Real Madrid velde pas na honderd minuten Europa Cup-voetbal vonnis over Ajax op n Nederlandse kampioenen grepen mogelijkheden niet l*w Ajax teleurgesteld, Real best tevreden Tonnit wil je een stak kaas uit he vuistje Post en Bugdahl weer aan kop Worstelzege voor Anton Geesink Jan van der Hoek toch naar Turkije Bouwmeester-Ree om schaaktitel Belgische militairen in voetbalfinale in cijfers Moeilijkheden in de arbiterscommissie worden uitgezocht Oost-Duitsland had alle moeite met Denemarken3-2 NAC vanavond tegen Floriana Malta Voorwaardelijke straf voor Theole „Molteni" gaat door met fabrieksploeg Opleidingscursus 'oor trainer (sters1 «t kunstrijden Jansen en De Wit winnaars in Berlijn Amsterdammers misten in verlenging droomkansen EU Overwicht Ajax Droomkansen Dubbel hard Vergeefs s MADRID In hetzelfde Bernabeustadion. waar Real Madrid twee jaar geleden de Europa Cup-droom van Feyenoord ruw ver stoorde. heeft de „koninklijke" woensdagavond na honderdtwintig minuten voetbal opnieuw een Nederlandse kampioen de weg naar de volgende ronde van het toernooi om de Europese beker ver sperd. Een aanvankelijk met een 5-3-2-systeem zwaar verdedigend spelend Ajax heeft de Spaanse kampioensploeg echter heel wat meer moeilijkheden bezorgd dan Feyenoord destijds. Vele van de zestigduizend Spaanse supporters hebben, vooral tegen het slot van de tweede helft, toen Ajax een 1-O-achterstand door een schitterend doelpunt van Henk Groot had weggewerkt, angstige momenten doorgejnaakt. Ajax had toen een overwicht maar doelpunten leverde het niet op. In de tiende minuut van de verlenging maakte Veloso na een solo met een strak schot echter een einde aan de Amsterdamse illusie. it Real leidt Vier kansen Erg hard 3 *HVW wmariöü DONDERDAG 12 OKTOBER 1967 Na een nerveus begin van beide ploe gen bouwde Real Madrid door de zwaar verdedigende tactiek van Ajax, dat maar met twee man in de aanval speelde, een licht overwicht op, dat in de vierde minuut resulteerde in een ge vaarlijke één-tweecombinatie van inval ler Diego en Gento. De voorzet van de Madrileense linksbuiten, die in de eer ste wedstrijd niet meespeelde, was echter te hard. In de elfde minuut kwam Reals eer ste werkelijke kans toen Veloso een hard schot loste, dat echter door Bals kundig werd gestopt. Vier minuten la ter moest Vasovic, die in het centrum een voortreffelijke partij speelde, de doorgebroken Pirri stoppen om een doelpunt te voorkomen. De vrije schop werd door Gento naast geschoten. Een schot van Keizer in de zeventien de minuut leverde Ajax zijn eerste hoekschop op. Het waren de opwin dendste gebeurtenissen van de niet zo spectaculaire eerste twintig minuten. Ajax bleef zijn verdedigende tactiek handhaven, met Swart als bewaker 7" 'v De voortreffelijk spelende Tonny Pronk won ook dit kopduel. Men ziet v.l.n.r. Gento, Pronk, Suurbier, Groot, Pirri en De Diego. PARAMARIBO Anton Geesink heeft woensdag in Paramaribo een wor stelzege behaald op de Pakistaner Azam, die in de eerste ronde werd ge diskwalificeerd. DEN HAAG Staatssecretaris Gros heide (Onderwijs en Wetenschappen) heeft woensdagmiddag in de Tweede Kamer meegedeeld bereid te zijn de volleyballer Jan van der Hoek, leraar in de lichamelijke opvoeding aan de Bijzondere Technische School in Dordrecht, buitengewoon verlof te ver lenen. Hierdoor is het mogelijk gewor den, dat Van der Hoek, die in het Dordtse Orawi speelt, kan deelnemen aan de strijd om het Europese volley balkampioenschap, dat van 26 oktober t m 8 november in Turkije wordt ge houden. Drs. G. M. Nederhorst (PvdA) stelde woensdagmiddag over deze verlofkwes tie waardoor de Orawi-speler door coach Henk Blok niet in de Nederland se ploeg werd gekozen vragen in de Kamer, waarbij hij erop wees, dat de inspectie van het onderwijs gewei gerd had Jan van der Hoek voor dit kampioenschap vrijaf te geven. Staats secretaris Grosheide zei, dat de richt lijnen zich tegen een dergelijk verlof verzetten, doch nu gebleken is, dat een vervanging van Jan van der Hoek mo gelijk is, wilde hij het buitengewoon verlof van drie weken met behoud van bezoldiging toestaan. Jan van der Hoek, die reeds lang deel uitmaakt van de Nederlandse vol- leybalploeg, neemt nu de plaats in van Wim Keizer (HML/CLV, die aanvan kelijk door Henk Blok in het team was gekozen. van de snelle Gento. In de 26e minuut kreeg Real opnieuw een kans via Amancio. Het harde schot van de Span jaard ging echter juist over het doel. Na een half uur kreeg de Nederlandse kampioen enkele kansen. Eerst mocht Keizer een vrije trap nemen wegens duwen van Zuzunequie en twee minu ten later kopte Nuninga uit een hoek schop van Keizer in. De bal werd ech ter weggetrapt door een Spaanse ver dediger. Even werd het toen onvriende lijk. Suurbier haakte de doorgebroken Veloso, waarop de uitstekende Schotse arbiter Davidson de Amsterdammer in zijn boekje noteerde, ondanks pleiten van aanvoerder Bals. Cruyff, veelal be waakt door twee Spaanse verdedigers, kreeg in de 39e minuut een aardige kans toen Swart de bal handig liet lo pen. Het schot van de Amsterdammer ging echter naast. Korte tijd later zag Zocco geen andere mogelijkheid om Cruyff te stoppen dan hem onderuit te halen. De Madrileen werd door David son eveneens opgeschreven. In de laatste minuten van de eerste helft kwam Real enkele malen ge vaarlijk terug. Eerst mocht Gento een vrije trap nemen, waarna twee corners voor de Spaanse kampioen volgden, die echter niets opleverden. Vlak voor het rustsignaal leek Real toch nog de lei ding te zullen nemen. Gento verscheen alleen voor Bals, maar in plaats van te schieten speelde hij de bal naar de bui tenspel staande Veloso. De treffer werd door Davidson terecht afgekeurd. Na de hervatting had Real, aange moedigd door de ruim 60.000 toeschou wers aanvankelijk opnieüw een licht overwicht. Bals moest handelend optre den bij schoten van Zuzunequie en Ve loso. Daarna kwam Ajax echter steeds meer uit de verdediging en de Amster dammers kregen enkele redelijke kan sen. Cruyff kwam enkele malen voor de Spaanse defensie, werd eerst ge stopt door Amancio, en kreeg even la ter een goede schietkans, maar ook dit keer ging zijn schot naast. In een periode, dat het spel wat heen en weer golfde, kwam Real aan de lei ding. De snelle Gento werkte zich door de Amsterdamse defensie en schoot de A Zocco ruimde met een forse kopbal op bij deze via Cruyff (links) en Nu ninga (rechts) lopende aanval. O bal laag in de linker benedenhoek: 1-0. Ajax leek even aangeslagen, maar de Amsterdammers kwamen fel terug. Pronk trok keer op keer mee naar vo ren en probeerde met verre schoten Junguera te verslaan. Nadat Muller een hoekschop had moeten veroorzaken om Gento te beteugelen kwam in de 68e minuut onverwacht de gelijkmaker. Een fraai genomen vrije trap van Sjaak Swart werd met een kopbal in de uiterste bovenhoek door Henk Groot doeltreffend afgerond: 1-1. Ajax kreeg daarna een licht over wicht. Na een solo van Swart kreeg Keizer een goede schietkans, maar Junquera stompte de bal corner. Even later trof de in buitenspelpositie staan de Cruyff de paal. Real ging onzeker spelen en Ajax wilde daarvan profiteren door veelvuldig schieten. Harde scho ten van Swart en Cruyff, die eenmaal weergaloos handig de bal op de borst meenam, leverden evenwel geen suc ces op. Vertwijfeld probeerde Real het ini tiatief terug te winnen. Vier minuten voor tijd moest Junquera in actie ko men bij een schot van de op links door gebroken Keizer en nog geen minuut la ter moest Zuzunequie via een corner opnieuw Keizer het scoren beletten. Het bleef 1-1 en een verlenging van twee maal een kwartier werd toen noodzakelijk. Na een korte rustperiode op het veld begonnen de twee moegestreden ploe gen aan de extra speeltijd. Ajax zette zijn druk uit het laatste gedeelte van de tweede helft voort. Eerst kwam Cruyff gevaarlijk in het strafschopgebied, maar de Spaanse doelman stopte de bal uitstekend en in de derde minuut van de verlenging ging een voorzet van de actieve Groot voor langs het Madrileense doel, waar twee Ajacieden enorm schrokken van de droomkans, die hun geboden werd. De Amsterdamse druk werd steeds groter. Keizer omspeelde in de 94e minuut de Spaanse defensie, waarna hij Cruyff 'n schitterende kans bood. De jonge inter national schoot de bal echter precies in handen van Junquera. Ajax bleef het spel beheersen met rustig en zelfverze kerd voetbal. MADRID Miguel Mu- noz liet er geen twijfel over bestaan. Hij was meer dan gelukkig. „Ajax heeft een voortreffelijke ploeg", zei de coach van Real in het Engels, toen zijn spelers nog in het im mense bad zaten, dat de allure van een zwembad heeft. „Ik ben bang ge weest. Vooral kort na het begin van de verlenging. Ajax had toen kunnen toeslaan. De kansen, die Cruyff miste, hadden doel punten kunnen zijn. Maar tatievan Ajax „Natuurlijk wij Defilipe en Velasquez bijzonder hard gemist heb ben". Scheidsrechter David son, met Leo Horn grens rechter bij de finale van het toernooi om het we reldkampioenschap 1962 in Chili, had eveneens grote waardering voor de pres tatie van Ajax. Natuurlijk, Real Madrid treedt wat minder op de voorgrond dan enkele seizoenen ge leden. Het is echter nog steeds een elftal van groot formaat. Dat Ajax daar tegen zo lang stand heeft kunnen houden, vind ik een compliment waard. De waarschuwing van Suur bier? Dat moet u zien als een voorzorgsmaatregel. Daar zal ik beslist geen melding van maken bij de UEFA. Ik heb het gedaan om de spelers te laten voelen, dat ik weinig ac cepteer. Een wedstrijd, waar zoveel op het spel staat, loopt immers snel uit de hand". „Ajax kreeg vier kan sen", zei Rinus Michels met een somber gezicht, „en maakte daaruit één goal. Zo kan je geen voet bal spelen. Als je de kan sen neemt hadden wij moeten winnen. Maar je moet ze er nu eenmaal in- schoppen. Het systeem werd goed gespeeld, maar daarmee alleen ben je er niet". Erg veel waardering voor de wijze, waarop sommige Madrilenen speelden had Michels niet. „Wat Gento tegen Piet Keizer deed was wel heel erg. En dan dat natrap pen. Nee, dat is het niet". Johan Cruyff, die er niet over uit kon, dat hij de kans had gemist, die de wedstrijd een geheel an der aanzien had kunnen geven, was al evenzeer teleurgesteld: „Wij hebben de kansen zeker gehad, maar het moet een beetje meezitten en in wedstrij den voor de Europa Cup hebben wij nou nooit veel geluk. Dat zagen wij vo rig seizoen in Praag pre cies zo bij Dukla. Overi gens, het was een perfect gespeeld systeem. Maar ja, de doelpunten tellen". „Ik vind het een schan daal", zei Tonny Pronk, terwijl hij in gedachten verzonken op de massage tafel zat. „Moet je eens kijken wat Gento bij Sjaak Swart gedaan heeft. Hij heeft hem in zijn zij ge beten. Is dat nou voet bal?" De klap, die in de honderdste minuut volgde, kwam daardoor dubbel hard aan. Veloso begon op het middenveld aan een solo en nadat hij Bennie Mul ler als laatste obstakel had „genomen" schoot de Spanjaard de bal feilloos achter Bals in de rechterhoek: 2-1. De rust keerde nu terug in de Spaanse ploeg, die echter twee minuten later door Zuzunequie opnieuw fors moest in grijpen toen Cruyff dreigde door te breken. „Als je zou kunnen zeg gen dat ze verdienden te winnen, dan leg ik mij er zo bij neer", aldus een zuchtende Klaas Nuninga, „maar op zo'n manier ver liezen, dat is toch wel heel erg hard. Wij hebben de kansen in eigen hand ge had, vooral pal in het be gin van de verlenging. En nu kan je wel zeggen dat het systeem goed is ge speeld en 21 een mooi resultaat is tegen Real, maar in zo'n Europa Cup wedstrijd telt toch alleen maar een overwinning". Voorzitter Jaap v. Praag toonde zich aanzienlijk te- vredener. „Wij waren een gelijkwaardige tegenstan der van Real Madrid en het is nog nooit voorgeko men dat een Nederlandse club tegen Real de verlen ging heeft gehaald, dat vind ik een heel positief resultaat". Vergeefs poog de hij daarna een Spaans journalist zijn zienswijze duidelijk te maken. Het was een zinloze poging. Hoofdschuddend verdween de grijzende voorzitter van Ajax uit de kleedka mer. In de tweede helft van de verlen ging probeerde Ajax vergeefs om als nog een gelijk spel uit het vuur te sle pen. Suurbier die nu mee naar voren kwam, zag de bal tussen de fotogra fen naast het doel van Junquera ver dwijnen, terwijl de Spaanse doelman even later een schot van Pronk na een pass van Groot goed verwerkte. Kort voor afloop leek de zesvoudige beker winnaar zelfs nog op 3-1 te komen toen Amancio na een pass van Gento een machtige kopstoot lanceerde. Bals red de echter op fraaie wijze. In de laatste minuten probeèrde Ajax vergeefs de achterstand weg te werken, maar de op balbezit spelende Spanjaarden ga ven geen kansen meer weg. DEN HAAG De beslissende twee kamp om het schaakkampioenschap van Nederland tussen Hans Bouwmees ter (37) en Hans Ree (22) zal in Den Haag worden gehouden in de week van 30 oktober tot 4 november. De twee kamp bestaat uit vier partijen. Bij een eindstand van 2-2 volgen er maximaal twee ontmoetingen tot een beslissing is bereikt. Mocht de stand daarna nog gelijk zijn, dan wordt beide spelers ge meenschappelijk de titel toegewezen. Wiskundeleraar Bouwmeester en wis- kundestudent Ree eindigden in juli van dit jaar met acht punten gelijk na het toernooi om de nationale titel, dat in Zierikzee wercf gehouden. BRUSSEL In het kader van het toernooi om het Europese militaire voetbalkampioenschap heeft België woensdag in Brussel met 3-0 van Ma rokko gewonnen. Bij de rust hadden de Belgen met 1-0 de leiding. Door de ze overwinning heeft België zich voor de finale geplaatst. DEN HAAG Er zijn gisteravond weer diverse wedstrijden gesp'eeld om de diverse Europa Cups. De uitslagen zagen er als volgt uit: EUROPA CUP I Juventus (Italië)Olympakos Piraeus (Griekenland) 20, rust 10. Juventus in volgende ronde. Vasas Boedapest (Hongarije)Dundalk (Ierland) 81, rust 41. Vasas «in volgende ronde. Voor de tweede ronde (achtste fina les) hebben zich tot nog toe de volgen de clubs gesplaatst: Rapid Wien (Oost.), Benfica (Port.), Valur Reykjavik (IJsland), Manchester United (G.-B.), Gornik Zabre (Polen); Real Madrid (Spanje), Vasas Boedapest (Hong.), Juventus (Italië), St. Etienne (Fr.), Dynamo Kiev (Rusl.) en Spartak (Ts.-Sl.). EUROPA CUP II Crusaders (Ierland)Valencia (Spanje) 24 (13). Valencia in volgende ronde. Levski Sofia (Bulgarije)AC Milaan (Italië) 11, rust 01. AC Milaan in volgende ronde. Spartak Trnava (Tsje- cho-Sl.)Lausanne Sports (Zwitserl.) 20. rust 10. Spartak Trnava in vol gende ronde. EUROPA CUP lil Slavia Praag (Tsj.-Sl.)FC Köln (W.- Dldl.) 22, rust 20. FC Köln in vol gende ronde. Ferencvaros (Hong.)Ar- gesul Pitesti 40, rust 20. Ferencva ros in volgende ronde. Fiorentina (It.) Nice (Fr.) 40, rust 10. Fiorentina in volgende ronde. Girondins (Fr.)St. Pa tricks (Ierland) 63. rust 32. Giron dins in volgende ronde. De loting voor de tweede ronde van het toernooi om de Jaarbeursstedenbe- ker, die woensdag in Zürich heeft plaats gehad, had de volgende resultaten: Winnaar Napels (It.)/Hannover '96 (W.-Dld.) Hibernian (Schotl.), Liver pool (Eng.) 1860 München (W.-Dld.), winnaar Wiener SK (Oost.)/Atletico Ma drid (Sp.) winnaar FC Antwerpen (Belg.)/Goeztepe Izmir (Turk.), winnaar DOS (Ned.)/Real Zaragoza (Sp.) win naar Argesul (Roem.)/Ferencvaros (Hon garije), Dundee United (Schotl.) FC Luik (Belg.), Vojvodina (Z.-Sl.) Loko- motive Leipzig (O.-Dld.), Bologna (It.) Dinamo Zagreb (Z.-Sl.), winnaar Ein- tracht Frankfurt (W.-Dld.)/Nottingham Forest (Eng.) FC Zürich (Zwits.), win naar St. Patrick (Ierl.)/Bordeaux (Fr.) Atletico Bilbao (Sp.), Sporting Lissa bon (Port.) winnaar Nice (Fr.)/Fio- rentina (It.), Glasgow Rangers (Scliotl.) winnaar FC Köln (W.-Dld.)-Slavia Praag (Tsj.-Sl.), winnaar Partizan Bel grado (Z.-Sl.)/Lokomotive Plovdiv (Bul garije) winnaar Leeds United (Eng.)/ Spora Luxemburg (Lux.). DEN HAAG De KNVB heeft de heer A. A. Stouthandel (Schiedam) uit genodigd als lid zitting te nemen in de scheidsrechterscommissie van de bond. De heer Stouthandel was voorzitter van Hermes DVS. Voorts heeft de KNVB een commissie ad hoe ingesteld,* die opdracht heeft gekregen de moeilijk heden, die in de scheidsrechterscom missie zijn gerezen door het conflict tussen de heren Martens en Bronk- horst, te onderzoeken. Voorzitter van deze commissie ad hoc is mr. C. Stolk (Rotterdam). Leden zijn mr. P. A. Blaisse (Den Haag) en mr. J. J. de Jongh (Oegstgeest). De heer A. van Zon. chef afdeling strafzaken van de KNVB, is tot secretaris benoemd. Piet Keizer, die zich met zijn dribbles nogal eens' vast liep, in actie op een moment, dat hij voor Zuzunequie on grijpbaar leek. LEIPZIG In de voorlaatste wed strijd van groep vijf van het toernooi om het Europese kampioenschap voor landenteams heeft Oost-Duitsland woensdag in Leipzig met 3-2 gewonnen van Denemarken. De ruststand was I-2 in het voordeel van de Denen. De I wedstrijd was van geen belang meer I voor de bezetting van de eerste plaats, aangezien Hongarije niet meer in te halen is en zich heeft gekwalificeerd voor de kwartfinales. Vorige week woensdag wonnen de Denen in Kopen hagen met 3-2 van Nederland. Voor 30.000 toeschouwers lieten de Denen zien, dat zij met hun leeftijds gemiddelde van 23 jaar tegenover de oudere Oostduitsers in de eerste helft in de meerderheid waren. Dyreborg, die tegen Noorwegen (5-0) voor zijn land alle doelpunten scoorde, maar in j de wedstrijd tegen Nederland niet aan I zijn trekken kwam, stilde in de 25e mi-1 nuut zijn doelpuntenhonger, toen hij doelman Blochwitz tevergeefs liet dui ken. Negen minuten later maakte Kör- ner via een strafschop gelijk. Toch zou Denemarken nog yoor de pauze aan een verdiende voorsprong komen. De uitstekend spelende middenspeler Sön- dergaard maakte er vijf minuten voor het rustsignaal 1-2 van na een goede pass van Dyreborg. Oost-Duitsland verhoogde in de twee de helft het tempo. Tenslotte moesten de Denen zwichten en Pankau bracht met twee fraaie treffers (in de 60e en 74e minuut) de eindstand op 3-2 voor Oost-Duitsland. BREDA Het Bredase NAC zal vanavond in het PSV-stadion te Eind hoven voor de tweede wedstrijd tegen Floriana Malta (tellend voor het toer nooi om de Europese beker voor beker houders) naar alle waarschijnlijkheid als volgt in het veld komen: Doel: Van der Merwe achter: Van Gorp, Van Ierland, Graaumans en Pelkmans midden: Rijnders en Ver meulen voor: Snoeck, Pirard, Vis- schers en Bouwmeester. Het enige voorbehoud wordt gemaakt met betrekking tot Visschers, die vori ge week weer last heeft gekregen van de rugblessure, opgelopen in de eerste wedstrijd op Malta. Zondag was hij in de competitiewedstrijd tegen MW niet van de partij. Mocht trainer Bob Jan- se besluiten Visschers, die op Malta beide Bredase doelpunten scoorde, niet op te stellen, dan komt de ex-Willem- II-er Nouwens in aanmerking voor de opengevallen plaats. Het elftal van Flo riana Malta, dat volgens het 2-3-5-sy- steem speelt, ziet er als volgt uit: Doel: Zerafa achter: Micallief en Farrugia midden: Camilleri, De Bono en Grech voor: Borg, Vassallo, Butti- gieg, Arpa en Caruana. Scheidsrechter is de heer Adair uit Belfast (Noord-Ierland). Zijn landgeno ten Brooks en Smith zullen hem assis teren als grensrechters. TIEL De strafcommissie van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond heeft de Tielse vereniging Theole een voorwaardelijke straf opgelegd. Deze bestaat uit het Spelen van 2 wedstrij den zonder publiek. Een en ander is 't gevolg van onregelmatigheden na de wedstrijd Theole - RKHW, waarbij de scheidsrechter door supporters werd geslagen. Bij het bepalen van de straf maat heeft de strSfcommissie in over weging genofhen dat de bestuursleden van Theole al het mogelijke hebben ge daan om de scheidsrechter te bescher men. Hierdoor liepen de Theole-bestuurders rake klappen op. Bovendien werd door de politie tegen een aantal heethoofden proces-verbaal opgemaakt. ROME De Italiaanse worst- en vleeswarenfabriek „Molteni" zal in het nieuwe seizoen toch weer met een wie lerploeg aan de grote wedstrijden deel nemen. Kopman van de ploeg is op nieuw Gianni Motta. Rudi Altig en To- masso de Pra, die in het afgelopen sei zoen ook voor „Molteni" reden, heb ben een contract getekend met „Sal- varani", de ploeg waar ook Gimondi voor rijdt. ADVERi a M w s N O M O CA w M M H *4 W ►9 M N 5» ttm 4 EDE In de gelederen van de KNSB werd de laatste jaren van verschillen de zijden aangedrongen een opleiding voor trainer(ster) in het kunstrijden te organiseren. Tot nu toe is de „vakken nis" in het kunstrijden slechts een „we tenschap" van enkelen. Voor veel jon geren, die zich in het kunstrijden wil len bekwamen, is geen kader aanwe zig. In Brabant heeft men het initiatief genomen en heeft men mensen gevon den om een cursus trainer(ster) te or ganiseren. Deze cursus van 25 lessen wordt, te beginnen op zaterdag 21 oktober, elke week van 12.30 u tot 13.30 u gegeven op de kunstijsbaan te 's Hertogenbosch. De minimum leeftijd voor de deelne ming is gesteld op 18 jaar. De kosten van de 'cursus zijn betrekkelijk laag. Behalve het bijbrengen van de elemen taire begrippen van het kunstrijden zelf zal ook onderricht worden gegeven in het jureren bij het kunstrijden. Voor hen, die een praktisch gevoel voor en enige vaardigheid in het kunst rijden hebben, die over wat vrije tijd beschikken en bereid zijn de door hen verworven kennis aan anderen over te dragen, is dit een prachtige cursus. WEST-BERLIJN Peter Post en Klaus Bugdahl hebben na de zesde nacht van de Westberlijnse zesdaagse de leiding. Het Nederlands-Westduitse koppel, dat in de nacht een wedstrijd achter derny-motoren won en daarmee 10.000 mark verdiende, heeft een pun- tenvoorsprong op drie andere koppels, die in dezelfde ronde liggen. De stand luidde vanmorgen om 5 uur 1. Post/Bugdahl (Ned/W.-Dld) 416 pnt.; 2. Oldenburg/Kemper (W.-Dld) 370 pnt.; 3. Merckx/Sercu (Belg) 363 pnt.; 4. Altig/Renz (W.-Dld) 224 pnt. Op twee ronden: 5. Pfenniger/Beghetto (Zw./It.) 262 pnt.; 6. DeLoof'Schulze (Belg.ïW.Dld.) 226 pnt. WEST-BERLIJN De Nederlanders Jansen en De Wit hebben woensdag de omlijsting van de zesdaagse van West-Berlijn, ritten van een uur voor tweemans-amateurploegen. gewonnen. Zij werden eersten in de laatste rit voor de Westduitsers Schulz en Stolp. Jansen en De Wit, die een gelijk aan tal punten als de Westduitsers Hen- richs en Schützeberg vergaarden, be haalden de eindoverwinning, omdat hun zege in de laatste rit de doorslag gaf. De uitslag van de rit luidt: 1. Jansen/De Wit (Ned) 10 pnt., .2. Schulz/Stolp (W-Dld) 9 pnt. 3. Laufer/ Weichert (W-Dld) 8 pnt. Eindstand: 1. Jansen/De Wit (Ned) 46 pnt. 2. Henrichs/Schützeberg (W.- Dld) 46 pnt. 3. Fritz Bennewitz (W-Dldl 40 pnt.

De Vallei | 1967 | | pagina 9