„P.v.cLA.-bestuur krijgt aan ons 'n harde dobber Britse dames brengen Heetense ponymarkt in opspraak Kritiek wordt krachtig van de hand gewezen Ned. goud- en deviezenbezit dit jaar fors gedaald I) 19 59 CO-OP Drs. Hans van den Doel ontkent verdeeldheid in „Nieuw-Links": Kiezers in politieke doolhof Nieuw soort verzekering THEEZAKJES ANANAS SPINAZIE Klaaglijk rapport meldt mishandeling en verkoop aan paardenslagers i,yan onderlinge verdeeldheid is geen sprake. Tussen Oud- en Nieuw-Links bestaat een zakelijk bondgenoot schap, ieder voor zich komend vanuit een andere achter grond, maar wel met een gemeenschappelijk oogmerk. Voor de buitenwacht lijkt het erop, dat Nieuw-Links niets meer is dan Oud-Links en men noemt dat dan het van stal halen van marxistische stokpaardjes. Die indruk is verkeerd.'* Onderscheid Verdeeld Positief Aflossing Wat zij willen „Rode Garde OVERDREVEN VERKEERD GEVOED TE DVVR VLEES PLICHTEN GLORIA AARDBEIEN OF ABRIKOZEN HH1 VAN 1.15 VOOR CO-OP DOOS VAN 95 VOOR IITCD Vflülf DIE» 2 EUR0FLESSEN 85 LI I Eli f Uflll DIE» 4 EUROFLESJES 1.00 NATUREL BLIK 200 GRAM VAN 65 VOOR STUKJES LITERBLIK VAN 1.19 VOOR 1. DIEPVRIES PAK 650 GRAM VAN 98 VOOR WOENSDAG II OKTOBER 1967 'WE ZIJN ONKWETSBAAR' jry. J. van den Doel (30), voorzitter van de groef „Tien over Rood" in de P. v.d. A. is een beetje ontstemd over een artikel in een latidelijk dag blad, waarin gesuggereerd wordt, dat zijn groep op het punt staat te explode ren. Hij zegt: „De gedachte van „New Left" ontstaat overal, ook in de P.S.P. is een dergelijke beweging gaande. Het congres van de P.S.P. in november kon nog wel eens voor verrassingen zorgen." -jf toch mogelijk, terwille van de machts- TJet sinds kort met een ringbaard ge tooide kamerlid wil wel toegeven, dat er voor de gemiddelde kiezer wei nig aanknopingspunten meer zijn om zich in de doolhof van politieke bewe gingen te oriënteren. „In het verleden hebben we dezelfde situatie gekend. Uit de honderd groep jes, actiecomités en dergelijke is toch in 1946 de PvdA ontstaan. Ik hoop, dat het resultaat nu hetzelfde zal zijn, na melijk een nieuwe constellatie. Dan heeft die onduidelijkheid toch zijn nut gehad. Ik geloof, dat de crisis is overwonnen. De grootste angst was, dat de discussie over politieke vernieuwingen en partij politieke verhoudingen buiten de PvdA om zou zijn gegaan. Maar het is bij ons juist begonnen. Een week voor het manifest*van D'66 kwam „Tien over Rood" uit. Als je indolent, apatisch, in geslapen of muf bent, dan ga je ten on der. De PvdA was ingeslapen, muf. Als je er dan weer zin in gaat krijgen, dan ben je bijna beter. Het is een genezings proces". „Oké, maar hoe liggen nu de kaarten?" „U weet, dat indertijd het Sociaal Democratisch Centrum in de PvdA is opgeheven. Het bleef voortleven in het blad „Sociaal Perspectief", later „Links" geheten. Als onderscheid van Nieuw-Links, worden deze jongens Oud- Links genoemd. Zij pleiten voor socia lisatie van alle produktiemiddelen. Dan is er een tweede groep je kunt het niet eens een groep noemen, maar een mentaliteit met uitlopers in de chris ten-radicalen, D'66, Tien over Rood en in de PSP. Voor het gemak hebben wij van „Tien over Rood" ons Nieuw-Links genoemd, naar analogie van „New-Left". Die be weging heeft als eerste doel radicale democratisering op alle niveaus en meer zeggenschap, inspraak van de burgers. Dus niet dat je van de kiezers een blanco volmacht krijgt. De vraag is nu: Wat ga je met die stemmen doen? Wij willen, dat de so ciaal-economische conflicten in het par lement tot uitdrukking worden gebracht. Die gedachte leeft ook bij de christen radicalen. Ook zij eisen grotere duide lijkheid van de partijen. D'66 streeft naar de gekozen minister-president en de gekozen burgemeester. Tien over Rood heeft gepoogd het partijcongres te bewegen tot het samenstellen van een minimumprogramma, een programma dus, waar je niet beneden kunt gaan. Dat is niet gelukt. Nu pleit de PvdA voor een federatie van partijen die met een gemeenschappelijk minimumpro gramma in zee gaan. Het volgende doet zich nu voor. Tien over Rood heeft ook gepleit voor radi calisering van de inkomens- en vermo gensverdeling. Het is ons louter te doen om de arbeiders meer steun te geven in het parlement. Op heel andere gron den zijn de jongens van het Sociaal De mocratisch Centrum Oud-Links dus het daar mee eens. Daarvoor ontstond tussen Oud- en Nieuw-Links een zake lijk bondgenootschap". „U voelt zich dus niet beklemd door de aanwezigheid van oud-linksen in Tien over Rood?" „Nee. Want ook de mensen van het blad „Links" zijn verdeeld. Voor een deel behoren zij tot het Sociaal Demo cratisch Centrum en het andere deel hanteert dezelfde motieven als Tien over Rood. Daarom voel ik er niets voor om die groep van Oud-Links te isoleren". „Bent u niet bevreesd, dat de jon gens van Oud-Links, vanwege hun grotere politieke ervaring en dogmati sche instelling, de groep van Nieuw- Links zullen overheersen?" „Oud-Links heeft inderdaad heel wat bekwame jongens in zijn gelederen. On danks het feit, dat het een kleine groep is, hebben zij een relatief groot over wicht. Zij weten van wanten, zij zijn in de praktijk geschoold. Wij van Nieuw-Links zijn veel minder ervaren' „Is het samenvloeien van Oud- en Nieuw-Links mogelijk?" „Op zakelijke programmapunten is samenwerking mogelijk. Het gaat erom grotere eenheden te scheppen in de po litiek. Er is geen bezwaar samen op te trekken, mits men vanuit verschillende achtergronden tot iets gekomen is". „Een grote progressieve volkspar tij?" „Ja, daar ben ik een voorstander van. Zo'n partij is natuurlijk hetero geen samengesteld, maar dan is het vorming, tot een gezamenlijk verkie zingsprogramma te komen". „Zal dat in de praktijk toch weer niet neerkomen op een uiteenvallen in een menigte partijtjes?" Dat gevaar is reëel, ja. Een mooi voorbeeld is het geschrift „Macht der rooie ruggen". Ik had er geen be zwaar tegen, dat die jongens van Oud- Links hun gedachten in een brochure neerlegden, maar wel, dat zij dat deden onder de naam van Nieuw-Links. Dat schiep politieke onduidelijkheid en dreef Nieuw-Links in een isolement. Ik heb toen een artikel geschreven in Vrij Nederland", dat heel wat stof heeft doen opwaaien, ook in Nieuw- Links. Dat heeft geleid tot een dras tische herschrijving. Veel bezwaren zijn daardoor weggenomen." „Heeft Oud-Links bewust gestreefd naar een isolement van Nieuw- Links?" Nee, dat geloof ik niet. Het is een goed recht, dat je een ander je stand punten opdringt, dat doen wij ook. En fin, op het ogenblik heeft Nieuw-Links gewonnen. Toch is het initiatief van Oud-Links positief, want daarmee heeft zij de meningsvorming op gang ge bracht. Maar wanneer Nieuw-Links de' socialisatie van alle produktiemiddelen zou gaan onderschrijven, zou ik mij in die groep niet meer thuisvoelen en dus de club verlaten. Maar er is geen enkel gevaar dat dit zal gebeuren." „De kwestie van de NAVO?" Ja, er bestaat geen essentieel ver schil van mening over. Han Lammers was altijd voor het uittreden uit de NAVO en ik altijd tegen. Ook in D'66 zijn een heleboel mensen voor wie de NAVO discutabel is. Hetzelfde geldt voor de christen-radicalen van de Vrije Universiteit. Binnen „Tien over rood" is een compromis gesloten. Wij zouden lid van de NAVO willen blijven, mits Griekenland en Portugal worden uitge stoten. Het minderheidsrapport van de PvdA zegt: „Uitstoting van Grieken land en Portugal lukt toch niet dus la ten we er maar uit gaan. Het meerder heidsrapport verlangt uitsluiting maar als dat niet lukt, dan er toch maar in blijven. Han Lammers is voor het min derheidsrapport en Jan Nagel en ik wijzen het af." Welke kansen liggen er voor Oud en Nieuw-Links op *t komende con gres van de P.v.d.A.?" Deze dingen worden overschaduwd door veel belangrijker zaken zoals bij voorbeeld de aflossing van de wacht en het ongedaan maken van cumulatie van functies. Er moet een scheiding komen tussen partij en fractie. Het da gelijks bestuur van de PvdA wordt nu volgepropt met Kamerleden. Uit een enquête die op de Vrije Universiteit is gehouden met betrekking tot de neder laag van de PvdA tijdens de laatste verkiezingen, wordt als voornaamste oorzaak genoemd het geen vertrouwen meer hebben van de kiezers in de men sen die het beleid uitmaken van de PvdA. Daarom is het noodzakelijk dat de nieuwe generatie een kans krijgt." Het is teleurstellend dat de democra- tlseringsvoorstellen van „Tien over Rood" op het laatste congres niet zijn aangenomen. De sociaal-economische voorstellen van ons werden wel aange nomen. Daar is de verkeerde beeldvor ming van „Tien over Rood" mee be gonnen." „Zal het ontbreken van eensgezind heid in Oud- en Nieuw-Links geen wapen zqn in de hand van het par tijbestuur?" „Het partijbestuur zal een harde dobber met ons hebben. Het ge brek aan eensgezindheid is niet on ze zwakte, maar onze kracht. Nu blijkt dat we geen partij in de par tij zijn, hebben we de vrije hand. Het zou w e 1 moeilijk zijn wan neer we ons ondergeschikt moesten maken aan een straffe discipline. Nu zijn we onkwetsbaar en on grijpbaar, net zoals Provo. We wil len zelf, dat de PvdA pluriform wordt, dan zullen we zelf ook het goede voorbeeld moeten geven." „Arie van der Hoek is van mening dat er een splitsing moet komen in Nieuw-Links. Hoe staat u daar tegenover?" „Ik ben het niet met hem eens. Hij kan trouwens ook niet weten wat er gaande is want hij is een half jaar niet op de vergaderingen geweest." „Kunt u concreet weergeven wat Nieuw-Links nu eigenlyk wil?" „D'66 wil een gekozen minister-presi dent, wij willen een president-directeur om de medezeggenschap aan te geven van de kiezers. Verder een grotere concentratie van partijen die in zich de mogelijkheid hebben eens een meerder heid te worden. Zij moeten op 't staat kundige vlak een duidelijke democrati sche gedragslijn volgen. Wij hebben. DRS. HANS VAN DEN DOEL geen verdeeldheid O ook het streven naar grotere gelijk heid in de inkomens en vermogensver deling. Verder een grote overheids- planning, onder andere wat betreft het fundamenteel helpen van gebieden, waar grote werkloosheid heerst. Voorts de opheffing van de tegenstelling Noord-Zuid. Streven naar twee procent ontwikkelingshulp voor 1970; die twee procent is gebaseerd op projecten van de Verenigde Naties." „U zegt dat de jongeren geen kans hebben. Is de discussie tussen Jur- gens en Romme geen bewjjs dat de jongeren het moeiljjk zullen krijgen?' „Er zijn vragen waar je wel eens een dag over na moet denken. Voor meneer Romme had ik ook wel een vraagje geweten. Hij zou ook wel een dag nodig hebben gehad wanneer ik hem gevraagd had: „Wat moet er van de KVP worden als de voorstellen van de christen-radicalen niet worden aan genomen? De oude bokken hebben het bedorven. De hele parlementaire de mocratie is in diskrediet gebracht. De jongeren hebben daarom nu een kans. In 1946 is de grote fout gemaakt dat de elites elkaar hadden gevonden. Zij stelden een programma samen en bo den dat het Nederlandse volk aan. Nu komen automatisch de jongeren van onderop met de wensen van de kiezers. Ik hoop dat ons de nederlaag van 1946 bespaard wordt." „Welke belangstelling bestaat er over „Tien over Rood" in het buitenland?" „In „Sozialistische Hefte" is het grootste deel van „Tien over Rood" vertaald. Bij de Engelse liberalen denk eens in, de Liberalen! komen precies dezelfde wensen naar voren als bij ons. Zij noemen zich de „Rode Garde" en hebben het hele congres op stelten gezet. Dat bewijst dat wij niet doctrinair socialistisch zijn." „Welke filosofie ligt er aan uw poli tiek denken ten grondslag?" „Gelijkheid van macht en daarbij behoort ook gelijkheid van vermogen. Verder internationaal gelijkheid tussen de landen." „Hoe ziet u in dit geheel de plaats van de CPN?" „De CPN is de enige partij zonder jongeren." LONDEN Loyd's de maatschap pij, die er zich op beroemt iedereen en alles te verzekeren, heeft een nieuw soort polis geïntroduceerd. Deze nieu we polis dekt het risico van reizigers, die in het buitenland ten onrechte wor den gearresteerd. Gedekt worden de kosten van de po gingen om de zakenlieden of toeristen, die onder een of ander voorwendsel zijn aangehouden, weer vrij te krijgen. De polis dekt arrestaties tengevolge van plotselinge oorlogen of golven van anti-Europese gevoelens alsmede arres taties in landen, waar de politieke toe stand dikwijls onstabiel is. De polis biedt evenwel geen bescher ming aan oplichters en personen, die de wetten van een vreemd land schen den. De kosten bedragen voor een reis van drie weken ongeveer zestien gul den; voor dat bedrag zijn uitgaven tot een totaal van ruim 50.000 gulden gedekt. (Van onze correspondent) RAALTE Vier Engelse dames mevrouw Doris Lock (63), mrs. Filson Bezet, mrs. Brenda Walbanke en haar dochter Shirley hebben, in gezelschap van de Sunday Telegraph-reporter Robert Porter, de op een na grootste po nymarkt van Nederland, die in Heeten wordt gehouden, bezocht en over hun ervaringen verslag uitgebracht. Daarmee hebben zij Heeten internationaal in de belangstelling gebracht, want hun gepubliceerde waarnemingen, verricht in opdracht van de Vereniging voor Dartmoor-pony's, maakten dit Overijsselse dorp tot een soort van gruwelplaats, waar men Engelse pony's, ingevoerd on der het mom van rij- of fokpaard, aan de paardenslagers verkoopt om er lek kernijen van te maken. De dames zijn een hele dag in Heeten geweest en zij hebben er, getuige het bewuste artikel, met diverse handelaren en veevervoer ders gesproken. Zij verklaren, dat vele ponies pas uit Engeland kwamen, hetgeen ze onder meer hadden kunnen zien aan de la bels, die de dieren nog droegen. Voor ongeveer 60 gulden kochten zij een vijf maanden oude pony, die naar hun ver klaring minder dan een week geleden uit Engeland was gekomen en gebrek kig was. Verder vertellen ze aangeval len te zijn door een dronken koopman omdat zij zijn pony water gaven, na dat het dier vijftien uur had gestaan; dat vele ponies nauwelijks nog konden lopen, omdat ze te lang in enge ruim ten tijdens het vervoer waren opgeslo ten geweest; en dat en voor hen is dat het ergste flinke aantallen po- nies aan slagers en slachterijen worden verkocht. Is Heeten nu de plaats, waar de En gelse ponies, hetzij Shetland- of Welsh, beestachtig worden behandeld en soms mishandeld? Is het een oord, waar de slagers en masse op af komen om er smakelijk paardevlees in te slaan voor verkoop in Nederland of in Duitsland? Is er geen controle op de handel en wandel van de veevervoerders en han delaren? Gesprekken met Heetenaren en oog getuigen leerden, dat de Engelse da mes gehandicapt door de taalbar rière enerzijds en het vooroordeel, waarmee ze naar Heeten waren geko men, anderzijds een zacht gezegd overdreven voorstelling van zaken heb ben gegeven. Daarnaast moet erkend worden dat er op zo'n grote markt met circa 1300 te verhandelen dieren, wel eens dingen gebeuren, die niet geheel en al door de beugel kunnen. Veel kan dit echter niet zijn. De markt is, wat de aanvoer betreft, gecontroleerd door de dierenarts J. Kemna. Het vervoer is streng door de politie gevolgd. Er werden 21 bekeurin gen gemaakt en bovendien waren er drie inspecteurs aanwezig. Burgemeester A. J. Ganzeboom van Raalte, zelf een groot liefhebber van paarden en voorzitter van de Overijs selse V.L.N., heeft van 's morgens acht tot 's middag vier uur de markt bijge woond. Hij heeft zelf meegeholpen het vijf maanden oude gebrekkige paard je naar de pastorie weide te brengen en duidelijk gesteld: „Luister eens, dit paard wordt hier niet verhandeld!" Dierenarts J. Kemna vertelde, dat het dier leed aan bloedarmoede, omdat het vol darmwormen zat, waartegen hij het ook heeft behandeld. Het dier was echt niet pas uit Engeland inge voerd, zo verklaarden zowel de burge meester als de dierenarts. Het is in Salland gekocht en door de heer Nieu- wehuis ter markt gebracht. Van de heer F. Boerhof, ponyfokker en promotor van de markt, hoorden we dat de Engelse dames het dier na aan koop niet goed gevoerd hebben. Want zei hij, ze gaven dat paardje nutricia- melk, brinta, havermout en ik weet niet hoeveel suiker. Woensdag is het Australische ambassade, die het in een luxe-auto vervoerde. De dames hebben zich de hele markt- (Door onze economische medewerker) e laatste, kortgeleden gepubliceerde cijfers van de Nederlandsche Bank hebben ons geleerd, dat het goud- en deviezenbezit van ons land behoorlijk is teruggelopen. Wij moeten hierbij niet alleen kijken naar het goud- en deviezenbezit van de Nederlandsche Bank zelf, maar ook naar onze vorderingen op het Internationale Monetaire Fonds en naar de deviezen van de handels banken. Tellen wij de bedragen vgn deze bronnen bij elkaar, dan bezat ons land eind juli (latere cijfers zijn er nog niet) f 9.088 miljoen aan goud en deviezen, tegen if 9.481 miljoen eind 1966. Met andere woorden, wij zijn in zeven maanden f 373 miljoen kwijt geraakt. Waar dat precies aan te wijten was, leren de volgende cijfers: In miljoenen guldens Goud Nederlandsche Bank Deviezen Nederlandsche Bank Deviezen Handelsbanken eind 1966 eind juli 1967 6.234 6.236 1.121 1.395 7.355 7.631 1.495 1.359 631 98 9.481 9.088 Wij zien dus, dat ons goudbezit onveranderd is gebleven. Voorts, dat het deviezenbezit van de Nederlandsche Bank met f 274 miljoen is toegenomen. De netto-positie bij het Internationa le Monetaire Fonds is f 136 miljoen kleiner geworden. Nederland is lid van het internationale fonds, dat in Wash ington is gevestigd. Uit dien hoofde hebben wij een bedrag aan goud en geld gestort, maar wij hebben ook in het kader van het IMF geld geleend, zodat wij een vordering op het IMF hebben. Het gestorte en geleende be drag bij elkaar vormt onze netto-posi tie bij het IMF, dat door de Nederland sche Bank als een onderdeel van ons goud- en deviezenbezit wordt be schouwd. Niet alleen de Nederlandsche Bank, maar ook de handelsbanken bezitten deviezen. Dit bedrag wordt berekend door de vorderingen van de handels banken op het buitenland te verminde ren met de schulden. Uit de cijfers zien wij, dat de sterke teruggang van ons deviezenbezit juist bij de banken gezocht moet worden. Telen wij het goud- en deviezenbezit van de Nederlandsche Bank en onze netto-positie bij het IMF eind juli bij elkaar, dan komen wij op een bedrag van f 8.990 miljoen. De cijfers van eind augustus (die alleen voor de Ned. Bank en het IMF bekend zijn) laten een bezit van f 8.843 miljoen zien. Een verlies dus van f 147 miljoen. Wij ontvangen deviezen, doordat wij goederen aan het buitenland verkopen terwijl wij deviezen moeten betalen, doordat wij goederen in het buitenland kopen. De stijging en daling van onze in- en uitvoer zijn dus van direct be lang voor ons deviezenbezit. Het eerste halfjaar was in dit op- Het eerste halfjaar was in dit op- halfjaar van 1966. In het eerste half jaar van 1966 hadden wij f 1.411 miljoen moeten bijpassen (invoer f 12.581 miljoen en uitvoer f 11.740 mil joen). In het eerste halfjaar van dit jaar moest er f 965 miljoen bij (invoer f 13.019 miljoen en uitvoer f 12.054 mil joen). De cijfers vertellen ons dat de uitvoer sterker is gestegen dan de in voer, waardoor het tekort f 446 mil joen kon zakken. Niet alleen de in- en uitvoer hebben invloed op ons deviezenbezit. Er stroomt naar ons land ook tamelijk veel geld door de diensten, die wij aan het buitenland bewijzen. Wij denken aan de diensten van onze scheepvaart maar ook onze banken en onze verze keringsmaatschappijen verlenen dien sten. Weliswaar moeten wij ook geld aan het buitenland betalen voor bewe zen diensten, maar er blijft een over schot ten gunste van ons. In het eerste halfjaar van dit jaar was dat f 483 miljoen. Belangrijk is ook het netto bedrag aan dividenden en rente dat wij uit het buitenland ontvangen. Nederland heeft in de loop van vele tientallen ja ren kapitaal in het buitenland belegd: Wij hebben geld uitgeleend en wij heb ben geld in fabrieken en andere onder nemingen gestoken. Vroeger ook in In donesië maar dat kapitaal is ontei gend en het levert dus niets meer op. Desondanks blijft er na aftrek van het dividend en de rente, die wij aan het buitenland moeten betalen voor in ons land door buitenlanders belegd ka pitaal genoeg over. In het eerste halfjaar ontvingen wij netto f 217 mil joen. dag uitgesloofd om de dieren te ver wennen met klontjes en verder haal den zij water voor de dieren. Dat zij een paard gelaafd hebben, nadat het vijftien uur had gestaan, waarbij zij door de eigenaar zijn aangevallen, klopt alleen in zoverre, dat de man inderdaad handtastelijk werd. Maar het dier had geen vijftien uur gestaan en was gedrenkt voor het naar de markt werd gebracht. De heer F. Boerhof gaf toe, dat het met de watervoorziening niet zo goed was geweest als wenselijk is. Dit is ook in de Helami-commissie besproken en volgend jaar zal er zeker water op de markt zijn. Nu moest men gebruik ma ken van de welwillendheid van een ca féhouder. Achter de secretariaatswa gen stond verder nog een buitenkraan. Alle betrokkenen van burgemeester tot commissielid, verklaarden, dat er vrijwel geen paarden voor de slacht zijn verkocht, tenzij de dieren een ge brek hadden en nooit een goed ren- of fokpaard konden worden. „De prijzen zjjn er veel te hoog voor om er paar devlees van te kunnen maken", zei de heer Boerhof. De heer Runneboom, directeur van een zuivelfabriek,, riep uit: „Wie slacht er nu een pony! Wie is er gek op dat vlees?" Ook hij had van excessen in de be handeling niets gemerkt. „Om half zes die morgen liep de politie en de dieren beschermingsinspecteur hier al rond om te controleren", zei hij. „Het ver voer is gecontroleerd, de aangevoerde paarden zijn door de dierenarts Kemna onderzocht, speciaal op droes, kwade droes en neusloop. De dierenbescher ming houdt toezicht op de behande ling". Dat sluit niet uit, zo erkent men, dat er wel eens een pony geslagen of mis schien geschopt zal zijn, maar dan in cidenteel. „Trouwens", zo verklaarden vooral de heren Boerhof en Runneboom „we hebben herhaalde malen per mi crofoon laten omroepen, dat ponies onze vrienden zijn en dus goed moeten wor den behandeld". Dierenarts Kemna gelooft niet ln de massale afvoer naar slachterijen. De pony is daarvoor te duur. Overigens is de handel vrij en waarom zou men een koe wel en een Engelse pony niet mo gen slachten? We praten als maar over de rechten van het dier, maar het dier heeft geen rechten. Pas als een wezen redelijk Is, kan men over rechten spreken. De mens heeft wel plichten ten opzichte van het dier. Hij moet als mens ver antwoordelijk met dieren omgaan, is zijn mening, en het overgrote deel van handelaren en kopers doet daj ook. Die mening en zijn visie heeft hij gis teren ook verteld aan mayor P. L. Philcox M.C. van de International League of Horses, die uit Londen was overgekomen om na te gaan wat er nu precies aan de hand was. Vermoedelijk, omdat ook hij het verhaal van de En gelse dames nogal overtrokken vond. Merkwaardig is, dat de labels, die de Engelse dames aan de import-ponies hebben gezien, door niemand zijn opge merkt. Belachelijk, luidden de com mentaren in Heeten. ■W—Wl En altijd grafk zeqels vooreen aandeel in de winst! PRIJZEN GELDIG VAN 12 t/m 18 OKTOBER (WIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN) CA 67-41

De Vallei | 1967 | | pagina 9