Aannemerspatroons binden strijd aan met beunhazen Hulp ingeroepen van gemeentebestuur v5 Maakt u al rente op uw girorekening? Neen? Open dan nü een rente-girorekening met 3 /4% rente bij de Algemene Bank Nederland Meester met bruid in de klas PRINS BERNHARD IN ELST Zeer weinig krachtsverschil bij DCE C.H.U.-raadslid maakte zich zorgen om slecht geïsoleerde woningen VDC versloeg Woerden: 7-13 Panters-ploegen tegen Olympia VEILING SEPTER TIEL Hinderwet Dè jas Kunstscala in Arnhem zaterdag 14 okt. a.s. GRONINGEN l&denha Vraagteken Moedercursus in Amerongen MARKTEN Gespreksavond in „Sola Fide" Comité autotocht brengt bejaarden op het doek RHENEN - De afdeling Rhenen van de Nederlandse aannemers- en patroonsbond voor de bouwbedrijven heeft zich in eert adres aan het college van burgemeester en wethouders gerichtwaarin heel scherp de aandacht wordt gevraagd voor het onrechtmatig uitvoeren van bouwwerken. In het adres wordt vooral de aandacht gevraagd voor de zogenaamde beunhazerij. PADDESTOELEN EXCURSIE i MMH ■■■■1 Voor invoering van jeugdgemeenteraad DONDERDAG 12 OKTOBER 1967 Het adres, dat is ondertek.end door voorzitter W. Klaassen en secretaris A. Jansen, begint met de aandacht erop te vestigen dat de werkgelegenheid in de gemeente zo goed mogelijk in stand moet worden gehouden. In dit opzicht wordt eraan herinnerd, dat ook de re gering dit voorstaat. Met name bepaalt het adres zich uiteraard tot de werk zaamheden in de bouwnijverheid. „Het is ons bekend", aldus het schrij ven, „dat in Rhenen nog veel zwarte arbeid wordt verricht, zogenaamde beunhazerij. Deze onrechtmatige be drijfsuitoefening is in overtreding met de vestigingswet bedrijven 1954 en het vestigingsbesluit bouwnijverheidsbedrij- ven 1958. Naar aanleiding hiervan zouden wij uw college in overweging willen geven de volgende bijlage bij de door uw col lege af te geven bouwvergunningen te voegen, zoals dit elders ook reeds ge beurd". De clausule, die de aannemerspa- ADVERTENTIE Wegens grote belangstelling HERHALING van de onder leiding van de heer A. P. DE KLEUVER op Vertrek om 2 uur t.o. La Montagne. V.V.V. - Veenendaal RHENEN Op de secretarie van de gemeente Rhenen ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van G. van Gu- lik, Acacialaan 16 te Rhenen om vergun ning tot een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning voor een werkplaats voor het vervaardigen van meubelen e.d. Adres inrichting Acacia laan 16, kadastraal gemeente Rhenen, sectie G, nummer(s) 2586. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting te houden op 30 oktober 1967 om 11.00 uur in het gemeentehuis Rhenen. Beroep tegen een beschikking kan la ter o.a. slechts worden ingesteld door: a een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is ge schied, mits hij in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen; b een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht. Datum: 13 oktober 1967. Burgemeester en wethouders van de gemeente Rhenen, De secretaris, De burgemeester, W. C. Pieters, L. Bosch v. Rosenthal. ADVERTENTIE Superb gesneden. Elegant-slank van lijn. Ideaal-comfortabel in lente, zomer, herfst en winter. troonsbond aan de bouwvergunningen wil zien toegevoegd, luidt dan als volgt: „De aandacht wordt erop gevestigd, dat werkzaamheden van bouwkundige aard, zoals die awarvoor deze bouw vergunning wordt verleend, als regel slechts mogen worden uitgevoerd door aannemersbedrijven, die in het bezit zijn van een vergunning ingevolge het vestigingsbesluit bouwnijverheidsbedrij- ven 1958. Indien u zich voor de uitvoe ring van het plan tot een bonafide be drijf wendt, hebt u de zekerheid dat met vakbekwame mensen wordt ge werkt, die de op het punt van de bouw geldende voorschriften in acht zullen nemen. U kunt er dan bovendien zeker van zijn, dat u, anders dan wanneer u werkt met een niet bevoegde aannemer, het risico omloopt, dat het werk door de bevoegde rijksinstantie wordt stil gelegd". Aan het slot van het adres wordt nog eens uitdrukkelijk de beweegreden ge steld. De afdeling meent namelijk op te mogen merken, dat het voor de werk nemers in het bouwbedrijf ook van het grootste belang is, dat de aannemings bedrijven hun personeel zoveel moge lijk aan het werk kunnen houden. Wij hebben gisteravond de wethouder van publieke werken, mr. J. Deen deze zaak telefonisch voorgelegd en hem om AMERONGEN Evenals vorige ja ren zal het Groene Kruis te Ameron gen weer een moedercursus or ganiseren ten behoeve van aanstaande en jonge moeders. De cursus staat in tegenwoordigheid van onze wijkver pleegsters onder leiding van zuster Brouwer, de provinciale districtsver pleegster voor moederschapszorg en kinderhygiëne. Zuster Brouwer is in Amerongen langzamerhand een goede bekende en iedereen weet de prettige manier, waarop zij alles behandelt wat voor jonge moeders van belang is. De cursus zal worden gehouden in 8 avonden, de eerste op woensdag tober in het wijkgebouw en vervolgens op woensdagen 1 en 8 november en op maandagen 13, 20, 27 november, 4 en 11 december. Leden van het Groene Kruis genieten 50 procent reductie op het cur susgeld. commentaar gevraagd. De wethouder meende dat er al eens eerder een der gelijk verzoek in de gemeenteraad be handeld was. Hoewel hij niet op de beslissing van het college van burgemeester en wet houders vooruit wilde lopen, gaf hij op het eerste gezicht als zijn mening te kennen, dat achter deze zaak een vraag teken moet worden gezet. „Ik vraag me af, ligt dit wel op de weg der gemeente", aldus de heer Deen. „Wanneer ik bij een plaatselijke kruidenier iets ga kopen, dat loop ik het risico, dat ik dat doe bij iemand, die misschien niet helemaal voldoet aan de vestigingseisen. Althans is het mij niet bekend of de man al of niet een beunhaas is. Ik geloof niet dat het tot de taak van een college van B. en W. behoort om toezicht te houden op wer ken in de bouwnijverheid, die al of niet met vestigingsvergunning worden uitge voerd. Naar ik meen, zijn daarvoor wel andere instanties in ons land". De heer Deen gelooft dat iemand, die een bouwvergunning krijgt, zelf maar moet zien hoe en op welke manier die bouwvergunning wordt benut. Maar nogmaals, het was slechts de persoon lijke mening van één lid van het college ARNHEM Houders van een cultu reel jeugdpaspoort kunnen zaterdag voor het eerst hun hart ophalen aan een Arnhemse cultuurmanifestatie. In Musis Sacrum is een groot feest op po ten gezet waarin alle facetten van het Gelderse kunstleven zijn vertegenwoor digd. In twee zalen van Musis spelen Het Gelders Orkest, het trio Ton Wijkamp en drummer Pierre Courbois, die in zijn eentje zijn kunnen zal tonen; ver der brengen klarinettist George Pieter- son en pianist Stanley Hoogland twee moderne stukken van Louis Andriessen en Jan van Vlijmen. Toneel en cabaret worden vertegenwoordigd door Thea ter met de eenakter Het Kroondomein en het cabaret-chantant „Ma, de lief jes komen". Niemand is gebonden aan een vaste plaats. De deelnemers kunnen vrij rondwandelen of desnoods wat dansen (met de Storyville Jassband), al naar behoefte. Het eerste nummer van het blad voor de jeugdpaspoorters, Pas klaar, vertelt uitvoerig over de mogelijkhe den. Gereduceerde prijzen zijn er o.m. voor de dichtersavond op 20 oktober in Musis; ook ligt het in de bedoeling de voorstellingen van de Foekepot in het programma te betrekken. Het cultureel jeugdpaspoort is be doeld voor de schoolgaande en werken de jeugd in Arnhem en wijde omge ving. Het biedt redukties op tal van culturele manifestaties. Scherpenzeel Eiermarkt. Aanvoer ca. 850.000 stuks. Prijzen: kippeëieren f 14,50 tot f 15,en henne- eieren f 11,tot f 14,alles per 100 stuks. Handel goed. Biggenmarkt: Aanvoer 182 biggen. Prijzen f 63,tot f 77,Handel ma tig. van B. en W. Hoe het gemeentebestuur .zal reageren op 't schrijven van de aan nemerspatroons zullen we binnenkort aan de weet komen. VEENENDAAL Onder het motto: „Christus; Hij is onze vrede!" wordt in Veenendaal een gespreksavond be legd. De commissie Vredesweek 1967, heeft gemeend dat er ook in Veenendaal bij vele gelovigen vragen zijn gerezen en dat velen hun eigen .gedachten heb ben over acties die door de gezamen lijke kerken gevoerd worden ten aan zien van vrede en gerechtigheid. Om deze mensen in de gelegenheid te stel len hierover gezamenlijk van gedachten te wisselen heeft zij deze gespreks avond belegd in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. Het forum is als volgt samengesteld. Ds. J. Ytsma, dr. C. Graafland, pas toor Goes en als voorzitter ds. G. C. Vijzelaar. ADVERTENTIE Onze kantoren lichten u graag verder in LEERSUM Vorige week vrijdag trad de heer B. van der Meer in het huwelijk met mej. D. Klompemaker uit Akkrum (Fr.). De heer Van der Meer is onder wijzer aan de openbare Julianaschool in Leersum. De kinderen konden vrijdag niet bij de huwelijksvoltrekking in Akkrum aanwezig zijn. De teleurstelling van de kinderen uit de derde klas was natuurlijk groot, maar dit werd door de heer en wm* mevrouw Van der Meer gisteren weer he lemaal goed gemaakt. 's Morgens om kwart voor negen werd het jonge echtpaar op school opgewacht en onder een ere-boog kwam „de mees ter" zijn klas binnen. Natuurlijk was er groot feest, vooral omdat de heer en mevrouw Van der Meer „de echte trouw- kleren" aanhadden. De hele ochtend zijn ze toen te gast geweest en vooral de leuke jurk van de bruid maakte op de Leersumse jeugd grote indruk. De teleurstelling van de kinderen is al lang weer over. Nu hebben ze niet eens een lange reis behoeven te maken en alle aandacht van het bruidspaar was voor de derdeklassers bestemd. EDERVEEN Bij de damclub DCE werd een groot aantal wedstrijden ge speeld voor de onderlinge competitie, waarbij weer enkele verrassende uit slagen uit de bus kwamen. A. van Hun- nink die deel uitmaakt van het eerste achttal, verloor zijn partij van J. Slot boom. T. Middelman speelde zeer sterk tegen G. Vlastuin die in tijdnood kwam en met een remise genoegen moest ne men. J. de Koning van het eerste achttal kon het in een zeer spannende partij te gen R. Hendriks ook al niet verder brengen dan een remise. Het begint erop te lijken dat het dit seizoen zeer gaat spannen in de onder linge competitie omdat er tussen de meeste leden weinig krachtsverschil is. De uitslagen van de andere partijen wa ren: St. Vierwinden W. Veldhuizen 20; J. Lagerwei G. J. Dikkenberg 02; A. van Hunnik C. Berkhof 20; P. Bos D. van Heerdt 20; B. van Beek H. van Nieuwamerongen 20; P. Bos A. van Hunnik 11; D. van Heerdt C. Berkhof 20;'P. Bos C. Berkhof 2—0. 1IIII1 ELST Z.K.H. prins Bernhard heeft gistermiddag een werkbezoek ge bracht aan het luchtmachtonderdeel DELM te Eist. De Prins arriveerde omstreeks kwart voor twee met een helikopter van de Koninklijke Lucht macht. De commandant van het depot, overste A. j. Fokker, begroette prins Bernhard, die vanzelfsprekend het te nue van inspecteur-generaal 'van de Koninklijke Luchtmacht droeg. Op 't kleine heli-veldje in Eist waren uit gebreide veiligheidsmaatregelen geno men. Brandweer, EHBO en bewaking hadden reeds een half uur voor de aankomst van de .Prins hun posten in genomen. Het koninklijk bezoek duur de ongeveer tot half vier. Aangezien de Luchtmacht voorlich tingsdienst geen toestemming wilde verlenen om het werkbezoek van nabij mee te maken, maakte onze fotograaf onder zeer moeilijke omstandigheden een foto van de aankomst van de Prins. Uiterst links op de foto overste Fok ker, die prins Bernhard verwelkomde. RHENEN. De heer J. »van Donse- laar, lid van de Rhenense gemeente raad voor de Christelijk Historische Unie, heeft voor de eerstvolgende ver gadering enkele vragen afgevuurd, die in hoofdzaak neerkomen op de bezorgd heid om slecht geïsoleerde woningen. Volgens de heer Van Donselaar ver bruikt een gemiddelde Nederlandse wo ningwetwoning voor verwarming per jaar gemiddeld 16 G.cal. In de meeste andere landen, waaronder Zweden, Duitsland, Tsjecho-Slowakije, is het energieverbruik niet veel meer dan de helft, namelijk 8 h 10 G.cal. „Dit is een bewijs", aldus de CHU- afgevaardigde, „dat onze woningen slecht geïsoleerd zijn. Zelfs in landen waar het 's winters veel kouder is dan bij ons weet men met een veel gerin ger energieverbruik beter verwarmde woningen te creëren". De heer Van Donselaar noemt ver volgens verschillende punten, waarop verbetering op dit gebied zou kunnen worden doorgevoerd, zoals betere isola tie van muren, daken en vloeren, ook bevorderlijk tegen geluidshinder, ra men niet groter dan de normen van de modelbouwverordening, alle ramen voorzien van geprefabriceerde dubbele beglazing en alle beweegbare ramen en raamdelen voorzien van duurzaam goed sluitende tochtstrippen. „Heeft bovenstaande materie vol doende aandacht van Uw college", zo vraagt de heer Van Donselaar. „En wanneer het antwoord op deze vraag bevestigend luidt, waaruit bestaan dan deze voorzieningen?" Een tweede onderwerp, dat de heer Van Donselaar gaat aansnijden in de vergadering van 31 oktober, is de jeugdgemeenteraad. De heer Van Don selaar is van mening, dat een dergelij ke raad het contact bevordert tussen gemeentebestuur en jeugd. Daarnaast noemt hij he een belang voor scholing van oekomsige raadsleden. De CHU-af- gevaardigde wil gaarne da B. en W. ini tiatieven in de richting van een jeugd gemeenteraad gaan nemen. VEENENDAAL Moesten het vorig jaar de V.D.C.-dammers in Woerden met een verdeling der punten genoegen nemen, nu brachten de Veenendalers de volle buit mee van de verre avondreis! Hiermede revancheerde V.D.C. zich te vens voor de nederlaag tegen O.D.I.-Ex- celsior. Alleen Schaap, die in Woerden nooit gelukkig is, incasseerde een ne derlaag. Het scheelde trouwens weinig, of Nico Valkenburg had hem gezelschap gehouden. Door een slechte zet van Van Voorbergen kon hij nog juist remi se bereiken. De drie onderste borden van V.D.C., waarbij twee dammers van het tweede tiental, gaven nu de door slag voor de stevige overwinning. De volledige uitslag luidt als volgt: D.L.Z. (Woerden) V.D.C. I de Bruin-J. v.d. Vliert 1-1 C. Guijs-D. Bouman 1-1 A. Heuvelman-J. Vermeer 0-2 Ende-L. Schaap 2-0 Bolk-W. v.d. Hor 1-1 v. Voorbergen-N. Valkenburg 1-1 M. Remmy-B. Valkenburg 1-1 Blomendaal-A. Kalter 0-2 Ravensberger-J. Th. Tollenaer 0-2 Maassen-H. Meerveld 0-2 1. A. 2. J. 3. H. 4. J. 5. S. 6. P. 7. G. 8. J. 9. v. 10. J Totaal 7-13 LEERSUM. Op woensdag 18 en donderdag 19 oktober draait in hotel „Damlust" een film waarin de hoofd rollen door Leersumers worden ge speeld. Het comité autotocht bejaarden orga niseert nl. een film- en muziekavond, waarbij o.a. de film vertoond zal wor den over de bejaardentocht 1967. Aan deze avond werken verder mee de boerenkapel en het duo Kosterman. VEENENDAAL Morgenavond spe len dames 1 en heren beide een moeilijke uitwedstrijd. De dames trek ken wederom naar de Amersfoortse Sporthal om het op te gaan nemen te gen het Soester Olympia. Van deze ploeg werd in het vorige seizoen twee maal gewonnen, maar of dit met dit gewijzigde team wederom het geval zal zijn valt te bezien. Heren-2 krijgt het in de Utrechtse Jaarbeurshallen ook heel moeilijk tegen SVE, nummer twee op de ranglijst van verleden jaar. De dames kunnen met het zelfde spelpeil van verleden week tegen WA Olympia wel kloppen, maar er spreken andere factoren mee^ In de Amers foortse hal speelt men nu eenmaal niet zo prettig en goed als in een zaal. Daardoor werd van Spirit verloren, maar nu de ploeg wat meer zelfver trouwen heeft opgedaan in de strijd tegen WA lijkt ons de zaak wat een voudiger. Met een volle inzet en met het accent wat op de aanval moet de vrij oude Olympia-ploeg zijn te klop pen, hetgeen van de zeer jonge Pan- tersploeg een mooi resultaat zou zijn. Hier houden we het dan ook op. Heren 2 gaat het opnemen tegen SVE in de Jaarbeurs te Utrecht. Deze formatie was in het vorige seizoen de enige ploeg die kampioen Panters een punt afsnoepte. Het ligt dus voor de hand dat Panters 2 het ditmaal heel moeilijk gaat krijgen, vooral ook om dat in een zeer ruime hal gespeeld gaat worden. Toch schuilt er een grote aanvalskracht in dit herenteam en als deze voluit kan draaien houden we het op een puntenverdeling. Heren 1 heeft deze week vrijaf. 'Het moest gisterenavond uit spelen tegen SVC, maar vanwege de grote strijd Real Madrid tegen Ajax is deze wed strijd uitgesteld tot 1 november. De rest van de teams komen allen tussen de lijnen. Uit gaan spelen het jongensteam tegen Tibra in Woerden en heren 5 tegen Unitas 4 te Doorn. Thuis spelen achtereenvolgens zater dagmiddag a.s. vanaf twee uur meis- jes-jeugd tegen Unitas uit Doorn, da mes 2 tegen UW/SU 1 uit Utrecht, heren 3 tegen Postshotters 2 uit Utrecht en heren 4 tegen De Valk 1. Voor alle teams zien de prognoses er gunstig uit, tenzij de andere teams t.o.v. verleden jaar met sprongen vooruit zijn gegaan. Opgave na klasse mm maat. Appelen Bloemee x Cox Orange k. 1 x Cox Orange k. 2 Dijkmanszoet x James Grieve k. 2 Ingrid Marie k. 2 Glorie van Holland k. 2 x Goudreinet k. 1 x Goudreinet k. 2 Golden Delicious k. 2 Notarisappel Jasappel Jonathan k. 1 Jonathan k. 2 Princesse Noble k. 1 Sterappel k. 1 Sterappel k. 2 75/opw. 38—50 37—43 24—33 21—23 27—38 21—34 29—39 23—26 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 10—31 6—14 37—45 27—39 26—32 34-41 25—37 18—30 17—24 27—30 13—23 21—26 16—19 19—27 23—31 22—26 17—19 19—29 - 20—22 16—19 13—24 26—29 21—34 19—28 18—23 19—25 17—23 33—40 15—21 26—35 11—23 15—20 26—28 10—14 21—24 16—18 29—35 26—34 17—27 38—45 20—33 37—51 41—44 55—57 34—37 55—58 46—50 51—55 34—39 38—42 28—32. 31—35 2743 51—62 32—40 35—50 19—31 21—33 20—31 25—32 37—40 35—37 Zuurkroet per 100 kg f. 8,00—f 8,20; rood f 6,10; zoet f 4.00 Fabrieksfruit per 100 kg f 10,95. - Peren: Brederode Beurre Alexander Lucas k.l Conference k. 2 Legiponts k. 2 St. Remy Giezewildeman IJsbouten Winter jannen Zwijndrechtse wijnperen k.2 Perenkroet per 100 kg f 3,10. Aardbeien per doosje van 250 gram 7580. Frankenthaler 112115; Black Allicante 138140 Groenten: Andijvie 725; Komkommers, witte, per stuk 2325; Prinsessenbonen 4089; Pronkbonen 22,50; Snijbonen 4560, 1839; Stokprinsessenbonen 3775; Sla, per 100 krop, f 7,00f 13,00; Savooiekool 1719; Rode kool 1012; Spinazie 40—43; Prei 1825, 1518; Uien 1921, 1417; Spruiten 4043, 2125; Tomaten, per kistje van 6 kg, f 3,80f 3,90, export c f 2,60f 2,70; Tomaten per kistje van 6 kg binnenland f 1,80—f 3,30, f 0,90—f 2,20. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. 26—28 25—27 13—22 111—114. I

De Vallei | 1967 | | pagina 3