...Maar Rhenens woningnood blijft groot Eerste „bonte" Vallei-flat in december gereed RAIFFEISENBANK VEENENDAAL Verwondering over visie van hoofdinspecteur matsers n.v. verkoopster OOK FLAT IN ELST Expositie in raadhuis Help de politie VAN SGHUPPEN Predikanten willen eens poolshoogte gaan nemen jeugdbende ontmaskert j KIND BIJ DODELIJKE BOTSING 40 METER MEEGESLEURD AGENDA RHENEN. Als de gemeente Rhenen op dit moment de woningnood onder de knie zou willen hebben, zouden daarvoor op zijn minst 600 huizen beschikbaar moeten zijn. De woning commissie heeft ongeveer 600 gezinnen als woningzoekend ge registreerd en dit grote aantal bezorgt vooral de heer T. van Lien- den, wethouder van sociale zaken en volkshuisvesting, hoofdbre kens. Het zal naar hij verwacht, toch nog minstens drie jaar duren voordat Rhenen alle woningzoekenden aan een passend onderdak zal hebben geholpen. Huur Laat het overschrijven naar een kosteloze en rentedragende privé-rekening. Vraag folders of mondeling advies bij de spaarbank en alle bankzaken Hoogstraat 2 Tel. 10956 Dokter Slotermaker de Bruïneplein 27 Tel. 10746 DENK OVERAL EN ALTIJD WEER AAN HET KIND IN'T VERKEER HEIN Wat hij zegt is onjuist en vervelend MIST u uw 10550 11079 Opvattingen Ds. Overduin sprak te Renswoude vraagt een voor de kunstnijverheid- en gordijn- stoffenafdeling. Gevoel voor vorm en kleur en enige verkoopervaring strekken tot aanbe- beveling. Sollicitaties Hoogstraat 16 - VEENENDAAL I ZATERDAG 14 OKTOBER 1967 In december zullen de eerste flats aan de Valleiweg, waaraan momenteel de laatste hand wordt gelegd, voor be woning gereed zijn. De wethouder ziet dit feit als een ,',stap in de goede rich ting". „Maar we zijn er nog lang niet", voegt hij er direct aan toe. „Van al die woningproblemen kan ik nachten wakker liggen VEENENDAAL Met als motto ,,'t Beeld van de mens" wordt in het raad huis te Veenendaal van 20 oktober tot en met 4 november een tentoonstelling van beeldende kunst gehouden. De tentoonstelling staat onder auspi ciën van de Stichtse Culturele Raad en zal werken van tien kunstenaars om vatten. Tijdens de expositie zullen werken te zien zijn van Maja Alexander, Heidi Daamen, Charles Donker, Pieter d'Hont Paul Kingma, Theo van de Vathorst, Erika Visser, Peter Vos, Jehanne van Woerkom en Dol* Zwerver. De tentoonstelling zal op vrijdagmid dag 20 okt. geopend worden door bur gemeester mr. dr. J. Hazenberg. De openingstijden zijn van 9 - 18 en 19 - 21 uur, op zaterdag van 14 - 1? en 19 - 21 uur. Op zondagen zal de tentoonstelling gesloten zijn. De aankoopsubsidierege ling 1967 :s tijdens de expositie van toe passing. EDERVEEN De vierjarige Rgk Achterberg is gistermiddag op de Bruinhorstweg dodelijk verongelukt toen hg vanachter een afslaande auto de weg oprende. De heer T. A. uit Eder- veen, die uit de tegenovergestelde rich ting naderde, kon hem niet meer ont wijken. De jongen werd door de auto van de heer S. gegrepen en ca. veertig meter meegesleurd. Hij was op slag dood. Volgens de heer Van Lienden heeft Rhenen, wat de woningbouw betreft, 'n achterstand van twee jaar. Rhenen heeft de laatste jaren niet zo snel kun nen bouwen, als het college zou willen en de oorzaken hiervan moeten vooral in de moeilijkheden rond de aankoop van de benodigde gronden worden ge zocht. „Bovendien", zegt de wethouder, „is er veel animo om in Rhenen te wonen. De jonge gezinnen trekken maar zelden weg. Daarnaast is Achterberg nog steeds een probleem. Er zijn wel be perkte mogelijkheden om daar te bou wen, maar er ligt geen riolering. De aanleg ervan, maakt de woningbouw te duur..." Voor de toekomst heeft Rhenen ver schillende woningbouw-projecten op het programma. Met de N.V. Stadhouders- iaan is men in onderhandeling over de bouw van eengezinswoningen in het uitbreidingsplan Domineesbergweg. De lopende bouwstroom aldaar zal 234 etagewoningen opleveren. Op de Don- derberg is men bezig met grondaan kopen om daar te zijner tijd een be gin te kunnen maken met een nieuwe bouwstroom. „We zitten niet stil", concludeert de wethouder. „Dat moesten de mensen ook begrijpen. Op mijn spreekuur moet ik elke keer weer wat aanhoren... mensen, die huilen... enfin, de portefeuille die ik heb is zwaar, dat kan ik U wel verze keren'". De drie flatgebouwen aan de Vallei- weg, zullen straks onderdak bieden aan 72 gezinnen. De huurprijs van deze wo ningen is nog niet definitief vastgesteld, maar zal tussen de dértig en de vijfen dertig gulden komen te liggen. Een flat is nu uit de steigers. De drie gebouwen zijn inmiddels glasdieht gemaakt. Het college van B. en W. heeft dezer dagen een oriënterend bezoek gebracht aan de Valleiweg. Men heeft zich bij die gelegenheid nogal verbaasd over de verschillende steensoorten, die de aan nemer, heeft gebruikt. Zo zijn er mu ren, die uit wel vier verschillende steensoorten zgn opgetrokken. Wethouder Van Lienden geeft een voorzichtige verklaring: „De aanne mer heeft zo snel mogelijk willen bou wen en hij heeft dat gedaan met de ste nen die hij van verschillende steenfa brieken heeft betrokken. Vandaar die kleurverschillen. Ik heb er persoonlijk met een opzichter over gesproken, want het valt wel op. In de toekomst echter zullen de stenen wel wat bijkleuren, zo dat er niet zo veel meer van te zien zal zijn. Verder heb ik er geen wanklanken over gehoord..."' De bouw aan de Valleiweg is, dank zij het goede weer van de laatste maan den, vlot verlopen. Men heeft een voor sprong van ongeveer vier vijf weken op de bouwschema's. Volgens de wethouder zal er straks ook in Eist een flat worden gebouwd. „Het terrein tussen de Woudweg en de Schoolweg is voor de woningbouw be stemd. Er komen naar schatting 150 huizen, waarbij één flatgebouw", ver zekert hij. ADVERTENTIE verdien met uw De aannemer, die de flats aan de Valleiweg bouwde gebruikte gele en rode stenen door elkaar. Het college van B. en W. heeft er de wenkbrau wen over gefronst, maar men hoopt dat de stenen straks wel zullen „bij kleuren". RHENEN In verband met de arres tatie van een zestal jongens in Rhenen, die een aantal diefstallen op hun geweten hebben (zie bericht elders in dit nummer) wil de Rhe- nense rijkspolitie graag in contact komen met de eigenares van een zwarte damesfiets, die in de maand juli of augustus in de omgeving van de Valleiweg gestolen is. Van deze diefstal is bij het politiebureau tot op heden geen melding binnen gekomen. Heden, zaterdag. RHENEN Gebouw Muntstraat: Bazaar „Ons Ge noegen". Bioscoop Luxor-theater Veenendaal, 19.15 uur: „De vier geweldenaars" en 21.30 uur: „Nooit op zondag". Morgen, zondag. VEENENDAAL Garage Schoonhoven, 14 uur: Start Vredestocht. N.V. 't Dingetje 14 uur: „The Outsiders". Bioscoop. Luxor-theater Veenendaal, 15 uur: „De vier geweldenaars" en 19.30 uur: „Drie op de divan". ADVERTENTIE Niels zo grillig als de mode. De ene trend is er nauwelijks of de volgende dient zich aan. Tussen al dat rumoer blijft een stof onverstoorbaar zichzelf. Zuiver scheerwol. Zo echt als Moeder Natuur. Oneindig soepel. Luchtig. Rijk van kleur. Een ideale mantelstof. Zuiver scheerwol. Veel geïmiteerd'Nog nooit geëvenaard. Ome veelzijdige mantelcollectie spreekt boekdelen, hauler modieuze hoogtepunten. U bent welkom.- HOOFDSTRAAT 81 89 VEENENDAAL VEENENDAAL „Tijdens de laatste vergadering van ons convent hebben enkele predikanten gezegd, dat er bij hen klachten van ouders binnen gekomen waren over de beatclub 't Dingetje. Wij hebben toen gesteld dat het aan te bevelen zou zijn als een paar predikanten er eens een kijkje gingen nemen. Als je over iets gaat oordelen, moet je tenslotte weten wat er gebeurt. Trouwens, je moet zelf wel gaan kij ken, want er is geen enkele instantie bij wie je een klacht in kunt dienen. Enkelen van ons willen er dus eens poolshoogte gaan nemen, ook al weten we niet of we er wel inkomen Dit is de reactie van ds. C. G. Vijze laar, secretaris van het convent van predikanten, op de uitspraken van de hoofdinspecteur, W. C. H. Dekker, die hij tijdens een interview over de beat club het Dingetje (onze krant van woensdag) deed. Hij is nogal verbaasd over hetgeen de inspecteur bij die gele genheid heeft gezegd. Een aantal per sonen, die nauw bij het jeugdwerk in Het belgerinkel van de verkoop van Kinderzegels en -kaarten is verstomd. In november komen de kinderen de be stelde zegels en kaarten bezorgen. De zegels staan wederom in het teken van de kinderen. Voor deze gelegenheid werd gebryik gemaakt van bekende kinderversjes o.a. Stekelvarkentjes wiegelied, het fluitketeltje, Dikkertje Dap, De mooiste bloemen en Beertje Pippeloentje. De zegels werden uitge voerd in de kleuren groen en zwart met bijkleuren rood en lila. Ook de Nederlandse Antillen start in november met de verkoop van kinder zegels. De zegels werden ontworpen door de heer Dieleman uit Willemstad. De zegels stellen sprookjesfiguren voor. Onder in de zegel is vermeld uit welk sprookjes. De zegel van 6 plus 3 vent stelt voor „De prinses met de lange neus", kleur donker- en roodbruin en licht- en donkeroranje; 10 plus 5 ct. „De schilpad en de aap", donker- en lichtbauw en licht- en donkeroranje. 20 plus 10 ct.: „Nanzi en de tijger", donker- en lichtgroen en licht- en don keroranje. 25 plus 11 ct.: „Een beleve nis van de koning", donker- en licht blauw, groen en licht en donkeroranje. Verder Hebben de zegels nog als bij zondere tekst „Voor het kind". De prijs in Nederlandse munt is f 1,80. Ter gelegenheid van de Britse Week" in België kwam op 2 oktober een speciale zegel uit met de waarde van 6 frank. Het onderwerp van de ze gel stelt Prinses Margareta van York voor naar een miniatuur dat in de ko ninklijke bibliotheek van België be waard blijft. Eveneens op 2 oktober kwamen er twee nieuwe zégels zonder toeslag uit gewijd aan de universiteiten van Gent en Luik. Beide zegels hebben een waarde van 3 fr. In de kleuren zwart, grijsblauw, geel, rood en blauw werd het wapenschild van de universiteit van Gent gedrukt. Het wapenschild van Luik werd uitgevoerd in de kleu ren zwart, grijs, geel en rood. Frankrijk kwam eveneens met een geheel nieuwe serie zegels uit. Ter ge legenheid van de vijf-en-twintigste ver jaardag van BirHakeim een zegel 0,25 F voorstellende soldaten met verschil lende hoofddeksels, slagveld en kruis van Lotharingen. Een nieuwe zegel in de serie reprodukties van 1,- F voor stellende een fragment van een glas-in loodraam uit de kerk van St. Magda- lena in Troyes. Een zegel voorstellen de madam Curie met schaaltje ter herdenking van haar honderdste ge boortedag. Het embleem van Lions werd vereeuwigd ter gelegenheid van het vijftigjarige bestaan van Lions-in- ternational. Aan het eind van 1967 gaat Ierland een bijzonder mooie serie uitgeven ge baseerd op de vroegere Ierse kunst. De zegels werden ontworpen door de Westduitser Heinrich Gerl. Vi, 1, 2, 3, 4, 5, en 6d. Gestileerde hond naar een afbeelding in het Nationaal Museum te Dublin. 7, 8, 9, en lOd en lsh. 5d. Gestileerde Hert, naar afbeelding in het Brits museum in. Kent. 2 sh. 6d en 5 sh. Gevleugelde os, symbool van Evangelist Lukas. 10 sh. Arend, sym bool van de Evangelist Johannes. West- Duitsland geeft ter gelegenheid van de herverkiezing van President Lübke 2 zgels uit met het portret van de presi dent. 30 pf rood, 50 pf. blauw. Een ze gel in de waarde van 30 pf. een ge zicht op het kasteel Wartburg (Oost- Duitsland) ter gelegenheid van de vier honderd en vijftig jaar hervorming. Polen gaf ter gelegenheid van het Vijfde wereldcongres van doven een zegel uit voorstellende drie handen die door vingertaai het woord congres aangeven en het embleem van de bond. Verder een serie van groot for maat zegels gewijd aan weidebloemen. Hoewel we verder nog kolommen kun nen vullen moeten we ons toch beper ken tot alleen maar te vermelden: Al- bani Hertenserie (8), Toerismeserie (8). Argentinië UNO Int. toerisme jaar (1), 50 jaar luchtpost (1), Kinderbescher ming (1). Brazilië Vissen (1) nieuwe uitgave in serie, Mathematica (1). Chi na: Herd. Chiu Ching (1), Kunstnijver heid (4). Oost-Duitsland 'n serie van dagblad DE VALLEI? Bel: tot 17.30 uur van 17.30— 19.30 uur Zaterdags 16.30—17.30 uur. vier zegels gewijd aan de paardensport Japan: Vissenzegel de lie in de serie, sportwedstrijden (2). Luxemburg: Int. congres van volkstuinders (1), twee toerisme-zegels, 200 jaar porseleinfa briek (2), Jeugdherbergen (1); Noor wegen: Missie Santal (2). Oostenrijk: In de serie natuurbescherming de ke ver, Brenner spoorweg (1). Polen geeft een geheel nieuwe serie van 9 bloemen- zegels uit. Ook Rusland gaat mee doen met de staatskas te spekken met de uitgave van veel nieuwe zegels. Deze maand komen er vijf nieuwe zegels uit te weten 50 jaar Unie van republieken (16), herd, reis Nikitin (1), Karl Marx „Das Kapital" (1), Spartakiade (1), stad Kichinev (1). Griekenland: Natio nale revolutie (3). Hongarije: Wereld kampioenschap vissen (7). Aerophila LL (4). Alhoewel Israël een heel duur land is wat betreft de te sparen postzegels zijn er velen na de laatste ontwikke lingen in het Midden Oosten er toe over gegaan hun postzegelverzameling met Israël uit te breiden. De laatste uitga ven zijn: Herdenkingsmonument (1); Luchtmacht (3), Victory serie (3) en Nieuwjaarsserie '67 (5). RHENEN Door de diefstal van 'n fiets is de politie op het spoor gekomen van een jeugdbende, die op talrijke plaatsen in Rhenen heeft ingebroken en gestolen. Een zestal jongens, allen afkomstig uit Rhenen en waarvan de meesten al eens met de politie in aan raking zijn gekomen, heeft inmiddels bekend. Nadat achter de Cunerakerk een rij wiel was ontvreemd, werden op een ab normaal vroeg uur in de ochtend twee jongens van 14 en 16 jaar oud aange houden. Zij waren in het bezit van de verdwenen damesfiets. Eerst zou de fiets- aan moeder toebehoren, maar al gauw vielen de knapen door de mand. De beide broertjes sloegen door en het gevolg was dat nog vier andere knaap jes konden worden aangehouden. Het komplot had zich al geruime tijd bezig gehouden met het plegen van kleine in- braakjes en kruimeldiefstallen. In Ouwehands Dierenpark werd zes zeven keer een portemonnee gegapt. Soms werd de portemonnee leeggehaald en namen de jongens alleen de inhoud mee. Ook in het streekmuseum werd tot driemaal toe geld weggenomen. Uit pakhuizen en winkels werd limo nade en fruit weggehaald. Ook in de flats aan de dr. Wallerstraat werd ge opereerd. De politie zet momenteel het onderzoek voort. Waarschijnlijk komt er nog meer aan het licht. Veenendaal, in welke vorm dan ook, betrokken zijn, deelt deze verwonde ring. Men is van oordeel dat de heer Dekker, die van het begin af aan veel voor de jongelui die het bestuur van de beatclub vormen heeft gedaan, hen nu ook in de krant min 'of meer de hand boven het hoofd houdt. De heer L. van Treijen jr., voorzit ter van de jongerenorganisatie Circuit '67, die regelmatig dansavonden in De Ruif aan de Nieuweweg organiseert, zegt hierover: „Wij gaan deze zaak in ons bestuur bepraten. De inspecteur heeft zonder meer onwaarheden ver telt. Ik heb er bewijzen van dat er in Het Dingetje LSD gebruikt is... Ik snap niet waar hij met dit verhaal naar toe wil. Wij gaan erover vergaderen en zul len dan zeker reageren..." De man die wellicht het meest te leurgesteld is door de uitlatingen van de heer Dekker, is jeugdleider G. v. d. Schee. „De inspecteur suggereert dat er alleen maar slap-hannessen naar de Instuif gaan. Dat kan hij nooit weten want hij komt hier nooit. Bovendien is de Instuif natuurlijk niet met het Din getje te vergelijken. Dat slaat als een tang op een varken. Wie dc wezenlijke inhoud van ons werk kent, zal dit begrijpen. Wat de heer Dekker zegt is onjuist en vervelend. Hij laat het voorkomen of de jeugd geen prijs stelt op een organisatie als de Instuif. Laat ik hem dan bij dezen vertellen dat wij 600 leden hebben, die de Instuif samen per week 700 keer be zoeken. Ook de bestuursleden van het Dingetje zijn lid van Instuif en komen hier regelmatig. Ik heb niets tegen de jongens die in het Dingetje komen, dat weet iedereen wel, maar we moeten de zaken wel stellen zoals ze zijn..." Mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch, raadslid voor de VVD, zegt kort maar krachtig over de opmerkingen van de heer Dekker: „Ik snap niet hoe hij zo iets kan zeggen. Ik sta stomverbaasd. Vooral in het begin is er door de poli tie heel weinig gecontroleerd... dat staat niet in de krant. De heer Dekker zegt dat de jeugd iets heeft opgebouwd. Volgens mij hebben ze de zaak daar al leen maar afgebroken..." Het gemeenteraadslid heeft al van verschillende kanten reacties gehoord op de naam Het Dingetje, die volgens haar duidelijk een dubbelzinnige bete kenis heeft. „Mij als raadslid interes seert het natuurlijk of op dit alles aJ ■a! fel h--r D"kk»r Zx- *1 JrOUw-r- - n is het ;.Dingetje" dan in de „In stuif". ,.In het ..Dingetje" kan tie jeugd zelf tot de ontdekking van de werkelijkheid van de maatschap pij komen. In de Jnstuif" is er de leiding van ouderen; dat geeft een element van dwang." Hierbij is het opmerkelfjk, dat.men onder de jon- vaak kreten hoort als; „Wie naar de. ..Instuif'. rolgens de heer Dekke de Een passage uit het interview met hoofdinspecteur Dekker dat in De Vallei van woensdag stond. straks een vervolg komt. Het gebouw- wordt afgebroken... en ik ben benieuwd wat er dan gaat gebeuren." Mevr. Buddingh gelooft zeker dat er straks in de gemeenteraad bij de alge mene beschouwingen nog wel meer no ten over de gang van zaken rond de beatclub zullen worden gekraakt. i 'G. van de Schee: kijken Mij komt hier nooit De gemeenteraad «draagt ten opzich te van de gebeurtenissen, in Het Dinge tje geen verantwoording, hoewel de club in een gemeentelijk gebouw is on dergebracht. De raad heeft de verhuur ervan aan het college van B. en W. ge delegeerd en dit college kan dus ook weer een eind aan de huurovereen komst maken. In dit opzicht heerst er verdeeldheid in het college, want de op vattingen van de heer Dekker worden niet unaniem gedeeld. Wethouder C. N. van Kuyk wenst zich in dit opzicht afzijdig te houden van commentaar. Hij zegt alleen: „Als blijkt dat het toezicht van de politie daar voldoende is, sta ik er wel garant voor..." RENSWOUDE Donderdagavond sprak ds. Overduin uit Veenendaal in gebouw „Rehoboth" over het onder werp „Zijn alle christenen Farizeeërs?" De predikant las vooraf een gedeelte uit de Bijbel namelijk Lucas 18, vers 9 tot 14, waarin de gelijkenis voorkomt van de Farizeeër met de tollenaar, waarin duidelijk naar voren komt, dat de mens geneigd is boven zijn medemens te gaan staan. De mens laat zich leiden door sympathie en antipathie, maar de Bij bel daarentegen is onpartijdig en eer lijk, aldus ds. Overduin. Een Farizeeër is een mens die zijn leven stelt in het licht van de mens, die naar zijn me ning slechter is dan hij zelf. De Bijbel leert precies het tegenovergestelde. Die eist, het naast de ander gaan staan in zijn fouten en gebreken. De wereld, die de kerkmens veelal als Farizeeër aanziet, gaat deze heel anders benaderen als hij (de kerktnens) uit de Liefde van Chris tus tegenover de naaste gaat staan en klein wil zijn voor God. Na de pauze volgde een bespreking, waarin nog wel enkele meningen naar voren kwamen. ADVERTENTIE

De Vallei | 1967 | | pagina 3