastische verbeteringen te Tealiseren. Alles was echter tevergeefs. De ondergrond van de weg is particulier eigendom, doch de eigenaar, de heer C. H. Banier uit Hilversum, schijnt zijn plichten om de weg te onderhouden niet na te komen. De gemeente Resteren is niet gerech tigd de benodigde voorzieningen te treffen, omdat zij niet onderhoudsplichtig is. ..Een uitgetrokken krediet voor de weg zou door Gedeputeerde Staten van Gelderland beslist niet worden goedgekeurd", merkte gemeentesecretaris M. M. Vink gisteren op. De weg „In 't Land" is in de raad reeds vele malen ter sprake geweest. Tijdens de raadsvergadering in de maand juni heeft de gemeenteraad met algemene stemmen een motie aange nomen, waarin werd aangedrongen om de weg op «zo kort mogelijke termijn te verbeteren. Van uitvoering van dit be sluit is echter tot op dit moment geen sprake. Een meningsverschil tussen het gemeentebestuur van Kesteren en de eigenaar, de heer C. H. Banier staat iedere oplossing nog in de weg. Op het ogenblik worden opnieuw on derhandelingen gevoerd, waarvan het resultaat niet is te voorspellen. De aan- wonenden van de meest besproken weg van Opheusden klagen hun nood, omdat RHENEN Nu het schaakseizoen voor de deur staat begint de Rhenense Schaakclub met het houden van de jaarlijkse algemene ledenvergadering op maandag 16 oktober in het clublo kaal in gebouw „Irene". Naast de gebruikelijke punten komt er een bestuursverkiezing aan de orde. De heren J. Kat en J. D. Busch zijn bei den periodiek aftredend. Zij stellen zich herkiesbaar. Voorts zal er gesproken worden over een contributieverhoging. Het bestuur stelt voor f 0,25 per maand meer te heffen. Na afloop van de ver gadering wordt een gongwedstrijd ge houden. RHENEN Het damescomité van de muziekvereniging „Ons Genoegen" houdt op 12, 13 en 14 oktober een ba zaar. De echtgenote van de burgemees ter, mevrouw J. M. A. Bosch van Ro- septhaiDen Tex zal het openings woord uitspreken en wel op 12 oktober 's middags om 4 uur in het gebouw van de vereniging aan de Muntstraat. Men kan op deze bazaar prijsschieten, sjoe len, grabbelen, touwtrekken en een gokje wagen op het rad van avontuur waarop ook een bromfiets is te winnen. De opbrengst komt ten bate van de bijna 100-jarige muziekvereniging. RHENEN In de Molenstraat heb ben de heren J. Meijer en Zn. op num mer 16 afgelopen vrijdagmiddag een kunst- en antiekzaal geopend. Er was veel belangstelling tijdens de receptie, waar we onder andere opmerkten wet houder mr. J. Deen namens het ge meentebestuur en de heren A. J. Bo- venschen en Van Thuyl namens de RMC. De heren Meijer brengen schilde rijen en antiek, alsmede allerlei andere kunstvoorwerpen en zijn erin geslaagd hun winkelpand eeh aantrekkelijke aan blik te geven. De collectie oude- en nieuwe meesters trok bijzonder veel be langstelling. De zaak was in een bloe mentuin herschapen ter gelegenheid van de feestelijke opening. zij de wintermaanden met schrik en beven zien naderen. Regen en sneeuw zullen de weg - indien geen oplossing wordt gevonden - opnieuw veranderen ^in een modderig pad met diepe kuilen, dat bijna niet begaanbaar is. „Als ik dit geweten had toen ik in 1949 mijn huis aan dit pad liet bouwen, was ik er nooit gaan wonen", vertelt de heer B. Meijering. „Men verzekerde ons des tijds, dat we er gerust konden gaan bouwen, want de weg zou na enige tijd verhard worden. We wachten nu al 18 jaar, maar de belofte is nog steeds niet in vervulling gegaan. De weg hebben we praktisch altijd zelf onderhouden. Bij alle aan- wonenden wordt geregeld geld opge haald en daarvan kopen we dan grind en puin om het wegdek enigszins te verharden. Eigenlijk is het een onbe grijpelijke zaak, want ondanks alles moeten we ook nog straatbelasting be talen", aldus de heer Meijering. In de loop der jaren hebben de aan- wonenden onder zijn leiding al vele stappen ondernomen. „We hebben naar de raad geschreven, maar we kregen bericht terug dat er niets aan te doen was. Verleden jaar hebben we Gedepu teerde Staten benaderd. Er kwam een ambtenaar, die beloofde bericht te zul len sturen, maar daar hebben we nooit iets van vernomen. Ik vind het gewoon discriminatie. De plichten moeten we wel vervullen, maar rechten schij nen er voor ons niet te bestaan in dit geval". De heer Meijering vindt, evenals een van zijn lotgenoten, de heer P. van de Wardt, de situatie onhoudbaar. „De familie ziet er af en toe gewoon tegen op om bij ons op visite te komen. Som mige mensen trekken tot het verharde gedeelte hun laarzen aan, maar die heeft iedereen ook niet bij de hand." De oprit naar de dijk is, volgens de heer P. van de Wardt veel te smal en levensgevaarlijk. „Vandaag of morgen gebeuren daar nog eens ernstige onge lukken, maar dan is het te laat", merkt hij op. Het gemeentebestuur van Kesteren zegt begrip te hebben voor de moeilijk- SCHERPENZEEL Zaterdag 21 ok tober houden de ponyclubs De Cavalier- tjes uit Hoevelaken en de Valleiruiter tjes uit Woudenberg een wedstrijd op het terrein van de heer Van Ginkel aan de Barneveldsestraat te Scherpenzeel. De verenigingen, die beide vier jaar bestaan, werken al geruime tijd samen. Ieder jaar organiseert een van de clubs een wedstrijddag, die bestaat uit ver schillende onderdelen. Zo zal er dit keer ruimschoots de aandacht worden ge vraagd voor de dressuur, springen, viertal en diverse spelen. Het programma begint 's morgens met dressuur en springen, 's Middags volgt er een rondgang door Scherpen zeel. Het officiële gedeelte begint om drie uur. De algehele leiding is in handen van de heren Van Leersum, Osnabrugge en Hazeleger. De wedstrijd wordt georga niseerd door de Valleiruitertjes. Opgave na klasse mm maat. Appelen Bloemee Allington Pippin k.2 x Cox's Orange k.l x Cox's Orange k.2 Dijkmanszoet Ellison Orange k.l x James Grieve k.2 x Ingrid Marie k.2 Glorie van Holland x Goudreinet k.l x Goudreinet k.2 Laxton Superbe Lombarts Calville Notarisappel Jasappel Jonathan k.l Jonathan k.2 Sterappel k.l Sterappel k.2 75/ opw 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 13—45 6—10 19—22 18—20 15—17 40—46 39—43 31—39 24—29 15—21 29—42 28—41 24—37 16—28 15—18 30—36 12—20 23—25 21—23 22—26 21—25 18—24 25—33 24—35 21—29 20—24 18—32 V 14—22 24—31 23—28 24—29 22—27 15—23 18—30 14—21 18—21 24—38 13—18 13—23 22—24 18—26 17—22 15—17 39—42 31—39 29—34 18—25 34—36 25—33 27—32 23—31 8—21 Zuurkroet per 100 kg fl 8,409,00; rood fl 6,10; zoet fl 4,00. Fabrieksfruit per 100 kg fl 10,95 48—51 18—38 42—44 34—38 43—45 33—37 94—96 50—52 33—39 52—54 44—47 86—88 47—50 30—32 39—43 30—36 37—48 Peren: Brederode Beurre Alexander Lucas k.l Beurre Alexander Lucas k.2 Bonne Louise k.2 Conference k.l x Conference k.2 Doyenne de Cornice k.2 x Legiponts k.2 St. Remy Giezewildeman IJsbouten Winterjannen Perenkroet per 100 kg fl 3.10 Aardbeien per doosje van 250 gram 3665, 3440. Bramen per doosje van 250 gram 2528. Groenten: Andijvie 2530; x princessebonen 5996, 5058; pronkbonen 2440; snijbonen 56—128; stokprincessebonen 60—122; sla per 100 krop fl 6,00—12,00; savooiekool 16—18; rode kool 9—11, 7—9; spinazie 4244; prei 14—16; uien 14—16. Tomaten per kistje van 6 kg export a fl 2,903,40; export b fl 2,803,30; x toma ten per kistje van 6 kg binnenland fl 1,80—3,00, 901,50. x is hoofdaanvoer Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. 74—88 24—42 40—43 36—64 25—49 26—51 26—32 18—34 19—31 7—27 AMERONGEN Maandag 23 okto ber wordt wederom in Doorn door het Nederlandsche Roode Kruis afd. Doorn een bloedplasma-avond gehouden. On der de afdeling Doorn resorteert ook Amerongen, waarom een beroep, op alle inwoners van 18 tot 65 jaar gedaan wordt om zich daarvoor beschikbaar t^ stellen. Een kleine 100 dames en heren uit Amerongen staan als gevers geno teerd: dat is nog geen 2 pet. van de to tale bevolking. Van dit aantal gevers lieten bij de laatste plasma-avond 30 pet. verstek gaan door allerlei omstan digheden. Voor Amerongen kan men zich mon deling, telefonisch of schriftelijk opge ven bij Mej. R. Kist, Hof 2 Amerongen tel. 1364 en bij de heer H. Sasbflrg, Kon. Wilhelminaweg 109, tel 2179. Geboren: Jacob Jan, Dam en J. G. Reede; H. G. van Roekei en C. z.v. H. van Hendrik, z.v. v. Kempen. Ondertrouwd: Hendrik Jan van den Broek, 29 jr., en Yvonne Beatrix Titia Martha Kemperman, 26 jr.; Evert Bre- vé, 24 jr., en Pietje Catharina Kaa stra, 21 jr. Vertrokken: G. P. Haast, Pr. Bern- hardlaan 24 naar Lith; P. van den Berg, de Postmeester 1 naar Stram- proy. RHENEN De zangvereniging „Kunst Na Arbeid" heeft het afgelopen weekeinde het kader van een uitwisse lingsprogramma „De Stem des Volks" uit Hogezand op bezoek gehad. De le den van deze noordelijke vereniging logeerden bij leden van „Kunst Na Arbeid". In het „Eigen Gebouw" werd zater dag een contactavond gehouden, waar beide koren hebben gezongen. Er werd gedanst met medewerking van de Ge- jamaco's en aan het einde van de avond werden enkele volksliederen en een paar strijdliederen gezongen. Zondag om tien uur was het „Eigen Gebouw" wederom het trefpunt. Van daaruit werd per touringcar een rond rit door de prachtige omgeving van Rhenen gemaakt, waarna omstreeks half twaalf koffie werd gedronken in paviljoen „De Grebbeberg". Tegen één uur werd in het „Eigen Gebouw" ge dineerd. Tegen drie uur in de middag vertrokken de gasten huiswaarts, vol daan over het prachtige weekeinde. „Kunst Na Arbeid" brengt op een nog nader te bepalen datum een bezoek aan Hogezand. De Rhenense zangvereniging bestaat het komende jaar een halve eeuw. In een rondschrijven aan de leden en huis genoten van de bonden aangesloten bij het NVV is hiervan al mededeling ge daan. Het heuglijke feit hoopt men te herdenken met een concert, gevolgd door een feestelijke bijeenkomst. Er zal ook een receptie worden gehouden. Het bestuur spreekt de hoop uit, dat heden, die de aanwonenden ondervin den. De eigenaar wil de weg voor niets aan de gemeente overdragen. Hij stelt daarbij echter één eis, die het gemeen tebestuur onmogelijk kan inwilligen, namelijk vrijstelling van straatbelas ting, die een overdracht van de weg met zich mee zal brengen omdat de heer Banier nog gronden aan de weg bezit, waarvoor na overdracht per strekkende meter straatbelasting zal moeten worden voldaan. „Wij staan tot nu toe machteloos, maar hopelijk zullen de onderhandelingen dit maal succes hebben", aldus gemeentesecre taris Vink .„Zodra wij de heer Banier ontheffing verlenen van straatbelasting handelen wij in strijd met de Grond wet. Daar staat onder andere in dat op het gebied van belastingen geen privileges mogen worden verleend." De heer C. H. Banier deelde ons te lefonisch mee: „Ik heb de gemeente Kesteren twee maal aangeboden om de weg gratis over te nemen onder voor waarde, dat ik geen straatbelasting zal behoeven te gaan betalen. Tot nu toe is men niet op mijn aanbod inge gaan. Ik wacht nog maar een paar jaar af." Ik kan niet nalaten om uw aandacht te vestigen op de rijke vruchtdracht die in de tuinen en parken valt te be wonderen. Zie de esdoornbomen.' Fier wapperen de gevleugelde en langge- steelde zaadvruchten in de wind. De evonymusstruiken Kardinaalmutsen pronken met hun doosvruchten. In gro ten getale vertonen de botanische rozen de fraai gekleurde bottels, terwijl daar naast de bijzonder mooi gekleurde bes sen van de struikkamperfoelies ons LEERSUM - Op verschillende plaatsen in de Gelderse Vallei en de Stichtse Heuvelrug hebben diverse bomen- soorten zoveel van de overdadige regenval van de laatste jaren geleden, dat zij ten dode zijn opgeschreven. De gemeente Leersum is het zwaarst getroffen. De karakteristieke Lomboklaan, die aan weerskanten wordt omzoomd door prachtige beuken, zal van lieverlede zijn gezicht verliezen. Leersums mooiste laan is niet meer te redden. Landschapsarchitect P. A. Blaauboer uit Wage- ningen is in opdracht van de gemeente bezig een plan uit te werken om te trachten de laan het oorspronkelijke aanzien zo veel mogelijk te laten be houden. De architect is zonder meer overrompeld over de vrij plotseling optredende sterfte. „Dit was absoluut niet te voorzien", zo luidt zijn commentaar dan ook. Zijn de beuken van de Lomboklaan ziek? De heer Blaaumoer die,zoals hij zelf zegt, de supervisie over 't groen in de gem. Leersum heeft, gelooft niet dat er van 'n specifieke ziekte sprake is. Vast staat dat de hoge stand van 't grond water de bomen heeft aangetast, maar daarmee is niet alles verklaard. „Deels is het 'n raadsel hoe dit zo ineens heeft kunnen gebeuren. Ook in de bossen heeft het hout veel geleden. Het wa ter... ja, van 1960 tot 1965 hebben we eigenlijk geen normale zomer gehad. Wanneer dat wel zo geweest zou zijn, dan was er met die beuken niets ge beurd..." In zijn werkkamer aan de Generaal Foulkesweg in Wageningen, vertelt de architect, voorzichtig formulerend, dat er op dit moment ongeveer dertig beu ken op de Lomboklaan zijn aangetast. Zij worden niet eerder gekapt dan noodzakelijk is. Enerzijds om het oorspronkelijke ka rakter van de laan zo lang mogelijk intact te laten maar anderzijds ook om de bomen te vrijwaren voor de ge vreesde „zonnebrand". „Als je gaat kappen en er vallen gaten in zo'n bo menrij, wordt de kans op zonnebrand veel groter. De beuken profiteren als het ware van eikaars schaduw, maar zo gauw 'je de zaak gaat uitdunnen, worden de stammen niet voldoende meer door de takken afgeschermd, zo dat ze veel meer aan het zonlicht wor den blootgesteld..." Overigens valt het niet te voorspel len, hoe snel de Lomboklaan zijn beu ken zal verliezen. De architect heeft over dit punt het college van B. en W schriftelijk ingelicht. „Het is wei te verwachten, dat bin nen enige jaren het huidige karakter van deze prachtige laan zeer sterk zal worden aangetast en men zich nu reeds een gedachtengang moet gaan vormen over een toekomstige nieuwe laan", zo schrijft de heer Blaauboer. Het onredderde staatbeeld, dat te zij ner tijd zal ontstaan, zal voor een deel weer wat verlevendigd kunnen worden door nieuwe aanplant. Volgens de ar chitect is hier echter de eerste jaren nog geen sprake van. „Dit moeten we nog bekijken", zegt hij. „Jonge aanplant zou op dit mo ment niet wenselijk zijn. Grote en kleine bomen door elkaar dat past nu eenmaal niet...". In zijn werk gaat de heer Blaauboer zo veel mogelijk van de stelling „be houden wat er te behouden valt" uit. Vooral in Leersum brengt hij deze stel regel in praktijk. Deze gemeente heeft met name, in het nieuwe gedeelte, het aanzien van een parklandschap. De architect vindt er dan ook een dank baar werkterrein. In nauwe samenwerking met de ste- debouwkundige adviseert hij de ge meente als het gaat om de aanleg van groen en groenstroken. „Het is een kwestie van teamwork". Teamwork, waarin de functie van de heer Blaauboer in feite secundair is. Zo is hij ingeschakeld bij de bouw van het bejaardencentrum. „Eerst komt de bouwarchitect met zijn ont werp op tafel daarna ga ik in overleg met hem aan het werk en vaak wordt je daarbij door elkaar beïnvloedt..." De beuken aan de Lomboklaan zijn naar schatting zeventig a tachtig jaar oud. Ook in de gemeenteraad heeft Leersums burgemeester, mevrouw mr. C. M. 's Jacobs-des Bouvrie al meer malen haar verontrusting uitgesproken op het op handen ztfnde verdwijnen van dit oude natuurschoon. Verontrust zijn ook de bewoners van de Lomboklaan, ongerust hoeven ze echter niet te zijn, want volgens de heer Blaauwboer is de mogelijkheid dat er takken van de dode bomen zul len afvallen of afzwaaien, bijzonder klein. oog boeien. Verder nog de berberis- en cotoneasterstruikenf 't Is alles één weelde van fraaie kleuren. Wat denkt m over de Pyra-Cantha (vuurdoorn) die tegen de muur staat te pronken f En de vele herfstbloeisters en de dah lia's^ Vindt u ook niet, dat er eens oprui ming van die oude nietszeggende hees ters in uw tuin moet plaats hebben om er mooie soorten voor in de plaats te planten f Ruim op die oude beestjes en breng er fleur en kleur voor in de plaats. In veel tuinen ziet men nog de aanplant van voor jaren her, die wei nig of helemaal niet bloeien en van zelfsprekend geen fraaie bessen dragen. Oooi die oude vlier- en ligustrumstrui- ken er uit en zet er hooggroeiende co- ton east era of nieuwe soorten lonicera's of struikkamperfoelie voor in de plaats. Blijf niet jaar in jaar uit tegen die oude struiken aankijken, doch breng er heesters die door hun blad, bloei en vrucht het oog bekoren. Ook voor ca mouflering van een schuurtje, een min der mooie hoek of een composthoek zijn genoemde schone besdragers een uit komst. De solanum capcicastrum, of te wel het oranjeboompje, staat nu in uw ka mer op de voor haar zeer geschikte plaats, namelijk in het volle licht en koel. Deze mooie besdragers zijn thans verkrijgbaar, hetzij op de bloemen markt of bij de bloemist. De bessen hebben nu nog een groene kleur, doch zullen in de kamer prachtig kleuren. Geef de plant vooral geen warme plaats want dan drogen de vruchtjes in en verschrompelen tot mummies. Een goede raadf Neem uit de scheuten de toppen weg, nijp deze dus in. De groei wordt gestuit, hetgeen de vrucht jes ten goede komt. Bij goede verzorging blijven de mooi gekleurde vruchtjes er maanden ach tereen aan zitten en behoort tot de fleurigste winterversiering in uw ka mer. Voor liefhebbers die van experimen teren houden, is het zeer interessant om lelietjes van dalen in de kamer in bloei te brengen. 8chaf hiertoe kiemen of zogenaamde bloeineuzen aan van een solide leverancier. Neem een vrij plat kistje en zet daar de neuzen 8 tot 3 cm. uit elkaar in. Snij vooraf een klein stukje van de wortels. Zelfs in mos zullen ze zich goed ontwikkelen. Men kan ook 2 delen tuin grind, 2 delen bladgrond en 1 deel scherp zand ne men. Zijn de neuzen geplant dan wor den deze met een laagje mos of aarde afgedekt van 5 cm. dik ongeveer. Houdt het geval zo warm mogelijk, plaatst het dus achter de kachel of bij de verwarming, de temperatuur mag gerust 70-80 graden zijn. Vanzelfsprekend moet men bij zulk een temperatuur geregeld gieten met lauw water. Droogt het gevalletje uit dan i« het resultaat nihil. Ook mag de temperatuur niet al te ioisselvallig zijn. Wanneer de jonge spruiten zichtbaar zijn dan mag het kistje voor het raam gezet worden om deze in het volle licht in bloei te laten komen. Echt iets voor de ware lie f hebber ster Wenst men enige nieuwere soorten rotsplanten aan te schaffen dan kun nen deze nu geplant worden. De kwe ker heeft deze in poijes gekweekt, zo dat ze met een kluit geplant worden. Zorg er bij het planten voordat de wor telkluit goed wordt aangesloten met de achter het muurtje liggende grond. Zou het wegens droogte nodig zijn om te gieten, doe dat dan nooit voor langs het muurtje, maar achter het muurtje. Plant steeds een groepje van één soort en niet zoals men maar al te vaak ziet, één plantje en dan van alles en nog wat, want dan gaat het effect ver loren. Heeft men diverse bloembollen opge pot om straks de lente in de winter maanden in de kamer te zienf Dan staan deze in een kast of kelder op een donker plekje. Af en toe moet men con troleren of er ook water moet worden gegeven. Staan de bollen op glazen, zorg dan dat het water op peil blijft. Tussen bol en water mag een halve centimeter ruimte zijn. Is de afstand tussen bol en water te groot dan is dit funest voor de wortelvorming. De zomerbloeiende begonia semper- florens, die ons in de zomermaan den in de tuin veel voldoening schonk, is ook voor de kamer wel geschikt. Deze hebben niet zoveel warmte nodig en voor een raam op het oosten krijgt men heel goede resultaten. Ik raad u aan enige van deze plan ten, ze staan thans buiten nog in volle bloei, in een pot te zetten en in de kamer te brengen. Men kan er dan in de komende wintermanaden veel plezier van beleven. Geef steeds lauw water en om de veertien dagen kamerplan- tenmest. Is uw garnalenplant uitgebloeid (be- loperone) dan moet men deze nu wat terug snoeien en zo nodig verpotten. Zij kan volle zon verdragen en staat graag in een matig verwarmde kamer. ADVERTENTIE tot 17.30 uur van 17.30 19.30 uur Zaterdags 16.30—17.30 uur. de vereniging een mooi cadeau zal krij gen, in de vorm van... een groot aan tal nieuwe leden. Daarom doet men reeds nu een be roep op de aangeschrevenen zich aan te melden als werkend lid. Elke maan dagavond wordt van 8-10 uur in het „Eigen Gebouw" gerepeteerd onder lei ding van de dirigente mevrouw J. E. Hogenbijl-Van Kolfschoten. De actie voor het behoud van het Deelerwoud nu een dag of veer tien aan de gang belooft een mooi succes te worden voor de Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland. Er komen vele aan meldingen binnen voor een lidmaat schap, er zjjn enthousiaste brie ven en zeer veel giften. Tot nu toe is een bedrag van meer dan een kwart miljoen binnengekomen, meegere kend een bedrag van f 50.000.dat de ANWB heeft toegezegd ter gele genheid van het miljoenste lid van de Bond. Zoals men weet, hoopt Natuurmo numenten vóór januari 1968 behalve vele nieuwe leden een bedrag bij el kaar te hebben van twee miljoen gulden. Dat is de schuld die de Ver eniging op zich laadde toen de be slissing werd genomen het Deeler woud te kopen en aldus te behoeden voor versnippering in kleine particu liere eigendommetjes. Namens Natuurmonumenten bren gen wij de dank van deze Vereni ging over aan onze lezers die zich via onze krant lieten inschrijven als lid. Bijdragen en aanmeldingen voor het lidmaatschap worden uiteraard nog gaarne ingewacht bij de Vereni ging tot behoud van Natuurmonu menten, Herengracht 540 te Amster dam. Het gironummer Is 9933 Na tuurmonumenten Amsterdam. In de afgelopen dagen ontvingen wij door middel van een bon in onze krant inschrijvingen voor het lid maatschap van: H. W. J. de Bliek: J. J. Chrisstof- fels (giro); A. W'. Gerritse (giro); J. H. Kleyn; J. A. Greeven; M. J. J. van de Riet: T. J. Koldenhof; mevr. M. J. Ee- de Haan (giro); J. Boesjes (giro); P. Hommes (giro); W'. F. v. Oorspronk, Loenen (giro) R. W'. D. Mulder (giro); H. loggen (giro) A. J. Nykamp- v. Straten; G. A. Bak; P. J. Ruygh (giro); J. W. v. Triest; K. Ver- hoeff (giro); J. de Haan (giro); B. E. J. Frieling; H. Boesveld (giro); L. A. v. Oene; E. A. Teding v. Berkhout (gi ro); J. A. Kusters (giro); D. Nies- sen (giro); J. F. Mooy. ADVERTENTIE VOOR Iets heel ANDERS veel BETER Hoofdstraat 75 Veenendaal AMERONGEN Door samenloop van omstandigheden is het Nutsbestuur te Amerongen er nog niet in geslaagd het definitieve Nutsprogramma voor het komende winterseizoen samen te stellen. Mede hiervoor is ook de jaar vergadering van het departement in het gedrang gekomen. Wel is er inmiddels een afspraak ge maakt voor de eerste Nutsavond van dit seizoen. Prof. A. N. J. den Hollan der uit Amsterdam zal nJ. op woens dag, 11 oktober in het Dorpshuis een le zing houden over het actuele onder werp „Rassendiscriminatie". Met be trekking tot het winterprogramma kan wel worden medegedeeld, dat dit voor lopig is samengesteld als volgt: 11 oktober - Prof. den Hollander, me dio november Film, medio decem ber - Lezing over grafologie door drs. Hekstra. 8 jan. districtsavond in de Stads schouwburg te Utrecht: De Wim Sonne- veld show. Eind januari - propaganda-avond voor nieuw-gevestigde inwoners van deze gemeente. Februari - dia-avond met lezing over zee-fotografie. Deze avond wordt ver zorgd in samenwerking met de Amerong se foto-club. Maart - Muziekavond. April - Causerie met dia's over Schot land. Uit het bovenstaande programma- overzicht blijkt reeds, dat de mogelijk heid bestaat om op 8 januari a.s. de Wim Sonneveld show in de Stadsschouw burg te Utrecht bij te wonen. Deze voor stelling is alleen voor Nutsleden toegan kelijk en wordt gehouden onder auspi ciën van het district Utrecht.

De Vallei | 1967 | | pagina 5