VIVO LUSTRUNIAKTIE meer dan 10.000 geldprijzen! 23 Kabinet mag - met al zijn fouten - blijven zitten D'66 wil Ti brief sturen aan Amerikaans Congres Controleur in arrest PARADE „Oppositiekanon" te lief om erg naar te doen Gewezen vakbondsleider wordt burgemeester van Vlissingen I i I Veei kritiek van P.v.di. zonder consequenties j REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN PA pakt Vernieuwingsproces moet i uitkristalliseren, dus: Onderonsje van twee fractieleiders Gezin gewond bij autobotsing M"1 -KT,'m* Amsterdam- Hoevelaken geheel vierbaans Bende van tien kabeldieven opgerold Zacht hlimaat in de Kamer ALPO - KIPPEVLEES ia ALLEEN BU ALBERTHEIJN Moedig besluit Niet verslagen UITZICHTLOOS Onmiddellijke verlichting van PIJPLE1DMGSCHAISDAAL ÜEKKISGSPLAUV' ZIJLSTRA-XORM KOEKOEK AMBTSKETEN VOOR DRS. D. ROEMERS KOG OIÏBEKEKD MISSETS KERSTE1SGEL Haak ook Scheepjeswol WOENSDAG II OKTOBER 1967 ADVERTENTIE 'wmm EXTRA gratis VIVO wapentjes en EXTRA ■iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiij (Vervolg van pagina 1) DEN HAAG De «„middag van de oppositie", waar mee gisteren het Tweede-Kamerdebat over de Miljoe nennota en de Troonreden begon, leverde drie moties van de PvdA op en een voorstel van Demoeraten '66, om een brief te richten aan het Amerikaanse Cengres over de on voorwaardelijke stopzetting van de bombardementen op Noord-Vietnam. Een overgangskabinet met 'n kleur loos beleid, aldus schetste wij meld den dat gisteren reeds in een deel van onze oplage de socialistische oppo sitieleider drs. Den Uyl de voltallig achter de regeringstafel aanwezige ploeg van premier De Jong. Het moet echter wel blijven zitten: zijn bestaan lijkt een voorwaarde om het op gang zijnde vernieuwingsproces te laten uit kristalliseren, aldus drs. Den Uyl. Dit maakt de verhouding tussen regering en parlement wel onwezenlijk en soms krampachtig, maar als het nu tot een breuk zou komen, zouden „de gevol gen van veel ingrijpender aard" kun nen zijn dan vroeger. Het beleid van het kabinet-De Jong is, volgen? drs. Den Uyl, echter uit zichtloos en zeker niet doelgericht. Het toont weinig fantasie, faalt bij de be strijding van de werkloosheid en laat ons in de kou staan wat de maatschap pijhervorming betreft. Ter bevordering van de werkgelegen heid in het noorden, oosten en zuiden wil de P.v.d.A. driehonderd miljoen ex tra beschikbaar stellen. Voor de bouw van tienduizend woningwetwoningen meer dient er honderd miljoen te ko men en de ontwikkelingshulp moet met ADVERTENT'b ADVERTENT1% 44 Doorstraaltverlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten Deumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt! Zorgt dat IJ thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drow (Van een onzer verslaggevers) BREDA De Bredase rechter-com- missaris, mr. A. Aerden, heeft gister middag bevolen de controleur Dirk T. uit Wolvega in verzekerde bewaring te stellen. Dit gebeurde nadat T. aan mr. Aarden was voorgeleid, verdacht van medeplichtigheid aan het knoeien aan de pijpleiding Botlek-Beek. Een andere verdachte, de Wagenberg- se caféhouder-landbouwer Frans V., werd op last van mr. Aerden vrijgela ten. Er waren onvoldoende aanwijzin gen tegen hem, die opsluiting recht vaardigden. Mr. Aerden vertelde ons gisteravond, dat het nog niet duidelijk is of T., die in dienst was van het technische bureau Febodin uit Den Haag in opdracht van anderen heeft gehandeld. „Wij sluiten deze mogelijkheid nog steeds niet uit", aldus mr. Aerden. T. is opgesloten in het huis van bewaring in Breda. Hoewel caféhouder V. is vrijgelaten zal er toch een onderzoek worden inge steld naar zijn aandeel in de knoeierij en aan de pijpleiding. De officier van Justitie, mr. J. Ch. Louët-Feisser, had de arrestatie van V. gevorderd. Inmiddels is ook bekend geworden, wie de onpartijdige deskundige is, die mr. Louët-Feisser bij het onderzoek zal assisteren. Het is de heer C. J. Mink (53), hoofd bij het Keuringsinstituut voor Waterleidingartikelen N.V. (Kiwa) in Rijswijk. ADVERTENTIE eenzelfde bedrag worden verhoogd. Daarover komen nog moties. Dc financiële deskundige van de so cialistische fractie, drs. Peschar, zal vandaag aan het kabinet de dekkings middelen voor deze extra uitgaven voor leggen. Verder zal volgens de oorspron kelijke opzet de financiering van de Algemene Ziektekostenverzekering ge heel voor rekening van de schatkist moeten komen, meende drs. Den Uyl. Het debat over Viëtnam van eind augustus in de Kamer had een bittere nasmaak achtergelaten, zei de fractie voorzitter van de P.v.d.A. Minister Luns had in de Verenigde Naties dui delijk laten merken dat de toen aan genomen motie van de regeringsfrac ties over de stopzetting van de bombar dementen niet door de regering .werd gedekt. Dat noemde drs. Den Uyl een onhoudbare situatie. De Kamermeer derheid had de regering moeten dwin gen de motie uit te voeren, daar zij anders ernstige twijfel wekt aan de ernst van haar standpunt. Viëtnam bezorgde de fractievoorzit ter van D '66, mr. Van Mierlo, de kans om nu te doen wat hij bij dat debat over Viëtnam al van plan was geweest zijn voorstel om de Tweede Kamer een OMMEN Op Rijksweg' 34 slipte dinsdagmiddag een vrachtwagenchauf feur uit Nijmegen met zijn voertuig. Hij kwam daardoor op de linker weg helft om vervolgens in botsingte ko men met een personenauto, bestuurd door de heer Sturmann uit Meppen (Duitsland). De personenauto werd to taal vernield. De inzittende man, vrouw en twee kleine kinderen werden met ernstige verwondingen naar een ziekenhuis vervoerd. Vijf personen zijn dinsdagmiddag gewond geraakt bij een verkeersonge luk op Rijksweg 43 te Ureterp (bij Drachten). Een auto, bestuurd door de heer L. Oosterhof uit Ureterp, kwam bij het oversteken van de weg in bot sing met de personenauto van de heer Van de Sande uit Engelbert. Deze laat ste, zijn vrouw en zijn schoonouders, evenals de heer Oosterhof, moesten worden opgenomen in het ziekenhuis te Drachten. ADVERTENTIE 10.85 per liter De Zachte Hollandse KONJAK Van onze correspondent BAARN Binnenkort zal ook het laatste deel van de rijksweg Amster dam - Hoevelaken, tussen Baarn en het nieuwe klaverblad bij Hoevelaken, een vierbaansweg worden. Er zal een nieuw viaduct over de Eem worden gebouwd en drie gelijk vloerse kruisingen bij Hoogland zullen worden vervangen door twee ongelijk vloerse. Voor de realisering van de plannen, waarover aan het eind van deze maand in de drie betrokken gemeenten (Baarn Eemnes en Hoogland) door leden van rijkswaterstaat en Gedeputeerde Sta ten van Utrecht een openbaar gehoor zal worden gehouden, moeten vele tientallen hectarei weiland worden ont eigend. Op de grens van Baarn en Eemnes zal in een wat verdere toekomst een groot verkeersplein worden aangelegd, waarop niet alleen de rijkswegeh 1 en lb (via Soest naar Amersfoort) uitko men maar ook de nieuwe rijksweg 22 van Utrecht via Hilversum naar Zuide lijk Flevoland en de wegen Baarn-Hil- versum en Baarn-Eemnes. brief te laten richten aan het Ameri kaanse Congres. Er ontstond wat ge harrewar omdat mr. Van Mierlo vond, dat dit voorstel eigelijk beter afzonder lijk kon worden behandeld over enkele weken, doch dat nam de rest van de Kamer toch niet. Men wilde zich niet de gelegenheid laten ontnemen om er nu meteen een oordeel over te geven. Voorzitter mr. Van Thiel moest dus de lange brief voorlezen en deze kwam daarmee in debat. Ook mr. Van Mierlo kondigde een motie aan om driehonderd miljoen ex tra te besteden aan de werkloosheid, op grond van een structuurplan. Hij vroeg het kabinet voorbereidingen te treffen voo. de instelling van een nieuw departement voor technologische ont wikkeling. Voorts wilde hij een nota over de herziening in 1969 van het Na- vo-verdrag. zodat de Tweede Kamer daarover kan praten voordat de regering hierin een standpunt bepaalt. Mooie gedachten had de pacifist Lankhorst wel aangetroffen in het re geringsbeleid, maar volgens hem is de werkelijkheid anders. Het kapitalisti sche systeem van de heilige koe van de Zijlstra-norm (de overheidsuitgaven mogen niet méér stijgen dan de groei van het nationaal inkomen), zijn er volgens zjjn partijgenoot Wiebenga de oorzaak van dat op vele punten de over heidsuitgaven ontoelaatbaar laag zijn. De D '66-er De Goede noemde de Zijlstra-norm een maskerade en hij probeerde met voorbeelden aan te to nen, dat er oók in deze begroting een gat zit. Zijn fractievoorzitter mr. Van Mierlo was het echter een grotere zorg dit gat te dichten dan de regering er in te smijten, zoals verleden jaar ge beurde. Hij was het overigens eens met drs. Den Uyl dat het kabinetsbeleid weinig uitzicht biedt op vernieuwing en verbetering. De fractievoorzitter van de S.G.P., ir. Van Dis, had meer vertrouwen in het beleid-De Jong dan in dat van het kabinet-Cals, maar hij hield vast aan zijn principiële bezwaren. In de partijvernieuwing zag hij het gevaar dat er monsterverbonden uit zouden voortkomen. Hij hield het maar op een terugkeer tot de verlaten paden. Amsterdam staat internationaal al be kend als het Nederlandse Sodom, al dus ir. Van Dis. Bezuiniging, dat is de hoofdmoot, zei Boer Koekoek, de oplossing van alle problemen. Ons land is een dirigistisch land in de E.E.G. Hij sprak schande van de hoge ministerssalarissen, die volgens hem in geen vergelijking staan tot de werkloosheidsuitkeringen en de lonen. Een collegiaal gesprek tussen de 5 heren Schmelzer en Biesheuvel z 5 (resp. fractieleiders van de K.V.P. en 5 de A.R.P.), tijdens de algemene be- z z schouwingen in de Tweede Kamer. z iiiimmiiimimiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiT ADVERTENTIE Chrysanten geven fleur Van onze correspondent SLOCHTEREN De Rijkspolitie van Slochteren heeft met de arrestatie van tien mensen waarschijnlijk 'n ein de gemaakt aan de al enkele jaren achtereen gepleegde kabeldiefstallen bij lokatie van de N.A.M. bij Slochte ren. Een tip had de politie op het spoor gezet van tien mannen en vrou wen, die variëren in leeftijd van twin tig tot 45 jaar. Het is nog niet bekend hoeveel er is gestolen maar uit een kanaal achter het huis van een der verdachten heeft de politie zoveel rubberen kabelmantels opgevist, dat er een vrachtwagen mee kon worden gevuld. De dieven ver kochten alleen de koperen kern van de kabels. Licht bewolkt, matige temperatuur en een zacht briesje. Dat was het klimaat gisteren in de Tweede Kamer tijdens de algemene politieke beschouwingen. In tegenstelling tot andere jaren kwamen 's middags alleen de oppositiepartijen aan de beurt en dan zou men kunnen verwachten, dat premier De Jong en zijn mensen er als een stelletje prutsers zouden uitkomen. Niets daarvan. De oppositieleider drs. Den Uyl hoopte zelfs, dat het kabinet voorlopig zou blijven zitten. Deze wel willendheid ging de fractievoorzitter van D'66, mr. Van Mierlo, wel erg ver. „Dient de heer Den Uyl in de toekomst dan met bevende handen moties in, bang dat de regeringspartijen hem zul len steunen?" vroeg hij sarcastisch. Premier De Jong heeft gisteren dan ook geen moment zijn halvemaans bril letje opgezet om te kijken of er al een poot onder zijn stoel werd weggezaagd. Er was tijdens deze beschouwingen niets aan de hand, het was zelfs vaak vrij vervelend. De hele middag is er maar zeven keer geïnterrumpeerd en er werd slechts enkele keren gelachen. Het meeste om onhandigheden van boer Koekoek. Vijf van de interrupties wer den gemaakt tijdens het verhaal van mr. Van Mierlo, en een van de lacher tjes kwam ook cp zijn naam. Hiermee zij hem vergeven, dat zijn fractie 67 minuten en 18,3 seconden voor haar algemene beschouwingen no dig had; dat-was meer dan twaalf mi nuten te veel. Die interrupties sloegen vooral op het nogal merkwaardige voorstel van mr. Van Mierlo om een brief te schrijven naar het Amerikaanse congres over de oorlog in Viëtnam. Het was eigenlijk het enige originele initiatief dat wij gis teren hebben gehoord. Het was ook het ADVERTENTIE Van een onzer redacteuren DEN HAAG „Ik heb altijd bestuurder willen zijn. Het Kamerlidmaat schap alleen is te weinig concreet. Ik wil denken met mijn handen, dat wil zeg gen dat er concrete reesultaten uit mijn overwegingen moeten voortvloeien. Daarbij heeft de gemeentelijke sfeer me altijd getrokken." De nieuwe burge meester van Vlissingen, drs. D. Roemers (52), geeft op deze wijze de achter grond vatt zijn sollicitatie naar het burgemeesterschap van Vlissingen. Hij is overigens niet de eerste voor zitter van een vakbond, die het tot bur gemeester heeft gebracht. De eerste burger van Zaandam, de heer I. Baart, was voorzitter van de Algemene Ne- landse Metaalbedrijfshond. Drs. Roe mers vult aan: „Meneer Vijlbrief, oud- voorzitter van de Algemene Bond van Ambtenaren, is indertijd ook burge meester geworden, ergens in de Zaan streek". Het neemt echter niet weg, dat Roemers de eerste oud-voorzitter van het NVV is, die binnenkort met een ambtsketen wordt getooid. Hij heeft nog een andere reden om naar Vlissingen te gaan. „Ik wil weg uit de Randstad. Het wordt me hier veel te druk. Ik ben in Haarlem gebo ren, maar de eerste jaren van ons hu welijk woonden wij in Arnhem. We heb ben nog steeds een zeker heimwee naar buiten". Maar u woont in Badhoevedorp toch nog niet zo slecht? „O neen? Elke drie minuten gaat er zo'n gierend kreng over je dak. Dat stoort de televisie ook nog meestal precies als er een doelpunt wordt gemaakt". Is drs. Roemers voldoende thuis in het gemeenterecht en in andere speci fiek gemeentelijke zaken? „Ik heb me hiermee de laatste tijd natuurlijk wel beziggehouden, maar ik ben geen expert. Moet dat dan? Daar is toch een gemeentesecretaris en daar zijn de ambtenaren voldoende bekwaam in. Ik geloof dat mijn bestuurservaring veel belangrijker is en daaraan zal ik ook wel mijn benoeming te danken heb ben". Kent de nieuwe burgemeester zijn stad? „Neen, niet goed. Ik weet wel dat er in Vlissingen, trouwens in heel Zeeland, interessante problemen liggen. Denk maar aan de industriële ontwikkeling van deze streek. Een heel ander pro bleem voor Vlissingen: waar moet de dijk komen voor of achter de boule vard? die nodig is in het kader van de Deltawerken. Ik ben overigens hele maal niet van plan om in mijn instal latierede grootse plannen uit te stippe len. Dat is veel te vroeg. Zoiets kan later nog wel gebeuren". Drs. Roemers zal binnenkort worden geschrapt op de lijst van Kamerleden. De Tweede Kamer raakt een bijzonder goede socialistische volksvertegenwoor diger kwijt, de vaste commissie voor economische zaken gaat een bekwaam voorzitter missen. „Ik moet het Kamerlidmaatschap wel DRS. D. ROEMERS weg uit de Randstad O opgeven. Toch zal ik de Kamer missen. Ik heb er zo'n jaar of veertien in geze ten en ik ben er met hart en nieren aan verbonden. Het zal voor mij een vreemd gevoel zijn hier niet meer te kunnen komen. Natuurlijk zal ik als burgemeester veel gebruik maken van de politieke contacten die ik in de loop van de jaren heb gekregen". Tenslotte: „Vlissingen is een schitte rende stad om in te wonen. Het is bo vendien een van de weinige gemeenten, waar de Partij van de Arbeid bij de laatste verkiezingen beste resultaten heeft geboekt. Dat doet me natuurlijk wel goed". enige moment, waarop minister Luns zich gespannen over de regeringstafel boog. Was er dan geen kritiek? Natuurlijk. Vooral de minister Roolvink (Sociale Zaken en Volksgezondheid), Schut (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning) en Udink (Ontwikkelingshulp) kregen het op hun dak. Bijna alle par tijen vonden dat er te weinig aan de werkgelegenheid en aan de ontwikke lingshulp werd gedaan, en dat de wo ningbouw in gevaar komt. Was het uit voorzorg, dat Roolvink en Schut aan de einden van de regerings tafel zaten. Een klein oplawaaiertje zou dus voldoende zijn geweest. Udink zat veiliger: naast de minster van Defen sie! Het bleek allemaal niet nodig. Het grote kanon van de oppositie, drs. Den Uyl, is gewoon te lief om erg naar te doen. Hij zou het misschien wel willen, maar hij denkt te genuanceerd; hij is te weinig demagoog. Met driftige tik ken van zijn rechter wijsvinger op het spreekgestoelte kan hij dan wel om een half miljard gulden extra vragen, maar hij doet het alsof hij er zich al bij neer heeft gelegd dat hij het toch niet krijgt. De kerstengel uit de Tweede Kamer, de PSP'er H. J. Lankhorst, bracht zijn „vrede op aarde" ook weer in de ge bruikelijke vorm: „Geef de drie mil jard gulden voor defensie maar aan ontwikkelingshulp Overigens is deze rustige man veel minder engelachtig dan Den Uyl. De werkgelegenheid, de woningbouw, het loon- en prijsbeleid deugden, volgens de heer Lankhorst, allemaal niet. Het slechtste verhaal kwam gister middag van de heer De Goede (D'66). Hij bracht het niet verder dan een kat op minister Witteveen, die het vorige jaar zijn voorganger Vondeling had aan gevallen en die nu met een nog groter tekort op zijn begroting is gekomen. Het was een bijzonder ongenuanceerd betoog. En gisteravond, toen de regerings partijen aan de beurt kwamen? Het is duidelijk, dat de fractievoorzitter van de KVP, drs. W. K .N. Schmelzer, geen enkele behoefte aan een „tweede nacht" heeft, maar hij was toch wel voorzichtig. „Er dient een beleid in hoofdlijnen uit de verf te komen'-, klinkt nu ook niet al te enthousiast. Hij had eigenlijk dezelfde kritiek als de oppositie: werkgelegenheid, woning bouw, ontwikkelingshulp. Hij zei het al leen allemaal wat vriendelijker. Bij de fractievoorzitter van de C.H., J. T. Mellema, was het eigenlijk een pak van hetzelfde laken: welwillend, maar toch niet zonder kritiek. Van mr. Toxopeus van de VVD be hoefde het kabinet helemaal geen moei lijkheden te verwachten. Hij had zich immers al op Prinsjesdag vierkant ach ter Miljoenennota en Troonrede ge plaatst. Het was dus gisteren allemaal' erg rustig, zonder sfeer, zonder emotie. Heel veel woorden, maar weinig pun ten van wezenlijk gevaarlijke kritiek. Waarschijnlijk zal het vandaag weer zo zijn, zelfs al moet de A.R.-fractielei- der Biesheuvel nog spreken. Natuurlijk vraagt iedereen zich af, of „mooie Ba rend" toch „rooie Barend" zal zijn. Dat mag hij niet, want hij is nu vriend met Toxopeus. ADVERTENTIE ten be"nnenn9 een bel0Ue ï~\e Stichting van de Arbeid is, vrjjwel in haar geheel, eensgezind over de invoering van een vr(j loonbeleid. Geen centraal gestelde normen zullen nog de perken van de loononderhandelingen aangeven, maar de omstandigheden en praktische mogelijkheden in de bedrjjfs takken en ondernemingen. Aan werkge verszijde moge de eensgezindheid een deukje hebben (omdat de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond de stap nog niet durft wagen), de goede sfeer, waarin de Stichting haar moedig be sluit heeft genoemen, wekt het vertrou wen, dat het bedrijfsleven de proble men van deze tijd met vastberadenheid tegemoet blijft treden, aldus „De Volks krant" (rk). „Het is te hopen, dat ook in de be drijfstakken de werkgevers en werk nemers van deze geest bezield blij ken. De eigen verantwoordelijkheid die ze hebben gevraagd, kunnen ze van de leiders van hun centrales krijgen. Ofschoon het principiële besluit is gevallen, is er op één punt een me ningsverschil overgebleven, name lijk de kwestie: Wie zal ingrijpen als het vrije loonsysteem tot ongewenste gevolgens leidt; de regering, of het College van Rijksbemiddelaars? De werknemers menen, dat de regering de noodrem in handen moet nemen; de werkgevers vertrouwen deze lie ver aan de rijksbemiddelaars toe. En aan beide kanten is de vraag open gebleven: Wartneer en hoe zal er moeten worden ingegrepen? Nu de werkgevers en werknemers het over de hoofdzaken van het vrije loonbeleid eens zijn, ziet 't er niet naar uit, dat de functionering van 't systeem voor hen een breekpunt zal worden. Nochtans achten ze deze praktische kwestie belangrijk ge noeg om er met minister Roolvink over te gaan praten. Wie hem kent weet wel wie de rem in handen neemt Tens was de tuberculose een gevaar lijke volksziekte. Ruim een halve eeuw terug lagen de sterftecijfers over al hoog. De ziekte is nu in ons land be dwongen. Nergens ter wereld liggen de sterftecijfers zo laag als hier. Een heel complex van factoren heeft hiertoe bij gedragen: de ontdekking van de tuber kelbacil, de röntgenologie, de vooruit gang van de chirurgie, de nieuwe ge neesmiddelen. Niet vergeten mag wor den de voortreffelijk opgebouwde en ef fectieve bestrijdingsorganisatie in ons eigen land. Zij sproot voort uit het par ticuliere initiatief en heeft in haar op zet nimmer fundamentele wijziging on dergaan, aldus „Trouw" (a.r.). „Evenwel, de tuberculose moge be dwongen zijn, zij is niet verslagen. Staatssecretaris Kruizinga heeft het onlangs op het (twee-jaarlijks) in ternationale congres tegen de tuber culose in Amsterdam nog eens dui delijk gezegd. De tuberculose is een wereldprobleem. Jaarlijks sterven er nog drie miljoen mensen aan de ze ziekte. Dit betekent dat het gevecht na tionaal en internationaal moet door gaan. Nationaal, omdat jaarlijks nog steeds veel nieuwe ziektegeval len worden geregistreerd (al blijft ook hier de daling voortzetten). In ternationaal, omdat daar het grote gevecht eigenlijk nog pas goed be ginnen moet. Zelfs in de ons omringende landen liggen de sterftecijfers belangrijk ho ger dan in ons eigen land. De twee-jaarlijkse internationale tuberculoseconferenties zijn van groot (wetenschappelijk) belang. Me dici, gespecialiseerd op tuberculose- gebied, wisselen gedurende enkele dagen hun ervaringen uit. Dat bete kent tevens het opmaken van een balans. Daarna gaat de strijd met vernieuwde kracht voort. Want de tuberculose is een ziekte, die even als de cholera, de pokken en de pest, bij doeltreffende bestrijding, geen bedreiging meer voor de gezondheid van de mens behoeft te vormen". ADVERTENTIE Foell Haakt u nog niet met aoepel-zachte Scheepjeswol. Doe het dan nu. Vraag het patroon van deze 6hawl bij uw winkelier of stuur onderstaande bon op. tö a co 2 2 UJ o

De Vallei | 1967 | | pagina 7