Kantoorpanden Teixeira gaan niet vlot van de hand Herstel voor SKFI in Amsterdam Hoge Raad beslist over Schipholwegen X VOORRAAD BUSSEN 1 SULDEN VOORDELIGER! op sap z Krentenbrood ±700 gram AH-Botorstaven M?9 39 Sperziebonen3® Rioja '66 Kapucijners W Gloeilampen a L- albert heijn J FRAUDERENDE COMMISSIONAIR OVERLEDEN j te Amandelspeculaas 155 GROOT Rabat Koffie HEINTJE I2ct. Joh! Volleybal Dalto te sterk voor Rhevo-dames Unieke AH-aanbieding De ideale voorraadbus! KOST MAAR Verse Roomboter 250 gram door de prijzenbril. Kom ook naar PROCESSEN is je van 12 jaar aangerand door vier jongens Korfbal P.v.d.A. condoleert Labour na dood van Attlee Rotterdams raadslid stelt vragen over pijpleidingen Samen 240 gram x fijne Delicata chocolade voor slechts 1 gulden! gevuld met 250 gram Perla Koffie Gevuld met Perla Robusta ^sif2.50 Gevuld met Perla Guatemala 2.85 j'NieUWE} bereid met uitsluitend roomboter en amandelen In doos verpakt SPAANSE TAFELWIJN De nieuwe PMC-najaarsca- talogus is er! 36 kleurrijke pagina's vol begerenswaar dige premies. Hij ligt gratis vooru klaarinuwAH-winkel. (bijah-margarine) ALBERT HEIJN DONDERDAG 12 OKTOBER 1967 (Van onze redactie financiën) AMSTERDAM De bewindvoerders in de surséance van betaling van het bankiershuis Teixeira de Mattos hebben in totaal aan 748 schuldeisers 6,79 miljoen uitgekeerd en aan twee schuldeisers van de vroegere beherend vennoot, drs. Fehmers, 1.100. Dit blykt uit het derde verslag van de bewindvoerders. Er werd nog aan dertien zg. noodgevallen 28.198 uitgekeerd. Van de ruim 22 miljoen die eind 1966 van debiteuren was te vorderen, is nu ca. 13,5 miljoen geïnd. resp. verrekend met creditrekeningen. De verdere afwikkeling vergt nog de nodige tijd. Wel is de uitgeverij Es- ka verkocht en hebben de bewindvoer ders op 5 oktober de verkoopsom ont vangen, maar de onderhandelingen over de verkoop van de aandelen Zui- derbad zijn afgebroken en met de ver koop van de kantoorpanden wil het nog niet vlotten. ;,In de binnenstad van Am sterdam is veel aanbod van kantoor panden doordat enige grote onderne mingen zich in de buitenwijken hebben gevestigd", zo delen de bewindvoerders mee. „Het blijft een kwestie van af wachten." Verder lopen de processen nog door. Zo is het proces tegen de Belgische commandite gepleit. Het betreft hier de vraag of voor de door Cofinindus in mei 1966 verstrekte lening van f V/t miljoen de afgezonderde effecten als onderpand moeten gelden. De tegen partij heeft een nieuw punt aan de or de gesteld, waarover de Brusselse rechtbank nader wil worden ingelicht. Dat zal op 23 november gebeuren. De bewindvoerders, zo zeggen zij, blij ven de uitspraak met optimisme tege moet zien. In een vergevorderd stadium zijn de voorbereidingen voor de arbitrale pro cedure over de vraag of door een be paling in het firmacontract op 31 mei 1966 de activa en passiva op Cofinindus zijn overgegaan. Aan de pleidooien in het proefproces over de zogenaamde niet-geïndividualiseerde effecten ef fecten waarvan de eigenaar niet be kend is wordt gewerkt. Deze plei dooien worden op 3 november voor de Hoge Raad gehouden. In het proces te gen ir. Heerema zijn de pleidooien op 26 oktober bepaald. Het aantal perso neelsleden is in het derde kwartaal ver anderd van 19 tot 16. CULEMBORG. De recherche te Culemborg heeft vier jongens in de leeftijd van 15 tot 20 jaar aangehou den wegens aanranding van een twaalf jarig meisje. Zij moest in een zieken huis worden opgenomen. De jongens zijn in het huis van bewa ring te Utrecht opgesloten, in afwach ting van hun berechting. Tijdens het onderzoek kwam aan het licht, dat nog een vijfde jongeman medeplichtig was, zij het in mindere mate. Tegen hem werd proces verbaal opgemaakt. VEENENDAAL Na de debacle van vorige week tegen Excelsior (48) treedt het eerste twaalftal van korfbal vereniging SKF dit weekend in Am sterdam aan tegen MEO. De schot loosheid van de ploeg is de enige oor zaak van alle nederlagen, die SKF tot op heden heeft moeten incasseren. Het is te hopen, dat hier in de hoofdstad eens verandering in komt... De tweede uitgave - vorige week winst in de uitwedstrijd tegen Vinken 2 - speelt thuis tegen Kameo 2. SKF 4 is vrij. Het afgelopen weekend heeft dit team ook al niet gespeeld, daar tegenstander Doorn 3 niet compleet was. Het verdere programma voor a.s. zaterdag luidt: SKF 3 - Telstar 1, aan vang 16.00 uur; SKF 5 - Hemur-Enge 2; Jun. SKV 1 - SKF jun. 1; jun. Vin ken 1 - SKF jun. 2. Het jeugdprogram vermeldt de vol gende matches; Welgelegen a - SKF a; Soesterkwartier b - SKF c; SKF d De Meeuwen d. RHENEN De dames van het Rhe- nense Rhevo togen dezer dagen naar Driebergen om de tweede competitie wedstrijd te spelen tegen Dalto 1. Ook ditmaal konden de dames geen succes boeken en verloren de strijd verdiend met 31. Zoals voorspeld zullen de Rhevo-dames het in deze tweede klas van de bond moeilijk gaan krijgen, want ook ditmaal kon het bijv. geen harde serves verwerken, hetgeen ertoe leidde, dat Dalto op dit onderdeel veel punten kon scoren. In de eerste set zag het er nog niet zo somber uit. Er werd vrij aardig ge combineerd en zo nu en dan kon de aanval van de Rhenense dames ge vaarlijk zijn. Dalto daarentegen speel de duidelijk onder de maat en kon voorlopig nog niet te gevaarlijk wor den. Rhevo drukte aan het einde van deze set goed door en won deze met 1015. Maar daarna had Rhevo het kruit geheel verschoten. Dalto raakte goed ingespeeld en vooral de harde serves van de Driebergse dames dreun den herhaaldelijk door de Rhevo-defen- sie. Telkenmale greep men mis op hard ingeslagen ballen en Dalto won deze tweede set heel gemakkelijk met 15—6(1—1). In de twee resterende sets had Dalto steeds een duidelijk overwicht. Rhevo werd frequent onder druk gezet en kon niet meer in zijn normale spel ko men. Heel ruim won Dalto ook deze sets met 156 en 15—10 en daardoor de strijd met 31. Het tweede herenteam van Rhevo maakte zijn debuut in de competitie in de vierde klas van de bond en won mooi met 3r-l van ToVo uit Bunnik. Bij de Forum-Bank is aan 303 hou ders van bankboekjes 610.183 en aan 271 andere schuldeisers 1,75 miljoen betaald. Van de debiteuren is tot nu toe 559.000 ontvangen. Er blijft nog ruim 400.000 te incasseren, verdeeld over een groot aantal posten. De huizenver koop wordt op 16 oktober afgewikkeld. Met het liquideren en afstoten van deelnemingen zijn de bewindvoerders nog bezig. Bij Dunlop Co. hebben nu 186 schuldeisers 1,15 miljoen ontvangen. Geïncasseerd is 803.000. De aandelen van de N.V. Tjiboengoer, een dochter maatschappij van Dunlop, zijn ver kocht. Over de verkoop van een indi recte deelneming zijn onderhandelin gen gaande. De verdere liquidatie van de Wed. Gerbert Rebel wacht op de uitslag van de arbitrage tussen Teixeira de Mat tos tegen Cofinindus. Loopt die gun stig af, dan kan het privévermogen van de heer Van Wessem intact blij ven. 08.48 AMSTERDAM. Het dagelijks be stuur van de Partij van de Arbeid heeft het volgende telegram aan de En gelse Labour-party gezonden: „Het dagelijks bestuur van de Partij van de Arbeid biedt u zijn gevoelens van deelneming aan bij het overlijden van Lord Clement Attlee. Zijn naam zal in Nederland in de herinnering blij ven als die van een groot man, die zijn leven wijdde aan de belangen van de Britse werkende klasse en die zoveel heeft bijgedragen aan het proces van vreedzame dekolonisatie. De internatio nale socialistische beweging verloor in Clment Attlee een van haar meest be scheiden en in zijn bescheidenheid in drukwekkende voormannen". Het telegram was ondertekend door de PvdA-voorzitter, dr. J. G. H. Tans, en de internationaal secretaris, de heer P. Dankert. ROTTEDAM „Heeft Rotterdam iets te maken met de aanleg van pijp leidingen door industrieën? vraagt het Rotterdamse raadslid mr. L. A. Struik (KVP) schriftelijk aan Burge meester en Wethouders van Rotter dam. Hij wil ook weten of de gemeente moet toezien op de veiligheid van de pijpleidingen en of er samenhang be staat tussen de bemoeienissen van ge meenten in een gebied waardoor pijplei dingen lopen. Tenslotte wil mr. Struik weten og de eigendomsrechten op pijpleidingen in de huidige wetgeving voldoende zijn ge regeld en hoe het staat met de wette lijke aansprakelijkheid bij explosies van pijpleidingen. HOOFDDORP Op 25 oktober zal de Hoofddorpse kantonrechter, mr. J. F. Goudsmit, de eerste rechterlijke uit spraak doen in een principieel geschil over de wegen op het nieuwe Schiphol. Het laatste antwoord op de vraag of op de wegen van de luchthaven het Wegenverkeersreglement van toepas sing is, zal echter komen van de Hoge Raad. De officier van Justitie, mr. J. Wiar- da, kwam gisteren tijdens de tweede behandeling van het proefproces over de wegen tot de slotsom, dat Schiphols wegennet voor het openbaar verkeer zonder beperking toegankelijk is. Daarom geldt naar zijn mening de We genverkeerswet ook voor de wegen op Schiphol. Albert Heiin Zolang de voorraad strekt 100.000 •Jjt Sluit luchtdicht af door speciale patentsluiting Afsluitbare schenktuit Ideaal voor alle le vensmiddelen -¥• Inhoudsmaatruim 1 pond koffie of 1 kilo suiker -V- Goedgekeurd door de Ncd. Ver. van Huisvrouwen Weekaanbiedingen geldig t.m. woensdag 18 oktober. Aardbeien reuze pak 500 gram lBO (bonen) dubbelpak 500 gram rood of wit fles 0.75 Itr. pak 500 gram 1/1 blik Kema goedgekeurd 40 en 60 watt 4 75 watt 2 stuks >40*1.20; 100 watt 2 stuksJJitf 1.30 ONVOORWAARDELIJKE KWALITEITSGARANTIE Wanneer u enig bi] AH gekocht artikel niat alka cant waard acht dia arvoor habt bataald, dan geeft AH u hat volla bedrag terug. Prompt... zonder anigo bedenkingl Op die grond vorderde hij elf gulden boete tegen de juridische adviseur van de N.V. Luchthaven Schiphol, mr. C. H. Goekoop, die zich op 28 juli had la ten verbaliseren als chauffeur op een platformauto zonder kenteken. Ómdat de luchthavendirectie op het standpunt staat, dat de wegen niet vrijelijk toe gankelijk zijn, wordt voor voertuigen die Schiphol nooit verlaten, geen ken teken aangevraagd en geen belasting betaald. Van de chauffeurs wordt geen rijbewijs verlangd De situatie op het oude Schiphol was voor mr. Wiarda nooit een probleem geweest. Daar kreeg men slechts toe gang als men een portier was gepas seerd en een kwartje had geofferd. Zijn bezwaren tegen het nieuwe Schiphol gelden vooral het ontbreken van enige toegangscontrole. Mr. Goedkoop, die zelf verweer voer de, meende dat op Schitylhö'r jlechts de Luchtvaartwet van tofpasstfig was. „Het wegennet op Schiphol behoort tot het erf van de luchthaven" betoogde hij, „en wie het betreedt is onderwor pen aan de regels van de exploitant en niet aan het Wegenverkeersreglement. Hij liet doorschemeren, dat de lucht havendirectie bij een voor haar ongun stige (laatste) uitspraak in deze zaak de toegangen tot het nieuwe Schiphol weer zoals op het oude terrein zal be mannen met kwartjesheffende portiers. „Als de Wegenverkeerswet van toe passing wordt verklaard, moet belas ting worden betaald voor voertuigen die uitsluitend rondrijden op wegen die door de N.V. zijn betaald. Dat zou de KLM bijvoorbeeld al 110.000 gulden per jaar gaan kosten", zei hij. Het betreft alleen pijpleidingen waardoor aardolie en produkten van aardolie worden gepompt. De handlei ding werd ontworpen door de Benzine commissie van de beide ministeries, na dat vanuit het bedrijfsleven te kennen was gegeven dat er grote behoefte be staat aan eenheid in de voorschriften. Tot nu toe moeten maatschappijen die een pijpleiding willen aanleggen, daarvoor vergunning hebben van een groot aantal overheidsinstanties (mi nisteries, nadat vanuit het bedrijfsle ven te kennen was gegevén dat er gro te behoefte bestaat aan eenheid in de voorschriften. Tot nu toe moeten maatschappijen die een pijpleiding willen aanleggen, daarvoor vergunning hebben van een groot aantal overheidsinstanties (mi nisteries, provincie- en gemeentebestu ren, enz.) Deze instanties maakten ieder eigen voorschriften, waaraan de pijpleiding moet voldoen. Vaak zijn deze voorschriften met elkaar ln strijd. Twee van de drie verdachten in de zaak van de knoeieryen aan de pijp leiding Botlek-Beek zitten nu in verze kerde bewaring. De Bredase rechter commissaris. mr. A. Aerden, heeft gis teren ook de opsluiting bevolen van de uitvoerder Frans de H. uit Wolvega. De H. was in dienst van de aannemer Algera, die de pijpleiding heeft gelegd. Hij wordt verdacht van medeplichtig heid aan de knoeieryen. Een dag eerder had mr. Aerden de controleur Dirk T. van het technisch adviesbureau Tebodin in verzekerde bewaring laten stellen. De derde ver dachte, caféhouder-grondwerker Frans V. uit Wagenberg, bleef op last van mr. Aerden in vrijheid, hoewel ook naar zijn aandeel in de knoeierijen 'n onderzoek zal worden ingesteld. Mr. Aerden verzekerde ons gisteren, dat uit het vooronderzoek steeds min der komt vast te staan dat de drie verdachten hun knoeierijen hebben ge pleegd in opdracht van anderen. „Dat neemt niet weg, dat er alle reden is voor een intensief onderzoek", aldus mr. Aerden. Dirk T. en Frans de H. kunnen in to taal zes dagen in verzekerde bewaring worden gehouden, om de officier van Justitie gelegenheid te geven de zaak te onderzoeken. Zonodig kan de opslui ting van het tweetal daarna worden verlengd, eerst nog één keer met zes dagen, daarna met dertig dagen. AMSTERDAM De belangrijkste man bij het enderzoek naar de omvang rijke effectenzwendel in Amsterdam is weggevallen. Gisteren stierf de com missionair J. de V. die ervan wordt verdacht dat hij zestig cliënten voor naar schatting anderhalf miljoen gul den heeft opgelicht. De man die al lang aan een fatale ziekte leed, werd 63 jaar. De curator, mr. J. H. Jonker, aange steld toen de Amsterdamse rechtbank de commissionair dinsdag failliet ver klaarde, is druk bezig met een inventa risatie van het aantal cliënten dat be nadeeld is en van de bedragen waar voor zij zijn opgelicht Tegenover de vorderingen die de slachtoffers van de fraude hebben, zal de curator weinig kunnen stellen waarmee De V's schul den kunnen worden terugbetaald. Het is nog een raadsel waar de man al het geld heeft gelaten. Wel staat vast dat De V. de laatste tijd in een soort paniektoestand moet hebben gewerkt. Hij moet het ene gat met het andere hebben willen stoppen. Zelfs een man met wie hij veertig jaar bevriend was geweest, moest eraan ge loven. Een paar weken voor zijn dood leende hij van deze vriend nog tiendui zend gulden met de stellige belofte, dat hij zou terugbetalen. Midden vorig jaar werd bij de Ver eniging voor den Effectenhandel overi gens al eens naar de commissionair geïnformeerd. Dat gebeurde door de ei genaar van het Amsterdamse informa tiebureau Inforbu, de heer C. Schoma- ker. Het informatiebureau was in de arm genomen door iemand bij wie de -com missionair was komen vragen om een geldlening waarvoor hij een rente van tenminste twintig procent garan deerde. Dit wekte temeer argwaan om dat men meende dat De V. op de beurs toch over genoeg relaties kon beschik ken. Bij de Vereeniging voor den effecten handel werd de heer Schomaker ver teld, dat de commissionair lid van de vereniging was dat nooit over hem was geklaagd, dat hij een bedrijf van be scheiden omvang had en dat de trans acties die hij deed, in het ^lgemeen klein waren. Elders ving de heer Schomaker ech ter informaties op om zijn klant te ad viseren hoogst voorzichtig te zijn bii het zaken doen met De V.

De Vallei | 1967 | | pagina 11