s Aluminium pluimveestal legt geen windeieren Centrale keuring van Veluwse jonge hengsten VERLOREN EN GEVONDEN GOEDKOPER KANDIJ KOEK soo g ZUUR KOOL ISOEP „REVOLUTIE IN 'T KIPPENHOK" Verloting voor sportkleding leerlingen LIMONADE GAZEUSE BIJ 1 PAK DE GRUYTER KOFFIE BIJ 1 DE GRUYTER ROOKWORST 3 e STUK BLOEMENZEEP Bacteriewerend Oktober-programma „Zuidoost-Utrecht" BURGERLIJKE STAND KESTEREN LEERSUM BETER TE LAAT THUIS DAN TE VROEG IN 'T ZIEKENHUIS IMan voor tanker van 750.000 ton DE GRUYTER ALLE SOORTEN PER 500 GRAM FLESSEN ZOO g LEVER WORST WOENSDAG II OKTOBER 1967 "C^RMELO Half november staat aan de Horloseweg in Ermelo 'n proefobject van Alkonbouw en N.V. in oprichting, die zich bezighoudt met de fabricage van pluimvee- en varkens stallen in een revolutionaire uitvoering. De produkten bestaan praktisch uit sluitend uit aluminium, hetgeen voor de agrarische ondernemer voordelen heeft, die samen een klein boekje zou den kunnen vullen. Voor de construc tie van de stallen is Staalbouw in Bun schoten benaderd, die ook de plannen heeft ontworpen en optreedt als uit voerend orgaan. In Ermelo zelf gaat een vestiging komen voor de opslag van gereed produkt en verkoopadministra tie. De fabrikanten hebben inmiddels een uitgebreid marktonderzoek verricht, waaruit volgens hen is gebleken dat de nieuwe N.V. noch de clientèle noch hun- zelf windeieren zal leggen. Sinds lang bestaat nu eenmaal al de behoefte, met name in de pluimveesector, aan stallen en hokken waarin een effectieve bestrij ding van veel voorkomende ziekten (als p.p.l.o.) gewaarborgd is. Deze waarborg herbergt nu 't alumi nium dat Alkonbouw gebruikt. Het is een legering met mangaan, waarmee geheel luchtdichte cn steriele construc ties kunnen worden verwezenlijkt, en die bacteriewerend is. Uit een oogpunt van investeringsrendement beloven de fabrikanten voordelen die voor zichzelf spreken. De prfjs van de stallen is na genoeg gel(jk aan die in de conventione le (hout-)bouw, terwijl de levensduur vrijwel onbeperkt is. De levertijd van de stallen is zes a zeven weken, en een project van bij voorbeeld 100 x 12 meter waarin 5000 slachtkuiken moederdieren of 24.000 mestkuikens kunnen worden gehuis vest, kan binnen een week worden ge plaatst, waaruit mag volgen dat inves teringen sneller tot rouleren kunnen ko men. RHENEN In de openbare Halschool aan de Acacialaan, hoofd de heer G. B. Runge, werd een geslaagde ouderavond gehouden onder voorzitterschap van de heer Slabber. Wethouder mr. J. Deen van onderwijs woonde de avond by, evenals de pas gekozen voorzitster van de afdeling Rhenen van volksonderwfj mevrouw Koster. Helaas kon de aangekondigde uitvoe ring door de mondaccordeonvereniging „Kunst en Vriendschap" geen doorgang vinden wegens ziekte van verschillende leden van het orkest. Tijdens deze be vredigend verlopen ouderavond werd een eerste verloting gehouden ten bate van sportkleding voor de leerlingen die f 59,- opbracht, hetgeen een gunstig re sultaat mag worden genoemd voor het kleine gezelschap. Over eventuele seksu ele voorlichting op school zal contact worden opgenomen met de schoolarts. De beide aftredende bestuursleden Slabber en Van Dijk werden herkozen. Tenslotte werd nog eens nadruk gelegd op steun aan het ouderfonds, waaruit allerlei kleine uitgaven ten behoeve van de school en leerlingen worden betaald. De fundering bestaat uit prefab be- tonsegmenten en de eigenlijke stal wordt gebouwd van complete aluminium bouwpanelen op een staalskelet. Lever baar zijn standaard glas- ventilatie- en dichte panelen De nieuwe hokken garanderen een constante temperatuur, zijn eenvoudig te beveiligen tegen blikseminslag. Ze zijn voorts gemakkelijk te verplaatsen of uit te breiden en bezitten een aan zienlijke corrosiebestendigheid. De bin nen- en buitenpanelen zijn volkomen glad afgewerkt, hetgeen een hygiënisch klimaat bevordert. De nieuwe Alkonbouw N.V. neemt, in het kader van de samenwerking met Staalbouw tevens een gedeelte van het verkoopprogram over, met name op het vlak van prefab- en semipermanen- te bouwsystemen, waaronder sport hallen en zwembaden. ELST De cultuur-natuurhistorische vereniging „Zuidoost Utrecht" heeft haar programma voor de maand okto ber gereed. Op zaterdagmiddag 14 ok tober organiseert de vereniging een twee uur durende herfstwandeling, waarbij in het bijzonder aandacht aan paddestoelen zal worden besteed. De eerste lezing van het nieuwe sei zoen zal dinsdagavond, 17 oktober wor den gehouden. Wetenschappelijk assis tent aan de universiteit van Utrecht. Drs. C. A. van Kalveen zal dan het een en ander vertellen over de geschiede nis van Amersfoort waarbij vooral de gebeurtenissen door de eeuwen heen rond de bekende toren van de oude stad zullen worden besproken. Als afronding van deze lezing brengt de cultuur-natuurhistorische vereniging op zaterdagmiddag, 21 oktober een be zoek aan Amersfoort. Drs. P. van den Bosch, conservator van het museum Flehite te Amersfoort zal persoonlijk de leden van de vereniging door zijn museum rondleiden. Het museum Fle hite bevat voornamelijk oudheden uit veel verschillende tijdvakken van de geschiedenis. Een rondleiding langs de ze interessante objecten, onder leiding van een deskundige als Drs. Van den Bosch is zeker een evenement dat veel belangstelling zal trekken. Ondertrouwd: H. Struijk en A. B. Wendels, Weert. LEERSUM Barendina, d.v. D. Willemse en A. E. van Scherrenburg. GEHUWD: J. Nagtegaal, 37 jaar, (Amerongen) en C. J. van Arnhem, 34 jaar. ONDERTROUWD: H. Hermsen, 69 jr. en G. Nellestijn, 66 jaar; M. Klaas- sen, 24 jaar (Amerongen), en H. van de Waerdt, 23 jaar. VESTIGINGEN: Mw. M. A. Kraal-Wesselius, Ma- joorsweg 1 gekomen uit Leiden. VERHUISD: Fam. J. van den Berg, van Kerkweg 7 naar M. C. Verloopweg 9. VERTROKKEN: Mw. A. van den Dool-Vos, Rijksstraat weg 275 naar Haarlem, Schalkwijker- weg 29; Fam. D. J. van Leeuwen, Wild baan 19 naar Veenendaal, Schrijvers park 61 I; Mej. A. Gerlach, Hoogstraat 8 naar Ede, Stationsweg 86; Mej. H. G. Schuppert, Hoogstraat 8 naar Ede, Stationsweg 86. De Vereeniging tot bevordering van de Landbouwtuigpaardfokkerij in Ne derland (V.L.N.) ons grootste warm bloedpaardenstamboek, houdt zaterdag te Utrecht weer haar centrale keuring van één- en tweejarige (toekomstige fok-)hengsten. Het belooft ditmaal wel een bijzondere gebeurtenis te worden daar in Utrecht want er zullen niet minder dan 170 jonge hengsten voor de jury verschijnen, voornamelijk dieren van het Gelders type. Naast deze „Geldersen" zullen de sportregisterhengsten ook behoorlijk tal rijk ten tonele verschijnen. Het vroeger nogal veel voorkomende paard van het Gronings type zal ditmaal slechts door 4 tweejarigen vertegenwoordigd zijn; éénjarigen zijn er blijkbaar al niet meer ditmaal gevolg van de modernise ring, het meer in de rijpaardrichting fokken, die de sportregisterfokkerij ste vig heeft bevorderd. In de eerste plaats zullen in de och tend 68 éénjarige hengsten van het Gel ders type beoordeeld worden en de pre- miewaardigen zullen zonder meer in volgorde geplaatst worden; er zullen dus geen eerste, tweede enz. premies worden toegekend. Bij die 68 zijn er verscheidene van de Veluwe. Van drie zonen van de „tuig- paard"-hengst Oregon is een van f.e. H. A. Bonhof te Oene een vosbles. Dan komen er vier Normann-zonen (Normann en Oregon zijn beide huur- hengsten), alle drie voskleurig. Twee van f.e. H. G. Schrijver te Terwolde, een kol, uit de kroonmerrie Wananta, één met een sneb uit de bekende preferente kroonmerrie Sananta (kampioene). Ver der twee blessen, één uit de stermer rie Arola, f.e. A. J. Schokkenkamp te Welsum-Olst en een van B. W. Teunis- sen te Lakemond e.a. Voorts komen er drie Noordholland se Amor-zonen en elf zonen van Cava lerist, beide „hoger in het bloed" even als twee Westfaalsen van N. U. Bos- sché te Rotterdam. Vier van de Cava leristen zijn van f.e. A. J. de Groot te Gorinchem. Van vier jonge Wachtmees ters (pref.) is een vosbles van f.e. Jhr. mr. L. H. N. T. U. Bosch Ridder van Rosenthal te Voorst en is één uit stal A. P. J. Metz te Olburgen. Verder komt er een jonge Ulex (keur) f.e. L. Magen te Loenen en cons.; een jonge Waldo van B. H. Koning te Vor- den; een jonge Dollar vb. uit stal H. v. Manen te Terschuur; een jonge Victor (keur) uit de preferente kernmerrie Kef- lorata, van H. Wilbrink te Voorst, ge fokt door mr. L. E. van Leeuwen-Boom kamp te Twello; een jonge Boris uit de kroonmerrie Widaria, f.e. B. van Nier- sen te Apeldoorn en een zwarte Briga dier-zoon uit de ster- -en kernmerrie Reina, van Jac van Olst, gefokt door H. Westerink, Nunspeet. Van de 29 éénjarige sportregister hengsten komen van de Veluwe de vos bles Hanco, v. Cobbler's Thread van P. J. J. Diks te Garderen; de vos Helios, v. Antonio N. W. P., van J. v. *d. Scheer te Kamperveen en de vosschimmel Har- di Hood, v. Rigoletto, f.e. B. Reinders te Dieren. De Veluwe blijft het Gelders type dus goed trouw al zal ook daar het sport- register wel terrein gaan winnen. De 14 tweejarige sportregisterheng sten zien vier Veluwenaren in him gele deren: Gelrus, v. Saoud (Arab.) van J. de Weijert te Dieren; de bruine Gustaaf v. Cobbler's Thread, uit stal J. Willem- sen te Ede; de vosbles Gordon, v. Nico las. van H. Meeuwes te Putten en de bruine Guzeon, v. Nicolas uit stal T. den Hartog te Wageningen, eig. H. v. Ma nen te Bennekom e.a. De 55 tweejarige hengsten van het Gelders type tellen o.a. twee bruine zo nen van Boris, één uit de stermerrie Undine Utopia, van H. Fikse te Hattem en één uit de kroonmerrie Blekvogel, f.e. E. Fikse te Oldebroek. Van 6 Wacht meester-zonen is er een vosbles uit de kroon Baronetta, f.e. H. Blaauw te Oos tendorp. Verder komen de zwart (schimmel) v. Typhoon, uit de ster Aro la, f.e. A. J. Schokkenkamp te Welsum- Olst; de bruine v. Typhoon, f.e. C. Ho- gendoorn, mede-eig. C. Wassink jr. te Brummen; een bruinbles v. Oregon, van G. v. Manen te Terschuur, gefokt door W. H. Bouwman te Nijkerk; een vosbles v. Normann, uit de ster Bariene, f.e. H. J. ten Have te Vaassen; een vos, v. Nor mann, uit de kroon Wananta, van B. Rouwenhorst te Voorst, gefokt door H. G. Schrijver te Terwolde; een vosbles v. Normann, uit stal E. J. v, Merla te Olst en een schimmeln, v. Zenith, f.e. J. Wassink te Brummen en Co. De Veluwe laat zich lang niet onbe tuigd! Ring met 4 sleutels; donkergroen kin dervestje; een bruine plastic diploma- tentas; ring met 2 sleutels VW; bedrukt katoenen boodschappentas; gouden da- mesring; aluminium duimstok WN; zwarte regencape; rode portefeuille met foto's; metalen rijwielmandje; pak je vitrage; damesbril goudkleurig mon tuur; muts wit-blauw; zilveren schakel armband met naamplaatje; militair rij bewijs; marokkaans lederen portemon- nai met inhoud; kinderbril, half donker en half licht montuur; lichtgrijs speel goedbeertje; rijbewijs; zijden dames sjaal; bekertje met opschrift „Rit meester 4e prijs"; autoped op lucht banden; ring met 10 sleutels; heren/jon- gensbril, bruin montuur; grijs poesje; een sleutel; een dameshorloge, met zwart bandje; bedelketting; witte over all; bruine herenportemonnaie met in houd; plastic kinder jasje; zwarte poes; rechter dameshandschoen, blauw; bruin zwarte sjaal; groene regenmuts; bruine portemonnaie met inhoud; bruine knip- portemonnaie; bruine herenportemon naie met ritssluiting; zwart colbert; blauwe nylon regenjas; ring met vier sleutelsbromfietsverzekeringsbewijs stoffen bruine dameshandschoen; he- renbril met zwart montuur; bedelket ting; damesparaplu met geel hoesje; verzekeringsbewijs voor bromfiets; boodschappentas, groen; bruine porte monnaie met ritssluiting; heren/jon gens polshorloge; sleutel van Volkswa gen; nummerplaat; een paraplu; glad de sjaal, rose; ring met vier sleutels; enkele fietstas, geblokt; bankbiljet; ring met 2 sleutels; enkele fietstas, ge blokt; bankbiljet; ring met 2 sleutels; sleutels van Volkswagen; ring met acht sleutels; wieldop FMR^ rode snoei- schaar; zwarte portemonnaie; buiten band van een auto; rechter grijze da messchoen; bankbiljet; zwarte dames handschoenen glacé; ring met 3 leu- tels; sleuteltje; een beitel 3/4; een oor bel; zilveren damesring met steen; zwart etui met buskaart; een gouden dames- ring met inscriptie; groene step. zilve ren bedelarmband; een schildpad; rood kinderfietsje; een dolkmes; halsketting met medaillon; bankbiljet en muntbil jet; bruine portemonnaie; zilveren bedelarmband; zwarte knipportemon- naie; rood truitje (nieuw); rood kinder fietsje; rode kinderportemonnaie; beige nylon jack met zwarte streep; hockey stick; bruine heenportemonnaie; een blauw nylon herenregenjas; bril met zwart montuur; portemonnaie; bruine akten tas; ring met 3 sleutels; knipporte- monnaie met kettinkje; zwarte regen broek. Verloren: Bruine herenportemonnaie met -in houd; een aktentas met inhoud; ring met 5 sleutels; zwarte zwembroek met rode streep; donkerbuine jongensporte- monnaie; een pet met klep; damesbril met bruin montuur; een paar bruine kinderschoenen; bruine herenportemon naie; zilveren zeeuwse knoop; bruine knipportemonn.; rode damesportemon- naie; groene slaapzak en rood geruit luchtbed; zwarte vulpen, Parker; rode damesbeurs; zilveren 4 kleuren potl.; blauwe plastic regencape; zwar te regenbroek; damespolshorloge met schakelarmband; rijbewijs; blauw/ rood nylon meisjesjack; gouden scha kelarmband met 3 bedels; gele step; doublé dameshorloge met gevlochten bandje; pastel kleurige kanarie; donker bruine schooltas; zwarte dameshoed;' huissleutel; portefeuille met rijbewijs en paspoort; donkerbruine nylon re genjas; donkerblauw damesparaplu; groene nylon damesparaplu; rode da- mesportemonnaie met inhoud; goud/ doublé medaillon; een witte damestas; blauw nylon jack; beige regencape; trouwring; gouden damespolshorloge met zwart bandje; zilveren armband; groene kinderfiets; blauwe overall; zwarte plastic fietstas; bankbiljet van f 25,-; een bruine damessportschoen (linker); zwart dameshandtasje; gou den zegelring met zwarte steen; jon gens overall; een bruine knipportemon- naie; bruine aktentas; een lichtkleurige regenjas; kindermutsje; pony; bruine herenportemonnaie; zwarte aktentas; doublé damespolshorloge met zwart bandje; rode damesportemonnaie; ring met 3 sleutelts; zwarte tas .inhoud handtas; zwarte damesportemonnaie; bruin lederen koffer; bruin etui met 5 sleutels; groene step; een gouden me daillon; wieldop van Austin; kinder nachthemd (groen/rood); bedelarm band met 3 bedeltjes; wit kinderschoen tje; blauw lederen sleuteletui; een be delketting, sleutelring met vier sleutels; smeedijzeren ketting met oranje steen tjes; zilveren gasaansteker; rood truitje (nieuw); gouden ketting; bruine para plu; portemonnaie met verzekeringsbe wijs; portefeuille met rijbewijs; goud isabel kanarie; portemonnaie met f 100,- een gereedschapkist; groene dubbele fietstas; damespolshorloge met doublé bandje; donkerbruine glacé handschoen (linker); trouwring „Hendrik"; bruin* aktentas; bruine dubbele fietstas; don kergroen jack; een grijze cape; bruine herenportemonnaie; wit kinderschoen tje (rechter); bruine herenhandschoen (linker); damespolshorloge (doublé); gouden kinderring met steen; zwarte herenportemonnaie; witte valhelm *n zwarte fietstas. LONDEN, De Britse vereniging voor scheepsbouwresearch heeft van daag in haar jaarverslag meegedeeld, dat voorlopige plannen gereed zijn voor de bouw van een tankschip van 750.000 ton, drie keer zo groot als de thans in aanbouw zijnde supertankers. KAAS De Gruyter 3 /DeGruyter| De Gruyter De Gruyter /DE GRUYTEH VLEESWARElh Amsterdamse of Kalf$ q (9 O,

De Vallei | 1967 | | pagina 10